YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. Burkay ALAN

Dr.
Burkay ALAN

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans (1992), Beykent Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans (2006), İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma Mühendisliği Yüksek Lisans (2008), Strathclyde Üniversitesi/Birleşik Krallık’ta TÜBİTAK-2214 Yurtdışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı (2013), İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Doktora (2021) eğitimlerini tamamlamıştır.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı emrinde aralarında ABD’de Komuta Kontrol Sistemleri Veri Sergileme Eğitimi, Deniz Harp Akademisi’nde Komutanlık ve Karargâh Subaylığı eğitimlerinin de olduğu çeşitli eğitimler almış, operasyonel filo görevleri, yurtdışı askeri danışmanlık ve yöneticilik görevleri, Milli Savunma Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Öğretim Görevliliği yapmıştır (1992-2015).

Ayrıca, Savunma ve Denizcilik Sanayi TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) AR-GE Projelerinde Proje Tasarım Danışmanlığı, Entegre Elektronik Seyir Sistemleri İnsan Merkezli Sistem ve Alt Sistem Tasarımı Sistem Mühendisliği Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur.

TÜBİTAK TEYDEB 1601 TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında İleri Mühendislik Teknikleri Mentoru ve İş Geliştirme Mentorudur. Tüm Girişimci ve İş Mentorları Derneği (TÜGİM) Kurucu Üyesidir. TÜBİTAK TEYDEB 1512 ve 1501 Programlarında TÜBİTAK Girişimcilik Destekleme Grubu davetiyle Ticarileşme ve Yatırım Süreçlerinin değerlendirilmesi konusunda Panelist olarak görev yapmaktadır.

Teknoloji Girişimciliğine KOSGEB Yeni Girişimcilik Eğitimini takiben 2016 yılında Teknopark İstanbul'da KOSGEB Yeni Girişimci Destekleriyle birlikte adım atmıştır. Savunma ve Haberleşme alanlarında Yüksek Frekans Elektroniği yetkinliğine sahip seçkin ekip arkadaşlarıyla birlikte Ülkemiz açısından dışa bağımlılık arz eden kritik RF ve Mikrodalga Bileşenlerin Millileştirilmesi üzerine AR-GE, Tasarım ve Mühendislik faaliyetlerini sürdüren Yüksek Teknoloji Girişim Şirketi ASARTECH ARGE TASARIM MÜHENDİSLİK A.Ş.’nin; Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürüdür.

İleri derecede İngilizce bilen ALAN, evli ve 1 çocuk babasıdır.