SAHA MALATH

SAHA İstanbul, EDGE ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladı.

SAHA İstanbul, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli dünyanın önde gelen ileri teknoloji ve savunma şirketlerinden birisi olan EDGE GROUP ile Türkiye ve BAE arasında daha derin savunma iş birliğine zemin hazırlamak masadıyla stratejik bir iş birliği anlaşması imzaladı.

EDGE, BAE'de MALATH adında iki ülke arasındaki birliğine özel yeni bir ofis kurdu. Bu ofis, EDGE GROUP ve SAHA İstanbul şirketleri arasında yeni iş birliklerinin hız kazanmasına katkı sağlayacak ve BAE-Türkiye savunma endüstrisi iş birliğinde yeni bir dönemi işaret ederek, hem bölgede hem de bölge ötesinde daha fazla ihracat fırsatları yaratacak. MALATH'ın açılışı, EDGE'in Türkiye ile arasındaki ticaret, ortak geliştirme, ileri imalat ve Ar-Ge yatırımlarındaki gayretlerini daha da sağlamlaştıracak. Bu ofis, aynı zamanda SAHA İstanbul'un bölgedeki irtibat ofisi olarak, SAHA üyelerinin ihracatını destekleyecek ve yeni üretim-yatırım fırsatlarının ortaya çıkmasına yardımcı olacak.

MALATH'ın AMAÇLARI:

  • MALATH, endüstri sektöründe satışları artırmak, teknoloji transferini kolaylaştırmak ve iş birliğini hızlandırmak amacıyla bir katalizör olarak görev yapacaktır.
  • Paydaş işletmeleri bir araya getirerek, güçlü ortaklıklar kurmak ve bilgi paylaşımı kültürünü geliştirme konusunda çaba gösterecektir.
  • Sürdürülebilir kalkınmayı destekleyerek, gelişen bir ekosistem yaratmak ve rekabet gücünü artırmak hedeflenmektedir.

ANA FAALİYETLER:

  • Ticaret (iç/dış)
  • İş Geliştirme
  • Ortak İmalat

İŞ BİRLİĞİNİN DİĞER ALANLARI:

  • Akademik ve araştırma alanları

 

Daha detaylı bilgi için:

Özgür Özçelik

SAHA İstanbul

Genel Sekreter Yardımcısı

ozgur.ozcelik@sahaistanbul.org.tr