TNA YENİLENEBİLİR ENERJİ VE ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR MÜH.MÜŞ.İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ

TNA, 2008 yılında Rüzgar ve güneş enerjisine dayalı santrallerin yaşam döngüsü boyunca ihtiyacı olan mühendislik hizmetlerini sağlamak amacıyla İnşaat Mühendisi Cem Tuğbay Değerliyurt tarafından kuruldu. Bugüne kadar 2500 MW’ı geçen bir portföy için Meteorolojik Ölçüm istasyon kurulumları, proje geliştirme, santral tasarımları, enerji üretim analizleri ve inşaat donemi kontrol mühendisliği hizmetleri sağladı.

Şirketimiz,2013 yılında kullanıcı talep ve ihtiyaçları neticesinde yazılım geliştirme çalışmalarına başlayarak, mühendislik kabiliyetlerini IT teknolojileri ile birleştirdi. Spesifik olarak 2015 yılından bu yana sayısal hava tahmin modelleri üzerine çalışmalar yürüttü ve bu kapsamda günümüze kadar dört ayrı AR-GE projesi TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Şirketimiz 3 veya 4 küresel hava tahmin verisini eş zamanlı olarak WRF tabanında işleyerek Atmosfer simülasyonları gerçekleştirmekte, yüksek çözünürlük ve doğrulukta meteorolojik tahminler üreten, ulusal meteorolojik modeller oluşturmaktadır. Geliştirdiği sisteme “Entegre Meteorolojik Tahmin Sistemi” adını veren şirketimiz, ürettiği meteorolojik tahminler ile yenilenebilir enerji santralleri için üretim tahmin servisleri sağlamaktadır.

Rüzgar Ölçüm Direkleri

Güneş Ölçüm İstasyonu

Ölçüm Ekipmanları

Lisanssız Elektrik Üretim

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.