TESCOM ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

30 yılı aşkın süredir kesintisiz hizmet!

TESCOM A.Ş. Türk sanayisinin kesintisiz enerji ihtiyacından yola çıkarak “güç elektroniği” konusunda faaliyet göstermek üzere İzmir’de kuruldu. 1980 yılında inverter ve elektronik kontrol cihazları üretmek için faaliyete başladı. 1986 yılında, ülkemizde hızla gelişen bilgisayar ve bilgisayar teknolojilerinin ihtiyacını karşılamak üzere Kesintisiz Güç Kaynağı üretimine başladı. Tescom A.Ş. tescilli markası TESCOM Kesintisiz Güç Kaynaklarını, TSE ve CE standartlarına uygun olarak ISO9001 ve 14001 kalite güvencesiyle 20’ye yakın mühendis ve 220’yi aşkın personelle, İzmir Menemen Ulukent Sanayi Sitesi’nde 8000m² kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde üretmektedir.

Konusunda 30 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan firmamızın seri üretimini yapmış olduğu cihaz sayısı 150.000’in üzerindedir. Dünya teknolojilerini yakından takip ederek, Ar-Ge çalışmaları ile cihazlarını sürekli geliştirmekte olan TESCOM, yurt içi UPS üretiminin önemli bir bölümünü karşılamakta ve Türkiye sınırlarını aşıp 40’tan fazla ülkede binlerce kullanıcıya ulaşmış olmanın gururunu yaşamaktadır.

TESCOM özel üretim İnverterler, Redresörler ve Frekans Konvertörleri gibi özellikli ürünleri ile de dünya çapında ürün ve servis hizmeti sağlamaktadır. Botaş Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hatları, Hidroelektrik Santralleri, Gölcük Donanma Tesisleri, Arçelik üretim tesisleri ve benzeri yerlerde cihazlarımız çalışmaktadır.

TESCOM 2003 yılında Türkiye’nin ilk Statik Transfer Anahtarını üretmiştir ve 2011 itibari ile 3 fazlı STS üreten tek Türk firması olmakla gurur duymaktadır. Yurt dışı piyasalarda da bu ürünle kendinden söz ettiren TESCOM’un cihazları Botaş, Nato, Siemens, Avea, Turkcell Teknoloji, Kahire Havalimanı gibi önemli noktalarda bulunmaktadır.

Son beş yıldır ilk 500 Bilişim Şirketi arasındadır ve KGK sektör sıralamasında firmamız sektör liderleri arasındadır.

TESCOM kendi geliştirdiği, Türkiye’nin ilk T-MON KGK Uzaktan İzleme Yazılımı ile Türkiye Elektronik Sanayici İşadamları Derneği TESİD’in 2002 yılı “Elektronikte Yenilikçilik-Yaratıcılık Yenilikçi Ürün Başarı Ödülü kazanmıştır. TESCOM DSP Kontrollü, IGBT Redresörlü, DS Power Serisi 10-800Kva cihazları piyasaya sunmuştur.

TESCOM, 2016 yılı itibariyle DMY Grup Şirketleri çatısı altında faaliyet göstermektedir.

TESCOM günümüzün çevreci değerlerine sahip çıkarak tüm geliştirme projelerinde çevrecilik ruhunu ön planda tutmaktadır.

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS)

Statik Transfer Anahtarları

Statik Voltaj Regülatörleri

Otomatik Voltaj Regülatörleri

Tıbbi İzole Güç Sistemleri

Frekans Konvertörleri

İnvertörler

Redresörler

Solar Ürünler

Aküler

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.