TERMOSAN ISIL İŞLEM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Termosan Isıl Işlem, faaliyetine 26.12.1996 tarihinde kurucusu ve Genel Müdürü ITÜ Metalurji Mühendisligi mezunu Sn.Hasan Yücel YILMAZ tarafından Gaz Atmosfer Kontrollü Fırınların devreye alınmasıyla başlamıştır. Ağırlıklı olarak bağlantı elemanları sektörüne hizmet verirken; müşterilerimizin önemli bir kısmının ihracata yönelik faaliyet göstermesi ve otomotiv sektörü agırlıklı çalışması, Q1 belgeli olması ve ISO TS 16949 gereksinimlerinin yogunlaşması, bu konuda fason ısıl işlem firmalarının yeterli donanım ve yetkin kadrolarının olmayışı da dikkate alınarak sektörünün en iyisi olma yolunda Termosan önemli adımlar atmıştır. Termosan 2004 yılında 4500 m2 toplam, 3000 m2 kapalı alanı olan Borusan - Supsan - Kaleporselen - Net Civata - Karbosan - Demma gibi seçkin firmaların bulundugu Halkalı Fabrikalar caddesindeki kendi yerinde, sektörünün en iyilerinde tecrübe kazanmış profesyonel İTÜ`lü mühendislerden oluşan kadrosu ve Kanada orijinli CANENG atmosfer ve bilgisayar kontrollü kontinü fırınlarının 1000-1800 kg/h kapasiteleriyle Isıl Işlemde "Q1" olmayı hedeflemiştir. 

CQI-9 tanımlarında da oldugu gibi ısıl işlem yüksek sıcaklıklarda yapılan, malzeme cinsine, parça dizaynına, fırına yerleştirme konumuna, sıcaklık kalibrasyonlarına, fırın atmosferine, ısıl işlem kontrol sistemlerine, yükleme miktarlarına, proses tanımlarına, Laboratuvar donanımına ve
herşeyden önce min 5 yıl deneyimli Metalurji Mühendislerine bagımlılık gösteren ve malzemeler için vazgeçilemez bir prosestir. URS ISO 9001:2008 Kalite Sistem ve URS IATF 16949 Otomotiv Belgeleriyle ile kalitesini tescil ettiren Termosan, gerçek belgenin seçkin müşterileriyle çözüm ortaklıgı anlayışında oldugunu algılamış ve JUST IN TIME uygulamalarıyla takdir toplamıştır. Bu anlayışla Termosan müşterilerine ulaşım araçlarıyla 7-24 saat servis hizmeti de vermektedir. Müşteri yarı mamulleri, modern Mercedes araçlarımızla fabrikalardan alınmakta, ısıl işlem sonrası müşterimizin kaplamacısı veya finishing tedarikçisine teslim edilmekte ve proses süreçlerinden zaman kazanılarak müşterilerimizin kalite ve terminlerde rakiplerinden bir adım öne çıkabilmesi saglanmaktadır. Müşterilerimiz büyük emek verdikleri ürünlerinin, gönderdikleri mühendisi dahi bulunmayan ısıl işlem tesislerinde birkaç saatlik yanlış veya yetersiz bir operasyon sonucu dekarbürasyon, over heating, deformasyon, düşük sertlik, yüksek sertlik, yanlış işlem, kırılma, çatlama, tufallenme, paslanma gibi birçok sorunlarıyla çaresiz kalmaktan, muhatap bulamamaktan dolayı sıkıntı yaşamış ve sorunsuz ısıl işlemler için Termosan`ı seçmişlerdir.

Firmamız 2019 yılında Dilovası OSB 3. Kısımda kurmuş olduğu yeni tesis ile ısıl işlem kapasitesini 2 katına çıkartmıştır. Ayrıca yapılan yeni yatırım ile izlenebilirlik, takip sistemleri CQI9 ısıl işlem şartlarına haiz bir şekilde kurulmuştur. Kurulum sonrası 8 ay gibi kısa bir sürede
ISO9001 VE IATF 16949 belgelendirme süreçleri başarı ile tamamlanmıştır. Ayrıca ISO 14001 Çevre yönetim sistemi ile ilgili altyapı oluşturulmuş olup gerekli belgelendirme 2020 yılının sonunda planlanmaktadır. Yeni Tesisimizde ağırlıklı olarak Islah, K.nitrasyon,İzotermik Tavlama, Gerilim Giderme, Temperleme işlemleri yapılmaktadır. 2500 m2 kapalı alan ve 1500 m2 açık stok alanına sahip olan yeni tesisimizde tüm metalürjik kontrolleri yapabileceğimiz laboratuvar imkânları oluşturulmuştur. Yeni tesisimizde 2 adet atmosfer kontrollü bantlı ısıl işlem hattı ve 2 adet kamaralı fırın sistemi bulunmaktadır. Bu hatlarda oluşturulan tüm sistemler ve ek donanımlar ürün kalitesini arttırmak ve proses güvenilirliğini ve sürekliliğini sağlamak için oluşturulan entegre sistemlerdir.


Savunma Sanayi Metal Aksamları Isıl İşlemi

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.