TEPAŞ Elektrik ve Mekanik Ev Cihazları San.ve Tic.A.Ş.

TEPAŞ Elektrik ve Mekanik Ev Cihazları San.ve Tic.A.Ş. , elektrikli ev ve bahçe aletleri üretmek üzere 1978 yılında kurulmuş bir aile şirketi olup üretim ve tasarım faaliyetlerini ,1983 yılından itibaren elektrik motorları ve elektrik motoru ihtiva eden muhtelif üniteler ile cihazlar üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu kapsamda, , sanayinin ve müşterilerinin değişik tip ve teknik değerlerde olmak üzere özel taleplerine yönelik ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. 1990’lara kadar elektrikli el ve ev aletleri, tıbbi cihazlar, gıda sanayi, elektrifikasyon ve otomotiv sektörlerinin talepleri karşılanırken, 1990’ların başından itibaren bu sektörler arasına Savunma Sanayii Sektörü de dahil olmuştur.
TEPAŞ A.Ş. halen savunma sanayi sektöründe, hafif veya ağır tip tekerlekli ve paletli zırhlı muharebe araçları için, Türkiye’nin önde gelen Ana Savunma Sanayii Firma ve Kuruluşları ile aynı sektördeki  önde gelen önemli yurtdışı firmalara ve kuruluşlara , başlıcaları aşağıda belirtilen askeri ürünlerin tasarım ve imalatları ile teslimatlarını sürdürmektedir:
* 4-25 kW, 28 VDC Yardımcı Güç Üniteleri (APU),
*200-800 A, 28 VDC Alternatörler,
*Elektrikli Yakıt Pompaları,
*Sintine Pompaları,
*KBRN Blower’ları,
*Muhtelif Havalandırma Fanları.
TEPAŞ A.Ş. Savunma Sanayi ürünlerinin  toplam üretim kapasitesi içerisindeki payı,  yıllara göre önemli derecelerde artış göstermekte olup üretim faaliyetleri, 4.000 m² kapalı alan içerisinde, 12’si mühendis olmak üzere yaklaşık toplam 100 personelle ve ileri teknoloji ile teknik bilginin tüm olanaklarından yararlanılarak modern otomatik makinalar vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. Üretilmekte olan ürünler, mevcut uluslararası standartlar ile başta MIL STD 810 Çevresel Gereklilikler olmak üzere tüm askeri şartnamelere uygun olarak üretilmektedir. TEPAŞ A.Ş. bu amaçla, başlıcaları Yüksek-Düşük Sıcaklık test kabini ve MIL STD 461’ e uygun EMI-EMC  test tesisi ile 0-20 kW, 24 Nm-5.000 rpm, 12 Nm-10.000 rpm teknik değerler kapasitesinde olmak üzere bir Torkmetre Sistemi’ ne sahip bulunmaktadır.

YARDIMCI GÜÇ ÜNİTELERİ

KÖMÜRSÜZ ALTERNATÖRLER

SİNTİNE POMPALARI

ELEKTRİKLİ YAKIT POMPALARI

KBRN BLOWER' ları

Muhtelif HAVALANDIRMA FANLARI

KABA TOZ ATMA BLOWER' ları

OTOMATİK MERMİ YÜKLEME MAGAZİNİ TAHRİK ÜNİTESİ

KLİMA ve SOĞUTMA KOMPRESÖRÜ MOTORU

DRON MOTORU

HİDROLİK POMPA MOTORU

MÜHİMMAT BESLEME SİSTEMİ MOTORU

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.