SEFİNE DENİZCİLİK TERSANECİLİK TURİZM SAN. VE TİC.A.Ş

2005 yılında kurulan ve yeni inşa (askeri-ticari), tamir (bakım ve dönüşüm) faaliyetleri ile 140.000 m2 üzeri bir alanda yer alan Sefine Tersanesi, taşeron personeli hariç 650’den fazla çalışanı ile Yalova bölgesinin önde gelen kuruluşlardan birisidir.

Tersane; tamir ve bakım maksadıyla 90.000 DWT’ye kadar olan gemiler için Panamax üstü genişlikte kuru havuz ve 120.000 DWT’ye kadar olan gemiler için Aframax genişliğinde yüzer havuza sahiptir.

Öte yandan SefineTersanesi, Genel Yük Gemileri ve Tankerler, Çift Taraflı Araba ve Yolcu Taşıma Gemileri, Açık Deniz Gemileri, Arama ve Kurtarma Gemileri, Açık Deniz ve Liman İçi Römorkörler ile Canlı Balık Gemileri gibi çeşitli gemilerin inşası için gerekli teknik yetenek ve fiziksel kapasiteye sahiptir.
Tersane, 2012-2015 yılları arasında gelirlerini %300 oranında artırarak 2016 yılı Odalar ve Borsalar Birliğinin en hızlı büyüyen 100 firma sıralamasında 40’ncı olmuştur. Halihazırda da, Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızın en büyük ikinci gemisi olacak Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisinin (DİMDEG) inşasına başlamış durumdadır.

Gemi İnşaa ve Onarım

Çelik Konstrüksiyon

Gemi Dönüştürme

İnsansız Deniz Aracı

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.