RobotEye Yapay Zeka Sistemleri Anonim Şirketi

RobotEye, yeni ve yıkıcı teknolojilerin milli olarak geliştirilmesi amacıyla, 2023 yılında ODTÜ Teknokent'te kurulmuştur. Şirketin misyonu, gözetim, izleme ve analiz alanında genel-geçer yaklaşımları değiştirmektir. Özgün yapay zeka teknolojileri ile son teknoloji yazılım, elektronik ve robotikler sistemler geliştirerek savunma kabiliyetlerini artırmayı, halkın güvenliğini sağlamayı ve aynı zamanda doğayı korumayı hedefler. Şirketin inovasyonunun temelinde çift amaçlı işlevsellik bulunur. Geliştirilen ürünler sadece toplumları korumakla kalmaz, aynı zamanda dünyamızı da koruma amacını da taşır. Şirket içi ürün tasarlama, hızlı prototipleme ve üretim kabiliyetlerine sahip RobotEye, tecrübeli ve uzman personeliyle alanında bir dünya markası olmayı hedeflemektedir.

Milli olarak geliştirilen yazılım ve donanımlar ile yapay zeka ile video/görüntü analizi, anlık istihbarat, çevresel farkındalık ve karar destek kabiliyetleri sunulmaktadır. Bu sistemler yurtdışı, sınır ve yurtiçi güvenliği, göçmen kontrolü, kritik tesis emniyeti ve doğal hayatın korunması gibi maksatlarla kullanılmaktadır. Haberleşme imkânı bulunmayan veya kısıtlı olan bölgelerde insan, hayvan, araç vb. nesneler, uçta yapay zeka ile tespit edilerek, uydu haberleşmesi üzerinden kullanıcılara iletilmektedir. Ayrıca, piyasadan temin edilebilen WiFi ve GSM tabanlı güvenlik kameraları ile fotokapanlar da sisteme entegre olarak çalışabilmektedir. Merkezi analiz ve karar destek yazılımı ile birleştirilen bütün verilerden, tüm dünyayı kapsayacak şekilde gerçek zamanlı durumsal farkındalık haritası oluşturularak karar vericilere sunulmaktadır.

Çevresel İzleme Sistemleri (Environmental Monitoring Systems)

Hareket Algılayıcı Sistemleri (Motion Sensor Systems)

Bilgi ve Veri Füzyon Teknolojisi (Information & Data Fusion Technology)

Görüntü/Desen İşleme Teknolojisi (Image/Pattern Processing Technology)

Optimizasyon ve Karar Destek Teknolojisi (Optimisation & Decision Support Technology)

Büyük Veri Analitiği (Big Data Analytics)

Yenilikçi Sensörler (Innovative Sensors)

Nesnelerin İnterneti (Internet Of Things)

Askeri İstihbarat (Military Intelligence)

Komuta Kontrol Bilgi Yönetimi (Command Control Information Management)

Uydu, Haberleşme (Satellites, Communications)

Kapan - Solo: Uydu tabanlı kritik alan akıllı kapan sistemi

Kapan - Hub: Uydu tabanlı geniş alan akıllı kapan sistemi

Kapan - Eye: Taktik geniş alan akıllı kapan sistemi

Kapan - Central: Kapan sistemleri ile güvenlik kameraları ve fotokapan verilerinin merkezi analiz ve karar destek yazılımı

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.