Promec Mekanik Ar-Ge Müh. Yaz. Dan. Med. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Promec başta savunma sanayi sektörüne hizmet vermek üzere mühendislik, tasarım, doğrulama ve üretim faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla 2014 yılında Ankara'da kurulmuştur. Akabinde talaşlı imalata başlanmış, elektronik tasarım ekibi kurulmuş ve 2019 yılında Ar-Ge Merkezi unvanı almıştır.

Mekanik tasarım, elektromekanik sistem tasarımı, özel amaçlı test düzenekleri, titreşim, ivmelenme, stewart, halt, kolimatör test fikstürleri tasarımı, araç üstü platform tasarımları, elektronik kutu tasarımları, talaşlı imalat, yüzey kaplama ve sistem entegrasyonu firmanın başlıca çalışma alanları arasındadır. Elektronik donanım tasarımı, gömülü sistem yazılımı, arayüz tasarımı, test sistemi tasarımı, elektronik tasarım ve yazılım kabiliyetleri de firmamızda gerçekleştirilen faaliyetler arasında yer almaktadır.

Tasarım faaliyetleri mekanik/mekatronik/elektronik/yazılım mühendisliklerini kapsamaktadır. Mekanik tasarım, yapısal-ısı-akışkan analizleri ile doğrulama, teknik dokümantasyon ve hareketli sistem tasarımları makine mühendisliği alanında tecrübeli olunan alanlardır.

Firmamız Aselsan’ın ve MSB onaylı ASFAT A.Ş. ve Tersaneler Genel Müdürlüğü’nün onaylı tedarikçisidir. Firmamız alt yüklenici olarak ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, TSE, Tarım Bakanlığı gibi birçok kurum/kuruluşun Ar-Ge projelerinde tasarım ve prototip üretimlerini gerçekleştirerek bazılarını başarıyla tamamlanmış, bazılarında da çalışmaya devam etmektedir. Proje temelli tasarım ve üretim faaliyetlerimizin yanı sıra ağırlığı askeri alanda kullanılan ekseni ayarlanabilir üçayaklı sehpa (tripod), askeri standartlara uygun kapalı devre hız ve pozisyon kontrollü silecek, lazer işaretleme cihazları, titreşim test platformları gibi seri olarak üretilen yerli/yabancı piyasaya sürülen ürünlerimiz bulunmaktadır. Firma olarak ülkemizin savunma sanayisinin gelişiminde, yerli ve milli projelerde rol alarak ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak başlıca hedeflerimiz arasındadır.

Görüntü/Desen İşleme Teknolojisi (Image/Pattern Processing Technology)

Anten Teknolojileri (Antenna Technologies)

Bağlantı, Kablo ve Kablaj Teknolojileri (Connectors, Cable and Cabling Technologies)

Mesafe Ölçüm Cihazı (Distance Measuring Equipment)

Elektronik Destek Tedbirleri - Elektro-Optik (ESM - Electro-Optic)

Elektronik Koruyucu Tedbirler - Elektro Optik (EPM - Electro Optical)

Karbon Bazlı Malzemeler (Carbon-based Materials)

Fotonik/Optik Malzemeler (Photonic/Optical Material)

Optik Bileşenler ve Cihazlar (Optical Components & Devices)

Talaşlı İmalat (Machining)

Mekanik Tasarım (Mechanical Designs)

3 boyutlu ölçüm cihazları için destek ekipmanları

özgün üretim tasarımı

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.