Mikro-Tasarım Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Mikro-Tasarım mikro-elektronik devreler ve sistemleri için tasarım ve Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmak amacı ile Kasım 2008’de ODTÜ-Teknokent bünyesindeki ODTÜ-MET Alanında faaliyetlerine başladı. Siparişe özel karışık-sinyal entegre devre tasarım servisi sağlamaktadır ve gelecek ürünler için araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. Okuma devre tasarımının ötesinde bilimsel ve endüstriyel uygulamalar için çeşitli bantlarda çalışan görüntüleme sensörleri geliştirmektedir.

Şirketimiz mikro-elektronik teknolojileri alanında fabrikasız entegre devre tasarım evi olarak faaliyet göstermekte olup ve kurucularımız ve tasarım ekibimiz kendi uzmanlık alanlarında yurt içinde ve dışında tanınan deneyimli araştırmacılardan ve mühendislerden oluşmaktadır.

Mikro-Tasarım`da bilimsel, endüstriyel ve ticari uygulamalar için gelişmiş, yüksek performanslı monolitik ve hybrid görüntüleme sensörleri ve entegre okuma devreleri yapılmaktadır.

Mikro-Tasarım Şirketi en önemli varlığının sahip olduğu insan kaynağı olduğuna inanmaktadır. Çalışma ortamımız ve ODTÜ-Teknokent bünyesindeki konumumuz itibarı ile hem kariyerlerinin başlangıcında olan genç tasarımcılar için hem de yurt dışından gelecek olan tecrübeli tasarımcılar ve araştırmacılar için cazip bir çalışma ortamı sunmaktayız ve kadromuzu güçlendirecek yeni yetenekleri beklemekteyiz.

Kabiliyetler:

Tasarım, Geliştirme ve Test Kabiliyetleri:

  • Entegre Okuma Devresi ve Sensör Tasarımı
  • CMOS Fabrikasyonu
  • Kamera
  • Görüntüleme Yazılımı
  • Test Elektroniği

Kızılötesi (IR) Algılayıcılar - Aktif, Lazer Kaynakları (IR Sensors - Active, Laser Sources)

Kızılötesi (IR) Algılayıcılar - Pasif, Lazer Kaynakları (IR Sensors - Passive, Laser Sources)

Fotonik/Optik Malzemeler (Photonic/Optical Material)

Kızılötesi/Görülebilir/Morötesi Dedektör Malzemeleri ve Cihazları (IR/Visible/UV Detector Materials & Devices)

Optik Bileşenler ve Cihazlar (Optical Components & Devices)

Araştırma ve Teknoloji Yönetimi (Research & Technology Management)

ROIC

Test Elektronikleri ve Kameraları

ASIC

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.