MENATEK SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Menatek Savunma Teknolojileri, taktik ve muharebe platformları üzerindeki yarım asırlık sektörel birikimiyle, hafif zırhlıdan paletli askeri araçlara, üretim, test ve tedarik hizmeti sunmaktadır. Türkiye'nin ve MENA Bölgesi'nin yüksek teknoloji üreticisi ve en büyük tedarik zinciri yöneticisidir.
Menatek ağırlıklı olarak ABD Ordusu, NATO ve Türk Ordusu ile iş birliği içinde olup; 30’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Ayrıca Menatek, ABD Hükümeti için özel “Cage Code” (T1978) ile Türkiye'de “Ana Müteahhit” olarak çalışan tek firmadır.

Menatek; Döküm, Dövme, Isıl İşlem, Talaşlı İmalat, Ekstrüzyon, Kaplama ve Bilyalı Dövme gibi 550'den fazla üretim sürecini gerçekleştirip, yüksek teknolojili bileşenler üretmektedir. Menatek’in ana sistemlerin ve alt sistemlerin üretimindeki uzmanlığı, Süspansiyon, Fren Sistemleri, Yürüyen Dişli, Güç Aktarma Organları, Gövde, Taret & Şasi, Yağlama Sistemleri, Isıtma-Soğutma'yı içermekte olup bunlarla sınırlı değildir. Bunların dışında Menatek, Silah & Mühimmat ile Askeri Kıyafet ve Teçhizat tedarik etmekte olup, küresel iş ortakları aracılığıyla, Bakım, Onarım, Yenileştirme ve Yükseltme Programlarını da (Modernizasyon) başarıyla gerçekleştirmektedir.

Lokalizasyon çözümlerimiz sayesinde envanter takibimiz son yirmi beş yılda 150.000'in üzerinde komponentin kalite standartlarından ödün vermeden teslim edildiğini gösteriyor.

Mekanik Tasarım (Mechanical Designs)

Yürüyüş Takımı

Güç Aktarma

Fren Sistemleri

Isıtma & Soğutma

Yağlama

Şase

Zırh Sistemleri

Altay Tankı Alt Parça Sistemleri

Fırtına Obüs Alt Parça Sistemleri

Süspansiyon

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.