MEKAS KABLO SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

“We Always Work For Tomorrow”

2009 yılında İstanbul Sancaktepe’de üretim faaliyetine başlayan Mekas Kablo, zayıf akım kablo sektöründe kısa sürede yüksek metrajlı üretim kapasitesine ulaşmış, sektörün bilinen firmaları arasında yer almayı başarmıştır.

Makine parkuruna ilave edilen yeni nesil makineler sayesinde yatırımlarına hızla devam eden Mekas Kablo, ürün çeşitliliği ve sahip olduğu pazarlama ağı ile yurt içinde 500’ü aşkın bayisiyle hizmet vermekte ve 60’ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Kendi bünyesinde kurduğu AR-GE ve testlaboratuvarı sayesinde TSE, CE, ISOgibi belgeleri bünyesine katmış, üretim koşullarını yüksek kalite standartlarına ulaştırmayı başarmıştır. Bu anlayış doğrultusunda ürün çeşitliliğini hızla artıran Mekas Kablo Sancaktepe’de bulunan 5000 m² üretim tesisini, 2021 yılında Kocaeli/Dilovası’nda bulunan 10.000 m² kapalı, 3.000 m² açık alan olmak üzere toplam 13.000m² yeni tesisine taşımıştır

2021 yılında TOBB tarafından “Türkiye’nin Hızlı Büyüyen” şirketleri arasında ilk 100 şirket içerisinde 38. sıraya yükselmiş ve ödüle layık görülmüştür.

Mekas Kablo, sahip olduğu misyon ile paydaşlarının talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamayı kendisine şiar edinmiş, güçlü iletişim ağı ile müşteri sadakatini ve memnuniyetini sağlayarak lider firma olma yolunda emin adımlarla yürümektedir.

Cumhuriyetimizin 100.yılı hedefinde ARGE ve inovasyon çalışmaları ile birlikte ülkemiz için stratejik öneme sahip olan savunma sanayi projelerinde yer almakta olan Mekas Kablo, Milgem projeleri kapsamında TCG ANADOLU gemisinde helikopter yakalama sistemi kablolarını üreterek bu konuda yerli ve milli projelerin yerlilik oranının artması konusunda özveri ile çalışmaktadır.

Dünyanın farklı coğrafyalarında 60’ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren Mekas Kablo, ürün grup ve çeşitliliğini sürekli arttırmakta ve etki alanını genişletmektedir. 2021 yılından bu yana artan ihracat faaliyetleri sonucunda yurt dışında da birçok kıtada kendi markası ile zayıf akım kablo çeşitleri bakımından birçok sektöre tedarikçi olmaktan gurur duymaktadır.

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı fuarlarında hem katılımcı hem de ziyaretçi olarak bulunan Mekas Kablo, katılmış olduğu her fuarda yeni bir ürün lansmanı yapmaktadır.

Gelişen ve dönüşen dünyada pazar payını her geçen gün arttıran elektrikli araçların ülkemizdeki geleceği adına çalışmalar yürüten Mekas Kablo, “E.V Şarj Kablosu” konusunda deneme üretimlerini tamamlamış yurt içi ve yurt dışındaki taleplere yönelik orta ve uzun vadede partnerleri ile birlikte en önemli oyuncu olma hedefi yolunda ilerlemektedir.

Ürün gruplarımız:

Silikon Kablolar

Pur Kablolar

Drag Chain Kablolar

Endüstri 4.0 Kablolar

EV Şarj Kablolar

Sinyal Kontrol Kablolar

Kumanda Kablolar

Data Kablolar

Yangın Alarm Kablolar

FE 180 Yangına Dayanımlı Kablolar

Ayrıca özelde Mekas Kablo’nun genelde ise sektörümüzün her kademede yetişmiş iş gücüne katkı sağlamak amacıyla 2024 yılının 2.yarısından sonra lansmanını planlamakta olduğumuz Mekas Akademi’nin çalışmalarını yürütmekteyiz.


Bağlantı, Kablo ve Kablaj Teknolojileri (Connectors, Cable and Cabling Technologies)

Silikon Kablolar

Pur Kablolar

Drag Chain Kablolar

Endüstri 4.0 Kablolar

EV Şarj Kablolar

Sinyal Kontrol Kablolar

Kumanda Kablolar

Data Kablolar

Yangın Alarm Kablolar

FE 180 Yangına Dayanımlı Kablolar

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.