KEMAŞ KİMYA ENDÜSTRİ MERKEZİ SANAYİ TİCARET A.Ş.

1989 yılında temelleri M.KÜRŞAT HADDAT tarafından Mersin’de Haddat Yapı Kimya San.Tic.Ltd.Şti. ile atılan yapı ürünleri üretimi, bölgesinde ve Türkiye’de bir çok ürünün oluşumuna öncülük etmiş, sürekli yatırımlarını artırarak sektörde ilerlemiştir.

Bu başlangıcı takiben Mersin bölgesinde ilk hazır sıva ve yapı kimyasalları üretimi gerçekleştirilmiştir. Mersin bölgesinde 1990 yılında hazır renkli sıva, iç ve dış emülsiyon boya, sıva ve harçları ilk defa TSE belgeli olarak üreten firma olmuştur.

1994 yılında günlük 150 ton kapasitesiyle bölgenin ilk alçı fabrikası kurulmuştur. Bu fabrikada alçı sıva, saten alçı ve alçı gibi ürünlerin yanı sıra Türkiye’de ilk kez alçı taşından (GYPS) gübre üretimi gerçekleştirilmiştir. Üretilen gübre ile Çukurova’nın PH değeri yüksek topraklarının daha verimli hale gelmesi sağlanmıştır. Halen bu proje devam etmektedir.

Küreselleşen dünyadaki çimento kimyasındaki gelişim ve değişim gözlemleri neticesinde tekrar bir ön alınarak 1998 yılında çimento ve toz kimyası üzerine üretimi esas alan Kimya Endüstri Merkezi Ltd.Şti. kurulmuştur. Böylece bölgede bir ilk daha gerçekleştirilmiştir. KEM; harç çimentoları, çimento bazlı ürünlerde bölgenin ilk üretici firması olup Türkiye’de ilk kez beyaz çimento esaslı izolasyon sıvasını ÇİMSA ile birlikte ortak AR-GE yaparak üretmiştir. KEM ve KEMİKOL markalı ürünlerini iç ve dış pazarlara profesyonelce sunmaktadır.

KEM bu olumlu gelişmeler neticesinde sektör liderleri olan bazı firmalarla bazı stratejik ortaklıklar kurarak 2002 yılında Mersin merkezdeki fabrikasını Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesine taşımıştır. Bu amaçla tamamen öz sermaye kullanılarak 22.000 m2 içerisinde 2.500 m2 kapalı alanda dünya standartlarında üretime başlamıştır. Bu yatırımlarla yıllık 10.000 ton özel çimento ve çimentolu toz ürünler, çeşitli toz harçlar, sıvalar, ayrıca yıllık 80.000 ton mikronize kalsit ve 30.000 ton m3perlit üretim kapasitesine sahip olmuştur.

KEM, Türkiye’nin ilk teknoparklarından Technoscope‘ dahildir.

Sahip olduğu teknik alt yapı, kapasite ve artan pazar payı  ile müşterilerine sunduğu sürekli, kaliteli ürünleri ve kurumsal yapısıyla gelişen KEM İngiltere SIRA denetim ve belgelendirme kuruluşundan ISO 9001-2000 sertifikasına ve ürünlerinde TSE belgesine sahiptir.

Özel Çimentolar

Kalsit

Boksit

Perlit

Beton Ve Çimento Kimyasalları

Krom İndirgeyiciler

Dayanım Artırıcı Kimyasallar

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.