KAYNAK ELEKTRONİK MAK SAN VE TİC LTD ŞTİ

Kaynak Elektronik Mak. San. Tic. Ltd. Şirketi, 1989 yılında kaliteli enerjiye olan ihtiyaçlar doğrultusunda, KEMSAN marka Kesintisiz Güç Kaynağı tasarım, üretim, pazarlama ve teknik servis faaliyetlerini yürütmek üzere kurulmuş bir güç elektroniği firmasıdır. İlerleyen yıllarda teknolojideki gelişmelere paralel olarak ürün çeşitliliğini arttıran ve kendini sürekli yenileyen KEMSAN, Kesintisiz Güç Kaynağı yanında Frekans Konverterleri, İnverterler, Redresörler, Statik Anahtarlar ve Özel Tasarım Güç Elektroniği Cihazları üretmeye başlamıştır. İlk olarak Şehir merkezinde küçük bir atölye de başlayan üretim maceramız daha sonra BAKSAN Sanayi sitesinde ki binasına taşınmış zamanla bu tesisinde yetersiz kalmasıyla 2017 yılında O.S.B. deki 7000metrekare alana sahip modern tesislerine taşınmıştır. KEMSAN marka cihazlarımız; Evlerden Termik Santrallere, Fabrikalardan Hastanelere kadar çok geniş bir kesime hitap etmekte ve güç elektroniği sektöründeki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırmaktadır. Askeri uygulamalar için geliştirdiğimiz özel cihazlar Türk Silahlı Kuvvetlerinin kaliteli enerji gereksinimlerini karşılamakta, Türk silahlı kuvvetlerinin gücüne güç katarken bizlere de değer yaratmaktadır.

Firmamız Ar-Ge’nin güç elektroniği sektöründe gelişme ve ilerlemede kilit rol oynadığının bilincindedir ve ürünlerimizin tamamı Ar-Ge birimimiz tarafından tasarlanmaktadır. Yeni ürün tasarlarken dünyadaki ürünler incelenerek zayıf ve kuvvetli noktaları göz önünde bulundurur, Ürünlerimizi daima dünyadaki gelişmeler ve değişmeler paralelinde geliştiririz. Sanayi üniversite işbirliğinin teknolojiyi yakalama ve uygulamada çok önemli rol oynadığının bilinci ile sanayi üniversite işbirliğini uzun yıllardır devam ettirmekteyiz. Sektörde öncü kuruluş olmanın sadece teknolojiyi takip etmekle değil, teknolojiyi geliştirip yeni teknolojiler üretmekle mümkün olacağı bilinciyle birçok makale ve araştırmamız uluslararası konferanslarda sunulmuştur. Bu anlayışımız ve müşterilerimize verdiğimiz güven sayesinde savunma sanayiinde yer alan milli projelerin güç elektroniği ekipmanlarını büyük oranda KEMSAN sağlamaktadır. Bu kapsamda askeri uçaklarımızın yer testlerinde kullanılan GPU larını (Yer Destek Ünitesi)  yerli olarak ilk kez üretme gururunu yaşadıktan sonra, AWACS uçakları için aynı amaçla kullanılan Türkiye nin en büyük yerli 400Hz konverterini 250kVA olarak ilk kez yine biz ürettik. Milli savaş Gemilerimiz, İlk Uçak Gemimiz, Sismik Araştırma Gemisi, Denizaltı Arama Kurtarma Ana Gemisi gibi ülkemizin birçok milli projesinde Konverterlerimiz ve diğer ürünlerimiz ile yer alma gururunu yaşamaya ve ülkemiz savunma sanayiine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

Kaliteyi Ar-Ge’nin önemli bir parçası olarak görmekte ve kalite seviyemizi daima yükseltmekteyiz. Firmamız, tasarım, üretim ve teknik servisi kapsayan ISO kalite güvence belgesine sahiptir. Standartlara uygun, çevreyi gözeten üretim yapmak, kalite anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. KEMSAN kalite, sağlamlık, güvenilirlik, yenilik ve estetiğin buluştuğu noktadır. Müşterilerimizin gözünde saygın bir yer elde etmemizdeki en büyük sebep Kesintisiz Müşteri Memnuniyeti ve Kesintisiz Gücün Kaynağı parolasıyla yola çıkarak kendimizi sürekli geliştirmemizdir. Bu alanda Türkiye’de henüz yasal zorunluluk değilken ürünlerine 2 yıl garanti veren ilk firma yine KEMSAN olmuştur.

Denizaltı Akü Şarj Deşarj Sistemi

400hz Konvertör

Statik Transfer Anahtarı

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS)

Redresörler

İnvertörler

Statik Frekans Konvertörleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.