KASSO MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Sektörde 35. yılında Kasso Mühendislik, tamamı Türkiye’de üretilen metal işleme ve çelik konstrüksiyon konusunda en geniş ürün gamı ile, tasarıma özgünlük kazandıran genişletilmiş metal, perfore metal ve özel desen kesimli metal paneller ile projelerde yapıların iklimlendirilmesi, ikincil cephe, güneş kontrol panelleri, akustik asma tavan, korkuluk, klima muhafazası gibi birçok uygulama alanı bulmaya devam ediyor.

Hava, güneş geçirgenlik oranları, malzeme kalınlıkları, ebat ve detaylandırmaları ihtiyaca göre üretilebilen Kasso paneller talep doğrultusunda çözümler sunuyor. Fonksiyelliğinin yanında estetik görünümü ile ikincil cephe uygulamalarında enerji kayıplarını en aza indiren bir kabuk oluşturuyor. Büyük ebatlarda uygulama imkânı ile metal işleme tekniklerinin avantajını bir araya getiren sistem bütüncül bir görüntü sağlıyor. Metal kabuk sistemleri, genişletilmiş ve delikli alüminyum malzemelerden oluşan soğuk cephelerde, yalıtım-ısı izolasyonu sağlayarak maliyet avantajı bir araya geliyor. Uzaktan kumanda kontrollü hareketli ve sabit olarak üretilebilen alüminyum paneller ile yürüme yolları birlikte uygulanıyor. Kasso paneller mimari endüstri için uzun yıllar dayanıklılığa sahip yüzey kaplama işlemleri ile çeşitlilik sağlarken renk, doku, yüzey görünümü açısından dayanım sağlıyor. Yatırımlarına devam eden Kasso Mühendislik, üretim tesisine Qualicoat sertifikalı elektrostatik toz boya kaplama boya tesisini ilave ederek sektörde sistem çözümünün tamamını bünyesinde gerçekleştiren öncülerden.

Özel ayarlı cephe tutucu ankraj ve hook imalatları ile metal kabuklarının altyapısı sağlamlaşıyor. Yapılarda zorunluluk haline gelen sıva arası aderans arttırıcı perforeli ve genişletilmiş duvar tutucu aksesuarlar, çatılarda ve cephelerde rollform trapez olarak kullanılan rulo işlenen akustik paneller ile Kasso yine sektörün öncülerinden. BREEAM ve LEED sertifikalarına önem veren Kasso, hali hazırda devam eden projelerinde buna uygun üretim yapıyor. Düzenli olarak yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan Kasso ürün gamına her hafta yeni bir tasarım ekliyor, proje bazlı üretim ve çözüm yaklaşımıyla yapılara özgürlük sağlıyor. Metal kabuklar, getirdiği tüm bu avantajlar ile birçok önemli ödüllü yurtiçi ve uluslararası projelerde tercih edilen bir ürün olarak öne çıkıyor.

Alüminyum ve Alaşımları (Aluminum and Its Alloys)

Talaşlı İmalat (Machining)

Yapısal Kullanım Amaçlı Akıllı /Fonksiyonel Malzemeler (Smart/Functional Materials for Structural Uses)

Yapısal Malzemeler - Talaş Kaldırma (Structural Materials - Materials Removal)

Yapısal Mekanik (Structural Mechanics)

Delikli Metal

Genişletilmiş Metal

Desen Kesim Metal

3B Yüzeyler

Serbest Kesit

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.