Kare 3D Baskı Sistemleri ve Teknolojileri

Proje Hakkında

Kare 3D , 3d yazıcı sektöründe inovasyon ve sürdürülebilirlik hedefiyle kurulmuş bir girişimdir. Kare 3D tüm tasarım ve üretim yerli olarak planmış ve üretilmiştir. Girişimimiz inovasyon ve kolay kullanım ile pazarda yer almayı hedeflemektedir.

Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

Kare 3d Türkiye de 3d yazıcı üretiminin yüksek katma değer katacağını, ithal ürünlerdeki kullanım zorluklarını göz önüne alarak tasarlanmış ve üretilmiştir. 3d yazıcılar artık endüstriyel üretimin olmazsa olmaz parçası hâline gelmiş , büyük bir ihtiyaç potansiyeline sahip olmuştur. Bu ihtiyaçlara göre üretime karar vermemiz neticesinde Kare 3D yazıcı ortaya çıkmıştır. Kare 3D endüstriyel imalat, tıp ve sağlık, havacılık ve uzay, mimarlık ve inşaat, askeri uygulamalar, tekstil, gıda, eğitim gibi sektörlerde değişik amaçlar ve işlevler ile kullanılabilmektedir.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

 Üç boyutlu yazıcılar günümüzde kullanımı artmakta olan ürünler arasında. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan raporda Türkiye’de bu pazarın büyüklüğünün 2023’e kadar 49,1 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyordu, bu hedef pandemin başlaması ve üç boyutlu yazıcıların sağlık sektöründeki katma değeri fark edilmesi nedeniyle 2022 yılı başında öngörülen miktara erken ulaşmış oldu. Üç boyutlu yazıcı sektörünün en büyük pazarı olan Amerika pazarı 20 Milyar Dolar olduğu , Çin pazarının ise 180 Milyar Dolar olduğu tahmin edilmektedir. Sağlık , medikal , inşaat , imalat sanayi , eğitim ve birçok kategori de yer alan iş kollarında kullanımda olan üç boyutlu yazıcılar gün geçtikçe daha aktif kullanılmaktadır.

Kare 3D, Türkiye de yerli olarak üç boyutlu yazıcı geliştirip üretme hedefiyle doğmuştur. Ürün ve ürünlerimizi geliştirirken rakiplerinden foksiyonel, ulaşılabilir, uzun ömürlü olması gibi kriterleri benimseyerek ürün geliştirmeye başladık. Geliştirdiğimiz üç boyutlu yazıcı ile ülkemize yüksek teknoloji üretimi yapmak ve dışa bağımlığı sıfıra indirmek hedeflerimiz arasındadır

İleri İmalat Teknolojileri (Advanced Manufacturing Technologies)

İleri Prototipleme (Advanced Prototyping)

İmalat Süreci Simülasyonu (Manufacturing Process Simulation)

Dokuma / Örgü Elyaf (Woven / Knitted Fiber)

Epoksi Reçine (Epoxy Resin)

Isoftalik Reçine (Isophalic Resin)

Üretan Reçine (Urethane Resin)

3 Eksenli CNC Makine (3 Axis CNC Machine)

Metal ve Metal Matris Kompozit Teknolojisi (Metals & Metal Matrix Composite Technology)

Plastikler (Platics)

3D Yazıcı

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.