KARDEMİR KARABÜK DEMİR ÇELİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Temeli 3 Nisan 1937 tarihinde atılan ve 1939 yılında “İlk Türk Demiri” ni üreten Kardemir; ülkemizin yerli cevher ve kömür kaynaklarını kullanarak ürettiği katma değerli çelik ürünleri ile bölge sanayinin lokomotifi olmasının yanı sıra ülkemiz sanayisine de öncülük etmektedir. 30 Mart 1995’de gerçekleşen özelleştirme sonrasında 2 Milyar $’ın üzerinde yatırım harcamasıyla üretim teknolojilerini yenileyen Kardemir, bugün Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri haline gelmiştir. Demiryolu rayı, demiryolu tekeri,  ağır profil üretiminde Türkiye’nin tek milli markası olan Kardemir, BİST30 endeksinde yer almaktadır.

Ülkemizin endüstriyel atılımlarına öncülük ederek çok sayıdaki büyük endüstriyel tesisin proje, imalat ve montajını gerçekleştiren Kardemir ülkemizde “fabrikalar kuran fabrika” olarak tanınmaktadır.

Bağlı kuruluşları ile birlikte yaklaşık 4.500 kişilik büyük bir aile olarak, sahip olduğu köklü sanayi kültürü, yetkin insan kaynağı ve kurumsal yönetim tecrübesi ile sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Otomotiv, makine imalat ve bağlantı elemanları gibi birçok sektöre hitap eden Kardemir, sıvı çelik üretimini 3,5 milyon ton seviyesine çıkarmayı hedeflemektedir.

Birçok sektöre hitap eden Çubuk Kangal Haddehanesi’nde ø5,5-25 mm arası kangal, ø20-55 mm arası kalın kangal, ø20-100 mm arası yuvarlak çubuk, ø8-40 mm arası nervürlü çubuk üretimleri yapılmaktadır.

Özellikle ray üretimi gerçekleştirdiğimiz Ray Profil Haddehanemizde, metro, konvansiyonel ve yüksek hızlı hatlarda kullanılan tüm demiryolu rayı, tip ve kalitelerini üretme kabiliyetine sahiptir. Son olarak ürün portföyüne yüksek ömürlü sertleştirilmiş rayı (R350 Kalite) eklemiştir.

200.000 adet/yıl kapasiteli Demiryolu Tekerleği Üretim Tesisi ile şirketimiz ülkemizin tek demiryolu tekerleği üreticisidir.

Düşük Alaşımlı Çelik (Low Alloy Steel)

Kangallar

Demiryolu Rayları

Demiryolu Tekeri

Profiller

Köşebentler

Platinalar

Blumlar

Çelik Profil

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.