İSTANBUL DENİZCİLİK GEMİ İNŞA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

SNR Holding bünyesine 2003 yılında giren ve bugünkü ismini alan İstanbul Tersanesinin kuruluşu 1980 yılına kadar uzanmaktadır. Toplam 51.000 m2 alan üzerinde kurulu olan İstanbul Tersanesi, 14.400 m2 kapalı alana sahiptir. Yıllık metal işleme kapasitesi 70.500 tondur. Toplam 5 adet gemi inşa kızağı ile yeni gemi inşası ve aynı anda 14 gemiye kadar bakım ve onarım imkân ve kabiliyetine sahiptir. Tersane sahilinde 3 adet iskele ve 2 adet yüzer havuz ile gemilere hizmet verilmektedir.

İstanbul Tersanesi, modern alt yapısı ve uluslararası projelerde kullandığı ileri seviyedeki teknoloji ve bilgi birikimi ile Türk Gemi İnşa Endüstrisinde müşteri ihtiyaç ve beklentilerine odaklı, çok yönlü, esnek ve etkin iş yönetimi ile yüksek teknoloji ve butik projelendirme gerektiren gemi inşa projeleri için komple dizayn ve detaylı donatım faaliyetlerini kapsayan hizmetleri bir bütün halinde sunmaktadır. İstanbul Tersanesi, üretimin her aşamasında yaptığı tam zamanlı kontroller ile sunulan hizmette en mükemmeli hedefleyerek yüksek kalite anlayışında sürdürülebilirliği hedeflemektedir.

Ülkemizde özel sektörün yanı sıra özellikle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için yapılan ve devam edilen projeler kapsamında uygulanan yüksek disiplinli proje takip yöntemleri ile edinilen bilgi birikimin yansıtıldığı tecrübeli personeli ile örnek bir yönetim anlayışı benimsenmektedir. Gemi inşa ve onarım faaliyetlerinde çevrenin korunması ve iş güvenliğinde yüksek bir çalışma ortamının idamesi esas alınarak, tamamen ulusal ve uluslararası mevzuata uygun bir yapıya sahip olan İstanbul Tersanesi; Türk  Loydu tarafından verilen ISO 9001:2008 (Kalite Kontrol Yönetimi), ISO 14001:2004 (Çevre Yönetim Sistemi) ve OHSAS 18001:2007 (Sağlık ve Emniyet Sistemi) sertifikalarına sahiptir. Bunlara ilave olarak, Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen Milli ve NATO gizlilik dereceli ‘’Tesis Güvenlik Belgesi‘’ mevcuttur.

Kurtarma Ve Yedekleme Gemisi

Denizaltı Kurtarma Ana Gemisi

Hızlı Devriye Botu

Hidrografik Oşinografik Araştırma Gemisi

Offshore Gemiler

Kimyasal Petrol Tankerleri

Paslanmaz Çelik Tankerleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.