IRADETS İNOVATİF RADYASYON DEDEKTÖR SİSTEMLERİ ANONİM ŞİRKETİ

IRADETS Teknopark İstanbulda bulunan, iki temel alanda faaliyet gösteren ve yüksek teknoloji üreten bir spin-off şirkettir:

Radyasyon Çalışmaları: Uzay radyasyon ortamı, uzay hava durumu simülasyonları, yeryüzü veya uzay uygulamaları dahilinde elektronik sistemler üzerinde radyasyon etkileri, elektronik parçaların testlerini ve bunların yanı sıra radyasyon kalkanlama çalışmaları.

Radyasyon çalışmaları; ESCC/ESA, JEDEC, ASTM ve Askeri Standardlara uygun olarak yürütülmektedir. Testlerin sonrasında gelen talep üzerine; verilen bir görev (misyon) süresince kritik öneme sahip elektronik parça ve/veya sistemler üzerinde meydana gelmesi beklenen etki miktarı üzerinde çalışabilir, sistemlerin taşıma yükünün kalkan ağırlığı / toplam ağırlık optimizasyonunu gerçekleştirebilir ve bu oranın azaltılması için farklı teknik önerilerinde bulunabilir veya alternatif çözümler önerebiliriz.

İnovatif Radyasyon Dedektör Sistemleri Araştırma – Geliştirme Çalışmaları: Uzay, medikal, çevresel, yurt güvenliği, nükleer santrallerin radyasyon güvenliği ve atık yönetimi, sismoloji, jeofizik/jeoloji, yüksek enerji, nükleer ve parçacık fiziği uygulamaları.

IRADETS güç ve motivasyonunu Ar-Ge ve inovasyondan almaktadır. Şirket politikamız, hakemli dergilerde yayınlar yaparak, konferans ve çalıştaylarda sunumlar gerçekleştirmek ve şirket bünyesinde Yüksek Lisans ve Doktora Tez çalışmalarını desteklemek yoluyla bilimsel aktivitelere katkı sağlamaktır.

IRADETS; 2013 yılında gerçekleşen kuruluşundan bu yana, KOSGEB, TÜBİTAK ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından birçok Ar-Ge desteği kazanmıştır. Bu projelerin üç tanesi hali hazırda şirket bünyesinde yürütülmektedir.

İş modelimizde, son teknoloji üzerinde araştırma ve geliştirme temel aktivitelerimizin yanında, CAEN-Nükleer, CAEN-RFID, MAPRAD gibi her biri alanlarında lider yüksek teknoloji kuruluşlarını Türkiye’de temsil etmekteyiz. IRADETS kurucularının bu kuruluşlarla olan uzun yıllar süren bilimsel ve teknolojik ortak çalışmaları sayesinde, iş birliğimiz sadece ticari partnerlik değil, teknolojik ve bilimsel etkinliklerde ortak çalışmalar yürütmeyi ve ortak çözümler üretmeyi de kapsamaktadır.

Partnerlerimiz ile gerçekleştirdiğimiz insan kaynağı, teknolojik altyapı, bilgi/tecrübe transferleri, başarıya giden yolu oldukça kısaltmaktadır.

Okuyucular

Etiketler

Madde Radyasyon Simülatörü

Işınlama

Parçacık Hızlandırma

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.