İLTEMA İLERİ TEKNOLOJİ MALZEME ARAŞTIRMA GELİŞTİRME SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ


iltema, elektrik-elektronik, metalürji-malzeme ve tekstil mühendisliği disiplinlerinin bir araya gelmesiyle, yerli kaynaklar kullanılarak, yeni nesil ileri teknoloji malzemelerin tasarım ve üretim faaliyetlerinin  gerçekleştirildiği bir Ar-Ge şirketidir.


iltema, TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişimcilik Programı (BiGG) desteğiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde (DEPARK) 5 Nisan 2016 tarihinden itibaren faaliyet göstermektedir. 


iltema, temel olarak düşük voltajlar ile çalışabilen, metalik direnç elemanı (rezistans) içermeyen, taşınabilir güç kaynakları (pil, akü vb.) ile çalışabilen, elektrik çarpma riski taşımayan, ısı yİltema’nın geliştirdiği ısı yayan kumaşlar, ısı ihtiyacı olan birçok alanda kullanılabilecek nitelikte olup, tamamen yerli kaynaklar kullanılarak üretilmektedir. Kuruluş tarihi 2016 olsa da, şirket kurucularından Ayhan Prepol’un ilk prototipleri üretmesi 2013 yılına dayanmaktadır. 2014 yılında Dr. Mustafa Erol ısı yayan malzemeler üzerine olan tecrübesiyle Prepol’a akademik destek sunmaya başlamıştır. İlk protoipler sürekli iyileştirme yaklaşımı ile endüstriyel ve akademik açıdan bir çok yönden test edilmiş ve bu testleri başarı ile geçmiştir.  Isı yayan kumaşların ve kabloların tasarımı, geliştirilmesi ve üretimini gerçekleştirmektedir

Dokuma / Örgü Elyaf (Woven / Knitted Fiber)

ısıtıcı kumaş kablo ısıtma

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.