İĞREK MAKİNA SAN. TİC. A.Ş.

İğrek Makina, 1946’da A. Osman İğrek tarafından Bursa’da kurulan, model, döküm ve talaşlı imalat hizmetleri veren bir aile şirketidir.

Her geçen yıl üretim tesisine yatırım ve iyileştirmeler yapan firma, 2015 yılında bu çalışmaları hızlandırmıştır. Üretim alanını hem hacmen arttırmış hem de iş akışını iyileştirmiştir. Üretim alanı 30.000 m2 ‘ye ulaşmıştır. Üretim ve Kalite Departmanında 11 mühendis ve 19 kalifiye teknisyen, Yönetim ve Planlama departmanında 7 uzman ile toplam 120 kişiden oluşan kalifiye ve tecrübeli ekibi modern üretim alanını tümlemektedir. 2015 yılı itibari ile de genel bakıma giren üretim alanı, yenilenen cephe görünümü ile firmayı 70. yıldönümüne gururla taşıyacaktır.

İğrek Makina, “Güvenilir Döküm Ortağınız”, önemli ağır sanayi sektörlerine partner anlayışı ile hizmet vermeye hazır ve açıktır:

 • Otomotiv Sac Şekillendirme Kalıpçılığı
  Kalıp üretimi için gerekli her nevi parçalar için 3D tasarımlardan özenle üretilen strafor modeller, uygun analizlerde dökülmekte ve talaşlı imalat işlemleri yapılarak teslim edilmektedir.
  • Takım Tezgahları Üretimi
  Geniş üretim tecrübesi ve yetenekleriyle, özellikle büyük tezgah üreticilerini esnek ve çok yönlü destek vermektedir.
  • Enerji Sektörü
  Rüzgar enerjisi başta olmak üzere enerji elde etme ekipmanları için gerekli büyük döküm parça üretimine öncülük etmektedir.
  • Çimento ve Madencilik Sektörleri, Dişli ve Ring Üreticileri
  Sfero ve çelik döküm üretimi, ısıl işlem yeteneği ile dişli ve ring taleplerinde diş açma aşamasına kadar talaşlı imalatları tamamlanmış olarak teslim etme üretim kapasitesine sahiptir.
  • Havacılık, Gemi üretimi, İnşaat ve Yapı sektörleri
  Bu önemli sektörlerin kalıp, redüktör, ana parça gibi taleplerine üretime uygun projelendirme yeteneği ile üretim yapmakta ve destek vermektedir.

5 Eksenli CNC Makine (5 Axis CNC Machine)

Borverk Makinesi (Borverk Machine)

C Eksen Torna (C Axis Lathe)

Strafor Model Üretimi

Pik, Sfero ve Çelik Üretimi

Cnc Takım Tezgahları

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.