ENGİNSOFT TİC. LTD. ŞTİ.

EnginSoft Turkey 2015 yılında Dr. Şadi Kopuz tarafından İtalyan ortağı Prof.Dr. Stefano Odorizzi (ve şirketi EnginSoft SpA) ile birlikte Teknopark İstanbul’da kurulmuştur. Mühendislik hizmetleri, Ar-Ge projeleri, mühendislik yazılımları satışı, teknik desteği ve teknik eğitimler alanlarında tamamen Türk çalışanlardan oluşan bir ekiple ve KOBİ statüsünde bir mühendislik firması olarak çalışmalarını yürütmektedir. Firmanın İstanbul ve Ankara’da ofisleri bulunmaktadır.

EnginSoft Turkey yürüttüğü çalışmalarda ağırlıklı olarak havacılık ve savunma sanayine hizmet vermektedir. Otomotiv ve beyaz eşya sektörleri firmanın hizmet verdiği diğer sektörlerdir. Firma Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM)’nın öneri ve destekleriyle Türkiye’den yurtdışına Offset projeleri kapsamında mühendislik ihracatı yapmaktadır. Şu an için bir yurtdışı firmasına yapılan ileri mühendislik çalışmaları ihracatının farklı firmalarla artarak gelişmesi planlanmaktadır. Hizmetler tamamen Türkiye’den ve Türk ekip tarafından verilmektedir. Firma yurtiçinde başta ASELSAN ve TAI olmak üzere savunma sanayimizin önde gelen ana yüklenicilerinin mühendislik çözüm ortağı olarak çalışmaktadır. Mühendislik hizmetlerinin önemli bir kısmını prototip imalatı dahil anahtar teslim mekanik tasarım projeleri oluşturmaktadır. Firma akustik tasarım ve analizler ile elektromanyetik tasarım ve analizler (EMI/EMC, RKA) alanlarında da hizmet vermektedir. Yapısal analizler, titreşim analizleri, dinamik analizler, yorulma analizleri, çoklu sistem dinamiği analizleri, çarpışma-patlama-sualtı patlama analizleri, ısıl analizler, akışkanlar dinamiği analizleri başta olmak üzere ileri mühendislik analizleri alanı da firmanın uzmanlık ve hizmet alanlarından bir diğeridir. EnginSoft Turkey, seçkin firmaların Ar-Ge, Ür-Ge ve tasarım bölümlerine ileri mühendislik hizmetleri (mekanik tasarımlar ve imalat, akustik tasarım, yapısal ve termal analizler, dinamik analizler, elektromanyetik tasarım ve analiz, sistem modelleme-kontrol ve akışkanlar mekaniği) sunmasıyla beraber, tüm bu süreçlerdeki simülasyonlarda doğru, güvenilir sonuç ve geri bildirim almasıyla müşteri memnuniyetini yüksek seviyede tutmaktadır. Ar-Ge maliyetini ve süreyi azaltarak firmalara uzun süreli avantaj sağlamaktadır.

Ülkemizin önde gelen kuruluşlarının mühendislik çözüm ortağı olarak çalışmanın yanında firma kendi Ar-Ge projelerini de yürütmektedir. Bu projeleri tek başına veya ortaklı olarak yapmaktadır. Milli ve yerli susturucu tasarımı yazılımının geliştirilmesi, hidroakustik ve torpido tasarımı firmanın üzerinde çalışmalar yürüttüğü Ar-Ge konularının ana hatlarıdır. Bu projeleri TÜBİTAK TEYDEB ve/veya KOSGEB tarafından desteklenmektedir. EnginSoft Turkey aynı zamanda AB (H2020) projelerinde yer almak için ön çalışmalarını da yürütmektedir.

Optimizasyon ve Karar Destek Teknolojisi (Optimisation & Decision Support Technology)

Bilgisayar Yazılım Sistemleri Analiz ve Tasarım (Computer Software Systems Analysis and Design)

Yüksek Başarımlı Hesaplama (High Performance Computing)

Eklemeli İmalat Ekipmanlar, Yazılımlar (Additive Manufacturing Equipment, Software)

Modelleme ve Simülasyon Çözümleri (Modelling and Simulation Solutions)

Elektrik Motorları (Electric Motors)

Optimizasyon, Planlama ve Karar Destek Sistemleri (Optimisation, Planning & Decision Support Systems)

Proje Yönetimi ve Takibi (Project Management and Control)

Gaz Türbinleri (Gas Turbines)

Akışkanlar Dinamiği Teknikleri (Fluid Dynamics Techniques)

Akışkanlar Mekaniği - Fenomenolojik ve Deneysel (Fluid Mechanics - Phenomenological & Experimental)

Mekanik/Hidrolik/ Pnömatik Teknolojileri ve Cihazları (Mechanical/Hydraulic/ Pneumatic Technologies & Devices)

Termal ve Termodinamik Teknolojiler ve Cihazlar (Thermal & Thermodynamic Technologies & Devices)

Yağlama Teknolojisi (Lubrication Technology)

Yapısal Malzemeler - Eklemeli İmalat (Structural Materials - Additive Manufacturing)

Mekanik Tasarım

Akustik Tasarım

Elektromanyetik Tasarım

İleri Mühendislik Analizi

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.