ELKON ELEKTRİK SAN. TİC. A.Ş.

ELKON Elektrik Sanayi Ticaret A.Ş. , Türkiye’de ve yurt dışındaki gemi inşa projelerinde çalışan ve kalitesi ile hem Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı emrine inşa edilen gemilere, hem de Türk ve yabancı tersanelerde yabancı armatörler için inşa edilen ticari gemilere hizmet veren bir Elektrik Mühendisliği firmasıdır.
Ar-Ge, Tasarım, Otomasyon, Devreye alma, Servis ve Teklif bölümlerinde görev yapan 40’ı aşan deneyimli elektrik mühendisi kadrosu ile ELKON, her zaman yerli ve yabancı tersanelere en optimal çözümü yaratmaya çalışmaktadır.
Rekabetin evrensel olduğu, ancak bu alanda teknoloji geliştiren ülke ve firmaların sayılı olduğu gemi teknolojileri alanında, ülkemizin dışa bağlılığının azaltılması sağlayacak yerel çözümler geliştirmek ELKON’un ilk amacıdır. ELKON Elektrik Gemi ve Elektrik Teknolojileri Ar-Ge Merkezi,  T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 448. Ar-Ge Merkezi olarak onay almıştır. Ayrıca hem Türk Gemi İnşa sektöründe ARGE faaliyetlerini artırmak, hem de uluslararası alanda yurt dışı AB projelerinde sektörün bilinen firmalarından biri olmak hedefimizdir.

Alçak Gerilim Panoları

Otomasyon Sistemleri

Elektrik Sevk Sistemleri

Navigasyon Ve İletişim

Kablolar, Aydınlatma, Yangın Algılama Vb.

Sistem Devreye Alma

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.