BEYSAN CAM ELYAF TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Alaybeyoğlu ailesinin 1980’ li yıllarda temellerini attığı Beysan Alaybeyoğlu İnşaat Madencilik Sanayi ve Tic. A.Ş. faaliyetine ilk olarak Kahramanmaraş ili Türkoğlu ilçesinde tuğla fabrikası ile başlamıştır. 1991 yılında 35000 m2 toplam alan ve 10 000 m2 lik kapalı alan ile üretim şeklinde inovasyonlar gerçekleştirerek suni kurutma ve tam otomatik üretim sistemi ile ‘‘BEYSAN‘‘ markalı tuğla üretim hattını kuran firma, Bölgenin en yüksek kapasiteli tuğla fabrikası olarak misyonundan taviz vermeden üretimini yılın 12 ayı üretim yapabilecek kapasitesi ile devam ettirmiştir.

2010 yılında yine Kahramanmaraş ilinde BEYPAN markası ile extrude polistren ısı yalıtım paneli (XPS) üretimine başlamıştır. Sektöründe ülkemizin en yüksek kapasiteli işletmelerinden biri olmuştur.

Beysan A.Ş Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği verilerine göre 2019 yılında Türkiyenin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi arasına girmiştir.

2020 yılında ise BEYSAN CAM ELYAF markası ile fiberglass (cam elyaf) üretimine başlayarak uzay, havacılık, denizcilik, otomotiv sektörü ve diğer kompozit üretimlerine ilişkin ülkemizdeki sayılı tedarikçilerden olma yolunda ilk adımını atmıştır.

Beysan Cam Elyaf Türkiye'nin sayılı Cam elyaf üreticilerilerindendir.

Türkiyede bir ilki başararak %100 yerli üretim olarak cam elyafından sıva filesi tesisini faaliyete geçirmiştir.

Halen ülkemizde %100 yerli olarak sıva filesi üretimi yapan tek firma konumundadır.

Beysan Cam Elyaf markası ile fiberglass, Beypan markası ile inşaat yapı malzemeleri üretiminde aktif olarak faaliyet gösteren Beysan A.Ş. bunun yanında tarım - hayvancılık ve enerji alanlarında da faaliyet göstermektedir.

Cam Elyaf

Tuğla

Isı Yalıtım Paneli

Sıva Filesi

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.