BAROK SAVUNMA VE TASARIM MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

KURUM HAKKINDA BİLGİ 


      İlk adımlarını 2014’de oluşturmaya başlayan Barok Savunma, hazırlamış olduğu araç stil tasarımları ve askeri araç elektronik çözümleri ile 2017 yılında kuruldu. Barok Savunma stil tasarımları ile yol kat etmeye başlamış ve askeri araçlar için konsept çözümler üretmiştir. Bunların başında KBRN maske tasarımı gelmektedir. Modernize ettiği KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyoaktif Nükleer) maskesinin tasarım aşaması tamamlanmıştır.


      Stil tasarımında uzman bir kadroya sahip olan Barok Savunma ihtiyaçlar doğrultusunda yeni nesil araç torpidosunu geliştirmeye başladı. Yeni nesil araç torpidosu kullanıcı konforunu en üst seviyeye taşıyan stil tasarımına sahiptir. Şoför ve komutan arasında bağımsız alanlar yaratıp, her iki kullanıcıyı da kendi alanlarındaki ekranlara yönelterek kullanım kolaylığı sağlamaktadır.


      Kuruluşundan bu yana askeri araç elektronik çözümlerinde İç konuşma sistemi çözümleri ile piyasadaki ürünler arasında farkını tasarım, sistem çözümü ve maliyet etkinliği ile ortaya koymuş oldu. İç konuşma sisteminde kısa sürede yurtiçinde lider duruma gelen Barok Savunma, iletişim sistemleri üzerine gelişimine devam etmiştir. Bu alanda simülasyon konuşma sistemi, manga konuşma sistemi, anons sistemi üretimine başlamıştır.


      Barok Savunma aydınlatma alanında n360 yatay ve dikey eksende dönebilen, alüminyum kasa projektörü tasarlayarak kullanıcıya sağlam, güvenilir, mühendislik çözümler ile desteklenmiş, maliyet etkin bir ürün sunmuştur. Projektör n360 dönebilme özelliğinin yanı sıra, çift yönlü kullanılabilmektedir. Bir yüzeyi beyaz aydınlatma olarak kullanılırken, diğer yüzeyi IR far aydınlatma olarak kullanılabilmektedir.


      İDEF 2019’a Uzaktan Kumandalı Mini Silah Sistemi ( UKMSS) ile çıkan Barok Savunma, şirket yeteneklerini son kullanıcıya sunmuştur.


      2020 yılında Barok Savunma İç Konuşma Sistemine yeni bir ürün olan kablosuz konuşma sistemini dahil etmiştir. İletişimin radyo frekansı ile sağlandığı kablosuz konuşma sistemi daha çok simülasyon ve eğitim için tercih edilmektedir.    


      2022 yılında Türkiye’de Bulgar bir firma için zırhlı personel taşıyıcı (ZPT) 8x8 projesinde yer almıştır. Araç üretim sürecinin Sistem Mühendisliği Yönetimini ve aracın tüm Elektrik Elektronik Sistemlerini yapmış, dijital ve analog gösterge paneli ( panel tasarımı ve tüm elektroniği), kamera sistemleri ( termal, gündüz ve gece), aydınlatma sistemleri , arka iki aks grubu direksiyon kontrol sistemi, yazılımı, donanımı ve elektronik kart tasarımı (direksiyon kontrol modülü), anons ve araç içi iletişim sistemleri, kemer ikaz ve mayın kilit kontrol sistemi, arka kapı kontrol sistemi, araç ön yüz tampon grubu stil tasarımı ve mekanik modellemesi, motor şanjman transfer kutusu, aks yerleşimi-montajı ve elektriksel kontrollerini yaparak yeteneklerini sergilemiştir.


      En önemli ilkesi yerli üretim olan Barok Savunma üstün mühendislik çözümleri ile sektörde hızla ilerlemeye devam etmektedir.

Çevresel İzleme Sistemleri (Environmental Monitoring Systems)

Görüntü/Desen İşleme Teknolojisi (Image/Pattern Processing Technology)

Haberleşme ve KBS (Komuta ve Bilgi Sistemleri) Güvenlik Sistemleri (Communications & CIS Security Systems)

Komuta ve Bilgi Sistemleri (KBS) Entegrasyonu (Command & Information Systems Integration)

Askeri Araç İletişim Sistemleri

Askeri Araç Aydınlatma Sistemleri

Yakıt Isıtma Sistemleri

Askeri Araç Vektroniks Sistemleri

Makinalı Tüfek Kurma ve Tetik Mekanizması , Kontrolcüleri

Araç Kamera Sistemleri

Kara Aracı Görev Donanımları ve Kontrol Birimleri

Askeri Araç Stil Tasarımı

Askeri Araç Elektronik Kart Tasarımı ve Üretimi

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.