ASPİLSAN ENERJİ SAN. VE TİC. A.Ş.

21 Mayıs 1981 tarihinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. Başlangıçta ülkemizin şarjlı nikel kadmiyum batarya ihtiyaçlarını karşılayan şirketimiz, geçen süre içerisinde, 108 çeşit batarya, 228 cins pil bloğu, 16 model şarj cihazı ve 37 tipte nikel kadmiyum uçak ve helikopter aküsü üretmektedir. Ayrıca bu yıl enerjinin depolanmasına yönelik Enerji Depolama Sistemleri (EDS) ürünlerini de üretmeye başlamıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının Bağlı Ortaklığı olan ASPİLSAN ENERJİ, tasarım ve mühendislik hizmetleri ile de faaliyetlerini Kayseri’deki tesislerinde sürdürmektedir.
35 yıldır ülkenin Savunma Sanayine hizmet vermenin gururunu yaşayan ASPİLSAN ENERJİ Türkiye’deki Ni-Cd uçak aküsü üreten ilk ve tek firmadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde uçan uçak ve helikopterlerin çoğunda ASPİLSAN ENERJİ Ni-Cd uçak aküleri kullanılmaktadır. Akülerin sivil uçaklarda da kullanılması için EASA Serrfikasyonu çalışmalarına başlanmıştır. ASPİLSAN Enerji’nin Misyonu “Müşterilerimize ekonomik, yenilikçi, gerektiğinde özgün ve çevreye duyarlı ürünlerle enerji çözümleri üretmek.”

ASPİLSAN Enerji’nin Vizyonu “Küresel anlamda enerji çözümleri üreten, kârlı ve sürdürülebilir büyümeyi sağlayan bir firma olmak.

Robot, Otomasyon, Ekipman, Yazılım ve Yönetim Sistemleri (Robot, Automation, Equipment Software and Management Systems)

Giyilebilir Teçhizatlar (Wearables)

Havacılık Ekipman Ve Malzemeleri (Aeronautical Equipment and Supplies)

Proje Yönetimi ve Takibi (Project Management and Control)

Aküler, Uçak Pervaneleri (Accumulators, Aircraft Propeller)

Nikel Kadminyum Batarya

Nikel Kadminyum Aküsü

Enerji Depolama Sistemleri

Telsiz Bataryaları

Sistem Bataryaları

Silah Sistemi Bataryaları

Şarj Cihazları

Piller

E-Mobilite

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.