ALMESAN ALÜMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.

Alüminyum yassı mamul sektöründe, disk ve pul üretiminde lider üretici konumunda olan Almesan Alüminyum, 2009 yılından bu yana sahip olduğu üstün HAZELETT levha bant döküm ve sıcak hadde teknolojisiyle üretim yaparak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde 50.000 m2 kapalı, 100.000m2 açık alana kurulu olan Almesan Alüminyum, SELÇUKLU HOLDİNG kuruluşudur.

40 ton Ergitme, 30 ton tutma kapasiteli modern alüminyum ergitme fırınlarıyla ve Hazelett sürekli levha bant döküm teknolojisi ile yıllık 35.000 ton döküm ve sıcak haddelenmiş rulo üretimi gerçekleştirilmektedir. Soğuk haddeleme, Levha Dilme, Levha Boy kesme, tava ve tencere disk üretim presleri, impactextrüzyon pul üretim presleri, çok geniş aralıklarla üretim yapabilecek zengin kalıp envanteri, Levha rulo ve pul tavlama fırınları, yüzey kumlama, vibrasyon ve pürüzlendirme işlemlerini yapabilecek proses ekipmanlarıyla; yıllık 20.000 Ton Alüminyum Disk , Pul , Soğuk Haddelenmiş Rulo, Şerit, Tabaka Levha, Alüminyum kalın plaka levha ve Kalın Folyo üretim kapasitesine sahiptir.

Almesan, müşterilerinden gelen yeni farklı çaptaki sipariş taleplerini üretebilecek kalıpları kendi bünyesinde projelendirerek imalatını yapabilecek güçtedir.

5000,6000,7000 serisi alaşımlar Türkiye’de ilk defa Almesan tarafından üretilmektedir. Hazelett teknolojisi Türkiye’de sadece Almesan’da mevcuttur.

Pul

Pul

Disk

Disk

Rulo ve Levha

Rulo ve Levha

Kalın Folyö Mamülü

Kalın Folyö Mamülü

Alüminyum Plaka

Alüminyum Plaka

Kaplı Disk

Kaplı Disk

Sıcak Soğuk Şekillendirilmiş Ürünler

Sıcak Soğuk Şekillendirilmiş Ürünler

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.