ALKIN KOMPRESÖR SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

1990 yılında kurulan ALKIN KOMPRESÖR, İzmir’in Menderes ilçesindeki 3500 m2’si kapalı olmak üzere toplam 16500 m2’lik bir alanda kompresör tasarım ve uretim faliyetlerini sürdürmektedir. Günümüzde farklı sektörlere hitap eden ürünleri, hızlı ve kaliteli servisi, iç ve dış piyasalardaki tanınırlığı ve artan ihracat kapasitesi ile ALKIN KOMPRESÖR Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kompresör üreticilerinden biri olmayı başarmıştır.

Alkın Kompresör, bilgi ve teknolojiyi birleştirerek katma değeri yüksek ürünler üretmeyi misyon edinmiştir. Nitelikli Ar-Ge Merkezi kadrosuyla müşterilerine yüksek teknolojiye sahip kompresörler üreten şirketimiz, ülkemizin 2023 stratejisi ile hedeflenen yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi için katkı sağlamaktadır. Özellikle, yerli savunma sanayi katkı payının yüksek tutulduğu Milli Gemi (MİLGEM), Amfibi Gemi-Tank Çıkarma Gemisi (LST), Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi (LHD), Yeni Tip Karakol Bot (YTKB), Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu (ACMB), Test ve Eğitim Gemisi (TVEG) projeleri için üretmiş olduğu solunum hava kompresörleri, azot üretim sistemi ve dolum istasyonları ile Yerli ve Milli Teknoloji hamlesine çok önemli bir katkı sağlanmıştır.

Bakanlık onaylı Ar-Ge Merkezi olan firmamız, iç piyasaya arzı yanında üretiminin büyük bir kısmını  ABD, Kanada, Fransa, İtalya, İngiltere, Rusya, Endonezya, Kore, Avustralya, BAE, Finlandiya, İsveç gibi yaklaşık 120 ülkeye ihraç etmektedir.

Mekanik/Hidrolik/ Pnömatik Teknolojileri ve Cihazları (Mechanical/Hydraulic/ Pneumatic Technologies & Devices)

Hava Soğutmalı Kompresör

Su Soğutmalı Kompresör

Yağsız Kompresör

Booster Kompresör

Emniyetli Dolum İstasyonları

Endüstriyel Tip Kompresörler

Solunum Hava Kompresörleri

Azot Üretim Sistemi

Dolum İstasyonları

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.