SAHA İstanbul Firmamız Aspower Yerli şarj istasyonu üreticisi ülke sınırlarını aştı

 

Türk şirketi Aspower, elektrikli araç şarj istasyonu sektöründe hızla büyüyor ve artık sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da adından söz ettiriyor. 30 yılı aşkın güç elektroniği deneyimiyle öne çıkan şirket, ilk yurt dışı ihracatını geçtiğimiz ay Gürcistan’a gerçekleştirdi.

Aspower, yerli üretim şarj istasyonlarıyla Türkiye’de birçok operatöre hizmet veriyor. Güçlü AR-GE ekibi tarafından geliştirilen DC şarj istasyonları, dinamik yapısı ve operatörlerin değişen taleplerine sunduğu özel çözümlerle rakiplerinden ayrışıyor. Şirket, özellikle yurt dışı pazarlardaki artan talebi karşılamak için ihracat faaliyetlerine hız verdi.

Gürcistan’a yapılan ilk ihracatta, yüksek talep gören 120kW gücünde hızlı şarj istasyonları tercih edildi. Aspower, daha önce güç elektroniği ve UPS sistemleri ile de yurt dışına açılmıştı.

Şirketin başarısında, dünya çapında önde gelen üniversitelerde eğitim görmüş güçlü mühendislik kadrosunun büyük payı bulunuyor. Aspower, kendi öz kaynaklarıyla geliştirdiği teknoloji ile şebekeden bağımsız güneş enerjisiyle çalışan hızlı şarj istasyonları ve mobil hızlı şarj hizmetleri gibi yenilikçi çözümler de sunuyor.