C-PROT PCI SECURITY STANDARDS COUNCIL’DE KATILIMCI KURULUŞ OLARAK YER ALDI

 

C-PROT, DÜNYA ÇAPINDA ÖDEME VERİLERİNİN GÜVENLİ OLMASINA YARDIMCI OLMAK İÇİN PCI SECURITY STANDARDS COUNCIL’DE KATILIMCI KURULUŞ OLARAK YER ALDI.

 

— Konseyin En Yeni Katılımcı Kuruluşu Olarak C-Prot, PCI Security Standards Council’in Geliştirilmesine Katkıda Bulunacak —

 

Dünya çapında milyonlarca kullanıcının güvenliğini sağlayan C-Prot, PCI Security Standards Council’e (PCI SSC) Ortak Katılımcı Kuruluş olarak yer aldığını duyurdu. C-Prot, PCI Security Standards Council’in sürekli geliştirilmesi ve benimsenmesi yoluyla dünya çapında ödeme verilerinin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmak için PCI SSC ile birlikte çalışacak.

PCI SSC, esnek, sektör odaklı ve etkili veri güvenliği standartları ve programları sağlayarak ödeme güvenliğini artırmaya yönelik küresel, sektörler arası bir çabaya öncülük ediyor. Küresel endüstri iş birliği bu misyon için kritik öneme sahiptir. Konseyin Katılımcı Kuruluşlar programı, ödeme verilerinin en son tehditlerden nasıl korunacağı konusunda strateji oluşturmak ve sürekli değişen ödeme ekosisteminin ihtiyaçlarını tahmin etmek için sektör liderlerini bir araya getiriyor.

Ortak Katılımcı Kuruluş olarak C-Prot, standart geliştirme sürecine kendi fikirlerini katıyor ve dünya çapında ödeme güvenliğini artırmak için büyüyen bir toplulukla iş birliği yapıyor olacak. C-Prot ayrıca PCI Security Standards Council’e değerlendirilmek üzere yeni girişimler önerme ve yıllık PCI Topluluk Toplantılarında sektörler arası deneyimleri ve en iyi uygulamaları paylaşma fırsatına da sahip olacak.

PCI Security Standards Council İcra Direktörü Lance Johnson, "Sistemlere yönelik giderek daha karmaşık saldırıların olduğu bir çağda, PCI Security Standards Council ve kaynakları, kuruluşların ödeme verilerini güvence altına almasına ve maliyetli veri ihlallerine yol açabilecek saldırıları önlemesine, tespit etmesine ve hafifletmesine yardımcı oluyor" dedi. “Ortak Katılımcı Kuruluş olarak katılan

C-Prot, PCI Security Standards Council farkındalığını ve benimsenmesini artırmaya yardımcı olarak, küresel ödeme güvenliğinin iyileştirilmesinde aktif bir rol oynama fırsatına sahip oluyor.”

C-Prot CEO'su S. Bilgehan Üstündağ, bu dönüm noktası niteliğindeki başarıya ilişkin düşüncelerini şöyle dile getirdi: " PCI Security Standards Council’e Ortak Katılımcı Kuruluş olarak katılmaktan heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık, C-Prot'un yenilikçi çözümler sağlama misyonuyla mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Günümüzün hızla gelişen siber tehdit ortamında, PCI SSC ile iş birliği yapmak, ödeme verileri güvenliğine yönelik küresel standartların geliştirilmesine aktif olarak katkıda bulunmamıza olanak tanıyor."