SAHA İstanbul | Makine Ve Diğer İmalat Ekipmanları URGE Projesi Hk.

 

Değerli Firmalarımız,

Savunma sektöründe sürdürülebilir bir ihracat artışı ve uluslararası rekabet gücünün geliştirilmesi için hedefe yönelik adımlara ihtiyaç vardır. Bu amaçla, 2010 yılından beri yürürlükte olan Ticaret Bakanlığı Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi (UR-GE) Tebliği devreye girmiştir. Bu tebliğ kapsamında, iş birliği kuruluşlarının liderliğinde bir araya gelen firmalar, uzmanlar ve danışmanlar eşliğinde ihtiyaçlarını belirleyerek uluslararası pazarlara giriş yapma ve rekabet güçlerini artırma konularında somut adımlar atma fırsatı bulmaktadır.

Tebliğ kapsamında aynı sektörde faaliyet gösteren firmalar, birlikte hareket ederek ortak sorunlarını çözme ve uluslararası düzeyde bölgesel bir güç oluşturma imkanına sahiptir.

Yerli ve Milli hedeflerimizin ışığında sektördeki imalat kabiliyetlerinin artırılması “Türk Malı” makinelerin uluslararası pazarlarda öne çıkması ve ülkemizin makine sanayisinin gelişmesi adına “Makine ve Diğer İmalat Ekipmanları / Savunma ve Havacılık Sanayi Otomasyon ve Üretim Teknolojileri UR-GE” projesi başlatacaktır. Bu amaçla UR-GE projesinde yer alacak ve destekten yararlanacak firmalar belirlenecektir. İlgilenen firmaların 31 Ocak 2024 Çarşamba saat 17:00 tarihine kadar ekte yer alan “Makine ve Diğer İmalat Ekipmanları UR-GE Projesi Başvuru Formu” nu doldurup berkay.zeka@sahaistanbul.org.tr adresine iletmeleri ve ıslak imzalı ve şirket kaşeli aslının da SAHA İstanbul Ankara Ofisi İvedik O.S.B. Mah. 2224. Cad. No:1 C Blok Kat: 15 Yenimahalle/ANKARA adresine elden veya kargo ile ulaştırılması gerekmektedir. Projeye dahil olacak firma sayısı sınırlıdır ve ilk başvuru yapan firmalara öncelik verilecektir. 


Bilgilerinize sunulur
 

Konu: SAHA İstanbul UR-GE Projesi Bilgilendirme Webinarı

Zaman: 15 Ocak 2024 15:00