Datum Denizaltı Teknolojileri Uygulama ve Mühendislik Anonim Şirketi

DATUM A.Ş., mini denizaltıların ve deniz test sistemlerinin tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmıştır. Merkezi İTÜ'de bulunan, İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteren deneyimli gemi mimarları, makine mühendisleri, kontrol ve elektrik mühendislerinden oluşan ekibimiz, gemi inşa, denizaltı, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, kompozitler ve yazılım tasarımı konularında becerilere sahiptir.

DATUM'un kökleri, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin farklı fakültelerinden bir grup mühendislik öğrencisinin bir araya gelerek İTÜ Güneş Botu Takımını kurduğu 2004 yılına dayanmaktadır. Ekip, 2007 ile 2012 yılları arasında 3 güneş enerjisi botu inşa etti ve bir dünya şampiyonası kupası da dahil olmak üzere birçok uluslararası ödül kazandı.

DATUM A.Ş., mini denizaltılar ve deniz test sistemleri tasarlamak ve inşa etmek amacıyla 2013 yılında İTÜ Güneş Botu Ekibi üyeleri tarafından kurulmuştur.

DATUM, kurulduğu 2013 yılından bu yana düzlemsel hareket mekanizmaları, serbest hareket manevra sistemleri ve denizaltı model test sistemleri dahil olmak üzere çeşitli deniz test sistem ve ekipmanlarının tasarımını, imalatını ve uygulamasını gerçekleştirmiştir.

DATUM, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin (İTÜ) İTÜNOVA'sı (Tech Transfer Office) ile stratejik ortaklığa imza attı.

Denizaltı Platformları (Undersea Platforms)

İnsansız Kara, Deniz ve Hava Araçları (Unmanned Land / Sea / Air Vehicles)

Test ve Değerlendirme Tesisleri (T&E Facilities (Test and Evaluation Facilities))

Solar Boats

Mini Submarine

Only our member companies can benefit.

You can send your requests to the company by filling out this form..