YONGA TEKNOLOJİ MİKRO ELEKTRONİK AR – GE TİC. LTD. ŞTİ

İletişim

YONGA TEKNOLOJİ MİKRO ELEKTRONİK AR – GE TİC. LTD. ŞTİ

Yonga Teknoloji Mikroelektronik ArGe, ASIC (Uygulamaya Yönelik Tümdevre)/FPGA (Programlanabilir Kapı Dizisi) ve SoC (Yonga Üzeri Sistem) tasarımı ve doğrulaması konusunda dünya lideri firmalarda her biri 15 yılı aşkın sektör tecrübesine sahip uzman Türk mühendisleri tarafından 2014 yılında Teknopark İstanbul’da kurulmuştur. Firmamızın temel misyonu yıllarca kazanılan yetenekleri kullanarak geliştirilen milli projelerde özellikle savunma sanayi ağırlıklı olarak uzman çözümler oluşturmak, tasarım ve doğrulama hizmetleri vermek, milli yongalar geliştirmektir.

Takım üyeleri geçmiş tecrübelerinde Aselsan, Alcatel Mikroelektronik, Netaş, ST Mikroelektronik, VesTek, UEKAE, Ericsson gibi konusunda lider pekçok firmada DSL, Wireless LAN, Bluetooth, NFC, GPS vb. Haberleşme sistemleri, Kriptoloji, Görüntü İşleme, Televizyon ve Video Teknolojileri alanlarında algoritma geliştirme, sayısal tasarım, gelişmiş doğrulama ve test yeteneklerine sahiptir. Tümdevre ve FPGA geliştirme sürecinin tüm adımlarında tecrübeye sahip firma Altera/Xilinx FPGA aileleri ve 180 nm ile 20 nm arası CMOS teknolojilerinde pekçok üretilmiş yonga projelerinde aktif geçmişe sahiptir.

Firmamız buna paralel olarak genellikle işlemci ve fpga tabanlı elektronik kart tasarım ve doğrulama, gömülü yazılım geliştirme konularında ve görüntü işleme algoritmalarının donanım üzeri gerçeklenmesi (GPU, FPGA) ve hızlandırılması, bunların savunma sanayi ve endüstriyel uygulamaları konularında da hizmet vermektedir. Firmamızın aktif müşterileri arasında Aselsan, C2Tech, THY Teknik, Acıbadem Sağlık Grubu gibi ülkemizin önde gelen firmaları yer almaktadır.

Ürün Grupları

• Sayısal Uygulamaya Yönelik Tümleşik Devre
(ASIC) Tasarım ve Doğrulama
• Gelişmiş Doğrulama Methodolojileri
• FPGA Tasarım, Doğrulama ve Prototipleme
• Sistem Seviyesi Modelleme ve Karışık İşaret
Doğrulama
• Görüntü ve Video Analizi
• Gerçek Zamanlı Algoritma Gerçekleme ve
Optimizasyon
• Endüstriyel Yapay Görü Uygulamaları

Sektörü

 Haberleşme ve Anten Sistemleri/  Havacılık/  İnsansız Sistem Üreticileri (Kara, Hava, Deniz)/  Medikal/  Metal İşleme/  Mühendislik/  Otomotiv ve Yedek Parçaları/  PCB Tasarım / Baskı/  Robotik Otomasyon/  Savunma Teçhizatları/  Yapay Zeka/  Yazılım Geliştirme/ Araç Üstü Ekipmanları Üretimi/ İnsansız Hava Aracları (İHA - SİHA)