YÖNETİM KURULU BAŞKANI

L.Haluk BAYRAKTAR

2000 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden lisans derecesini almış olup, 2002 yılında Columbia Üniversitesi’nde aynı alanda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme alanında doktora çalışmalarına başlamıştır. Aynı dönemde aile şirketi bünyesinde, Milli ve Özgün İnsansız Hava Aracı Sistemleri geliştirilmesine yönelik çalışmaların projelendirme aşamalarında mühendislik yöneticiliği görevini yürütmüştür. Bu süreç içerisinde kavramsal tasarımdan, prototip, test, üretim ve eğitim aşamaları vb. ürün yaşam döngüsü kapsamında devam eden iş süreçlerinde yer almıştır. Halen firma bünyesinde genel müdür olarak görev yapmaktadır.

Baykar

YÖNETİM KURULU BŞK.YRD.

H.Bülent ŞENER

Hüseyin Bülent ŞENER 1949 yılında Konya’da doğdu. Vefa Lisesini bitirdikten sonra 1972 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Gemi İnşaatı bölümünden Gemi İnşa ve Makinaları Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

Meslek hayatına Denizcilik Bankası T.A.O bünyesindeki Camialtı Tersanesinde Dizayn Mühendisi olarak başladıktan sonra Hasköy, Haliç Tersaneleri ve Genel Müdürlük birimlerinde şef, başmühendis, müdür yardımcısı ve müdür olarak görev yaptı.

Daha sonra Denizcilik Bankası TAŞ ve T. Emlak Bankası AŞ bünyesinde İnşaat ve Proje Değerlendirme bölümlerinde üye, müdür yardımcısı ve müdür olarak görev yaptı. Halen kurucusu olduğu DELTA Denizcilik Mühendislik ve Bilgisayar AŞ, OMEGA Denizcilik Mühendislik AŞ, MESH Mühendislik ve Yazılım AŞ firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ( TMMOB ), Gemi Mühendisleri Odası ( GMO ), Türk Loyd’u ( TL ) gibi mesleki kuruluşlarda Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

Halen Deniz Ticaret Odası Meclis Üyesi olan H.Bülent ŞENER aynı zamanda çeşitli Odanın Hesapları İnceleme Komitesi Başkan ve çeşitli Meslek Komitelerinde üyelik görevi yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babası olan H.Bülent ŞENER orta derecede ingilizce ve almanca bilmektedir.

Delta Marine

YÖNETİM KURULU BŞK.YRD.

Halil TOKEL

Halil Tokel, Sivil Havacılık ve Savunma Sanayi sektörlerinde 30 yılı aşkın deneyim ve tecrübeye sahiptir. Bu dönemde İTÜ,İstanbul Üniversitesi, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Başbakanlık, Temsan, Sun Express, Türk Hava Yolları, Turkish Cabin Interior’da görev almıştır. 2012’den beri THY Teknik A.Ş.’de Genel Müdür Danışmanı olan Tokel, Deik İspanya,Fransa ve İsveç’te Başkan yardımcılığı,Saha İstanbul’da Y.K Başkan yardımcılığı,Akip İcra Kurulu Üyesi görevlerine devam etmektedir. İ.T.Ü Uçak Mühendisliği bölümünden mezun olan Tokel’in.Halen devam eden bir Yönetim ve Organizasyon Doktorası , Havacılık – Uzay veYönetim Organizasyon bölümlerinde Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

THY Teknik

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Hakan ALTINAY

1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nden Türkiye’nin ilk dört Uzay Mühendisinden biri olarak mezun oldu.

1990 yılında, aynı üniversitede, Türkiye’nin ilk robotu olan ALTINAY 1’i geliştirdi.

1991 yılında, Türkiye’nin ilk Teknopark’ı olan İ.T.Ü.-TEKMER’de, Türkiye’nin ilk girişimci araştırma şirketi olan, Altınay Robotik ve Otomasyon Limited Şirketi’ni kurdu. 30 Ağustos 1993 tarihinde, endüstride kullanılacak 6 eksenli, robot projesini hayata geçirdi.

Geliştirdiği teknolojiyi sanayinin hizmetine sunmak ve kalıcı hale getirmek için 1994 yılında üniversitedeki görevinden ayrılarak Altınay Robotik A.Ş. yi kurdu. Robotik alanında öncü çalışmalar yapan Altınay Robotik firması, 1996 yılında dünya Robot Federasyonu (IFR) tarafından Avrupa’nın 28 robot üreticisinden biri olarak kabul edildi.

Altınay Robot Teknolojileri firması, gerçekleştirdiği çalışmalarla, en son 2012 Yılında KOSGEB tarafından verilen “KOBİ Büyük Ödülü” dahil olmak üzere, pek çok önemli ödül kazanmıştır.

Hakan Altınay, Türkiye’nin Bilim, Teknoloji ve Sanayi strateji çalışmalarında ve bu konularda hazırlanan kanun çalışmalarında aktif görev almıştır. Bu çalışmalarının yanı sıra, Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) Kurucu 2. Başkanlığı, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) Kurucu Mütevelli Heyeti Üyeliği, SAHA Derneği Y.K.Üyeliği, Teknopark Bilim Kurulu üyeliği, Makina İmalatçıları Birliği Y.K. Üyeliği gibi pek çok görev üstlenmiştir.

Evli ve iki kız çocuk babasıdır. Halen Altınay Robot Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Altınay Havacılık

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Prof. Dr. İbrahim ÖZKOL

Prof. Dr. İbrahim Özkol, 1962 yılında İzmir’de doğdu. Üniversitemizin Uçak ve Uzay Mühendisliği Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimine başlayan Özkol, yüksek lisans ve doktora öğrenimini de yine aynı bölümde tamamladı. Akademik kariyerine, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından İspanya’da “CASA-3000” ve “CN-235” projeleri için görevlendirilmesi nedeniyle, 1992-1993 yılları arasında geçen 15 aylık süre boyunca ara verdi. 1996 yılında geri döndüğü akademik dünyada kariyerine devam etti ve 2005 yılında “profesör” unvanını aldı. Prof. Dr. İbrahim Özkol, Rektör Yardımcılığı görevinin yanı sıra, üniversitemizin Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü’ndeki öğretim üyeliği görevini de sürdürmektedir. SSM ve TÜBİTAK destekli birçok projede yürütücü ve araştırmacı olarak çalışmaktadır. Özkol ayrıca, 2013’te Türkiye’deki üniversitelerde ilk kurulan İTÜ Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın kurucusudur. Akademik çalışmalarından arta kalan zamanda; spor, ucu açık matematik problemleri çözmek, kent yaşamından uzakta doğa yürüyüşleri yapmakla ilgilenen rektör yardımcımız evlidir ve iki çocuk babasıdır. Rektör yardımcımızın üniversitemizde; lojmanlar, personel servisleri, kütüphane ve bilgi-işlem konularından sorumludur.

İstanbul Teknik Üniversitesi

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Ali Fazıl BÖYET

Akım Metal San ve Tic A.Ş. İdari Genel Müdür Yardımcısı

1978 yılında İstanbul’da doğdu. İlk-orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını ABD’de North Carolina State University’de tamamladıktan sonra yine ABD’deki Bosch Siemens Ev Aletleri fabrikasında İmalat Mühendisi olarak görev yaptı. 2004 yılında yurda döndükten sonra Akım Metal’de çalışmaya başladı. Sırasıyla Dış Ticaret Sorumlusu, Proje Yöneticisi, İşletme Yöneticisi görevlerini yürüttü. Halen Akım Metal’in İdari Genel Müdür Yardımcılığı görevini devam ettiren Ali Fazıl Böyet, evli ve 3 çocuk babasıdır. İstanbul Anadolu Yakası OSB yönetim kurulunda ve Kocaeli Sanayi Odası Fabrikasyon Metal Ürünleri Meslek Komitesi başkan yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Akım Metal

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Murat GÜNAL

1989 Yılında Deniz Harp Okulu Muhabere Elektroniği bölümünden mezun olmuştur. 1995 yılında Amerika’da Sistem Mühendisliği, 2001 yılında Deniz Harp Akademisinde Askeri ve Sosyal Bilimler alalında yüksek lisans, 2016 yılında Mekatronik Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Halen İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Siber Güvenlik alanında yüksek lisans eğitimi almaya devam etmektedir. 1989-2011 yılları arasında Türk Deniz Kuvvetlerinde çeşitli gemi ve karargahlarda yönetim, planlama, koordinasyon, eğitim alanlarında görev yapmış, 2011 yılında tamamladığı Deniz Harp Okulu Dekan Yardımcılığı görevini müteakip TSK’dan emekli olmuştur. TSK’da bulunduğu sürece NATO Karargahlarında ve yurtdışı ülkelerde farklı görevler (harekat, tatbikat planlama, eğitim vb.) icra etmiştir. Sivil iş hayatına MİL-SYS Firmasında Proje Yöneticiliği ile başlamış, müteakip dönemlerde E2U İç ve Dış Ticaret Firmasının yöneticiliğini ve Egemen Teknik, Teknokom gibi firmaların danışmanlığını yapmıştır. Proje Yöneticisi olarak göreve başladığı CTECH Bilişim Teknolojileri’nde, İş Geliştirme ve Danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Halen aynı firmada İş Geliştirme Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

C Tech

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Hayri ÖZTURAN

1975 yılında Ankara’da doğdum. Ailemin memuriyeti sebebiyle Anadolu’nun farklı illerinde ilk ve orta öğrenimimi tamamladıktan sonra 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak mühendisliği bölümüne başladım. Aviyonik paketinden 1997 yılında mezun olarak, İzmir Egemosan AŞ’nde Takım-proje mühendisi görevime başladım.

1997 Aralık ayında Hava Kuvvetleri, 1. Hava İkmal Bakım Merkezi’nde Uçak mühendisi olarak farklı pozisyonlarda görev yaptım. Asteğmen/teğmen olarak askerlik görevimi de Hava İkmal Bakım Merkezi’nde tamamlama fırsatı buldum.

2005 Eylül ayında Bursa Bosch Dizel sistemleri fabrikasında Kıdemli Kalite mühendisi ve Müşteri temsilcisi olarak göreve başlayıp, 11 yıl yurtdışı müşterilerin yönetiminde aktif rol aldım.

2016 Mayıs ayından beri İdealab AŞ’nde Operasyon Müdürü pozisyonunda savunma sanayiinde yeni teknolojilerin geliştirilmesi üzerine çalışmaktayız. Halen bu görevime devam ediyorum.

2017 Genel Kurulu’nda SAHA İstanbul yönetim kurulu’na yedek üye seçildim, halen asil üye olarak yönetimde üyelerimizi temsil etmekteyim.

Evliyim, 4 kız çocuk babasıyım. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Boşnakça bilmekteyim.

THY Teknik

GENEL SEKRETER

İlhami KELEŞ

1962 yılında Çorum/Alaca’da doğdu. İlk ve Orta eğitimini Alaca’da, Lise eğitimini Işıklar Askeri Lisesi Bursa’da tamamladı. 1982 yılında Kara Harp Okulu’ndan 1983 yılında Topçu ve Füze Okulundan Topçu Teğmen olarak mezun oldu. Çeşitli birliklerde komutanlık yaptıktan sonra Hava Savunma Sınıfına geçip, 1997 yılında Hava Savunma Okulu’nun kurucuları arasında yer aldı. 2000 yılında Gazi Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimi, 2003 yılında Harp Akademileri’nde Komutanlık ve Karargâh subaylığı eğitimi, 2005 yılında Beykent Üniversitesinde Eğitim Yönetim ve Denetimi Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. ASELSAN liderliğinde, STM, HAVELSAN, TÜBİTAK ve AYESAŞ’tan oluşturulan konsorsiyum tarafından üretilen Hava Savunma Erken ikaz Komuta Kontrol Sistemi HERİKKS’in, Hava Savunma Radarı KALKAN’ın ve NATO Alçak İrtifa Hava Resmi Arayüzü – LLAPI projesinin proje yöneticiği görevlerini yürüttü. 2010 yılında kurduğu ve Komutanlığını üstlendiği Hadımköy Kışla Komutanlığı’ndan 2013 yılında emekliye ayrıldı. 2014 yılında GOLD Elektrik Şti.ni kurdu. Mart 2015’de kurulan SAHA İstanbul Savunma Havacılığı ve Uzay Kümelenme Derneği’nin ilk Genel Kurul’da Kurucu Genel Sekreterliği görevini üslenen ve halen bu görev yürüten İlhami KELEŞ aynı zamanda, Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği-SaSaD’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, TOBB Türkiye Savunma Sanayi Meclisi üyesi, Savunma Sanayi Başkanlığı Yürütme Kurulu ve SSB Üst kurul üyesi, TÜBİTAK SAGE Yönetim Kurulu Üyesidir.