YILDIZ T.G.B TEKNOPARK A.Ş.

İletişim

YILDIZ T.G.B TEKNOPARK A.Ş.

Yıldız Teknik Üniversitesi, ülkemizin ar-ge faaliyetlerine katkıda bulunan 21. yüzyılın girişimci üniversite modeli doğrultusunda teknoloji geliştirme bölgesi açma faaliyetlerine başlamış ve 2003 yılında Yıldız Teknopark’ı kurmuştur. Teknopark, yeni fikirlerin değer oluşturan çıktılara dönüşme sürecinin bütün aşamalarında yer alan uluslararası bir işbirliği merkezi olma vizyonuyla çalışmalarına devam etmektedir.

2009 yılında YTÜ Davutpaşa Kampüsünde kurulan ve sürdürülebilir gelişim ilkesi doğrultusunda büyümeye devam eden Yıldız Teknopark, 2014 yılı sonunda faaliyete başlayan 23.500 m2’lik İkitelli Yerleşkesi’nin de hizmete girmesiyle bugün 170 bin m2’lik ar-ge ofis alanında hizmet vermektedir.

Yıldız Teknopark; yazılım, bilişim ve iletişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik, ilaç, makine ve teçhizat imalatı, kimya, havacılık, enerji, savunma sanayi, ,inşaat, gıda gibi birçok sektörde ar-ge çalışmalarını yürüten 370 ar-ge firması, 90 kuluçka firması ve 7.000 den fazla kalifiye ar-ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapmaktadır.

Sektörü

 Demir Çelik/  Elektrik Motorları/  Endüstriyel Makinalar ve Üretim Ekipmanları/  Enerji ve Batarya Üreticileri/  Haberleşme ve Anten Sistemleri/  Hammadde, Malzeme/  Hava Platformları Üreticileri/  Havacılık/  İnsansız Sistem Üreticileri (Kara, Hava, Deniz)/  İş Makineleri ve Yer Ekipmanları/  Isıl İşlem ile Metal Şekillendirme/  Kimya ve Petrokimya/  Medikal/  Mühendislik/  Otomotiv ve Yedek Parçaları/  Robotik Otomasyon/  Savunma Teçhizatları/  Siber Güvenlik/  Yapay Zeka/  Yazılım Geliştirme