SAHA İstanbul Üyeler

Daha milli savunma sanayi için bütün yeteneklerimiz ile firmalarımızın yanında yer alarak savunma sanayimizi ileri teknolojiler üretebilen konuma taşımak için faaliyetlerimize duraksamadan devam edeceğiz.
Modal Title

Bizler Tatko kültürüne 1993 yılında dahil olduk. Tatko şirketinde her anlamda kendimizi yetiştirebilecek deneyime sahip olduktan sonra 2001 yılında kriz esnasında birçok olumsuzluklar cereyan ederken o zaman Tatmak yönetimi ile görüşmelerimiz sonucunda
3 kişi olarak bu işe başladık.
3 Aslar önce müşteri memnuniyetini ön plana çıkararak bölgemizdeki bütün beton firmalarına yetkili servisimizin tanıtımını yaptık. Yetkili servis kültüründen geldiğimiz için en büyük destekçilerimiz beton firmalarının formenleri ve beton pompalarını kullanan operatörler oldu. Çok uzun uğraşlar sonucu beton firmaları ile tekrar bir çalışma ortamı sağlandı. Bugünlere gelmemizin temelleri atılmış,servis ağımızın her geçen gün büyümesi gerçekleştirilmiştir.
Bölgemizdeki beton firmaları ile yakaladığımız iyi ve güvenilir ilişkilerimiz sonucunda bölgedeki Putzmeister beton pompalarının sayısı aşırı derecede artmış, 3 Aslar bölgenin tek hakimi konumuna gelinmiştir.

İletişim

ÜÇASLAR İŞ MAK. VE OTO. YED. PARÇ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.            

Tel:        0(262) 642 97 72

Fax:       0(262) 653 97 73

Web:     www.ucaslar.com

Mail:      info@ucaslar.com

Adres:  Çerkeşli OSB Mah. İMES Bulvarı No:6 Dilovas Kocaeli

Modal Title

Otomotivden elektrik/elektronik sanayine, inşaattan mutfağa kadar birçok farklı üretim bandına hizmet sunan Üçler Galvano, İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde konumlanmış 1500m² kapalı alana sahip imalatıyla sektörünün önde gelen üreticilerindendir.
1974’te kurulduğundan günümüze kadar olan süreçte, müşterilerinin gerek kalite gerekse kapasite anlamındaki ihtiyaçlarını bir tedarikçiden çok çözüm ortağı olma duygusuyla karşılamıştır. Bu bilinçle oluşturulan üretim hattında, firma bünyesinde kullanılan tüm kimyasalların analiz ve titrasyonu kendi laboratuvarında, konusunda deneyimli teknik ekibi tarafından yapılmaktadır. Ayrıca yapılmakta olan tüm kaplamaların kalınlık ölçümleri kalınlık ölçüm cihazı ile raporlanmakta ve müşterilerimize sunulmaktadır. Kalite konusundaki beklentileri bir üst seviyeye taşımak adına, 2013 yılında başlattığımız makine parkuru yenileme çalışmamızı da 2015 yılı ilk çeyreği itibariyle gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
Doğayı koruma, çevre bilinci, işçi sağlığı ve iş güvenliği, mali ve hukuki gibi birçok konuda tüm yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getiren firmamız, 2003 yılından beri ISO 9001 belgesine sahip olan firmamız RoHS ve Reach ile ilgili sorumluluklarını da yerine getirmektedir.

İletişim

ÜÇLER GALVANO SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Tel:        0(212) 549 31 75

Fax:       0(212) 549 09 35

Web:     www.uclergalvano.com.tr

Mail:      ucler@uclergalvano.com.tr

Adres:  İkitelli OSB Mah. Galvano Teknik San. Sit. Nikel Sokak No 46 Başakşehir / İstanbul

Modal Title

Ünimetal Hassas Döküm, 2000 yılında mum ergitme yöntemi ile üretim yapmak üzere kurulmuş olup, ürün geliştirme, kalite, üretim yeteneği ve kapasitesi konularında lider durumdadır. Kalıp tasarımı ve üretimi, döküm, işleme, ısıl işlem, yüzey koruma ve montaj işlemlerini kendi bünyesinde organize ederek, müşterilerine bitmiş ürün sunmaktadır. Alüminyum, çelik, paslanmaz çelik, bakır bazlı ve özel alaşımlardan yaptığı dökümlerle Savunma, Havacılık, Otomotiv, Raylı Sistemler, Enerji, Medikal, Elektronik, Genel Makine sektörlerinin yurtiçi ve yurtdışı öncü kuruluşlarına hizmet etmektedir.
Ünimetal, 175 ton /ay çelik ve 35 ton/ ay alüminyum ergitme kapasitesine sahip tesisinde 1gr-105 kg çelik, 10gr-50 kg ağırlık aralığında parça üretimi yapmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu son teknoloji 3D Hızlı Prototip sistemi, kalıp ihtiyacını ortadan kaldırarak müşterilerine tasarım özgürlüğü ve düşük adetli taleplerinde son derece hızlı bitmiş parça tedariki sağlamaktadır. Tüm metalürjik ve mekanik testlerin kendi laboratuvarlarında gerçekleştirilmesinden dolayı, süratle sonuç alınmakta ve bu sayede problem çözümü, maliyet ve zaman kontrolü Ünimetal’in müşteriye sunduğu anahtar kabiliyetleri olarak öne çıkmaktadır.
Kalıcı ve sürdürülebilir gelişimi sağlayan, değer katan, kuruma bağlılığı yüksek ve başarı için motive olmuş Ünimetal ekibi 24’ü mühendis, toplam 170 kişiden oluşmaktadır.
Ünimetal, AS 9100 ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile NADCAP-Tahribatsız Muayene (NDT) sertifikasyonlarına sahiptir.
Ünimetal Türkiye’nin ilk EICF (Avrupa Hassas Dökümcüler Federasyonu) üyesidir.

İletişim

ÜNİMETAL HASSAS DÖKÜM MAKİNE VE YEDEK PARÇA  SAN. TİC. LTD. ŞTİ            

Tel:        0(216) 591 08 70

Fax:       0(216) 591 08 79

Web:     www.unimetal.com.tr

Mail:      info@unimetal.com.tr

Adres:  İstanbul Deri Organize San. Bölgesi Keratin Sok. No:2 Yc-19 Özel Parsel 34956 Tuzla İstanbul

Modal Title

‘Tasarlayın, performansı talep edin, var etmek için en iyi olanı önerelim’ sloganıyla 2007 yılında
kurulan Varzene Metal, yüksek teknolojide üretim yapan sanayi kuruluşlarına, yine yüksek
performansta ürünler sunmak amacıyla kurulmuştur. Tamamı Metalurji ve Malzeme
Mühendislerinden oluşan kadrosuyla, alışılagelmiş standartların dışında ürünlerle (stratejik ve egzotik
metaller gibi) Türkiye sanayisini tanıştırmıştır. Metalurji ve Malzeme biliminin en özel alanlarında
faaliyet gösteren Varzene Metal 2012 yılında mühendislik yetilerini, sektör tecrübelerini soğuk çekme
tesisiyle birleştirmiş , yüksek performansta metal üretim tesisini devreye almıştır.
Günümüzde gerek malzeme tedariğiyle gerek üretimi ile Türkiye’de metal sanayisinin en özel
alanlarında savunma, medikal, denizcilik, otomotiv gibi sektörlerde 4500 m2 kapalı stok alanı , 3500
m2’lik üretim parkuru ve uzman mühendislik kadrosu ile 24 saat hizmet vermektedir.
Varzene metale Türkiye’deki özel metal alaşımlarının üretimini gerçekleştirebilen tek servis
merkezidir. Ayrıca cam kalıpçılığına yönelik olarak özel nikel alaşımlarını ve özel paslanmazları
stokunda bulunduran Avrupa’nın önemli stokçularından biridir. Ülke ekonomisi büyürken ve
gelişirken biz de, yokun yerini var alacaksa, başvurulacak adres Varzene metaldir.

İletişim

VARZENE METAL SAN. VE TİC. A.Ş.          

Tel:        0(216) 593 90 66

Fax:       0(216) 593 12 20

Web:     www.varzene.com

Mail:      baycuongunyurt@varzene.com

Adres:  İTOSB 3. Cadde No:10 Tepeören - Tuzla/İstanbul

Modal Title

Firmanın temelleri, Veysel Kütüklü’nün 1960 yılında çalışmak için gittiği Almanya’dan dönüşte yanında getirdiği bilgi ve deneyime dayanır.

Veysel Kütüklü bu birikimle 22 Ekim 1968 tarihinde Bayrampaşa Topçular da kaliteli üretim ve dürüstlük ilkelerini prensip edinerek kurduğu atölyesinde Türkiye’nin ilk yerli ovalama aparatlarını üretmeye başlamıştır.

Mütevazı adımlarla başlayan bu yolculukta Veysel Kütüklü markasının başarısının ardında yatan en önemli güçde, hiç şüphe yok ki tüm ilişkilerinde kurulan içten ve güvenilir yaklaşımdır.

1970’li yıllarda Tofaş Otomobil Fabrikasına, 135 bin adet otomobilin vantilatör devir daimleri, vites ve motor şanzıman burçları üretimi ile destek verilirken, aynı yıllarda ise hidrolik pompa üretiminede başlanmış, Türk Hoecst, Pfizer, About İlaç..vs. gibi uluslararası firmalara yirmi yılı aşkın süre başarıyla hizmet verilmiştir.

Günümüzde de Veysel Kütüklü, Vabs markası altında vida ovalama aparatları üretimini başarıyla sürdürmektedir.

Veysel Kütüklü bugün, pazar payının genişlemesi nedeniyle ortaya çıkan kapasite artırımı ve modernizasyon ihtiyacını karşılamak amacıyla Ümraniye Organize Sanayi Bölgesi’nde 2.000 metrekaresi kapalı olmak üzere 5700 metrekare üzerine kurulan yeni tesisinde hizmet vermeyi sürdürmektedir. Veysel Kütüklü markası altındaki tüm ürünler, kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi ile birleşerek modern teknoloji ile dünya standartlarında üretilmektedir. Veysel Kütüklü, kendisini müşterinin endüstriyel ortağı sayar ve birlikte çalıştığı şirketlerin ihtiyaçlarını öngörerek bunlara uygun çözümler sunar.

2014 yılında daha kurumsal bir yapı için Veysel Kütüklü Mak.san.ve Tic.A.Ş yı kendi öz sermasei ile kurarak başta mobilya sektörüne VEYSEL KÜTÜKLÜ markası ile VABS markası ilede :makine ,savunma sanayi,otomotiv,inşaaat,pmömatik-hidrolik vb. sektörlere hizmet etmektedir ,bünyesinde TÜBİTAK Ar-Ge projeleri ile hizmetine devam etmiştir.2016 yürüttüğümüz TÜBİTAK Ar-Ge projelesi başarı nihayetlenerek yoluna daha kararalı adımlarla yürümektedir.

İletişim

VEYSEL KÜTÜKLÜ MAKİNA SAN.VE TİC.AŞ.          

Tel:        0(216) 466 36 90

Fax:       0(216) 466 36 89

Web:     www.veyselkutuklu.com

Mail:      info@veyselkutuklu.com

Adres:  Nato Yolu Cad. Emek Mah. No:19 Y.Dudullu Sarıgazi 34785 İstanbul

Modal Title

1968 yılında Vida imalat sektörüne giriş yapan firmamız sektörün ilklerindendir. İtalya’dan getirdiği  “OMEGA” marka makineler ile üretimine başlamıştır. İlerleyen yıllarda süreklilik arz eden teknolojik yatırımlarla makine parkını yenilemiş ve aylık kapasitesini 150 tona çıkarmıştır.
Kuruluşundan itibaren kendini sürekli geliştirerek, ürün çeşitliliğini çap 2’den çap 10’a ve 4 mm’den 220 mm Boya kadar çıkarmıştır. İmalatımızı oluşturan başlıca ürün çeşitliliğini sayacak olursak; Sunta Vidası, Metrik Vida, Sac Vidası, Torks Başlı Vida, Rysb Pullu vida, Plastik dişli vida, Paslanmaz Vidalar, Spesifik vidalar ( kullanım yerine göre özel yapılmış), Bombe Başlı imbus, Perçin ve  Altı köşe başlı vidalar başta olmak üzere geniş kapsamlı ürün çeşidiyle, Standart ve Özel ürünlerde yarım asırlık tecrübesi ile Türkiye Sanayisine katkılarını sürdürmektedir.
Kısa bir süre önce, yeni yapılan 6.000 metrekarelik binasına taşınan ve üretimine bu binada devam eden Vis Vidasan; Elektrik, Elektronik, Mobilya, Beyaz Eşya, Otomotiv Yan Sanayi, PVC ve Makine Sanayisi başta olmak üzere çeşitli sektörlere bağlantı elemanları üretmektedir.
Vis Vidasan; Sunta vidaların da “ Vissun Sunta Vidası ”, Metrik ve Sac Vidaların da ise “Metr-x” ve “Vis Vidasan”  Markaları ile Türkiye piyasasında geniş bir ağ ve kaliteli bir yer edinmiştir. Bu ürünleri müşterilerimizin isteği üzerine özel olarak geliştirip, Torks Başlı, Alyan Başlı, Paslanmaz olarak üretebiliyoruz.

İletişim

VİS VİDASAN VİDA SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.

Tel:        0(212) 623 27 06

Fax:       0(212) 623 27 09

Web:     www.vidasan.com

Mail:      enesbulut@vidasan.com

Adres:  Selahhadiin Eyyübi Mah. 1596. Sk. No:14/1 Esenyurt / İstanbul

Modal Title

Bu ürünün bir çıktısı olarak keçe formunda, Silika aepojel-fiber kompozit ürün, ticari adıyla Termojel  YALTEKSAN Yalıtım Teknoloji ve Savunma Sanayi A.Ş. Olarak; E-Poli’den ,Termojel’in lisans haklarını devralmak ve aerojel tedarik sözleşmesi yapmak suretiyle, Termojel’in Savunma Sanayinde kullanılabilecek standartlara dönüştürülmesi ve silah sistem ihtiyaçları özelinde ürün geliştirme çalışmaları görevi üslenilmiştir.Grup firmamız “E-POLİ Kolloidal Boya Kimya ve Tem.Ür.San.Tic.Ltd.Şti.” Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark yerleşkesinde İleri sol-jel tekniği ile yalıtım amaçlı yeni  bir  nanojel (Aepojel) pilot üretimi ve keçe formunda termojel ÜR-GE projesini yürütmektedir.
Yalıtım sektöründe ileri teknolojisinin hızlı gelişimine paralel olarak  Askeri ve Sivil  yalıtım sektöründe ihtiyaçlarının karşılanması Ar-Ge ve Ür-Ge  ve sonuç odaklı bir yapı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

İletişim

YALTEKSAN YALITIM TEKNOLOJİLERİ VE SAVUNMA SANAYİ TİCARET A.Ş.              

Tel:        0(216) 290 50 63

Fax:       0(216) 290 50 63

Web:     www.yalteksan.com.tr

Mail:      info@yalteksan.com.tr

Adres:  İkitelli Organize Sanayi Bölgesi,Giyim Sanatkarları Sanayi Sitesi 3. Ada C Blok Kat 5 No: 522 Başakşehir / İstanbul 

Modal Title

1976 yılında kurulmuş olan Yapıtaş Kablo & Profil, 2000 yıllarının başlarında "Zor şartlara özel ürünler" sloganıyla, sektörde genellikle dışa bağımlılığı yüksek olan özel kablolar üretimine odaklanarak kablo üretimi konusunda ülkemizde bir çok ilki gerçekleştirmiştir. Floropolimer izoleli kablolar, termokupl kabloları gibi özel kullanım alanına sahip kabloların üretimi söz konusu ilklerin başında yer almıştır. 

Başarılarının sonucu olarak mevcut gelinen noktada, bir çok kablo tipinde Türkiye'de tek üretici konumunda olan Yapıtaş Kablo&Profil, hem yurt içinde, hem de dünyanın her bölgesinden müşterilerine, kalite standartları çerçevesinde üretimlerini gerçekleştirmektedir.              

 

Günümüzde, Yapıtaş Kablo&Profil, yenilenen fabrikası, teknolojik yatırımları ve "sürekli gelişim" ilkesiyle yürütülen Ar-Ge çalışmaları ile ürün çeşitliliğini ve üretim kapasitesini artırmakta, müşteri memnuniyeti ve kalite hedefini sürekli olarak yükseltmektedir. 

 

Başlıca kablo çeşitlerimiz; floropolimer izoleli kablolar, silikon kauçuk izoleli kablolar, termokupl kabloları, cam elyaf örgülü silikon kablolar, nikel iletkenli kablolar, +800°C’de çalışan kablolar, bunların müşteri taleplerine ve/veya çalışma şartlarına göre uygun biçimde dizayn edilmiş kablolardır.  Ayrıca kablo üretimi dışında, silikon kauçuktan üretilen hortumlar, kapı ve cephe profilleri ile silikon parçalar üretim portföyü içerisinde yer alan diğer ürünlerdir. 

İletişim

YAPITAŞ KOBLO PROFİL

0212 - 211 02 68

0212 - 216 78 29

Web : www.yapitaskablo.com

info@yapitaskablo.com

VADİSTANBUL BULVAR - Ayazağa Mahallesi, Cendere Cad., Blok No:109 - I / 2A, No:32, 34396 - Sarıyer / İstanbul

Modal Title

Soğuk zincir taşımacılığında, gıda ürünlerinin muhafazasında kullanılan araçların frigorifik kasa-izolasyonunu, soğuk muhafaza cihazlarını, soğuk zincirin kırılmasını önleyen frigoboxları, yolcu taşımacılığında ticari araç klimalarını, Raylı sistemlerde Tren-Metro Klimalarını üreten bir firmadır.

Yerleşik alanda ise gıda ürünlerinin uzun ömürlü muhafazası için soğuk hava depoları projelendirip kuran bir firmadır. TCDD, TUVASAŞ, ANKARA-EGO ve Büyük şehir belediyelerine Tren ve Raylı sistem klimaları; İstanbul Belediyesine bağlı İETT ve Özel Halk otobüslerine, Adana Belediyesine, diğer Büyükşehir Belediyelerine otobüs klimaları; BMC, IVECO ihracata otobüs-minibüs klimaları, Mercedes AXOR ihraç kamyonlarına kabin klimaları, Savunma Sanayine zırhlı araç klimaları tedarikçisi olarak uzun yıllardır hizmet etmekteyiz.

Kara – Deniz – Demir Yollarına Klima ve Soğutucu üreten firmamız YAZKAR A.Ş. Dizel Soğutucu üretimine de başlayarak ilklere imza atmaya devam etmektedir.

YAZKAR A.Ş. İstanbul Merkez 3000 m² kapalı ve açık alanı, CE – Dın En – ISO 9001-2008 ve ISO 14 000 Uluslararası Kalite Belgeleri ile sektörün otoriter ve teknolojik fabrikasyon üretim yapan firmasıdır. Üretim tesislerimiz yılda 5.000 adet üretim yapabilen kapasiteye sahiptir.

Yurt içinde 71 Yurt dışında 12 satış ve servisiyle bir dünya markası olarak hizmet vermektedir.

YAZKAR markası 1994 yılında YAZICI ailesinin girişimci ruhuyla kurulmuştur.

YAZKAR toplam kalite anlayışı, kullandığı teknik alt yapı ve bire bir yol-cihaz kullanma koşullarına göre tasarlanmış bilgisayar kontrollü test odaları ile sektörünün vizyon kuruluşu-dinamik lideridir.

YAZKAR kendi bünyesinde yürüttüğü AR-GE ve test çalışmaları sonucu 12 model Araç Soğuk Muhafaza Cihazı yanı sıra 12 model Ticari Araç Kliması 5 model Tren ve Hafif Raylı sistem kliması üretmektedir. Cihazların sac, paslanmaz (304 kalite) ve aluminyum gövde bölümleri Lazer,CNC makinelerinde kesilip şekillenir ve her türlü korozyona kar dayanklı boya işlemlerinden geçer. Cihazların dış estetik görünüşünü ve muhafaza kapaklarını oluşturan kısımlar tamamen kendi mühendislerimizin dizaynı olup dayanıklı plastik (ABS) ve CTP malzemeden basılmaktadır. Her noktada Kalite Kontrol elemanlarının denetimi ile üretilen cihazlar müşteriye sunulmaktadır.

Yurt dışında hali hazırda Hollanda, Bulgaristan, Ukrayna, Romanya, Polonya, Rusya, İran, Irak , Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan,Libya ve Cezayir de YAZKAR ürünleri müşterilerimizin hizmetindedir.

Hedefimiz klima ve soğutma sanayinde bugünün ve geleceğin otoriter- teknoloji endüstrisi olarak her zaman genç ve dinamik kalmaktır.

İletişim

YAZKAR KLİMA SOĞUTMA DAN. OTOM. VE İŞ MAK. EKİP SAN. VE TİC. A.Ş.           

Tel:        0(212) 485 83 96

Fax:       0(212) 485 84 00

Web:     www.yazkar.com.tr

Mail:      info@yazkar.com.tr

Adres:  İOSB Fatih San. Sit. Atatürk Cad. No 3/A Blk. 1 İkitelli Başakşehir/İstanbul

Modal Title

Üniversitemiz, İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK) tarafından 1996 yılında kurulmuştur. Türkiye’de bir çok alanda öncü, seçkin, akademik ve yönetim kadroları ile Atatürkçü düşüncelerin ışığında çağdaş, araştırmacı, yenilikçi, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu tüm nitelik ve donanıma sahip, teknolojiye hakim, dünya kültürünü tanıyan, öz benliğini güçlendirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Çağdaş akademik program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük eğitim yapmaktadır.
Yeditepe Üniversitesi akademik faaliyetlerini Diş Hekimliği, Eczacılık, Eğitim, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Tıp ve Ticari Bilimler olmak üzere 13 Fakülte ve 1 Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunda toplam 64 programda lisans düzeyinde eğitim vermektedir. Ayrıca Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler enstitüleri bünyesindeki 74 yüksek lisans ve 33 doktora programında lisansüstü düzeyde eğitim yürütmektedir.Eğitim dili İngilizce olan Yeditepe Üniversitesi kurulduğu günden bu yana 26 Ağustos Yerleşimi içerisinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençleri hayata hazırlamaktadır.

İletişim

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ               

Tel:        0(212) 578 00 13

Fax:       0(216) 578 02 99

Web:     www.yeditepe.edu.tr

Mail:      info@yeditepe.edu.tr

Adres:  İnönü Mh. Kayışdağı Cad. 326A 26 Ağustos Yerleşimi, 34755 Ataşehir - İstanbul

Modal Title

Firmamız müşterilerinin kişisel istekleri karşısında ürün yelpazesini genişleterek, üretimindeki makinelere her yıl yenilerini dahil etmiştir ve elektrik piyasasındaki profesyonel firmalara 100 makine ile ayda 15 milyon adet tam kapasite ile tedarik sağlayabilmektedir. YENİGÜN Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi ;1984 yılında bir atölyede dekopaj ve planya tezgâhı ile üretime başlamıştır. 1990 yılına kadar , YENİGÜN Makine farklı meslek kollarında da boy gösteren, müşterilerinin kişisel istekleri karşısında ürün yelpazesini genişleterek, üretimindeki makinelere her yıl yenilerini dahil etmiştir...

Firmamız yanı sıra elektrik piyasasındaki profesyonel firmalara 100 makine ile ayda 15 milyon adet tam kapasite ile tedarik sağlayabilmektedir. Bugün YENİGÜN Makine Maltepe Sanayi Sitesindeki yerinde, toplam 1500 m2'lik alanda üretim yapan bir firma halini almıştır. Elektrik malzemeleri sanayi olarak da hizmet veren firmamız, Makine'de yakaladığı başarıyı ,elektrik malzemeleri üreten firmalara verdiği kaliteli imalatla da yakalamıştır. En son teknoloji ile donanmış makine parkı ile bünyesindeki 40 kişiden oluşan profesyonel çalışanı ve teknik kadrosu ile büyük bir aile şirketidir.

YENİGÜN Makine, elektrik yan sanayisin de, çalışan 700 adet makine ile çalışmalarına verdiği önem ve destek sayesinde, bugün elektrik sanayi şartlarında uzun süreli hatasız çalışabilen teknoloji donanımı, yüksek, ekonomik ve ergonomik makineleri üretmenin haklı gururunu yaşayan bir firmadır. Satış sonrası hizmetleri ile arıza ve yedek parça ihtiyacı duyan müşterilerine aynı gün müdahale edebilmektedir.

İletişim

YENİGÜN MAKİNE         

Tel:        0(212) 501 05 41

Fax:       0(212) 674 16 81

Web:     www.yenigunmakina.com

Mail:      www.yenigunmakina.com

Adres:  Çiftehavuzlar cad. Maltepe Sanayi Çarşısı No: 1/150 Zeytinburnu / İstanbul

Modal Title

Yepsan Savunma Sanayi ve Havacılık Sanayii A.Ş. temelleri 1987’de atılan ve halen 5 firması olan Yepsan Şirketler Grubunun Savunma Sanayi ve Havacılık alanında faaliyet gösteren firmasıdır. Türk Savunma ve Havacılık Sanayii saç metal şekillendirme ihtiyaçlarının; tasarımından başlamak üzere kalıpların yapılması, seri üretimlerinin kalite esasları kapsamında uluslararası rekabete uygun olarak  üretilmesi amacıyla 2011 yılında Bursa’da kurulmuştur.

Aselsan, TAI, Roketsan, Havelsan vb. Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağlı firmalar ile Savunma Sanayiinde başarılı projelere imza atan firmamız; 25 Aralık 2012 tarihinde Hava Uzay Araç ve Gereçlerde kullanılacak Saç Metal ve Talaşlı İmalat üretimlerinin yapılması üzerine Turkish Aerospace Industries (TAI) tarafından stratejik ortak seçilmiştir.

2013 yılı sonundan itibaren Ankara tesislerine taşınan firmamız, iki yıl gibi kısa bir sürede AS-9100, NADCAP (Isıl İşlem&Tahripsiz Kontrol) kalite belgelerine sahip olmuş, TAI , BOEING ve AIRBUS üreticileri tarafından onaylanarak saç metal şekillendirme ve talaşlı imalat kapsamında uluslararası havacılık sektöründe sörtüfiyeli duruma ulaşmıştır.

TAI’den; eğitim, planlama-programlama, üretim, kalite vb. konularda alınan eşsiz desteklerle gün ve gün sektörde marka haline gelen firmamız, Savunma Sanayi ve Havacılık alanında yüksek bir ivme ile büyümekte olan ülkemize hizmet etmenin bilinci içinde faaliyetlerine başarılı olarak devam etme karar ve azmi içindedir. Halen 25.000 adet/ay parça üretimine ulaşan firmamız 2020 yılına kadar üretimlerini kat ve kat arttırarak uluslararası havacılık alanında saç metal imalatlarının BOEING, AIRBUS vb. ana üreticiler (Original Equipment Manufacturer) adına tesislerimizde üretilmesine ve dolayısı ile ülke ekonomimize yüksek katma değerli projelerin kazandırılmasına özen gösterilmektedir.

İletişim

YEPSAN ŞİRKETLER GRUBU         

Tel:        0(224) 493 26 81

Fax:       0(224) 493 23 58

Web:     www.yepsangrup.com

Mail:      "info@yepsanssh.com.tr

enginb@yepsanssh.com.tr

metinb@yepsanssh.com.tr"

Adres:  Başkent OSB 30. Cad. No: 7 Malıköy / Ankara

Modal Title

Güncelleniyor.

İletişim

YERLİN KONTROL ERTUĞRUL TUĞRAN  

Tel:        0(232) 336 49 11

Fax:       0(232) 336 49 11

Web:     www.yerlinkontrol.com

Mail:      info@yerlinkontrol.com

Adres:  2009 Sok. No:8/1  Karşıyaka-Bostanlı-İzmir

Modal Title

Yıldız Metal, 1991 yılında alüminyum  külçe imalatı ile sektöre giriş yapmıştır. İlerleyen yıllarda teknolojinin gelişmesiyle  döküm tekniklerinin de gelişmelere neden oldu. 2002 yılına gelindiğinde şirket bünyesine kattığı yeni makine ve insan gücüyle  alüminyum  ekstrüzyon sektörüne  hitap etmek için külçe imalatı prosesinin bir üst kademesi olan alüminyum billet imalatına başlamıştır.
Firma 90mm, 110mm, 127mm,140mm,152mm,178mm ve 202mm çaplarında  alüminyum billet imalatı yapmaktadır. Bu süreçte   firma insan  gücüne dayalı bir üretim prosesinden, makine gücüne dayalı bir üretim  geçerek teknolojik yenilikleri takip etme açısından her zaman açık yapıda olmuştur .2017 yılına gelindiğinde Türkiye de savunma, uzay, hava, deniz   inşaat vb. Gibi sektörlerin giderek geliştiğini gören  firma,  bu sektörlerde yoğun bir şekilde  kullanılan alüminyum  plakanın tamamen yurt dışından ithal edildiğini gördü ve bu alanda oluşan ihtiyacı karşılamak akin Alüminyum slap üretimine karar vererek gerekli prosese düzeltmeleriyle bu üretimi  gerçekleştirmiştir. Özellikle ithalata dayalı bu stratejik ürün grubunda bulunan alüminyum slab yari mamulünün üretimini yapmanın haklı gururunu  yaşıyoruz.

İletişim

YILDIZ METAL SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.        

Tel:        0(262) 744 52 03

Fax:       0(262) 744 52 04

Web:     www.yildizmetal.com

Mail:      bilgi@yildizmetal.com

Adres:  AKSE MAH. 534.SOK NO:5 ÇAYIROVA/KOCAELİ

Modal Title

Yıldız Teknik Üniversitesi, ülkemizin ar-ge faaliyetlerine katkıda bulunan 21. yüzyılın girişimci üniversite modeli doğrultusunda teknoloji geliştirme bölgesi açma faaliyetlerine başlamış ve 2003 yılında Yıldız Teknopark’ı kurmuştur. Teknopark, yeni fikirlerin değer oluşturan çıktılara dönüşme sürecinin bütün aşamalarında yer alan uluslararası bir işbirliği merkezi olma vizyonuyla çalışmalarına devam etmektedir.

2009 yılında YTÜ Davutpaşa Kampüsünde kurulan ve sürdürülebilir gelişim ilkesi doğrultusunda büyümeye devam eden Yıldız Teknopark, 2014 yılı sonunda faaliyete başlayan 23.500 m2’lik İkitelli Yerleşkesi’nin de hizmete girmesiyle bugün 170 bin m2’lik ar-ge ofis alanında hizmet vermektedir.

Yıldız Teknopark; yazılım, bilişim ve iletişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik, ilaç, makine ve teçhizat imalatı, kimya, havacılık, enerji, savunma sanayi, ,inşaat, gıda gibi birçok sektörde ar-ge çalışmalarını yürüten 371 ar-ge firması, 106 kuluçka firması ve 7.000 den fazla kalifiye ar-ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapmaktadır.

İletişim

YILDIZ T.G.B TEKNOPARK A.Ş.    

Tel:        0(212) 483 70 00

Fax:       0(212) 483 70 02

Web:     www.yildizteknopark.com.tr

Mail:      info@yildizteknopark.com.tr

Adres:  Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kam. Tekn. Geliştirme ölg. C1 Blok Kat:1 No: C 304 Esenler İstanbul

Modal Title

1979 yılında YILMAZ MAKINA SAN. VE TİC.LTD ŞTİ. olarak faaliyete başlamıştır. Toplam 16.000 m2 lik alana sahip, paketleme makinaları üreten firmamız gıda, ilaç, kimya, kozmetik vb. sektörlerindeki seçkin müşterilerine hizmet vermektedir. Üretimini gerçekleştirdiği 65’ in üzerindeki değişik model makinaları ve size özel çözümleri ile Yılmaz Makina “Paketlemede Çözüm Ortağınız” olma noktasında bir Dünya Markasıdır. Yılmaz Makina genç ve dinamik kadrosuyla, teknolojik gelişmelere açık, piyasa ihtiyaçlarına cevap verebilecek son teknolojisiyle ve kalite belgeleriyle hizmet vermektedir.
KALİTE POLİTİKAMIZ
Yılmaz Makina kendi sektöründe en güvenilir ve tercih edilir şirketler arasında yer almayı kendisine ilke edinmiş, yönetim ve kalite politikasını bu doğrultuda düzenlemiştir. Müşterilerimizin üretim ve hizmetlerinin aksamaması için, işletme kullanımının %100 verim ile kurulması. Bu amaçla dünyadaki teknolojileri, standartları sürekli izleyerek müşterilerinin beklentilerini aşan ürünleri müşterilerine sunmak. Müşterilerimize en uygun fiyat, en üstün kalite ve mevzuata uygun olarak zamanında güvenilir kaliteli ürünleri sunmak. Ürünlerimizin sürekli ve sorunsuz hizmet verebilmeleri için satış öncesi ve sonrası bilgilendirme ve teknik destek ve projeleri zamanında ve tam olarak vermek Tedarikçileri ile sıkı ve sürekli iş birliği kurarak gelişmelerini sağlamak, sonuçları izlemek, hizmet zinciri halkalarının tümünün sağlamlığından emin olmak Başta üst yönetim olmak üzere tüm çalısanlar Yılmaz Makina Kalite Politikası’nı uygulamaktan ve kalite sisteminin etkinliğini geliştirmekten sorumludur.
ÜRETİM 
110 kişiyi aşkın çalışanıyla, bilinen en yüksek teknolojiyi kullanarak ve seçerek üretim yapan firmamız kendi bünyesindeki AR-GE departmanı ile özgün tasarımlarını hayata geçirmektedir. Tasarım bizim için bir sistemin nasıl göründüğü değil nasıl çalıştığıdır. Dolayısıyla tasarımlarını bilgisayar destekli programlar (CAD) ile gerçekleştiren AR-GE mühendisleri yine bilgisayar destekli mühendislik programlarını (CAE) kullanarak tasarımı yapılan sistemlerin statik, kinetik, kinematik, mukavemet ve ısıl analizlerini gerçekleştirmektedir. Tasarlanan sistemlerin imalatında da aynı hassasiyeti gösteren firmamız; kullandığı CAM programlarının desteği ile en son teknolojiye sahip CNC tezgâhları ile üretimin gerçekleştirmektedir. Firmamız tasarım ve üretimde gösterdiği hassasiyet ve titizliği kendi üretimi olmayan Elektrik, Elektronik ve Mekanik malzemelerin seçiminde de göstermektedir. Dünyaca kalitesini ispatlamış 1.sınıf markaları makinelerinde tercih eden firmamız aynı zamanda bünyesinde ayrı bir Elektrik-Elektronik AR-GE departmanı bulundurmaktadır. Mekanik ve elektroniğin birleşimi mekatronik makineler ve tesisler imal eden firmamızda kalite kontrol sonrası sevkiyata hazır hale gelen makine ve tesislerimizin tümü CE sertifikasına sahiptir.

İletişim

YILMAZ MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 

Tel:        0(212) 771 25 00

Fax:       0(212) 771 34 35

Web:     www.yilmaz.com.tr

Mail:      info@yilmaz.com.tr

Adres:  Yeşilbayır Mah. Şimşir Sok. No:12 Hadımköy 34555 Arnavutköy İstanbul

Modal Title

Yonga Teknoloji Mikroelektronik ArGe, ASIC (Uygulamaya Yönelik Tümdevre)/FPGA (Programlanabilir Kapı Dizisi) ve SoC (Yonga Üzeri Sistem) tasarımı ve doğrulaması konusunda dünya lideri firmalarda her biri 15 yılı aşkın sektör tecrübesine sahip uzman Türk mühendisleri tarafından 2014 yılında Teknopark İstanbul’da kurulmuştur. Firmamızın temel misyonu yıllarca kazanılan yetenekleri kullanarak geliştirilen milli projelerde özellikle savunma sanayi ağırlıklı olarak uzman çözümler oluşturmak, tasarım ve doğrulama hizmetleri vermek, milli yongalar geliştirmektir.

Takım üyeleri geçmiş tecrübelerinde Aselsan, Alcatel Mikroelektronik, Netaş, ST Mikroelektronik, VesTek, UEKAE, Ericsson gibi konusunda lider pekçok firmada DSL, Wireless LAN, Bluetooth, NFC, GPS vb. Haberleşme sistemleri, Kriptoloji, Görüntü İşleme, Televizyon ve Video Teknolojileri alanlarında algoritma geliştirme, sayısal tasarım, gelişmiş doğrulama ve test yeteneklerine sahiptir. Tümdevre ve FPGA geliştirme sürecinin tüm adımlarında tecrübeye sahip firma Altera/Xilinx FPGA aileleri ve 180 nm ile 20 nm arası CMOS teknolojilerinde pekçok üretilmiş yonga projelerinde aktif geçmişe sahiptir.

Firmamız buna paralel olarak genellikle işlemci ve fpga tabanlı elektronik kart tasarım ve doğrulama, gömülü yazılım geliştirme konularında ve görüntü işleme algoritmalarının donanım üzeri gerçeklenmesi (GPU, FPGA) ve hızlandırılması, bunların savunma sanayi ve endüstriyel uygulamaları konularında da hizmet vermektedir. Firmamızın aktif müşterileri arasında Aselsan, C2Tech, THY Teknik, Acıbadem Sağlık Grubu gibi ülkemizin önde gelen firmaları yer almaktadır.

İletişim

Yonga Teknoloji Mikroelektronik ArGe, ASIC (Uygulamaya Yönelik Tümdevre)/FPGA (Programlanabilir Kapı Dizisi) ve SoC (Yonga Üzeri Sistem) tasarımı ve doğrulaması konusunda dünya lideri firmalarda her biri 15 yılı aşkın sektör tecrübesine sahip uzman Türk mühendisleri tarafından 2014 yılında Teknopark İstanbul’da kurulmuştur. Firmamızın temel misyonu yıllarca kazanılan yetenekleri kullanarak geliştirilen milli projelerde özellikle savunma sanayi ağırlıklı olarak uzman çözümler oluşturmak, tasarım ve doğrulama hizmetleri vermek, milli yongalar geliştirmektir.

Takım üyeleri geçmiş tecrübelerinde Aselsan, Alcatel Mikroelektronik, Netaş, ST Mikroelektronik, VesTek, UEKAE, Ericsson gibi konusunda lider pekçok firmada DSL, Wireless LAN, Bluetooth, NFC, GPS vb. Haberleşme sistemleri, Kriptoloji, Görüntü İşleme, Televizyon ve Video Teknolojileri alanlarında algoritma geliştirme, sayısal tasarım, gelişmiş doğrulama ve test yeteneklerine sahiptir. Tümdevre ve FPGA geliştirme sürecinin tüm adımlarında tecrübeye sahip firma Altera/Xilinx FPGA aileleri ve 180 nm ile 20 nm arası CMOS teknolojilerinde pekçok üretilmiş yonga projelerinde aktif geçmişe sahiptir.

Firmamız buna paralel olarak genellikle işlemci ve fpga tabanlı elektronik kart tasarım ve doğrulama, gömülü yazılım geliştirme konularında ve görüntü işleme algoritmalarının donanım üzeri gerçeklenmesi (GPU, FPGA) ve hızlandırılması, bunların savunma sanayi ve endüstriyel uygulamaları konularında da hizmet vermektedir. Firmamızın aktif müşterileri arasında Aselsan, C2Tech, THY Teknik, Acıbadem Sağlık Grubu gibi ülkemizin önde gelen firmaları yer almaktadır.

Modal Title

Ülkemizde gelişen teknoloji ve hizmet gereksinimini karşılamak amacı ile 1997 yılında kurulmuş olan firmamız 1999 yılından beri sürdürdüğü Güç Elektroniği konusunda çözüm merkezi olma özelliğini gün geçtikçe geliştirmiş ve önemli bir aşama kaydedtmiştir. Zaman içerisinde bünyesine kattığı mühendislik, tasarım ve üretim yetenekleri ile de alanında ve yeni açılan alanlarda önemli projelere imza atmıştır.
Hedefini ileri teknoloji ve bilgi birikiminin gerektiği her alanda yüksek kaliteli çözümler sunmaya odaklanmış firmamız süregelen proje ve ürünleri arasına yeni ürün, çözüm ve hizmetleri hızla ekleyerek müşterilerine ve ülkeye hizmet etmekten gurur duymaktadır. Gerçekleştirdiğimiz projelerle ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz ekibimiz sizi ziyaret etmekten mutluluk duyacaktır. Teknolojik alanda çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak için, bilimin ışığı ile azim, inanç, irade ve güç kadar, zamanı ve fırsatları verimli, yararlı, bilinçli şekilde değerlendirmek de gerekir.
Özellikle ülkemizdeki denizcilik ve havacılık alanlarında teknisyen eğitiminin gerektirdiği tüm eğitim altyapı, laboratuvar ve deneysel eğitim ekipmanlarını  yazılım; donanım ve mühendislik dahil olarak anahtar teslimi gerçekleştirmektedir.

İletişim

YÖNTEM TEKNOLOJİ VE END.ÜR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.        

Tel:        0(216) 592 30 00

Fax:       0(216) 592 14 74

Web:     www.yontemteknoloji.com

Mail:      info@yontemteknoloji.com

Adres:  "Adil Mah. Kemeler sok.

H.D:6 Kat 2 Sultanbeyli - İST"

Modal Title

YKT,  Yüksel Holding çatısı altında olan 16 grup şirketten biridir.

Misyonumuz: Müşteri istekleri ve Pazar eğilimleri göz önüne alınarak, uygun maliyetli  ve kaliteli ürünleri / hizmetleri zamanında teslim etmektir.

Hedefimiz: Yurtiçi ve yurt dışı havacılık sektörünün ihtiyacına  yönelik olarak  yapısal parça ve komponent tasarımı, üretimi ve montaj dahil olmak üzere imalat ve mühendislik hizmetleri sunmaktır.

İletişim

YÜKSEL KOMPOZiT TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

Tel:        0(312) 640 10 45

Fax:       0(312) 640 10 09

Web:     www.yukselct.com

Mail:      info@yukselct.com

Adres:  Başken OSB Şadi Türk Bulvarı No:5 Temelli/Ankara

Modal Title

Türkiye’de demir çelik sektörünün lider kuruluşlarından biri olan Yükselen Çelik; otomotiv, makina, kalıp, savunma ve imalat sanayilerine vasıflı çelik tedarikçisi olarak hizmet eder.
10 farklı ülkede 40’ın üzerinde çelik üreticisiyle uzun süreli işbirliği bulunan Yükselen Çelik; DSS (Ukrayna), Poldi (Çek Cumhuriyeti), Energietechnik (Almanya) ve Toolgo (Çin) markalarının Türkiye Distribütörü’dür.
90’lı yıllardan bu yana ülkemizin dövme çelik alanında lider şirketi olan firma, 2009 yılından bu yana da Türkiye’nin en büyük Takım Çeliği ithalatçısı konumundadır. Yükselen Çelik ayrıca 2013 yılında rekabet içinde olduğu Ramateks Metal şirketini bünyesine katarak, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük Vasıflı Çelik Servis Merkezi unvanını elde etmiştir.
1954 yılından bu yana demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Göktürk Ailesi tarafından, 1976 yılında kurulan Yükselen Çelik, ürünlerini Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine ihraç etmektedir.

İletişim

YÜKSELEN ÇELİK A.Ş.
Tel: 0(212) 886 11 33
Fax: 0(212) 886 48 88
Web: www.yukselencelik.com
Mail: www.yukselencelik.com
Adres: Osmangazi Mah. 2647 Sok No:34/1 Kıraç Esenyurt İstanbul