SAHA İstanbul Üyeler

Daha milli savunma sanayi için bütün yeteneklerimiz ile firmalarımızın yanında yer alarak savunma sanayimizi ileri teknolojiler üretebilen konuma taşımak için faaliyetlerimize duraksamadan devam edeceğiz.
Hakkında

Sabancı Topluluğu, Sabancı Üniversitesi’nin kuruluş kararını 1994 yılında, Türkiye’nin en büyük aile vakfı olan Sabancı Vakfı önderliğinde aldı.

Türkiye’de bir “dünya üniversitesi” kurma vizyonuyla, Ağustos 1995’te, 22 ülkeden, farklı disiplinlerde çalışan 50’nin üzerinde bilim adamı, araştırmacı, öğrenci ve iş adamı İstanbul’da düzenlenen arama konferansında bir araya geldi. Konferansta, İstanbul’da kurulacak bir dünya üniversitesinin felsefesi oluşturuldu: “Birlikte yaratmak ve geliştirmek”.

Arama konferansını, öğrenci eğilimleri araştırmaları ile desteklenen tasarım komitelerinin çalışmaları izledi. Tasarım sürecinde, disiplinlerarası yaklaşımlar çerçevesinde, programlar ve dersler üzerinde çalışacak 13 tasarım komitesi oluşturuldu. Akademik alandaki tasarım çalışmalarının yanı sıra üniversitenin iş süreçlerinin ve yönetim yapısının oluşturulması için Deloitte & Touche danışmanlık firması ile birlikte Üniversite İdaresi Projesi başlatıldı.

Sabancı Üniversitesi’nin tasarım çalışmaları sonunda, tek bir üniversiteyi model olarak seçmek ya da farklı örnek ve uygulamaları taklit etmek yerine, yeni ve özgün bir üniversite modeli yaratıldı.

Sabancı Üniversitesi’nin temel atma töreni 31 Temmuz 1997’de gerçekleştirildi. Ekim 1998’de, üniversitenin genel yapısının ortaya çıkmasını takiben Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’na (EFQM) üye olmak üzere başvuruldu. Üniversitemiz, Türkiye’den EFQM’e başvuran ve üyeliğe kabul edilen ilk üniversitedir.

Sabancı Üniversitesi, Ekim 1999’da ilk öğrencilerini karşılayarak öğretime başladı. Üniversitemiz bugün Türkiye’de ve yurt dışında pek çok üniversite tarafından örnek alınmaktadır.

İletişim

SABANCI ÜNİVERSİTESİ NANOTEKNOLOJİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

Tel:        0(216) 483 98 80

Fax:       0(216) 483 98 85

Web:     www.sabanciuniv.edu

Mail:      tanitim@sabanciuniv.edu

Adres:  Üniversite Cad. No:27 Orta Mah. Tuzla İstanbul

Hakkında

SADTEK Elektronik; 2003 yılında savunma sanayi sektöründeki özel ve resmi kuruluşların ihtiyacı olan elektrik/elektronik ürün gruplarına yönelik yedek malzeme ve cihaz satışı, teknik servis hizmeti, üretim AR-GE ve mühendislik hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur.
SADTEK; kalitesini arttırmak için ISO 9001 kalite yönetimini ilke edinmiş ve hedefi olarak; düşüncelerin, ihtiyaçların tasarıma dönüştüğü, eski sistemlerin revizyonlarının yapıldığı, farklı teknolojilerin mühendislik ile birleştirildiği; tasarımları, araştırmaları, geliştirmeleri yerli olan üretim modelini belirlemiştir. Üretim kriterlerinde EMI/EMC, EN standartları ile MIL STD 810 standartları dikkate alınarak tasarımlar gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde savunma sektöründe gelişim sağlanması, daima yenilikçi tasarım, yaratıcılık ve ileri teknoloji kullanılarak ulusal kabiliyetleri geliştirecek bir çalışma ortamı kurarak topluma katkıda bulunmayı kendine misyon edinmiştir.
Müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı ve sorunsuz çözmek için; günümüzde var olan en son mikroişlemci teknolojilerden faydalanılmaktadır. Müşteri odaklı yaklaşımı, üretimdeki başarıları yeni teknolojiler ile entegre ederek ve çalışmalarını daima daha ileri götürerek yurt içinde ve yurt dışında sektörün önder firmalarından biri
haline gelmiştir.

İletişim

SADTEK ELEKTRONİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(216) 469 48 41

Fax:       0(216) 574 54 25

Web:     www.sadtek.com

Mail:      sadtek@sadtek.com

Adres:  Kayışdağı Cad. No 107/1 Ataşehir - İstanbul

Hakkında

Cam’da 80 Yıllık Tecrübe

Salt Cam 80 yıldır cam ticaretiyle uğraşan Türkiye’nin en eski cam firmalarından biridir. 1965 yılından beri Türkiye Şişe Cam fabrikalarının bayisi konumundadır. 1992 yılından itibaren şirketleşerek daha da kurumsal bir yapıya kavuşmuştur. Mersin’de ilk ısıcam fabrikası ve Tarsus organize sanayi bölgesinde ilk cam işleme fabrikası Salt Cam tarafından kurulmuştur.

Salt Cam organize sanayi bölgesinde 12.500 m2 kapalı alanındaki sanayi tesisinin yanında Mersin’de de 2500 m2 depo alanında müşterilerine hizmet vermektedir. Adana ve çevresine daha iyi hizmet vermek düşüncesiyle 6000 m2 kapalı depo ve işleme tesisi kurularak hizmete alınmıştır. Son olarak 2014 yılı içerisinde İstanbul’da M.Salt Cam ürünleri faaliyete geçmiş olup düz,temperli,buzlu,dekoratif,lamine,reflekte camların yanı sıra güvenlik camı, ayna, camtuğla ve parke satışlarıyla İstanbul ve çevresindeki müşterilerimize hizmet vermeye başlamıştır.

Bugün Salt Şirketler Grubu cam çeşitleri üzerine sektörde talep duyulan tüm malzeme ve ürün satışlarını, imalatını gerçekleştirmeyi kendisine görev olarak görmektedir.

Salt Şirketler Grubunun faaliyetleri sadece tüm ürünlerin kendi yerlerinde teslimatıyla bitmez. Salt Cam 30 araçlık sektöründe Türkiye’nin en büyük lojistik araç filosuyla uygulamacı ve tasarımcıların, ürünün yerine teslimine ve montajına da yardımcı olmaktadır.

Salt Cam müşterilerine mal ve hizmetin yanında her türlü teorik bilgiyi müşterileriyle paylaşarak, hem müşterilerinin gelişmesine katkı sağlamakta hem de son tüketicinin en kaliteli,doğru ürünleri kullanmasını sağlamaktadır.

İletişim

SALT CAM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.              

Tel:        0(324) 324 39 39

Fax:       0(324) 324 39 40

Web:     www.saltcam.com

Mail:      saltcam@saltcam.com

Adres:  Hüseyin Okan Merzeci Mh. Akbelen Bulvarı No:177 /A Toroslar Mersin

Hakkında

1967 yılında şahıs firması olarak kurulmuş olup, 1990 yılından beri ikinci kuşak aile şirketi olarak vizyonuna anonim şirket olarak devam etmektedir.

2013 yılında Teknopark AR-GE Merkezini de bünyesine ilave ederek Kompozit malzemeden üretilmeyen birçok malzemeyi üreterek patent ve destekler almıştır. Birçok üniversite ile işbirliklerine devam etmektedir.

Yıllık 10 000 ton BMC ve SMC üretim kapasitesine sahip olup ,TS EN 60670-1: 2005 AC:2011, ISO 14001 -2008, TS 1478 EN 124: , CE, ATEX , ROHS,UL 94 ,gibi belgelere sahiptir.

İletişim

SAMİ TONGÜN Cam Elyaflı Polyester Ürünleri A.Ş.          

Tel:        0(262) 729 33 63

Fax:       0(262) 729 32 14

Web:     www.tongunpano.com

Mail:      www.tongunpano.com

Adres:  Sami Tongün Cam Elyaflı Polyester Ürünleri A.Ş. Atatürk Caddesi No: 28 Denizli Köyü Gebze

Hakkında

“Doğu Karadeniz Silah Projesi” kapsamsına, Projenin Samsun ayağı olarak dâhil olan Samsun
Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.S. (SYS), bugün sistem tasarımı ve üretimi konusunda
Türkiye’de Savunma Sanayinin önemli kuruluşlarından biridir.
Üretim hattından önce Ar-Ge Departmanını kuran SYS, ilk olarak “Canik” markalı yarı
otomatik silahını tasarlamış ve üretimlerine başlamıştır. SYS tarafından üretilen “Canik”
markalı silahlar, 4 ayrı kıtaya ihraç edilmekte ve dost ülkelerin güvenlik kuvvetlerinin de
hizmetlerine sunulmaktadır. SYS üretiminin %70 ini  direkt ve dolaylı olarak ihraç
etmektedir.
Tesis Güvenlik, AQAP 2120, AS9100 ve ISO 9000 standartlarını karşılayan kalite ve
güvenlik sistemi ile üretimlerini yapan SYS, Dünya ve Türkiye’deki büyük projelerde yer
almaya devam edecek ve Samsun olarak büyük hedeflere ulaşmada kendine düşün görevi en
iyi şekilde yerine getirecektir.

İletişim

SAMSUN YURT SAVUNMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.         

Tel:        0(362) 266 66 71

Fax:       0(362) 266 66 72

Web:     www.canikarms.com

Mail:      www.canikarms.com

Adres:  ŞABANOĞLU OSB. MAH. ULUBATLI CAD: NO:2B/B TEKKEKÖY SAMSUN

Hakkında

Saruhan şirketler grubunun temeli, 1947 yılında baba Hakkı Saruhan’ın Rize’de tuhafiye mağazasını açması ile atılır.

O yıllarda naylon gömlek ve çoraplar yeni çıkmış ve Anadolu’da bulunamazdı.

Bu ürünleri Rize’ye ilk defa getirip halkla buluşturan baba Hakkı Saruhan’ın mağazası olur ve bu yüzden mağazası  halk arasında naylon mağazası olarak anılır.

Rize’de sağlam temeller üzerine kurulan bu ticaret, 1970 yıllarında  ikinci neslin İstanbul’da iş hayatına atılmasıyla daha kapsamlı bir hale gelir. Alçak ve yüksek gerilimli elektrik malzemeleri satışıyla başlayan ticaret,
– Elektrikli ev aletleri,
– Endüstriyel temizlik makineleri,
– Her türlü toz ve sıvı deterjanların ithalatıyla devam eder.

1985 yılına gelindiğinde, Saruhan şirketi Alman Fakir ve Nilco fabrikalarının Türkiye ve yakın coğrafyanın genel distribütörü olur.   Bu birliktelik bir süre sonra kurulacak ilk fabrikanın zeminini oluşturur.

1996 yılında Çorlu’da kendi makine fabrikasını kurarak, Alman mühendislerle ürettikleri,  sanayi tipi temizlik makinelerini dünyaya ihraç etmeye başlarlar.

1999 yılında yine Çorlu’da Kimya Tesisleri inşa edilir.
Bu tesislerde, yurt dışına ihraç ve yurt içine satılmak gayesi ile yılda, 15.000 ton deterjan ana hammaddesi Labsa, 55.000 ton toz deterjan, 25.000 ton sıvı deterjan üretilir. Bu alanda da yurt içi ve yurtdışında distribütörlük ağlarını kurarak sağlam bir dağıtım ağına sahip olur.

2007 yılına gelindiğinde,
Almanya’da Saruhan Deutschland Holding firmasını kurarak, Almanya merkezli faaliyetler geliştirilir.
Fakir Holdingle önce stratejik ortaklık, daha sonra ise hisse alımıyla tam ortaklık kurulur.

Bu ortaklık ile Saruhan Şirketler Grubu, 80 yıllık elektrikli ev aletlerinde Alman teknoloji birikimine sahip Fakir ve Nilco’nun tüm tecrübesinde de istifade ederek üretim yapan, dünya pazarlarına dağıtımını birlikte sürdüren sağlam bir beraberliğin de temelini atar.

Faaliyetleri üretimle sınırlı kalmayan Saruhan Şirketler Grubu;
inşaat alanında da faaliyet göstermektedir. Fabrika, plaza, konut gibi çeşitli projelere imza atmış olmanın yanı sıra halen inşaatı devam eden İstanbul Güneşlide Plaza ve 300 Dairelik Etiler- Ulus Savoy projesiyle de sektörde kalitesiyle dikkat çekmektedir.

Saruhan Şirketler Grubu ülkesinden kazandığını ülkesiyle paylaşma düşüncesiyle, dün ithal ettiğini bugün üretip ihraç eden,  uluslar arası rekabette kaliteyi ön planda tutan ürün ve hizmet geliştiren, aynı zamanda müşteri memnuniyetine önem veren, yatırımlarında insan ve çevreyi dikkate alan bir misyon benimsemiştir.

Aldığı çevre ve tüketici ödülleri Saruhan grubunun bu misyona bağlı çalışma hassasiyetini göstermektedir. Eğitim alanında yapmış olduğu hizmetleri ve uluslar arası rekabette Türk insanını gururlandıran markalarıyla ülkemizin önde gelen grupları arasına girmiştir.

Saruhan grubunun bugüne kadar ortaya koyduğu performans ve başarı, bundan sonrası için ne kadar büyük bir sorumluluk taşıyacağının göstergesidir. Bu bilinç grubumuzun değişmeyen başarı rotasını işaret etmektedir.

SARUHAN ŞİRKETLER GRUBU, 1947’den geleceğe!..

İletişim

SARUHAN MAKİNA VE ELEKTRİKLİ EV EŞYALARI SANAYİ TİCARET A.Ş.      

Tel:        0(212) 249 70 69

Fax:       0(212) 251 51 42

Web:     www.saruhan.com.tr

Mail:      info@saruhan.com.tr

Adres:  Meşrutiyet Cad. No:43 Tepebaşı Beyoğlu İstanbul

Hakkında

SDM Sıradışı Arge ve Mühendislik, 2010 yılında Gebze Teknopark’ta kurulmuş, araştırma, geliştirme ve ileri seviye mühendislik alanlarında hizmet veren yenilikçi bir firmadır. Teknopark İstanbul’un açılışından itibaren Ar-Ge ofisi burada yer alan firmamız yoğun olarak gerçekleştirilen test çalışmalarını ise İstanbul Akfırat’ta yer alan Türbin Teknoloji Merkezinde gerçekleştirmektedir.

Firmamız kurulduğu günden bu yana yüksek profilli mühendislik kadrosu ile turbomakineden medikal uygulamalara, havacılık sistemlerinden ileri seviye sızdırmazlık elemanları geliştirilmesine, enerji üreten sistemlerden içten yanmalı motorlara uzanan geniş bir yelpazede çeşitli ölçeklerde projelere imza atmış durumdadır. Bu özelliğiyle Türkiye’nin önde gelen mühendislik ve üretim firmalarına hizmet verdiği gibi, uluslararası arenada Kuzey Amerika’dan Uzak Doğu’ya çok uluslu şirketleri müşterileri arasına eklemeyi başarmış durumdadır. Firmamız misyon olarak aşağıdakileri benimsemiş durumdadır:

Türkiye’de stratejik önem arz eden enerji, savunma, havacılık ve malzeme alanlarında gerekli Ar-Ge çalışmalarının yapılarak yeni teknolojilerinin geliştirilmesi, bu projelerin sonucunda oluşturulan ürünlerin ekonomiye katkılarının sağlanması. Yurtiçine ve yurtdışına bu ürünlerin pazarlanması veya bu ürünler için lisansların yerli üreticiye verilerek katma değeri olan bu ürünlerin yurtiçinde üretilmesi ve yurtiçi ve yurtdışına pazarlanması,

Uluslararası olarak edinilen Ar-Ge kültürünün Türkiye’ye yerleştirilmesi ve Ar-Ge projelerinde görev alabilecek ve bu projeleri yönlendirebilecek personelin yetiştirilmesi,

Yurtiçi ve yurtdışında mühendislik desteği isteyen şirketlere yüksek kaliteli tasarım, analiz, test ve geliştirme desteği sağlamak ve bu projeler esnasında mevcut Ar-Ge personelinin geliştirilmesinde yardımcı olacak problemlerin sunulması ve bunların çözüme kavuşturulması,

Yurtiçinde ve yurtdışında bulunan yerli ve yabancı bilim adamları ile ortak projeler yaparak yeni teknolojilerin geliştirilmesi, özellikle yurtdışında doktora çalışmalarını tamamlamış ve simdi kazanmış oldukları tecrübe ve bilgilerini aktif olarak kullanamayan bilim adamlarına gereken ortamın oluşturulması ve SDM ekibi ile projelerde beraber çalışılması,

Türkiye’de mevcut destek ve tevsik programlarının eksiklerine dikkat çekilmesi, ve özellikle çalıştığımız alanlarda küçük Ar-Ge şirketlerinin daha fazla sayıda kurulabilmesi için yapılması gereken düzenlemelerin ve çalışmaların gerekli mercilere tavsiye edilmesi. Bu çeşit şirketlerin yaptığı çalışmalar yenilikçi ve dinamik yapılarından dolayı ihtiyaç duyulan teknolojilerin geliştirilmesinde önemli rol oynayacaktır

Firmamızın çalışmalarının yoğunlaştığı alanların özetlenmesi gerekirse bunlar:

İleri seviye tasarım ve sonlu elemanlar yöntemi (FEM) çözümleri – İleri seviye sistemler tasarımı, GD&T uygulamaları, Yapısal, CFD, Termo-mekanik, FSI, Yorulma Analizleri tümü lisanslı olan geniş yazılım altyapısı ile gerçekleştirilmektedir

Turbomakine Teknolojileri – Turbomakine teknolojileri ile ilgili çeşitli tasarımlar, analizler, test sistemleri geliştirilmesi ve testler

Turbomakine Sızdırmazlık Teknolojileri – Turbomakine Sızdırmazlık Teknolojileri ile ilgili tasarımlar, analizler, test sistemleri geliştirilmesi, testler ve şirket içi yazılımlar geliştirilmesi

İçten Yanmalı Motorlar – Powertrain geliştirilmesi ve tasarımı, dayanım, titreşim ve CFD analizleri, içten yanmalı motorlar ile ilgili test düzenekleri geliştirilmesi

SDM Sıradışı Arge ve Mühendislik yukarıda belirtilen alanlardaki çalışmalarla ve bunlara ek olarak medikal ve çeşitli diğer alanlarda aldığı patentlerle, yaptığı akademik ve konferans yayınlarıyla büyümesini sürdürmekte; ileri seviye mühendislikle inovasyon hedefine ve Türkiye’nin 2023 vizyonunda belirlediği hedeflere ulaşılması yolunda, özellikle enerji, turbomakine savunma, havacılık, medikal ve ileri malzemelerin geliştirilmesi ile ilgili alanlarda çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

İletişim

SDM SIRADIŞI AR-GE VE MÜHENDİSLİK SAN. TİC. A.Ş.    

Tel:        0216 510 6 37

Fax:       0(216) 510 60 38

Web:     www.sdmresearch.com

Mail:      info@sdmresearch.com

Adres:  Teknopark İstanbul Sanayi Mahallesi Teknopark Bulvarı No:1 /3A 201 Pendik - İstanbul

Hakkında

SDT A.Ş.; devletimizin savunma sanayine verdiği önem ve yerli sanayinin savunma pazarındaki payını ve rolünü öne çıkartmaya yönelik politikaları çerçevesinde, Ar-Ge ye dayalı olarak belirli dikey uzmanlık alanlarında yerli ürünler ve yetenekler geliştiren bir yerli savunma sanayi firması olarak, kurulduğu 2005 yılından bu yana çeşitli savunma elektroniği ve yazılım ürünlerini ortaya koymuş ve kullanıma vermiş bulunmaktadır. SDT; uzmanlık alanları itibariyle,

 • Algılayıcı (Radar, Kızıl Ötesi vb) ve elektronik harp sinyal işleme ve analiz sistemlerini,
 • RF Jammer Sistemleri,
 • Görüntü işleme ve analiz yazılımlarını,
 • Uydu yer istasyonları ve uydu görev sistemleri sinyal/veri işleme ve analiz sistemlerini,
 • Hava platformları ve silah sistemleri elektronik/aviyonik sistemleri ve Kara platformları elektronik üniteleri ve
 • İlgili simülasyon-modelleme yazılımlarını

özgün ve yerli olarak gerçeklemektedir.

SDT bugüne kadar Ar-Ge dönemini tamamlayıp üretim aşamasına geçtiği pek çok yerli/özgün yazılım/donanım sistemlerini muhtelif yerli entegratörlere sağlamıştır.

İletişim

SDT UZAY VE SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ A.Ş      

Tel:        0(312) 210 10 15

Fax:       0(312) 210 11 21

Web:     www.sdt.com.tr

Mail:      info@sdt.com.tr

Adres:  SATGEB/2 Titanyum C Blok Üniversiteler Mah. İhsan Doğramacı Blv. Bina No:37 No:1-1/1 Teknokent Çankaya - Ankara

Hakkında

LED Aydınlatma,  Güneş  Enerjisi  ve Rüzgar  Enerjisi  olmak  üzere  temiz enerjiler  konusunda, estetik, teknolojik  ve  ergonomik tasarımlar yapmak,  üretmek , projelendirmek ve uygulamak amacıyla kurulan Serhat Yapı ; Alternatif Enerji  Teknolojileri  ve LED Aydınlatma teknolojisi konusunda uzmanlaşarak temiz enerji kaynaklarından maksimum seviyede istifade eden ve ürettiği enerjiyi maksimum tasarrufla kullanan 21. Yüzyılın aydınlatma gereci LED lambalarının yüzde yüz yerli ve seri olarak üretimini yapmaktadır. Konutların ve diğer mekanların elektrik kurulum çalışmalarını da yapan Serhat Yapı projelerine her geçen gün teknolojinin getirdiği yeniliklerle devam etmektedir.

Grup bünyemizde aynı zamanda renk değiştiren aydınlatma sistemleri konusunda uzmanlaşarak mekanlara farklılık katan, bir mekanın istenilen özelliklerini vurgulayan, ifade katan LED’li ürünlerimizle en yüksek konfor ve estetiği müşterilerimize sunmayı ilke edindik. Kurulduğumuz günden bu güne kadar erek ürün tasarımı gerekse üretim kalitesi açısından sürekli gelişim içinde olmaya ve daha iyi hizmet vermeye çalışmaktayız.

Tasarladığımız ürünlerle genel aydınlatma, iç ve dış dekoratif aydınlatma, lineer aydınlatma ve çevre aydınlatması konusunda projenin kendine özgü özelliklerine uygun çözümler üretmekteyiz. LED teknolojisini kullanarak ürettiğimiz ürünlerimizle aydınlatma sektöründe yeni bir akım oluşmasına katkıda bulunarak, kullanıcının daha estetik daha işlevsel ürünlere sahip olmasını sağlamak düşüncesiyle teknolojinin tüm yeniliklerini de kullanmayı ilke edindik.

İletişim

SERHAT YAPI TURİZM SAN.TİC. LTD. ŞTİ.

Tel:        0(216) 456 97 70

Fax:       0(216) 580 85 71

Web:     www.elisolar.com

Mail:      info@elisolar.com

Adres:  Ekşioğlu Mah. Turgut Özal Cad. No: 181-A/3-4 Taşdelen Çekmeköy İstanbul

Hakkında

Set Makina San. Ve Tic. A.Ş. İSTANBUL da 7.500 m² kapalı alanda,Setpack markası ile üretimini yaptıgı,Tam Otomatik,Yatay & Dikey Dolum ve Paketleme Makineleri,Islak & Kolonyalı Mendil Makineleri ile gıda,ilaç,kozmetik, kimya, zirai, temizlik ve diğer sektörlerde hizmet vermektedir.Tamamen Türk sermayeli bir şirket olan Set Makina, Kavanoz Dolum Hattı ve Yarı Otomatik Yardımcı Makineleri de sektöre sunmaktadır. Setpack toz ,granül, sıvı dolum makineleri üretimine sahiptir.35 yıldır yurtiçi piyasalara sunulan Setpack dolum makineleri, son 25 yıldır başta Ortadoğu,Afrika,Avrupa,Asya,Uza ğu ve Amerika piyasalarındaki 70 ülkeye de ihraç edilmektedir.

İletişim

SET MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.   

Tel:        0(216) 595 20 21

Fax:       0(216) 378 84 83

Web:     www.setpack.com

Mail:      info@setpack.com

Adres:  Şeyhli Mah. Ankara Cad. Kiram Sok. No:11 Pendik-İstanbul

Hakkında

SHM Makina yakın tarihte kurulmuş olmasına rağmen geçmişten gelen tecrübesi ile
hali hazırda savunma ve havacılık sektörüne hizmet etmektedir. Bunun yanında kendine ait
imal edilebilirliği yüksek tasarımlarını üreten ve bunları pazarlayan, aynı zamanda diğer
firmalardan gelen tasarım ihtiyaçlarına yönelik hem yeni ürün olsun hem de takım, aparat,
fixture v.b. konularda olsun mühendislik hizmeti veren bir firmadır.

Ürünler

-TRİGER KASNAKLAR
-ZAMAN TRİGER KAYIŞLAR
-KİLİTLİ BURÇLAR
-KAPLİNLER
-MOTOR KIZAKLARI
-DİĞER ÜRÜNLER
-KAYIŞ EKLEME APARATI
-VARYATÖR KAYIŞ KASNAKLARI
-CNC ROUTER
-MARKALAMA MAKİNASI NOKTA VURUŞLU
-LASERLİ KASNAK AYAR CİHAZI
-FREKANS İLE KAYIŞ GERGİNLİK ÖLÇME
-V KASNAKLAR
-ZİNCİR DİŞLİ

İletişim

SHM MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ         

Tel:        0(216) 484 53 00

Fax:       0(216) 484 53 10

Web:     www.shmmakina.com.tr

Mail:      info@shmmakina.com.tr

Adres:  Yenidoğan Mah. Sultangazi Cad. B Blok Apt. No:172B/3 Sancaktepe/istanbul

Hakkında

2012 yılında İstanbul merkezli kurulan Sigma Shot Peening Sistemleri ve Yüzey İşlem Teknolojileri Ltd Şti, Kumlama ve Shot Peening başta olmak üzere genel anlamda Yüzey Geliştirme İşlemleri sektöründe hizmet vermektedir.

Sahip olduğu teknik altyapı ve sektörel bilgisiyle Kumlama ve Shot Peening alanlarında uzmanlaşan firmamız, özellikle Havacılık, Savunma, Otomotiv, Enerji ve Döküm sektörleri başta olmak üzere birçok sektörde sayısız firmaya hizmet vermektedir. Kalite gerekliliklerinden ödün vermeden, yüksek müşteri memnuniyeti hedefi ile yoluna devam eden firmamız, hizmetleri ile tercih edilen bir marka, aranılan bir “proje ortağı” olmuştur.

Firmamız, yurtdışı ortaklı olarak standart kumlama makinalarının yanı sıra yüksek teknoloji gerektiren otomatik ve robotik makinaların tasarımını, imalatını ve satışını yapmaktadır. Aynı zamanda bu makinalarda kullanılan çelik bilya ve grit, paslanmaz bilya ve grit, kesme tel, cam küre, alüminyum oksit, plastik granül, seramik granül, garnet gibi sarf malzemelerin de tedariğini sağlamaktadır.

20 yıla yakın sektörel tecrübeye sahip yetkin ve uluslararası sertifikalı personellerimiz tarafından tüm yüzey işlemleri alanlarında teknik danışmanlık ve eğitim hizmetleri verilmektedir. Firmamız Türkiye’de ilk ve halen tek olarak FAA onaylı Shot Peening Eğitimi ve yine FAA onaylı Katılımcı Sertifikası veren kurumdur. Bu hizmetlere ek olarak AS9100 Havacılık Kalite Sistem Standartı ve NADCAP Özel İşlemler Proses Sertifikasyonu alanlarında da başarı garantili danışmanlık hizmeti verilmektedir.

İletişim

SİGMA SHOT PEENİNG SİSTEMLERİ VE YÜZEY İŞLEM TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.           

Tel:        0(216) 364 90 47

Fax:       0(216) 540 19 72

Web:     www.sspst.com

Mail:      info@sspst.com

Adres:  "Esenşehir Mh. Ağaoğlu Eltes

Güneşi Sitesi C3/55 Ümraniye ÜMRANİYE 34776 İSTANBUL "

Hakkında

Firmamız, alüminyum alaşımlarının şekillendirilmesi amacı ile, 2016 yılında Çayırova Kocaeli ‘ de faaliyete geçmiştir.

Savunma Sanayi başta olmak üzere; havacılık ve uzay, genel makine ve kalıp, otomotiv, tekstil, enerji/elektromekanik, raylı sistemler, marinE/yat, basınçlı kaplar ve tıbbi cihazlar sektöründe hizmet vermeye başlamıştır.

Müşteri şartlarını en üst düzeyde sağlamak için, son teknoloji makinalar ile yapılan ürünler, teknik mesleki yeterliliği olan tecrübeli teknisyenler tarafından, hassas ölçüm cihazları ile kontrol edilmekte ve onay verilmektedir.

Paydaşlarımızla olan Kalite, Çevre ve İş Güvenliği duyarlılığımız, işimize duyduğumuz saygı çerçevesinde müşterilerimize; sağlam, kaliteli ve düşük maliyetli ürünler sunarak, ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına destek olmak, temel ilkemizdir.

İletişim

SİMA DIŞ TİCARET ALÜMİNYUM SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ           

Tel:        0(262) 658 11 44

Fax:       0(262) 658 11 43

Web:     www.simaaluminyum.com

Mail:      info@simaaluminyum.com

Adres:  Şekerpınar Mah. Marmara Geri Dön. San. Sit. Ayçiçek Sk. No:49 Çayırova - Kocaeli

Hakkında

Simularge A.Ş. 2018 yılında Yük. Müh. Büryan Turan ve Dr. Erhan Turan tarafından kurulmuştur. Şirketimiz, mühendislik analizi yapan yazılımlar geliştirerek bu tür yazılımların yerli/milli olarak kullanılabilmesini sağlama amacıyla kurulmuştur. Kurucu ekibimiz, bu alanda uzmanlıklarını akademik ve endüstriyel ortamda kanıtlamış mühendisler olup; bilgilerini ürüne dönüştürmek, bilgiyi yaymak, büyütmek ve ülkemizin faydası doğrultusunda kullanmak/kullandırmak arzusu içerisindedir. Firmamız, günümüzde yaygın olarak kullanılan mühendislik analizi programlarını yerlileştiriren, diğer yandan bunları web ve mobil ortama taşıyarak müşterilerine gerek maddi gerek manevi kolaylık sunmayı amaçlamaktadır. Simularge A.Ş; makine mühendisliği alanında tasarım ve analiz yapmak için kullanılan yazılımları kullanan firmaların bu alanda karşısına çıkan gerek teknik, gerek operasyonel, gerek ekonomik sorunları ortadan kaldırmayı kendine görev edinmektedir. Kolay bir arayüz, iyi bir kullanıcı deneyimi, gömülü teknik uzmanlık ve ekonomik kullanım imkan sunmayı hedefleyen firmamız; Türk sanayisinde dijital Ar-Ge’nin gelişmesine katkıda bulmayı hedeflemektedir. Bunu yaparken yetkin mühendisler yetiştirmeyi, KOBİ’lere Ar-Ge kabiliyeti kazandırmayı ve yurtdışı başarıları ile dünya arenasında ülkemizin teknik anlamda görünür bir yüzü olmayı amaçlamaktayız. Dünyanın hızla ilerlediği dijital çağda, küçük ve büyük ölçek fark etmeksizin, endüstride Ar-Ge’nin bu yeni kültüre adapte olmasını sağlamak en büyük amacımızdır. Şirketlerin ve ülkelerin kalkınmasında büyük pay sahibi olan Ar-Ge’nin, her türlü gelir seviyesindeki işletmeciler tarafından yapılabilir hale gelmesi, küresel endüstrideki gelir ve güç dağılımı dengesi açısından oldukça önemlidir. Simularge’nin vizyonu, global endüstride Ar-Ge fırsatı eşitliğine katkıda bulunmaktır.

İletişim

SİMULARGE BİLİŞİM VE MÜHENDİSLİK TEKNOLOJİLERİ A.Ş           

Tel:        0(542) 345 87 14

Fax:      

Web:     www.simularge.com

Mail:      info@simularge.com

Adres:  Reşitpaşa Mah. Katar Cad. Teknokent Arı 1 2 /5 19 Sarıyer İstanbul

Hakkında

1994 yılında 1 adet 210 ton/ay 800 tonluk kapasitesiyle İstanbul Merter’de 3000 m2’lik alanda alüminyum profil imalatına başladı.
1998 yılına kadar burada imalatına devam eden firma daha sonra İstanbul Hadımköy’deki yerine taşınmıştır. Yeni anlayış içerisinde,
2003 yılında 390 ton/ay kapasiteli 1500 tonluk tam otomatik yeni pres hattı devreye alınmıştır. Sürekli artan taleplere karşılık verebilmek için,
2005 yılında 580 ton/ay kapasiteli 2100 tonluk yeni bir pres daha devreye alınmıştır. Büyümeyi aralıksız sürdüren firmamız,
2006 yılında büyüme ve ihracat satışlarında dereceye girmiş ve bu doğrultuda 320 ton/ay kapasiteli 1100 tonluk presi üretime eklemiştir.
2010 yılında 280 ton/ay 900 tonluk beşinci presimizin kurulumu ile beraber yıllık ekstrüzyon kapasitemiz 21.000 tona ulaşmıştır.
2013 Yılında Çorlu’da 350.000 m2 üzerine kurulan 60000 m2’lik kapalı alanda yeni yerinde günün koşullarına göre modernize edilen tesisimiz, 1100 ton/ay kapasiteli 2750 tonluk presimiz sayesinde yıllık üretim kapasitemiz 35000 ton/yıl olacaktır.
Sistem Alüminyum kalıp üretiminden başlayıp ekstrüzyon imalatı, elektrostatik toz boya, ahşap kaplama, eloksal, mekanik işlem, kompozit panel imalatı ve nihai uygulamaları bünyesinde bulunduran entegre bir tesistir. Kalıphanemiz CNC işleme merkezleri, modern tezgâhlar ve kalifiye elemanlarla mevcut üretimimizi desteklemektedir. Müşteri özel profillerinin kalıp üretimini de modern ekipmanlarla burada gerçekleştirilmektedir. 10000 çeşide varan ürün yelpazesi ile sektöründeki yerini her geçen gün daha da güçlendirmektedir. Yıllık kapasitesi 7200 ton olan Statik Toz Boya ünitemizde standart RAL renklerinin yanı sıra müşterimizin özel renk talepleri de karşılanmaktadır. Çorlu’da devreye alınan yeni boyahane ünitemizle 8000 mm boya sahip profiller proses edilebilmektedir.2006 yılında devreye alınan eloksal tesisimize ilave olarak Çorlu’da devreye alınan son teknolojiye sahip, müşteri özel renklerinin de çalışıldığı yeni eloksal tesisimizle birlikte yıllık kapasitesi 28000 ton/yıl olacaktır. Alternatif yüzey kaplaması olarak 2010 yılında faaliyete geçen transfer kaplama bölümümüzde özel renk ve desen çalışmaları yapılabilmektedir.2010 yılında kurulan mekanik işlem merkezimizle müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda profil yüzeyine delme, havşalı delme, boşaltma, CNC işlemleri, hassas kesim, açılı kesim, punch ile delme, matkapla delme, fitil v.b. işlemleri uygulanabilmektedir. Üretim kapasitesinin büyük bölümünü ihracata ayıran firmamız yurt içinde de aynı kalitede hizmet vermektedir. Bu amaçla tümüyle kendi imkân, teknoloji ve AR-GE çalışmaları neticesinde ALUTECH SYSTEM SERIES markası altında giydirme cephe sistemlerini, yalıtımlı-yalıtımsız doğrama, sürme, ışıklık, çelik takviyeli cephe, kompoze ve taş kaplama alt taşıyıcı sistemlerini piyasaya sürmüştür. Sektöre sunulan sistemler her aşamada mühendislik testlerinde geçirilmiş ve Avrupa (EN) normlarında tüm aksesuarlarla uyumu sağlanmıştır. Şirketimiz, misyonu gereği müşteri memnuniyetini baz aldığından; gerek optimum çözümler sunan profil dizaynlarımızla, gerek montaj kolaylığı sağlayan detaylarımızla gerekse malzeme kalite ve tedarik hızımızla ayrıcalıklı hizmet vermeyi ilke kabul etmiştir.

İletişim

SİSTEM ALÜMİNYUM SAN VE TİC. A.Ş    

Tel:        0(212) 886 87 87

Fax:       0(212) 886 53 29

Web:     www.sistemaluminyum.com.tr

Mail:      sistem@sistemaluminyum.com.tr

Adres:  "Akçaburgaz Mh. 58. Sok. No:4

Esenyurt / İSTANBUL"

Hakkında

Firmamız 1979 yılında Ankara’da Orhan OBALI, Mehmet ÖZDEŞLİK ve Erdoğan YETİŞKEN tarafından almış oldukları Elektronik eğitimi doğrultusunda Elektronik cihazlar üretmek üzere kurulmuştur. O dönemlerde MKE, Alarko gibi kurumlara muhtelif fırın kontrol ve dozajlama sistemleri yaparak endüstriyel fırınlar konusunda uzmanlaşmaya başladık.

Zaman içinde sadece fırın otomasyon yapan değil komple endüstriyel fırın  imal eden bir firma haline geldik. İlk endüstriyel fırınımızı 1983 yılında Kütahya Azot sanayi dökümhanesine sattık. O zamandan şimdiye piyasada bulunan yüzlerce fırınımız hâlen çalışmakta ve hizmet vermektedir.

Firmamız çalışma konuları ile ilgili projelendirme, satış ve satış sonrası teknik servis hizmetleri olarak hizmet vermektedir. Birikim ve tecrübelerimiz ışığında fırınlarımız en yeni ve kontrol sistemleri teknolojilerinden yararlanılarak, tüm müşteri gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanır ve imal edilir.

Fırınlarımız direkt veya indirekt ısıtma sistemleriyle gaz veya elektrik ısıtmalı olarak üretilmektedir. Tam otomatik kontrol sistemleriyle proses esnasında istenilen tüm zaman-sıcaklık grafiklerini net olarak verebilmektedir. 32 yıllık fırın hayatımız boyunca yaklaşık 650 fırını devreye alan firmamız bu güne kadar hiç bir müşterisini memnuniyetsiz bırakmamıştır. 70 kişilik güçlü kadromuzun 16’sı alanında yetkin mühendislerden oluşmaktadır. Firmamız bu güç, tecrübe ve yeni fabrika olanakları ile

Avrupa’nın büyük olarak adlandırılan birçok firmasından önce gelmektedir.

Sistem Teknik müşteriye özel tasarımlarıyla, kurulup çalışmaya hazır ısıl işlem üniteleri üretmektedir.

Üretim hattımız;

Korumalı Gaz Fırınları
Sertleştirme & Şekilldendirme Fırınları
Lehimleme Fırınları
Parlak Tavlama Fırınları
Gaz Sementasyon & Nitratlama Fırınları
Gaz Jeneratörleri
Özel İşlem Fırınları & Enstrümasyonu ve
Isıl İşlem Hatlarını içermektedir.
Tatbik ve eğitim aşamasında yenilikçi tasarımla, etkin mühendislik bilgisiyle ve sürekli gözlem ile birlikte müşterilerimize ileri teknoloji içeren bir ısıl işlem kurulumu sağlarız.

Müşterilerimize, ISO 9001 kalite kontrol sistemi yürürlüğünce geliştirilmiş, özel koşullara uyum sağlayan ısıl işlem tasarımı ve çözümleriyle gelmeye hazırız.

Her türlü ısıtma sistemi talebiniz için sizi dinliyoruz.

Yeni bir ısıl işlem ünitesi kurmak, ya da mevcut sisteminizi yenilemek istiyorsanız, size özel çözümler hakkında destek almak için hemen bizi arayın.

Misyonumuz

Sürekli gelişen dünyada yaşanan değişimler doğrultusunda, ar-ge faaliyetlerimiz başta olmak üzere; müşterilerimizin ihtiyacını tam olarak karşılamak, müşterilerimize, çalışanlarımıza, çevre ve topluma karşı bulunan sorumluluklarımızı en üst seviyede ki kalite anlayışımızla yerine getirmek.
Vizyonumuz

Sektörümüzdeki liderlik konumumuzu, yaptığımız AR-GE çalışmalarımız, bu konuda ki teknolojik yatırımlarımız ve “Memnun Müşteri” felsefemiz ile güçlendirmek ve devamlı kılmak.
Fabrikamız Hakkında

Firmamız 1979 yılında Ankara’da  Orhan OBALI , Mehmet ÖZDEŞLİK ve Erdoğan YETİŞKEN tarafından, almış oldukları Elektronik eğitimi doğrultusunda ; Elektronik cihazlar üretmek  üzere kurulmuştur.
1985 yılında İstanbul şubemizi açtık
1989 yılında firmamızı İstanbula taşıdık.
1994 yılında DES sanayi sitesinde yeni fabrikamıza taşındık.
2009 yılında ise Taysad Organize Sanayi Bölgesinde son derece modern yeni fabrikamızı faaliyete geçirerek özellikle otomotiv ve çelik sektörüne yönelik fırın ve ısıl işlem tesislerini yeni yerimizde üretmeye başladık.
10 000m2 toplamda, 6000m2 kapalı üretim alanına sahip yeni fabrikamızda alanında uzman kadromuz ile ısıl işlem ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz.

İletişim

SİSTEM TEKNİK SANAYİ FIRINLARI A.Ş.  

Tel:        0(262) 658 29 14

Fax:       0(262) 658 18 19

Web:     www.sistemteknik.com

Mail:      info@sistemteknik.com

Adres:  TOSB Otomotiv Yan. San. İhtisas OSB 1.Cad. 15.Yol, No:1 Şekerpınar - Çayırova - Kocaeli

Hakkında

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından EASA Part 147 yetkili kuruluşların ülkemizde gerçekleştirmiş olduğu sınavların otoritemiz nezdinde kabulüne dair yayınlanan genelgeye istinaden yapmış olduğumuz başvurumuz otoritemiz tarafından kabul edilmiş olup SKYJET olarak EASA partnership anlaşmalı firmalarla işbirliğiyle gerçekleştirmekte olduğumuz EASA Part 66 sınavları SHY 66 lisansına yönelik her türlü işlemde kabul görecektir.

Bünyemizde faaliyet gösteren Özel Gökjet Havacılık Lisesi ve Atatürk Havalimanı E kapısında faaliyet gösteren 12 nolu hangarda uçak bakım organizasyonumuz ve merkez ofisimizde 12, 20, 24 kişi ve üzeri mevcutlu teknik ve özel eğitim amaçlı, tam donanımlı akıllı tahta, projeksiyon ve bilgisayarların bulunduğu sınav ve eğitim merkezleri, kütüphane, kafeterya ve diğer sosyal alanlarla hizmet sağlamaya devam etmekteyiz.

EASA Part-147 onaylı partner firmalar ile teorik/pratik eğitimleri ve EASA Part-145 eğitimleri bulunmaktadır. EASA Part-145 eğitimleri İş-Başı (OJT), İnsan Faktörleri, Module-10 (Havacılık Kuralları), EWIS, SMS, MOE/SHY145, ve özel uzmanlık eğitimlerinden oluşmaktadır.

Skyjet ilgili bakım yetenekleri doğrultusunda müşteri uçaklarına bakım hizmeti vermektedir.

Ayrıca bünyemizde; siparişler üzerine istenilen uçak tipi ve özelliklerinde simülatör (cockpit) imalatı/üretimi yapılmaktadır.

İletişim

SKYJET TEKNİK HAVACILIK VE EĞİTİM A.Ş.           

Tel:        0(212) 871 08 71

Fax:      

Web:     www.skyjetim.com

Mail:      info@skyjetim.com

Adres:  "Adnan Kahveci Bulvarı Haydar Akın

İş Merkezi No:208/7 Bahçelievler - İstanbul "

Hakkında

SMS TORK, 1985 yılında TORK markası ile sektöründe hizmete vermeye başlamıştır. Ülkemizde ilk yerli solenoid vana, pnömatik aktüatör, pnömatik pistonlu vana, patlaç valf ve elektrikli aktüatör imalatçısıdır. Bugün dünyada 87 ülkede TORK marka ürünler tercih edilmektedir.

İmalatını Dilovası’ndaki 4000 metrekare kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde gerçekleştiren TORK bünyesinde bulunan arge ekibi ile tasarım ve üretimini gerçekleştirdiği %100 yerli ürünler ile müşterilerine çözüm üretmektedir.

TORK, aynı zamanda otomasyon Hizmetleri vermektedir GHM Honsberg, Tecfluid, Aflowt, Tecsis, Graisinger, Beck ve Power Genex gibi markaların debi, basınç, seviye, ağırlık, sıcaklık, pH, analiz cihazları ürünlerinin temsilciliğini yapmaktadır.

Türkiye’de ilklerin öncüsü olmayı kendisine hedef edinmiş olan firmamız SMS TORK, tüm müşterilerine bu yolculuğunda firmamıza verdikleri katkılardan dolayı teşekkür eder.

İletişim

SMS TORK SANAYİ MALZEMELERİ ÜRETİM VE SATIŞI A.Ş.             

Tel:        0(216) 364 34 05

Fax:       0(216) 364 37 57

Web:     www.smstork.com

Mail:      tork@smstork.com

Adres:  Bostancı yolu Kuru Sk. No:16 Yukarı Dudullu Ümranye - İstanbul

Hakkında

Firmamız 2008 yılında kurulmuş ve daha sonra sanayinin ihtiyaçlarını karşılamak için SOMART Görsel ve Endüstriyel Tasarım Ltd. Şti. ile 2011 yılında yeniden yapılandırılmıştır. Şirketimiz, seri üretime yönelik kalıp tasarımı çözümlerine, kalıp üretimine, tersine mühendislik hizmetlerinden, fonksiyonel ve görsel prototip üretimine ileri teknolojili, yüksek kaliteli, hızlı, verimli ve uygun fiyatlı çözümler sunar. Hertürlü ürün geliştirme sürecinde, prototip ve kalıp imalat sürelerini minumum sürede tutmak için özel yatırımlar yapan SomartTECH, 8 eksen octatron robot CNC, 3 eksen CNC ve pazardaki en hızlı 5 eksenli CNC tezgahlarından birine sahiptir.7000 x 4000 x 2000 mm kadar işleme kapasitesi ile sektöre hizmet vermektedir. Türkiye piyasasındaki çok sayıda ana sanayi -Otomotiv, Havacılık, İnşaat, Yapı Gereçleri Sektörü, Su parkları, Havuz Sistemleri, Çocuk oyun parkları, vb.- ve üreticiye ABS, CTP, RTM, PU, SMC kalıp ve kalıp modelleri üretimi gerçekleştiren firmamız İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesindeki 1500 m² fabrikasında 15 personeli ile hizmet vermektedir.

İletişim

"SOMART GÖRSEL VE ENDÜSTRİYEL TASARIM MAK. ELEKT. LTD. ŞTİ "

Tel:        0(216) 593 13 90

Fax:       0(216) 593 13 93

Web:     www.somart.com.tr

Mail:      info@somart.com.tr

Adres:  Aydınlı Mah. İAYOSB Mermerciler Cad.7.Sok.No:10 Tuzla-İstanbul

Hakkında

İki farklı iş kolumuz bulunmaktadır. Bunlardan ilki boya-kimya sektörlerine yönelik mikser ve türevi makinalarının imalatı, anahtar teslim boya-kimya fabrikaları kurulumudur. Diğer iş kolumuz ise  “Sözer Cnc” markası olarak 1946 yılında kurulan “Sözer Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” mizin bir yan kuruluşudur. Sözer Makina’nın 70 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesinin yansımalarıyla yola çıkan “Sözer Cnc” , özellikle savunma sanayi, havacılık, denizcilik, ağır sanayi makina parçaları, robotlu otomasyon sistemlerini oluşturan etmenlerin imalatı gibi çok amaçlı çeşitli makineler ve komponentlerinin üretimini ve hassas parça işlemesini yapabilmektedir. Üretim süreçlerinin yanı sıra, tasarım aşamasından başlayan hizmetlerimiz arasında projelendirme, danışmanlık gibi konularda da  faaliyetlerimiz bulunmaktadır.

Çalışmalarımız ve hizmetlerimiz arasında her türlü fason ve talaşlı imalat işleriniz bulunmaktadır. Çalışmalarımızı seri şekilde gerçekleştirerek adımızda yazdığı gibi sözümüzün eri olarak faaliyetlerimizi sonuçlandırmayı hedeflemekteyiz.

Misyonumuz, iş çeşitlerimiz, çözümlerimiz, ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak, değer yaratan bir şirket olmaktır. Yüksek standartlı, kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı ve bunun sürdürülebilir olmasını amaçlamaktadır. Vizyonumuz ise müşterilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetini kazanarak verdiğimiz hizmetlerde sektörün öncü şirketlerinden biri olmaktır.

İletişim

SÖZER MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.   

Tel:        0(262) 722 92 55

Fax:       0(262) 722 92 65

Web:     www.sozer.com

Mail:      info@sozer.com

Adres:  Kocaeli İmes OSB İmes 5 Cd. No.7 Çerkeşli - Dilovası - KOCAELİ

Hakkında

1842 yılından beri teknik tekstil üretimi yapan firmamız 1938 yılından beri askeri ve sivil paraşüt tasarım ve üretim alanında faaliyet göstermektedir. Dünyanın en eski ve lider paraşüt üreticilerinden biridir. 80 yıla yakın bilgi birikimi, deneyimli kadrosu ve kalite odaklı üretim anlayışıyla Spekon dünyanın “en güvenilir” paraşütlerini üretmektedir. Günümüz itibariyle Spekon askeri paraşütleri başta NATO ülkeleri olmak üzere birçok ordu tarafından kullanılmaktadır. Spekon spor paraşütlerini kullanan Alman milli paraşüt takımı ve diğer bireysel paraşütçüler, bu paraşütler ile dünya şampiyonluğu da dahil olmak üzere 40’dan fazla madalya kazanmıştır.

Paraşütün yanı sıra havacılık tekstili ve askeri tekstil alanlarında da üretim gerçekleştirilmektedir. Güvenlik ağları, koruma ve konteynır kılıfları, çekme halatları, nem kontrollü teknik çadır mevcut ürünlerimizden bazılarıdır. Havacılık ve ulaşım sektöründe kullanılan teknik tekstil ürünlerinin tasarımı ve üretimi kabiliyetlerimiz arasında yer almakta; isteğe özel ürünlere geliştirilebilmektedir.

Firmamız, ISO 9001:2008; AQAP 2130; EASA Part 21; EASA Part 145 kalite sistemlerine göre yönetilmektedir.

Paraşütlerde müşterinin talebi doğrultusunda düzeltme, ekleme, çıkarma yapılır. Talebe yönelik yeni ürünler geliştirilebilir.

İletişim

SPEKON SAVUNMA VE HAVACILIK SAN. VE TİC. LTD.       

Tel:        0(530) 642 00 83

Fax:      

Web:     www.spekon.com

Mail:      www.spekon.com

Adres:  İstanbul A.H.L. Serbest Bölgesi Yeşilköy SM Mah. Havalimanı Cad. Plaza Sok. No:1 No: 504 Bakırköy İstanbul

Hakkında

Standart Pompa Ve Makina Sanayi Tic. A.Ş. olarak 1957’den beri kaliteli, sağlam ve çevreye duyarlı pompalar üretiyoruz. Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli pompa üreticisi olarak yola çıktık. Zaman içerisinde sınırları aşarak uluslararası satış ağımızı büyüttük ve ihracat yapmaya başladık.

Kurulduğumuz günden beri öncelikli hedefimiz doğanın ve insanın öneminin farkında olarak hizmet vermek oldu. Kaliteli ve güvenli ürünlerle etkili ve doğru çözümler sunuyoruz. Yaşadığımız çağın sorumluluklarını üstelenmekten duyduğumuz gururla üretimde de çevreye duyarlı, verimli ve sürdürülebilir bir yol izliyoruz.

Teknolojiyi yakından takip ederek hem sektöre katkı sağlıyor hem de ona yön veriyoruz. AR-GE bölümümüz ile var olandan farklı, kusursuz kalitede ürünlere ulaşmak için yatırımlarımızı arttırıyoruz. Yarım asrı aşan tecrübemiz, üçüncü nesilde devam eden istikrarımız geleceğe olan güvenimizi arttırıyor.

Bugün sadece Türkiye’de değil dünyada kurulan endüstriyel proseslerde ve petro-kimya sanayinde, tarımsal sulamadan genel amaçlı su temini, atık su transferi ve arıtma tesislerine varıncaya kadar sıvıların basınçlandırılmasına gereksinim duyulan pek çok alanda Standart Pompa ürünleri kullanılıyor. Sistem verimini optimize eden pompa grupları, yangın korunum sistemleri ve hidroforlar pompa sektöründe dünyaca kabul görmüş, alanında geçerliliğe sahip standartlarda üretilmektedir.

Almanya, Hollanda, İsveç, Norveç, Belçika, İsviçre, İspanya, İtalya, Danimarka, Yunanistan, Rusya, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Lübnan, Ürdün, Mısır, Hong Kong, Tayland, Filipinler ve Sri Lanka gibi pek çok ülkede, pek çok projede Standart Pompa ürünleri yer alıyor.

Standart Pompa, 22.000 m2’lik kapalı alan üretim tesisi, 4.500 m2’lik yönetim binası, alanında uzman çalışanlar, Ankara ve Ege Bölge Müdürlükleri 150 bayi ve 114 teknik servis, yurt dışı temsicilikleri ile hizmet vermeye devam ediyor. Kalite, güvenilirlik, yurt içi ve yurt dışında en iyi servis sağlama standardından vazgeçmeden müşterilerine gelecekte de hizmet ve çözümler üretmeye devam edecektir.

İletişim

STANDART POMPA VE MAK. SAN. TİC. A.Ş.         

Tel:        0(216) 466 89 00

Fax:       0(216) 499 05 59

Web:     www.standartpompa.com

Mail:      info@standartpompa.com

Adres:  Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde No:9 Ümraniye - İstanbul

Hakkında

Stäubli üç etkinlik ile faliyet gösteren bir mekatronik çözüm sağlayıcısıdır: Konektörler, Robotic ve Tekstil. Grubun cirosu, 4,500 ‘i aşan iş gücü ile yıllık 1,1 milyar İsviçre Frank’ının üzerindedir. 1892 yılında Horgen / Zurich’de küçük bir atölye olarak kurulmuş olan Stäubli, bugün genel merkezi Pfäffikon / İsviçre’de olan uluslararası bir gruptur ve dünyadaki bütün endüstrilere yenilikçi çözümler sunmaktadır.

1892 yılından beri kalite Stäubli’nin misyonu ve itici gücü olmuştur.

1892 yılından beri Stäubli Group hem teknolojik olarak hem de coğrafi olarak genişlemiştir. 1909 yılında Stäubli Fransa’daki ilk üretim tesisini kurmuş ve ardından Avrupa ülkeleri, Amerika kıtası, Japonya, Çin ve Kore’de genişlemiştir. Dokuma sanayisinde teknolokij bir öncü ve güvenilir bir partner olarak hayatına başlayan Stäubli uzmanlığını bağlantı çözümleriyle genişletmiştir. Öncelikle pnömatik ve hidrolik sistemler için hızlı bağlantı elemanları üreten Stäubli ardından elektrik enerjisi ve veri için de bağlantı elemanı üretmeye başlamıştır. Endüstriyel robotik alanında tanınmış bir öncü olan Unimation’ın satın alınmasıyla Stäubli gelişimini en gelişmiş ve yenilikçi endüstriyel sektörlerden birisinde sürdürmüştür. Geniş teknolojik geçmişi ve uzmanlığımızla, uygulamalarında en etkili çözümü sunmak üzere müşterilerimizle iş birliği yapmaya devam ediyoruz.

İletişimSTÄUBLİ SANAYİ MAKİNE VE AKSESUARLARI TİC. LTD. ŞTİ. Tel: 0(216) 564 88 00 Fax: 0(216) 564 88 04 Web: www.staubli.com.tr Mail: www.staubli.com.tr Adres: ITOSB 9. Cad No:3 Tepeören Tuzla

STÄUBLİ SANAYİ MAKİNE VE AKSESUARLARI TİC. LTD. ŞTİ.            

Tel:        0(216) 564 88 00

Fax:       0(216) 564 88 04

Web:     www.staubli.com.tr

Mail:      www.staubli.com.tr

Adres:  ITOSB 9. Cad No:3 Tepeören Tuzla

Hakkında

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Savunma Sanayii Başkanlığı’na (SSB) sistem mühendisliği, teknik destek, proje yönetimi, teknoloji transferi, lojistik destek hizmetleri; görevlerini gerçekleştirmek amacıyla Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) kararı ile 1991 yılında kurulmuştur.

İleri teknoloji odaklı mühendislik ve danışmanlık çözümlerine duyarlı ulusal / uluslararası pazarlarda rekabet edebilen ürün ve hizmetlerle müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak, uygulanabilir tüm şartları yerine getirerek Kalite Yönetim Sistemini sürekli iyileştirmek.

İletişim

STM SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİK VE TİCARET A.Ş.

Tel:        0(312) 266 35 50

Fax:       0(312) 266 35 50

Web:     www.stm.com.tr

Mail:      marketing@stm.com.tr

Adres:  Mustafa Kemal Mah. 2151 cad. No: 3/A Çankaya / Ankara

Hakkında

Suptek Yağ Keçeleri 1967 yılında Ali Al ve Fikri Tak tarafından makine endüstrisine döner mil keçeleri üretmek amacıyla kurulmuştur. 1988 yılında ihracata başlamış, 1993 yılında Suptex Marka tescili yapılmış ve A.Ş. yapısına geçilmiştir. 2006 yılında döner mil keçelerinin yanında Suptex markasıyla  Hidrolik ve Pnömatik üretimine başlamıştır. 2012 yılında halen 8.000 m2alanda faaliyet göstermekte olduğu İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesisine taşınmıştır.

Firmamız 150 kişilik kadrosuyla makine, otomotiv, savunma ve beyaz eşya sanayine döner mil keçeleri, hidrolik-pnömatik keçeler ve çeşitli kauçuk enjeksiyon kompresyon parçalar üretmektedir. ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001 ve OHSAS 18001 kalite belgelerimiz bulunmaktadır.

Zengin makine parkımız sayesinde kauçuk karışım, metal işleme, yay sarma-birleştirme, kalıp üretimi vs. gibi tüm süreçleri aynı bünyede üretebilme kabiliyetindeyiz. Üretim kabiliyetimizin yanı sıra müşteri beklentilerine uygun tasarım ve çözüm üretebilme yetkinliğini de sahibiz. Döner mil keçelerinde 6.000 aşkın ürün çeşidimiz bulunmaktadır. Türkiye’nin farklı bölgelerine yayılmış geniş bir bayi ağımız olmasının yanı sıra Arçelik, Vestel, Ege Fren, Tümosan, Hema vs. gibi ana sanayilere ürün tedarik etmekteyiz. Aynı zamanda dünyada 20 ülkeye ihracatımız bulunmaktadır.

İletişim

SUPTEK YAĞ KEÇELERİ VE TİC. A.Ş.          

Tel:        0(216) 451 73 23

Fax:       0(216) 377 22 02

Web:     suptex.com

Mail:      fatih.al@suptex.com

Adres:  İDOSB 3.Yol Dolap Cad. No:11 34956 Tuzla İstanbul

Hakkında

Sargetek Bilişim ve Yazılım Teknolojileri, özellikle görüntü işleme/analizi, video gözetleme, video işleme, ses işleme, büyük veri uygulamaları,biyometrik uygulamalar, karar destek sistemleri ve sistem benzetimi  alanlarında sistem geliştirme amacıyla tamamı yerli sermaye ile akademisyenler tarafından 30 Mayıs 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi Arı Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde kurulmuş bir bilişim Ar-Ge firmasıdır. Şirketimizin öncelikli kuruluş amacı, faaliyet gösterdiğimiz alanlarda ülkemize katkıda bulunmak ve akademik dünyada erişilen en son bilimsel sonuçları toplum yararına hizmet edecek ürünlere dönüştürmektir. Sargetek, geliştirmekte olduğu yüksek teknolojili ürünlerini iç ve dış pazarlara rekabetçi olarak sunmayı hedef olarak benimsemiştir.

İletişim

SARGETEK BİLİŞİM VE YAZILIM TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.      

Tel:        0(212) 285 04 61

Fax:       0(212) 285 05 61

Web:     www.sargetek.com.tr

Mail:      bilgi@sargetek.com.tr

Adres:  İTÜ Arı Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Otomasyon Binası, 1. Kat No:4-1, 34669 Maslak Sarıyer İstanbul

Hakkında

TAIS, dünyanın dört bir yanındaki zorlu müşteriler için donanma gemisi yapımında uzman ve yenilikçi çözümler sunmak amacıyla, Türkiye’nin önde gelen 5 tersanesinin sahipleri tarafından kurulmuştur.

Barbaros Hayreddin Paşa ve Kılıç Ali Paşa gibi büyük Amirallerin yanı sıra dünya haritasının öncüleri Piri Reis ve Ali Macar Reis’in önderlik ettiği 11. yüzyıla dayanan köklü ve saygın Türk Denizcilik mirası ile motive olmuş; TAIS, Batı’nın fikirlerini Doğu, İslam ve Türk medeniyetleriyle birleştiren geleneğini 21. yüzyıla tanıtmaktan gurur duyuyor.

Türkiye’nin Tuzla ve Yalova’da bulunan gemi yapım endüstrisinin kalbinde yer alan TAIS ortakları, en iyi know-how ve son teknoloji teknolojilerini kullanarak lider bir pozisyon edinmiş ve gelişmiş donanma çözümleri talep eden tüm segmentlerde dünya liderleri arasında olmayı hedeflemektedir.

Grup, Türk Donanması Savunma Bakanlığı için çağdaş, güçlü ve modern bir güç yapısına imza atmış bir dizi projeyi tamamladı.

Gemi inşasının yanı sıra TAIS, başlangıç ​​ve dağıtım aşamalarında ömür boyu uzatmaya kadar toplam müşteri desteği ve satış sonrası hizmetler sunmaktadır.

TAIS’in başarınız ve gücünüz için ortak olmasına izin verin!

İletişim

TAİS GEMİ İNŞ. VE PAZARLAMA A.Ş       

Tel:        0(216) 446 93 00

Fax:      

Web:     www.taisshipyards.com

Mail:      dbescan@taisshipyards.com

Adres:  Altunizade Mah. Ord. Prf. Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:33 Üsküdar-İSTANBUL

Hakkında

1989 yılında kurulan Tamsan Bağlantı Elemanları A.Ş. “TST” markası ile başta “Otomatik Rakor” / “Quick Coupling” olmak üzere hızlı bağlantı elemanları üretimi yapmaktadır.

25 yılı aşkın zamandır sektör lideri konumunda bulunan Tamsan, pnömatik, su, hidrolik, gaz, kimyasal, vakum ve her türlü akışkanlarla ilgili üretim çözümleri sunmaktadır. Özellikle Ar-Ge yatırımları ile geliştirdiği hızlı bağlantı teknolojileriyle ön plana çıkan firmamızın Almanya, İngiltere, İsviçre ve Hollanda’da kendine ait “TST” şubeleri ve depoları bulunmaktadır.

Otomotiv, plastik ve kalıp sektörlerine hizmet veren Tamsan’ın müşterileri arasında Ford, Mercedes, Audi, Toyota, Bosch, Arçelik, Erdemir gibi kendi alanlarında lider firmalar yer almaktadır.

İletişim

TAMSAN BAĞLANTI ELEMANLARI A.Ş.  

Tel:        0(262) 751 20 44

Fax:       0(262) 751 30 44

Web:     www.tst-tamsan.com

Mail:      info@tst-tamsan.com

Adres:  GEPOSB Cumhuriyet Cad. No:70 Gebze / Kocaeli

Hakkında

1959 Yılından itibaren başta Otomotiv sektörü olmak üzere Beyaz Eşya, Havacılık, Savunma Sanayii ve Demir Yolu sektörlerine yönelik çalışmakta olan Tekno Kauçuk, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 17.500 m2 alana kurulu merkez fabrikası haricinde,Türkiye’de TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi, Manisa ve Düzce’de kurulu üç fabrikası ve Meksika’da işbirliği içinde bulunduğu iki tesis ile anti vibrasyon ürünler öncelikli olmak üzere kauçuk teknik parçalar üretmekte, geliştirmekte ve laboratuvar imkanları ile test hizmetleri sunmaktadır.

Müşterilerimiz arasında VW, Audi, Wabco, TAI, Baykar, Aselsan, FNSS, STM, ADİK, Tülomsaş ve Vestel örnek sayılabilir.

Ana fabrikamız bünyesinde yer alan T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescilli Ar-ge  Merkezi ve TS EN ISO/IEC 17025:2012 standartına uygun olarak Türkak’tan akreditasyona sahip Şok ve Titreşim Test Merkezi ile tasarım, simulayon ve validasyon konusunda müşterilerimize çözüm ortağı olmayı hedeflemekteyiz.

 

 

ÜRÜNLER

 • Rubber-Metal Anti-Vibration Parts / Kauçuk-metal antivibrasyon parçaları
 • Different Anti-Vibration and Damper Parts (TDS) For Defence Industry / Savunma Sanayii için muhtelif titreşim ve darbe sönümlendiriciler (TDS)
 • Rubber Diaphragms Used in Air Brake Chambers / Havalı fren körükleri için membranlar
 • Wiring Harness for Electrical Systems / Elektrik sistemler kablo geçiş conta ve körükleri
 • Door Bellows and Inlet/ Outlet Hoses Used in Washing Machines / Çamaşır makinesi kazan körüğü ve körüklü hortumlar
İletişim

TEKNO KAUÇUK SANAYİİ A.Ş.    

Tel:        0(262) 999 21 00

Fax:       0(262) 751 05 70

Web:     www.teknokaucuk.com.tr

Mail:      www.teknokaucuk.com.tr

Adres:  Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Caddesi No:126 41480 Gebze Kocaeli

Hakkında

2006 yılında kurulan Teknoline Teknolojik Sistemleri A.Ş., Uydu (SMATV), Kablo TV (CATV), Terrestrial Anten (MATV), İnterkom (Görüntülü – Görüntüsüz Diafon Sistemleri) Otobüs Koltuk Arkası Eğlence Sistemleri ve Fiber Optik Dağıtım sistemleri üzerine faaliyet göstermektedir. Üretim, tasarım ve uygulama %100 yerli ve ileri teknoloji kullanılarak yapılmaktadır.

Yüksek teknolojik ürün grubuna giren Fiber Optik merkezi uydu dağıtım sistemlerinin Türkiye’deki öncüsü olup, 4 Uydu sinyallerini tek kıl fiber optik kablo üzerinden taşıyan ve dünyada ilk olan ürünü kendi bünyesinde geliştirmiştir. Fiber optik dağıtım sistemleri üzerine geliştirdiği diğer ürünlerle de dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmaktadır. Bu konuda Dünyada’da söz sahibi olmayı hedeflemektedir.

Tekniksat Group teknoloji ürünlerinin tasarım ve üretimlerini yapan Teknoline Teknolojik Sistemleri A.Ş. firması ile dünyadaki teknolojik çalışmalar ve yeni gelişmeleri yakından takip ederek üretime ağırlık verip tamamen Türk teknolojisi tasarım yazılımlarını gerçekleştiren modern ürünlerini yurt dışı pazarlarına açmayı hedeflemiştir. Grubumuz; satış ve sonrası hizmetlere çok önem veren bir anlayış ile çağdaş teknolojijk yöntemlerle hizmet vermektedir.

İletişim

TEKNOLİNE TEKNOLİJİK SİS. A.Ş.               

Tel:        0(212) 620 41 11

Fax:       0(212) 620 43 33

Web:     www.teknoline.net

Mail:      teknoline@teknoline.net

Adres:  Koza Mah. 1478 Sok. No:29 Esenyurt / İstanbul

Hakkında

2000 yılında haberleşme sistemleri üzerine kurulan TEKOM günümüze kadar olan süreçte faaliyet alanlarını genişleterek, elektronik kart ve sistem tasarımları, konularında uzmanlaşmıştır.

 Firmamız bünyesinde bulunan 4 eksenli  CNC Makinası ile mekanik aksamların tasarımını ve imalatını kendi bünyesinde yapmaktadır. Müşteri talepleri doğrultusunda üretimi yapılan parçalar mekanik ve elektronik montaj hatlarındaki  uzman personel tarafından teknik resmine uygun olarak nihai ürün haline getirilir. Kalite laboratuarımız kaplama ve boya işlemleri sonrası testleri gerçekleştirecek ve mikro yapı analizleri yapabilecek şartlara sahiptir.

 Ölçüm laboratuarımızda üç boyutlu ölçüm cihazıyla hassas yüzey ve boyutsal kontroller yapılmaktadır. Sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda modern ve yeni tasarımlar uzman mühendis kadromuz tarafından müşteri ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak tasarlanır. Parçanın üretimi ve kontrol edilmesi anında edinilen ve planlanan bütün veriler ürün dosyalarında tutulmakta ve üretim anında kullanılmaktadır.

 Teknik Büro SOLID WORKS bölümümüz her türlü malzeme tasarımı, resimlendirilmesi, CNC tezgahlar için takım yollarının oluşturulması ve boyutsal ölçüm yüzeylerinin oluşturulmasından sorumludur. Kalıp tasarımları Solid Works yazılımı kullanılarak tamamen üç boyutlu olarak tasarlanmaktadır. Üretim planlama bölümünde müşteri istekleri ve satış hedeflerine göre, kapasitenin ideal kullanılmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Ürünlerin malzeme girişinden mamul haline ulaşıncaya kadar bütün süreçleri planlanmakta ve takip edilmektedir.

İletişim

TEKOM ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MEKANİK İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(262) 371 53 13

Fax:       0(262) 371 18 28

Web:     www.tekom.com.tr

Mail:      suat@tekom.com.tr

Adres:  Ertuğrul Gazi Mah. İnegöl Cad. No:7/2 Kartepe/Kocaeli

Hakkında

Sürekli gelişim ve inovasyon felsefesiyle insanlara ve çevreye kesintisiz enerji sağlamayı amaçlayan Teksan, dizel, doğalgazlı, biyogazlı jeneratör setleri, aydınlatma kuleleri, benzinli jeneratörler, kojenerasyon ve trijenerasyon çözümleri ile hibrit güç sistemlerini müşterilerinin ihtiyaçlarına göre projelendirmekte ve kullanımlarına sunmaktadır.

24 yılı aşkın süredir, güçlü mühendislik alt yapısı ve tecrübesiyle, en zor koşullar altında bile yüksek performansla çalışan kuruma özel ürünler üreten Teksan, dünya çapında inşaat, telekomünikasyon, veri merkezi, otel, alışveriş merkezi, residence projeleri, süpermarket zincirleri, spor tesisleri, madenler, hastaneler, araştırma merkezleri ve sanayi tesisleri gibi bir ç

ok önemli uluslararası projeye kesintisiz güç çözümleri sağlamaktadır.

Kalitesi ve performansı dünyaca bilinen motor ve alternatör markalarının kullanıldığı, uluslararası kalite sertifikalarına sahip jeneratör setleri sayesinde projelerin farklı güç aralıklarındaki ihtiyaçlarını karşıladığı gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki 9 bölge müdürlüğü ve 16 bayisi ile 7/24 hızlı satış sonrası teknik destek ve bakım hizmetlerini müşterileriyle buluşturmaktadır.

Sıradan bir jeneratör üreticisi olmanın çok ötesinde, kalite ve inovasyonda önde gelen bir mühendislik şirketi olan Teksan, sektörel tecrübesi, yenilikçi Ar-Ge bölümü ve deneyimli proje ekibinin sağladığı güçle 120’yi aşkın ülkede, tüm segmentlerde kuruma özel, yüksek katma değerli çözümler sağlamaktadır.

Kesintisiz güce ihtiyacınız olduğu her zaman ve her yerde güvenilir çözüm ortağınız olan Teksan, kazandığı haklı itibarını daha da güçlendirmek için çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir

İletişim

TEKSAN JENERATÖR ELEKTRİK SAN. TİC. A.Ş.      

Tel:        0(216) 312 05 50

Fax:       0(216) 312 69 09

Web:     www.teksan.com

Mail:      info@teksan.com

Adres:  YENİDOĞAN MAH. EDEBALİ CAD. NO:12 SANCAKTEPE-İSTANBUL

Hakkında

AMAÇLARIMIZ

 • Savunma Sanayi projelerinin ARGE, tasarım-geliştirme ve üretimi,
  • Yerli Teknoloji ağırlıklı yeni ürünler ile ülkemizin yurtdışına bağımlılığını minimuma indirmek,
  • Milli sistemlerin üretiminin artmasını sağlamak,
  • Milli kapasiteyi arttırmakta öncü olmak

KABİLİYETLERİMİZ
• Askeri elektronik, mekanik sistem ve donanım tasarımı, üretimi
• Yazılım (PC, mikro işlemci)‏
• Bariyer Sistemleri- özel tekstil ağları üretimi
• Hava alanı aydınlatma sistemleri
• RF ve veri komünikasyon sistemleri
• Tahrip Sistemleri – patlatıcılar
• Görüntü işleme (image processing)
• Kripto geliştirme
• Tasarım- ARGE
• Nükleer cihazların tasarım ve geliştirilmesi
• Jammer
• RFID (radyo frekansla uzaktan tanıma ve tanıtma)
• Eğitim cihazları
• Endüstriyel cihazlar

UZMANLIK ALANLARI ve KABİLİYETLERİMİZ
• Askeri standartlarda MIL STD 810, 461, 1275 şartlarına uygun tasarım ve üretim,
• ISO 9001 :2000 standardına uygun kalite güvencesinde üretim gerçekleştirebilmek ve kontrollerini sağlamak,
• FAA, ICAO regülasyonlarına uygun üretim,
• 25 yıllı aşkın tecrübe, know-how birikimi,
• Yeni teknolojilerin takibi ve geliştirebilme, üretime dönüştürebilme kapasitesi,
• Yurtiçi ve yurtdışı referanslar, ilişkiler ve temsilcilikler

YURTİÇİ REFERANSLARIMIZ
• Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri‏ komutanlıkları
• Jandarma Komutanlığı‏
• Millî Eğitim Bakanlığı
• D.H.M.İ
• M.K.E.K (CNRA, M52)‏
• A400 airbus
• FNSS (ZMA)‏
• BOTAŞ

İletişim

TEKSAV TEKNOLOJİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.      

Tel:        0(232) 328 11 41

Fax:       0(232) 328 11 47

Web:     www.teksav-teknoloji.com

Mail:      "info@teksav-teknoloji.com

Adres:  Ulukent Sanayi Bölgesi 10001 Sokak no:54/A Menemen - İzmir

Hakkında

35 yılı aşkın tecrübesine, teknolojik gelişmeleri de ekleyerek Dust Collector Filters(Polyester, e-PTFE, Alüminyum kaplamalı toz filtreler) ve Fiberglass Hydraulic Filters(Mikroglass hidrolik filtreler) alanlarında uzmanlaşmıştır. Uzman olduğu bu iki gruba ek olarak muhtelif yağ, yakıt, hava ve krom filtrelerini de yeni ve modern fabrikasında üretmektedir.

Firmamız aynı zamanda filtrasyon sistemleri ve projelendirme kapsamında da hizmet vermektedir. Filtre ve filtrasyon konusunda eğitim ve danışmanlık veren firmamız teknolojik gelişmeleri takip ederek ürün yelpazesini genişletmekte, OEM firmalar dahil yurtiçi/yurtdışı alanlarda faaliyet gösteren birçok üretici firmaya imalat yapmakta ve profesyonel manada tedarikçi hizmetleri sunmaktadır.

Alanlarında uzmanlaşmış, mesleğinde tecrübeli, dinamik, eğitimli Tempo Filtrepersoneli, tüm makine imalatçılarının ve son kullanıcıların hizmetindedir.

İletişim

TEMPO FİLTRE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.     

Tel:        0(216) 471 84 24

Fax:       0(216) 471 46 41

Web:     www.tempofiltre.com

Mail:      info@tempofiltre.com

Adres:  Ferhatpaşa Mah. G-11 Sok. No:42 Ataşehir İstanbul

Hakkında

1992 yılında kurulmuş olan Tepar Tekstil, yüksek nitelikli, yenilikçi polyester ve polyamide66 filament Tekstüre iplik ve fonksiyonel Teknik Tekstil Kumaş üreticisidir.
Tepar Tekstil ürünlerinden bazıları şunlardır:

Ekru ve Eriyikten Boyalı Polyester/ Polyamide Tekstüre İplikler
Alev Geciktiricili / Yanmaz iplikler
Fonksiyonel iplikler
Elastik İplikler
Fantezi , Bükümlü ve elastanlı İplikler
Polyamide ve Polyester Endüstriyel İplikler
Yüksek Mukavemetli Hava Tekstüre Polyamide İplikler
Monofilament İplikler
Tepar Tekstil’in ürünleri Almanya, Belçika, İngiltere, İtalya, İspanya, Fransa, Polonya, Macaristan, Portekiz, İran, , Fas, Cezayir, Tunus, İsrail, Brezilya, gibi 30’dan fazla farklı ülkeye ihraç edilmektedir.

Tepar Tekstil Ürünleri;

Teknik Tekstiller
Dış mekân tekstilleri
Performans giysilerde
Aktif spor giysilerde
Otomobil Tekstillerinde
Askeri Tekstillerde
Koruyucu Tekstillerde
Ev Tekstili ve Döşemelik Kumaşlarda kullanılmaktadır.

İletişim

TEPAR TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.              

Tel:        0(212) 771 03 38

Fax:       0(212) 771 03 38

Web:     www.tepar.com

Mail:      tepar@tepar.com

Adres:  Hadımköy Mah.Celal Bayar Cad.No:1 Arnavutköy-İstanbul

Hakkında

 

1950

Ticaret hayatına Kayseri’de Termo Düdüklü Tencere Fabrikası’nın kurulmasıyla 1950 yılında başlayan Sayın Mehmet Kaya, “Ticarette başarının yüzde ellisi cesaret, yüzde ellisi nezaket” prensibini temel alarak bugün birçok farklı sektörde faaliyet gösteren 17 firmadan oluşan Termikel Şirketler Grubu’nun temellerini Ankara’da atmıştır.

1994

1994 Elektronik sektöründe hizmet vererek 1994’ten bu yana ürettiği 10.000.000’a yakın elektronik sayaçla dünyanın en büyük 4. ön ödemeli sayaç üreticisi unvanına sahip Elektromed A.Ş., Türkiye’nin ilk yerli tablet bilgisayar üretimini gerçekleştiren Termikel Bilişim Teknolojileri A.Ş., sağlık sektöründe Alfamed Tıbbi Görüntüleme Teşhis Limited Şirketi, inşaat sektöründe Yeşilpark Konutları, enerji sektöründe Jeoden Elektrik Üretim A.Ş. ve medya sektöründe Kanal A Televizyonu’nun yer aldığı ve 2000’e yakın çalışanı ile Türkiye ve Dünya’ya hizmet veren grubun ilki, elektrikli ev aletleri üretimi gerçekleştiren Termikel A.Ş.’dir. Termikel A.Ş., elektrikli ev aletleri üretimi ile kuruluşundan bu yana ilk cam kapaklı köşeli fırın, ilk mini otomatik sıkıcılı çamaşır makinesi, ilk eksantrik kayışlı yayık gibi ilklere imza atarak sektörün öncü firmaları arasındaki saygın yerini almıştır.

2009

2009 yılında Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ve en modern tesislerinden birini faaliyete geçirerek 60.000 m2 açık alan üzerine inşa edilen 45.000m2’lik yeni tesislerinde üretimini gerçekleştiren Termikel; yıllık 1.500.000 ankastre ve solo fırın üretim kapasitesi ile sadece Türkiye’ye değil, tüm dünyaya daha hızlı hizmet vermeyi sürdürürken kendi markasının yanı sıra 100’den fazla markaya da üretim yapmaktadır. Yan sanayi hizmeti veren, Termikel’in ikinci fabrikasi ise Yozgat Şefaatli’de üretimine devam etmektedir.

2010-2011

Dünya çapında sahip olduğu markalaşma potansiyeli ile 2011 yılında Dünya’nın ilk ve tek devlet destekli markalaşma programı olan Turquality Marka Destek Programına girmeye hak kazanan Termikel, aldığı bu önemli destekle uluslar arası bir marka olma yolunda daha güçlü ve rahat adımlarla ilerlemeye hazırlanıyor. Termikel, kalitesini İngiltere’den Avustralya’ya, Almanya’dan Arjantin’e kadar 50’yi aşkın ülkeye ihraç etmesinin yanı sıra marka gücünü de dünyanın bir çok noktasına ulaştırmayı hedefliyor. Turquality kapsamında ilk gelişim projesine start vererek Kalder ile “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi” imzalayan Termikel ‘Toplam Kalite’ ve ‘Mükemmellik’ kavramlarını tüm kurum ve kuruluşlarında hayata geçirmeyi sürdürürken 2012 yılında Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından 1993 yılından bu yana sektöründe en başarılı kuruluşlara verilen Ulusal Kalite Ödülleri çerçevesinde “Kararlılık Ödülü”nün sahibi oldu. 2010 yılından bu yana Kaizen Felsefesini kurumca benimseyen Termikel; hayata geçirdiği birçok kaizen çalışmasıyla verimlilik artışı sağlamasının yani çalışanların aidiyet duygusunu da besleyerek takım ruhu yakalamayı başarmıştır.

Vizyon Misyon

MİSYON
Dayanıklı tüketim sektöründe müşteri ihtiyaçlarını karşılayan ve kolay çözümler sunan ürünler üretmek ve sunmak.
VİZYON
Temel Değerler • Güvene ve saygıya dayalı ekip çalışmasına önem vermek • Bilgiyi paylaşmak, görüşleri tartışmak, müşterek karar almak • Akıl ile kalp arasında denge kurmak • Olaylara hem bütünsel hem de detaysal yaklaşmak • “Kalitesiyle Özel TERMİKEL” ilkesine dayanarak kaliteli üretim yapmak, dürüst hizmet vermek • “Ticarette başarının yarısı cesaret, yarısı nezakettedir” ilkesini benimseyerek iş yapmak

İletişim

TERMİKEL MADENİ EŞYA SAN. İHR. VE İTH. TİC. A.Ş.        

Tel:        0(312) 589 29 00

Fax:       0(312) 589 29 29

Web:     www.termikel.com.tr

Mail:      www.termikel.com.tr

Adres:  ASO I Org. San. Bölgesi Kırımhanlığı Cad. No17 Sincan/ Ankara

Hakkında

Termo İndüksiyon 1981’den günümüze ulusal ve uluslararası pazarlara yüksek kalite ısıl işlem hizmeti sağlamaktadır. Buna ek olarak, Türkiye pazarına indüksiyonla ısıl işlem makine ve ekipmanları üretmekte ve sağlamaktadır.

Yeni tesisinde, Termo İndüksiyon 4500 m2 kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Firma özellikle ağır sanayi, genel makina ve otomotiv sektörlerine hizmet vermektedir.

Gerçekleştirilen bütün projelerde teknolojik üstünlük, kalite ve taahhütlerin yerine getirilmesi ve müşteri memnuniyeti temel esaslar olarak yer almaktadır.

İletişim

TERMO İNDÜKSİYON ISIL İŞLEM VE MAK. SAN.  

Tel:        265933919

Fax:       0(216) 593 39 14

Web:     www.termoinduksiyon.com.tr

Mail:      info@termoinduksiyon.com.tr

Adres:  İst Anadolu Yakası Org Sanayi Bölg. 1. Sanayi Cad. No:4  Aydınlı Tuzla-İstanbul

Hakkında

1988 yılından bu yana üreterek çeşitli alanlarda ülke sanayisinin gelişimine katkı sunmaktadır.

Küresel dünyaya adapte olan, çevreye duyarlı, doğayla barışık, temel ve milli ihtiyaçları karşılamaya yönelik katma değerli üretim hedefleyen TEVI Elektrikli Araçlar, ihtiyaç doğrultusunda kendisini güncellemekte ve TEVI marka değerini en yüksek noktaya taşıma gayretindedir.

İletişim

TEVI ELEKTRİKLİ ARAÇ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.        

Tel:        0(324) 676 44 70

Fax:       0(324) 676 44 74

Web:     www.tevi.com.tr

Mail:      service@tevi.com.tr

Adres:  Mersin Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde No:17 Huzurkent - Mersin

Hakkında

Türkiye’de Uçak Bakım ve Onarımı

1912 yılında Mahmut Şevket Paşa tarafından Yeşilköy ile Sefaköy arasındaki bölgeye yaptırılan ilk havaalanında 2 tane de uçak bakım hangarı bulunuyordu.
1935 yılında Ankara Güvercinlik havaalanında kurulan Türkkuşu’na ait bakım hangarlarında, Devlet Hava Yolları İdaresine, uçak revizyonu hizmeti veriliyordu.

1945 yılındaki DC-3 uçaklarının bakımları Ankara Etimesgut’taki Türk Hava Kuvvetleri’nin uçak ve motor fabrikalarında yapılıyordu.
1940 yılından beri değişik uçak tiplerine ait motorların bakım onarımının yapıldığı Tayyare Fabrikası, 1950 de Kayseri Hava İkmal Bakım Merkezi’ne dönüşüyordu.
1953 yılında tamamlanan Yeşilköy Uluslararası Havalimanı, bakım hangarlarına da sahip bulunuyordu.

Türk Hava Yolları’nda Uçak Bakım ve Onarımı

1933 yılında Devlet Hava Yolları adıyla kurulan ülkenin ilk sivil havacılık kuruluşu, 21 Mayıs 1955 tarihinde her nevi hava nakliyatı ve buna müteferri işleri yapmak üzere Türk Havayolları A.O. adını alarak yeniden yapılandırıldı.
1957 yılında 28 uçaklık filodaki 3 adet DC-3 uçağının bakım ve revizyonları Yeşilköy atölyelerinde gerçekleştirilmiş, motor revizyonu da yapılan tesisler kısa zamanda modern bakım tekniklerine ulaşmış ve yabancı havayollarından da sipariş almaya başlamıştır.
1959 yılında, bakım atölyelerinin teknik bakım üssü haline gelmesi ile Turkish Technic, Hava Kuvvetleri ve yabancı şirketlerin uçaklarının bakımlarının yapılabilmesi için Lockheed Int. ile anlaşma yapılmıştır. Yeşilköy’de projesine başlanan uçak bakım ve revizyon üssünün verimli çalıştırılabilmesi için personel eğitimlerine başlanmış, 28 pilot, 9 mühendis ve 57 teknisyen Amerika’da, 62 teknisyen de kendi eğitim kurumlarımızda eğitime tabi tutulmuştur.
1960 yılının ikinci yarısında, teknik bakım atölyeleri, pistonlu ve turboprop uçakların bakım onarım ve revizyonlarını yapacak kapasiteye ulaşmış, Viscount, P-27 ve DC-3 uçaklarının her türlü bakımları ile komponentlerinin %50’den fazla kısmının revizyonları yapılmıştır.

1963 yılı sonu itibariyle atölyelerimiz teçhizat ve teknik yönden uluslararası sivil havacılık düzenlemelerine uygun olarak, gövde, motor ve aksesuarlarının her türlü bakım, tamir, tadilat ve revizyonlarını yapacak kapasiteye ulaşmıştır.
1968 yılında Teknik Müdürlük çalışmaları azami seviyeye ulaşmış, uçak bakım ve revizyon atölyelerinde bakımları yapılan uçak sayısı 15 adedi bulmuş, DC-9 Uçaklarına ait 70’ e yakın komponentin tamir ve revizyonları da yapılmıştır.
Yeni yatırımlarla, özel takım ve avadanlıklarla teçhiz edilmiş atölyelerimiz ve sivil havacılık lisansına haiz tecrübeli personelimiz ile, Türk sivil havacılığına büyük katkılarda bulunmak amacıyla, tesislerimizin uluslararası standartlarda olduğunu belirten 820-1F numaralı FAA Sertifikası 8 Mart 1973 tarihinde alınmıştır.
THY Teknik A.O. nun yeni uçak bakım üssünü teşkil eden motor test binası, hangar, annex ve atölyeler, üs bakım atölyeleri ve enerji santralı binalarının kaba inşaatları 1975 yılı sonunda % 95 seviyesine getirilmiştir.

AB ülkeleri ortak havacılık otoritesi (JAA), THY’nin, Teknik bakım ve Uçuş İşletme yapılanmasını, kendi oluşturduğu kurallara uygun bularak, 1996 yılında Ortak Havacılık Kuralları (JAR) sertifikasını vermiş, böylece teknik bakım merkezimiz, FAA ve JAA tarafından uluslararası standartlara uygun bakım hizmeti vermeye yetkili kılınmıştır.

1999’ un ilk ayında, filodaki tüm uçakların bakım ve onarım işlemlerinin uluslararası standartlarda yapılmasına imkan verecek ve modern teknolojinin tüm gereklerine sahip 13.000 m2 lik kapalı alan ve 67.200 m2 lik ek bina bölümü olan 2. Bakım Üssü kullanıma açılmıştır.
2. Bakım Üssü’nün devreye alınması ile birlikte, her geçen yıl büyüyen THY filosunun bakım-onarım gereksinimi karşılanırken, müşteri uçakları talepleri de eskiye oranla daha çok karşılanmaya başlanmış, artan yerli ve yabancı müşteri uçakları taleplerini karşılayabilmek, pazardan daha fazla pay alabilmek için Havacılık Bakım Onarım ve Modifikasyon (HABOM) projesi geliştirilmiştir. 2010 yılında inşaatına başlanan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Sabiha Gökçen Havalimanı yerleşkesinde bulunan (HABOM) tesisleri  27 Haziran 2014 tarihinde faaliyete geçti.  380.000 m2 kapalı alana sahip olan Habom tesisleri, Dar gövdeli uçak bakım hangarı içerisinde aynı anda 11 adet dar gövde uçağa, geniş gövdeli uçak bakım hangarında da aynı anda 3 adet geniş gövdeli uçağa bakım, onarım ve revizyon hizmeti verebilecek kapasiteye sahiptir. Geniş gövdeli uçak bakım hangarının bir bölümü aynı anda 1 adet geniş gövdeli uçak ya da 2 adet dar gövdeli uçağa uçak boya hizmeti verebilecek  şekilde Uçak Boya Hangarı olarak tasarlanmıştır.
Operasyonel anlamda da bir mükemmeliyet merkezi olarak tasarlanan HABOM tesisi, en son teknolojiler dikkate alınarak, en modern bakım ekipmanlarıyla donatılmış ve sosyal olanakları bulunan modern bir havacılık kampüsü şeklinde yapılandırılmıştır.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. 

Kurulduğu günden itibaren uçaklarının bakımını Türkiye’de, Türk insanının emeği ve teknik birikimi ile gerçekleştiren Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., teknik ünitelerine her dönemde yatırım yaparak büyütmüş, dünyadaki gelişmelere paralel hareket etmiştir.

Modern işletme anlayışı doğrultusunda, kendi içinde bütünlük gösteren büyük ünitelerin bağımsız organizasyonlara dönüştürülmesi uygulamasını benimseyen Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., verimlilik artışı sağlamak, sektörel gelişmeleri zamanında yakalamak ve daha fazla müşteri uçağına kaliteli hizmet verebilmek amacıyla dünyadaki örnekleri gibi teknik ünitelerini ayrı bir tüzel kişilik olarak yeniden yapılandırmıştır.

23 Mayıs 2006 tarihinde %100 hissesi Türk Hava Yolları  A.O.’ya ait olarak kurulan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. kısa sayılacak bir sürede ünitelerini yapılandırarak, tüm projelerini titizlikle sürdürmektedir.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yerleşkesinde faaliyete geçen HABOM tesisi ile birlikte Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin dar gövde uçak bakım kapasitesi %57 oranında, geniş gövde uçak bakım kapasitesi %43 oranında, kapalı alan kapasitesi ise %190 oranında artmış olmaktadır.
Üretici firmalarla yapılacak ortak girişimlerle bakım-onarım pazarından ülkemizin daha fazla pay alabilmesi için projeler geliştiren Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. 82 yıllık Türk Hava Yolları kurumsal kültürünü ve yeni kurulmanın heyecanını bir arada yaşayarak büyümesine devam etmektedir.

İletişim

THY TEKNİK A.Ş.              

Tel:        0(216) 585 98 00

Fax:      

Web:     www.thyteknik.com

Mail:      TEKNIKHALKLAILISKILER@THY.COM

Adres:  Atatürk Havalimanı B Kapısı No:Y İç Kapı No:Y Bakırköy-İstanbu

Hakkında

Timsan grup şirketlerinden Timsan Taahhüt, 1982 yılında havalimanı yer destek ile savunma sanayii ekipmanları üretmek üzere İstanbul’da kurulmuş olup, uçaklara hizmet veren hasta nakil aracı, ikram servis aracı, buz çözme aracı, uçak temizlik ve bakım araçları, yolcu merdivenleri, bantlı konveyörler, sivil ve askeri uçak yükleme araçları, su ve fosseptik araçları, konteyner-palet-bagaj taşıma araçları, uçak çeki demiri imalatı gerçekleştirmektedir. Bu araçların çekerli, kamyon üstü, kendinden tahrikli ve elektrikli modelleri mevcuttur.

Timsan Traktör ise İzmir’deki fabrikasında uçak ve ekipman çekme traktörleri ile helikopter taşıyıcı imalatı yapmaktadır. Firmanın imalatlarının elektrikle çalışan modelleri de mevcuttur.

Timsan Avrupa, Orta Doğu, Asya, Amerika ve Afrika’da 52 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Timsan ISO 9001-2008, OHSAS 18001-2007 ve CE belgelerine sahip olup, AHM ve EN normlarına uygun imalat yapmaktadır.

İletişim

TİMSAN A.Ş      

Tel:        0(216) 527 42 70

Fax:       0(216) 364 33 63

Web:     www.timsangse.com

Mail:      "timsan@timsantr.com

asozbir@timsantr.com"

Adres:  Eyüp Sultan Mah. Kartopu sokak No:7 Sancaktepe / İstanbul

Hakkında

1972 yılından süregelen makina üretim tecrübesini,1989 yılında doğaltaş işleme makineleri konusunda ihtisaslaştıran TOKSEL, Türkiye`ye ve pek çok ülkeye hizmet verirken kalitenin ve güvenin yeni adı olmuştur.

Zarara uğramaktan kaçınırken, haksız kâra da karşı olan firmamız, kalite ilkesinden ödün vermeden çalışmalarına devam etmektedir. Dünyanın dört bir yanında birçok üretici TOKSEL`i tercih etmekten memnuniyet duyarken, doğal taşın ve seramiğin en iyi şekilde işlenip kullanıma hazırlanmasında hizmet veren makinalarımız kullanılmaktadır.

TOKSEL, güçlü kadrosu, altyapısı her geçen gün edindiği tecrübe ve bilgi birikimiyle, yenilikçi, dinamik karakteri ve profesyonel iş anlayışıyla dünyada aranan markalardan biri olmayı başarmıştır. Ülkemizde ve dünya pazarında oluşabilecek yeni eğilimleri ve ihtiyaçları takip ve tespit ederek, ürünlerini bu doğrultuda geliştirmekte, dünya kalite normlarına uygun makinalar üreterek trend takipçisi değil, trend yaratıcısı olmayı hedeflemektedir.

“Müşteri Memnuniyeti” “Güven” ve “Kalite” kavramları üzerine inşa edilmiş TOKSEL gelişen teknolojiye ayak uydurmayı daima başarmış ve istikrarlı büyümesini her koşulda sürdürmüştür. Bütün bu özelliklerinin yanı sıra uygun fiyatlarıyla da müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan TOKSEL; mutlaka tanışılması gereken bir firmadır.

İletişim

TOKSEL MAKİNA TEKNİK MAL. İMAL. SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.           

Tel:        0(216) 593 00 23

Fax:       0(216) 593 14 04

Web:     www.toksel.com

Mail:      toksel@toksel.com

Adres:  "Tuzla Kimya Sanayicileri O.S.B.

Melek Aras Blv. Organik Cad. No:19 Tepeören - Tuzla"

Hakkında

Törk Makine 1954 yılında Abdurrahman şekerci ve Celalettin Erol tarafından özel sipariş marangoz makineleri üretmek amacıyla kurulmuştur. 80’li yıllara kadar kalınlık, freze, planya, rabıta, yatar daire gibi klasik marangoz makinelerinin imalatına devam etmiştir. 90’lı yılların sonunda değişen talepler doğrultusunda panel mobilya imalatına yönelik kenar bantlama ve devamında panel ebatlama makinelerini imalat yelpazesine eklemiştir. Günümüzde teknolojilerini kendi bünyesinde Alman ve İtalyan çözüm ortakları ile birlikte geliştiren firmamız, İstanbul’un Kartal ilçesinde toplamda 23000 m2’lik alanda kurulu imalat tesisinde faaliyetlerine devam etmektedir. Ürettiğimiz makine parçaları, CAD/CAM programları kullanılarak tasarlanıp, 4 ve 5 Eksen CNC tezgahlarımızda +/- 5 Mikron hassasiyette üretilmektedir.

2016 yılında seri üretimine başladığımız ve AR-GE ekibimiz tarafından tasarlanan Türkiye’nin ilk robotik köşe yuvarlama üniteli kenar bantlama makinesi NAVIGA X360, geliştirdiğimiz algoritma sayesinde, makinede ölçüm yapılması gereken yerlerde bulunan sensörlerden gelen bilgileri işleyerek problem oluşan bölgeyi operatöre video ile göstermektedir. Bu sayede Endüstriyel makinelerde arıza sebepli duraklamalar azaltılmış ve üretim verimi artırılmış olmaktadır. Makine üzerinden gelen bilgiler sadece arıza çözümü için kullanılmamakta, makine üretim bilgileri de anlık olarak üretim departmanı ile paylaşılmakta böylelikle firmaların MRP uygulamaları için de veri girdisi bakımından büyük bir kaynak olmaktadır. İtalyan çözüm ortağımız ile birlikte geliştirdiğimiz MP serisi bilgisayar kontrollü panel ebatlama makinelerimiz yazılım ve donanım güncellemeleri ile birlikte bir paneli 5 dakikanın altında ebatlama imkanı sunanarak kullanıcısına hem zaman ve hem de düşük maliyet avantajı sağlamaktadır.

Ülkemizin ilk sanayi firmalarından biri olan Törk Makine, ürünlerine kattığı bilgi ve inovasyon ile rekabet gücünü koruyarak sektörde kalıcı bir marka konumuna gelmiştir. Törk Makine olarak orta ve uzun vadede hedefimiz, ürün kalitemizi ve rekabet gücümüzü arttırarak dünya pazarında daha iyi yerlere gelmek ve ülkemiz sanayisine hizmet etmek olacaktır.

İletişim

TÖRK MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.

Tel:        0(212) 670 20 72

Fax:       0(212) 670 25 61

Web:     www.torkmakine.com

Mail:      torkmakine@torkmakine.com

Adres:  "Esentepe Mah., Uğur Cad.

No:27 34870 KARTAL/İSTANBUL "

Hakkında

Transvaro 1988 yılında Varo Inc. İle Transanka A.Ş ortaklığı ile kurulmuş 1995 yılından itibaren Türk sermayeli bir kuruluş olarak faaliyetlerine devam etmiş ve Türkiye’nin ilk gece görüş dürbününü üreten, özel sektör savunma sanayi yatırımlarından biridir.

Transvaro, ilerleyen zamanda birçok askeri elektronik cihaz tasarım, geliştirme ve üretimi için değişik alan ve konularda yatırımlar yapmıştır.

İletişim

TRASVARO ELEKTRON ALETLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.            

Tel:        0(212) 473 01 00

Fax:       0(212) 473 01 55

Web:     www.transvaro.com.tr

Mail:      info@transvaro.com

Adres:  Dereboyu Cad.Çalışkan Sok No:4 Halkalı-Küçükçekmece-İstanbul

Hakkında

TRTEST Test ve Değerlendirme AŞ; Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, TUBİTAK, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı ve STM ortaklığında kurulmuş bir şirkettir.

Şirketin amaçları içerisinde; yerli test alt yapı envanteri toparlanması ve hazırlanması, Türkiye’de yapılamayan testlerin yapılabilirliğinin sağlanması, yurtdışında yapılan testlerin yurtiçinde yapılabilirliğinin sağlanması, Kamu malı test envanterinin işletiminin sağlanması gibi önemli faaliyetler yer almaktadır.

Ayrıca TRTEST bünyesinde geliştirilen “Online Laboratuvar Müşteri Kabul Portal’ı” ile yerli test altyapı çözümlerinin test ihtiyacı olan kuruluşlara ulaştırması hedeflenmektedir.

İletişim

TR-TEST TEST VE DEĞERLENDİRME A.Ş.

Tel:        0(312) 504 87 87

Fax:      

Web:     www.tr-test.com.tr

Mail:      www.tr-test.com.tr

Adres:  İvedik O.S.B. Mah. 2224. Cad. No: 1/250 Yenimahalle / Ankara

Hakkında

TTAF Savunma, güçlü teknik ve ekipman altyapısı, tesis altyapısı, eğitimli, tecrübeli ve sürekli kendini geliştiren insan kaynağı altyapısı, ulusal ve uluslararası tecrübesi ve vizyonu olan, üst yönetim kadrosu ile havacılık, savunma ve uzay sanayiinde önemli ürün ve hizmetler sunmakta ve sunmaya devam etmektedir.

TTAF Savunma, kablo sistemleri üretimi, mekanik / elektromekanik montaj, tasarım ve geliştirme kabiliyetine sahip, alanında kilit üreticilerden birisidir. Kara, hava, deniz platformları, silah sistemleri ve Telekomünikasyon alanlarında askeri standartlarda hizmet vermekteyiz. Üretim faaliyetlerimiz, IPC/WHMA-A-620B ve IPC J-STD-001E-2010 standartlarına göre yapılmaktadır. SASAD üyesi olan firmamız, AS9100C, ISO9001:20018 ve MİLLİ / NATO Tesis Güvenlik Belgelerine sahiptir.

İletişim

TTAF SAVUNMA SAN. VE TİC. A.Ş.           

Tel:        0(312) 386 35 36

Fax:       0(312) 386 22 66

Web:     www.ttafsavunma.com.tr

Mail:      info@ttafsavunma.com.tr

Adres:  Ostim Mah. Ahi evran Cad. 1212. Sok. No:24 06370 Yenimahalle - Ankara

Hakkında

Tufan Demir Çelik yassı ve uzun demir-çelik ürünlerin yanısıra metal işleme hizmetleri tedarikçisidir. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında kendi tasarımları olan ürünlere sahip üreticiler ve yüksek prestijli projelerde yer alan firmalar Tufan Demir Çelik müşterileri arasında yer almaktadır.

Kuruluşundan günümüze dek, yüksek kalitede demir-çelik malzemeler ve metal işleme hizmetleri sunan firmamız içinde bulunduğumuz dünyanın ve geleceğimizin şekillenmesine katkıda bulunmaktadır.

İletişim

TUFAN DEMİR ÇELİK SAN. TİC. A.Ş.          

Tel:        0(212) 549 57 00

Fax:       0(212) 549 57 05

Web:     www.tufandemircelik.com

Mail:      info@tufandemircelik.com

Adres:  İkitelli OSB Metal - İş Sanayi Sitesi 13. Blok No:18, İkitelli - Başakşehir - İSTANBUL

Hakkında

Turaş satışlarının %48’ini ihraç etmektedir.

Turaş Ar-Ge merkezi 150’yi aşkın patent başvurusu ile inovatif çözümler üretmektedir.

Turaş üretim sistemi kaliteli, verimli, hızlı, ekonomik

Turmach otomasyon ile, kendi teknolojilerimizi üretiyoruz.

Kalite belgelerimiz; ISO 9001, ISO 10002, ISO14001, ISO 27001, OHSAS 18001.

İletişim

TURAŞ GAZ ARMATÜRLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.       

Tel:        0(212) 723 58 88

Fax:       0(212) 723 58 38

Web:     www.turasgaz.com

Mail:      www.turasgaz.com

Adres:  Selimpaşa Mh. 5003 Sk. No:8, 34590 Selimpaşa - Silivri - İstanbul

Hakkında

Türkiye’nin, milli ve manevi değerlerini muhafaza ederek, gelişmiş ülkeler sıralamasında,  en büyükler arasına girebilmesi için, katma değeri yüksek, sürdürülebilir ihracat artışına odaklı ekonomik kalkınma hedefine inanmış, kişi, kurum, KOBİ ve STK’ lardan oluşan, bir ekonomik ve sosyal güç birliği + işbirliği platformudur.
TÜDEP;
Sivil ve Askeri Havacılık ile Savunma Sanayiinin, hem ulusal güvenlik stratejilerinin bir parçası olarak, hemde, önemli bir lokomotif sektör olarak, içerdiği yüksek Ar-Ge potansiyeli ile, ülkemiz lehine, “% 100 Yerlileşmesi ve Millileşmesi Hedefi” doğrultusunda, Türkiye genelinde ihtisas çalışmaları yapan, yapılanlara destek veren, iştirak eden, Savunma ve Havacılık Endüstrilerinin, bölgesel “İhtisas Kümelenmelerine” liderlik  ve gerektiğinde ortaklık eden, dost ve kardeş tabir edilen ülkelerle, ortak büyük projelerin desteklenmesine yönelik ilgili devlet kurum ve kuruluşları ve diğer gönüllü kuruluşlarla çalışmalar yapan bir sivil insiyatif platformudur.
TÜDEP;
Ar-Ge ve İnovasyonu, yüksek teknoloji içeren üretim ve ihracat odaklı kalkınmayı hedefleyen, bilgiyi ve teknolojiyi ithal eden değil, kendi üreten bir Türkiye için, Mükemmelliyet Merkezleri, Teknoparklar, Bilim ve Teknoloji Merkezleri, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Kuluçka Merkezleri, Tasarım Merkezleri, Prototip Atölyeleri gibi altyapı ünite ve merkezlerinin oluşturulmasına yönelik projeler üreten ve uygulayan, yapılmış olanlardan uygun bulunanlara kurumsal destek veren, katkı sağlayan, İleri Teknoloji ve Bilgi Toplumu olan, güçlü bir Türkiye’yi gelecek nesillere miras bırakmak isteyen, Milli bir kurumdur.
TÜDEP;
Türkiye’nin, kendi ekonomisini kalkındırma önceliği ve refahı kadar, başta, geçmişimizden gelen, coğrafi, tarihi ve manevi bağlarımız olan ülkeler ve toplumlar olmak üzere, ekonomik kalkınma ve refah içinde yaşamın, barışçıl ve huzurlu bir dünya için, herkesin hakkı olduğuna inanan, geniş tabanlı bir sivil insiyatif platformudur.
TÜDEP;
Türkiye’nin, uluslararası siyasi, kültürel ve ekonomik etkinliği açısından, kendi iç yatırımları yanında, Türk dış yatırımlarını, ortak üretim ve kalkınma modellerini destekleyen, bu amaçla EURASIATECHNOPARK  gibi güçlü ve alternatif projeler üreten,  düşünce, fikir, proje ve uygulama birliği platformudur.
TÜDEP;
Türk ekonomisinin, en önemli kalkınma dinamiklerinden olan KOBİ’ lerin, oluşumu, gelişimi ve katma değeri yüksek nitelikli ihracat yapabilmesini destekleyen, bu amaçla kamunun ve toplumun her kesiminin katkısını hedefleyen bir sivil destek platformudur. KOBİ’lerin sahip olduğu yapısal üstünlüklerden dolayı Türkiye ekonomisinin geleceği olduğu inancı ile, 2023 yılına kadar, ihracat sürecine 20.000 yeni ihracatçı KOBİ eklemeyi hedef edinmiş tüzel bir ekonomi organizasyonu girişimidir.
TÜDEP;
Kurumsal Faaliyet  yapısını, 3 temel üzerine inşa etmektedir.
Kamusal Destek: Tüdep, 2023 te 500 milyar ve sonrasında, 2030’da 1 trilyon $ katmadeğeri yüksek mal ve hizmet üreterek  ihrac etmek için, bu hedeflere kamusal desteğin şart olduğunu, her kademeden ve her kesimden vatandaşların mümkün olduğunca eğitilip, ihracatın önemi konusunda bilinçlendirilerek, kendi ölçeklerinde bu hedeflere katkı sağlamasının önemli olduğuna, bunun yaşanması muhtemel yapısal dönüşüm/gelişim için de gerekli olduğuna inanır ve bu konularda projeler geliştirir, ilgili kamu kuruluşları ve STK’larla işbirliği içinde uygular. Kamu desteksiz, orta ve uzun vadeli ekonomik ve sosyal hedefler yeterince başarılı ve kalıcı olamazlar. Bu nedenle, bu konularda kamu/STK ortak projeleri geliştirmek ve uygulamak, destek ve sinerji için, sivil vatandaşların da, Tüdep üyesi ve destekçisi olmaları hedeflenmektedir.
KOBİ’ler : Tüdep, katmadeğeri, ihracat açısından anlam ifade eden  mal ve hizmetlerin, KOBİ ölçeğinde üretimi ve ihracatı için, ( en kırsal coğrafi bölgeleri dahil,) her köşesinde bulunması muhtemel, potansiyel her bir üretim birimini aktif saha çalışmaları ile tespit ederek, 2023 ihracat hedefleri sürecine katmak gerektiğine inanmaktadır. Bu amaçla, önce üretim ve arkasından yurtdışına ihracat için, ihtiyaç duyulması muhtemel, eğitim, finansman, teknoloji, ekipman ve uzman desteğini sağlamayı, sağlayamadıklarının ise tedariki konusunda ilgili kurumlarla arasında bir nevi köprü olmayı planlamaktadır. Bu nedenle, bu kapsama giren her bir işletme, Tüdep’in potansiyel üyesi olmaya adaydır.
Sektörel STK’ lar : Tüdep, üretim ve ihracatın, komplike bir süreç olduğunun bilinci ile, halen mevcut benzer konularda faaliyet gösteren, aynı hedefe kilitlenmiş, KOBİ’lere ve ihracat odaklı kalkınmaya inanmış, diğer bütün resmi ya da özel kurum ve STK’ larla, sinerji, güçbirliği ve işbirliği ortaklıkları oluşturarak, ortak bir akıl ve irade platformu olmaya özel bir önem vermektedir.
Bize göre, birlik, inancımızın gereği, başarının ise olmazsa olmazıdır.
Bu anlamda Tüdep, kendi imkan ve yeteneklerini, paydaşı ve destekçisi kurumlarla, STK’larla, imkan ve mahremiyet dairesinde ortaklaşarak, projelere karşılıklı olarak daha geniş bir destek ve işbirliği  sağlamayı hedefler.
TÜDEP; Türkiye için gelecek vaadeden ve güçlü altyapı varlığı ile küresel pazarlarda, rekabet potansiyeli yüksek 12 ana sektörü hedef  alarak, temelde bu sektörlere yönelik çalışmalar yapar. Bunlar ;
  – Havacılık ve Savunma Endüstrileri ve Bunların Alt Sanayii Bileşenleri,
       – Medikal Sektörler / Tıbbı Cihazlar, Aletler, Hastane Donanımları vb.
       – İlaç ve Ar-Ge Kimyasalları,  
       – Tekstil ve Teknik Tekstil,
       – Makina ve Endüstriyel Otomasyon,
       – Elektrik ve Elektronik,
       – Bilişim ve Yazılım Endüstrileri,
       – Enerji ve Alternatif Enerjiler,
       – Kimya / Petrokimya / Kozmetik/ Temizlik Mlz. /Boya Endüstrileri,
       – Otomotiv / Elektrikli Otomotiv Endüstrileri ve Bileşenleri,
       – Gıda / Helal Gıda / Modern Tarım ve Hayvancılık,
       – Yaratıcı Endüstriler / Moda, Sinema / TV, Reklam, Mücevher Tasarımı ve  Kuyumculuk.

İletişim

TÜDEP TEKNİK ÜRETİM VE İHRACAATI DESTEKLEME DERNEĞİ    

Tel:        0(212) 522 59 65

Fax:       0(212) 522 59 65

Web:     www.tudep.org

Mail:      tudep@tudep.org

Adres:  "ANKARA CADDESİ NO 29

KAT 1-B  İNKILAP HAN, CAĞALOĞLU/ İSTANBUL  "

Hakkında

TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. 1976 yılında motor tahrik, aktarma organları ve benzeri teçhizatı üretmek amacıyla kurulmuş daha sonra faaliyetlerini dizel motor ve traktör üretiminde yoğunlaştırmıştır. Günümüzde ise, TÜMOSAN hali hazırda ürettikleri ürünlerin yanında, özellikle Savunma Sanayi Sektörü gibi birçok önemli sektör için, yeni nesil dizel motorlar, şanzımanlar, güç aktarma grupları, elektronik sistemler ve çeşitli amaçtaki kara araçları geliştirip üretme kabiliyetine sahip %100 yerli ve milli bir marka kimliğine bürünmüştür.  Firmanın merkezi İstanbul’da yer alıp, Konya’da bulunan ve 93.000 m²’si kapalı alan olmak üzere toplamda 1,6 milyon m²’lik alan üzerinde kurulu fabrikasında, yıllık 75.000 dizel motor ve 45.000 traktör üretimi gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. Bu anlamda, Türkiye’nin en büyük üretim tesisleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Motor, şanzıman ve güç aktarma grupları ile elektronik sistemlerin AR-GE çalışmalarına odaklanan TÜMOSAN, kırk yılı aşkın süredir %100 Türk sermayesi ve mühendisleri ile yerli ve milli projelere imza atmaktadır. Bu misyon çerçevesinde, özellikle Milli Savunma Sanayi Projeleri kapsamında üretilmiş ya da üretilecek çeşitli araçlar için kendi AR-GE merkezi bünyesinde %100 yerli olarak motor, şanzıman, güç aktarma grupları ve elektronik sistemlerini geliştirmekte ve çeşitli projeler kapsamında üretimlerini gerçekleştirmektedir. Bunun yanında, TÜMOSAN, Savunma Sanayi kapsamında çeşitli amaçlar için kullanılan veya kullanılacak kara araçlarını, %100 yerli ve milli olarak çeşitli Ar-Ge çalışmaları ile geliştirebilme ve üretebilme konusunda yapılması gereken atılımı gerçekleştirmeyi de kendisine amaç edinmiştir. Bu doğrultuda, çeşitli projeler ile de çalışmalarını hali hazırda sürdürmektedir. Firma, son olarak, Milli Entegre Taktik Tekerlekli Araç Projesi’ni (MENTAP) hayata geçirmiştir. Firmanın tamamen kendi mühendisleri tarafından geliştirilen, % 100 yerli taktik tekerlekli zırhlı aracın ilk prototipinin üretimi gerçekleştirilmiş ve IDEF 2017’de tanıtılmıştır. Modüler yapısı, çeşitli silah sistemlerinin kullanılabildiği modern tasarımı ve yüksek hareket kabiliyeti ile dikkat çeken TÜMOSAN PUSAT, düşük işletme maliyeti ile de ulusal ve uluslararası savunma sanayine bir yenilik getirmiştir.

TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. ulusaldan evrensele bir marka olma yolundaki vizyonu ve müşterilerinin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda yüksek kalite ve teknolojik donanıma sahip ürünleri doğru zamanda üretip sunarak hedef kitlesinde müşteri memnuniyeti ve sadakati sağlama, böylelikle gelirler ve karlılığa ilişkin sürekli ve kontrol altında bir büyümeyi gerçekleştirme yolundaki misyonu benimsemektedir.

İletişim

TÜMOSAN MOTOR VE TRAKTÖR A.Ş.     

Tel:        0(212) 468 19 00

Fax:       0(212) 465 25 85

Web:     www.tumosan.com.tr

Mail:      info@tumosan.com.tr

Adres:  Maltepe Mah., Londra Asfaltı Cad. 28/1, 34010 Topkapı - Zeytinburnu - İstanbul

Hakkında

Türk Loydu; 1962 yılında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası tarafından kurulmuş, Türkiye
Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB),
Deniz Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Deniz
Ticaret Odası, Gemi İnşa Sanayicileri Birliği, Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği gibi
birçok değerli paydaşa sahip klaslama, muayene ve belgelendirme hizmetlerini sağlayan bir
“Klaslama ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu” dur.

Türkiye’nin önemli sektörel kuruluşlarının bir araya gelerek, ülkemizin öz kaynaklarıyla
oluşturduğu Türk Loydu; o günden bu yana sürekli hizmet alanlarını genişleterek, deniz ve
kara endüstrisindeki gelişmelere öncülük etmiş ve sektörü sürekli bilgilendirerek gelişimini
sürdürmüştür.

Bugün gelinen noktada hizmetlerini uluslararası tanınırlığı olan akreditasyonlar ve yetkiler
çerçevesinde sürdürmekte, çeşitli alanlarda yetkin teknik kadrosu ile geniş bir yelpazede
gemi klaslama, yönetim sistemleri, ürün ve personel belgelendirme, muayene, onaylanmış
kuruluş, üçüncü taraf kontrolörlük ve gözetim hizmetleri vermektedir.

İletişim

TÜRK LOYDU UYGUNLUK DEĞERLENDİRME HİZMETLERİ A.Ş.      

Tel:        0(216) 581 37 00

Fax:       0(216) 581 38 00

Web:     www.turkloydu.org

Mail:      info@turkloydu.org; yyakar@turkloydu.org

Adres:  Evliya Çelebi Mah. Tersaneler Cad. No:26 Tuzla - İstanbul

Hakkında

Türk Standardları Enstitüsü;  her türlü madde ve mamüller ile usul ve hizmet standardlarını yapmak amacıyla 18.11.1960 tarih ve 132 sayılı kanunla kurulmuştur. Enstitünün ilgili olduğu bakanlık Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıdır. Enstitü, tüzel kişiliği haiz, özel hukuk hükümlerine göre yönetilen bir kamu kurumu olup, kısa adı ve markası TSE’dir. Bu marka çeşitli şekillerde gösterilir. Türk Standardları Enstitüsü’nün izni olmadan bu marka hiçbir şekil ve şart altında kullanılamaz. Yalnız Türk Standardları Enstitüsü tarafından kabul edilen standardlar Türk Standardı adını alır. Bu standardlar ihtiyari olup, standardın ilgili olduğu bakanlığın onayı ile mecburi kılınabilir. Bir standardın mecburi kılınabilmesi için Türk Standardı olması şarttır. Mecburi kılınan standardlar Resmi Gazete’de yayımlanır.

İletişim

TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ           

Tel:        0(312) 416 62 58

Fax:       0(312) 417 25 51

Web:     www.tse.org.tr

Mail:      www.tse.org.tr

Adres:  Necatibey Cad. No:122 Bakanlıklar Ankara

Hakkında

1980 yılında kurulan Tescom A.Ş, ana ürünü kesintisiz güç kaynakları olmak üzere, GSM, Telekomünikasyon, IT sektörü gibi çeşitli sektörlerde kullanılan özel modüler sistemleri, otomatik ve statik voltaj regülatörleri, statik transfer sistemleri, transformatörler, invertör, konvertör, aküler, solar sistemleri, vb ürünlerinin üretim ve satış sonrası hizmetini vermektedir.

Tescom A.Ş., müşteri ihtiyaçları dahilinde, kesintisiz olarak kullanımına olanak sağlayan ürünleri tasarlamakta, geliştirmekte, üretmekte, servisini vermekte, Türkiye’de ve tüm dünyada dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Tescom ürünleri, toplam kalite yönetimi ve müşteri memnuniyeti kriterleri göz önüne alınarak, TSE ve CE standartlarına uygun, ISO9001 – 14001 – 18001 ve 27001 kalite güvencesiyle üretilmektedir.

Uluslararası standartlara uygun çalışan üretim-test birimleri, tecrübeli Ar-Ge ve mühendis kadrosu, bölge/bayi ve çözüm ortakları yapılanması ile satış yapan satış bölümü, spesifik projelere cevap veren proje grubu, 40’ı aşkın ülkeye ürün pazarlayan ihracat departmanı ile yurtiçi ve yurtdışına 7/24 hizmet veren teknik hizmet departmanı ile çalışmalarını kesintisiz yürütmektedir.

Tescom A.Ş., 2016 yılı itibariyle DMY Holding Grup Şirketlerine dahil olarak, gelişen pazar trendlerine uygun, ihtiyaca yönelik özgün ürünler tasarlayıp, üreterek; enerjinin çevreye fayda sağlayabileceği alanlarda çalışmalarına devam etmektedir.

İletişim

TESCOM ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş

TELEFON: +90 (0) 216 977 77 70

FAKS: +90 (0) 216 527 28 18

WEB : www.tescom-ups.com

E-MAIL: info@tescom-ups.com

ADRES: Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 2.Cadde No:7 Zemin Kat Ümraniye / İSTANBUL

Hakkında

Technopc®, Yücel Elektronik tarafından 2006 yılında “daha iyi teknolojik ürünler” üretmek amacı ile oluşturulmuş markamızdır. Bilişim teknolojilerine yönelik çözüm ve hizmetleri, kaliteli ve verimli bir şekilde yaygınlaştırarak uygulamak ilkesiyle yola çıkan Technopc®, kurumsal şirketlere ve son kullanıcıya yönelik mini PC, tablet PC, masaüstü ve endüstriyel PC’ler, All In One’lar ve sanallaştırma çözümleri sunmaktadır. Technopc®, yenilikçi, çevreci ve yüksek performanslı ürünleri ile farkını ortaya koymakta, en son teknolojik ar-ge çalışmalarının ışığında katma değerli ve farklı ürünler sunmayı hedeflemektedir.

Türkiye’de mini PC pazarında adetsel ve projeler anlamında en çok tercih edilen bilgisayar markası olan Technopc®, mini PC serisi ile sağlıktan bankacılığa, eğitimden savunma sektörüne kadar geniş bir yelpazede, yeni kurulan veya teknolojisini iyileştirmek isteyen kurumlara çözümler sunmakta; ihtiyaçların belirlenmesi ve ürünlerin konumlandırılması konularında hizmet vermektedir. Mini bilgisayar segmentinde Nano ve Smart Ultra SFF serileri, %70 oranında düşük enerji tüketimi, %90’a varan yerden tasarruf ve sessiz çalışma özellikleriyle, eğitim kurumları, belediyeler, hastaneler, mağazalar ve çağrı merkezleri başta olmak üzere birçok kullanım alanında tercih edilmektedir. Mini PC serisi, işletme yönetiminde kompakt tasarım ile yüksek performansı buluşturmayı hedeflemektedir.

İleri Teknoloji

Tüm Technopc® ürünlerinde en ileri ve en  yenilikçi teknolojiler kullanılmaktadır. Intel® vPro teknolojisi sayesinde Yönetilebilir; Dahili Güvenlik Platform Modülü (TPM) güvenlik yongası sayesinde veri korumasını arttırmaya yönelik donanımsal şifreleme özelliği sağlar. Kullanıcısına etkileyici ve akıllı bir performans sunar.

 

İletişim

TECHNOPC TEKNOLOJİ SAN. VE TİC. A.Ş

TELEFON: +90 (0) 212 671 21 15

FAKS: +90 (0) 212 671 10 31

WEB SİTESİ: www.technopc.com.tr

E-MAIL: info@technopc.com.tr

ADRES: Ferhatpaşa Mah. 53 Sok. No:41 Technopc Plaza Ataşehir/İSTANBUL

Hakkında

1988 yılında kurulmuş olup, uzman kadrosu, bölge içine dağılmış tesisleriyle otomotiv ve beyaz eşya sanayi kollarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

2004 yılında Ülkemizde ve dünyada sürekli gelişen otomotiv, beyaz eşya, telekomünikasyon, tarım aletleri, elektrik ve mekanik endüstrilerinde hızla artan talebi karşılamak amacıyla  Yüksek basınçlı aluminyum enjeksiyon tesisi devreye alınmıştır.

Yüksek basınç alüminyum enjeksiyon yöntemiyle döküm, kumlama, vibrasyon, T5 ısıl işlem, CNC işleme, yıkama, sızdırmazlık testleri gibi operasyonları kapsayan üretim proseslerine sahip Tuğçelik Alüminyum,  orta vadede, gerek kapasite gerekse kalite bakımından Avrupada lider firma olmayı hedeflemektedir.

Yüksek nitelikli personeli, modern tesisleri ve “ISO/TS 16949 Kalite Yönetim Sistemi” ile müşterinin her türlü ürün ihtiyacına kısa sürede cevap verme yeterliliğine sahiptir.

İletişim

TUĞÇELİK aLÜMİNYUM VE METAL MAMULLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

WEB SİTESİ: www.tugcelik.com.tr

ADRES: Emek Mahallesi Nato Yolu No: 282 Sancaktepe / İstanbul

TELEFON:

Merkez: +90 216 415 24 57 (6 hat)

Fabrika: +90 216 540 61 75 (4 hat)

Hakkında

Uğur Bilgi Sistemleri (UBS), 1998 yılında dünyanın en zorlu sektörlerinden biri olan havacılık sektöründe, ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla kurulmuştur. Havaalanı elektronik ve elektro-mekanik sistemler konularında yüksek teknoloji çözümlerini geniş bir yelpazede sistem kullanıcılarının teknolojik taleplerini karşılamak üzere sunan UBS’nin, yurt içi ve yurt dışı havaalanlarında, ilgili projelerin gerçekleştirilmesi amacıyla aranılan ve tercih edilen saygın bir firma konumuna gelmesi uzun sürmemiştir.
Şirketimizin ilerlemesinde; özenle seçilmiş çalışanlarımız, müşteri portföyümüz ve projelerimize gösterdiğimiz önem büyük yer tutmuş, başarılı adımlar atmamızı ve sektörün en güçlü aktörlerinden biri olarak bu başarıyı uzun yıllar boyunca sürdürmemizi sağlamıştır.
Bugün ülkemizin her havalimanında çalışan bir sistemimiz olmasından ve Azerbaycan Bakü Heydar Aliyev Havalimanı’ndan Suudi Arabistan Medine Kral Abdülaziz Havalimanı’na kadar, nice uluslararası havalimanında Türk sermayesinin gücünü, Türk mühendisinin imzasını, Türk işçisinin alın terini taşıdığımız için gurur duyuyoruz.
Ayaklarımız yere basarken yıldızlara ulaşmaya çalışıyor; Türkiye’nin gücüne güç katmak için üretiyoruz.

İletşim

UBS HAVAALANLARI SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ            

Tel:        0(264) 614 35 36

Fax:       0(264) 614 35 38

Web:     www.ubs.com.tr

Mail:      info@ubs.com.tr

Adres:  Akova Mah. Sakarya Cad. No:57 Hendek SAKARYA

Hakkında

ULAK HABERLEŞME A.Ş. ticari faaliyet gösteren şebeke operatörlerinin kullandığı mobil ve geniş bant haberleşme sistemlerinin Ar-Ge ve mühendislik faaliyetlerini gerçekleştirmek, söz konusu sistemlerin ve yedek parçalarının üretimini, test, montaj ve entegrasyonunu, satış ve pazarlamasını, ithalat ve ihracatını yapmak, eğitim, bakım ve destek hizmetini vermek amacıyla SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri A.Ş. tarafından 20 Nisan 2017 tarihinde kurulmuştur.

İletişim

ULAK HABERLEŞME A.Ş.

Tel:        0(312) 286 94 87

Fax:       0(312) 286 94 88

Web:     www.ulakhaberlesme.com.tr

Mail:      info@ulakhaberlesme.com.tr

Adres:  Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Blv. No:280/G ODTÜ Teknokent Bilişim ve İnovasyon Merkezi K:5 No:7/8 06510 Çankaya Ankara

Hakkında

Türkiye’nin lider vasıflı pres baskı sac parça üreticilerinden olan Ulus Metal 1970 yılında kurulmuştur. 2007 yılından beri Gebze Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 8000 m² kapalı alana sahip tesisinde, gün geçtikçe artan makine ve iş hacmi ile ağırlıklı olarak otomotiv sektöründe olmak üzere, fren ve soğutma sistemleri üreticilerine hizmet vermektedir. Yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine bugün faal olarak hizmet etmekte olduğu 1000’den fazla parçanın kalıplarının tamamı firma bünyesindeki kalıphanede üretilmiştir. Kalıp tasarım ve imalatındaki gücü, orijinal ekipman üreticilerinin projelerine tasarım aşamasında katılım şansını vermektedir. Geniş üretim ve kısa zamanda istenilen miktarda parça üretebilme kapasitesi Ulus Metal’in tercih edilen firma olmasını sağlamaktadır. Bugün, yetişmiş teknik kadrosu, yatırımları, en önemlisi müşteri odaklı şirket kültürü ile ağırlığını ihracat ve ana üretici firmalara yönelterek büyümeye devam ettirmeyi hedeflemektedir. Ulus Metal SGS tarafından ISO TS 16949:2009, ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 sistemleri için belgelendirilmiştir.

İletişim

ULUS METAL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(262) 677 10 21

Fax:       0(262) 677 10 26

Web:     www.ulusmetal.com.tr

Mail:      info@ulusmetal.com.tr

Adres:  GOSB 1000.Sok. No:1039  41480  Gebze-Kocaeli

Hakkında

UniqueTech Mühendislik, 2015 yılında Çayırova Kocaeli'nde kurulmuş, Lazer Eklemeli İmalat (LAM),Lazer Kaplama (Laser Cladding) ve Lazer sertleştirme konularında mühendislik ve ürün hizmeti veren uzman kuruluş haline gelmiştir. UniqueTech Mühendislik ayrıca nükleer enerjinin endüstriye uygulanması konusunda ürün ve hizmetleri bulunmaktadır.Bununla beraber yeni ve mevcut projeler ve proje yönetimi konularında uzman Mühendislik ve Tasarım çözümleri sunmaktadır.

Uniquetech mühendislik sağladığı yeni ve yenilikçi çözümleri pek çok endüstriye hizmet sunmaktadır.

İletişim

UNIQUE TECH MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.        

Tel:        0(262) 658 86 80

Fax:       0(262) 658 86 81

Web:     www.uniquetech.com.tr

Mail:      info@uniquetech.com.tr

Adres:  Marmara Geridönüşümcüler San. Sit. Ayçiçek Sokak No:25/B Şekerpınar Çayırova/Kocaeli

Modal Title

UZMAR’ın hikâyesi, 1984 yılında, Türkiye’nin ilk özel şahsi pilotluk ve Kıdemli Liman Kaptanı Altay Altuğ’un (1952’deki özel gemi liman şirketi) Ege Denizi’ndeki özel sektör limanlarına ve limanlarına hizmet vermek üzere kurulmasıyla başlar.

1996 yılında UZMAR filosunu en hızlı şekilde üretme potansiyeli ile en yüksek kalitede inşaat yapma filosunu genişletmek için kendi römorkörlerini inşa etmeye başladı.

2007 yılında, Kocaeli Serbest Bölgesi’ndeki yeni UZMAR Tersanesinde römorkör üretimi için modüler seri üretim kullanıyordu.

UZMAR, kuruluşundan bu yana denizcilik mükemmellik geleneğini ve değerlerini takip etmiştir. 

Bugün UZMAR, Aliağa ve Akçansa Çanakkale Çimento Fabrikası’nda yılda 7600 başarılı gemi manevraları düzenlerken, farklı tiplerde 12 gemi inşa edip ihraç etmektedir.

İletişim

UZMAR GEMİ İNŞA SANAYİ VE TİC. A.Ş.

Tel:        0(262) 341 45 10

Fax:       0(262) 341 45 10

Web:     www.uzmar.com

Mail:      sales@uzmar.net

Adres:  Kocaeli Serbest Bölgesi Sepetlipınar Mah 102. Cad No: 14-16 41090  Başiskele / Kocaeli

Hakkında

UNI İnfrared projektörler UNIVERSAL Elektronik Teknoloji Ltd. Şti. tarafından üretilmektedir. UNIVERSAL 1989 yılında kurulmuş olup Elektronik Güvenlik Sistemleri ithalatı ve uygulaması konusunda faaliyet göstermiştir. UNIVERSAL son 10 yıldır tüm mühendislik ve bilgi birikimi ile INFRARED PROJEKTÖR üretimine odaklanmıştır. UNIVERSAL tarafından üretilen İNFRARED PROJEKTÖRLER Türkiye genelinde yaygın olarak Nato, Askeri Tesisler ve Emniyet Müdürlükleri Sistemleri ile ve pek çok özel güvenlik şirketi sistemlerinde başarı ile kullanılmaktadır.

İletişim

UNIVERSAL ELEKTRONİK TEKNOLOJİ TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.          

Tel:        0(216) 417 76 20

Fax:       0(216) 417 72 41

Web:     www.uninightvision.com

Mail:      www.uninightvision.com

Adres:  Çınar Mah. Atatürk Cad. Tahsinbey Sok. No:9 / B Küçükyalı 34841 İstanbul

Modal Title

Uzun Hidrolik , müşteri odaklı tasarım ve üretim firmasıdır. 1990 yılında kurulmuştur.

 • Hidrolik Silindir
  •    Hidrolik Blok
  •    Hidrolik Destekli Özel Makine

tasarımı ve üretimini gerçekleştirmektedir.

Kurucusu Mustafa Uzun’dur. İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, üniversite yaşamını Almanya’da geçirmiştir. 1980 yılında Karlsruhe Teknik Üniversitesi’nden yüksek makine mühendisi olarak mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra 5 yılını sanayide geçirmiştir. 1985-1990 yılları arasında Mannesmann Rexroth’ta konstrüksiyon müdürü olarak çalışmıştır.

Uzun Hidrolik mart 2010 yılında Tuzla’daki yeni merkezine taşınmıştır. Yaklaşık 500 m² ofis ve 3500 m² üretim sahası ile geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.

85 tecrübeli çalışanı ile devamlı gelişen makine parkuru ve yılların bilgi birikimi sayesinde Müşteri Memnuniyetini garanti etmektedir.

VİZYON & MİSYON

Neden Uzun Hidrolik?

Uzman Kadro:

85 kişilik deneyimli kadro , yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübesi ile her türlü hidrolik blok, hidrolik silindir ve sisteme çözüm sunmakta, geliştirmekte ve üretmektedir. Bünyesinde 6 mühendis, 5 meslek yüksek okul mezun çalışanı vardır.

Kalite:

Tecrübeli iş gücü, her zaman gelişen ve sürekli iyileşen kalite anlayışı ile müşterilerine kaliteyi zamanında ve uygun fiyata sunmayı kendine görev edinmiştir. Bu sayede ISO9001:2008 belgesini almaya hak kazanmıştır.

Müşteri Odaklı Gelişme:

Koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla, müşterilerin her türlü sorununa engin deneyimiyle çözüm sunmakta ve bu doğrultuda gelişmektedir.

Esnek Üretim Olanakları:

Geniş makine parkuru, ve müşteri odaklı planlama sayesinde müşterilere sorunsuz hizmet sağlamayı amaçlamaktadır .

İletişim

UZUN HİDROLİK SAN. VE TİC. A.Ş.            

Tel:        0(216) 394 17 36

Fax:       0(216) 394 22 92

Web:     www.uzunhidrolik.com

Mail:      info@uzunhidrolik.com

Adres:  İstanbul Deri Organize Sanayi Karadeniz Cad. No:11 13/2 Özel Parsel Orhanlı - Tuzla - İstanbul