SAHA İstanbul Üyeler

Daha milli savunma sanayi için bütün yeteneklerimiz ile firmalarımızın yanında yer alarak savunma sanayimizi ileri teknolojiler üretebilen konuma taşımak için faaliyetlerimize duraksamadan devam edeceğiz.
Hakkında

NANOKAP  Firması, Ülkemiz Sanayisinin rekabet gücünü arttırmak ve maliyetleri düşürmek amacıyla, çalışan parçaların servis ömürlerini uzatarak  aşınma, sürtünme, korozyon bozulmalarını önlemek amacıyla ileri kaplama teknolojisi uygulayan bir firmadır. Kaplama, çalışan parçaların yüzey bozulmalarını önlemek amacıyla uygulanan bir yüzey çalışmasıdır. Parçanın üst yüzeyine koruyuculuğu, diğer bir ifade ile sertliği yüksek, farklı bir tabaka ile uygulanır.

Faaliyet gösterdiğimiz sektörler başlıca; Savunma Sanayi, Makine – İmalat  ,Çelik yapılar, Enerji sektörleri

Günümüzde özellikle korozyon ve aşınmanın ön plana çıkmasıyla, yüzey koruma teknikleri önem kazanmaktadır. Abrasif aşınmaları önleyici kaplamalar, bakım maliyetlerini ve üretim kayıplarını arttıran aşınmalara, etkili çözümler sunmaktayız. Korozyon önlemede  sıcak daldırma galvanizleme yöntemi uyulamayan makine ve çelik iş parçalarına çözüm üretmekteyiz. Ayrıca tüp şeklinde kapalı olan paçaların sıcak banyoda patlaması söz konusudur. Büyük parçaların galvanizlemesi ise söz konusu değildir. Nanokap firması  ileri teknoloji tekniği yardımıyla; Al , Zn , Zn-Al gibi korozyona dirençli kaplamaların yanında, aşınmaya dirençli Çelik , Paslanmaz Çelik ve Bronz esaslı kaplamalar da üretilebilmektedir.

İletişim

NANOKAP YÜZEY KAPLAMA TEKNOLOJİ METAL MAKİNA SANAYİ DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ   

Tel:        0(264) 276 73 15

Fax:       0(264) 276 73 16

Web:     www.nanokap.com

Mail:      info@nanokap.com

Adres:  Erenler Mah. 1234 Sok. No:21 Erenler - SAKARYA

Hakkında

Nero Endüstri Savunma Sanayi A. Ş. 2009 yılında Makine Mühendisi Alican Ökçün tarafından Savunma Sanayii’ne yerli sistem çözümleri ve mevcut sistemleri yerlileştirme amacıyla İstanbul Türkiye’de kurulmuştur. Kurulduğundan bu yana; yerli tasarım ve çözümleriyle Türk Savunma Sanayii, yurtdışı ve yurtiçi özel sektörde birçok AR-Ge projesi ve sistem çözümü sunmuştur. Günümüz Savunma Sanayii için yerli sistem üretici misyonunu kendisine görev edinerek, konusunda uzman ekibi ve kapasitesi ile gerek tamamen gerekse kısmi olarak özgün sistem ve uygulama çözümleri üretebilmektedir. 2017 yılında sürekli yenilik odaklılığı çerçevesinde Ar-Ge faaliyetlerini belgeleyerek 334. Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazanmıştır.

Firmamız yerli üretim imkanı sayesinde hızlı tedarik ve prototip üretimi ile askeri sistem uygulamalarına komple sistem çözümleri sunmaktadır. Askeri dual, mobil, uzaktan komuta jeneratörler, motor, personel, lastik gibi bölmelere yerleştirilen infilak bastırma tüpleri, optik ultraviyolet ve kızılötesi  dedektörler, optik kontrol dedektörleri, yangın söndürme ve infilak bastırma sistemleri için kontrol kutusu ve gerekli yazılım algoritmaları, güç kablo tamburları, alternator ve ilave güç sistemleri, araçüstü güç dağıtım sistemleri, kimyasal biyolojik radyoaktif nükleer mobil korunma sistemleri ve birçok yeni Ar-Ge projeleri ile gelişimine devam etmektedir. Gün geçtikçe ürün gamını arttırmaktadır. Duyulan ihtiyaçlara göre üreticiler ile koordineli sistem tasarımları, üreticinin ihtiyacı olduğu takdirde teknik ve dökümantasyon desteği sağlamaktadır. İlerleyen sistem çözümleri ile hızlı tepkiler vererek mükemmel sonuçları hedeflemektedir.

Nero Endüstri devamlı gelişen ve ilerleyen çağın değerlerini takip ederek yenilik ve yerlilik faaliyetlerini son hızda sürdürmektedir. Genç ve dinamik Ar-Ge mühendindisleri, tecrübeli ekip yöneticileri, geleneksel değerlerle modernizmi birleştirmiş, yenilik ve yerlilik odaklı tüm personeli ile ülkesine yenilikçi çözümler sunmakta, paralel süreçte Türkiye’yi uluslararası birçok platformda temsil etmektedir.

İletişim

NERO ENDÜSTRİ SAVUNMA SANAYİ A.Ş.             

Tel:        0(212) 482 00 88

Fax:       0(212) 549 90 04

Web:     www.neroindustry.com

Mail:      info@neroindustry.com

Adres:  İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Fatih Sanayi Sitesi, 4B Blok No:3, 34490 Başakşehir/İstanbul

Hakkında

Kendi geliştirdiği mobil uydu anten teknolojisiyle alanında Türkiye’de üretim yapan tek şirket olan Neta, 1987 yılında kurulmuştur. Ürünlerini, yalnız iç piyasada değil, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede kullanıcıları ile buluşturmaktadır. 30’a yakın ülkeye yapılan ihracatın tüm satışlara oranı   %60 mertebesindedir.

Neta ürün yelpazesi dört gruptan oluşur:

Kara araçları için TVRO anten sistemleri,
Deniz araçları için TVRO anten sistemleri,
VSAT anten sistemleri
SATCOM anten sistemleri
Neta bütün ürünlerini, yurtdışından hiçbir üretim lisansı veya know-how kullanmadan, kendi ARGE çalışmalarıyla geliştirmiştir. Ar-Ge Faaliyetleri Dudullu/Ümraniye’deki Fabrika bünyesinde ve Teknopark İstanbul’da bulunan arge departmanlarımızda  13 kişilik bir kadro ile devam etmektedir.

Başarı ile tamamlanıp ticarileştirilmiş 13 adet TEYDEB ve bir adet SANTEZ Projemiz bulunmaktadır. Halen devam etmekte olan Tübitak destekli Ar-Ge Projelerimiz Teknopark İstanbul Ofisimizde devam etmektedir.

Neta Ar-Ge Mühendislik faaliyetlerini dört ana kategoride toplamıştır. Bunlar Donanım, Yazılım, Anten ve RF ve Mekatronik’tir.

Ayrıca ülke çapındaki ve yurtdışındaki montaj ve teknik servis noktalarıyla, satış sonrası hizmette de öncüdür.  ISO9001:2008 Kalite Sistem Belgesine sahip olan Neta, ürünlerinde CE, ROHS ve E gibi uluslararası normlara sahiptir.

Neta’nın başarısının ardında, müşteri odaklı yaklaşım, üstün teknoloji ve kaliteli üretim anlayışı yatar.

İŞ KOLU VEYA KOLLARI

Ar-Ge ve Üretim faaliyetlerimizin odaklandığı ana iş kolları:

Elektronik Donanım Tasarım
Gömülü Yazılım Geliştirme
Mekatronik ve Kontrol Sistemleri Geliştirme
Anten ve RF tasarım ve simülasyon
Prototipleme ve Test
Elektronik ve mekanik üretim hatları

ÜRÜN/PROJE/HİZMETLER

Dönerkanat sistemleri için uçtan uca uydu haberleşme sistemi tasarlanması ve geliştirilmesi (ctech firması ile ortak olarak başvurmuş olduğumuz 1511 projesi – başvuru aşamasında)
Ka Band Anten Sistemi (teydeb:1140072): hareketli ortamlar için araç üstü ka band iki yönlü uydu haberleşme anten sistemi (1511) (devam ediyor)
Cam Modul (teydeb: 3150790): ortak arabirimli şartli erişim modülü tasarlanması ve geliştirilmesi (1501) (devam ediyor)
Ka Band Autopoint Anten: park halindeki araçlarda kullanilmak üzere iki eksenli hareketli ka-band anten sistemi (tamamlandı)
Flat anten (teydeb: 3090762): huzmesi ve pozisyonu elektronik kontrollü uydu anteni ve alici
Drx (teydeb: 3100661): dar bantlı, çok kanallı radyo yayini alici ve ağ geçidi
TKGS yazılımı: TÜRKSAT için tkgs (türksat kanal güncelleme sistemi) standardı ve yazılımının gerçekleştirilmesi
Mobilsat Anten Sistemi (teydeb: 3060572): kara ve tren yolu uygulamaları için alıcı mobil anten sistemi

İletişim

NETA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.        

Tel:        0(216) 504 27 21

Fax:       0(216) 504 27 21

Web:     www.neta.com.tr

Mail:      msengiz@neta.com.tr

Adres:  Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No:1/3A D.201 Pendik 34906 İstanbul

Hakkında

Netaş, bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılara ve kurumlara uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunuyor. 1967’den beri sahip olduğu yetkinlik, geniş bilgi ve güçlü deneyimiyle iş verimliliğinin artışı için çalışan Netaş, bilişim teknolojileri alanındaki faaliyetlerini, Ar-Ge biriminin katkılarıyla sürdürüyor. Netaş, aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, savunma iletişim ağının modernizasyonunda da önemli bir rol oynuyor.

Netaş, Türkiye’nin ve bölgenin dijital dönüşümünde önemli bir görev üstlenerek kamu, telekomünikasyon, finans ve genel sektörden önde gelen şirketlere geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Netaş, müşterilerinin bilişim sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmesi ve teknolojiyi daha verimli kullanma ihtiyacı doğrultusunda, küresel teknoloji devleriyle stratejik iş ortaklıkları yapıyor, 200’den fazla küresel operatör için yazılım çözümleri geliştiriyor.

Bilişim sektörünün en büyük 500 şirketinin değerlendirildiği Bilişim500 araştırmasında Netaş, 2017 satış gelirleriyle ‘Donanım’ ve ‘IoT ve M2M’, ‘Ağ Donanımı’, ‘Hizmet İhracatı’, ‘Veri Yedekleme ve Depolama Donanımı’ kategorilerinde “Yılın Sistem Entegratörü” seçildi. ‘Bilişim Hizmet İhracatı’ alanında “Ekonomiye Katkı Özel Ödülü” aldı.

Türk Patent ve Marka Kurumu’nun 2017 yılı raporuna göre, Netaş toplam patent başvuru sayısına göre telekomünikasyon sektörü firmaları arasında üçüncü sırada yer aldı.

Netaş aynı zamanda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında, performans endeksi değerlendirmesi sonucunda ‘Telekomünikasyon sektöründe en başarılı Ar-Ge Merkezi’ seçildi ve ‘Ar-Ge Personel İstihdamı’ dalında da birinci oldu.

Son on yılda sektörünün üzerinde büyüme kaydeden Netaş; müşterilerine odak teknolojileri olan mobil geniş bant, siber güvenlik, bulut bilişim, iş uygulamaları ve büyük veri konularında çözüm sunuyor. Netaş, Asya-Pasifik’tenTürkî Cumhuriyetlere ve ağırlıklı olarak Kuzey Afrika ülkelerinden Orta Doğu bölgesine uzanan bir coğrafyadaki kurumlara teknoloji danışmanlığı, satış sonrası desteği gibi uçtan uca katma değerli çözümler sunuyor.

Hisselerinin %36,95’sı Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören şirketin başlıca ortakları arasında, %48,05 payla ZTE Cooperatief U.A. (“ZTE”) ve %15 payla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yer alıyor.

İletişim

NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.           

Tel:        0(216) 522 20 00

Fax:       0(216) 522 22 22

Web:     www.netas.com.tr

Mail:      www.netas.com.tr

Adres:  Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11 34912 Kurtköy Pendik İstanbul

Hakkında

Son 30 yıl içerisinde çevre, sağlık ve emniyet kavramları, doğal kaynaklardaki kıtlık, içme suyu, kanalizasyon ve gaz sistemlerinde daha yeterli ve etkili altyapıları gündeme taşımıştır. Biz de bu trendi takip ederek plastik boru sistemleri konusunda yapabileceklerimizi ortaya koyduk.

Termoplastikler diğer sistemlere göre pek çok avantaja sahiptir. Örneğin kurşun kirlenmesine karşı zehirli madde ihtiva etmez, seramik sistemlerle kıyaslandığında kırılgan değildir, çelik ve beton sistemlere göre aşınma riski yoktur. Tüm bunların dışında termoplastik sistemler dayanıklı ve emniyetli birleştirme sistemlerine sahiptir.

Bizim geçmişimiz bu konuda pek çok uluslararası rakibimiz kadar uzun değildir. Ancak başlangıçta doğru hedefler belirlendiğinde başarıya nasıl ulaşılabildiğini de açıkça göstermektedir. Biz uluslararası standartları yakından takip ederek ham maddeden son ürüne kadar komple kalite kontrol sistemini uygularız. Yalnızca çevre, sağlık ve emniyet şartnamelerine göre uygunluğu tescil edilmiş malzemeler sistemimizde kullanılır.

Kalite yönetim sistemimiz sürekli sıkı kontrole tabi olup, müşterilerimizin ihtiyaçlarının hızlı ve tam olarak çözümüne odaklanmıştır. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla yakın ve uzun dönemli ilişkilerin kurulması esas politikamız olup başarının elde edilebilmesi için küreselleşmenin önemini biliriz. Bu da uluslararası rakipler arasında yer almamızı sağlamaktadır. Son yedi yılda buraya gelebildik. Ancak hedefimiz başarıyı geçmiş üzerine inşa etmek ve geleceğe odaklanmaktır. Bu da yeni ürün ve servislerin geliştirilmesi, insan kaynaklarımıza yatırım, araştırma ve teknolojiye yönelim anlamına gelmektedir.

Amacımız dünya çapındaki müşterilerimize en iyi ürün ve servisimizi ulaştırabilmektir. Bu bizim küresel büyüme stratejimizdir. Amacımız ve rekabet gücümüz var. Bizi bu amaca ulaştıracak kapasite ve tecrübemiz olduğunu biliyoruz. Bunun ötesinde değerli müşteriler olmadan hiç bir işin ayakta kalamayacağının ve başarıya ulaşılamayacağının da farkındayız. Bu nedenle de müşterilerimizi her şeyin üstünde tutmaya devam edeceğiz.

İletişim

NTG PLASTİK SAN. VE TİC. A.Ş.  

Tel:        0(216) 595 31 21

Fax:       0(216) 595 31 25

Web:     www.ntgplastik.com

Mail:      info@ntgplastik.com

Adres:  Şeyhli Mah. Ankara Caddesi, No:326 K:1, 34906 Pendik-İstanbul

Hakkında

Nursan 1990 yılında talaşlı imalat sektörüne hizmet amacıyla İstanbul’da kurulmuştur. Makine parkını, son teknoloji CNC  İşleme Merkezleri, CNC Tornalar, CNC ve Üniversal Taşlama Tezgahları,

Üniversal Frezeler, Üniversal Tornalar, CMM ölçüm cihazları ile zenginleştirerek proje bazlı hassas ve tecrübe gerektiren işlere yönelmiş olup kendine kalite ve güveni ilke edinmiştir.

Firmamız faaliyet alanları ve üretim çeşitliliği kısaca;  Savunma Sanayi, Havacılık, Paketleme, Hidrolik – Pnömatik Sistemler, Aparat ve Fikstürler, Medikal Ekipmanlar, proje ve numune bazlı üretimler ve montaj grupları konusunda yan sanayi hizmeti vermektir.

Uzun soluklu müşteri memnuniyetini hedefleyen firmamızın İsviçre, Almanya, İtalya gibi Arupa ülkelerine doğrudan ihracatı bulunmaktadır.

Aynı zamanda kendi üretimimiz olan Holdex markamız altında CNC Tezgah Aksesuarları ve Aparatları, CNC Döner Puntalar, Sabit Puntalar, CNC Tornalar için Takım Tutucular, CNC Tornada Delik İçi Altı köşe Açma Aparatı, Hidrolik Ayna Ayakları, Çubuk Çekme Aparatı, Hidrolik Pens Aynaları, Pens Tutucular, Delik Kater ve U-Drill Soketleri, Fener Mili İçi Dayama Aparatı vb. imalatımız bulunmaktadır.

İletişim

NURSAN SAN.TİC.          

Tel:        0(216) 540 73 19

Fax:       0(216) 540 73 16

Web:     www.nursancnc.com

Mail:      info@nursancnc.com

Adres:  İMES San Sit A Blok 101 Sok No:1 Ümraniye İstanbul

Hakkında

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmek, ürün ve hizmetleri maksimum kalitede, en ekonomik şekilde ve %100 müşteri memnuniyeti ile üretmek temel politikamızdır.

Firmamız, tekstil makineleri, kalıp, otomotiv ve gerekli istek doğrultusunda yedek parça üretimini sürdürmektedir. CNC tezgahlarımızla siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Firmamız, Türkiye’nin kalkınmasında rol oynayan SAVUNMA ve HAVACILIK ve MEDİKAL sanayine yedek parça üretimi ve ihtiyaçlarını en kısa sürede, hassas işleme teknikleri ile karşılamak ve tedarikçisi olmak için kurulmuştur.

Yapılan çalışmalar arasında;

-Endüstriyel ürün tasarımı ve ARGE çalışmaları.

-Havacılık ve savunma sanayi özel parça imalatı.

-Makina yedek parçalarının cnc talaşlı imalatı.

-Otomotiv yedek parçalarının cnc talaşlı imalatı.

-Medikal parçaların ve yedek parçalarının cnc talaşlı imalatı.

-Dental parçaların ve yedek parçalarının cnc talaşlı imalatı.

-Temiz oda paketleme hizmetleri

Firmamız Ankara Ostim O.S.B de 500 metre kare kapalı sahası bulunan işyerinde;

Torna Tezgahları, Kayar Otomatlar, Matkaplar ile bunun yanında CNC TORNA ve CNC kayar otomat tezgahları ile çeşitli makine yedek parça imalatları, özel imalatlar ve isteğe yönelik makine imalatları ile sektöre hizmet etmektedir.

Üretim ülkemizin büyümesi vazgeçilemeyecek bir olanaktır.  Üretim için gerekli olan mühendislik, çeşitli yapıtaşları gerektirir. İşletme kurulumundan üretilecek malın cinsine, parçanın sıfırdan tasarımından üretilip kullanıma hazır hale gelmesine kadar çok zorlu yollar girişimciyi meşgul etmektedir. Nitro İnovasyon olarak size üretimin her aşamasında yardımcı olabiliriz

Her geçen gün müşteri ve ürün yelpazesini geliştiren Nitro inovasyon, kaliteli ürün, zamanında teslimat ve uygun fiyat politikasından asla taviz vermeyerek müşteri memnuniyeti politikasını kendisine hedef seçmiştir. Firmamız bünyesinde bulunan Cnc torna, Cnc kayar otomat tezgahları ile;

Otomotiv yedek parça

Hidrolik, pnomatik bağlantı parçaları

Doğalgaz bağlantı parçalarında

Tente perde sistemleri mekanizma bağlantı parçalar

Gıda makinaları yedek parçaları,

Tarım makinaları ve yedek parçaları

Tekstil makinaları ve yedek parçaları

İnşaat makinaları yedek parçaları ve bilimum inşaat parçaları

Konveyör sistemleri ve yedek parçaları,

Elektronik yedek parçalar,

Kalıp pimleri, kalıp burçları ve kalıp bağlantı elemanları,

Otomatik kapı ve pencere sistemleri,

Menteşe pimleri-burçları

Silah ve yedek parçaları,

Teflon-bakır-alüminyum conta, pul ve sızdırmazlık elemanları

Baskı sistemleri ve yedek parça aksamları,

Matbaa- ofset makinaları ve yedek parça aksamları,

Makina- masa ayak sistemleri ve aksamları,

Fren çatal parçaları,

Paslanmaz, bakır, pirinç alüminyum, polyemid, teflon, kestamid, burçlar-pimler-cıvatalar-tapalar. vb. sektörlere yedek parça temin etmektedir.

İletişim

NİTRO INNOVATION    

Tel:      0 (312) 354 0500

Fax:       

Web:     www.nitroinovasyon.com

Mail:     info@nitroinovasyon.com

Adres: Alınteri Bulvarı Gül86 1/94 Ostim Yenimahalle Ankara

Hakkında

OBSS, 2005 yılından beri Türkiye’nin en büyük ve saygın kurumlarına yazılım hizmeti sunmaktadır. Sürekli büyüyen, 400 kişilik uzman kadrosuyla, Java ve .NET alanında anahtar teslim proje ve dış kaynak hizmeti verirken; yazılım mimarisi, proje yönetimi, sürüm ve konfigürasyon yönetimi, kodlama, yazılım kalite güvence testleri başlıklarındaki tecrübesi ile yazılım sektörüne katma değer sağlamaktadır.

Firmalara yazılım hizmeti vermenin yanı sıra kurmuş olduğu AR-GE laboratuvarı ile geleceğe yatırım yapan OBSS, geleceğin bir parçası olmayı değil geleceği şekillendirenler arasında yer almayı tercih etmektedir. Bu doğrultuda, laboratuvarda otonom su üstü, sualtı ve hava taşıtları üzerinde çalışılmaktadır.

Otonom araçların görev amaçlı bir araya getirilerek filo şeklinde birlikte çalışabilmelerinin sağlanması hedeflenmektedir. OBSS, AR-GE çalışmalarından elde ettiği tecrübe birikimi ve ortaya çıkardığı özgün ürünlerin sivil ve askeri alanda çok sayıda uygulama bulacağını değerlendirmektedir.

OBSS Mobile ile kurumsal firmalara iOS ve Android uygulamaları alanında yaratıcı ve yenilikçi mobil uygulama çözümleri sunan OBSS, Atlassian’ın Türkiye’deki ilk ve tek platin iş ortağıdır.

OBSS, müşterilerine Teknopark İstanbul, Ankara Cyberpark, San Francisco ve New York ofisleri ile hizmet vermektedir.

İletişim

OBSS BİLİŞİM BİLGİSAYAR HİZMETLERİ DAN.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.             

Tel:        0(216) 688 34 36

Fax:       0(216) 688 54 83

Web:     www.obss.com.tr

Mail:      info@obss.com.tr

Adres:  Teknopark İstanbul Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No: 1/5A Z07 34906 Pendik/İSTANBUL

Hakkında

Nikken, takım tutucuları ve makine takımları bağlantıları imalatçısıdır. Uçak sanayi, yüksek hassasiyet makinaları, otomotiv gibi birçok endüstri dalında 1958’den beri Pazar liderliği yapmaktadır. Ham maddeden hassas finiş işlemeye kadar yukarıda bahsedilen endüstri dallarında ‘’Bütünsel imalat sistemleri’’ anlayışını sürdürmekten dolayı gururluyuz. NİKKEN kelimesi günlük çalışma ve araştırma anlamına gelmekle beraber, bu prensip çalışmalarımız tarafından mükemmeliyeti arama çabası olarak günlük çalışmalarına yansıtılmaktadır. Teknolojilerimizi devamlı olarak geliştirme çabası ile ülkelerimizin kullanıldıkları alanda güven ve saygınlık kazanmalarını hedeflemekteyiz.

11 ülkede denizaşırı satış ofisi bulunmaktadır. Her satış noktası, takımlandırma ve CNC döner tabla stoğuna sahiptir ve ürünlerin servisine bakan yetiştirilmiş mühendisler bulunmaktadır. Diğer bölgeler ise; Okyanusya, Güney Amerika, Afrika, Kuzey-Batı Asya’dır.

İletişim

OCTO MÜHENDİSLİK BİLGİSAYAR DANIŞMANLIK EĞİTİM HİZMETLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.   

Tel:        0(216) 373 81 81

Fax:       0(216) 464 06 20

Web:     www.nikken.com.tr

Mail:      info@nikken.com.tr

Adres:  E5 üzeri Küçükyalı Yanyol Sanayii Sitesi Irmak Sok.No:5 Küçükyalı - İstanbul

Hakkında

Olcay Kilit 1964 yılında genç girişimci Olcay Denizli tarafından şahıs şirketi olarak İstanbul’da kuruldu. Olcay Denizli, işe Türkiye’nin sınırlı koşullarında makine ve kalıp imalatı yaparak başladı. Sıkı ve disiplinli çalışma süreciyle günden güne güçlü bir firma haline geldi ve 1996 yılında kurumsallaşma temelleri atılarak limited şirket oldu.

Vizyonunu, “yakın gelecekte Türkiye ve Dünya pazarında alanında en üst seviyede yer almak” olarak belirleyen firmamız bu yönde güçlü adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Müşterilerine esnek tedarik süreci imkanı vererek kaliteli hizmet sunan firmamız, 2001 krizinden kısa bir süre sonra 2004 yılında ISO:TS 16949 belgesini Türkiye’de ilk alan firmalardan biri olmanın gururunu taşımaktadır.

2017 yılına gelindiğinde Olcay Kilit, işletme modelini ve ticari ünvanını Limited Şirket’ten Anonim Şirket olarak değiştirerek kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atmış bulunmaktadır.

Müşterileri arasında Mercedes-Benz, EvoBus, MAN, Scania, Otokar, Temsa, Isuzu gibi uluslararası alanda söz sahibi ticari araç üreticileri bulunmaktadır.

Şuanda Türkiye’nin en köklü kilit imalatçılarından biri olan Olcay Kilit Sanayi ve Ticaret A.Ş, Pendik Kurtköy’de 5200 metrekare kapalı alana sahip fabrikasıyla ticari ve savunma sanayi araçları için kilit ve kilit aksamları üretmeye devam etmektedir.

İletişim

OLCAY KİLİT SAN. VE TİC. A.Ş.    

Tel:        0(216) 595 12 21

Fax:       0(216) 595 12 21

Web:     www.olcaykilit.com.tr

Mail:      info@olcaykilit.com.tr

Adres:  Eski Ankara Cad. Kiram sok. No:10 Şeyhli Köyü Kurtköy/İstanbul

Hakkında

1993 yılında kurulan şirket, benzersiz bir tasarıma, zamanın dinamikleri ve neredeyse kusursuz mühendislik özelliklerine sahip bir süper spor otomobil üretmeyi başardı. Ekber Onuk ve oğlu Kaan Onuk, o zamanlar projede çalışan tek insanlardı. Otomobil uzmanlarını işe almak zorunda kaldılar, 1970’lerin başlarında öncü yenilikçi spor otomobil ekibi için tanınan Anadol STC16 ekibinden Ekber Onuk’un ekip arkadaşı, Otosan’daki fabrika müdürü Eralp Noyan ve Erol Batur projenin vazgeçilmezleriydi. Devam eden yıllardan sonra, muhteşem tasarımcı Gökhan Akış, Sazan’ın tasarımcısı olarak işe alındı. Kaan’ın katlanamayan kaybından sonra, kendi projesi daha önemli bir aşamaya geçti. Sazan ve S56 iki farklı amaç için üretilmiş otomobillerdir. S56, sektördeki düşük bütçe, düşük ağırlık, yüksek performans farkını mümkün olduğu kadar düşük tutacak şekilde doldurmak için tasarlanmıştır, Sazan ise S56 ile yalnızca bir uzmanlık alanı paylaşır ve ağırlığı mümkün olduğu kadar düşük tutar. Hala durmadan 100 km / s hızla ilerleyen 4 saniyenin altında hızlanan ve 300 km / s ulaşılana kadar hızlanmayı durduramayan Onuk Sazan LM, S56 neredeyse size sunarken Aynı sürüş keyfi, küçültülmüş. Şirket kurallara uyuyor ve bunları dünya koşullarında büküyor.

İletişim

ONUK TAŞIT SANAYİ A.Ş.             

Tel:        0(216) 507 10 76

Fax:       0(216) 507 10 79

Web:     www.onuk.com

Mail:      info@onuk.com

Adres:  KIZILÇAM SK. 13, AYDINTEPE, 34947  TUZLA-İSTANBUL

Hakkında

Orsan OPS, 1977 yılında yönetim kurulu başkanımız Salim SERİM tarafından kurulmuştur.

Orsan OPS, dikiş makineleri yedek parçaları üretmek amacı ile faaliyetine başlamış olup, 2002 yılında kendi tasarladığı dikiş makinelerini üretmeyi başarmıştır. 2007 yılından itibaren TAI TUSAŞ’ın alt yüklenicisi olmuştur. 2008 yılından itibaren savunma sanayine kritik parçalar üretmeye ve 2011 yılından itibaren ise yerli bir yarış otomobil projesinin %65’ini kendi tesislerinde üreterek, otomotiv sektöründe boy göstermeye başlamıştır. Faaliyet gösterdiğimiz dallarda ARGE’den seri üretime kadar olan tüm süreçlerde sahip olduğu 47 kişilik nitelikli kadrosu ve yılların tecrübesi ile hizmet vermektedir. Sahip olduğu UNI EN 9100:2009 kalite belgesi sayesinde müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılamaktadır.

ARGE ve üretim süreçlerini 2015 yılında faaliyete geçen, İstanbul Trakya Serbest bölgesinde 5900 M2 kapalı alanı olan, kendi tesisinde sürdürmektedir.

İletişim

ORSAN OPS TALAŞLI İMALAT SAN. VE TİC KOLL. ŞTİ.        

Tel:        0(212) 472 08 78

Fax:      

Web:     www.orsanops.com

Mail:      info@orsanops.com

Adres:  "K. Çekmece İkitelli OSB Mah. Marmara San.

Sitesi P Blok No:9İkitelli İstanbul "

Hakkında

Ortem Elektronik A.Ş. Mayıs 1998 de TÜBİTAK-MAM Teknoparkında kurulmuştur. 2002 yılından itibaren KOSGEB-TEKMER Gebze’de çalışmalarına devam etmiştir. Kasım 2006 tarihi itibariyle de Hasköy Sanayi Sitesi-Gebze’de faaliyetlerini devam ettikten sonra 2011 Ağustos ayında, Gebze Osman Yılmaz Mh.deki yeni yerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. ORTEM; Ar-Ge, proje, danışmanlık, prototip üretim, seri üretim ve servis konularında hizmetler vermektedir. Dünya’da konularında lider firmalarla çalışarak son teknolojiyi takip etmektedir. Özellikle Otomotiv ve Telemetri teknolojileri alanında faaliyet göstermektedir.

İletişim

ORTEM ELEKTRONİK A.Ş.            

Tel:        0(262) 644 10 00

Fax:       0(262) 644 79 78

Web:     www.ortem.com.tr

Mail:      bilgi@ortem.com.tr

Adres:  Osman Yılmaz Mah. İstasyon Cad. No: 636 /B Gebze Kocaeli

Hakkında

Otimed, modern teknoloji ürünü makine parkı ile dünya normlarında sağlık alanında ortopedik cerrahi implantları ve aksesuarları üretimi yapmaktadır. Otimed, eksternal fiksatörler, kalça protezleri, diz protezleri, kilitli plaklar ve ortopedi cerrahisinde kullanılan el aletlerinin üretimi ile birlikte özel tasarım protezler üretmektedir. Aynı zamanda savunma sanayisine de aynı teknolojik altyapı ile ürünler üretmektedir.

İletişim

OTONOM TEKNOLOJİ ROBOTİK ELEKTRONİK VE YAZILIM SAN. LTD. STİ. 

Tel:        0(312) 210 11 88

Fax:       0(312) 266 14 04

Web:     www.otonomteknoloji.com

Mail:      info@otonomteknoloji.com

Adres:  Cyberpark Tepe binası No:307 06800 Bilkent/Ankara

Hakkında

Optimos 2011 senesinde Uçak Mühendisi Gürkan Yalçın Yalçıner ve Teknik Öğretmen Mehmet Yılmaz ortaklığı ile tasarım ve imalat süreçlerini bir arada yürüten bir limited şirket olarak kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıl itibari ile ihracat da yapan bir firma olan Optimos, ortaklarının yanında sadece 1 eleman ile iş dünyasına giriş yapmış, geçen yıllar içerisinde tamamı kendi öz sermayesi ile yatırımlar yaparak aşağıda ki makine parkına ve yazılım gücüne ve toplamda 15 personele ulaşmıştır.

 

Hiçbir kuruluştan herhangi bir hibe ya da destek almadan yıllar içerisinde kademeli olarak 1 adet 5 Eksen CNC Freze (DMG),1 adet C-Y Eksen CNC Torna (DMG),  2 adet 3 Eksen CNC Freze, 2 adet Tel Erezyon (Sodick), 1 Adet 3D CMM ölçüm cihazı (Zeiss), 1 adet Mobil Ölçüm Kolu (Faro), 1 Adet Dalma Erezyon, 1 Adet Satıh Taşlama, 1 Adet Üniversal Torna, 1 adet Manuel Freze, 1 Adet Forklift vb makine parkuruna ulaşmıştır. Aynı zaman da bir tasarım firması olan işletmemizde dördü teknik öğretmen olan 4  tasarımcımız ve tamamı lisanslı olan 1 adet Catia, 1 adet ProEngineer, 2 adet AutoCAD gibi yazılımlarımızla müşterilerimize sürekli yeni tasarım ve geliştirme hizmeti vermekteyiz.

 

Müşterilerimiz yurt içinde Tofaş, Valeo Debriyaj, Valeo Elektrik, Valeo Klima, Demirdöküm, Çimtaş; yurt dışında Valeo Fransa, Valeo Rusya gibi ana sanayi veya ana sanayi büyüklüğünde yan sanayilerden oluşmaktadır.

İletişim

OPTİMOS MAKİNA KALIP APARAT SAN VE TİC LTD ŞTİ

WEB SİTESİ: www.optimos.com.tr

ADRES: OSB 75.Yıl Bulvarı Demirciler Sitesi F Blok No 12 Nİlüfer Bursa

E-MAIL: optimos@optimos.com.tr

TELEFON: +90 (0) 224 242 02 67

FAKS: +90 (0) 224 242 02 68

Hakkında

Opaş, paket şalter sektörüne 1982 yılında İstanbulda fatiyete başlamıştır. Kurulduğu ilk zamanlardan itibaren müşteri memnuniyetine özen gösteren, paket şalter pazarında yenilikler yaratan, ürün gelişimine emek harcayan ve her zaman kalitesini arttırmayı hedefleyen Opaş, geçen 35 yılı aşkın sürede ülke içindeki ve dışındaki iş ortaklarıyla büyümüş marka bilinirliği arttırmış, paket şalter üretiminde 66.000 ürün çeşitliliğine ve 20 farklı ülkeye ihracat yapma başarısına ulaşmış Türk sermayeli bir şirkettir.

 

İletişim

OPAS PAKET ŞALTER 

Tel:        0(262) 658 23 51

Fax:       0(262) 658 23 54

Web:     www.opaselektirik.com

Mail:      info@opascompany.com

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Huzur Sokak, No:5/A - Çayırova/Kocaeli

Hakkında

OTİMED, 2011 yılında İş birliği – Güç Birliği Projesi ile kuruldu. Firmamız, ilerleyen süreçte ise Kobi Destek Projesi ve Ar-ge Projesi desteği almıştır. Otimed, modern teknoloji ürünü makine parkı ile dünya normlarında ortopedik cerrahi implantları ve aksesuarları üretimi yapmaktadır. Otimed, eksternal fiksatörler, kalça protezleri, diz protezleri, kilitli plaklar ve ortopedi cerrahisinde kullanılan el aletlerinin üretimi ile birlikte özel tasarım protezler üretmektedir.

İletişim

OTTOMAN GRUP İMPLANT ENDÜSTRİ SAĞLIK İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.              

Tel:        0(422) 311 44 01

Fax:       0(422) 311 44 05

Web:     www.otimed.com

Mail:      info@otimed.com

Adres:  Göztepe Mh. Akgeyik Cd. Eski Tekel Depoları No: 2/5 Battalgazi - Malatya

Hakkında

Öz – Çelik San. Ve Tic. Ltd. Şti.” ikisi makine mühendisi biri işletme mühendisi üç ortak tarafından 1987 yılında kurulmuştur.
Çalışanlarının çoğunluğu endüstri meslek lisesi mezunu olan işletmemizde bölüm yöneticileri olarak mühendisler görev yapmaktadır. Bütün çalışanlara işe başladıkları günden başlayarak eğitim programlarımız doğrultusunda meslek içi eğitim verilmektedir.

Firmamızda 1995 yılından başlayarak Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9002-1994) kurulmuş ve başarı ile yıllarca sürdürülmüştür. Müşterilerimiz tarafından düzenli olarak yıllık denetlenen yapılan sistemimiz, “A” gurubu tedarikçi olarak tanımlanmıştır. Şirketimizde şu anda ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO/TS 16949 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi kuruludur ve bu kalite sistemlerimiz sürekli olarak iyileştirilmektedir.

İmalatımız toplam 1000 m2 kapalı alanda, Gildemeister CNC otomatlar ve Tornos Kayar  (Swiss Type) otomat tezgahları ile sürdürülmektedir. Üç vardiya olan imalatımızda aylık 3,5 milyon adet değişik parça imal edilmektedir. Kullandığımız hammaddeler pirinç çubuklar, paslanmaz çelik çubuklar ve otomat çeliği çubuklar olarak, 2 – 42 mm çap ölçüleri arasındadır. Bu kapasite yapımızla hizmet verdiğimiz sektörler, gazlı su ısıtıcıları imalatçıları, beyaz eşya imalatçıları, elektrikli ev aletleri imalatçıları ve otomotiv endüstrisi yan sanayileridir.

İşletmemiz, Kalite Güvence Bölümü, Planlama Bölümü ve İmalat Bölümü olarak üç temel kısımda yapılanmıştır.

Kalite Güvence: Bu bölümde bir mühendis yönetiminde üç teknisyen ile faaliyetler yürütülmektedir. Bütün ölçme ekipmanları ve cihazları kalibre ettirilmektedir. Ayrıca her vardiya sonunda ve her sevkiyat öncesinde gerekli kalite kontrolleri uygulanmaktadır.

Planlama: Bir mühendis ve bir teknisyen, gelen sipariş mektuplarına göre imalat planlaması, imalat kontrolü, hammadde alım programı ve sevkiyatın programlanmasını yürütmektedir. Bu konulardaki istatistiksel verilerin toplanmasını, performans ve fire değerlerinin ölçümünü de bu ekip yapmaktadır. Ayrıca parçaların temizlenip, son kontrol ve sevkiyat için hazır hale getirildiği paketleme atölyesi de planlama bölümüne bağlıdır.

İmalat Bölümü departmanı dört bölümden oluşmaktadır:

A – CNC ve Kayar Otomat Atölyesi.
Burada iki farklı imalat akışı vardır. Birinci kısım orta kayarlardır. Burada Kayar Otomat Tezgahları (Swıss Type) ile hassas parçaların dar tolerans aralığında seri imalatı yapılmaktadır. İkinci kısım ise CNC tezgahlarından oluşmaktadır. 42 mm’ye kadar olan parçalar 6 ve 8 eksenli tezgahlarda çubuktan işlenmektedir.
B – Bakım Onarım Atölyesi.
Üniversal torna, Freze ve takım bileme tezgahları olan bu bölümde, imalat kısmı için gerekli olan yedek parçalar, kamlar ve özel kesici takımlar yapılmaktadır.
C – Eğitim :
İmalat bölümünden gelen istekler ve önceden belirlenmiş program esaslarına göre planlanan bir uygulama yapılmaktadır.
D – İmalat Planlama.
Temel işlem siparişlere göre tezgahların programlanmasıdır. İkinci olarak yıllık ve aylık bakım planlarının yapılması ve uygulanmasıdır. İmalat planlamaya bağlı paketleme atölyesinde ise dört farklı hatta, türlerine göre farklı parçalar belirli talimatlar çerçevesinde temizlenmekte, son kontrol ve sevkiyat için hazır hale getirilmektedir.

HİZMET VERDİĞİMİZ SEKTÖRLER  :
Öncelikli müşteri grubumuz otomotiv sektörü müşterilerimizdir.
İkinci müşteri grubumuz elektrikli ve gazlı su ısıtıcıları üreten ler müşterilerimizdir.. Bu firmalara gaz kontrol sistemi parçalarını, gaz ve su bağlantı parçalarını çoğunlukla CNC tezgahlarda imal etmekteyiz.
Bu sektörlerin dışında fuar standları için ürettiğimiz parçalar, su sayaçları için ürettiğimiz parçalar, sondaj, uçak sanayi ve rüzgar türbinleri için ürettiğimiz parçalar ve tıbbi cihazlar için ürettiğimiz parçalar diğer müşterilerimiz arasındadır.
DIŞARDAN ALINAN HİZMETLER :
Isıl işlem, taşlama ve kaplama hizmetleri dışarıda fason olarak yaptırılmaktadır.
Hammaddelerimizi onaylı tedarikçilerimizden, kimyasal ve fiziksel test sertifikaları ile almaktayız. Gerekirse KOSGEB laboratuarlarının hizmetini de kullanmaktayız.

İletişim

ÖZ ÇELİK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.  

Tel:        0(212) 549 57 41

Fax:       0(212) 549 57 44

Web:     www.oz-celik.com.tr

Mail:      m.m.akkuzu@oz-celik.com.tr

Adres:  İOSB Metal İş Sanayi Sitesi 16. Blok Bo: 25 - 27 Başakşehir - İstanbul

Hakkında

Özen iş Makina Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 5000m² alana kurulu üretim tesisinde, 46 yıllık bilgi birikimi ve deneyimi ile cam sektörüne yönelik kalıp, kalıp aksesuarları ve yedek parça üretmektedir. Kalıp üretiminde müşteri teknik resimleri doğrultusunda ya da tersine mühendislik yöntemleri izlenerek tasarım-geliştirme ve üretim gerçekleştirilmektedir. Cam üreticilerin Pres-Pres & Üfleme-Savurma-IS proseslerine yönelik tek parçalı, çift parçalı, 3 ve 4 parçalı, gravürlü kalıpları üretmekte, yurt içi ve yurtdışı pazarlarda varlığını sürdürmektedir. Sektöründe dünya liderleri olan cam üretici firmaların da onaylı tedarikçisidir.

Özen İş Makina, kalıp imalatı ana faaliyetine ek olarak, kalıp işlemedeki bilgi birikimi, tecrübe ve yeteneğini kullanarak makine,  offshore ve enerji sektörelerine yönelik seri ve müşteri özel spesifikasyonlarına uygunlukta hassas işleme parçaları da üretmektedir.

Özen İş Makina sahip olduğu değer ve vizyon çerçevesinde müşterisine her zaman en iyi ve en yenilikçi hizmeti sunmaktadır.

İletişim

ÖZEN İŞ MAKİNA TORNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 

Tel:        0(324) 676 45 90

Fax:       0(324) 676 45 93

Web:     www.ozenismakina.com.tr

Mail:      pinarokyay@ozenismakina.com.tr

Adres:  MTOSB Cumhuriyet Bulvarı No:12 Huzurkent Mersin

Hakkında

Kurucumuz Sn. Nazmi ÖZER, 1975 yılında İstanbul Maltepe’de ÖZER ELEKTRİK’i kurarak bobinaj ve elektrik taahhüt işlerinde faaliyete başlamıştır.1987 yılında limited şirketi olarak kurulan ÖZER ELEKTRİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ kısa zamanda göstermiş olduğu başarılarla kendisini kanıtlamış ve sektörün üst sıralarında hak ettiği seçkin yerini almıştır. 2002 yılından itibaren Genel Müdürlüğü devralan Sn. Serkan Özer ise şirket yönetimini devam ettirmektedir.

Firmamız, ECA, Tekel Tütün İşletmeleri, Gamak Motor, Garanti Koza İnşaat gibi birçok büyük firmanın elektrik işleri, fabrika kurulumları ve danışmanlığını yapmıştır. Bu hizmetlerin yanında 1998 yılından bu yana sektörde tanınmış jeneratör üreticileri için mekanik ve elektrik montaj aksamları imalatı ve proje bazlı jeneratör montajları ile faaliyet alanımızı genişletmiş bulunmaktayız.13,5 kVA ve 3400 kVA gücündeki jeneratörler ve konjenerasyonlar için imal ettiğimiz; ses izolasyonlu modüler ve konteyner tipi kabinler, endüstriyel ve kritik tip susturucular, prizmatik yakıt depoları, titreşim önleyici vibrasyon takozları, elektrik panoları vb. tüm Türkiye’ye dağıtılmakta ve çeşitli ülkelere ihraç edilmektedir. Firmamız yapmış olduğu seri imalatların yanında, sipariş aldığı jeneratör modeli ve müşteri isteklerine göre özel imalatlarla da müşterilerine çözümler üretmektedir.

Almış olduğu ISO 9001 Kalite Belgesi, kaynak sertifikaları, Çevre Bakanlığı onaylı ses izolasyonlu konteyner tipi jeneratör kabini üretim belgesi gibi çalışmaları ile sürekli kendini yenileyen, rekabetçi ve çağdaş tutumuyla müşteri memnuniyetini üst derecede tutan firmamız, konusunda uzmanlaşmış mühendislik ve teknik kadrosu, 8000 m2 imalat alanı ve modern CNC makine parkuru ile ürün ve kalitesini arttırmaya devam etmektedir. İmalatlarımızın tamamı yerli üretim olup, tüm ürünlerimiz firmamız adına patentlidir.

İletişim

ÖZER ELEKTRİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.    

Tel:        0(262) 658 17 70

Fax:       0(262) 658 17 69

Web:     www.ozerelektrik.com

Mail:      info@ozerelektrik.com

Adres:  Çerkeşli OSB Mah. İMES 1 Bulvarı No: 5A Dilovası / Kocaeli

Hakkında

1988 Yılında kurulan Özgür Grup şirketlerinden biri olarak 2015 yılında İstanbul’da kurulan “Özgür MTC Makine İmalat A.Ş”Her türlü dövme ve döküm parçalarınhassas olarak işlenmesi ve üretimini ve montajını yapabilme kapasitesine sahip olup; traktör, kamyon, kamyonet ve biçerdöver gibi araçların yedek parçalarının üretimini gerçekleştirmiştir.

Tam donanımlı üretim hattımızda 4 eksenli cnc yatay işleme,dik işlemeler ve torna makinelerinin ve kayar otomat yanı sıra üniversal freze, torna, hidrolikpres ve broş tezgahı, silindirik ve delik taşlama ve dişli açma gibi makineler ile üretimini gerçekleştirdiğimiz parçaların yüksek hassasiyete sahip(1.5µm)cm, yüzey tarama(tersine mühendislik cihazı), sertlik ölçme gibi cihazlar ile tasarımında ve kalite kontrolde talaşlı imalat adına tüm işlemleri bünyemizde gerçekleştirmekteyiz.

İmalatını gerçekleştirdiğimiz parçaları müşteri talebi doğrultusun da montajını gerçekleştirip, çalışma şartları ve koşullarına karşılık gelen test sistemleri ile çalışabilirliğini kontrol etmekteyiz.

İletişim

ÖZGÜR MTC MAKİNA İMALAT A.Ş.         

Tel:        0(216) 661 36 36

Fax:       0(216) 661 31 84

Web:     www.ozgur.com

Mail:      info@ozgur.com

Adres:  Ferhatpaşa Mah. 11. Sok. No 65/01 Ataşehir-İstanbul

Hakkında

Öztiryakiler,  1958 yılından beri  endüstriyel mutfak ekipmanları ve cihazlarının tasarımı, projelendirilmesi ve üretimi konusunda faaliyet göstermektedir.  1300 çalışanı ve 130 000 metrekare kapalı alanı ile  sektörünün Türkiye’deki ve dünyadaki öncülerinden biridir. Pişirme ekipmanlarının yanı sıra sanayi tipi buzdolapları, bulaşık makineleri, mikserler başlıca ürün gruplarıdır. 4500’ü aşkın ürün çeşidi ile 110 ülkeye ihracat yapmaktadır ve aynı zamanda, Türkiye’de  hem en büyük ilk 500 hem de  en çok ihracat yapan  ilk 500 firma arasında  yer almaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ana tedarikçileri arasında yer alan Öztiryakiler son yıllarda yaptığı ARGE çalışmaları sonucu  SAVUNMA SANAYİ LOJİSTİK DESTEK SİSTEMLERİ  üretimine başlamıştır. Yüksek taşınabilirlik imkânına sahip bu ürünler kısa sürede kurulabilmekte ve kullanıma hazır hale gelmektedir. Tüm üniteler deniz, hava ve kara yolu ile kolaylıkla nakliye edilebilmektedir. Ayrı ayrı konuşlandırılabilen ve gerektiğinde birbirine entegre edilebilen üniteler en zor arazi ve hava şartlarında üstün taşınabilirlik özelliğinden dolayı hızlı ve kolay yer değiştirebilme özelliğine sahiptir.

LOJİSTİK DESTEK SİSTEMLERİ esas itibarıyla römork veya konteyner olarak iki farklı tipte ve talebe göre mazotlu veya elektrikli olarak iki farklı enerji ile çalışacak şekilde üretilmektedir. Konteyner tipi üniteler   -32°C ile +55°C arasındaki dış sıcaklıkta çalışmaya ve nakledilmeye uygun imal edilmiştir. Patenti Öztiryakiler’e ait olan son teknoloji ile üretilmiş brülörler, sahradaki tüm ünitelerin (banyo, fırın, mutfak) pişirme ve ısıtma sistemlerinde dizel yakıt ve duman çıkarmayan teknolojiyi kullanarak dünyadaki ticari rakiplerini geride bırakmıştır. Öztiryakiler gelişmiş organizasyon ağı ve yetişmiş personeliyle  LOJİSTİK DESTEK SİSTEMLERİ’nin  eğitim, bakım ve onarım hizmetlerini dünyanın her yerinde  ve her koşulda sorunsuz olarak verebilmektedir.

İletişim

ÖZTİRYAKİLER MADENİ EŞYA SAN. VE TİC. A.Ş.   

Tel:        0(212) 886 78 10

Fax:       0(212) 886 62 36

Web:     www.oztiryakiler.com.tr

Mail:      info@oztiryakiler.com.tr

Adres:  Cumhuriyet Mah. Hadımköy Yolu Cad. No:8 34500 Büyükçekmece İstanbul

Hakkında

Ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkaran kuruluşlardan biri olan PETLAS, 1976 yılında kuruldu. Çeşitli girişimlerin ve yoğun çalışmaların ardından 1989 yılında ilk lastiğini üreten kuruluş, ilerleyen yıllarda kapasitesini giderek artırdı. 2005 yılında üretimini Türk Sanayiinin köklü kuruluşlarından Abdulkadir Özcan A.Ş. bünyesinde sürdürmeye başlayan PETLAS’ta değişim rüzgârları hemen hissedildi. Fabrikadan yönetim politikasına, AR-GE çalışmalarından insan kaynaklarına her alanda markayı daha da ilerletecek adımlar atıldı. PETLAS, 2.000.000 m²’lik alan üzerinde yer alan 350.000 m²’lik kapalı alana sahip fabrikada her türlü kara taşıtı lastiğin yanı sıra savaş uçağı lastiği de üretiyor; ülkemizi dünya kara yollarında başarıyla temsil ediyor. “Güvenli Lastik” kavramına büyük önem veren kuruluş, lastik-deney test merkezinde ürünlerini uluslararası standartlardaki testlerden geçiriyor. Ayrıca daima daha iyiyi yakalamak adına Araştırma-Geliştirme birimindeki uzmanların bilgisayar kontrollü laboratuvarlarında çalışmaları sürüyor. 1998 yılında Alman RWTÜV kurum uzmanlarının denetiminden geçerek aldığı lastik tasarımını da içeren İSO 9001 kalite güvence sistem belgesi ve 1999 yılında Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı uzmanlarının denetiminden geçerek aldığı, yine lastik tasarımını da içeren AQAP-100 Endüstriyele Kalite Güvence Seviye Belgesi, PETLAS’ın kalite yolculuğunda kazandığı belgelerin sadece ilk ikisi. Toplam Kalite Yönetimi modelini tüm birimlerinde uygulayan PETLAS, çalışanlarının desteğiyle problemlerin üstesinden gelerek sürekli iyileştirme felsefesini fabrikanın bütününde yaygınlaştırıyor. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 90′ nın üzerinde ülkede satışa sunulan PETLAS, belirlediği vizyonu gereğince dünya pazarlarında, uluslararası markalaşma sürecinin gereği olan araştırma-geliştirme, teknoloji, üretim, yönetim ve pazarlama anlayışı ile yer almakta ve her geçen gün pazar payını artırmaktadır. PETLAS, dünyanın doğusundan batısına; geniş ihracat yelpazesi ile uluslararası pazarlarda elde ettiği bu bilgi birikimini, yeni yöntemler ile birleştirerek; pazar payını sürekli artırıp ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunuyor.

İletişim

PETLAS LASTİK SAN. TİC. A.Ş.     

Tel:        0(386) 252 65 50

Fax:       0(386) 252 65 77

Web:     www.petlas.com.tr

Mail:      www.petlas.com.tr

Adres:  Kındam Mah. Ankara-Kayseri caddesi No:2/1  Kırşehir

Hakkında

Bir araştırma üniversitesi olan Özyeğin Üniversitesi, öğrencilerine açtığı yeni ufuklar ve sunduğu olanaklarla kendi yetkinliklerini keşfetmelerini sağlıyor. Mezunlarının farklılaşarak bir adım önde olmaları hedefiyle katma değer yaratan, yenilikçi bir eğitim modeli uyguluyor. Öğrencilerinin iş dünyası için donanımlı hale gelmeleri, birkaç dil bilmeleri, sosyal aktivitelerle yeni yetkinlikler edinmeleri, kendilerini geliştirmeleri, mezun olmadan önce değişim programları ya da staj olanaklarıyla yurt dışına çıkarak global bir vizyon edinmeleri ve topluma fayda yaratan bireyler olmaları, Özyeğin Üniversitesi’nin başlıca amacını oluşturuyor.

Kuruluş Öyküsü

Özyeğin Üniversitesi’nin kuruluş çalışmalarına Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 sonbaharında başlandı. Kuruluş çalışmalarında iş dünyası, öğretim üyeleri, üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 500’ü aşkın kişiyi kapsayan araştırmaların yanı sıra “Türkiye ve Dünyada Gelişen Sektörler ve Meslekler Araştırması” yapıldı. Bu araştırmaların sonuçlarından yola çıkılarak ARAMA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından yürütülen tasarım çalışmaları ile üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla birlikte tartışıldı. İş dünyasından yöneticiler, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katıldığı çeşitli çalıştaylarda 300’ü aşkın kişi ile birlikte Özyeğin Üniversitesi vizyonu oluşturuldu.

Belirlenen vizyon çerçevesinde çağdaş eğitim sistemi, yaşamla iç içe yenilikçi yapısı, sektörlerle iç içe eğitim yaklaşımı ve buna uygun oluşturduğu programlar ile özgün ve toplumsal gelişime katkı sağlayan bir üniversite olma hedefiyle, resmi olarak 18 Mayıs 2007’de kuruldu.

İlk öğrencilerini Eylül 2008’de İstanbul Altunizade Kampüsü’nde karşılayan üniversite, Eylül 2011’den itibaren Çekmeköy Kampüsü’nde eğitime başladı.

Çekmeköy Kampüsü

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü, Cambridge ve Princeton’ın binalarını da tasarlayan dünyanın önde gelen mimarlık firması tarafından çizimi yapılmış ve Türkiye’nin ilk LEED Gold Sertifikasına sahip sakin ve huzurlu bir üniversite yerleşkesidir. Toplam 280 bin metrekare alana kurulu kampüste, sessiz ve rahat çalışma odaları; modern sınıf ve laboratuvarları, 15.000 m2’ lik spor merkezi, 2.600 m2’ lik kütüphanesi, 350 ve 372 kişilik 2 oditoryumu ile öğrencilere her konuda imkân sağlanarak, akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerle iç içe yetişmeleri amaçlanıyor.

Fark yaratan mezunlar yetiştirmeyi hedefliyor

Henüz kuruluş aşamasındayken MIT, Cambridge gibi üniversitelerin lideri olduğu 3.Kuşak Üniversite misyonunu sahiplenerek “araştırma temelli girişimcilik üniversitesi” yaklaşımı ile eğitime başlayan Özyeğin Üniversitesi, “topluma fayda sağlayan ve katma değer yaratan çalışmalar yapma” hedefiyle yola devam etti. Bu hedef ile akademisyenleri de, kurulduğu günden bu yana, araştırmaları ile uluslararası dergilerde yayımladıkları makalelerine ilaveten, ticarileşme potansiyeli olan projeler üzerine de çalışmalarını sürdürüyor.

Yaşamla iç içe, araştırmacı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi, katma değer yaratan, yenilikçi eğitim modeli ile öğrencilerinin yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, uygulama becerisi olan, girişimci, derslerde ve gerçek dünyada kazandığı donanım ve deneyimler ile çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratma arzusu ve azmine sahip mezunlar olmasını hedefliyor. Sadece “profesyoneller” değil, “girişimciler” yetiştiriyor.

Şartları ne olursa olsun başarılı öğrencinin uluslararası standartlarda iyi bir eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanan Özyeğin Üniversitesi’nde, 2016-2017 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 82’si burslu öğrenim görüyor. Üniversite, 6 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında, toplam 23 lisans programıyla; 3 enstitü bünyesinde 30 lisansüstü programla eğitim veriyor. Çekmeköy’de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlıyor.

İletişim

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ

Tel:        0(216) 564 90 00

Fax:       0(216) 564 99 99

Web:     www.ozyegin.edu.tr

Mail:      info@ozyegin.edu.tr

Adres:  "Çekmeköy Kampüsü,

Nişantepe Mah., Orman Sok., 34794 Çekmeköy/İstanbul"

Hakkında

1994 Yılında Konvensiyonel Ve Nc Takım Tezgahlarının Sıemens® Cnc, Plc Ve Servo Sistemlerini Kullanarak, Revizyonlarının Yapıldığı Bir Mühendislik Ofisi Olarak Kuruldu. Pınar Mühendislik, Pazarda Lider Konuma Ulaşmak Üzere Yatırım Çalışmalarına Ağırlık Vererek Gelişimini Sürdürdü. Firma Bu Gün Alanında Lider Çok Uluslu Firmaların, Türkiye’de Çözüm Ortaklığını Yapmaktadır. Pınar Mühendislik, Sıemens® Plc Çözüm Ortağı Olarak, Makine Ve Sistem Otomasyonu Yazılımı Ve Projelendirmesi De Yapmaktadır. Plc, Cnc Ve Servo Sistemlerinin Donanım Ve Yedek Parça Satışı Yapılmaktadır.

Pınar Mühendislik, 2006 Yılından Günümüze Aydınlatma Konusunda Dünya Lideri Waldmann®’In Türkiye Temsilciliğini Yapmaktadır. Aynı Zamanda Waldmann Taureo Ürünün İmalatını Türkiye De Yapmaktadır. Waldmann Ve Bünyesine Kattığı Derungs® Firmasının Endüstriyel Aydınlatma, Ofis Aydınlatması Ve Medikal Aydınlatma Alanındaki Ürünlerini Türkiye Pazarına Sunmaktadır.
Pınar Mühendislik, Yetkili Bayiisi Olduğu Murrelektronik® Ve Murrplastik® Ürünlerin Direkt Satışı İle Makine Üreticilerinin İhtiyaç Duyduğu Malzemeleri Temin Etmektedir.
Pınar Mühendislik, 2011’dan İtibaren Yine Konusunda Uzman Amo® Firmasının Lineer Ve Rotary Ölçüm Sistemlerinin Satışını Yapmaktadır.

İletişim

PINAR MÜHENDİSLİK SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(212) 220 13 16

Fax:       0(212) 220 02 77

Web:     www.pinarmuhendislik.com.tr

Mail:      pinar@pinarmuhendislik.com.tr

Adres:  Perpa Ticaret Mrk. A Blok Kat: 11 No. 1365 Okmeydanı - Şişli / İstanbul

Hakkında

2006 yılında kurulan PiriReis Bilişim; kamu kurumları (savunma ve kalkınma amaçlı), belediyeler ve özel sektör için Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) yazılım çözümleri sunan teknoloji tabanlı, yenilikçi, genç ve dinamik bir Türk şirketidir.

Ürün yelpazesinde; kullanıcı ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş, coğrafi verilerin toplanması, sunulması, paylaşılması, analiz edilmesi ve raporlanmasına yönelik çeşitli yazılım çözümleri bulunmaktadır. En güncel teknolojiler kullanılarak; coğrafi verilere ilişkin her türlü işlem için yeni nesil çözümler sunan PiriReis, aynı zamanda Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir.

Ürünlerini %100 yerli ve milli olarak geliştirilen PiriReis; yeni teknolojiler geliştiren ve kullanan, uluslararası standartlara uyumu destekleyen, milli ve yüksek teknoloji odaklı bir şirket olarak ülkemize gururla hizmet etmektedir.

Firmamızın temel ürünleri; CitySurf, CitySurfWeb, CitySurfPano, CitySurfMobil‘dir. Citysurf ürünümüz Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Coğrafi Analiz Sistemi (CAS) ismiyle kullanılmaktadır.

CitySurf sadece bir CBS aracı olmayıp, geliştirilebilir bir yazılım platformudur. Üzerine kullanıcı ihtiyaçlarına binaen farklı yetenekler ve modüller kazandırılabilmektedir. Bu kapsamda Baykar Makine işbirliği ile İHA’lara yönelik olarak CAS-Telemetri modülü, Aselsan işbirliği ile araç ve personel izlemesine yönelik CAS-APİS modülü geliştirilmiştir. CAS-Telemetri modülü Katar’a satımı gerçekleştirilen İHA’larla birlikte ihraç edilmiştir. Ayrıca TSK için, helikopter hava seyrüsefer görev güvenliğini artırmak üzere CAS-HETS (Helikopter Engel Tespit ve Uyarı Sistemi) modülü geliştirilmiştir.

CBS alanında sürekli yenilikçi, yaratıcı ve cesur işlere imza atan şirketimiz, tamamen yerli ve milli olarak gerçekleştirdiği proje ve ürettiği yazılımlarla uluslararası pazara açılmayı hedeflemektedir.

PiriReis Bilişim, üç kurucu ortak tarafından tamamen yerli sermaye ile kurulmuştur. Firma, ODTÜ Teknokent İkizler Binasında, yaklaşık 500 m² lik bir alanda toplamda 45 adet personeli ile hizmet vermektedir. Şirketimizin Milli/NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgesi ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile DO178B Standardına (Design Assurance Guidance for Airborne Electronic Software and Hardware) Uygunluk belgesi bulunmaktadır.

Ana faaliyet olarak yazılım geliştiren firmamız, alanına giren konularda danışmanlık hizmeti de vermektedir. Firmamızın başlıca faaliyet gösterdiği teknoloji alanları şunlardır:

İletişim

PiriReis Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti

Tel: +90 312 210 18 16 (pbx)

Faks: +90 312 210 16 80

Mail : bilgi@pirireis.com.tr

Web: www.pirireis.com.tr

Adres: İhsan Doğramacı Bulvarı Üniversiteler Mah. ODTÜ Teknokent İkizler Bina A Blok K1-8 06800 Çankaya ANKARA 

Hakkında

Piksan CNC San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin faaliyeti; genel olarak yatay ve dikey CNC işleme makinelerinde metal malzemeleri, standartları müşteri resimleri ile belirlenmiş ölçülere göre, kesici takımlarla talaş kaldırarak şekillendirme işlemini gerçekleştirmektedir.

 

Faaliyet çıktılarımız; otomotiv, makine, tekstil makineleri vb. sektörlere yönelik parçalarıdır. Diğer faaliyet konumuz; karbür çubuktan mamul kesici takım imalatıdır.

 

Ürün ve hizmet kalitesini kaliteli yönetim sayesinde gerçekleştirmek amacıyla, 2000 yılından bu yana EN ISO 9001 Kalite Standardına göre faaliyet göstermekte olup, bu gün TS 16949 Kalite Belgesi ile belgelenerek kalitesini taçlandırmıştır.

 

İş, performans ve verimlilik takibini daha etkin, maliyetleri daha hassas takip için, Uyumsoft ERP Programıyla faaliyet göstermektedir.

 

Firma hissedarları aynı konuda İsviçre’de eğitim almış, uzun yıllar uygulama gerçekleştirmiş ve burada elde edilen kalite ve iş disiplini kuruluşumuzda uygulanılmaya çalışılmaktadır. 

 

Hedefimiz, müşterilerimize daima kaliteli ürünü zamanında sunarak memnuniyetini sürekli kılmaktır. 

İletişim

PİKSAN CNC METAL İŞLEME SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 

Tel:        0(216) 420 47 23

Fax:       0(216) 420 47 61

Web:     www.toolex.com.tr

Mail:      info@toolex.com.tr

Adres:  İMES San. Sitesi E Blok 502 Sok. No:3 Y.Dudullu Ümraniye İstanbul

Hakkında

1976 yılında İstanbul’da kuruldu. Genel merkezi Kocaeli Dilovası’ndadır. Tüm üretimi Türkiye’de yapılmaktadır. Fabrika toplam kapalı alanı 70,000 m2 dir Faaliyette bulunduğu sektörlere adanmış 450 kişilik bir ekibe sahiptir. Rusya, Fas, Makedonya ve Karadağ da ofisleri bulunmaktadır. Üretiminin %85 i ihraç edilmektedir. Alanında dünyanın en önde gelen firmalarından birisidir.

Polin aynı zamanda onaylı bir Ar-Ge merkezidir. Çeşitli kamu destekli projeler ve üniversite-araştırma kuruluşları ile işbirliği yürütmektedir. Diğer yandan da bir Turquality firmasıdır. Bu süreçlerin verdiği disiplin ile çok sayıda ulusal ve uluslararası patent-faydalı model ve tasarım tesciline sahiptir.

Bu çalışmaları ile dünyadaki yenilikleri, trendleri takip ederek araştırma geliştirme faaliyetleri ile sektörde farkındalık yaratarak Polin’in yenilikçi ve lider konumunu güçlendirmektir.

İletişim

POLİN HOLDİNG A.Ş      

Tel:        0(262) 656 64 67

Fax:       0(262) 656 64 75

Web:     www.polin.com.tr

Mail:      info@polin.com.tr

Adres:  KEBKİM REFİK BAYDUR CAD. NO:6  DİLOVASI/KOCAELİ

Hakkında

2006 yılında kurulan PROFEN İletişim Teknolojileri, merkezi İstanbul’da olan, Ankara’da, İngiltere’de ve
Konya’da şubeleri bulunan global bir iletişim şirketidir. Profen, kara, deniz ve hava olmak üzere üç farklı
ortamda, sabit ve gezgin platformlarda, S Banttan Q banda kadar işletimsel göreve sahip uydu
teknolojilerini destekleyen sistemleri ve alt-sistemlerison teknoloji yöntemlerle tasarlama, üretebilme,
test edebilme ve entegrasyon yeteneğine sahiptir. Ayrıca bu alanda pazar lideri şirketler için ürün
dağıtıcısıdır.
Uydu iletişiminde son derece deneyimli olan Profen İletişim Teknolojileri; Savunma Sanayi
uygulamalarından VSAT uygulamalarına, ağ geçidi yer istasyonlarına ve veri merkezlerine kadar,
SATCOM, mikrodalga RF ve fiber optik teknolojilerini bir araya getiren yeni nesil network altyapı
çözümlerini tasarlamaktadır ve/veya kurmaktadır. PROFEN İletişim Teknolojileri; uydu haberleşmesi,
savunma sanayi, devlet projeleri, özel kuruluşlar, yayıncılık sektörü, internet sağlayıcılığı sektörlerine
anahtar teslim çözümler, danışmanlık hizmetleri, program yönetimi, tasarım, entegrasyon, devreye
alma, test, satış sonrası destek ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.
Profen’in teknolojik konulardaki rekabet yeteneğini ve büyüme potansiyelini güçlendirmek için 2009
yılında kurulan ve 2016 yılında Ar-Ge merkezi olan Ar-Ge birimi, uydu haberleşme ve savunma sektörü
için çeşitli kritik konularda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. PROFEN’in kurumsal
misyonuna ve stratejik planlarına uygun olarak, ulusal ve uluslararası ihtiyaçlara cevap verebilecek
yenilikçi çözümler geliştirmeyi ve ülkemizin ekonomik gelişimini desteklemeyi görev edinen Ar-Ge
birimi, sivil ve askeri uydu haberleşme ve savunma projeleri için tam teşekküllü teknik çözümler
sunabilecek çoklu disiplin mühendislik gruplarına ve altyapıya sahiptir.

İletişim

PROFEN İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE HİZ. SAN. TİC. A.Ş.

Tel:        0(212) 939 14 91

Fax:       0(212) 210 27 73

Web:     www.profen.com

Mail:      hakan.savasan@gmail.com

Adres:  Darülaceze Caddesi, Halit Ziya Türkkan Sok. Famas Plaza A blok K:10 No:35 Şişli/İstanbul

Hakkında

Petrol ve Petrol türev ürünleri, petrokimya alanlarında faaliyet gösteren Aktaş Grup’un temelleri 1990′lı yılların başında Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aktaş tarafından atılmıştır.

Petrokimya ürünlerinin uluslararası ticareti amacı ile kurulan Aktaş Grup bünyesindeki Aktaş Kimya Dış Ticaret Limited Şirketinin yanı sıra zamanla kendi sektöründe ürün tedarikinin yanında üretici olarak ta yer almak maksadıyla bünyesinde yeni şirketler ve markalar oluşturma çabasına girişmiştir.

Bu maksatla Reksoil Petrokimya A.Ş. kurulup faaliyete geçirilmiş, gerekli olan üretim ve kalite sertifikaları da alınmak suretiyle rexoil ve apex markaları her biri kendi alanında saygın bir yer edinmiştir.

Grup firmalarımız Kozyatağı/İSTANBUL’da öz malı şirket merkezinde faaliyet göstermesinin yanı sıra Tuzla OSB de 4500 m2 kapalı alan üzerine kurulu üç kattan müteşekkil (toplam 13500) m2 alanda üretim yapmaktadır.

Bugün itibarıyla güçlü sermaye yapısı, uluslararası arenada itibarı üst seviyede olan grubumuz, iştigal alanında kendi sektörüne yön veren öncü konumda olmasının yanı sıra ülkemizin imajına ve saygınlığına da katkı vermenin gururunu taşımaktadır.

İletişim

REKSOİL PETROKİMYA SAN. VE TİC. A.Ş.               

Tel:        0(216) 593 35 70

Fax:       0(216) 593 35 78

Web:     www.reksoil.com.tr

Mail:      info@aktasgroup.com.tr

Adres:  Birlik Organize Sanayi Bölgesi Doğu Cad. No:19.21 Tuzla-İstanbul

Hakkında

Ürettiği üstün performanslı makineler ile dünya çapında üne kavuşmuş olan REPKON, metal şekillendirme sektöründe anahtar teslim üretim tesisleri kuran, ayrıca küresel pazarlar için temel metal şekillendirme makinelerini tasarlayan, üreten ve tedarik eden bir şirkettir. 1978 yılından bu yana kendi özel tasarım ve know-how üretimi ile dünya çapında tanınan REPKON aynı zamanda Türkiye’nin ilk %100 Ar-Ge merkezidir.

REPKON, özellikle rotasyonel simetrik dikişsiz parçaların üretiminde rakipsiz bir yöntem olan Flowforming yöntemi ile metal şekillendirme endüstrisinde en yeni ve üstün çözümler geliştirmiştir. Son yıllara kadar yalnız uzay-havacılık ve savunma sektörlerinde kullanılmakta olan bu teknoloji, REPKON Flowforming Teknolojileri ve REPKON Flowforming makineleri (RFM) serisi ile çeşitli sektörlerde kendine yeni uygulama alanları bulmuştur.

Faaliyet alanlarına uygun dünya çapında korunan patentleri ile metal şekillendirme sektörüne yönelik çözümler üreten REPKON yerli ve yabancı firmalara çözümler üretmekle birlikte ağırlıklı olarak ihracata yönelik bir çalışma yürüten firmadır.

İletişim

REPKON MAKİNA VE KALIP SANAYİ VE TİC. A. Ş.

Tel:        0(216) 739 59 06

Fax:       0(216) 739 59 14

Web:     www.repkon.com.tr

Mail:      repkon@repkon.com.tr

Adres:  Balibey Mah. Fabrika Sok. No:1 34980 Şile İstanbul

Hakkında

1997  yılında kurulan tüketici elektroniği sektöründe, Türkiye’nin bir çok global firmaları ile iş birliği yaparak firmamız sizlere ürün ve hizmet sunmaya başlamıştır.   2001 yılına kadar kendini su ısıtıcılarında kanıtlamış, yeniliği ve durmaksızın üretimi kendine hedef bilen firmamız günümüzde yüzlerce yeni projeye ve üretime imza atmıştır.

Royal Ailesi, her geçen gün artan çalışanı ile aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu; tasarımcı, mühendis ve tecrübeli üretim kadrosu ile yeni ürün projeleri geliştirerek bugün ; kişisel bakım, mutfak grubu ve su ısıtıcıları alanında uluslararası global bir firma haline gelmiştir. Günümüzde; elektrikli şofben , saç kurutma makineleri, saç düzleştiricileri, saç maşaları, doğrayıcı grubu, rondo, et kıyma makineleri, tost makineleri, mikser grubu, elektrikli cezve grupları, kettle grupları, çay makineleri ve el blender setleri gibi bir çok ürünü üretmektedir.

Saygın firmamızın en önemli ilkesi, müşterilerimize yüksek kalite, uzun ömürlü, estetik ve ekonomik ürünler üretmektedir. Firmamız  sektöründe gelişen ve yenilenen her türlü malzemenin takipçisi ve uygulayıcısıdır.

Amacımız  müşterilerimizin talepleri doğrultusunda yeni projeler geliştirerek, rekabetçi fiyat ve yüksek kalite anlayışı ile bunların AR-GE çalışmaları ile hayata geçirmektir.

Tüm iş ortaklarımıza ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için şirket içi uygulamaları izlenebilir ve ölçülebilir bir şekilde planlanmaktadır. Kaliteyi bir yaşam biçimi haline getirmek, kalite felsefesini tüm çalışanlarına benimsetmek ve hissettirmek için çalışmalar yapmış ve yapmaktadır.

İletişim

ROYAL EV ALETLERİ ÜRETİM VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.             

Tel:        0(212) 876 85 96

Fax:       0(212) 876 85 96

Web:     www.royalevaletleri.com.tr

Mail:      info@royalevaletleri.com.tr

Adres:  OSB Mermerciler Sanayi Sit. 2. Cad. No:3 Zemin K. Beylikdüzü-İstanbul

Hakkında

RUN MAKİNA; Kartal Bombe Sanayi’nin 3.Kuşak Ortakları Tarafından 2018 yılında Dilovası OSB
Bölgesinde kurulmuştur. Mühendis ekibi ile yılların bilgi birikimi olan Makine ve Metal işleme
tecrübesini , İleri Teknoloji tasarım ve Ar-ge kabiliyeti ile birleştirerek , Enerji ve Savunma
sanayi alanlarında ihtiyaçları karşılayacak düzeye getirmiştir. Ürünlerimizin tamamı yerli
malzeme kullanılarak, firmamızda tasarımı yapılmış ve üretilmiş makinalarında işlenmektedir.
Firmamızda Yerli sermaye , yerli tasarım , yerli malzeme ile Milli Hedefler ve Menfaatler
gözetilmektedir.
Uzman Mühendis kadromuz ile Ülkemizin Dışa bağımlı kalmaktan kurtaracak , Geleceğimize
ışık olacak ve güç verecek Enerji ve Savunma Sanayi Projelerine ağırlık vermekteyiz.
Yatırımlarının tamamını öz sermayesi ile yapmakta ve üretimin ilk aşaması olan AR-GE
yatırımlarına ayırarak ve proje çalışmalarına devam etmektedir

İletişim

RUN MAKİNA ENERJİ SAVUNMA SANAYİ A.Ş        

Tel:        0(262) 340 07 86

Fax:       0(262) 340 07 87

Web:     www.runmakina.com.tr

Mail:     info.runmakina.com.tr

Adres:  DİLOVASIOSB MAH. CEYHAN CAD. İDARİ BİNA 25 DİLOVASI/ KOCAELİ

Hakkında

Sabancı Topluluğu, Sabancı Üniversitesi’nin kuruluş kararını 1994 yılında, Türkiye’nin en büyük aile vakfı olan Sabancı Vakfı önderliğinde aldı.

Türkiye’de bir “dünya üniversitesi” kurma vizyonuyla, Ağustos 1995’te, 22 ülkeden, farklı disiplinlerde çalışan 50’nin üzerinde bilim adamı, araştırmacı, öğrenci ve iş adamı İstanbul’da düzenlenen arama konferansında bir araya geldi. Konferansta, İstanbul’da kurulacak bir dünya üniversitesinin felsefesi oluşturuldu: “Birlikte yaratmak ve geliştirmek”.

Arama konferansını, öğrenci eğilimleri araştırmaları ile desteklenen tasarım komitelerinin çalışmaları izledi. Tasarım sürecinde, disiplinlerarası yaklaşımlar çerçevesinde, programlar ve dersler üzerinde çalışacak 13 tasarım komitesi oluşturuldu. Akademik alandaki tasarım çalışmalarının yanı sıra üniversitenin iş süreçlerinin ve yönetim yapısının oluşturulması için Deloitte & Touche danışmanlık firması ile birlikte Üniversite İdaresi Projesi başlatıldı.

Sabancı Üniversitesi’nin tasarım çalışmaları sonunda, tek bir üniversiteyi model olarak seçmek ya da farklı örnek ve uygulamaları taklit etmek yerine, yeni ve özgün bir üniversite modeli yaratıldı.

Sabancı Üniversitesi’nin temel atma töreni 31 Temmuz 1997’de gerçekleştirildi. Ekim 1998’de, üniversitenin genel yapısının ortaya çıkmasını takiben Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’na (EFQM) üye olmak üzere başvuruldu. Üniversitemiz, Türkiye’den EFQM’e başvuran ve üyeliğe kabul edilen ilk üniversitedir.

Sabancı Üniversitesi, Ekim 1999’da ilk öğrencilerini karşılayarak öğretime başladı. Üniversitemiz bugün Türkiye’de ve yurt dışında pek çok üniversite tarafından örnek alınmaktadır.

İletişim

SABANCI ÜNİVERSİTESİ NANOTEKNOLOJİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

Tel:        0(216) 483 98 80

Fax:       0(216) 483 98 85

Web:     www.sabanciuniv.edu

Mail:      tanitim@sabanciuniv.edu

Adres:  Üniversite Cad. No:27 Orta Mah. Tuzla İstanbul

Hakkında

SADTEK Elektronik; 2003 yılında savunma sanayi sektöründeki özel ve resmi kuruluşların ihtiyacı olan elektrik/elektronik ürün gruplarına yönelik yedek malzeme ve cihaz satışı, teknik servis hizmeti, üretim AR-GE ve mühendislik hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur.
SADTEK; kalitesini arttırmak için ISO 9001 kalite yönetimini ilke edinmiş ve hedefi olarak; düşüncelerin, ihtiyaçların tasarıma dönüştüğü, eski sistemlerin revizyonlarının yapıldığı, farklı teknolojilerin mühendislik ile birleştirildiği; tasarımları, araştırmaları, geliştirmeleri yerli olan üretim modelini belirlemiştir. Üretim kriterlerinde EMI/EMC, EN standartları ile MIL STD 810 standartları dikkate alınarak tasarımlar gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde savunma sektöründe gelişim sağlanması, daima yenilikçi tasarım, yaratıcılık ve ileri teknoloji kullanılarak ulusal kabiliyetleri geliştirecek bir çalışma ortamı kurarak topluma katkıda bulunmayı kendine misyon edinmiştir.
Müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı ve sorunsuz çözmek için; günümüzde var olan en son mikroişlemci teknolojilerden faydalanılmaktadır. Müşteri odaklı yaklaşımı, üretimdeki başarıları yeni teknolojiler ile entegre ederek ve çalışmalarını daima daha ileri götürerek yurt içinde ve yurt dışında sektörün önder firmalarından biri
haline gelmiştir.

İletişim

SADTEK ELEKTRONİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(216) 469 48 41

Fax:       0(216) 574 54 25

Web:     www.sadtek.com

Mail:      sadtek@sadtek.com

Adres:  Kayışdağı Cad. No 107/1 Ataşehir - İstanbul

Hakkında

Cam’da 80 Yıllık Tecrübe

Salt Cam 80 yıldır cam ticaretiyle uğraşan Türkiye’nin en eski cam firmalarından biridir. 1965 yılından beri Türkiye Şişe Cam fabrikalarının bayisi konumundadır. 1992 yılından itibaren şirketleşerek daha da kurumsal bir yapıya kavuşmuştur. Mersin’de ilk ısıcam fabrikası ve Tarsus organize sanayi bölgesinde ilk cam işleme fabrikası Salt Cam tarafından kurulmuştur.

Salt Cam organize sanayi bölgesinde 12.500 m2 kapalı alanındaki sanayi tesisinin yanında Mersin’de de 2500 m2 depo alanında müşterilerine hizmet vermektedir. Adana ve çevresine daha iyi hizmet vermek düşüncesiyle 6000 m2 kapalı depo ve işleme tesisi kurularak hizmete alınmıştır. Son olarak 2014 yılı içerisinde İstanbul’da M.Salt Cam ürünleri faaliyete geçmiş olup düz,temperli,buzlu,dekoratif,lamine,reflekte camların yanı sıra güvenlik camı, ayna, camtuğla ve parke satışlarıyla İstanbul ve çevresindeki müşterilerimize hizmet vermeye başlamıştır.

Bugün Salt Şirketler Grubu cam çeşitleri üzerine sektörde talep duyulan tüm malzeme ve ürün satışlarını, imalatını gerçekleştirmeyi kendisine görev olarak görmektedir.

Salt Şirketler Grubunun faaliyetleri sadece tüm ürünlerin kendi yerlerinde teslimatıyla bitmez. Salt Cam 30 araçlık sektöründe Türkiye’nin en büyük lojistik araç filosuyla uygulamacı ve tasarımcıların, ürünün yerine teslimine ve montajına da yardımcı olmaktadır.

Salt Cam müşterilerine mal ve hizmetin yanında her türlü teorik bilgiyi müşterileriyle paylaşarak, hem müşterilerinin gelişmesine katkı sağlamakta hem de son tüketicinin en kaliteli,doğru ürünleri kullanmasını sağlamaktadır.

İletişim

SALT CAM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.              

Tel:        0(324) 324 39 39

Fax:       0(324) 324 39 40

Web:     www.saltcam.com

Mail:      saltcam@saltcam.com

Adres:  Hüseyin Okan Merzeci Mh. Akbelen Bulvarı No:177 /A Toroslar Mersin

Hakkında

1967 yılında şahıs firması olarak kurulmuş olup, 1990 yılından beri ikinci kuşak aile şirketi olarak vizyonuna anonim şirket olarak devam etmektedir.

2013 yılında Teknopark AR-GE Merkezini de bünyesine ilave ederek Kompozit malzemeden üretilmeyen birçok malzemeyi üreterek patent ve destekler almıştır. Birçok üniversite ile işbirliklerine devam etmektedir.

Yıllık 10 000 ton BMC ve SMC üretim kapasitesine sahip olup ,TS EN 60670-1: 2005 AC:2011, ISO 14001 -2008, TS 1478 EN 124: , CE, ATEX , ROHS,UL 94 ,gibi belgelere sahiptir.

İletişim

SAMİ TONGÜN Cam Elyaflı Polyester Ürünleri A.Ş.          

Tel:        0(262) 729 33 63

Fax:       0(262) 729 32 14

Web:     www.tongunpano.com

Mail:      www.tongunpano.com

Adres:  Sami Tongün Cam Elyaflı Polyester Ürünleri A.Ş. Atatürk Caddesi No: 28 Denizli Köyü Gebze

Hakkında

“Doğu Karadeniz Silah Projesi” kapsamsına, Projenin Samsun ayağı olarak dâhil olan Samsun
Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.S. (SYS), bugün sistem tasarımı ve üretimi konusunda
Türkiye’de Savunma Sanayinin önemli kuruluşlarından biridir.
Üretim hattından önce Ar-Ge Departmanını kuran SYS, ilk olarak “Canik” markalı yarı
otomatik silahını tasarlamış ve üretimlerine başlamıştır. SYS tarafından üretilen “Canik”
markalı silahlar, 4 ayrı kıtaya ihraç edilmekte ve dost ülkelerin güvenlik kuvvetlerinin de
hizmetlerine sunulmaktadır. SYS üretiminin %70 ini  direkt ve dolaylı olarak ihraç
etmektedir.
Tesis Güvenlik, AQAP 2120, AS9100 ve ISO 9000 standartlarını karşılayan kalite ve
güvenlik sistemi ile üretimlerini yapan SYS, Dünya ve Türkiye’deki büyük projelerde yer
almaya devam edecek ve Samsun olarak büyük hedeflere ulaşmada kendine düşün görevi en
iyi şekilde yerine getirecektir.

İletişim

SAMSUN YURT SAVUNMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.         

Tel:        0(362) 266 66 71

Fax:       0(362) 266 66 72

Web:     www.canikarms.com

Mail:      www.canikarms.com

Adres:  ŞABANOĞLU OSB. MAH. ULUBATLI CAD: NO:2B/B TEKKEKÖY SAMSUN

Hakkında

Sargetek Bilişim ve Yazılım Teknolojileri, özellikle görüntü işleme/analizi, video gözetleme, video işleme, ses işleme, büyük veri uygulamaları,biyometrik uygulamalar, karar destek sistemleri ve sistem benzetimi  alanlarında sistem geliştirme amacıyla tamamı yerli sermaye ile akademisyenler tarafından 30 Mayıs 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi Arı Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde kurulmuş bir bilişim Ar-Ge firmasıdır. Şirketimizin öncelikli kuruluş amacı, faaliyet gösterdiğimiz alanlarda ülkemize katkıda bulunmak ve akademik dünyada erişilen en son bilimsel sonuçları toplum yararına hizmet edecek ürünlere dönüştürmektir. Sargetek, geliştirmekte olduğu yüksek teknolojili ürünlerini iç ve dış pazarlara rekabetçi olarak sunmayı hedef olarak benimsemiştir.

İletişim

SARGETEK BİLİŞİM VE YAZILIM TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.      

Tel:        0(212) 285 04 61

Fax:       0(212) 285 05 61

Web:     www.sargetek.com.tr

Mail:      bilgi@sargetek.com.tr

Adres:  İTÜ Arı Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Otomasyon Binası, 1. Kat No:4-1, 34669 Maslak Sarıyer İstanbul

Hakkında

Sarkuysan, 1972 yılında kurulmuş, aynı yıl halka açılarak 1612 küçük tasarruf sahibinin ortak olduğu çok ortaklı şirket kimliği kazanmıştır. 1975 yılında üretime geçen ve 1976 yılından itibaren de hemen her yıl ortaklarına temettü veren kuruluşun bugün tahminen 5000 civarında ortağı bulunmaktadır. Şirket hisse senetlerinin tamamına yakını İMKB'nin kuruluş tarihi olan 1986 yılından beri borsada işlem görmektedir.

İletişim

SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş

AdresEmek Mahallesi, Aşıroğlu Cd. No:147 41700 Darıca-Kocaeli
Tel(0262) 676 66 00
Faks(0262) 676 66 80
E-Posta
 
Hakkında

Satelcom Telekomünikasyon 2014 yılında Murat Demirci, Davut Yurttaş ve Mustafa Yurttaş iştiraki ile telekomünikasyon sektöründe üretim, entegrasyon yapmak ve mühendislik hizmetleri sağlama amacıyla kurulmuştur. Satelcom; GSM-Hücresel mobil şebekeler, Uydu haberleşme sistemleri, Telemetri teknolojileri alanlarında distribütörlük, üreticilik ve anahtar teslim proje entegrasyonu hizmetleri sunmaktadır. Başlıca müşterileri; Mobil şebeke operatörleri, Radyo ve Televizyon kurumları ve kablosuz haberleşme altyapılarına ihtiyaç duyan diğer kurumlardır.
Firmamız; Hücresel ağlarda kullanılan her türlü RF-Radyo Frekansı haberleşme altyapı ürünlerinin tedariki, Telekom DC güç sistemlerinin üretimi, BTS ve MW Radyo Link Anten altyapılarının üretimi konusunda deneyimlidir. Uydu haberleşmesi alanında kara, deniz ve hava araçlarında kullanılabilecek Ka, Ku, X, C uydu backhaul ürünleri, VSAT terminalleri temini ve entegrasyonu yapmaktayız. Telemetri alanında lisanslı mw radyo link sistemleri, wi-fi terminalleri, M2M terminalleri, fiber optik IP altyapı çözümleri sağlıyoruz.
Sürdürdüğümüz ar&ge çalışmaları;
 Canlı yayın araçları için auto tracking Ku band uydu anteni sistemi
 Araç üstü Ka Band VSAT uydu terminali
 Hava ve Deniz araçları için SOTM-Satcom On the Move uydu anteni sistemi
 6 DOF steawart/hexapod simülasyon platformu
 İnsansız hava araçları için auto tracking Ku Band telemetri anten sistemi
 Yeni nesil baz istasyonları için Telekom DC güç sistemi ve iklimlendirilmiş kabinet sistemi
 Baz istasyon ve KGS kabinetleri için uzaktan izleme ve yönetim RTU sistemi

İletişim

SATELCOM TELEKOMÜNİKASYON,
BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ İTHALAT VE İHRACAT SANAYİ A.Ş.

Address
Dudullu OSB Mah. DES 104 Sok. A07 Blok No:54-56
Umraniye / Istanbul /  Turkey

E-mail
info@satelcom.com.tr

Phone
+90 (216) 540 30 20

Fax
+90 (216) 540 30 25