SAHA İstanbul Üyeler

Daha milli savunma sanayi için bütün yeteneklerimiz ile firmalarımızın yanında yer alarak savunma sanayimizi ileri teknolojiler üretebilen konuma taşımak için faaliyetlerimize duraksamadan devam edeceğiz.
Hakkında

Kartal Bombe 1945 yılında kurulmuş, bu gün Kartal Ailesinin üçüncü nesli tarafından yönetilen bir ağır sanayi kuruluşudur. Hizmet ve ürün ihracatı coğrafyasının yanında yönetim kıstasları açısından da küresel bir kuruluş olan Kartal Grup kendi geliştirdiği sermaye ile büyümüş sektöründe nadir örneklerden biridir. Kartal Grubun KBS markası, Avrupa’nın, Asya’nın, Ortadoğu’nun hatta uzak kıta Avustralya’nın en saygın sanayi kuruluşları için güvenilir ve bilinen bir metal şekillendirme tedarikçisi olarak, yıllık 50 bin ton metal işleme kapasitesiyle Türkiye’nin ilk, dünyanın sayılı uzmanlık markalarından biridir.
Bombe ve bükümden oluşan iki ana iş kolunda üretim yapan KBS, metal şekillendirmedeki uzmanlığı ve sahip olduğu stoklarla küresel pazarın en hızlı tedarikçilerindendir. KBS, Ar-Ge konusunda alanının en performanslı kuruluşları arasında kabul edilmektedir. Bünyesindeki hammadde stokları ve uzun yıllara dayanan güçlü bağlantılarıyla özellikli metal gerektiren hassas taleplere süratle cevap verebilmektedir. Kapasite büyüklüğü, teslimat hızı, küresel ortaklıkları ve kalite yönetimi açılarından bakıldığında, KBS alanının en büyük markalarının başında gelmektedir.

İletişim

KARTAL BOMBE ÜNİTELERİ SANAYİ TİC. A.Ş.       

Tel:        0(262) 724 92 92

Fax:       0(262) 724 92 82

Web:     www.kartalbombe.com.tr

Mail:      info@kartalbombe.com.tr

Adres:  Dilovası OSB 4. Kısım Ceyhan Cad. No:25 Gebze-Kocaeli

Hakkında

İstanbul’daki 65 bin metre karelik tam entegre üretim tesisi ve Sakarya‘daki 100.000 metre karelik ikinci üretim tesisi ile adeta bir teknoloji üssünü andıran KADİFETEKS, dünyanın 3.cü büyük döşemelik kumaş üreticisi, sektöründe ise Türkiye’nin lider ihracatçısıdır. KADİFETEKS; KETS markası ile, yüksek kalite standartlarına, çevre ve insan sağlığına en üst seviyede uyumluluk prosedürlerine ve bunları destekleyici çalışmalar neticesinde başarıyla aldığı AS 9100, OEKO-TEX, ISO 9001 ve ISO 27001 belgelerine sahiptir. 1000’in üzerinde çalışanı, 20 kişilik geniş tasarım ekibi, yıllık 24 milyon metretül üretim kapasitesiyle, Ürettiği ürünlerin %85 ini 100’dan fazla ülkeye ihracat yapan KETS, yüksek üretim standartlarına sahiptir. KETS, tekstil sektöründe Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından onaylı AR-GE ve TASARIM Merkezi belgesine sahip tek firmadır.

İletişim

KADİFETEKS MENSUCAT SAN. A.Ş.          

Tel:        0(212) 549 26 30

Fax:       0(212) 549 21 00

Web:     www.kadifeteks.com

Mail:      kets@kadifeteks.com

Adres:  İkitelli O.S.B Mah. Eski Turgut Özal Cad. No:40 Başakşehir - İstanbul

Hakkında

Kahveci Otomotiv, 1989 yılından beri VOLVO, SCANIA, MAN, MERCEDES, DAF, RENAULT ve IVECO kamyonlar için yüksek kalitede yansanayi kaporta parçaları üretme konusunda uzmanlaşmıştır.

Kendimizi, kaliteli ürünü rekabetçi fiyatlarla müşterilerimize sunarak onların beklentilerini karşılamaya adadık. Bütün ürünlerimiz ISO 9001 standartlarında imal edilmekte olup orjinal parça yerine sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. İmalatımızda her zaman yeni hammade kulanmakta ve kesinlikle geri dönüşümlü malzemeye müsade etmemekteyiz.

İmalat kapasitemizi artırmak ve yeni çıkan ürünleri en kısa sürede müşterilerimize ulaştırmak için kalıp ve makine – ekipman yatırımlarımız her yıl artarak devam etmektedir.

Sizleri bu büyük aileye katılmaya davet ediyor ve sizlere uzun vadeli, kârlı bir işbirliği teklifi sunuyoruz.

İletişim

KAHVECİ OTOMOTİV SAN. VE TİC. A.Ş.  

Tel:        0(332) 239 14 00

Fax:       0(332) 239 14 14

Web:     www.kahveci.com.tr

Mail:      info@kahveci.com.tr

Adres:  3. OSB 13 Nolu Sok. No: 19 Selçuklu Konya

Hakkında

1957 yılında temelleri atılan Kale Grubu, Türkiye’de seramik sektörünün kuruluşuna öncülük etmiş, zaman içerisinde makine ve parça imalatı, savunma ve havacılık, kimya, elektrik malzemeleri, enerji, madencilik, lojistik sektörlerinde yatırımlar yaparak Türkiye’nin sayılı Sanayi kuruluşlarından biri haline gelmiştir.
Kalekalıp’ın da içerisinde bulunduğu Kale Grubu’nun Savunma ve Havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketleri bugüne dek kazanılan kabiliyetler ve kurulmuş olan güçlü altyapı sayesinde, milli savunma ve havacılığımızın ihtiyaç duyduğu ürün geliştirme ve üretim çalışmalarında da aktif rol oynamaktadır. Bu kapsamda hâlihazırda geliştirme aşamasında önemli katkılarda bulunduğumuz Milli Piyade Tüfeği, yine tamamıyla kendi imkânlarımızla geliştirmiş olduğumuz diğer taarruz silahları örnek olarak verebiliriz. Bunun yanı sıra BOTAŞ, İGDAŞ, gibi ilgili tüm makamlarca onanmış ve kabul edilmiş olarak ev ve sanayi tipi sayaçlar, her türlü basınç ve debide RMS A-B-C tipi istasyonlar imalatı yapmaktadır. Kalekalıp bünyesindeki, taahhüt bölümü ile beraber, ihtiyaca göre çeşitli alt taşeronlar kullanarak ya da konsorsiyumlar oluşturarak, iştigal alanına giren konularda anahtar teslim projeler gerçekleştirmektedir.
Şubat 2009’da imzalanan Sözleşme ile savunma sanayi ihtiyaçlarının yurtiçinden karşılanma oranının arttırılması ulusal hedefi doğrultusunda, kendi tasarımlarımızı yapma ve silahlı kuvvetlerimizin ihtiyaçlarını yurt içi geliştirme yoluyla karşılama amacıyla son nesil piyade tüfeklerinin tüm üstün özelliklerini taşıyan milli piyade tüfeğinin geliştirme safhasının ana alt yüklenicisi olunmuştur. TSK’nın taktik teknik istek ve özelliklerini taşıyan, muharebe ortamında, gece ve gündüz, her türlü arazi ve hava şartlarında hizmet edecek, modern piyade tüfeği geliştirme safhası başarıyla tamamlanmıştır. Aralık 2015’te Kalekalıp A.Ş. ile SSM arasında imzalanan Seri Üretim Dönemi Sözleşmesi ile çok önemli bir konuda dış bağımlılığımızın ortadan kaldırılması için büyük bir adım atılmıştır.

İletişim

KALE KALIP MAKİNA KALIP SANAYİ A.Ş  

Tel:        0(212) 624 06 70

Fax:      

Web:     www.kalekalip.com.tr

Mail:      info@kalekalip.com.tr

Adres:  Tevfikbey Mah.İstiklal Cad No :29  Sefaköy-Küçükçekmece-İstanbul

Hakkında

KALE OTO RADYATÖR A.Ş. 1966 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kurulmuş olduğu günden bu yana, motorlu araçlar için motor su soğutma radyatörleri ve ısıtma petekleri ile başlayan küçük ölçekli üretim, bugün 700’den fazla deneyimli mühendislik ekibi ve üretim kadrosu ile Gebze-Kocaeli fabrikasında yapmakta olduğu üretim faaliyeti ile Otomotiv Ana Sanayi, Savunma Sanayi, Yedek Parça ve İhracat Pazarlarına geniş bir ürün yelpazesiyle motor soğutma radyatörleri, intercooler (hava soğutma radyatörleri), yağ soğutucuları, yakıt soğutucuları, ısıtma kaloriferleri, kondenser, komple motor soğutma modülleri, HVAC (Isıtma-Havalandırma ve Klima) sistemlerini sunmaktadır.

 

Tüm alt yapısı tamamlanan ve yeni modern binasında hizmet veren AR&GE merkezimiz için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı‘ na yapılan başvurusu 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren 5746 sayılı kanunun hükümlerine göre kabul edilmiştir. Arge bölümümüz Tasarım,  Prototip ve Test-Ölçüm-Deney-Değerlendirme grubu olmak üzere 3 bölüme ayrılmıştır. Mühendislik yeteneklerini ve test kabiliyetlerini sürekli arttıran AR&GE merkezimizin laboratuvarı, ISO/TS 17025 Akreditasyon belgesine sahiptir. Tasarım çalışmalarında Catia 5, UniGraphics, Autodesk Inventor gibi 3D Modelleme Programları ile birlikte CFD akış simulasyon programı, FEA analiz programı kullanmaktadır. Komple soğutma modülleri için ise simülasyon çalışması yapılarak en uygun, en güvenilir ve en rekabetçi soğutma sistemleri tasarlanmaktadır.

 

Kale, ürün geliştirme ve ürün onay faaliyetlerini kendi tesisinde yapmak üzere tam teşekküllü bir test laboratuvarı kurmuş olup, yurtiçi ve yurtdışı tüm Otomotiv Ana Sanayi firmalarının ve Savunma Sanayi kuruluşlarının taleplerini karşılamaktadır. Üretilecek soğutma modüllerini üstün ve güvenilir kalitede müşterilerine sunmak amacıyla kendi laboratuvarında test etmektedir. Bu sayede, güncel teknolojik test ve kontrol ekipmanları ile oluşabilecek problemleri zamanında ve etkili olarak çözebilme hedeflenmektedir. Kale test laboratuvarında uygulanacak test ve süreçler, laboratuvar güvenilirliği TÜRKAK tarafından da denetlenerek 2009 yılında onaylanan, TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Kalite Sistem Standardına uygun olarak yürütülmektedir.

İletişim

KALE OTO RADYATÖR SAN VE TİC A.Ş.   

Tel:        0(262) 744 18 52

Fax:       0(262) 744 12 75

Web:     www.kaleoto.com.tr

Mail:      kaleoto@kaleoto.com.tr

Adres:  İstanbul Cad. No:5 Gebze/Kocaeli

Hakkında

Karel, 1986 yılında özgün tasarımlarıyla, Türkiye'de elektronik telefon santralı pazarını yaratmış, bu pazara PBX ürünleri kazandırmış ve Türkiye'nin haberleşme alanında elektro-mekanik sistemlerden elektronik haberleşme sistemlerine geçişinde öncü olmuştur. Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Karel, haberleşme elektroniği alanında Türkiye’nin en gelişmiş Ar-Ge’sine ve dünya standartlarında üretim tesis ve standartlarına sahiptir. Bugün Türkiye’nin 30’dan fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç eden pazar lideri markasıdır. Dünyanın bilinen ve güvenilen kurumlarından Brand-Finance'ın hazırladığı "Türkiye'nin En Değerli 100 Markası" listesindeki markalardan biri olarak gösterilmektedir.

Karel, 15 yılı aşkın bir süredir savunma sanayinin ihtiyaçlarına dönük olarak ürünler ve çözümler üretmektedir. Askeri haberleşme sistemleriyle başlayan ürün gamı yıllar içinde askeri standartlarda solid state diskler, elektronik kontrol kartları ve sistemleri, el tipi askeri bilgisayarlar, ataletsel navigazyon cihazları gibi geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Ürünler Türk Silahlı Kuvvetleri ve yabancı ordularda halen kullanılmaktadır.

İletişim

KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.       

Tel:        0(312) 265 02 90

Fax:      0(312) 265 02 97

Web:    www.karel.com.tr

Mail:  defence@karel.com.tr

Adres:  Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi Cyberplaza B Blok, Kat 3 06800 Bilkent / Ankara

Hakkında

1986 yılında kurulan KANAT BOYA, üretim kapasite ve kalitesini arttırmak amacıyla yatırımlarına aralıksız devam etmekte, 2015 yılında tescil edilen AR-GE MERKEZİ’ni de barındıran İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 30.000 m2’lik alan üzerine kurduğu fabrikasında üretimini sürdürmektedir. Ayrıca Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde tesisinin yatırımını da tamamlanmıştır.

KORUYUCU KAPLAMALAR ve GENEL SANAYİ BOYALARI konusunda uzman üretici olan firmamız, geleceği ve yatırımlarınızı korumak amacı ile;

Geniş teknolojik olanaklara sahip Ar-Ge departmanında  kendi teknolojisini üretir.
Ar-Ge faaliyetlerini, üretim sürecini ve diğer tüm aktivitelerini uluslararası standartlara uygun olarak sürdürür.
Düşük VOC değerine sahip, yüksek katılı, solventsiz ve su bazlı doğa dostu ürünler geliştirir.
Üretim prosesinin her aşamasında, doğal kaynakların kullanımını ve atıkları azaltmak amacıyla çalışmalar yürütür.
Özel ürün seçeneklerini, proje ekibinin bilgi ve deneyimi ile müşterileri için dayanım ömrü/fayda/bakım süresi optimizasyonunu sağlayacak boya sistemlerine dönüştürür.
Çözüm ortağı yaklaşımı ile işe ve şarta göre uygulama şartnameleri hazırlar, deneyimli ve sertifikalı teknik servisi ile çalışmalara yön verir.
Üstlenmiş olduğumuz bu görevleri gerçekleştirmek yönünde; 2016 yılında 41 personeli ile farklı taleplere cevap verebilecek ve katma değeri yüksek, çevre dostu ürünler geliştirecek 19 proje Ar-Ge Merkezi’mizce ele alınmıştır. Savunma ve Havacılık sektörlerine hizmet verebilecek ürünlerin geliştirilmesi de firmamızın ve ülkemizin hedeflerine katkı sağlayacaktır

İletişim

KANAT BOYACILIK TİC. VE SAN. A.Ş.        

Tel:        0(232) 878 95 00

Fax:       0(232) 878 95 95

Web:     www.kanatboya.com.tr

Mail:      info@kanatboya.com.tr

Adres:  Kemalpaşa OSB Mh. İzmir Ankara Yolu No:321 Kemalpaşa - İzmir

Hakkında

Karmetal, 1975 yılında özel amaçlı makine imalatı olarak kurulmuştur. 1980li yıllarda otomotiv ve savunma sanayinde yedek parça imalatına başladı. 1997 yılında, yedek parça üretimine ek olarak şerit testere makinesi imalatına da başlandı. Ürettiğimiz makinemizin modellerini hızla artırdık ve şu an Türkiye şerit testere makinesi sektöründe lider konumundayız. Karmetal’in kalitesi TÜV-SUSVEST DIN EN ISO 9001:2008 ve TURQUM kalite sertifikası tarafından onaylanmıştır. Makinalarımız CE standartlarına uyumlu hale getirilmiştir. Bu çalışmaların verdiği güvenle ürünlerimizin mekanik parçalarına 2 yıl, elektrik-elektronik parçalarına 1 yıl garanti vermekteyiz.

İletişim

KAR METAL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.           

Tel:        0(264) 276 59 16

Fax:       0(264) 276 59 19

Web:     www.karmetal.com.tr

Mail:      info@karmetal.com.tr

Adres:  Hanlı Merkez Mah. Hatip Sok. No32 Arifiye/Sakarya

Hakkında

Karakamlar™ Havacılık ve Savunma Sanayi A.Ş. 2014 yılında ODTÜ Teknokent’te faaliyete başlamış olup 2017 yılından buyana Ankara Teknopark’ta çalışmalarına devam etmektedir.

Havacılık ve savunma sektörüne yenilikçi ve teknolojik çözümler sunma hedefiyle yola çıkan firma, ülkemizin önde gelen savunma sanayi kurum ve kuruluşlarına ürün ve hizmet sağlamış olmanın gururunu yaşamaktadır.

İletişim

KARAKAMLAR HAVACILIK VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.     

Tel:        0(312) 385 88 20

Fax:      

Web:     www.karakamlar.com

Mail:      iletisim@karakamlar.com

Adres:  İvedik OSB Mah. Teknopark 2224. Cad. No: 1 E Blok Zemin 11 Yenimahalle / Ankara

Hakkında

Kuruluşunun 18. yılını geride bırakan şirketimiz, metal parça tasarım ve üretimini gerçekleştirmektedir. Hizmet verdiğimiz sektörler :

Savunma
Kent Mobilyaları
Demiryolları
Otomotiv
İskele sistemleri (inşaat)
Merkezi İstanbul’da bulunan Karmetal A.Ş. ‘nin, Kırıkkale’de de faaliyet gösteren bir fabrikası daha bulunmaktadır. Şirket, uluslararası standartlara göre ve müşteri talebi doğrultusunda, iç ve dış pazara yönelik ürün üretmektedir.

İletişim

KARMETAL İNŞ. TAAH. DAN. PAZ. SAN. VE DIŞ. TİC. A.Ş.

Tel:        0(212) 416 78 92

Fax:       0(212) 416 78 96

Web:     www.karmetal.net.tr

Mail:      info@karmetal.net.tr

Adres:  İkitelli OSB İsteks Sanayi Sitesi D.3 Blok No:14  Başakşehir - İstanbul

Hakkında

Sektörde 35. yılında Kasso Mühendislik, tamamı Türkiye’de üretilen metal işleme ve çelik konstrüksiyon konusunda en geniş ürün gamı ile, tasarıma özgünlük kazandıran genişletilmiş metal, perfore metal ve özel desen kesimli metal paneller ile projelerde yapıların iklimlendirilmesi, ikincil cephe, güneş kontrol panelleri, akustik asma tavan, korkuluk, klima muhafazası gibi birçok uygulama alanı bulmaya devam ediyor.

Hava, güneş geçirgenlik oranları, malzeme kalınlıkları, ebat ve detaylandırmaları ihtiyaca göre üretilebilen Kasso paneller talep doğrultusunda çözümler sunuyor. Fonksiyelliğinin yanında estetik görünümü ile ikincil cephe uygulamalarında enerji kayıplarını en aza indiren bir kabuk oluşturuyor. Büyük ebatlarda uygulama imkânı ile metal işleme tekniklerinin avantajını bir araya getiren sistem bütüncül bir görüntü sağlıyor. Metal kabuk sistemleri, genişletilmiş ve delikli alüminyum malzemelerden oluşan soğuk cephelerde, yalıtım-ısı izolasyonu sağlayarak maliyet avantajı bir araya geliyor. Uzaktan kumanda kontrollü hareketli ve sabit olarak üretilebilen alüminyum paneller ile yürüme yolları birlikte uygulanıyor. Kasso paneller mimari endüstri için uzun yıllar dayanıklılığa sahip yüzey kaplama işlemleri ile çeşitlilik sağlarken renk, doku, yüzey görünümü açısından dayanım sağlıyor. Yatırımlarına devam eden Kasso Mühendislik, üretim tesisine Qualicoat sertifikalı elektrostatik toz boya kaplama boya tesisini ilave ederek sektörde sistem çözümünün tamamını bünyesinde gerçekleştiren öncülerden.

Özel ayarlı cephe tutucu ankraj ve hook imalatları ile metal kabuklarının altyapısı sağlamlaşıyor. Yapılarda zorunluluk haline gelen sıva arası aderans arttırıcı perforeli ve genişletilmiş duvar tutucu aksesuarlar, çatılarda ve cephelerde rollform trapez olarak kullanılan rulo işlenen akustik paneller ile Kasso yine sektörün öncülerinden. BREEAM ve LEED sertifikalarına önem veren Kasso, hali hazırda devam eden projelerinde buna uygun üretim yapıyor. Düzenli olarak yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan Kasso ürün gamına her hafta yeni bir tasarım ekliyor, proje bazlı üretim ve çözüm yaklaşımıyla yapılara özgürlük sağlıyor. Metal kabuklar, getirdiği tüm bu avantajlar ile birçok önemli ödüllü yurtiçi ve uluslararası projelerde tercih edilen bir ürün olarak öne çıkıyor.

İletişim

Kasso Mühendislik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi       

Tel:        0(216) 593 14 85

Fax:       0(216) 593 14 89

Web:     www.kasso.com.tr

Mail:      kasso@kasso.com.tr

Adres:  İstanbul And. Yakası  OSB 2.Sok. No:5  Tuzla-İstanbul

Hakkında

Şirketimiz 1968 senesinde İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne kadar işletmelerdeki malzeme hareketleri ile ilgili olarak bantlı konveyörler, zincirli konveyörler , helezonlar , Z-konveyörler , pan konveyörler , elevatörler ve tesislerde ihtiyaç duyulan özel makinelerin projelendirilmesi imali ve montajı konuları üzerinde anahtar teslimi sistem veya yedek parça bazında hizmet vermektedir.

KGM Ağır Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1978 senesinden beri şu anda bulunduğu tesislerinde üretim yapmaktadır.  Firmamız makine parkına her sene yeni makineler katmayı, teknolojiyi takip etmeyi ve kaliteli üretim yapmayı ilke edinmiştir. Uluslararası kabul görmüş standartlarda hizmet vermekte olup, müşteri odaklı, dürüst ve güveni ön plana çıkaran bir anlayışı benimsemiştir.

Ülkemize ve milletimize faydalı olmaktan gurur duymaktayız. Firmamız yurt genelinde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok projede yer almıştır. Daha iyiye ulaşmak için tüm gayretimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ülke ekonomimize faydalı olmayı kurulduğumuz günden itibaren kutsal görev olarak bildik. Elliyi aşkın personelimiz bir bütün olmanın ve sadece sorunları çözerek yükselebileceğimizin bilincindedir.

KGM markası Türk Endüstrisinin birçok kolunda tanınmışlığının yanı sıra Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı’nca tescil edilmiş bir markadır. Ürün yelpazesinde yer alan rulodan tambura, ağır tip zincirlerden her tür yedeğe, tüm ürünler ilgili DIN, EN, ISO ve TSE Standartlarına uygun imal edilmekte ve bünyemizde yer alan laboratuvarda kontrol edilmektedir.

KGM Ağır Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. kırk yıla yakın tecrübesi, imkanları ve konusuna hakim personeliyle her zaman hizmetinizdedir.

İletişim

KGM AĞIR MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.    

Tel:        0(212) 538 17 98

Fax:       0(212) 537 71 13

Web:     www.kgmas.com.tr

Mail:      www.kgmas.com.tr

Adres:  "Karadeniz Mahallesi Ertuğrul

Gazi Cad. No:6 34250 Küçükköy / İstanbul"

Hakkında

Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri dünyanın önde gelen hidrolik ve pnömatik sızdırmazlık elemanları üreticilerinden biridir. Tarım ve iş makinalarıhidrolik preslermaden ekipmanları, demir-celik ve araçüstü ekipman sektörleri başta olmak üzere sayısız uygulamaya özel çözümler üreten Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri güvenilir, kaliteli ve yenilikçi sızdırmazlık elemanları sunar.

İletişim

KASTAŞ SIZDIRMAZLIK TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Tel:        0(232) 397 60 00

Fax:       0(232) 502 25 28

Web:     www.kastas.com.tr

Mail:      apinarli@kastas.com

Adres:  Atatürk Plastik O.S.B. 3. Cadde No: 5 Menemen / İzmir

Hakkında

Kayalar Bakır Alaşımları San. ve Tic. A.Ş. kurulduğu 1965 yılından bu yana gösterdiği teknolojik aşama ve kalite ile bakır ve bakır alaşımlarından levha, şerit, metal para ve jeton pulu üretiminde önde gelen kuruluş olmuştur.

Uzman kadrosu ve modern tesislerinde üretmekte olduğu en yüksek kalitedeki mamulleri ile, Çorlu’daki tesislerinde gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı Otomotiv, Elektronik, Elektrik, Tekstil, Savunma ve Darphane sanayisinin hizmetindedir.

Kayalar Bakır A.Ş. Kronolojisi:

1965 – İstanbul, Yenibosna’da kuruldu.
1982 – 660 mm genişlikte malzeme üretimine başlandı.
1987 – Para pulu üretim hattı kuruldu.
1995 – 20 merdaneli ince hadde makinası ile üretime başlandı.
1997 – Kayalar Bakır Çorlu fabrikası temeli atıldı.
2000 – Sıcak hadde imalatı ve bakır dökümü başladı.
2000 – Çorlu Fabrikası tamamlandı.

ÇORLU TESİSLERİ (2000)

Modern döküm – sıcak haddeleme ve soğuk haddeleme teknikleriyle aynı zamanda diğer üreticilere de sürekli yüksek kalite ve çevreye uyumlu teknolojisi ile servis sunmaktadır.

Toplam alan m2 39.000
Kapalı alan m2 24.000

Üretim: Yarı mamul rulo, kokil, tako

İletişim

KAYALAR BAKIR ALAŞIMLARI SAN. VE TİC. A.Ş.   

Tel:        0(282) 674 47 47

Fax:       0(282) 674 47 51

Web:     www.kayalarcopper.com

Mail:      info@kayalarcopper.com

Adres:  İstanbul Kağıthane San. Mah.Turan Sok.No:6

Hakkında

Kayalar Şirketler Grubu 1954 yılında kurulmuştur. ​

Kayaplas Kayalar Plastik San.ve Tic. A.Ş., 60 yıllık köklü geçmişiyle, sektöründe lider bir kuruluştur. İstanbul/ Büyükçekmece Fabrikasında Kayaplas, Kayalar plastik, Euroracks ve Star markaları ile Bahçe Mobilyaları , Plastik Taşıma ve İstifleme Kasaları, Paletler, Plastik Bahçe Mobilyaları, Plastik Trafik İşaretleri, Politray Termo Tepsileri, Uçak içi servis arabaları, Termobox, Bulaşık Basketleri, Plastik Taşıma ve İstifleme Konteynerleri ve Çöp Konteynerleri üretimi yapmaktadır.

Kayalar Grubu 46 ülkeye ihracat yapmakta olup, kalitenin sürekli olarak hakim kılınabilmesi için dünyada ve ülkemizde genel kabul gören kalite standartlarında üretim yapmaktadır. ISO 9001-2000, TSE, CE, TSEK, HACCP ve GHOST gibi kalite sistem belgeleri ile sektöründe öncülük yapmaktadır.

İletişim

KAYAPLAS KAYALAR PLASTİK SAN. VE TİC. A.Ş.  

Tel:        0(212) 859 00 02

Fax:       0(212) 859 00 14

Web:     www.kayalarplastik.com

Mail:      info@kayalarplastik.com

Adres:  Türkoba Mah. Kayalar Cad. No:5 Büyükçekmece İstanbul

Hakkında

Kent endüstriyel kalıp makine oto sanayi 2007 yılında Makine Kalıp Teknik Öğretmeni Halis Çakmak tarafından endüstriyel alanda faaliyet göstermek üzere progresif sac kalıpları, tandem sac kalıpları, özel makine imalatı ve endüstriyel uygulamaları için kurulmuştur. Bu zamana kadar sürekli gelişim göstererek otomotiv projelerinde destekler sunmuştur. Ford otosan, Hyundai ve Toyota projelerinde yer almıştır.

Yerli ve milli projelerde desteklerimizi sunabilmek için teknik ve teknolojik alandaki yenilikleri takip ederek insana ve teknolojiye yatırım yapmaktayız. Esnek organizasyon yapısı ve

esnek organizasyon yapısı, dinamizmi ve motivasyonu yüksek ekip ruhu ile Bilgi Çağı konseptine uygun teknolojik sistemler geliştirmeye ve yardımcı olmaya devam edeceğiz.

İletişim

Kent Endüstriyel  Kalıp Makine ve Otomotiv San. Ve Tic. Ltd. Şti.              

Tel:        0(262) 658 18 74

Fax:       0(262) 658 18 75

Web:     www.kentkalip.com.tr

Mail:      info@kentkalip.com.tr

Adres:  "Şekerpınar Mah. Marmara Geri Dönüşümcüler San. Sit. Defne Sok. No: 15

Çayırova / KOCAELİ"

Hakkında

Kesmak 1995 yılından beri şeritli testere tezgahları imalatı yapan, geniş yelpazede ürün seçenekleri sunan, çeşitli iş alanlarına hitap eden, profesyonel olarak çalışan mühendislik firması olarak hizmet

vermektedir. İstanbul’da yaklaşık 5000m2 alanda faaliyet gösteren firmamızda AR-GE, tasarım, talaşlı imalat, montaj, teknik servis, teknik destek ve teknik yönlendirme hizmetleri verilmektedir. Firmamız ISO 9001 :2000 Kalite Güvence Sistemi belgesine sahiptir. Tezgahlarımızın tamamı AB normlarına uygun olarak üretilmekte ve CE markalaması yapılmaktadır.

Kalite Politikamız;

Çalışmalarımızla, üretimimizin her kademesinde teknolojideki gelişmeleri uyarlayarak her zaman verimliliği ve en iyiyi elde etmek ana hedeflerimizdendir. Bu rekabet ortamında, müşteriler tarafından ilk tercih edilen firma olmak ve dünya çapında marka olmak amaçlarımızın başında gelmektedir. Sürekli iyileştirmelerle hedeflerimize ulaşarak daha kaliteli ürün ve hizmet sağlanmaktadır.

Kalite sistemimizi çalışanların katkıları ve eğitimlerle geliştirerek olumsuzlukları ve israfı ortadan kaldırmalıyız.

İletişim

KESMAK MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.      

Tel:        0(212) 671 69 74

Fax:       0(212) 671 69 71

Web:     www.kesmakmakina.com

Mail:      info@kesmak.com

Adres:  "İkitelli Organize Sanayi

Bölgesi Demirciler Sitesi G1 Blok NO:468 İkitelli - Başakşehir / İstanbul"

Hakkında

1985 yılında kurulan KESTAŞ broş tığı üretiminde Türkiye’nin tartışılmaz lideridir. 7.000 m2 kapalı alanda, her biri konusunda uzman mühendis ve teknisyen kadrosuyla başta broş tığları olmak üzere her türlü broş çekme tezgahı ve broşa dayalı yedek parça imalatını gerçekleştirmektedir. Üretimini gerçekleştirdiğimiz broş tığları ISO ve DIN normlarına uygun olarak dizayn edilmektedir. Bugün yurt genelinde 800’ü aşkın ana sanayi ve yan sanayi kuruluşuna hizmet veren KESTAŞ, ileri teknolojiye yaptığı yatırımlarla uluslararası piyasalarda rekabet edebilecek düzeye ulaşmıştır. Kaliteden ödün vermeyen üretim anlayışı, müşterilerin talebine uygun çözümleri ve satış sonrası hizmetleriyle KESTAŞ makina ve imalat sektörüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Kuruluşundan günümüze kadar geçen 30 yılı aşkın süre içerisinde sürekli kendisini yenileyen KESTAŞ 2005 yılı içerisinde devreye aldığı ısıl işlem tesisiyle ülkemizde bir ilke daha imza atmanın haklı gururunu sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluluk duymaktadır. Evet bu tesis işleme kapasitesi olarak Türkiye’de faaliyet gösteren ilk ve tek tesistir. Tesisimizde 350mm çap, 1600mm kesici, toplam 2000mm boyda broş tığları rahatlıkla sertleştirilebilmektedir. Bu yatırımla firmamız, siz değerli sanayi kuruluşlarımızın özellikle ısıl işlem boyuna bağlı problemler nedeniyle farklı kaynaklardan temin etmek zorunda kaldığınız broş tığlarını, eşdeğer kalite, uygun maliyet ve kısa zaman dilimi içerisinde sizlere sunmaktadır. Yaptığımız her yatırım firmamızın sektör içerisindeki hizmet anlayışının bir yansımasıdır.

KESTAŞ kuruluşundan günümüze kadar hep ilklere imza atmıştır. Hedeflerimizde sektörün mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları hep belirleyici olmuştur. Bu manada yaptığımız yatırımları sizlerle paylaşıyoruz. Hedeflerimiz bitmedi. Aksine yeni hedefler için önümüz daha da açıldı. Gerçekleştikçe sizlerle paylaşmaktan mutlu olacağımız yeni yatırımların heyecanını duyuyoruz.

İletişim

KESTAŞ BROŞ TIĞLARI İML. SAN. VE TİC. A.Ş.      

Tel:        0(212) 798 28 55

Fax:       0(212) 798 28 59

Web:     www.kestas.com.tr

Mail:      isletme@kestas.com.tr

Adres:  Ömerli Mah. Mısır Sk. No:8 Arnavutköy İstanbul

Hakkında

Merkezinde tüketici, pazarlama, Ar-Ge ve inovasyon anahtar kelimelerini tutan yeni nesil teknoloji firmasıdır.
Kurulduğu günden bu yana geniş bir yelpazede yazılım ve teknoloji geliştirme çözümleri sunmaktadır.
Profesyonel, deneyimli mühendisleri ile Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan Yıldız Teknik Ünivesitesi Teknokent bünyesinde ar-ge çalışmalarına devam etmektedir.
Teknoloji çözümleri geliştirmek üzere kanıtlanmış uzmanlığı ve deneyimi ile çalıştığı kurumlara değer yaratacak projeleri hayata geçirmektedir.

İletişim

KLE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş.    

Tel:        0(212) 407 10 20

Fax:       0(212) 407 10 22

Web:     www.kletech.com

Mail:      info@kletech.com

Adres:  İkitelli Organiize San. Mah. YTÜ İkitelli Teknopark Sok. YTÜ İkitelli Teknopark Başakşehir İstanbul

Hakkında

1973 yılından bu yana kaldırma ve taşıma sistemleri konusunda müşterilerine en kaliteli hizmeti, en ekonomik fiyatlarla vermeyi hedefleyen KM Kümsan Vinç Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş. İstanbul Tuzla’da 10.000 m2’lik kapalı alanda en yeni imalat teknolojilerine sahip makine parkıyla çalışmalarına devam etmektedir. 2006 yılında başladığı kurumsal yapılanma projesi kapsamında, kaldırma ve taşıma makineleri sektöründe hizmet veren firmalarını (KM Kümsan Vinç Sistemleri ve Çelikbilek Kaldırma ve Taşıma Sistemleri) Çelikbilek Grup çatısı altında toplamaya başlamıştır.
Geçmişten bugüne kadar çizgi ve kalitesinden ödün vermeden ilerleyen KM Kümsan Vinç Sistemleri; ceraskal, halatlı ve zincirli vinçler, tek kirişli gezer köprülü vinç, portal vinç, pergel vinç, monoray vinç, ex- prof vinçler, tekne taşıma vinci, vinç kaldırma atasmanlari, özel uygulamalar ve çelik konstrüksiyon imalatı konusunda yaptığı çalışmaların yani sıra bu ürünlerin ithalat ve ihracatını da yapmaktadır. Sahip olduğu kalite belgeleri ve imalat sertifikalarına uygun şekilde ürettiği vinç sistemleri dünya standartlarında olup, dünyanın 21 farklı ülkesinde basariyle çalışmaktadır.
KM Kümsan vinç sistemleri için, imalat kalitesi kadar sevkiyat ve satış sonrası hizmet kalitesi de büyük önem taşımaktadır. KM Kümsan vinç olarak, tüm vinçlerinize özel ihtiyaç ve taleplerinize uygun montaj, servis, yedek parça, periyodik bakim, fenni muayene ve modernizasyon hizmeti sağlamaktadır.

Kaldırma is kolunda dünyanın önde gelen gruplarının global çözüm ortağı olan KM-Kümsan Vinç Sistemleri, inşaat, otomotiv, enerji, tekstil, lojistik, demir- çelik, dayanıklı tüketim, havacılık ve gemicilik sektörü, tersaneler, hidro- elektrik santraller, alüminyum endüstrisi, çimento, ambalaj, cam, döküm, makine, prefabrik yapı, maden, plastik, taahhüt vs. çoğu sektöre 40 yılı askın süredir hizmet vermektedir.

İletişim

KM KÜMSAN VİNÇ SİST. SAN. VE TİC. A.Ş.            

Tel:        0(216) 593 04 00

Fax:       0(216) 593 13 28

Web:     www.kumsan.com.tr

Mail:      info@kumsan.com.tr

Adres:  Aydınlı Mh. B.O.S. B Batı Caddesi No:11 Tuzla İstanbul

Hakkında

Firmamız 2017 yılında Başiskele/KOCAELİ’de kurulmuştur. Kapalı alanı 2000 m2
, açık
alanı 500 m2 olmak üzere toplam 2500 m2 üzerine kurulu olan firmamız talaşlı imalat, makine
imalatı, yedek parça üretimi ve çelik konstrüksiyon alanlarında faaliyet göstermektedir. Her
geçen gün genişleyen makine parkuru, uzman teknik kadrosu ve yetkin personelleri ile yurtiçi ve
yurtdışı müşterilerine hizmet vermektedir. Kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı politikaları
gereği geniş bir kalite kontrol laboratuvarı kurmuş ve aktif olarak üretimi denetleyen bir kalite
sistemi oluşturmuştur. Yüksek teknolojili işleme tezgahları ve sürekli eğitimler ile geliştirilen
personelleri sayesinde sektörde tanınan bir firma olmuştur. Savunma ve havacılık sektörleri için
parça üretmeye başlayan firmamız pazardaki payını genişletmek, yerli ve milli üretimlerin
sayısını arttırmayı hedef edinmiştir. Bu hedefe ulaşmak için araştırma ve geliştirme faaliyetleri
için daha fazla bütçe ayırmaya, kurumsal gelişimini hızlandırmaya ve ülke ekonomisine katkı
vermeye devam edecektir.

İletişim

KMKılıç Makina San. Ve Tic. Ltd. Şti.     

Tel:        0(262) 527 55 40

Fax:       0(262) 527 55 42

Web:     www.kumsan.com.tr

Mail:      info@kmkilic.com.tr

Adres:  Karadenizliler Mh. Şahintürk Sk. No:7A/1 Başiskele / KOCAELİ

Hakkında

Kocaeli Sanayi Odası (KSO), Türkiye’nin 11 sanayi odasından biridir. Çalışma alanı Kocaeli İli sınırlarıdır. Sanayicilerin mesleki teşekkülü olarak 22 Haziran 1989 tarihinde 457 üye sanayi kuruluşu ile kurulmuştur. KSO, kısa sürede gelişimini tamamlayarak 1995 yılında Kocaeli Fuarı’nın içerisinde hizmet verdiği çağdaş binasına taşınmıştır.

Bugün ise dünyadaki gelişmelere adapte olmuş bir kurum olarak 35 çalışanı ile 2500’ü aşkın sanayi kuruluşuna İzmit Merkez, Çayırova, Dilovası, Gebze ve İMES OSB’deki ofisleri ile hizmet vermektedir.

İletişim

KOCAELİ SANAYİ ODASI               

Tel:        0(262) 315 80 00

Fax:       0(262) 321 90 70

Web:     www.kosano.org.tr

Mail:      kso@kosano.org.tr

Adres:  Fuariçi 41040 İzmit Kocaeli

Hakkında

Kaliteli hizmet anlayışı, teknolojiye dayalı yatırımları , müşteri odaklı çalışanları ve istikrarlı büyüme politikaları ile bugün bulunduğu coğrafyanın önde gelen madeni yağ ve gres üreticileri arasında hak ettiği yeri alan Koçak Petrol, 1989 yılında bir aile şirketi olarak kuruldu. O yıllarda sınırlı sayıda üründen oluşan madeni yağ üretimi ile faaliyetlerine başlayan Koçak Petrol , bugün geldiği noktada otomotiv ve endüstriyel alanlarda 250 den fazla ürün ve 600 üzerinde ambalaj çeşitliliği ile ülke ekonomisine değer katmaya devam ediyor. Kocaeli – Gebze’de bulunan 4500 m2 si kapalı, 14.000 m2 toplam alan üzerinde kurulu Madeni Yağ ve Gres Harmanlama Dolum Tesisimizde OHSAS 18001, ISO 9001, ISO 14001 standartlarına uygun olarak üretim yapılmaktadır. 1921 yılından beri Amerika Birleşik Devletlerinde yüksek performanslı ürünler kategorisinde faaliyet gösteren Speedol Oil, Koçak Petrol bünyesine katılmıştır. 100 yıllık bu bilgi birikimi ve tecrübenin verdiği güçle, özellikle motor sporlarında kullanılmakta olan, ester teknolojisine sahip tam sentetik ürünlerimiz ile daha yüksek performans, daha fazla güç ve daha fazla dayanıklılık bekleyen müşterilerimizin beklentileri karşılanmaktadır.

Bir Koçak Petrol markası olan ve dünya çapında önemli oranda tanınırlığı bulunan Speedol, gerek OEM gerekse makine üreticilerinin ihtiyaçları doğrultusunda otomotivden endüstriyele her alanda çok geniş bir ürün gamına sahiptir. Ülkemiz sınırları dışına taşan faaliyetlerimizle dört kıtadaki gelişmiş ve gelişmekte olan ihracat pazarlarına Speedol markalı ürünlerimizi sunuyoruz. Speedol ve F6 markalarımızla yurtiçi ve ihracat pazarlarına yaptığımız satışların yanı sıra, ulusalar arası ve ulusal madeni yağ ve gres markalarına güvenilir ve kaliteli fason üretim hizmeti vermeye devam ediyoruz. Ayrıca hammaddeye ve pazara olan yakınlığımız sayesinde de iş ortaklarımıza lojistik avantajı sunuyoruz.

İleri teknolojiye sahip rafinerilerden temin edilen üstün kaliteli baz yağlar ve günümüz motor, makine teknolojisinin gereksinimi yüksek performanslı katıklar kullanılarak yapılan ürünlerimiz uzun süren araştırma geliştirme çalışmaları sonucunda müşterilerimize sunulmaktadır. Speedol madeni yağ ve gresleri, dünyanın önde gelen katık firmaları ve OEM makine üreticileri ile yapılan ortak çalışmalar neticesinde uluslar arası motor ve makine üreticilerinin OEM onaylarına sahiptir. Savunma sanayine, demiryollarına, denizyollarına ve havacılık sektörüne proje bazında ürettiğimiz özel ürünlerle ülkemiz ekonomisine katma değer sağlamakta ve bu sektörlere çözümler sunmaktayız. Madeni Yağ ve Gres Harmanlama Dolum Tesisimiz içinde bulunan Türkak onaylı akredite Speedol Akademi Laboratuarımızda, en son teknoloji ile ürün geliştirme ve test faaliyetleri sürdürülmektedir. Konusunda deneyimli laboratuar çalışanlarımız, ileri teknoloji analiz ve test cihazları yardımı ile yaptıkları test ve ölçümlerle, mal kabul, ürün geliştirme, üretim ve satış sonrası hizmetler konusunda ilgili departmanlarımıza ve gerektiğinde müşterilerimize en güvenilir hizmetleri sunmaktadırlar. Her geçen gün artan iş ortaklıkları sayesinde üretim ve dolum kapasitemiz artarken bulunduğumuz bölgeye de daha fazla istihdam sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz . Çevre, insan, iş ve işçi sağlığına verdiğimiz yüksek önem neticesinde, çalışanlarımıza sürekli eğitimler verilmekte ve sıfır kaza hedefi doğrultusunda faaliyetlerimiz sürdürülmektedir. Bir aile uyumu içinde gerçekleştirilen takım çalışmalarıyla da başarının sürekliliğini sağlanmaktadır.

İletişim

KOÇAK PETROL ÜRÜNLERI SAN. VE TIC. LTD. ŞTI.              

Tel:        0(262) 751 36 72

Fax:       0(262) 751 36 78

Web:     www.speedol.com.tr

Mail:      speedol@speedol.com.tr 

Adres:  Pelitli Köyü, Ayaz Sok. No:43 41400 Gebze Kocaeli

Hakkında

1969 yılında Konya’da kurulan KONSANTAŞ A.Ş., genel ve özel amaçlı hidrolik presler, hidrolik pompa, çelik konstrüksiyon, maden direkleri, kaynaklı roller, v.b. üretimleri gerçekleştirmiştir. KONSANTAŞ ülkemizin ilk seri atölye tipi pres, su ve yangın vanaları, Curuf Pota arabaları ve duşlu masa rolleri üreticisidir.
Günümüzde KONSANTAŞ, Türkiye’deki en büyük boyutsal kapasiteye sahip hidrolik silindir üreticisidir. 1,8m çap veya 15m boya kadar honlama kapasitesi ile firmada üretilen hidrolik silindirlerin, ısıl işlem hariç, sert krom kaplama, krom-nikel kaplama, honlama, derin delik delme, kaynak gibi tüm üretim süreçleri kendi bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Firma, 21 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 73 bin metrekarelik alanda faaliyetini sürdürmektedir. Dünyaya 1990’larda açılan KONSANTAŞ, hidrolik silindir üretiminin yüzde 80’ini başta EU ülkeleri olmak üzere ihraç etmektedir. Firmanın üretimi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, EN 1090-2 Kaynak Kabul, ISO 3834 Kaynak Yönetim Sistemi, TURQUM Ürün Uygunluk ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

İletişim

KONSANTAŞ KONYA DÖKÜM MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş 

Tel:        0(332) 249 72 00

Fax:       0(332) 249 72 08

Web:     www.kayahan.com

Mail:      kayahan@kayahan.com

Adres:  BÜYÜK KAYACIK OSB. MAH. 21. NOLU SOK. NO:1 SELÇUKLU / KONYA

Hakkında

1973 senesinde bir Sabancı Holding iştiraki olarak kurulan Kordsa Global dünyanın önde gelen endüstriyel naylon ve polyester iplik, lastik kord bezi ve tek kord üreticisidir. Seneler içinde Türkiye’de pazar lideri olan Kordsa Global, güçlendirme malzemeleri ve süreçlerinde oluşturduğu büyük bilgi birikimi, pazardaki lider konumu ve lastik güçlendirme sektöründeki stratejik yaklaşımıyla dünya pazarlarında da liderliğe ulaşır. “Bugün, öyküsü Türkiye’de başlayan Kordsa Global ürünleri bütün dünyaya yayılmıştır. Dünya’da üretilen her iki otomobil lastiğinden biri ve her üç uçak lastiğinden ikisi Kordsa Global tarafından güçlendirilmektedir.”

“Güçlendirici” konumuyla endüstriyi yeniden şekillendiren Kordsa Global, yeni iş alanlarına girmeye başlamış ve 1973 senesinden beri biriktirdiği lastik güçlendirme bilgisini inşaat ve kompozit endüstrilerine yönlendirmiştir. Kordsa Global, kompozit güçlendirme malzemeleri alanında havacılık ve otomotiv başta olmak üzere spor malzemeleri, rüzgar türbini ve denizcilik gibi farklı sektörler için yenilikçi ve özgün ara ürün ve uygulamalar geliştirmektedir. Çözüm ortağı bakış açısıyla prepreg, bez ve reçine geliştirme çalışmalarının yanında müşteri gereksinimlerine bağlı tasarım, analiz, malzeme kütüphanesi, prototip üretim desteği gibi konularda da hizmet vermektedir. Tek çözüm ortağı olarak ihtiyaca özel maliyet odaklı kompozit ara ürün geliştirme çalışmalarını yürütmektedir.

Ağustos ayında hizmete alınan “Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi”nde, sanayi ve üniversite, yüksek teknoloji ürünü kompozit malzemeler için aynı çatı altında buluştu. Alanında Dünya’nın sayılı geliştirme merkezlerinden biri olan “Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi”, temel araştırma, uygulamalı araştırma, teknoloji geliştirme, ürün geliştirme, girişimcilik, üretim süreçlerini gerçekleştirilmektedir. Bu sürecin tüm ilgili aktörleri olan araştırmacılar, tasarımcılar, mühendisler, üretim süreci sorumlulukları ve çalışanları, doktora öğrencileri, doktora sonrası araştırmacılar, öğretim üyeleri, kuluçka firma girişimcileri aynı ekosistemde bulunmaktadır. Bu sayede müşteri gereksinimlerine göre temel araştırmadan başlayıp prototip üretimi ile devam eden ve seri üretim ile sona eren araştırma geliştirme döngüsünün tüm basamaklarında paydaşlarına hizmet vermektedir.

İletişim

KORDSA TEKNİK TEKSTİL A.Ş.     

Tel:        0(212) 385 85 30

Fax:       0(212) 281 00 27

Web:     www.kordsaglobal.com

Mail:      info@kordsa.com

Adres:  Sabancı Center Kule:2 Kat:17 34330 4. Levent Beşiktaş İstanbul

Hakkında

1972 yılından bu yana; paslanmaz çelik mutfak eşyaları ve elektrikli ev aletleri üretmekte olan KORKMAZ; her geçen zaman diliminde üretim kapasitesini çağın yüksek teknolojisiyle geliştirerek, pazarda mevcut olan konumunu daha geniş bir alana yaymayı başardı.

46 yıl içerisinde KORKMAZ ‘da (Korkmaz bünyesinde) ciddi anlamda değişim süreci yaşandı, bu süreçte değişmeyen tek şey kurumsal kimliği belirleyen temel düşünceydi, gelişerek etkinleşen, yıllar boyu KORKMAZ’ la özdeşleşen bu düşünce aslında KORKMAZ ‘ın misyonunu ifade etmek için yeterliydi;

“Üretmek, daha iyiyi, daha yeniyi, daha güzeli ve insana en yakışanı üretmek…” Karşı konulmaz bir hızla gelişen, küreselleşen dünya pazarında, değişen müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmenin en etkin yolu her şeyden önce bu ihtiyaçları tanımak ve mevcut birikimleri bu yönde kullanarak insanlar için en iyisini yapabilmektir.

2017 yılı serisinde yer alan tüm ürünler KORKMAZ ‘ın vizyonuna yön veren kriterlerin başında insan sağlığı yer almaktadır. Ürünler uluslararası sağlık ve kalite normlarına uygundur. Dış ticaret ilişkilerinde de ciddi adımlarla ilerleyen KORKMAZ, yaklaşık 90 ülkeye ihracat yapmaktadır.

İletişim

KORKMAZ MUTFAK EŞYALARI SAN. VE TİC. A.Ş.

Tel:        444 01 47

Fax:       0(216) 540 09 34

Web:     www.korkmaz.com.tr

Mail:      info@korkmaz.com.tr

Adres:  Emek. Mah. Ordu Cad. No:30 Sancaktepe İstanbul

Hakkında

KÖSEDAĞ A.Ş. 1978 yılında Türkiye’de tel örme ve çit ünvanı ile kurulan ilk firmadır. Kalite, güven, yenilik, süreklilik ve saygınlık KÖSEDAĞ A.Ş.’nin ülke çapında gösterdiği haklı başarının temelini oluşturmaktadır. Kurulduğu ilk yıllarda örgü telleri ile faaliyete başlayan KÖSEDAĞ A.Ş. bugün geniş bir ürün yelpazesi ile sürekli kendini geliştirerek en modern teknoloji ile üretim yapmaktadır.

Çevre Güvenliği konusunda sektörün kurucusu ve öncüsü olan firmamız, dünyadaki sektörel gelişmeleri yakından takip etmekte olup, uluslararası kalite standartlarına ulaşarak yurtiçindeki başarısını yurtdışına da taşımıştır. Ülkemizin her yerinde ve dünyanın birçok ülkesinde, malzemesi ve montajı dahil olmak üzere tecrübeli ekipleri ile komple tel-çit uygulamaları yapmaktadır.

KÖSEDAĞ A.Ş. dünyanın en gelişmiş fiziki güvenlik sistemlerini 1997 yılında kurulan SİBERTEK A.Ş.‘nin elektronik güvenlik sistemleri ile bütünleştirerek projelendirmekte ve uygulamaktadır. Prensiplerimiz ve iş yönetim anlayışımız ışığında ikinci kuşak yönetimiyle bir DÜNYA MARKASI olma yolunda, gayret ve çalışmalarımızı bütünleştirerek, sizlerin destek ve güveniyle daima daha iyisini yapmaya devam edeceğiz.

İletişim

KÖSEDAĞ TEL ÖRME CİT SAN. VE TİC. A.Ş.           

Tel:        0(216) 593 24 00

Fax:       0(216) 593 24 07

Web:     www.kosedag.com.tr

Mail:      kosedag@kosedag.com.tr

Adres:  "İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (İTOSB) 2.Cd. No:1

Ankara Yolu Tepeören - Tuzla / İstanbul"

Hakkında

1979 yılında, ihracat ve ithalat yaparak ticari hayatına başlayan Köşkerler, 1989 yılından itibaren Köşkerler Çelik Halat markası ile “Çelik Halat ve Tel” üretimine başlayarak ticari başarısını sanayiye taşımıştır. Sürekli güncel kalarak, dünyamızın değişen ve gelişen rekabet koşullarında müşterilerinin taleplerini en uygun, en kaliteli ve mümkün olan en kısa sürede karşılamanın gayreti içerisinde olmuştur. Esnekliğini, dinamizmini ve kalitesini arttırmak, sürdürülebilir kılmak için teknik kadrolarını, makine parkurunu, IT sistemlerini ve “Kalite Yönetim Sistemlerini” sürekli güncelleyerek geliştiren ve ürün çeşitliliğini arttırmaktadır.

Artan rekabet koşulları ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda, müşterilerinin ürün ve kalite beklentilerini daha iyi ve hızlı karşılayabilmek amacıyla 2016 yılında Galvanizli ve Siyah Tel Patentleme Hattını kurarak gücüne güç katan Köşkerler, böylece, filmaşin olarak girişinden, son ürün haline gelene kadar entegre tesislerinde, kendi kalite kontrol biriminin titiz denetimi altında üretim yapmaya başlamış bulunmaktadır. Ürettiği her halat ve tel  ile ithalatı ikâme eden, yaptığı her ihracat ile ülkemize döviz girdisi sağlayan Köşkerler Çelik Halat katma değer oluşturmaya devam etmektedir.

Köşkerler Çelik Halat, tüm ürünlerini ISO 9001, CE, EN 12385, EN 10244, EN 10270-1, EN 10204, TSE ve DIN kalite standartlarında üretmeyi başarmanın ve bazı özel ürünlerde ise Türkiye’deki tek sertifikalı üretici olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Bulunduğu noktayı başlangıç olarak gören Köşkerler Çelik Halat, Fabrika , üretim, ERP ve kalite yatırımlarına devam etmektedir. Halen Dilovası İmes OSB içerisinde yer alan 16000m2’si kapalı olmak üzere 24000m2’lik tesislerinde 150 kişilik kadrosu ile üretimine ve gelişimine devam etmektedir.

İletişim

KÖŞKERLER ÇELİK HALAT VE MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş   

Tel:        0(262) 754 00 01

Fax:       0(262) 754 17 93

Web:     www.koskerler.com.tr

Mail:      info@koskerler.com.tr

Adres:  Çerkeşli OSB. Mah. İMES Blv. No:20 Dilovası Kocaeli

Hakkında

KURTMAN, çeşitli sektörlere talaşlı imalat yapmak üzere, 1969 yılında İstanbul’da bir aile şirketi olarak faaliyete geçmiştir ve konusunda öncü ve lider firma olmanın bilinciyle sektördeki yerini sürekli sağlamlaştırmaktadır.

1972 yılında üretim sektöründe yer alan firmaların yan sanayi temel ihtiyaçlarını karşılayan KURTMAN kurucuları, 1979 yılında kazanılan ivme ile üretim kapasite sınırlarını zorlayarak daha büyük bir üretim tesisine gerek duymuştur. 6000 m2’si kapalı olmak üzere 14.000 m2 alanda kurulu, 1997 yılında tam olarak faaliyete geçen bugünkü tesislerimizin hazırlıklarına daha o günden başlanmıştır.

Sürekli kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan KURTMAN, bu konuda kendi kurumsal felsefesini oluşturmuştur. Geniş tezgâh parkuru ile yapılan her türlü talaşlı üretim ağırlıklı olarak DIN EN ISO 8434-1 (DIN 2353) standartlarında Hidrolik Bağlantı Elemanları, DIN 74297-74327 standartlarında Otomotiv Sektörü, iş makineleri, Traktör ve Gemi Sanayi için bağlantı elemanları şeklinde gerçekleşmektedir. Üretilen ürünlerin iç ve dış piyasada tercih edilir olması KURTMAN’ı belgelendirmeye yönlendirmiş ve 2003 yılından itibaren EN ISO 9001:2008 sertifikası 2015 yılından itibaren “Türk Loydu Tip onay” sertifikası ile belgelendirilmiş Hidrolik Bağlantı Elemanları üreten ilk ve tek Türk firması olma başarısı göstermiştir.

İletişim

KURTMAN ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER İMALAT VE TİCARET A.Ş.       

Tel:        0(212) 771 34 03

Fax:       0(212) 771 27 20

Web:     www.kurtman.com.tr

Mail:      kurtman@kurtman.com.tr

Adres:  "Hadımköy Mah. Atatürk San. Bölg.

Mustafa İnan Cad. No:15 Arnavutköy - İstanbul "

Hakkında

Literatür Kimya 2003 yılında BMC (Bulk Moulding Compound) üretmek üzere 1 adet Z-blade yoğurucu ile 100 m2‘lik bir alanda Balıkesir’de kurulmuştur.

Gelişen sektörün lokomotif markası olma amacıyla 2008 yılında kapasite artışına giden Literatür Kimya, SMC üretim hattını da prosesine ekleyerek, 1000 m2 si kapalı olmak üzere 5000m2’lik tesisine taşınmıştır.

Müşteri memnuniyetini ve yüksek kaliteli ürün üretimini ön planda tutan Literatür Kimya, Ar-Ge çalışmaları ile üretim prosesini her gün daha da ileriye götürmekte ve 150’yi aşkın ürün formülü ile Otomotiv, İnşaat, Elektrik, Enerji, Sanayi ve Ulaşım gibi sektörlerin, hammadde taleplerini karşılamaktadır. Literatür Kimya, 2013 yılı itibariyle faaliyetlerini 3000m2 si kapalı olan 10000 m2’lik alanda gerçekleştirmekte ve

  • İki SMC Makinesi
    • Beş Z-Blade Yoğurucu
    • 11 Hidrolik Pres
    • 1 Termoset Enjeksiyon Makinesi
    sayesinde yüksek talep hızında ve avantajlı fiyat/kalite performansında, üretim yapmaya devam etmektedir.
İletişim

LİTERATÜR KİMYA ELEKTRİK İNŞ.TAAH.TURZ.VE OTO İTH.İHR.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.  

Tel:        0(266) 281 12 45

Fax:       0(266) 281 12 48

Web:     www.literaturkimya.com

Mail:      info@literaturkimya.com

Adres:  Organize Sanayi Bölgesi 114 ADA No:6 10100 Altıeylül Balıkesir

Hakkında

Havacılık ve tasarım tutkusuyla hareket eden endüstriyel bir baskı şirketiyiz. Tüm uçak tipleri için geniş bir iç ve dış mekân seti kitleri, liveries, işaretler, şablon maskeleri, oyulmuş paslanmaz çelik, yanmaz tanımlama plakaları ve reklam grafikleri sunuyoruz. Müşteri memnuniyetine olan bağlılığımızı güvence altına alan ISO9001’e akreditasyon sağladık. Bunlara ek olarak, kardeş şirketimiz Logo Sky (İngiltere), dijital görsel iletişim tasarımcılarının yaratıcı ekibi ile özelleştirilmiş marka oluşturma ve pazarlama çözümleri sunmaktadır.

İletişim

LOGO SKY ÇİZGE HAVACILIK REKLAM TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(212) 551 51 17

Fax:       0(212) 465 45 77

Web:     www.logo-sky.com

Mail:      info@logo-sky.com

Adres:  Yenibosna Doğu San. Sitesi 2. Blok No:20 Bahçelievler İstanbul

Hakkında

Lucas Elektrik San. Ve Tic. A.Ş. 1982 yılında Lucas Industries Plc., Mehmet Sakallıoğlu ve Nirun Sahingiray ortaklığı ile kurulmuştur.

O yıllarda, büyük kısmını Lucas Ingiltere’den ithal ettiği alt parçaların montajı ile Lucas Tipi A115, A127 Alternatörler ve M113 (M45) ve M127 (M50) Marş Motorları üreten şirket kısa süre içerisinde gerçekleştirilen yoğun yerlileştirme çalışmaları sonucunda önemli parçaların tümünü kendi tesislerinde üretebilir duruma gelmiştir.

Yurtdışındaki diğer Lucas fabrikalarının birçoğunun aksine, Lucas orijinal tasarımlarına % 100 sadık kalınarak tüm alt parçalar da Lucas Orijinal Parça numaralarıyla ve birebir yerine geçebilecek şekilde aynı kalite ve özelliklerde üretilmektedir.

1996 Yılında Lucas’ın Varity ile birleşmesini takiben oluşan yeni grubun, Marş Motoru ve Alternatör imalatı faaliyetlerinden küresel ölçekte çekilme kararı almasıyla İngiliz ortakların hisseleri Sakallıoğlu Ailesi tarafından satın alınmış ve bu süreçte “LucasElektrik” markasının tüm kullanım hakları da firmaya kazandırılmıştır.

1998 Yılında, 7500 m2 kapalı, 26 500 m2 toplam alandan oluşan modern üretim tesislerine geçilmesini takiben Güney Koreli Mando ve Japon Mitsubishi firmaları ile yapılan lisans anlaşmaları ile mevcut ürün yelpazesi genişletilerek, binek araçlara uygun ürünlerinde imalatına başlanmıştır.

Cirosunun yaklaşık % 50’sini oluşturan OE faaliyetlerinin yanı sıra, şirket aynı zamanda dünya çapında 40’tan fazla ülkeye yayılmış müşteri ağı ile Marş Motoru ve Alternatör konusunda uzman ve küresel bir tedarikçi haline gelmiştir.

Bugün, Lucas Elektrik A.Ş. sahibi olduğu modern üretim tesislerinde, tecrübeli ve nitelikli ekibinden aldığı güç ile sürekli büyüme hedefindedir.

İletişim

LUCAS ELEKTRİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.             

Tel:        0(264) 276 87 50

Fax:       0(264) 275 28 91

Web:     www.lucaselektrik.com

Mail:      info@lucaselektrik.com

Adres:  1. Organize Sanayi Bölgesi 3 no'lu Yol, No:3, Pk:54580, Arifiye/Sakarya

Hakkında

2008 yılından beri Mahir Plastik, Kalıp imalatı ve Plastik üretimi konularında hizmet vermektedir.
Dudullu-İstanbulda kurulan firmamız, gelişen ve değişen müşteri portföyü sayesinde hızla büyümüş ve Gebze-Kocaeli’ndeki daha büyük yerine taşınmıştır.

15 ton ağırlığa kadar plastik enjeksiyon kalıp imalatı yapan Mahir Plastik, günümüzün gereksinimlerine göre kendini geliştirerek ve yatırımlarını bu yönde yaparak müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı başarmıştır.

Otomotiv ve savunma sanayi başta olmak üzere beyaz eşya sanayisine de kalıp imal etmenin yanında, yeni yatırımıyla aynı sektörlere plastik üretimine de başlamıştır. Mahir Plastik bu sektörlerin desenli-desensiz ve kompleks parçaların kalıplarının imalatını, müşteri beklentilerinin ötesinde bir kalite ile imal etmektedir. Mahir Plastik ISO 9001-2008 kalite belgesini hak kazanarak ve bunu yapısında uygulayarak sürekli iyileştirme yapmanın faydasını müşterilerine kaliteli kalıp ve iyi fiyat avantajı olarak sunmaktadır. Mahir Plastik müşteri beklentilerini doğru anlayarak, doğru tasarımla kaliteli malzeme kullanarak, kaliteli imalat yaparak ve zamanında teslim ederek sürekli kalitenin tesadüf olmadığını göstermiştir.

İletişim

MAHİR END. PLASTİK VE KALIP SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.     

Tel:        0(262) 646 73 43

Fax:       0(262) 646 73 44

Web:     www.mahirplastik.com.tr

Mail:      info@mahirplastik.com.tr

Adres:  Sultan Orhan Mah. 1172 Sok. No:21 A Gebze Kocaeli

Hakkında

“Yerli Üretim, Global Hizmet” temasıyla yola çıkan Mahrek Teknoloji Takip Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Otomotiv Sanayii ve Sektöre Özel Çözümleriyle hizmet veren yeni nesil bir teknoloji markasıdır. Mevcut ortaklarının bilgi birikim ve deneyimlerini birleştirerek kurulan Mahrek Teknoloji, Endüstri 4.0 ile yaşanan teknolojik dönüşüme uygun ürünler geliştirerek müşterilerine dijital çağın ihtiyaçlarına uygun hayatı kolaylaştıran çözümler sunmaktadır. Mahrek Teknoloji, 27’si Ar-Ge personeli olmak üzere toplamda 50 çalışanı ile 81 ilde, İstanbul Genel Merkezi, Gebze Ar-Ge Merkezi ve Ankara Bölge Ofisiyle müşteri odaklı hizmet vermekte olan bir kuruluştur. Kurulduğu günden bu yana yenilikçi ve katma değeri yüksek ürünler üreterek bu ürünleri uluslararası pazarlara taşımak isteyen Mahrek Teknoloji, Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmalarından biri olmayı hedeflemektedir.

İletişim

MAHREK TEKNOLOJİ A.Ş.            

Tel:        0(212) 990 03 04

Fax:       0(212) 990 03 05

Web:     www.mahrek.com.tr

Mail:      info@mahrek.com.tr

Adres:  Örnektepe Mah. Sivaseli Sk. 4 5 Beyoğlu İstanbul

Hakkında

Manas Savunma Sistemleri A.Ş. Mayıs 2015 tarihinde  Savunma Sanayii’ne hizmet vermek amacı ile Ankara’da kurulmuştur. Firmamız kurulduğu tarihten bu yana yurt içi ve yurt dışında birçok savunma sanayiinde hizmet veren kuruluşlara, araçların elektronik kablaj ve devrelerinin hazırlanması konusunda anahtar teslim çözümler üretmektedir. Ayrıca muhtelif taktik tekerlekli araçlar için alt sistem üretimi yapılmaktadır. Bunun yanında ana silah sistemi tasarım ve üretim faaliyeti de gerçekleştirmektedir. Üretim bandını tamamen yerli ve milli hale getirme gayretinde olan firmamız bunun için gerekli alt yapı ve tesislerini kurmuş ve halen daha büyüme hedefleri ile ileriye dönük yatırımlarını yapmayı planlamaktadır.

AMACIMIZ; Savunma sanayinin bir parçası olarak kurallara bağlı, sorumluluklarının bilincinde, ileri teknoloji imkânlarını kullanan, disiplinli ve huzur veren bir ortamda, MANAS SAVUNMA SİSTEMLERİ A.Ş. olarak; 100 ün üzerinde çalışan uzman kadromuz ve 2000 metrekarelik tesisimiz ile Elektronik kart ve kablaj üretimi, alt sistem üretimi, silah sistemi tasarımı ve üretimi, ar-ge, yazılım geliştirme hizmetlerini sunmak, sektörel paydaşlarımızın sürekli memnuniyetini sağlamak, müşteri güvenini ve saygısını kazanmaktır.

İletişim

MANAS SAVUNMA SİSTEMLERİ ENERJİ DAN. İNŞ. YANG. SAN. VE TİC. A.Ş.            

Tel:        0(312) 235 22 44

Fax:      

Web:     www.manassavunma.com

Mail:      info@manasdefence.com

Adres:  Taşpınar mah. 2855. cadde, No:74 İncek-Gölbaşı / Ankara

Hakkında

MAPSİS yüksek doğruluk ve izlenebilirlik gereksinimi olan havacılık ve savunma parçaları tedarikçisi ve üreticisidir.

İletişim

MAPSİS METAL SAN.VE TİC.A.Ş.

Tel:        0(262) 641 33 20

Fax:       0(262) 641 33 24

Web:     www.mapsismetal.com

Mail:      info@mapsismetal.com

Adres:  Sultan Orhan Mah. Kesit San Sitesi 1998 Ada No:2-3-4 Gebze 41400 Kocaeli

Hakkında

1994 yılında kurulan MEDEL Elektronik Şirketi İstanbul’da bulunan üretim tesisinde üretilen 400.000’dan fazla ürününü, Yurtiçinin yanı sıra Asya, Ortadoğu ve Balkanlarda faaliyet gösteren satış ve pazarlama ağı ile tüm dünyanın hizmetine sunmuştur. MEDEL Elektronik, 35 mühendis, 70 tekniker, toplam 120 çalışanı ile İstanbul’da 6500 m2 , Adapazarı şubesinde 1200 m2‘lik toplamda 7700 m2 kapalı alanda, AC Motor Vektör Hız Kontrolü, DC Motor Hız Kontrolü, Demiryolu Uygulamaları, Tersane Uygulamaları, Kenar Kontrol, Gergi Kontrol, Kamera Kontrol, Register Kontrol,

Otomasyon ve Otomasyon uygulamalarında ihtiyaç duyulan elektronik ölçüm/kontrol kartları üretimi ve 25 yıllık tecrübesi ile de endüstriyel otomasyon uygulamaları yapmaktadır.

Firmamızda 1999 yılından itibaren Demiryolu uygulamaları için projeler yapılmaktadır. TÜVASAŞ (Adapazarı), TCDD (Ankara, Haydarpaşa-İstanbul), TÜLOMSAŞ (Eskişehir) için yapılan çalışmalarda; Akü Şarj Ünitesi, Yüksek Frekans Akü Şarj, Enerji Besleme Ünitesi (EBU, Statik Konvertörler), UIC EBU Çok Gerilimli Konvertör, Elektrikli Dizi Yardımcı Inverter Sistemi, İklimlendirme (Klima Kontrol) Ünitesi, E72-220 Inverter, D72-24 Konvertör, Vakum Tuvalet, Temiz ve Atık Su Tanklarının Otomasyonu, Otomatik Kapı Revizyonu, Yolcu Anons Sistemi, Yolcu Bilgilendirme Otomasyonu ürünleri Medel Elektronik tarafından projelendirilip yüksek adetlerde imalatı ve devreye alınması sağlanmıştır. Bu ürünler ülkemizde kullanılan bütün demiryolu araçlarında kullanılmaktadır.

Ürettiğimiz elektronik sistemlerin tüm AR-GE çalışmaları, montaj ve test aşamaları İstanbul İkitellideki modern tesisimizde yapılmakta ve bu ürünler için 7/24 teknik servis hizmeti sunulmaktadır.

İletişim

MEDEL MÜHENDİSLİK VE ELEKTRONİK SAN.VE TİC. A.Ş.

Tel:        0(212) 549 99 10

Fax:       0(212) 549 33 92

Web:     www.medelelektronik.com

Mail:      medel@medelelektronik.com

Adres:  İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Mah. Aykasan 2 kısım 13 A Blok Sokak Dış Kapı No:1, Başakşehir-İstanbul

Hakkında

MAKEL 1997 yılında bir imalatçı firma olarak kurulmuştur. Kuruluşunu takip eden senelerdeki ana aktiviteler, temsilciliğini yapmakta olduğu ürünleri ve alt yüklenicilere yaptırılan parçaların ticaretine yönelik olmuştur. Gelişim süreci  içerisinde söz konusu ürünlerin firma bünyesinde imalatına  başlanmasıyla 2005 yılında tüm temsilcilik ve ticari faaliyetler sonlandırılmıştır.
Bugün MAKEL, global ölçekte kabul görmüş standartlarda Kimyasal-Biyolojik-Radyolojik-Nükleer (KBRN) Koruma Sistemleri, Yardımcı Güç Üniteleri (YGÜ), İklimlendirme Sistemleri  – tümünün bileşkesinden oluşan Yaşam Destek Üniteleri (YDÜ) –  ve bu sistemlerin alternatör, KBRN filtreleri gibi kritik komponentlerini  üretmektedir. MAKEL İstanbul ve Ankara’da bulunan üç ayrı yerleşkesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Görev : Savunma sanayine yönelik, katma değeri yüksek,  teknoloji ve üretim odaklı, kullanıcının güvenle kullanacağı kaliteli ürünler üretmek ve çalışanların memnun olduğu bir ortamda finansal kar yaratmaktır.

Ülkü: Makel tekelinde geliştirilmiş, milli ve ileri teknoloji ürünlerle on yıl içinde faaliyet konumuzda dünyanın en büyük 10 firmasından biri olmaktır.

İletişim

MAKEL TEKNOLOJİ A.Ş.

Tel:        0(216) 540 63 41

Fax:       0(216) 527 40 41

Web:     www.makelteknoloji.com

Mail:      info@makelteknoloji.com

Adres:  Şerifali Mh. Adil Sok. No:39 Ümraniye 34775 İstanbul

Hakkında

MEGE TEKNİK 2001 yılında savunma sanayiinde ve askeri standartlarda tasarım ve üretim tecrübesi kazanmış deneyimli mühendis ve teknisyenler tarafından kurulmuştur. Ana faaliyet alanı savunma ve havacılık sanayii platformları için kablo takımı (harness) tasarımı ve üretimidir. MEGE TEKNİK yürüttüğü projeler, tamamladığı işler ile tecrübesini artırarak; eğitimli ve tecrübeli mühendisleri, teknik personeli ve ekipmanlarıyla profesyonel hizmet sağlayacak şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim

MEGE TEKNİK ELEKTRONİK SAN. VE TİC. A.Ş.      

Tel:        0(312) 255 98 38

Fax:       0(312) 255 98 58

Web:     www.megetek.com.tr

Mail:      info@megetek.com

Adres:  Ergazi Mah. 1819 Cad. No:1, Kat:4 Yenimahalle/Ankara

Hakkında

Mega Radar 1996’dan beri Türkiye’deki İLK ve TEK elektronik baskılı devre klemensi üreticisidir. Mega Radar’ın temelleri ilk olarak 1988 yılında, Mega Ar adıyla atılmıştır. O dönemde sıra klemensi üreten ve elektrik malzemeleri satışı yapan şirket piyasada kısa zamanda saygınlık kazanmıştır. İlerleyen dönemlerde Türkiye’deki baskılı devre klemensindeki dışarıya bağımlılığı gören Mega Ar, 1996 yılında MEGA RADAR Elektrik Elektronik İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.ni kurma kararı almıştır. O tarihten itibaren Mega Radar, Türkiye’de elektronik baskılı devre klemensi üreten “tek üretici” olma unvanını korumaktadır.

Kaliteden taviz vermeden, ekonomik fiyat politikasıyla, taleplere kısa sürede cevap verebilme ve satış sonrası sınırsız hizmet gücü ile çalışıyoruz. Önceliğimiz, müşterilerimizin beklentilerini kalite, güven ve istikrarla karşılayabilmek, sorunlarına yenilikçi çözümler sunabilmektir. Ürünlerimizi gelişen teknolojiye adapte ederek kendi tasarımlarımızla birleştiriyor, talebe yönelik özel ürünler geliştirebiliyoruz. Bu da bizlere verimi yüksek ve memnuniyeti tam hizmet kalitesi sağlamaktır.

Mega Radar klemensleri, kendi alanında dünya çapında firma ürünleriyle teknik açıdan rekabet edebilecek özelliklere sahip olup bazı özellikleri ve kullanım kolaylığı açısından birçok avantajı bulunmaktadır. Mega Radar, yatırımlarını ve üretim kapasitesini arttırarak ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır.

İletişim

MEGA RADAR ELEKTRİK ELEKTRONİK İNŞAAT SAN. TİC. A.Ş          

Tel:        0(212) 255 11 25

Fax:       0(212) 237 72 56

Web:     www.megaradar.com.tr

Mail:      www.megaradar.com.tr

Adres:  Bankalar Cad. No:35/B Karaköy istanbul

Hakkında

1997 yılından itibaren Savunma Sanayinde faaliyet gösteren Menatek, Askeri Zırhlı araçlara yedek parça boyutunda üretim yaparak çıktığı yolda, bugün alt sistemlerin komplesinin üretimini yapmakta. Üretim ve proje yönetiminde uzman haline gelen Menatek, bugüne kadar 300’den fazla ürünün yerlileştirilmesini sağlamıştır. Amerikan Ordusu, Türk Ordusu ve NATO ülkelerine yıllar içinde ana yüklenici ve alt yüklenici olarak yaptığı tedarikler sonucu; Süspansiyon, Yürüyüş takımları, Fren, Isıtma/Soğutma, Gövde, Kule ve Şasi sistemlerinin: Üretim, Kalite kontrol ve Testinde uzman haline gelmiştir. Bugün bu uzmanlığını ürün geliştirme üzerine kullanarak kuruluşunun ilk gününden beri kendisine vizyon olarak edindiği yerli ürünlerin geliştirilmesi adına yoğun çalışmalar sürdürmektedir.

İletişim

MENATEK SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. A.Ş.          

Tel:        0(216) 467 21 72

Fax:       0(216) 467 22 68

Web:     www.menatek.com.tr

Mail:      info@menatek.com.tr

Adres: Esenşehir Mah. Bostancıyolu Cad. Haseki Sok. No:22 34776 Ümraniye/İstanbul

Hakkında

Merkad Makina Kalıp 1986 yılında 25 m2’lik kapalı alana sahip bir atölyede talaşlı imalata ilk adımlarını atmıştır. Başlangıçta üretimini dişli imalatına yöneltmiş olan Merkad, kısa sürede Paşabahçe Cam sanayinde kalıp ve cam makinası yedek parça ihtiyacına cevap vermeye çalışmış, tezgâh parkı ve çalışan personel sayısını da hızla arttırmıştır.

Firmamız Paşabahçe Cam sanayinde züccaciye tipi cam eşya kalıbı ve cam makinası yedek parçasında edindiği tecrübeler sonucu ilk ihracatını 1996 yılında Italya ya gerçekleştirmiştir. 90’lı yılların sonunda üretim, Bayrampaşa’da 400 m2’lik bir alanda 30 personelle gerçekleştirilmekteydi.

Merkad, 2001 yılında Davutpaşa’da 2000 m2’lik fabrikasına taşınarak yeni tezgâh ve altyapı yatırımlarında bulunmuştur. 2000’li yıllarda ihracat oranı ortalama %75’e yükselmiş ve çalışan sayısı da ortalama 50 kişi civarı olmuştur. ISO9001 belgesi ilk olarak 2006 yılında alınmıştır.

Günümüzde Merkad, 2016 yılında taşındığı Esenyurt’taki teknolojik altyapılı tesisinde 3500 m2’lik kapalı alanda cam kalıbı üretimine devam etmekte olup ihracat oranını %95 e taşımıştır.

Tezgah parkurumuz 3-4-5 eksenli, yüksek hızlı CNC işleme merkezleri, CNC torna tezgahları, 3 boyutlu CNC koordinat ölçme tezgahı ve CNC Plazma kaynak makinesi ve diğer yardımcı makinalardan oluşmaktadır. Mühendislik alt yapısı olan yönetici kadrosu ile yenilikçi ERP ve CAD-CAM yazılımları kullanan firmamızda ortalama 72 kişi çalışmaktadır.

Firmamız 2018 yılı başlangıcından itibaren Savunma Sanayiinde Türkiye’nin önde gelen firmalarına yüksek hassasiyetli parça üretimine başlamıştır

İletişim

MERKAD MAKİNA KALIP SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.  

Tel:        0(212) 483 07 10

Fax:       0(212) 483 07 27

Web:     www.merkad.com

Mail:      www.merkad.com

Adres:  Selahattin Eyübi Mah., Uğur Mumcu Cad., 1596. Sok., No:20 Esenyurt/İstanbul

Hakkında

Elektriksel güç ve ileri malzeme yönetiminde global bir uzman olan Mersen; enerji, ulaşım, elektronik, kimya/ilaç ve imalat sanayilerinde faaliyet gösteren müşterilerinin endüstriyel performanslarını geliştirmeleri için yaratıcı ve ihtiyaçlara uygun çözümler tasarlamaktadır.

Mersen 1954 yılından bu yana Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya pazarları için Gebze Organize Sanayi bölgesindeki modern fabrikasında faaliyet göstermektedir.

İletişim

MERSEN İSTANBUL SANAYİ ÜRÜNLERİ A.Ş.         

Tel:        0(262) 751 02 62

Fax:       0(262) 751 25 78

Web:     https://tr.mersen.com

Mail:      sales.istanbul@mersen.com

Adres:  GOSB İhsan Dede Cad. 500. Sok. 41480 Gebze/Kocaeli

Hakkında

MERT Teknik A.Ş., Hidrolik ve Pnömatik devre elemanları üretimi, ticareti ve mühendislik hizmetleri konularında faaliyet gösteren, 1969 yılında kurulmuş bir Akışkan Gücü şirketidir. CETOP ve ISO standartlarına uygun Pnömatik ve Hidrolik silindirler, valfler, şartlandırıcılar üretmektedir. Şirketin diğer ihtisas alanları; sistem mühendisliği hidrolik güç üniteleri, valf standları ve pnömatik kontrol panelleri üretimidir. Yerli üretiminin yanı sıra, dünyanın seçkin markalarını  Türkiye’de temsil etmekte ve ürünlerini pazarlamaktadır.

MERT Teknik A.Ş. ülkemizin ilk devre elemanları üreticisi olarak tanınmaktadır. Halen bu konuda geniş üretim olanaklarına sahip olup, İstanbul Dudullu’da kurulu MERT Akışkan Gücü tesislerinde ( 10.000 m² açık, 8.000 m² kapalı üretim alanıyla) ileri teknikler ve otomatik makineler ile 1978 yılından beri devre elemanları üretmektedir. Yıllar boyunca elde edilen bilgi birikimi şirketin birçok yurtiçi ve yurtdışı müşterileri tarafından tercih edilmesine neden olup, şirket TÜV tarafından verilmiş ISO 9001:2000 kalite sistemi belgesine sahiptir.

Ürün ve Hizmetler

-Hidrolik
-Pinomatik
-Sızdırmazlık
-Yedek Parça

İletişim

MERT TEKNİK FABRİKA MALZEMELERİ TİC.VE SAN.A.Ş. 

Tel:        0(216) 526 43 40

Fax:       0(216) 526 43 45

Web:     www.mert.com

Mail:      info@mert.com

Adres:  OSB, 1 CADDE, NO:9, YUKARI DUDULLU-ÜMRANİYE-İSTANBUL

Hakkında

1965 yılında kurulmuş bir aile şirketi olan MES Makine Elektrik Kimya San. A.Ş. alüminyum alaşımları şekillendirilmesinde Türkiye’de tek dünyada ise sayılı üreticilerdendir.

Firmanın uzmanlık alanı sadece alüminyum alaşımları olup bu alaşımların ekstrüzyon, impakt (darbeli) ekstrüzyon, sıcak-soğuk-ılık dövme, derin çekme, ısıl işlem, yüzey işlemleri ve talaşlı imalat başlıca kullanılan üretim teknikleridir. Firma yüksek basınçlı kaplar (tüpler), otomotiv yan sanayi ve savunma sanayi olmak üzere üç ana sektöre hizmet vermektedir. Bu ana sektörlerin yanında makine, filtre, enerji sanayilerine de çeşitli yüksek hassasiyette parça ve aksamlar üretilmektedir.

Basınçlı kaplar olarak; yangın tüpleri, medikal tüpler, içecek tüpleri, hava tüpleri ve dalış tüpleri üretimi yapılmaktadır. Otomotiv sanayi olarak; otomotiv süspansiyon parçaları, titreşim elemanları ve aksamları sayılabilir. Savunma sanayi olarak ise; roket parçaları ve gövdeleri, silah gövde ve aksamları üretimi yapılmaktadır.

İletişim

MES MAKİNA ELK. KİMYA SAN. A.Ş.        

Tel:        0(262) 759 16 48

Fax:       0(262) 759 15 62

Web:     www.mesaluminium.com

Mail:      info@mesaluminium.com

Adres:  DOSB 3. Kısım Gediz Cd. No:17 Gebze - Kocaeli

Hakkında

Mesan Kilit A.Ş olarak 2014 yılı başlangıcı itibarıyla İngiltere orijinli Essentra plc grubunun Components bölümü şirketleri arasına katıldık. Essentra plc Components Bölümü 80.000 'den fazla metal, plastik enjeksiyon parçaları ve vinile daldırılarak kalıplanmış ürünlerin küresel piyasada lider üreticisi ve distribütörüdür. Mesan' ın grup bünyesine katılımı ile birlikte Essentra Components bölümü büyümekte olan endüstriyel kilit sektörünün lider firmalarından biri haline gelecektir. Essentra plc'nin Components bölümünün bir firması olan MESAN , Endüstriyel kilit ve menteşe sektöründe 1979 yılından beri faaliyet gösteren, Türkiye'de Pazar lideri, küresel pazarlarda marka haline gelmiş köklü bir kurulutur. 35 yılı aşkın süredir endüstriyel kilit, menteşe ve diğer kilit aksesuarlar üreten şirketimiz, sahip olduğu kalite belgeleri, deneyimli kadrosu, ileri teknolojisi, mühendislik alt yapısı ve ''Üstün Kalite ve Sürekli Yenilik'' sloganı ile Türkiye'de ve dünyada sektörünün en önemli markalarından biri olmuştur. Şirketimiz Silivri bölgesinde 35.000 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Hizmet süremiz boyunca ticarette etik kurallara önem veren, güvenilir, müşteri ve çalışan memnuniyetini sağlayan bir kuruluş olmaya çalıştık. Bu değerlerimizi gelecekte de korumaya devam edeceğiz.

İletişim

MESAN ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş.         

Tel:        0(312) 299 20 70

Fax:       0(312) 299 20 87

Web:     www.mesanas.com.tr

Mail:      mesan@mesanas.com.tr

Adres:  Fatih sultan mah., Dumlupınar bulvarı, Çamlık park sitesi 2366 sk., No:21 06790 Etimesgut-Ankara

Hakkında

MESAV Kalıp Sanayi ve Mühendislik Hizmetleri 1993 yılında Mesa Kalıp adıyla kurulmuştur.

Firmamız 20 yılı aşkın bir süredir metal kesme ve plastik kalıbı endüstrisinde  başarıyla hizmet vermektedir. 2015 yılından itibaren MESAV Kalıp Sanayi ve Mühendislik Hizmetleri adıyla kalıp sektörünün yanında Savunma Sanayine de hizmet vermeye başlamıştır. Firmamız Savunma Sanayinde Mayon üretimini yerlileştirmek ve bu amaç doğrultusunda ilerlemektir .Mayonlar otomatik silahlar için fişekleri birbirine bağlayan özel çelik ve proseslerle ürettiğimiz silah aksamıdır. Her bir otomatik  silah modeli için özel geliştirilen mayonlar silahın çalışma prensibine göre farklı tasarımlara sahiptir.

İletişim

MESAV KALIP SANAYİ VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.    

Tel:        0(212) 549 90 86

Fax:       0(212) 549 03 80

Web:     www.mesav.com.tr

Mail:      iletisim@mesav.com.tr

Adres:  "İKİTELLİ O.S.B ESOT SAN.SİT. C BLOK NO:4-6

BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL"

Hakkında

MESH Mühendislik ve Yazılım A.Ş. (MESH) 2002 yılında farklı sanayi kolları için bilgi teknolojileri tabanlı mühendislik ve yazılım hizmetleri sunmak üzere kurulmuş bir teknoloji ve çözüm danışmanlığı şirketidir.

Kökeni, mühendislik ağırlıklı birçok iş disiplininin karmaşık ve dinamik ilişkiler ağı içinde çalıştığı denizcilik sektörü olan MESH, sektöre özgü hizmetler üreterek çıktığı yolda edindiği geniş tecrübelerle farklı iş alanlarına hizmet verebilir hale gelmiştir. MESH, ana çalışma alanlarını bir tarafta Sonlu Elemanlar Yöntemi (SEY-FEM) ve Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (HAD-CFD) ile İleri Mühendislik çözümleri ve diğer tarafta kullanıcıların gereksinimlerine özelleştirilmiş akıllı yazılım ve sistem geliştirme hizmetleri olarak belirlemiştir.

İletişim

MESH MÜHENDİSLİK VE YAZILIM A.Ş     

Tel:        0(216) 428 02 41

Fax:       0(216) 428 44 75

Web:     www.mesh.com.tr

Mail:      contact@mesh.com.tr

Adres:  "Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı

Teknopark İstanbul 1/3 A blok İç Kapı 305 306 307 "

Hakkında

Meteksan Savunma 2006 yılında Bilkent Holding bünyesinde kuruldu.  Kuruluşu ile birlikte Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkezi Projesini üstlendi.  Hemen ardından, TÜBİTAK destekli “Kara Hedef Angajmanı İçin Milimetrik Dalga Radar Teknikleri Geliştirilmesi” ve “Deniz Harp Oyunu Simülasyon Sistemi” projelerini yürütmeye başladı.

Meteksan Savunma kuruluşundan itibaren Bilkent Üniversitesi başta olmak üzere üniversite-sanayi işbirliğini ön planda tuttu ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzun dönemli ileri teknoloji ürünler çözüm ortağı olma yolunda hedefler belirledi.

2010 yılından itibaren Meteksan Savunma elektronik ve yazılım alt sektöründe ürün odaklı bir strateji izlemeye başladı ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen özel sektör savunma sanayii şirketi oldu.

Bugün Meteksan Savunma’nın geliştirdiği millî ve özgün ürünler pek çok platform üzerinde yer alıyor.

Taktik ve stratejik füze sistemlerinin veri bağları

Haberleşme sistemleri

Milimetre dalga radar sistemleri

Lazer çözümleri

Sualtı akustik sonar sistemleri

Eğitim simülatörleri

2006 yılından bugüne kadar olan büyümenin bir sonucu olarak, Meteksan Savunma uluslararası sanayi endekslerinin üzerinde bir performans göstererek, personel başına 250,000 Doların üzerinde ciro hedefini yakaladı.  Yan sanayi ve KOBİ iş ilişkilerinde sanayi stratejilerine uygun bir paydaş ağını işletmeye başladı.  Direkt personel verimlilik oranları sektörde en yüksek değerlere ulaşırken, genel giderlerinin toplam giderlerine oranını en az seviyede tuttu.

İletişim

METEKSAN SAVUNMA SANAYİİ A.Ş.       

Tel:        0(312) 266 15 20

Fax:       0(312) 266 13 93

Web:     www.meteksan.com

Mail:      info@meteksan.com

Adres:  Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi F Blok Binası Beytepe Lodumlu Köyü Yolu No:65/A  Bilkent/Çankaya / Ankara

Hakkında

Metpa 2002 yılında İstanbul Tuzla ‘da faaliyetine başlamıştır. Metpa’nın ana faaliyet konusu demir-çelik ve demir dışı metaller ,alaşım malzemeler ,yardımcı malzemeler, reçine ve parafin grupları ile döküm ve imalat sanayi makinaları, ekipmanlarının ithalatı, ihracatı ,satışı ve pazarlamasıdır. Bunun yanı sıra mühendislik ve teknik danışmanlık ile anahtar teslim tesis kurulması da faaliyet alanlarımız için de yer almaktadır.

Deneyimli kadrosu ve güçlü altyapısı ile müşteri ihtiyaçlarına kısa sürede yanıt verilmektedir.

İletişim

MET-PA PAZARLAMA İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş.      

Tel:        0(216) 591 04 08

Fax:       0(216) 591 04 15

Web:     www.met-pa.com.tr

Mail:      info@met-pa.com.tr

Adres:  İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Keratin sok. No:2 YC-19 Özel Parsel 34956 Tuzla/İstanbul

Hakkında

MilSOFT Yazılım Teknolojileri A.Ş., Sistem Entegrasyonu ve Yazılım Geliştirme alanlarında  Savunma Sanayisinde ve Kamuda faaliyet gösteren 1998 yılında kurulmuş %100 milli ve özel bir firmadır.

MilSOFT, ABD’de ortaya çıkan ve bütün ülkeler tarafından kabul görmüş yazılım firmalarının değerlendirme metodolojisi olan CMMI (Entegre Yetenek Olgunluk Modeli) metodolojisinin en üst seviyesi olan CMMI-5 seviyesine, 14 Şubat 2005 tarihinde erişerek bu seviyeye Avrupa’da ulaşabilen ilk firma olmuştur. 15 Şubat 2008 tarihinde CMMI-5 sertifikasını yenilemiş olan MilSOFT, yenilenen versiyona göre bu belgeye sahip olabilen dünyadaki ilk 20 firma arasına girmiş; 20 Aralık 2016 tarihinde yapılan son değerlendirme sonrası da CMMI-5 seviyesini beşinci kez koruma başarısını göstermiştir. MilSOFT ayrıca, NATO AQAP-2110, NATO AQAP-2210, NATO AQAP-160, TS-EN-ISO 27001:2013 ve TS-EN-ISO 9001:2015 belgelerine de sahiptir.

En son teknolojilere dayalı özgün çözümler üretmeyi ve uluslararası rekabet edebilirliği hedef almış MilSOFT’un ana faaliyet alanları Komuta Kontrol, Data Linkler ve Mesajlaşma, Görüntü Kıymetlendirme Sistemleri, Elektronik Harp, Modelleme ve Simülasyon, Gömülü Sistemler,  Bilgi Teknolojileri Çözümleri ve Siber Güvenlik’tir.

 

MilSOFT, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve Pakistan uluslararası şirketlerine kritik yazılım çözümleri ihraç etmiştir.

İletişim

MİLSOFT YAZILIM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.  

Tel:        0(312) 292 30 00

Fax:       0(312) 210 00 32

Web:     www.milsoft.com.tr

Mail:      gmassistan@milsoft.com.tr

Adres:  ANKARA İHSAN DOĞRAMACI BULVARI ÜNİVERSİTELER MAH. ODTÜ TEKNOKENT NO:25 06800 ÇANKAYA ANKARA

Hakkında

1982 yılında kurulan Türkiye’nin tek yerli takım imalatçısı olma gururunu taşıyan Miltaş Kesici Takım 2000 yılında sektörün önemli CNC punch pres imalatçıları için takım üretmeye başlamıştır.

Müşteri memnuniyeti ve yüksek kalite anlayışı ile müşterilerine dünya standartlarında çözüm önerileri sunan Miltaş , teknolojiyi yakından takip ederek, kendini sürekli yenileyip geliştirmektedir.

Dünya çapında sektör liderlerinden biri olmak amacıyla üretim kapasitesini her geçen gün arttırmakta ve teknolojik yeni yatırımlar yapmakta olan Miltaş ulusal ve uluslararası birçok patente sahip olmakla birlikte, üretim teknolojisinin sınırlarını zorlayan ürünler geliştirmeye devam ederek sektörün gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

İletişim

MİLTAŞ KESİCİ TAKIM HAVACILIK VE SAVUNMA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.          

Tel:        0(216) 593 13 03

Fax:       0(216) 593 13 70

Web:     www.miltas.com.tr

Mail:      info@miltas.com.tr

Adres:  İstanbul Anadolu Yakası OSB Aydınlı Mh. Gazi Blv. No:51/A Tuzla İstanbul

Hakkında

Mir Araştırma ve Geliştirme A.Ş. 2007 yılında Türkiye’nin en büyük plastik boru üreticilerinden biri olan Dizayn Grup A.Ş.’nin kardeş şirketi olarak kurulmuştur. Şirket çalışanlarının üniversiteler ile yıllardır süren verimli işbirliğinden kaynaklanan geniş bir araştırma ve geliştirme tecrübesi bulunmaktadır. Mir Ar-Ge’nin tüm projeleri, patentleri ve bilimsel makaleleri bu işbirlikleri sonucunda üretilmiştir. Mir Ar-Ge, farklı alanlardan 84 çalışanı ile disiplinler arası çalışmalar gerçekleştirerek proje bazlı çalışan bir Ar-Ge şirketidir. Mir Ar- Ge’nin çeşitli ulusal ve uluslararası destek mekanizmaları kullanarak tamamlanmış ve devam eden otuz yedi projesi mevcuttur. Mir Ar-Ge’nin amacı, ‘’İleri Boru Teknolojileri”, “İleri Kompozit Malzeme Teknolojileri”, “Yenilikçi Kimyasal ve Tarımsal Teknolojiler” ve “Yenilikçi Isıtma & Soğutma Teknolojileri” alanlarında ürün üretmek ve süreç geliştirmek için Ar-Ge hizmeti vermek ve teknoloji geliştirmektir.

Mir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi (MITEC), 2015 yılında Mir Ar-Ge tarafından 15 milyon Euro’yu bulan büyük bir yatırımla, İstanbul Kıraç’ta 4200 m2 büyüklüğünde bir alan üzerinde kurulmuştur. Merkezde, her biri son teknoloji ürünü ekipmanlarla donatılmış olan 14 adet laboratuvar ve atölyeleri bulunmaktadır. 61 tanesi beyaz yakalı olmak üzere, Mir Ar-Ge’de toplamda 84 kişi çalışmaktadır. Araştırma ekibi, farklı disiplinlerde yüksek lisans ve doktora derecesine sahip kalifiye üyelerden meydana gelmektedir.

Mir Ar-Ge gelirinin çoğunluğunu fikri mülkiyet haklarının (Know-How) satışından ve mühendislik hizmetlerinden elde etmektedir. Endüstriyel projelerin çıktılarının ticarileşmesi ise yeni kurulan spin-off şirketlere yapılan teknoloji transferi vasıtasıyla gerçekleşmektedir.

İletişim

MİR ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME A.Ş.     

Tel:        0(212) 483 70 70

Fax:       0(212) 483 70 73

Web:     www.mirarge.com

Mail:      www.mirarge.com

Adres:  "Çiftehavuzlar Mah. Eski Londra Asfaltı Cad. Yıldız Teknik Ünversitesi Davutpaşa

 Kampüsü Teknoparkı B2 Blok No:105 Esenler İstanbul "

Hakkında

Doğal kaynakların hızla tükenmesi sonucu her türlü enerjinin verimli kullanılması artık zaruri hale geldi. Enerji kayıplarını minimuma indirgeme çalışması da oldukça teknik ve önemli bir konu. Firmamız “Mir İzolasyon” işte bu güncel ve bir o kadar da önem arz eden; “enerjinin tasarrufu sektöründe” faaliyet göstermek üzere 2003 yılında Ankara, Türkiye’de kuruldu. Üretici ve ihracatçı kimliğiyle ön plana çıkan firmamız, alanındaki yaratıcı yeniliklerle çözümler üretmeye devam ediyor.

Isı enerjisinin yalıtımında kullanılmak ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla vana, armatür, eşanjör, boru vb. tüm ekipmanlar için ısı yalıtım ceketleri üreten Mir İzolasyon; “MİRCEK ISI YALITIM CEKETLERİ” markasıyla garanti kapsamında satış ve satış sonrası hizmetlerini başarıyla sürdürüyor.

Bunun yanı sıra BEZ KOMPANSATÖRPVC VANA KUTULARI, ISITICI KABLOLU CEKETLER ve HEAT TRACING üretimleri ve uygulamaları da  firmamızın üretim kapsamında yer alıyor.

İletişim

MİR İZOLASYON              

Tel:        0(312) 342 18 19

Fax:       0(312) 342 18 19

Web:     www.mirizolasyon.com

Mail:      info@mirizolasyon.com

Adres:  Ali Ersoy Mah. Reyhan Sok. No: 12 Siteler Altındağ / Ankara

Hakkında

Firmamız 2007 yılında kurulmuş olup, Havacılık savunma, otomotiv, beyaz eşya ,gıda ve ilaç sanayi için gerekli olan yedek parça , fikstür, kalıp, aparat ve kalite kontrol mastarları imalatı yapmaktadır.

2010 yılından itibaren üretim ağımızı savunma sanayi ve otomotiv için  parça imalatına yoğunlaştırdık. 2010 yılında milli piyade tüfeğine ait kalite kontrol mastarlarının imalatı ile başlayan üretimimiz 2012 yılından itibaren TSI Uçak koltuk firmasına yerli uçak koltuğu üretimi kapsamında gerekli olan yedek parça, kalıp, fikstür imalatı ile devam etmektedir.

Üretim kapsamımızda özellikle imalatı hassas ,yapılması güç olan üretimleri hedef alarak kendi alanımızda hep daha iyi olmayı hedefleyerek ve bu hedefler doğrultusunda gerekli yatırımları yapmaktan kaçınmayarak devam etmekteyiz.2017 yılına geldiğimizde Firmamız bünyesinde 4 Adet 5 eksen CNC işleme merkezi , 4 Adet 3 eksen CNC işleme merkezi, 1 adet CNC torna ve diğer manuel tezgâhlar ile birlikte CMM ölçüm cihazını bünyemizde barındırmaktayız.

İletişim

MKT MAKİNA KALIP TAKIM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.   

Tel:        0(332) 271 32 35

Fax:       0(332) 271 31 16

Web:     www.mktmakina.com

Mail:      info@mktmakina.com

Adres:  Hanlıköy Mh. Akgün Cd. No:1 Arifiye/Sakarya

Hakkında

Mobit Bilişim, 1998 yılında Data Bilgisayar olarak Endüstri Müh. Gündüz Ekinci tarafından İstanbul’da kuruldu. Casio El Terminali ürünlerinin elektrik, su ve doğalgaz pazarlarında el ile okumadan IoT cihaz ile veri toplanması için Türkiye distribütörlüğü ve yazılım çalışmaları ile ticari faaliyetlerine başladı. Gömülü sistemler üzerine birçok çalışmalar yapmış ve makine seviyesinde ürün ve yazılım geliştirebilir seviyeye gelmiştir.

11 Kişilik yazılım ve donanım geliştirme ekibi şirketin ana omurgasını oluşturmaktadır. Mobil enerji depolama sistemlerinin günümüzdeki önemi sebebiyle bu alanda daha da ilerleyerek yerli montaj ve yerli tedarikçilerle kamuda Aspilsan’dan sonra, özel sektörde ise batarya üretim-montaj konusunda ilk firma olma özelliğini taşımaktadır. Bununla beraber, firmamızın dayanıklı ürünler hususunda da yerli montaj üretimi hazırlığı yapmakta ve bunun için yatırımlarına devam etmektedir.

Vizyonumuz; Kurulduğu tarihten bu yana farklı alanlarda oluşmuş ihtiyaçlara zamanında ve doğru çözümler üreterek firmamız bugün sektöründe bir marka olmuş ve ilklere imza atmıştır. Firma vizyonumuz bugüne kadar büyük emeklerle geliştirdiğimiz ve ilklere imza atma alışkanlığımızı geliştirerek sürdürmek. Ülkemizin güvenliğini ve menfaatlerini en ön planda tutan, insana bağlı mobil ağ ve yapıların geliştiği/geliştirildiği, gelişmiş yurtdışı tekniklerin ithal edilerek yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi, ülkemiz şartlarına uygun hale getirilmesidir. Enerji depolama ürünlerinin yurtdışı bağımlılığını azaltacak, akademik çalışmalarla birlikte yerlileştirmek.

İletişim

MOBİT BİLİŞİM ELEKTRONİK KONTROL SİSTEMLERİ DIŞ TİCARET A.Ş.       

Tel:        0(212) 482 44 00

Fax:       0(212) 482 44 02

Web:     www.mobit.com.tr

Mail:      ahmet.ekinci@mobit.com.tr

Adres:  Maltepe Mah., Londra Asfaltı Cad. No: 38 K:4  Topkapı - Zeytinburnu - İstanbul

Hakkında

MODE MEDİKAL, çalışmalarını 1969 yılından bu yana dünyanın ileri gelen teknolojilerine sahip markalarıyla çalışan,  otomotiv, beyaz eşya, savunma sanayi, inşaat, medikal ve yan sanayi sektörlerine yönelik üretim teknolojileri makinaları  konusunda faaliyet gösteren şirketler topluluğuna bağlı bir kuruluştur. 


Ülke Sanayisinde 46.YIL

Hizmet kalitesi ve üstün başarılarından ötürü birçok uluslararası ödül sahibi olan Mode Medikal şirketler grubunun 45 yıl önce üretmiş olduğu takım tezgahları günümüzde hala aktif olarak güvenle çalışmaktadır. 

2008 Yılında sanayici ve akademisyen birlikteliği ile kurulan Mode Medikal Dental Implant ürünleri, uluslararası düzeyde birçok bilimsel ve klinik çalışmalarının tamamlanması sonucunda ülkemiz dışında birçok ülkeye ihraç edilmektedir.

İleri teknoloji üretim tesisi ve otomasyon sistemleri ile yüksek kalitede üretilen ve her aşamada test edilen Dental İmplant Ürünleri, zengin ürün çeşitliliği ve stoklardan hemen teslim avantajları yanı sıra akademisyenlerimizce referans hekimlere planlama ve uygulama aşamalarında tüm aşamalarda destek vermeyi sürdürmektedir.

Dental İmplant ürünleri bugün 30 ülkeye ihraç edilen bir ürün olarak, Amerikan Third Wave Dental Enstitünün, dünya global implant markaları listesine girerek, Mode Medikal liteli bir Türk ürünü olduğunu kanıtlamıştır.

İletişim

MODE MEDİKAL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.  

Tel:        0(212) 565 09 50

Fax:       0(212) 612 64 09

Web:     www.modemedikal.com

Mail:      info@modemedikal.com

Adres:  "Abdi İpekçi Cad. No :58

PK:34030 Bayrampaşa / İstanbul"

Hakkında

Motus, modern üretim tesislerinde çağdaş makine parkı ve uzman kadrosu ile sınai yaşamın döküm ihtiyaçlarına optimum uygunlukta cevap vererek gerek yurtiçi gerekse yurtdışı talepleri imal etmektedir. Makine, demiryolu, maden ve inşaat, enerji, otomotiv, demir çelik ve metal, petrokimya, gemi ve çimento sektörleri için dökümün yanı sıra, iş makinalarının kazıcı koruyucu parçaları ile beton pompası dirseklerinin üretimi konusunda uzmanlaşmış olan firmamız, bunların yanında kendi iştiraki olan Motus A.Ş.’de her çeşit motor için krank milleri üretmektedir.

İletişim

MOTUS OTOMOTİV MAKİNA VE METALURJİ SAN. VE TİC. A.Ş.    

Tel:        0(332) 239 12 41

Fax:       0(332) 239 12 43

Web:     www.motuscompany.com

Mail:      info@motusdokum.com

Adres:  KONYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ(OSB) 9 NO.LU SOKAK NO:37 SELÇUKLU/KONYA

Hakkında

LANDFORCE; yeni kurulmuş olmasına rağmen, sektöründe 25 yıla aşkın bir tecrübeye sahip olan profesyonel ekibin bir araya gelmesiyle kaliteli ve teknik hizmetler sunmak ve bu tecrübeyi imalatla birleştirip yeni ürünler geliştirmek amacıyla kurulan bir markadır. LANDFORCE var olan bilgi birikimi makine parkuru ve deneyimli iş gücü ile yurt içi ve yurt dışında sektöründe önemli bir marka olma hedefindedir.

LANDFORCE ailesi olarak amacımız sektörde ilkleri yaratan lokomotif bir firma ve müşterilerimiz için çözüm ortağı olmak, yurt içi ve yurt dışında önemli projelere imza atmaktır. Yaptığı tüm işlerde güven ve müşteri memnuniyetini ilke edinerek eksiksiz kalite anlayışını yönetim politikası ve stratejik değer kabul eder. Sektördeki bilgi birikim ve tecrübe gerek imalat gerekse pazarlama alanında, başta Türkiye olmak üzere dünya çapında satış, pazarlama ve teknik altyapı alanımızı büyük bir hızla geliştirmeye başlamış bulunmaktayız. Yapmış olduğumuz teknolojik ve insan kaynakları yatırımlarıyla dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

İletişim

MTALL SAC MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.   

Tel:        0(372) 323 55 96

Fax:       0(372) 334 30 35

Web:     www.landforce.com.tr

Mail:      info@landforce.com.tr

Adres:  Hamzafakıl Mh. OSB 7 Nolu Çıkmaz Yol Sk. Dış Kapı No:1 Kdz. Ereğli - Zonguldak

Hakkında

Murat Cıvata A.Ş. 1974 yılında kurulmuş olup, bağlantı elemanları sektöründe ülkemizin önde gelen kuruluşları arasında yer almaktadır. 2001 yılından bu yana kendi üretimini gerçekleştiren Murat Cıvata, günümüzde Otomotiv, Demiryolları, Beyaz Eşya, Elektrik Endüstrisi gibi sanayinin lokomotif sektörlerine hizmet vermektedir. ISO TS 16949, ISO 14001 ve OHSAS 18001 sertifikalarına sahip kuruluşumuz kalite ve müşteri memnuniyeti konusunda daima gelişen anlayışı ve büyüyen kadrosu ile önümüzdeki yıllarda da ülkemiz sanayisine katkı sağlamaya devam edecektir.

İletişim

"MURAT CIVATA BAĞLANTI ELEMANLARI

SAN.VE TİC. A.Ş."            

Tel:        0(216) 593 41 41

Fax:       0(216) 593 38 51

Web:     www.muratcivata.com.tr

Mail:      muratcivata@muratcivata.com.tr

Adres:  İstanbul And. Yakası OSB Gazi Bulvarı No:37 34953 Aydınlı Tuzla-İstanbul