SAHA İstanbul Üyeler

Daha milli savunma sanayi için bütün yeteneklerimiz ile firmalarımızın yanında yer alarak savunma sanayimizi ileri teknolojiler üretebilen konuma taşımak için faaliyetlerimize duraksamadan devam edeceğiz.
Hakkında

1993’de kurulmuş olan GALTEK KİMYA ileri yüzey teknolojileri konusunda uzman bir mühendislik ve tedarik şirketidir. Umicore Elektroplating GmbH şirketinin Türkiye temsilciliği olarak, Kıymetli metal (Altın, Gümüş) ve platin metal grubu kaplama prosesleri ( Platin, Palladium, Rhodium, Ruthenium) için sürdürülebilir teknoloji ve kimyasal ürün desteği sunmaktadır. Ayrıca kimyasal arıtma ve geri dönüşüm teknolojilerinde deneyimli bir kuruluştur.
Ayrıca refrakter metallerin toz metalürjisinde dünyaca tanınmış H.C. Starck firmasının Türkiye satış temsilcisi olarak Tungsten, Molibden, Niob ve bunların karbürlerinin, Oksit/Keramik/Metal thermal spray tozlarının ve yarı mamul ürünlerinin de tedarikini yapmaktadır.
Kurumumuzun modelleme ve üretim segmentinde, 3D Model yazıcılarımız ile prototip hazırlama, Lazer tarayıcı ve mobil CMM ekipmanlarımız sayesinde müşterilerimizin CAD/CAM imalatlarını hızlı, güvenilir ve yüksek hassasiyet ile desteklemekteyiz.

İletişim

GALTEK KİMYA METAL PLASTİK MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.        

Tel:        0(212) 549 44 34

Fax:       0(212) 549 44 36

Web:     www.galtekkimya.com.tr

Mail:      info@galtekkimya.com.tr

Adres:  IOSB Galvanotek San Sit Nikel Sk. E Blok No: 19 İkitelli Başakşehir/İSTANBUL

Hakkında

Dizel, Benzin, LPG, CNG veya benzeri yakıtla çalışan İçten Yanmalı Motor, Elektrik Motoru, Turboprop, Turboşaft, Türbin Motor, Araç, Şanzıman, Transaks vb tüm Dönen Makinaların Laboratuvar Ortamında, %100 Tam Yük Altında ve Uzun Süreli, Kontrollü Testlerini Yapan Tesislerin ve bu tesislerde kullanılan Dinamometre, Sensör, Şartlandırıcı, Aktuatör, Kontrolör, Mekanik Sistem, Sarfiyat Ölçüm Ünitelerinin ve Robot Kolların Tasarım, İmalat, Entegrasyon, Kurulum, Kullanım, Satış Sonrası Destek, Bakım, Tamir, Modernizasyon vb konularda hizmet veren konusunda uzman TÜRKİYE’nin Tek Yerli Hidrolik Dinamometre ve Test Sistemleri İmalatçı firmasıyız. %80 ve üzeri yerli katkı payı ile imalat yapmaktayız.

Türbin motorları ARGE, Revizyon, Kalite, Ömür/Durability, Yerlileştirme ve benzeri testlerinin tam yük altında, kontrollü, çevre şartlarından ve zamandan bağımsız olarak tekrarlanabilir ve takip edilebilir seviyede yapılmasını ve sonuçların raporlanmasını sağlayan dinamometre dahil test sistemleri yerli imalatı.

İletişim

GALEN TEKNOLOJİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.        

Tel:        0(312) 815 46 94

Fax:       0(312) 815 46 16

Web:     www.galen-tech.com

Mail:      info@galen-tech.com

Adres:  Dağyaka Mah., Dağyaka Küme Evleri No:69 Kahramankazan 06980 Ankara

Hakkında

1995 Yılında Atak Şirketler Grubu bünyesinde Dış Ticaret, Lojistik ve Uluslararası yatırım planlama ve danışmanlık olarak kurulan şirketimiz 2010 yılında yeniden yapılanmaya giderek Sistem Belgelendirme , Ürün Belgelendirme , Uluslararası Gözetim ve Muayene İşlemleri gibi sertifikasyon hizmetlerini de ağına ekleyerek faaliyet alanlarını genişletmiştir. GCNTR Belgelendirme, 2014/33/AB Asansör Yönetmeliği kapsamında, EN 45004-EN ISO /IEC 17020 ve EN 45012 -EN ISO/IEC 17021 standardı gereklilikleri çerçevesinde ürün belgelendirme kuruluşu olarak Avrupa Birliği’nin Yeni Yaklaşım Onaylanmış Kuruluşlar Bilgi Sistemi(NANDO) üzerinde “2729” kimlik numarası ile 08.06. 2017 tarihinde Onaylanmış Kuruluş (Notified Body) olarak yayınlanmıştır. GCNTR halihazırda Dudullu Merkez ve Dilovası Laboratuvar şubesi olmak üzere toplam 1000 m2 kapalı alanda 14 personeli ile hizmet vermektedir. Müşterilerine güvenilir, objektif, tarafsız ve gizlilik ilkeleri prensiplerine uyarak hizmet verir. GCN TURK hem kendisi hem de ortaklarıyla uluslar arası akreditasyonlara ve yetkilere sahiptir. Sahip olduğu network ile tüm faaliyetlerini dünyanın pek çok yerinde müşterilerine kesintisiz hizmet sunarak gerçekleştirebilmektedir. Ağırlıklı olarak metal ve makine, metalurji, enerji, tekstil, kimya başta olmak üzere pek çok sektörde belgelendirme, test ve muayene işlemleri ile teknoloji ve ar-ge hizmetleri verebilmektedir.

İletişim

GCNTR ULUSLAR ARASI BELG. GÖZ. EĞT. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.           

Tel:        0(216) 420 08 08

Fax:       0(216) 313 44 19

Web:     www.gcnturk.com

Mail:      info@gcnturk.com

Adres:  Tavukçuyolu Cad. Demirtürk Sok. Atak Plaza No:10 Yukarı Dudullu / İstanbul

Hakkında

Gecem Aydınlatma 1997′den bu yana aydınlatma konusunda özel çözümler sunarak, ekonomik, ergonomik, çevreye duyarlı, estetik ve mimari değerleri ön planda tutan ürünler üretiyor. Uluslararası alanda 40 farklı ülkede varlığını sürdürürken, dünyanın çeşitli yerlerinde işinin uzmanlarıyla çalışıyor.

Gecem, iş ortağı olarak mimarlar, mühendisler, aydınlatma tasarımcıları, elektrik müteahhitleri, elektrikçiler, uluslararası distribütörler ve toptancılarla çalışarak, kaliteli ürünleri, fonksiyonel ve yenilikçi çözümleri uygun fiyatlara müşterilerine sunuyor.

Sadece alanında en iyi ürünleri üretmekle kalmayan Gecem, endüstriyel tasarım yoluyla mimari elementleri aydınlatmayla bütünleştiriyor. Işığın kalitesinin mekanlara değer kattığının verdiği farkındalıkla çeşitli uzmanlık dallarındaki profesyonellerle çalışarak, doğru ve verimli ışığın farklı mimari mekanlarda kullanımını önemsiyor.

İletişim

GECEM AYDINLATMA SAN VE TİC. A.Ş.  

Tel:        0(216) 487 22 28

Fax:       0(216) 487 35 05

Web:     www.gecemlighting.com

Mail:      info@gecemlighting.com

Adres:  Akşemsettin Mah. Akgül Cad. Yasin Sok. No:23 Sultanbeyli – İstanbul

Hakkında

KURULUŞ AMACI 

Ülke eğitimine ve Türkiye’de kaynak teknolojisinin gelişimine katkıda bulunmak amacı ile 07.09.1994 tarihinde Gedik Eğitim Vakfı kurulmuştur. Ekonomik başarıların mutlak suretle toplumla bütünleşmesi ve toplumsal hedeflere yönelmesi gerektiğini, toplumsal kalkınmanın zorunlu bir ihtiyacı olarak gören Gedik Holding, kurduğu vakıf ile günümüze kadar yaptıklarının mutluluğunu ve yarınlarda yapacaklarının heyecanını yaşamaktadır.  Vakıf amaçları doğrultusunda yürütülen faaliyetler ile yapılan çeşitli yardımlarla ilgili olarak çeşitli kurum ve kuruluşlardan alınan Teşekkür, Takdir Bölgeleri’nin yanı sıra özellikle T.C. MEB’den alınan Takdir Belgeleri ile 05.04.2007 tarihinde Cumhurbaşkanlığınca verilen Şükran Plaketi ve Belgesi GEV için gurur vesilesi olmuştur.

FAALİYETLER 

Türk kaynak endüstrisinin şiddetle gereksinim duyduğu kalifiye insan gücünü yetiştirebilmek amacı ile sertifikalı kaynakçı, kaynak teknikeri ve kaynak mühendisi yetişmesini sağlamak üzere kurslar ve eğitim seminerleri düzenlemek,
Ülkemizde faaliyet gösteren yetişmiş kaynakçıların sertifika sınavlarını düzenlemek
Vakıf bünyesinde özellikle kaynak sektörünün gereksinimlerine cevap verebilecek bir kütüphane ve dokümantasyon merkezi kurmak
Endüstrimizin gereksinim duyduğu malzeme muayene deneyleri ve kimyasal analiz hizmetleri sunmak
Üniversite öğretim üyeleri ile kaynak sektöründe uzun yıllar çalışacak engin deneyimler edinmiş kişilerden oluşan bir bilim ve teknoloji komisyonu kurarak Türk Kaynak Sektörüne danışmanlık yapmak
Başarılı öğrencilere burslar vermek
Gedik Eğitim Vakfı kurulduğu 1994 yılından itibaren sahip olduğu bilgi teknoloji ve imkânları özellikle kaynak alanında ülke hizmetine sunmaktadır. Gittikçe güçlenen ve alanını genişleten Gedik Eğitim Vakfı bu gücünü sadece kaynak teknolojileri ve mühendislik alanında değil, ülkenin ihtiyaç duyduğu her alana yaymak istemektedir.

Gedik Eğitim Vakfı aynı zamanda 2008 yılından beri (Uluslararası Kaynak Enstitüsü) IIW sorumlu üyesidir ve 2009 Mart ayından bugüne IIW’ ya bağlı tüm dünyada geçerliliği olan Uluslararası Kaynak Mühendisliği (IWE), Uluslararası Kaynak Teknikerliği (IWT), Uluslararası Kaynak Muayene Personeli (IWIP) eğitimleri düzenlemektedir.

İletişim

GEDİK ÜNİVERSİTESİ     

Tel:        0(216) 452 45 85

Fax:       0(216) 452 87 17

Web:     www.gedik.edu.tr

Mail:      info@gedik.edu.tr

Adres:  Cumhuriyet Mah. İlkbahar Sok. No:1-3-5 Yakacık Kartal İstanbul

Hakkında

Gemak Grup bünyesinde 1969 yılında kurulan Gemak Tersanesi, 2000 yılında devralınan Gemak TGE Tersanesi, 2008 yılında kurulan NETA Çelik ve Boru İmalat Tesisi ve 2013 yılında kurulan Gemak Altınova Tersanesi bulunmakta ve havuzlama, gemi ve muhtelif yüzer araçların ve deniz yapılarının (Offshore Petrol Platformu, vb.) bakım onarımı, tadilatı ve yeni inşaatı alanlarında vermeyi sürdürdüğü hizmetler ile Akdeniz’deki en rekabetçi tersane konumundadır. Grup bu temel aktiviteleri sayesinde yaratılan güçlü yönlerinin sağladığı avantajları müşterilerine sunmak üzere durmaksızın çalışmaktadır. Gemak Grup, faaliyetlerini daha da geliştirip çeşitlendirerek mega çelik yapı imalat projelerine İzmit Körfez Geçiş Köprüsü keson kule şaftlarının imalatı ile kayda değer şekilde bir giriş yapmış, 3. Boğaz Köprüsü çelik tabliyelerinin imalatı ile bu alanda da kendini ispatlayarak emin adımlarla yoluna devam etmiştir. Bu büyük ölçekli projeleri başarı ile gerçekleştirirken mevcut tesisler ve kullanılan teknoloji geliştirilmiş ve yeni yatırım ve yeni tesislerle Grup daha geniş bir coğrafyada lider mega çelik konstrüksiyon üreticisi konumuna ulaşmıştır.

Deneyimli ve kendini adamış iş gücü ve yönetim kadrosu, modern tesisleri ve mükemmel referansları ile Gemak Grup, Türkiye’de gemi bakım-onarım ve gemi inşaatı konularındaki liderliğini devam ettirmektedir.

İletişim

GEMAK GEMİ İNŞAAT SAN VE TİC AŞ      

Tel:        0(216) 581 23 00

Fax:       0(216) 395 06 85

Web:     www.gemak.com

Mail:      gemak@gemak.com

Adres:  Tersaneler cad. No 38 34944 Tuzla İstanbul

Hakkında

Genel Havacılık, 1981 yılında Cessna 310 ve Piper Navajo ile Türkiye’nin ilk özel uçak kiralama şirketi olarak kuruldu. Daha sonra 1985 yılına gelindiğinde, Bell 206 helikopterleriyle şirket uçuş operasyonlarını genişletmiştir. Geçtiğimiz son 30 yıllık sürede Bell 206 ve Bell 407 helikopterleri, Lockheed Jetstars, HFB320 Hansa Jetleri, Gulfstream G450 ve Eclipse 500’ler ile müşterilerine uçuş hizmetleri sunmaktadır. Charter hizmetlerine ek olarak, Genel Havacılık hizmetlerini sabit ve döner kanat hattı ve temel bakım, hangar, yer hizmetleri ve FBO’ya kadar genişletmiştir. Günümüzde bakım ve hangar kapasitelerine ek olarak İstanbul’daki her iki havalimanına da özel FBO hizmetleri bakımından bölgesindeki en büyük şirkettir.

Hizmetler

Hava aracı yedek aksam ve parçaları, bakım onarım, kontrol ve tesislerini yapmaya
yarayan cihaz, makine, alet edevat ve eklentilerinin imali ve imal ettirilmesi montajı
bakım ve onarım alım ve satım

İletişim

GENEL HAVACILIK A.Ş. 

Tel:        0(212) 465 48 70

Fax:       0(212) 465 48 79

Web:     www.genelhavacilik.com.tr

Mail:      alsu@genelhavacilik.com.tr

Adres:  Atatürk Havalimanı özel hangarlar bölgesi, E kapısı,Yeşil köy mahallesi,eski halkalı cad., no:25/29 Bakırköy-İstanbul

Hakkında

GERSAN A.Ş. Türkiye elektrik sektöründeki en büyük üreticilerden birisidir. 1980 yılında kurulan GERSAN, iletim ve dağıtım sistemleri için aşağıda özetlenen ürün ve çözümleri üretmektedir;

Ankara, İzmir ve Bursa ofisleri yanı sıra Dubai, Kazakistan ve Irak satış ofisleri ile birlikte 50.000m2 kapalı alana sahip Çaycuma, İstanbul ve Rusya fabrikaları ile 3 farklı noktada üretim yapmaktadır. Ana merkezi İstanbul’da bulunan GERSAN A.Ş. Katar’da %100 Türk sermayeli bir şirkete de sahiptir.

Yaklaşık 450 kişilik bir çalışan kadrosuna sahip olan GERSAN A.Ş. üretimlerinin tamamını ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 Kalite Standartlarında ve “Ürün Sorumluluk Sigortası” ile sunmaktadır.

Üretimlerini onlarca ülkeye %75 oranında ihraç eden GERSAN A.Ş. uluslararası geçerliliğe sahip ASTA, LOVAG, ACAE, IPH sertifikaları yanı sıra TSE, GHOST ve çeşitli lokal onaylara da sahiptir.

GERSAN A.Ş. %60’ı halka açık olan, BIST’e kote bir şirkettir.

İletişim

GERSAN ELEKTRİK TİC. VE SAN. A.Ş.        

Tel:        0(216) 593 00 50

Fax:       0(216) 593 00 47

Web:     www.gersan.com.tr

Mail:      info@gersan.com.tr

Adres:  İstanbul anadolu yakası O.S.B Gazi Bulvarı No:39 Tuzla İstanbul 

Hakkında

GES Mühendislik 2013 yılında Ankara – OSTİM  Organize Sanayi’de kurulmuştur. Havacılık ve Savunma Sanayi alanında hassas mekanik imalat, tasarım ve montaj sistemleri alanında faaliyet göstermektedir.

Müşteri gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayabilme adına yaratıcı çözümlerimizi en uygun fiyatlarla müşterilerimize sunabilmek için çalışmaktayız. Firmamız, güçlü mühendislik bilgisi ve tecrübeli teknik kadrosu ile müşterilerimizin tasarım, prototip üretim ve seri üretim alanlarındaki gereksinimlerini karşılayabilmek adına maliyet etkin bir şekilde hizmet vermektedir.

Güçlü tasarım ve üretim kabiliyetimiz müşterilerimizden gelen tüm gereksinimleri tam olarak karşılaya bilmemize imkan vermektedir. Sürekli büyüyen yapısı, güvenilirliği, yüksek kalite kontrol sistemleri ile firmamız kendi alanında marka haline gelmektedir

İletişim

GES OTOMASYON A.Ş. 

Tel:        0(312) 354 40 96

Fax:       0(312) 354 40 93

Web:     www.gesmuhendislik.com

Mail:      info@gesmuhendislik.com

Adres:  Malıköy AOSB Mah. 2 Cad. 4/A Sincan Ankara

Hakkında

Global Havacılık 2006 yılında kurulmuş olup, Almanya, İngltere, BAE de, Uçak kabin içi tasarım, Ar-Ge, Üretim ve dönüşüm konularındaki deneyimlerini, Yurt içinde Milli ve Özgün bir şekilde geliştirerek, Havacılık ve Savunma Sanayinin hizmetine sunmaktadır.

İletişim

GLOBAL HAVACILIK LTD. ŞTİ.      

Tel:        0(276) 326 20 39

Fax:       0(276) 326 20 39

Web:     www.globalhavacilik.com

Mail:      info@globalhavacilik.com

Adres:  Dilek Mah. 2 San. Sk. No: 56 64500 BANAZ - UŞAK

Hakkında

1973 yılında GÖKMEN MAKİNA firmasını kuran Yönetim Kurulu başkanımız Ömer GÖKÇELER , 1980 yıllarında GÖKÇELER MAKİNA firmasını kurmuş, 2002 yılında ise aile şirketi olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.
Firmamız yıllar içerisinde PLC kontrollü üretim hatları, üniversitelerin diş hekimliği ve maden mühendislik fakültelerine deney cihazları, plastik enjeksiyon kalıpları, medikal sanayi, Tüdemsaş Vagon Fabrikasına çok çeşitli vagon parçaları gibi bir çok sektörde çalışmıştır.
10 Şubat 2012 yılında Alp Havacılık ve Tusaş ile yapılan protokolle “Sivas’ta ilk uçak parçası ve helikopter gövde kalıbı üretimi” töreni akabinde savunma sanayine üretim yapmaya başlamıştır. Cirosunun %95 savunma sanayi olan firmamız hali hazırda savunma sanayine ve medikal sektörlere çalışmaktadır.

İletişim

GÖKÇELER MAKİNA PLAS. PAZ. İTH. İHR.TİC. SAN. LTD. ŞTİ.          

Tel:        0(346) 218 14 44

Fax:       0(346) 218 14 42

Web:     www.gokcelermakina.com

Mail:      info@gokcelermakina.com

Adres:  OSB. 2. Kısım 5. Cadde 9. Sokak 58060 Sivas

Hakkında
İletişim
Hakkında

Gökser Makine kurulduğu 1987 yılından bu yana Savunma ve Havacılık Sektörleri için özel tasarım ve imalatlar yapmaktadır. Üretim hayatına askeri çadır, mobil hastane iklimlendirme sistemleri tasarım ve üretim olarak başlayan Gökser Makine, bugün Ar-Ge, tasarım, prototip üretim ve seri imalat faaliyetlerinin hepsini bir çatı altında toplayarak Savunma ve Havacılık sektörlerine özel çözümler sunmaktadır.

Firmamıza ait üç adet marka bulunmaktadır. Bunlardan ilki Techniflex Endüstriyel esnek hava nakil kanallarıdır, bu kanallar, kara araçlarında, gemilerde, uçaklarda helikopterlerde ve havaalanlarında kullanılmaktadır. Yüksek ısı yada diğer zorlu çevresel şartlarda hava, partikül, toz transferlerinde kullanılan bu kanalların Türkiye’deki tek üreticisi konumundadır. Thermacool markamız adı altında askeri ve sivil mobil iklimlendirme, ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri özel tasarlanmakta ve üretilmektedir. NATO standartlarında çalışabilen özgün tasarımlar, hem Türk Ordusunun hem de yabancı orduların hareket kabiliyetini arttırmaktadır. Gökser markası altında ise savunma ve havacılık sektörleri için gerekli özel Ar-Ge çalışmaları, tasarım ve prototip çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Firmamızda dört adet Avrupa Birliği tarafından fonlanan Ar-Ge projesi, dört adet de TÜBİTAK tarafından fonlanan Ar-Ge projesi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Avrupa Birliği projelerinin iki tanesinde koordinatör yani konsorsiyum lideri olarak projeyi yürütmüş ve TUBİTAK’dan Özel Ödül alınmıştır. Referanslarımız arasında, Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Kara Havacılık Okulu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Yabancı ordular, Aselsan, TAI, Roketsan, FNSS ve Havelsan gibi kuruluşlar bulunmaktadır.

İletişim

GÖKSER MAKİNE ENERJİ HORTUM İTH. VE İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.           

Tel:        0(312) 386 35 39

Fax:       0(312) 385 70 42

Web:     www.gokser.com

Mail:      info@gokser.com ticaret1@techniflex.com.tr

Adres:  100. Yıl bulvarı 1229 (eski43) sokak No.4 Ostim Yenimahalle - Ankara

Hakkında

Yılsan Yatırım Holding iştiraki olan Greenway Güneş Sistemleri Enerji Üretim Sanayi ve Tic. A.Ş ile kule tipi yoğunlaştırılmış güneş enerjisi alanında 2009 yılında bir ARGE programı başlatmıştır. Bu proje tamamen yerli sermaye ve mühendisler tarafından geliştirilmiştir. TUBİTAK ve TTGV kuruluşları tarafından desteklenen AR-GE projesi 2013 haziran ayı sonu itibariyle sonuca ulaşmıştır. Kule tipi yoğunlaştırılmış güneş enerjisi adı verilen bu teknoloji kendi alanında yeni ve rekabetçi bir konuma sahiptir. Güneş ışınlarının 'Heliostat' adı verilen aynalarla kule üzerinde bulunan ısı kazanına yansıtılarak kızgın buhar üretmesine dayalı bir teknolojidir. Bu buhar, bir buhar türbini ile elektrik üretiminin yanı sıra, deniz suyu arıtması, ısıtma ve soğutma yapılabilmektedir. Doğalgaz ve kömür santralleri ile beraber hibrid olarak tasarlanabilmesi, mevcut termik santraller dünyasında ayrı bir çığır açacaktır.

 

Kule tipi Yoğunlaştırılmış güneş enerjisi Sistemleri güneş enerjisini elektriğe dönüştürmekte kullanılan en verimli yöntemlerden biridir.

 - Çevre dostu olan, az bakım gerektiren ve uzun süreli güç üretimi sağlayabilen bu sistemlerin tek girdisi güneş enerjisi ve sudur.

 - Sistemde güneş enerjisini kule üzerindeki alıcıya yansıtan yüzlerce yansıtıcı ayna (heliostat) bulunmaktadır.

 - Yüksek yansıtma özelliğine sahip bu özel aynalar vasıtası ile güneş ışınları kule üzerindeki bir noktada yoğunlaştırılarak yüksek sıcaklıklara çıkılmaktadır.

 - Kule tipi sistemler, yoğunlaştırılmış güneş enerji teknolojileri içerisinde; güneş enerjisinden su distilasyonu yapmak, buhar ve elektrik üretmek için en verimli teknolojilerden biridir.


 Sistemde kullanılan tüm yazılımsal ve donanımsal bileşenlerin tasarımı Greenway’e aittir.

 - Güneşi yüksek oranda odaklama yeteneğine sahip 510 adet heliostat

 - 50 metre yüksekliğinde kule

 - 4 MWTh termal güç üretilmektedir.

İletişim

GRENWAY GÜNEŞ SİSTEMLERİ ENERJİ ÜRET. SAN. TİC. A.Ş.         

Tel:        0(212) 270 00 01

Fax:       0(212) 276 00 04

Web:     www.greenwaycsp.com

Mail:      gwy@greenwaycsp.com

Adres:  İTÜ Ayazağa Kampüsü ARI Teknokent, ARI 6 Binası No: 4B D:107 Maslak Sarıyer İSTANBUL

Hakkında

Günili Yazılım, 2016 yılında 2.5D CAM Yazılım Kütüphanesi projesine Tubitak Bigg Girişimci Desteği alarak kurulmuştur. Bu kütüphane ile CNC kontrol programlarına CAM desteği eklenebilmesi ve hızlı şekilde CAD/CAM yazılımları geliştirilebilmesi hedeflenmiştir. Yazılım Kütüphanesi 2017 yılında tamamlanarak PureCAM isimli 2.5D CAD/CAM programı geliştirilmeye başlanmıştır. PureCAM, CAD, Standart CAM, Frezeleme, Bilezik/Alyans, Sünger, Seri Numaraları, Lazer, Cam, Kapitone, Mermer, Ahşap, Lazer Engraving  gibi modülleri devamlı şekilde geliştirilen modüler bir CAD/CAM yazılımıdır.

Firmamız, kendi ürünleri dışında makine üreticileri ile ortak birçok projeler de geliştirmiştir. Bunlardan bazıları, Metal Sıvama CNC Makine Kontrol ve CAD/CAM Projesi, Punta Makinesi CAD/CAM projesi, Anahtar   Barel CNC Kontrol Projesi, Kuyumculara yönelik CNC ve CAD/CAM Projesi, Serum Doldurma Makinesi Projesi, Yüksek Hızla Diske Kayıt  Projesi, EasyDoor Parametrik Ahşap Kapı CAD/CAM programı, Stor Kesim CNC ve CAD/CAM Programı v.b.

Firma olarak, yazılım konusunda farklı konularda çalışıyoruz ve yazılım problemlerini çözüme kavuşturma yönünde her gün yetkinlik kazanıyoruz.

Firmamızın ana hedefi, imalat sektöründe stratejik öneme sahip CAD/CAM yazılımlarının yerlileştirmek ve üreticilerimizin rekabet gücünü yerli yazılımlarla arttırmaktır.

Firmamızın yakın gelecek hedefleri arasında, Yazılım Tabanlı CNC Ünitesi projesi  ve TEST Yönetimi ve Doğrulama Yazılımı geliştirmek bulunmaktadır

İletişim

GÜNİLİ YAZILIM VE MÜHENDİSLİK A.Ş. 

Tel:        0(507) 991 74 39

Fax:      

Web:     www.gunili.com

Mail:      info@gunili.com

Adres:  İstanbul Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No: 1/2C 2010 Pendik 34906 İstanbul Türkiye

Hakkında

Güncelleniyor.

İletişim

GÜR METAL HASSAS DÖKÜM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.        

Tel:        0(216) 394 33 31

Fax:       0(216) 394 32 88

Web:     www.gurmetal.com.tr

Mail:      contact@gurmetal.com.tr

Adres:  Orhanlı Mah.Dostane Sok. No:21 Tuzla-İstanbul

Hakkında

Gelişmekte olan ülkemize paralel olarak Alüminyum Sektöründeki ihtiyaçların hızla artmasının doğal sonucu olarak, 2011 yılı ortalarında İstanbul Dudullu İmes San. Sitesinde Feridun Güray tarafından GÜRAY ALÜMİNYUM firması adı altında faaliyete başlamıştır. Yılların deneyimi ve özgüveni bizi bu sektörde yer almamızda cesaretlendirmiştir.

Firmamız alaşımlı alüminyum malzeme tedarikinde ülkemizde hatırı sayılır bir yere sahiptir.

Özellikle savunma ve havacılık sanayinde kullanılan ithal ürün tedarik sürecinde yılların deneyimi ile firmalara özel hızlı, esnek çözümler, nitelikli malzeme temini, sertifika desteği gibi konularda çözümler sunmak firmamızın önemli esaslarındandır.

İletişim

GÜRAY ALÜMİNYUM PAZARLAMA VE SAN. TİC. LTD. ŞTİ.              

Tel:        0(216) 540 68 92

Fax:       0(216) 540 68 98

Web:     www.gurayaluminyum.com.tr

Mail:      info@gurayaluminyum.com.tr

Adres:  İmes Sanayi Sitesi C Blok 302 Sk. No:6 Yukarıdudullu - Ümraniye İstanbul

Hakkında

GÜRDESAN 1982 yılında faaliyete geçmiş, Türk Gemi İnşa sanayine yüksek kalitede hizmet veren tamamen yerli bir kuruluştur. Sektördeki 36. yılımızda, kendi alanında en iyi olanı üreten firma olma özelliğini koruyarak, liderlik vasfını sürdürmek ve rakiplerinden daima önde olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir
GÜRDESAN Gemi Makine Sanayi; Türk Gemi Yan sanayinde 7 farklı sistemin tasarımını, imalatını, tamirini ve bakımını 42.000 m2 kapalı, 8.000 m² açık alana sahip modern tesislerinde müşterilerinin istek ve beklentileri doğrultusunda kaliteden ödün vermeksizin yerine getirmektedir

İletişim

GÜRDESAN GEMİ MAK. SAN. TİC.A.Ş.    

Tel:        0(262) 724 85 46

Fax:       0(262) 724 89 45

Web:     www.gurdesan.com.tr

Mail:      navy@gurdesan.com.tr

Adres:  Dilovası OSB 4. Kısım D4016 Sk. No: 1 Gebze / Kocaeli

Hakkında

Firmamız Gürmaksan Hidrolik Devre Elemanları San. Ve Tic. Ltd Şti. 1979 yılında İstanbul’da kurularak
endüstriyel hidrolik basınç ve akış valfleri üretimine başlamıştır. Sektörün öncü firmalarında olan
Gürmaksan, zaman içerisinde üretimine mobil hidrolik yön kontrol valflerini de katarak ürün
yelpazesini genişletmiştir. Bir ilke daha imza atan firmamız 2005 yılında Kapalı Çevrim Servo Valf
üretimini hayata geçirmiştir.

İletişim

GÜRMAKSAN HİDROLİK DEVRE ELEMANLARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(212) 549 53 12

Fax:       0(212) 549 53 17

Web:     www.gurmaksan.com.tr

Mail:      www.gurmaksan.com.tr

Adres:  IOSB Eskoop san. Sit. B2 blok No:105 Başakşehir/İstanbul

Hakkında

Şahıs firması olarak “GÜRSAŞ GENEL ÜRETİM SANAYİ” unvanı ile 1980 yılı sonunda kurulan firmamız başlangıçta unvanına uygun olarak değişik konularda üretimler yapmıştır. Daha sonrasında yerel endüstriyel üretimin ülke ekonomisindeki payının büyümesiyle birlikte, endüstriyel elektroniğin ihtiyaç duyduğu cihazların dış görünümlerini oluşturan kutuların üretimine başlanmış, müşterilerimize kısa sürede sadece ürün temelli üretim değil proje bazlı çözüm ortaklığı da sunulmuştur.

GÜRSAŞ, 1993 yılında, yatırım sürecine girmiş ve kalifiye işgücüne verdiği önemi artırıp donanımlı bir ekip haline gelmiştir. Elektronik Cihaz Kutuları Dizayn ve Üretimi konusunda adeta kendi teknolojisini yaratarak, gelişen piyasa koşullarını ve teknolojik yenilikler çerçevesinde bünyesine kattığı modern sac işleme makinaları ile üretim yeteneklerini ve kapasitesini artırmıştır. Kurumsal yapısının temel ilkelerinden birini oluşturan Toplam Kalite anlayışını çalışanları ile paylaşan GÜRSAŞ bugünlerdeki başarısını, piyasadaki yüksek etik değerler anlayışını sonuna kadar savunmasına borçludur.

İletişim

GÜRSAŞ  ELEKTROMEKANİK SAN. VE TİC. A.Ş     

Tel:        0(216) 593 36 20

Fax:       0(216) 593 36 30

Web:     www.gursas.com.tr

Mail:      gursas@gursas.com.tr

Adres:  Aydınlı Mh. Anadolu Yakası O.S.B No:5 Tuzla İstanbul

Hakkında

Halil Yılmaz Makina, Türkiye’ de ve dünyada ana uzmanlık konusu olan Kireç Üretim Tesisleri’nin kurulumunda birçok başarıya ulaşmış öncü bir kuruluştur.

Dinamik organizasyon yapısı, her zaman kendini yenileyen deneyimli kadrosu, proje yönetim birikimi, sahip olduğu ekipman ve lojistik imkanları ile dünyanın her yerinde her büyüklük ve çapta anahtar teslimi projeler gerçekleştirebilecek bilgiye, donanıma, kapasiteye, tecrübeye ve referanslara sahiptir.

Yapmış olduğu tesislerin optimum düzeyde işlevini yerine getirmesi için müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteden ödün vermeden, uluslararası deneyimi ile verimli, yenilikçi ve çevreye uyumlu çözümler üretmektedir.

Halil Yılmaz Makine, topluma ve çevreye karşı duyarlı olan, yeni uluslararası projelerde ve kurulacak yeni işbirliklerinde partnerleri ile bilgi birikimini, ileri teknolojisini paylaşmaya hazır köklü bir firmadır.

İletişim

HALİL YILMAZ MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.     

Tel:        0(262) 751 32 84

Fax:       0(262) 751 32 90

Web:     www.halilyilmazmakina.com.tr

Mail:      contact@halilyilmazmakina.com

Adres:  Balçık Köyü Kumtepe Sok. No 18 PK146 Gebze/Kocaeli

Hakkında

Temelleri 1968 yılında Onursal Başkan’ımız Sn. Hasan Faydasıçok tarafından atılan Hasçelik, 2017 yılına kadar vasıflı çelik ve parlak çelik üreticisi & tedarikçisi olarak faaliyetlerini tek çatı altında sürdürdü. Mart 2017 itibariyle bu faaliyetlerini, Faydasıçok Holding’e bağlı farklı grup şirketlerde sürdürmeye başlamıştır. 2008 yılında kurulan Hasmil Vasıflı Çelik Sıcak Haddehanesi’nde üretilen vasıflı çelikler HASÇELİK şirketi çatısı altında faaliyetlerine devam etmektedir.

İletişim

HAS ÇELİK SAN. TİC. A.Ş.              

Tel:        4444140

Fax:       444 51 40

Web:     www.hascelik.com

Mail:      info@hascelik.com

Adres:  TOSB Taysad OSB 1.Cadde No:17 Kocaeli

Hakkında

HAS-EL TEKNİK; ilgili şartname veya teknik resimlere göre muhtelif imalat tezgâhları, test ve ölçüm cihazlarından oluşan üretim, kalite kontrol, montaj, imalat takip ve teslimat firması olarak 1200 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Müşteriye ait mekanik, talaşlı imalat parçalarının kendi bünyesinde veya alt yüklenici firmalarda ürettirilmesi ve üretimin kalite kontrol süreçlerinin yönetilmesi konularında da faaliyet göstermektedir.

1998’te kurulan ve faaliyetlerine başlamış olan firmamız, çalışma alanında ana sektör olarak kuruluş tarihi itibari ile Savunma Sanayii belirlemiş olup, verilen görevlerde en iyi şekilde hizmet vermiş ve 2500 den fazla farklı üründe kalifiye olarak binlerce imalat gerçekleştirmiştir. Firmamız kuruluşundan sonra herhangi bir hizmet değişikliğine gitmemiş olup gelişmekte olan üretim tezgâhları ve kalite kontrol yöntemlerini kullanarak üretimlerine devam etmektedir.

Kaliteli ürün, zamanında teslimat ve uygun fiyat değerlerimize göre, müşteri siparişleri ile HAS-EL TEKNİK sorumluluğu altına giren imalatların üretilmesi veya onaylı yan sanayi firmalar oluşturularak üretmesi, ürettirilmesi, kalite kontrol ve kalite sistem yönetim süreçlerinin takip edilmesi, imal edilen malzemelerin teknik resim veya standartlara göre doğruluğunun ve uygunluğunun teyit edilmesi, bu amaçla müşterinin talep etmiş olduğu testlerin ve ölçümlerin yapılması ve ana sanayi firmalara istenilen kalitede, zamanında ve en uygun fiyat ile teslim edilmesi güçlü yönlerimizdir.

İletişim

HAS-EL TEKNİK MAKİNA SAVUNMA İNŞ. GIDA TURİZM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.      

Tel:        0(312) 394 19 35

Fax:       0(312) 394 19 34

Web:     www.haselteknik.com

Mail:      www.haselteknik.com

Adres:  1213. Sk. No:6/E Ostim Yenimahalle/Ankara

Hakkında

30 Ağustos 1989 da Hayrettin Uzuner tarafından UZUNER markasıyla kurularak faaliyete başlayıp, 2011
yıllında ise HASGO adında yeni şirketin kurulumu gerçekleşip Almanya’da faaliyetine devam etmekte olan
aile şirketi, oğulları Hasan Fikri Uzuner ve Gökhan Uzuner sorumluluğunda GmbH – Limited Şirket olarak
CNC metal işleme alanında 27 yılı aşkın süredir uzmanlaşmış teknik bilgiyi ve tecrübeyi müşterilerin
hizmetine sunmaktadır.
UZUNER ve HASGO 2500 m2 kapalı alana sahip, istenilen her türlü malzemeyi (kum döküm, kokil döküm
veya süreci döküm) işleyebilen, metal ya da alüminyum parçaların üretiminde uzmanlaşmış bir şirkettir.
HasGo, çalışmalarını ağırlıklı olarak; tasarım danışmanlık, müşteri şartnamesi ve ihtiyacına göre yüksek
kaliteli hassas parçaların imalatını modern CNC imalat teknolojisi sayesinde üst düzey markaların
üretimiyle sürdürmektedir.
Deneyimli bir CNC metal işleme tesisi olarak, havacılık, makine mühendisliği ve özellikle otomotiv
endüstrisi için, en kaliteli ürünler üretmektedir.
Büyük ölçüde tüm biçimleri ve profilleri 32 modern CNC makineleri – üç-, dört ve beş eksenli işleme
merkezleri dahil olmak üzere gerçekleştirilmektedir. Modern CNC makine ve CAD / CAM teknolojisiyle
kombine en yüksek kaliteyi garanti etmektedir.
Güneş enerjisi sayesinde Şirketimiz elektriğinin %30 kendisi üretmektedir.

İletişim

HASGO GMBH  

Tel:        0(491) 609 02 21

Fax:      

Web:     www.hasgo.de

Mail:      info@hasgo.de

Adres:  Raitestrasse 5 71272 Renningen Almanya

Hakkında

Küçük yaşlarda Kayseri`den İstanbul`a gelerek inşaatlarda boyacı ustası olarak çalışmaya başlayan Ahmet ve Dilaver Hasdemir kardeşlerin, kendi kullanımları için yaptıkları el aletlerinin, arkadaşları tarafından da beğenilip talep görmesiyle, “Dekor” markasının temelleri 1964 yılında atılmıştır.

20.Yüzyılın ikinci yarısında, bir apartmanın bodrum katında tek çeşit olarak üretimine başlayan küçük imalathane, zorlu ve sabırlı bir endüstriyel seyahatle 21. yüzyılda Hassan Grup adı altında entegre bir şirket grubuna dönüşmüştür

Başarılı iş uygulamaları, 21.000 metrekare kapalı alanda, 500`den fazla ürün çeşidi ile yurtiçi pazarda %80`lik Pazar payına sahip olan Hassan, 4 kıtada 60 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası alanlarda da adından söz ettiren bir marka haline gelmiştir.

İletişim

HASSAN İNŞAAT MAKİNA SAN VE TİC LTD STİ     

Tel:        0(262) 658 30 10

Fax:       0(262) 658 30 11

Web:     www.dekortools.com

Mail:      aysenur@dekortools.com

Adres:  Cumhuriyet mah. Turgut Özal Cad. Karayel Sok. No:24 Çayırova/Kocaeli

Hakkında

HASSAS Mühendislik, metal işleme sektöründe kullanılan her türlü kesici takımın üretilmesi ve doğru formda yeniden bilenmesi için kullanılan, Takım Bileme Tezgâhlarının tasarım ve üretiminde uzmanlaşmış, nadir “Yerli Üretici” firmalarımızdan biridir.

Bu tecrübe ve birikimlerimiz bizi zaman içerisinde, endüstrimizin farklı dallarında ihtiyaç duyulan Otomasyon Sistemlerinin tasarım ve üretiminde de yetkin hale getirmiştir.

Müşteri odaklı çalışma sistemimiz ile firma ihtiyaçları doğrultusunda çözümler sunmaktayız. Üretim metotlarımız ve ürünlerimizde kullanılan hassas parçalar, imalat alanındaki 40 yıllı aşkın tecrübemizin bir neticesidir.

Bir imalatçı firma olarak müşteri memnuniyetinin, daha büyük başarılara imza atmada asıl etken olduğuna ve firma başarısının, müşterilerimizin başarısından geçtiğine inanıyor ve bunu temin etmek için takım çalışması içinde, ileriye dönük AR-GE çalışmalarına çok önem veriyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaç duydukları servis, eğitim ve her türlü destek alanlarında onların yanında olarak memnuniyetlerini kazanmak, firmamızın ana felsefesidir. Kurulduğumuz günden bugüne temel amacımız, daima kalite için çalışmak ve müşterilerimizin güvenini kazanmak olmuştur.

İletişim

HASSAS MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.     

Tel:        0(212) 280 55 55

Fax:      

Web:     www.hassas.com 

Mail:      info@hassas.com

Adres:  "Çelik Cad. No:30 4.Levent

 80660 İstanbul "

Hakkında

HAVELSAN 1982 yılında ülkemizin teknolojik bağımsızlık mücadelesinde, milletimizin bağışlarıyla kurulan ve milli savunma sanayinin kilometre taşları arasında sayılan bir yapıdır.

 • TSKGV şirketi olan HAVELSAN, kuruluş değerlerini asla unutmadan, geçmişinden aldığı güç, geleceğe olan güven ve ülkesine olan bağlılığı ile 1500’ü aşkın personeli ile yüksek katma değere sahip, teknoloji-yoğun ve görev-kritik ürün, çözüm ve sistemleri hayata geçiriyor.
 • HAVELSAN, kuruluşundan bugüne geçen 36 yıl içinde sadece Hava Kuvvetlerimize bakım hizmeti veren bir küçük işletme durumundan, kamu ve özel sektöre savunma ve bilişim alanında hizmet sağlayan dünya pazarında da söz sahibi olma adımını sağlam şekilde atan bir şirket haline gelmiştir.
 • 36 yılını geride bırakmış bir şirket olarak HAVELSAN, genç bir firmanın sahip olduğu heyecan ile girişimci ruhu, gelişimini tamamlamış bir firmanın tecrübe ve olgunluğu ile yoluna devam ediyor.

Türkiye ve ABD’deki toplam altı yerleşkesi ile bir misyon şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Ulusal ve uluslararası pazarlarda birçok referans projeye imza atan HAVELSAN, yenilikçi ve sürdürülebilir stratejileri ile belirlediği faaliyet alanlarında güvenilir, sürdürülebilir, yüksek teknoloji ürün ve hizmet sağlayıcısı konumunda.

Yazılım yoğun sistemler konusunda faaliyet gösteren HAVELSAN:

 • Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri
 • Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri,
 • Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve
 • Ülke Güvenliği ve Siber Güvenlik Çözümleri

alanlarında, geniş bir yelpazede özgün ürün ve sistemlerden oluşan çözümlere sahip. HAVELSAN, bu çözümlerini, hem Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin hem de uluslararası müşterilerinin hizmetine sunuyor.

İletişim

HAVELSAN    

Tel:        0(312) 219 57 87

Fax:      0(312) 219 57 97

Web:     www.havelsan.com.tr

Mail:      info@havelsan.com.tr

Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120 Cad. No:39 P.K.: 06510 Çankaya-ANKARA

Hakkında

Şirketimizin kuruluş misyonu helikopter platformu (heliport, helidek) gibi çalışma alanlarını en üst seviyede hazırlamak hazırlatmaktır. İş güvenliği ve oluşum tamamlandıktan sonraki faaliyetlerin aksaksız ve oluşabilecek kaza kırım gibi olumsuz şartları en hasarsız güvenli hale getirmektir. Büyük bir hızla gelişen dünyamızın, ülkelerin teknolojik değişimlerini takipçisi olarak, biz inspektorler ve danışmanların görevi standartları uluslararası platformlarda takip etmek ve uygulamaktır. Sorumluluğumuzun bilincinde eğitim ve tecrübeye kıymet vererek ekip ve ekipmanlarımızın yüksek kalitede olmasına çaba gösterdik göstermeye de devam edeceğiz. Bizim için her şeyden kıymetli olan güzel ülkemizin en iyisine layık olduğu bilinci ile çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Sertifikasyon inspektörlerimiz ve danışmanlarımız Türk Loydu (TL), Lord Register (LR), Bureau Veritas (BV), NATO, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) helikopter platformu ve havacılık donanımları standartlarını uygular. Sertifiye edilmiş olan platformun hangi usullere göre çalışacağını, platform kullanıcı personele anlatmak, sertifikasyon sonucu oluşan bilgilerin tamamını Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne bildirmektir.

Helikopter platformu ile ilgili bilgi ve deneyimlerimizi, kişi ve kurumlara aktarmak, elde ettiğimiz tecrübelerimizi sahada kullanabilmek ve en mükemmele ulaştırabilmektir. İnşa ve yapım aşamasında dünya çapında standartları şartnamenin vazgeçilmez maddeleri olarak değerlendirmeye katmak. Danışmanlık yapılacak alanlarda firma çalışanlarına en doğru bilgiyi vermek, yapılan işin günümüzde ve gelecekte takipçisi olmaktır.

Heliplat faaliyet alanı askeri platformlar (kara-deniz), yat, kuru yük, tanker, petrol platformu, acil iniş liman platformları, bina üstü, bahçesi, helikopter ambulans, helikopter taksi vb. bulunan Helidek ve Heliportlar için platform ve hangar ihtiyacını tüm sistem, cihaz, materyal ve malzeme ile tam ve eksiksiz anahtar teslimi yapabilmektir.

İletişim

HELİKOPTER PLATFORM SERTİFİKASYON DAN. HİZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.             

Tel:        0(216) 393 83 03

Fax:       0(216) 393 83 03

Web:     www.heliplat.com

Mail:      iletisim@heliplat.com

Adres:  Aydınlı Mah. Esenlik Sok. No:6 K:2/3 Tuzla - İstanbul

Hakkında

Hema, 1973 yılında  dışa bağımlı Türk endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Dişli Pompa üretmek için Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy Endüstriyel Bölgesi’nde  Hema Hidrolik Makina Sanayi Ve Ticaret A.Ş. adı ile kurulmuştur.

Geçen yıllar içinde Hema, hem ürün hem de hizmet verdiği sektör sayısını arttırmıştır. Bugün Türkiye’nin önde gelen mühendislik şirketlerinden biri olarak Otomotiv, Traktör, İş Makineleri için üretim yapan global bir şirket haline gelmiştir.

1998 yılında gelişen ürün yelpazesini de içerisinde barındırmak için firma  ismi HEMA Endüstri A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Dünya’nın önde gelen firmaları ile rekabet eden Hema Endüstri sürekli yeni teknolojiye yatırım yaparak üretim kalitesini ve verimliliğini arttırmaktadır. Kaliteye ve müşteri memnuniyetine verdiği önem HEMA Endüstri’nin hizmet verdiği sektörlerde önemli bir OEM tedarikçisi haline gelmesini sağlamıştır.

Hema Endüstri gelişimi  ilerlemesi için gerekli olan gücünü 3000’in üzerindeki  tecrübeli ve eğitimli personelinden almaktadır.

İletişim

HEMA ENDÜSTRİ A.Ş.    

Tel:        0(282) 758 10 40

Fax:       0(282) 758 10 71

Web:     www.hemaendustri.com.tr

Mail:      www.hemaendustri.com.tr

Adres:  Organize Sanayi Bölgesi Gazi Osman Paşa Mahç 4. caddesi No:5 59500 Çerkezköy - Tekirdağ

Hakkında

Döküm sanayinde 50 yılı aşan tecrübesiyle “HEYBETLİ METALURJİ” son 20 yıldır demir dışı metal sektöründe Bakır, Bakır Alaşımları, Paslanmaz Ve Çelik Alaşımları Dökümü, Yarı Mamül Ve Mamül Üretimi, Makina Yedek Parça, Komponent Ve Konstrüksiyon Üretimi, pazarlaması va satışı konularında uzmanlaşmıştır. Sanayinin bir çok alanında ihtiyaç duyulan özel alaşımlıürünleri metalurji alanındaki yenilikleri takip ederek üretmektedir. Geniş bir hizmet alanına sahip olan Demir Çelik, Gemi Sanayii, Kalıp, Alüminyum Kablo Üretimi, Enerji, Makine İmalatı, Vana, Havacılık ve Savunma, Petrol, Doğalgaz ve Kimya sanayilerine hitap etmektedir.

İletişim

HEYBETLİ METALURJİ MAK. SAN.TİC. LTD. ŞTİ.   

Tel:        0(216) 591 04 29

Fax:       0(216) 591 05 29

Web:     www.heybetli.com.tr

Mail:      heybetli@heybetli.com.tr

Adres:  Varyap Plaza Pendik Esenyalı Mah. Yan Yol Cad. No:61 Ofis No:174 Pendik/İstanbul

Hakkında

HİDROACAR olarak 1979 yılından beri hidrolik makine ve vinç sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Ve yılların verdiği birikim ve tecrübeyle Türkiye’ deki vinç sektöründe lider olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ürün geliştirirken de ana temamız ”ileri teknoloji, modern mühendislik, çağdaş yönetim” dir.

Kalite ve müşteri memnuniyeti temel çıkış noktamızdır. Bu nedenle daima müşteri beklentilerini aşmak için çalışmaktayız. Eskiden beri süregelen müşteri odaklı yaklaşımlarımızla satış sonrası için etkin bir organizasyon oluşturarak müşterilerimizin isteklerini yerinde ve zamanında çözüme kavuşturmak da görevimizdir.

Yurtiçi ve yurtdışı pazarda 1500 civarında makinesi bulunan firmamız kamyon üstü hidrolik mobil vinçler, ağaç ve fidan sökme-dikme makineleri, hidrolik platformlar, hidrolik kriko (ağır yük kaldırma sistemleri), endüstriyel bomlu elleçleme makineleri, çeşitli makine ve ekipmanlar üretmektedir. Organizasyon ana gruplarımız içerisinde yer alan Teknik grubumuzun AR-GE çalışmalarıyla ürün yelpazemiz her yıl biraz daha gelişmektedir. Ürünlerimizde AB ülkelerinden ithal ettiğimiz ekipmanları kullanmaktayız. Ayrıca ürün iyileştirme ve geliştirme çabamız kesintisiz sürmektedir. Bizim için ürünlerimiz kalite ve teknoloji kadar insan ilişkilerindeki samimiyet ve saygı da büyük önem taşımaktadır. Bu bilinç bizi önce güçlü bir ekip sonra da büyük bir organizasyon yapmıştır. İşte bu temeller üzerinde yükselen firmamız yurtdışı pazarlarda etkinliğini artırmaya ve uluslararası  firma niteliğine ulaşmayı kendine hedef edinmiştir. Vizyonumuz, ”takip eden 10 yıl içerisinde Türkiye’de pazar payımızı %50’ye çıkarmak ve Avrupa’da ilk 10 üretici arasına girmektir.

İletişim

HİDROACAR END. MAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(216) 290 13 30

Fax:       0(216) 290 13 32

Web:     www.hidroacar.com.tr

Mail:      info@hidroacar.com.tr

Adres:  Yalı Mh. Bağlar Cd. No:67 Çukurova Tower K:3 D:17 Kartal / İstanbul

Hakkında

Hidromode¸ 1977 yılından beri hidrolik pres ve hidrolik makinalar üretimi ile ülkemizin beyaz eşya¸ otomotiv¸ lastik¸ plastik, polyester ve kompozit endüstrilerine hizmet vermektedir.

Başarıyla gerçekleştirdiği üretimler şu alanları kapsamaktadır: Hidrolik derin çekme presleri¸ form ve kesme pres hatları¸ polyester¸ bakalit¸ melamin¸ üreaformaldehid¸ lastik vulkanizasyonu sıcak presleri¸ özel kompozit üretimleri için presler, rulo açma¸ doğrultma¸ sürme¸ pul kesme ve boy kesme hatları üretimiyle¸ buzdolabı¸ çamaşır makinası¸ bulaşık makinası¸ klima ve ısı apareyleri¸ radyatör panelleri¸ katalitik soba¸ endüstriyel mutfak malzemeleri¸ tencere üretimi¸ savunma sanayi için özel üretimler, otomobil ana ve yan sanayinde kullanılan karoseri parçaları üretimi¸ tam otomasyonlu pres hatları, anahtar teslim üretim hatları, PLC ve PC kontrollü robot ve transfer cihazları üretimi… Hidromode alanında ürettiği yüzlerce makinayla ülkemizin son yıllarda endüstriyel hayatına büyük katkılar sağlamıştır.

Hidromode 2500 m² fabrika içi¸ 1000 m² büro ve sosyal kullanım alanları ile toplam 3500 m² alanda 12 m vinç altı çalışma yüksekliği ile ağır makine imalatına uygun özel bir binaya sahiptir. Hollerinin her biri ağır vinçlerle donatılmıştır. 50 ton ağırlığa kadar kaldırma kapasitesine sahiptirler. Amaca uygun yapılmış TIR rampaları ile büyük pres gövdelerini yükleme imkanına sahip olması çok büyük ve ağır tonajlı preslerin imalatını sağlayabilmektedir. Oluşturduğu kendi yan sanayi potansiyeli ile her geçen yıl üretim kapasitesi ve kalitesini arttırmaya devam etmektedir.

Misyonumuz¸ TÜRKİYE’nin önümüzdeki yıllarda görülecek gelişim trendine uygun olarak AB normlarında ve kalite düzeyinde¸ CE Belgeli¸ fonksiyonel¸ ekonomik ve rekabet edebilir hidrolik makinalar üreterek hem iç pazardaki yatırımcılarımızın ithalata gerek duymaksızın¸ yerli ürün almalarını sağlamak¸ hem de ihracatın önünü açmaktadır.

İletişim

HİDROMODE HİDROLİK MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.           

Tel:        0(212) 771 29 01

Fax:       0(212) 771 29 28

Web:     www.hidromode.com.tr

Mail:      hidromode@hidromode.com

Adres:  Hadımköy Mahallesi Mustafa İnan Caddesi No:29  Hadımköy Arnavutköy /  İSTANBUL

Hakkında

“1992 yılında BOSCH REXROTH Türkiye’nin ilk “Ana Bayisi” olarak kurulan HİPAŞ, kurulduğu günden bugüne tamamladığı farklı alanlardaki birçok proje ile sektörde saygın bir yer edinmiştir.
Şirketimiz, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Fikret Dalkıran’ın sektördeki 50 yıllık tecrübesi ve uzman mühendislik ekibi ile hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyük projelere imza atmaktadır.
HİPAŞ A.Ş; Hidrolik, Doğrusal Hareket ve Montaj Teknolojileri, Pnömatik, Elektrikli Tahrik ve Kontrolü konularında proje, satış ve satış sonrası servis, devreye alma, anlaşmalı bakım hizmetleri vermektedir.
Deneyimlerini ve uzmanlığını verdiği eğitimler ile paylaşan HİPAŞ, Hidrolik – Pnömatik  ve Otomasyon alanında sunmuş olduğu hizmetlerini tamamlayıcı nitelikteki markalar olan; Döner Bağlantı Elemanlarında DEUBLIN, Endüstriyel Soğutucularda CIESSE, Vidalı ve Dişli Pompalarda SETTIMA, Esnek Bağlantı Elemanlarında STENFLEX, Akış Ölçümünde uzman VSE, Havalı Şaft teknolojisinde I.E.S, Hava Motorlarında TSA firmaları ile de çalışmalarını devam ettirmektedir.”

Vizyonumuz
Sektörünün vazgeçilemez çözüm ortağı olmak

Misyonumuz
Akışkan ve Tahrik teknolojilerini, 40 yılı aşkın deneyimimiz, sürekli genişleyen tecrübeli ve genç ekibimiz, kaliteli, güvenilir ve müşteri odaklı çözümlerimiz ile iş ortaklarımıza sunmak.

Kalite Politikası
HİPAŞ HİDROLİK PNÖMATİK SAN ve TİC A.Ş. hizmetlerini; müşteri odaklılık, açıklık, en yeni teknolojiler, en üstün meslek standartları, sürekli eğitim, iyileştirilen kalite, yenilenen bilgi, deneyim, güvenilirlik prensipleriyle yerine getirir.

İletişim

HİPAŞ HİDROLİK VE PNÖMATİK SAN.VE TİC.AŞ.

Tel:       

Fax:       0(216) 499 40 01

Web:     www.hipashidrolik.com

Mail:      info@hipashidrolik.com

Adres:  İmes Sanayi Sitesi, C Blok 308 sokak, No:16, 34776 Y.Dudullu- Ümraniye - İstanbul

Hakkında

Şirketimiz 1982 yılında İstanbul’da kurucumuz ve yönetim kurulu başkanımız Sn. Metin TURNAOĞLU tarafından kurulmuştur.
Şirketimiz talaşlı imalat sektörünün yeni gelişen ve teknolojik altyapı gerektiren plastik enjeksiyon kalıp imalatı ile HİSAR KALIP MAK. SAN. TİC.LTD. ŞTİ. adı altında hizmet vermeye başlamıştır. Şirket olarak kalıpçılık konusunda; ürün ve kalıp tasarımı, imalat, tadilat ve mühendislik hizmetleri alanında geniş bir yelpazede sektör ihtiyacı karşılanmaktadır.

İletişim

HİSAR KALIP MAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.              

Tel:        0(212) 690 10 30

Fax:       0(212) 690 35 15

Web:     www.hisarkalip.com.tr

Mail:      info@hisarkalip.com.tr

Adres:  Firuzköy Mah. Ali Gülmez Cad. No: 17 Avcılar / İstanbul

Hakkında

IRADETS Teknopark İstanbulda bulunan, iki temel alanda faaliyet gösteren ve yüksek teknoloji üreten bir spin-off şirkettir:

Radyasyon Çalışmaları: Uzay radyasyon ortamı, uzay hava durumu simülasyonları, yeryüzü veya uzay uygulamaları dahilinde elektronik sistemler üzerinde radyasyon etkileri, elektronik parçaların testlerini ve bunların yanı sıra radyasyon kalkanlama çalışmaları.

Radyasyon çalışmaları; ESCC/ESA, JEDEC, ASTM ve Askeri Standardlara uygun olarak yürütülmektedir. Testlerin sonrasında gelen talep üzerine; verilen bir görev (misyon) süresince kritik öneme sahip elektronik parça ve/veya sistemler üzerinde meydana gelmesi beklenen etki miktarı üzerinde çalışabilir, sistemlerin taşıma yükünün kalkan ağırlığı / toplam ağırlık optimizasyonunu gerçekleştirebilir ve bu oranın azaltılması için farklı teknik önerilerinde bulunabilir veya alternatif çözümler önerebiliriz.

İnovatif Radyasyon Dedektör Sistemleri Araştırma – Geliştirme Çalışmaları: Uzay, medikal, çevresel, yurt güvenliği, nükleer santrallerin radyasyon güvenliği ve atık yönetimi, sismoloji, jeofizik/jeoloji, yüksek enerji, nükleer ve parçacık fiziği uygulamaları.

IRADETS güç ve motivasyonunu Ar-Ge ve inovasyondan almaktadır. Şirket politikamız, hakemli dergilerde yayınlar yaparak, konferans ve çalıştaylarda sunumlar gerçekleştirmek ve şirket bünyesinde Yüksek Lisans ve Doktora Tez çalışmalarını desteklemek yoluyla bilimsel aktivitelere katkı sağlamaktır.

IRADETS; 2013 yılında gerçekleşen kuruluşundan bu yana, KOSGEB, TÜBİTAK ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından birçok Ar-Ge desteği kazanmıştır. Bu projelerin üç tanesi hali hazırda şirket bünyesinde yürütülmektedir.

İş modelimizde, son teknoloji üzerinde araştırma ve geliştirme temel aktivitelerimizin yanında, CAEN-Nükleer, CAEN-RFID, MAPRAD gibi her biri alanlarında lider yüksek teknoloji kuruluşlarını Türkiye’de temsil etmekteyiz. IRADETS kurucularının bu kuruluşlarla olan uzun yıllar süren bilimsel ve teknolojik ortak çalışmaları sayesinde, iş birliğimiz sadece ticari partnerlik değil, teknolojik ve bilimsel etkinliklerde ortak çalışmalar yürütmeyi ve ortak çözümler üretmeyi de kapsamaktadır.

Partnerlerimiz ile gerçekleştirdiğimiz insan kaynağı, teknolojik altyapı, bilgi/tecrübe transferleri, başarıya giden yolu oldukça kısaltmaktadır.

İletişim

IRADETS İNOVATİF RADYASYON DEDEKTÖR SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ.             

Tel:        0(216) 290 37 03

Fax:       0(216) 290 36 98

Web:     www.iradets.com

Mail:      info@iradets.com

Adres:  Teknopark İstanbul TGB No:3 Kat:1 130/131 34912 PENDİK - İSTANBUL

Hakkında

  27 yıldır, kapsamlı bilgi birikimimiz ve alan uzmanlığımız ile farklı sektörlere yazılım AR-GE hizmetleri sağlıyor, yenilikçi ve müşteri odaklı ürünler geliştiriyoruz.
  Dünyanın önde gelen Bilgi Teknolojileri firmaları (BMC Software, Unify, Microsoft, IBM, Oracle) ile kurduğumuz güçlü iş ortaklıkları sayesinde müşteri  ihtiyaçlarına özel, yüksek katma değerli Yazılım çözümleri ve kaliteli danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.Sağladığımız hizmetlerle, firmaların iç paydaşlarının Bilgi Teknolojileri tecrübelerini iyileştirmenin yanı sıra, son kullanıcı memnuniyetini arttıran çözümler geliştirerek firmaların müşteri odaklılığını destekliyoruz.
  Müşterilerimizin Bilgi Teknolojileri zorluklarını daha hızlı aşabilmeleri, kritik kararlara odaklanabilmeleri ve rekabet avantajlarını koruyabilmeleri için sağladığımız yenilikçi, güvenilir ve maliyet etkin hizmetlerle Bilgi Teknolojileri yatırımlarının getirisini maksimize etmeye odaklanıyoruz.

İletişim

ICterra Bilgi ve İletişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Tel:        0(312) 292 50 00

Fax:       0(312) 292 53 39

Web:  www.icterra.com

Mail:  info@icterra.com

Adres: Sanayi Mahallesi, Teknopark Bulvarı, No:1/1C 1503 34906
Pendik-Kurtköy İstanbul

Hakkında

İdealab 2015 yılı başında İstanbul Teknopark’ta Güç ve Enerji alanında bir yüksek teknoloji geliştirme şirketi olarak kurulmuştur. İlgi alanları:  Turbomakinelerin tasarımı , türbin ve kompresör tasarımı, enerji üretim sistemleri, güç / tahrik sistemleri, hava ve deniz araç uyarlamaları, yataklar, sızdırmazlık elemanları, ısı değiştiriciler, turbocharger’lar, elektrik makineleri, yüksek hızlı elektrikli motorlar, kontrol sistemleri, akışkanlar mekaniği analiz, yapısal ve termal analizler, ömür hesaplamaları olarak özetlenebilir. 15 çalışan ve danışmanlar ekibiyle inovatif sivil ve askeri projelere imza atmaktadır.

İletişim

İDEALAB İNOVASYON ARGE MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK SAN. VE TİC. A.Ş.         

Tel:        0(216) 504 30 08

Fax:       0(216) 504 30 09

Web:     www.idealab.com.tr

Mail:      info@idealab.com.tr

Adres:  Teknopark İstanbul Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No: 1/1A 211 34906 Pendik/İSTANBUL

Hakkında

İğrek Makina, 1946’da A. Osman İğrek tarafından Bursa’da kurulan, model, döküm ve talaşlı imalat hizmetleri veren bir aile şirketidir.

Her geçen yıl üretim tesisine yatırım ve iyileştirmeler yapan firma, 2015 yılında bu çalışmaları hızlandırmıştır. Üretim alanını hem hacmen arttırmış hem de iş akışını iyileştirmiştir. Üretim alanı 30.000 m2 ‘ye ulaşmıştır. Üretim ve Kalite Departmanında 11 mühendis ve 19 kalifiye teknisyen, Yönetim ve Planlama departmanında 7 uzman ile toplam 120 kişiden oluşan kalifiye ve tecrübeli ekibi modern üretim alanını tümlemektedir. 2015 yılı itibari ile de genel bakıma giren üretim alanı, yenilenen cephe görünümü ile firmayı 70. yıldönümüne gururla taşıyacaktır.

İğrek Makina, “Güvenilir Döküm Ortağınız”, önemli ağır sanayi sektörlerine partner anlayışı ile hizmet vermeye hazır ve açıktır:

 • Otomotiv Sac Şekillendirme Kalıpçılığı
  Kalıp üretimi için gerekli her nevi parçalar için 3D tasarımlardan özenle üretilen strafor modeller, uygun analizlerde dökülmekte ve talaşlı imalat işlemleri yapılarak teslim edilmektedir.
  • Takım Tezgahları Üretimi
  Geniş üretim tecrübesi ve yetenekleriyle, özellikle büyük tezgah üreticilerini esnek ve çok yönlü destek vermektedir.
  • Enerji Sektörü
  Rüzgar enerjisi başta olmak üzere enerji elde etme ekipmanları için gerekli büyük döküm parça üretimine öncülük etmektedir.
  • Çimento ve Madencilik Sektörleri, Dişli ve Ring Üreticileri
  Sfero ve çelik döküm üretimi, ısıl işlem yeteneği ile dişli ve ring taleplerinde diş açma aşamasına kadar talaşlı imalatları tamamlanmış olarak teslim etme üretim kapasitesine sahiptir.
  • Havacılık, Gemi üretimi, İnşaat ve Yapı sektörleri
  Bu önemli sektörlerin kalıp, redüktör, ana parça gibi taleplerine üretime uygun projelendirme yeteneği ile üretim yapmakta ve destek vermektedir.
İletişim

İĞREK MAKİNA SAN. TİC. A.Ş     

Tel:        0(224) 243 16 06

Fax:       0(224) 243 13 20

Web:     www.igrek.com.tr

Mail:      muhasebe@igrek.com.tr

Adres:  Org. San. Bölg. Ali Osman Sönmez Blv.  No:10 Nilüfer/Bursa

Hakkında

İLKFER GRUP, dünya çapında denizcilik firmalarına ve endüstriye her türlü hizmeti vermek için kurulmuş bir şirketler topluluğudur.

VECOM HOLLAND fırmasının, Türkiye temsilcisi olan firmamız, aynı zamanda, UNISERVICE INT. BV. nin kurucu ortağıdır. Şirketimiz ürün ve hizmetlerini, BS EN ISO 9001 (sertifika no: 14690) kalite standartlarına uygun olarak sunmaktadır.

Şirketimiz 1989’den beri denizcilik firmalarına ürün ve servis, havacılık, endüstri ve rafineri sektörlerine temel kimyasal maddeler, bakım ve koruma ürünleri, yedek parçaları, test kitleri ve deneyimini sunmaktadır.

Hem Vecom B.V. hem de UNISERVICE GROUP ile olan ortaklığımız Türk Denizciliğine hizmet için büyük esneklik ve ucuzluk getirmektedir

Şirketimiz bünyesinde 2007 yılında kurulan UNIKAL KALİBRASYON ve DANIŞMANLIK şirketi, BW TECHNOLOGIES by Honeywell‘in Türkiye Denizcilik sektörü temsilcisidir. Bu nedenle her model gaz ölçüm cihazlarının kalibrasyonu ve sertifikalandırılması, ayrıca UTI cihazlarının kalibrasyonu ve sertifikalandırılması yapmaktadır. Bu şekilde sektördeki en önemli ihtiyaçlardan biri de UNIKAL ın bu hizmeti sayesinde ortadan kaldırılmıştır..”.

İLKFER GRUP, VISWA laboratuvarlarının Türkiye temsilcisi olarak her türlü yağ ve yakıt numunelerinin analizini, yorumlanmasını ve bazı özel durumlarda danışmanlık hizmetinin en hızlı, güvenilir ve kaliteli şekilde verilmesini sağlamaktadır. Dunyanın sayılı yakıt uzmanları ile birlikte yakıt sorunları ile ilgili bütün problemlere cevap bulabilmekteyiz. Bu sayede Armatörlerimiz her türlü yakıt problemlerinde bize danışabilmektedirler. VISWA’ nın, Dünya denizciliğine en büyük hizmetlerinde biri olan, Akıllı gemi/VEEMS sistemi ve bununla ilgili  2017 yılı sonunda hizmete girecek olan MRV sistemi, VISWA LAB tarafından sizlerin hizmetine sunulmuştur.

İLKFER GRUP ailesine yeni katılan firmalarımız UNIMARIN Gemi Teknolojileri INMARSAT uydu haberleşme sistemleri ve VSAT haberleşme sistemlerindeki hizmetleriyle, müşterilerimize alternatif çözümler sunmaktadır.

Yedek parça olarak da sizlere, UNIMARITIME LTD firmamız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Tecrübeli kadromuzla sizlere yardımcı oluyoruz. Dünyanın neresinde olursanız olun, geniş servis ağımızla, ihtiyaçlarınıza karşılık verebiliyoruz.

İLKFER GRUP olarak ayrıca, UNISOFTWARE gemi yönetim yazılımı ile hizmetlerimize devam ediyoruz. Yıllarca süren deniz tecrübesi ile yazılan bu yazılım, Denizcilik sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamakta ve gemilerin kontrolünde gerek kara, gerek deniz personeline yardımcı olmaktadır.

İletişim

İLKFER ŞİRKETLER GRUBU (İLKFER DENİZCİLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.)      

Tel:        0(216) 493 09 62

Fax:       0(216) 493 09 69

Web:     www.ilkfer.com.tr

Mail:      info@ilkfer.com.tr

Adres:  Sahil Bulvarı Güzel Yalı Mh. Haydar Sk. No:54/1 Pendik - İstanbul

Hakkında

1973 yılında kurulan İ-Mak Redüktör A.Ş. tam 43 yıldır Türk Sanayisine hizmet vermektedir. Küçük bir atölye olarak kurulmuş ve 1996 ‘dan beri  16.000 m2 alan üzerine kurulu modern üretim tesislerinde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Müşterim memnuniyeti odaklı kalite anlayışı ile hizmet veren sürekli gelişen bir organizasyon olmayı başarmış bir firmayız. Küçük, Orta ve büyük ölçekli firmalardan uluslararası firmalara kadar geniş bir yelpazeden yeni teknoloji ile her zaman kaliteli ürün ve hizmet sunmaya devam etmekteyiz.

İ-Mak Redüktör, mekanik güç aktarım ürünleri grubuna giren endüstriyel tip Dişli kutuları, daha bilindk adıyla Redüktör üretmektedir. Makine piyasasında en çok kullanılan mono blok gövde helis Dişlili alın milli redüktörler, helis dişlili parallel milli redüktörer, konik dişlili redüktörler, döküm gövde sonsuz vidali redüktörler ve helis dişlili sonsuz vidalı redüktörlerin yanı sırael evatör uygulamaları için dizayn edilmiş şaft montajlı tork kollu redüktörler, ağır hizmet tipi redüktörler ve ekstrüder uygulamaları için tasarlanmış çeşitli redüktörler ürün gamımızda yer almaktadır. Ürün çeşitliliği açısından ülkemizin önde gelen Redüktör imalatçıları arasındayız.13 seri üretim, 6 sektöre özel uygulama olmak üzere toplam 19 farklı ürün ağacına sahibiz. Ürünlerimizdek ullanılan malzemelerin büyük bir kısmını kendi bünyemizde en gelişmiş imalat ve test teknolojilerini kullanarak üretmekteyiz.

İletişim

İ-MAK REDÜKTÖR VARYATÖR SAN. TİC. A.Ş.       

Tel:        0(216) 378 03 26

Fax:       0(216) 378 06 86

Web:     www.imakreduktor.com

Mail:      imak@imakreduktor.com

Adres:  Şeyhli Mah. Sanayi Caddesi, No:1 Pendik-İstanbul

Hakkında

1998 yılına kadar İnşaat sektöründe faaliyette bulunan firmamız, sektörde tespit ettiği eksiklik üzerine yeni bir firma kurarak o güne kadar ithal edilen Esnek Hava Kanalları ve Kanal Konnektörü imalatına başlamıştır. Mühendislik becerimizi ve AR-GE yeteneğimizi birleştirerek; üretimde kullanılan makinelerin tasarım ve imalatını kendi bünyemizde gerçekleştirmiş olup, böylece teknolojik olarak sektörün liderliğine de ilk adımı atmış olduk. Başladığımızda 1 adet olan  makine parkımızı bu gün itibari ile yedi 7 adete ulaştırmış bulunmaktayız. Dizayn ve tasarımı bize ait olan bu makinelerin tamamı sektörün kullandığı makinalardan farklı olup verim ve maliyet açısından kayda değer üstünlüğe sahiptir ve bu üstünlük gerek yerel gerekse uluslararası sektörler içinde geçerlidir. Makine parkımız içerisinde; Dünyada ilk olan ve patenti bize ait Kendinden İzoleli Esnek Boru Makinesi Tasarım ve İmalatını yaparak bu makine için TÜBİTAK dan destek aldık ve ayrıca TÜBİTAK tarafından desteklenen yine dünyada ilk patenti bize ait olan Bağlantı Adaptörü İmalatına da başladık. Halen TÜBİTAK tarafından onay gören 1 adet makine projemiz devam ederken 1 adette onay aşamasında olan projemiz bulunmaktadır. Ayrıca KOSGEB tarafından desteklenen Endüstriyel Uygulama Projesi kapsamında Makine parkımıza yeni makineler katarak üretim kapasitemizi artırdık.

Ekim 2012 de ; İstanbul Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen “Metalik Fikirler” adlı Ar-Ge Proje Pazarı adlı etkinlikte Ar-ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak ve üniversite-sanayi-kamu-girişimci işbirliği ile yüksek katma değerli üretimi ve dolayısıyla ihracatı artırmak amacıyla, kendi alanında rekor bir katılımla 410 projenin yarıştığı etkinlikte IŞIL MÜHENDİSLİK A.Ş. olarak  dünyada ilk ve tek olan Kendinden İzoleli Esnek Hava Kanalı “Artist” ile Çevreci Proje Ödülü’ aldık.

2000 yılından itibaren ihracata da başlayarak firmamızın cirosal büyümesini her yıl yaklaşık %50 artırarak büyüdük. Şu an itibaren 50’ye yakın ülkeye ihracat yapıyor, yurtdışı müşteri portföyümüze yeni müşteriler katabilmek için sektörel yurtiçi ve yurtdışındaki bütün fuarlara katılmaya çalışıyor, profesyonel müşteri temsilcilerimizle pazar payımızı artırmak için çaba sarf ediyoruz. All World Network firmasının uluslar arası platformda gerçekleştirdiği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları ve Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliği ile gerçekleşen All World Live Arabia 500+Turkey  sıralamasında ,Türkiye’nin, 2008-2010 yılları arası istihdam ve satış gelirleri artış hızına göre en hızlı büyüyen şirketleri listesinin oluşturulduğu All World Arabia 500+Turkey sıralamasında IŞIL MÜHENDİSLİK A.Ş. 40. Sırada yer aldı.

İletişim

IŞIL MÜHENDİSLİK MAKINA VE İNŞAAT SAN. VE TIC. A.Ş.               

Tel:        0(216) 657 04 13

Fax:       0(216) 657 04 10

Web:     www.flexiva.com.tr

Mail:      info@flexiva.com.tr

Adres:  "Yayalar Mh. Akın Sokak No:18/1

 Pendik/İSTANBUL"

Hakkında

SNR Holding bünyesine 2003 yılında giren ve bugünkü ismini alan İstanbul Tersanesinin kuruluşu 1980 yılına kadar uzanmaktadır. Toplam 51.000 m2 alan üzerinde kurulu olan İstanbul Tersanesi, 14.400 m2 kapalı alana sahiptir. Yıllık metal işleme kapasitesi 70.500 tondur. Toplam 5 adet gemi inşa kızağı ile yeni gemi inşası ve aynı anda 14 gemiye kadar bakım ve onarım imkân ve kabiliyetine sahiptir. Tersane sahilinde 3 adet iskele ve 2 adet yüzer havuz ile gemilere hizmet verilmektedir.

İstanbul Tersanesi, modern alt yapısı ve uluslararası projelerde kullandığı ileri seviyedeki teknoloji ve bilgi birikimi ile Türk Gemi İnşa Endüstrisinde müşteri ihtiyaç ve beklentilerine odaklı, çok yönlü, esnek ve etkin iş yönetimi ile yüksek teknoloji ve butik projelendirme gerektiren gemi inşa projeleri için komple dizayn ve detaylı donatım faaliyetlerini kapsayan hizmetleri bir bütün halinde sunmaktadır. İstanbul Tersanesi, üretimin her aşamasında yaptığı tam zamanlı kontroller ile sunulan hizmette en mükemmeli hedefleyerek yüksek kalite anlayışında sürdürülebilirliği hedeflemektedir.

Ülkemizde özel sektörün yanı sıra özellikle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için yapılan ve devam edilen projeler kapsamında uygulanan yüksek disiplinli proje takip yöntemleri ile edinilen bilgi birikimin yansıtıldığı tecrübeli personeli ile örnek bir yönetim anlayışı benimsenmektedir. Gemi inşa ve onarım faaliyetlerinde çevrenin korunması ve iş güvenliğinde yüksek bir çalışma ortamının idamesi esas alınarak, tamamen ulusal ve uluslararası mevzuata uygun bir yapıya sahip olan İstanbul Tersanesi; Türk  Loydu tarafından verilen ISO 9001:2008 (Kalite Kontrol Yönetimi), ISO 14001:2004 (Çevre Yönetim Sistemi) ve OHSAS 18001:2007 (Sağlık ve Emniyet Sistemi) sertifikalarına sahiptir. Bunlara ilave olarak, Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen Milli ve NATO gizlilik dereceli ‘’Tesis Güvenlik Belgesi‘’ mevcuttur.

İletişim

İSTANBUL DENİZCİLİK GEMİ İNŞA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.           

Tel:        0(216) 446 93 00

Fax:       0(216) 446 93 08

Web:     http://www.istanbulshipyard.com/

Mail:      info@istanbulshipyard.com

Adres:  Evliya Çelebi Mah. Tersaneler Cad. No:28 Tuzla - İstanbul

Hakkında

İstanbul Silah Sanayi, sportif amaçlı av tüfekleri üretmek üzere İMES Sanayi Sitesi’nde 2003 yılında kurulmuş yeni bir firma olsa da, şirket sahibi Sn. Erol Kurt bu sektörde 25 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Bu süre içerisinde sahibi olduğu firmalar, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere tüm dünya ülkelerine ciddi miktarlarda gerek pompalı, gerekse yarı otomatik av tüfekleri üretip ihraç ederek, ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunmuştur.

İstanbul Silah Sanayi, kuruluşundan itibaren kendi tescilli markaları olan yarı otomatik İmpala, CZ Turka, Mikado tüfeklerini üretmiş ve başarı ile pazarlamıştır. İstanbul Silah Sanayi, patenti alınmış, tüm tasarım ve mühendislik çalışmaları ile üretip, testlerini başarı ile tamamladığı yeni yarı otomatik, kinetik tepkime sistemi ile çalışan İmpala Plus tüfeğini gururla pazara sunmaktadır. Firma, 2016 yılı ikinci yarısından itibaren tüm faaliyetlerini kendisine ait 18.000 m2 alana sahip modern, yeni fabrika binasında sürdürmektedir.

Tesis Güvenlik ve Yivli Silah Üretim İzin Belgeleri’ ne de sahip olan firma, her sene yaklaşık %25’e yakın büyüme oranı ile av tüfeği ve savunma sanayii sektörlerinde ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam etmektedir.

Kaliteli ve zamanında üretim hedefi ile çalışan firma, günümüzde ISO 9001 kalite sistem belgesine sahip, yaklaşık 230 kişiye istihdam sağlayan, çalışanlarının %10’u mühendis ve teknik ekipten oluşan, her türlü imalat ve ölçüm sistemlerine sahip, teknolojiye ve insana sürekli yatırım yapan, tüm AR-GE faaliyetlerini kendi bünyesinde gerçekleştiren, gerçekleştirdiği AR-GE faaliyetleri sonucunda kendisine ait birçok faydalı model ve patent sahibi olan bir kuruluş olarak ve sürekli büyüyerek iş yaşantısına gururla devam etmektedir.

İletişim

İSTANBUL SİLAH VE SAVUNMA SAN. TİC. A.Ş.    

Tel:        0(216) 420 81 61

Fax:       0(216) 415 39 18

Web:     www.istanbulsilah.com

Mail:      info@istanbulsilah.com

Adres:  Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 1. Cadde No: 7 Ümraniye / İstanbul

Hakkında

Geçmişten Geleceğe İTÜ

İstanbul Teknik Üniversitesi, 250. yılına doğru yol alan, dünyanın en eski teknik üniversitelerinden biridir. Ülkemizin ilk teknik üniversitesi olan İTÜ’nün adı, mühendislik ve mimarlık öğretimi ile özdeşleşmiştir.

İTÜ; 242 yıllık tarihiyle, bilimle, teknolojiyle, sanatla ve sporla markalaşmış bir kurumdur. Geçmişi günümüze bağlayan, gelecek için projeler üreten bir bilim merkezidir. Üniversitemiz, bilimsel ve teknolojik sayısız ilerlemenin mimarı olan, ilkleri başaran, teklere imza atan dünyanın en eski ve en seçkin teknik üniversitelerinden biri olarak eğitim vermektedir.

İstanbul’un merkezi noktalarına konumlanmış 5 ayrı kampüste, 13 fakültede 39 lisans programı ve 6 enstitüde yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim verilmektedir.

İTÜ’de; 360 laboratuvar ve 13 araştırma merkezi bulunmaktadır. 23 akredite mühendislik programı ile dünyanın en fazla ABET Akreditasyonuna sahip üniversitesidir. Uluslararası Ortak Lisans Programına katılan öğrenciler eğitimlerinin yarısını ABD’deki anlaşmalı üniversitelerde tamamlayarak çift diploma almaya hak kazanmaktadır. Birçok bölümde çift anadal ve yandal imkânı sunan İTÜ, 900’den fazla anlaşma ile Türkiye’nin en fazla Erasmus değişim programına sahiptir.

İTÜ, bünyesindeki ARI Teknokent’ te yürütülen 200’e yakın Ar-Ge projesi ile bir bilim-sanayi-teknoloji yuvasıdır. Bir girişimcilik ekosistemi olan İTÜ Çekirdek ile girişimci öğrenciler desteklenmektedir.

İTÜ’de İlk küp uydu, ilk elektrikli minibüs, ilk hidrojen ile çalışan tekne, ilk insansız otomobil, ilk yerli bilgisayar üretilmiştir. Türkiye’nin ilk televizyon yayını İTÜ’den yapılmış, ilk üniversite radyosu İTÜ’de kurulmuştur.

İTÜ’nün kurumsal tarihi, entelektüel hafızası ve sahip olduğu seçkin ortam, geçmişten geleceğe uzanan güçlü bir köprüdür. Çağın gereklerine göre sürekli gelişimi ilke edinen anlayışı, yenilikçi bakış açısı ve uluslararası ilişkilerini her zaman güçlü tutan yapısıyla İTÜ; dünün, bugünün, yarının üniversitesiydi.

İletişim

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ              

Tel:        0(212) 285 30 30

Fax:       0(212) 285 29 10

Web:     www.itu.edu.tr

Mail:      kurumsaliletisim@itu.edu.tr

Adres:  İTÜ Ayazağa Kampüsü Rektörlük Binası 34469 Maslak-İSTANBUL

Hakkında

Yurt dışında çalışan işçilerin ortaklığı ile 1977 yılında Balıkesir’de 500.000.-TL sermaye ile kurulan ve adını İşçi Birliğinden esinlenerek alan İŞBİR Elektrik Sanayii A.Ş. 1978 yılında faaliyete geçmiştir. 1981-1984 yılları arasında Hitzinger Lisansıyla özgün alternatör üretimine başlamış ve 1984 yılından bugüne İŞBİR markası ile üretimine devam etmektedir.
Başlıca faaliyet konuları; alternatör, jeneratör, konvertör, elektrojen grupları (Senkron asenkron) ve elektrik panoları üretimidir. İŞBİR Elektrik Sanayii A.Ş tarafından üretilen eşzamanlı (senkron) ve ikili (dual) panolar ile gemi tipi (marin) alternatörler, mobil sistemler ve bunlara ilişkin teknoloji ve altyapı ile diğer firmalara örnek olmuş ve öncülük etmiştir. İŞBİR Elektrik Sanayii A.Ş, Türkiye’de jeneratör üretiminde bir Okul ve Ekol olmuştur.

İŞBİR Elektrik Sanayii A.Ş. şartnamelere uygun güçte ve özellikte 2000 kVA’ya kadar alternatör üreten ilk ve tek firmadır. 10 kVA ile 2000 kVA arasında güçlerde kendi tasarımı olan Alternatörü üreten İŞBİR “Yerli Katkı Payını “ en çok sağlayan bir firmadır. Alternatör üretimi konusunda öncü olan İŞBİR, en iyi işçilikle, en iyi malzemeyi kullanarak ürünlerinin kalitesini en üst seviyede tutmaktadır.

İletişim

İŞBİR ELEKTRİK SAN.A.Ş.              

Tel:        0(266) 283 00 50

Fax:       0(266) 283 00 66

Web:     www.isbirelektrik.com.tr

Mail:      isbir@isbirelektrik.com.tr

Adres:  Yeni İzmir Yolu 6 Km Altıeylül - Balıkesir