SAHA İstanbul Üyeler

Daha milli savunma sanayi için bütün yeteneklerimiz ile firmalarımızın yanında yer alarak savunma sanayimizi ileri teknolojiler üretebilen konuma taşımak için faaliyetlerimize duraksamadan devam edeceğiz.
Hakkında

Delta Denizcilik Mühendislik ve Bilgisayar San. ve Tic. A.Ş. (Delta Marine) 1996 yılında bir grup gemi inşa mühendisi tarafından, denizcilik sektörünü ve gemi inşa faaliyetlerini destekleyecek kurumsal mühendislik firması ihtiyacına binaen kurulmuş bir gemi tasarımı ve danışmanlık şirketidir. Delta Marine ticari/askeri gemi, yat ve açık deniz yapılarının inşası için tasarım, mühendislik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kuruluşundan itibaren, Delta Marine sektöre temel tasarım, üretim mühendisliği, üretim sonrası faaliyetler, ileri mühendislik analizleri, proje yönetimi, inşa gözetimi ve danışmanlık hizmetlerini içeren bütünleşik hizmetler sunmaya başlamıştır. Hem mesleki hem bilgisayar teknolojisindeki son gelişmeler takip ederek sürekli geliştirdiği hizmet kalitesi müşterilerin büyük ilgisini çekmiştir. Bu sayede Delta Marine hem Türkiye’nin en bilinen, saygın gemi tasarım firması hem de Dünya piyasasında güvenilir bir çözüm ortağı olmayı başarmıştır.
Delta Marine her dönemde tüm tasarım süreçlerine katma değer sağlayan farklı uzmanlık alanlarına sahip bir kadro ile çalışmaya özen göstermiştir. Yıllar boyunca firma genç mühendis ve teknikerlerin “mezun” olduğu için bir akademi görevini de görmüştür. Delta Marine mesleki mükemmeliyete ulaşmak amacıyla farklı yaklaşımları kucaklamaya özen gösteren ve güçlü, sonuç odaklı ve verimli bir takım oluşturmak için deneyim ile dinamizmi harmanlamaya özen gösteren bir yapıya sahiptir.
Delta Marine müşteri odaklı tasarım geliştirme ve her bir projede edinilen deneyimi kurumsal bilgi birikimini ve hafızasını genişletme düşüncesiyle hareket etmektedir. Bu felsefe kendisini birçok durumda kanıtlamayı başardığı için firma denizcilik sektöründe ekonomik, güvenli, konforlu, estetik ve çevreci ürünleri geliştiren bir çözüm yaratıcı olarak yer edinmiştir. Bugün Delta Marine Dünya denizlerinin her bölgesinde seyir halinde bulunan büyük bir filonun arkasındaki seyir halinde olan yüzlerce gemilik bir filoyu insanlığın hizmetine sunmuş olmanın gururunu yaşamaktadır.

İletişim

DELTA DENİZCİLİK MÜH. VE BİLG. SAN. VE TİC. A.Ş          

Tel:        0(216) 428 02 41

Fax:       0(216) 428 44 75

Web:     www.deltamarine.com.tr

Mail:      contact@deltamarine.com.tr

Adres:  "Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı

Teknopark İstanbul 1/3 A blok İç Kapı 305 306 307 "

Hakkında

Güncelleniyor.

İletişim

DEFNE HAVACILIK SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ.                

Tel:        0(212) 697 55 12

Fax:       0(212) 697 98 68

Web:     www.defneaviation.com.tr

Mail:      defne@defneaviation.com.tr

Adres:  Orhangazi Mah. Mimsan San. Sitesi 1725. Sok. No: 53-55 Esenyurt İstanbul

Hakkında

D.A.D.E 1997 yılında faaliyete başlamıştır. DADE konusunda uzman ile Türkiye’de  en modern ve son teknoloji sistemlere göre tasarım gücü oluşturmak üzere;

1- Uçak tasarımı (havacılık)

2- Tahrik ünitesi sistemi

2.1- Jet Motorları (Turbo Fan), (Turbo Jet)

2.2- Dizel, Benzinli Yanmalı Motorlar (Gemi, Tanklar)

2.3- Otomatik Şanzıman, Manüel Şanzıman, Gemi, Denizaltı

2.4- Gemi ve Denizaltı Tahrik Şaftı

2.5- Gemi ve Denizaltı Pervaneleri

tasarımında lider bir kuruluştur.

Hava-Uzay Tasarım ekibimiz, insanlı ve insansız uçaklar, uzay aracı, yüksek enerjili lazer sistemleri, mikroelektronik ve dünyanın güvenli bir yer olması için kritik öneme sahip diğer sistemleri ve alt sistemleri geliştirmekte, entegre etmekte, üretmekte ve desteklemektedir.

İletişim

DADE TEKNOLOJİ TASARIM MÜHENDİSLİK ARGE A.Ş.     

Tel:        0(312) 446 92 95

Fax:       0(312) 446 29 35

Web:     www.dade.com.tr

Mail:      info@dade.com.tr

Adres:  Mahatma Gandhi Cad. 79/2 Gop Ankara 06700

Hakkında

Dener Makina, 1974 yılında Mustafa DENER tarafından Kayseri Eski Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. Küçük bir atölyede faaliyetlerine başlayan işletme ilk yıllarda, ithal edilen otomotiv yedek parçalarının üretimi ile iştigal etti. Biconlar, el frenleri vb. otomotiv sektörünün temel girdileri arasında yer alan ve ülkemize ağırlıklı olarak yurt dışından ithal edilen parçaların yerli ve yüksek kalite üretimini gerçekleştirdi. Kayseri Bölgesi’nde ve tüm Türkiye’de birçok müşteriye hitap ederek kısa sürede otomotiv sektöründe tanınmaya başladı.
1980 yılında ürün portföyünü ve makine parkını genişleterek otomotiv yan sanayisinde üretim faaliyetlerine devam etti. Sektörde faaliyet gösteren Mercedes, Ford, Mitsubishi gibi küresel ve köklü şirketlere yedek parça üretimi gerçekleştirdi. Ağırlıklı olarak ithal edilen kaporta, şase ve motor parçalarını Kayseri’de üretmek suretiyle ülkemizin lokomotif sektörüne yerli üretim hususunda katkılar sağladı.
1990 yılında Makine Sanayi’sine adım attı. Öncelikli olarak Türkiye’deki şeker fabrikalarına pancar boşaltma makineleri üretimi gerçekleştirdi. Böylece ülkemizde tarım sektörünün makineleşmesine ve verimliliğine destek oldu. Çok yüksek bedellerle ithal edilen pancar boşaltma makinelerinin ülkemizde üretilmesine öncülük etti. 90’lı yıllarda tarımsal makinelerin yanı sıra sac işleme makineleri üretimi için önemli ar-ge faaliyetlerinde bulundu ve 90’lı yılların sonunda sac işleme makineleri üretimine başladı.
2000 yılından itibaren CNC Sac İşleme Makineleri üretimine yoğunlaşan Dener Makine; Giyotin Makas, Hidrolik Abkant Pres, Plazma Kesim, Vidalı Milli Abkant Pres, Elektrikli Servo Abkant Pres ve Fiber Lazer Kesim makineleri vb. geniş bir ürün yelpazesiyle yatırım malı üretimine devam etmektedir. Nitelikli işgücü alt yapısı ve gelişmiş ar-ge birimi ile ileri teknolojiyi yakından takip etmek ve yeni nesil teknolojiye uyum sağlamak suretiyle makine sektöründe 2000’li yıllarda uzmanlaşmıştır. Ülke içerisinde sanayi sektörünün makine ihtiyacını karşılamakla birlikte ağırlıklı olarak dünyanın 86 ülkesine ‘DENER’ markasıyla ihracat yapmaktadır. Şu anda yeni nesil elektrikli servo abkant makine üretiminde dünyada iki üreticiden biri konumundadır. Yıllar itibari ile üretim kapasitesini artırarak ve ürün gamını genişleterek, Sac İşleme Makine grubunda ülkemizde ve dünyada az sayıda üretici içerisinde tercih edilen markalardan biri haline gelmiştir.
2016 yılında, TAKSAN AŞ’ye ait 933.000 m2 arazi üzerinde konuşlanmış, 115.000 m2 fabrika binaları ve 17.000 m2 sosyal tesisleri bünyesine katarak önemli bir yatırıma imza atmıştır. Yeni dönemde Taksan Entegre Tesislerinde ülkemizde seri üretimi yapılmayan CNC Metal İşleme Makineleri üretimine başlamıştır. Dikey İşleme Merkezleri, Torna Tezgâhları ve Taşlama Tezgâhlarının modern teknolojiye göre üretimi artarak devam etmektedir.
Dener Makina, CNC Sac İşleme Makineleri ve CNC Metal İşleme Makineleri grubunda çok çeşitli makine üretimi ile ülkemiz ve dünya sanayii işletmelerine önemli yatırım ürünleri sunmakla, dünya çapında bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Dünyada sac işleme ve metal işleme makinelerinin aynı anda üretildiği benzer ölçekte ikinci bir işletme bulunmamaktadır. Dener Makina, 2023 yılına kadar yıllık üretim kapasitesini; Sac İşleme Makineleri grubunda 2.000 adet, Metal İşleme Makineleri grubunda 8.000 adet olmak üzere toplamda 10.000 adede çıkarmayı hedeflemektedir. 2023 yılında yıllık 50.000 ton döküm üretimi, 10.000 adet makine üretimi ve 3000 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmeyi planlamaktadır.
44 yıllık birikimi ile kuruluşundan bugüne nitelikli işgücü, yüksek teknoloji ve verimlilik odaklı üretim anlayışıyla ülkemiz ve dünya sanayisine önemli katkılar sunmuştur. İthal ikamesini ve ihracatı öncelemek suretiyle dış ticarete iki yönlü katkı yaparak ülkemiz ekonomisine önemli faydalar sağlamıştır. Tedarik zincirini ağırlıklı olarak yurtiçinden tercih etmekte olup bin beş yüzden fazla tedarikçi ile çalışmaktadır. İstihdam sağlamanın yanı sıra nitelikli insan kaynağı yetiştirmek suretiyle ülkemizin beşeri sermaye gücünü artırmaktadır. Bu odağını kaybetmeden, ‘’ Dener Makina, Türkiye ve Dünya’ya; Türkiye için değer üretir’’ motivasyonu ile büyümeye ve milli hasıladaki payını artırmaya devam etmektedir.

İletişim

DENER MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.   

Tel:        0(352) 321 13 50

Fax:       0(352) 321 13 53

Web:     www.dener.com

Mail:      muhasebe@dener.com

Adres:  Semerkant Mah. Bölükler Kümeevler No:538 İncesu / Kayseri

Hakkında

DENGE, Türkiye’de 30 yılı aşkın tecrübesi ile lider olmuş Yer Hizmet Ekipmanları üreticisidir. 1982’den beri, sektöründe öncü ve pazarda saygın bir yer edinerek marka olmuş olan DENGE, imalatını yaptığı Havaalanı Yer Hizmet Ekipmanlarını, Türkiye ve dünyada 60 tan fazla ülkeye pazarlamaktadır. DENGE, ürünlerini 3 ana kategoride gruplar. Bunlar, Yer Hizmet Ekipmanları, Yolcu Bagaj Transfer Sistemleri ve Kargo Transfer Sistemleridir. İmal ettiği bu ürünlerin yanı sıra, saygın bazı markaların Türkiye temsilciğini de yapmaktadır.
DENGE, İstanbul’daki ve Sakarya’daki 4 üretim biriminde yaklaşık 11000 m2 kapalı alanda üretim yapmaktadır. DENGE, ISO 9001:2008 kalite yönetim sertifikasına sahip olup, ürünlerinin tamamı CE belgelidir. Ayrıca imal edilen her ürün, sistem, ve komponent yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda patent ve faydalı model olarak koruma altına alınmıştır. Ek olarak, değişen pazar koşullarına adapte olmak için, 30. yılında ürün gruplarına çevreci olan elektrikli ekipmanları da katarak, sektörde öncü ve gelişimci kimliği devam ettirmektedir.
DENGE Havalimanı Ekipmanları’nın vizyonu, sanayinin profesyonelleri için global olarak tercih edilen Yer Hizmet Ekipmanları üreticisi olmaktır. Misyonu, vizyonunu desteklemek ve ona ulaşmak için gereken tüm değerleri firmaya katarak optimum noktada bir tedarikçi olmaktır.

İletişim

DENGE HAVALİMANI EKİPMANLARI SAN. VE TİC. A.Ş.     

Tel:        0(212) 549 88 66

Fax:       0(212) 549 75 30

Web:     www.denge.aero

Mail:      denge@denge.aero

Adres:  Ziya Gökalp Mahallesi, Metal İş Sanayi Sitesi Yolu No:10, 34490 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul

Hakkında

1960 yılında temelleri atılan firmamız, 1994 yılında İstanbul Kartal’da kurulmuştur. Daha sonra gelişen iş hacmi nedeniyle YEDPA İş Merkezindeki yeni yerine taşınmıştır. Baba mesleği olması nedeniyle köklü bir teknik altyapı ve deneyime sahip olan firmamız, ticaret hayatına atıldığı andan itibaren Kalite ve Müşteri Memnuniyeti odaklı bir politika izlemiş, paralelinde AR-GE çalışmalarına bu yönde hız vermiştir. 1994 yılından bugüne motordan bağımsız araç ısıtma sistemleri konusunda uzmanlaşmış ve çıtasını çok yükseklere taşımıştır. Ustasından çırağına kadar tüm personelimizin deneyimi ve iş bilinci sayesinde her açıdan gelişerek bugünlere kadar gelmiş bulunmaktayız. Ar-Ge’den Üretime, Pazarlama’dan Satış Sonrası Hizmete kadar her aşamada üç temel esası hedef olarak belirlemiş bulunmaktayız…Kalite, Uygun Fiyat ve Güven…
Gelişen teknolojiyi yakından takip eden DAİ, ürettiği ısıtıcılar sayesinde otomobil, minibüs, otobüs, kamyon, tır, tekne, yat, tren gibi taşıtların yanında her türlü iş makinesi ve askeri araç gibi özel amaçlı kullanılan araçlara kadar geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. Bununla birlikte güvenlik kulübesi, sera, konteynır, çadır, prefabrik yapılar gibi kapalı kabine sahip her yerde kolayca kullanılabilmektedir.

İletişim

DAİ OTOMOTİV BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİ LTD.ŞTİ.  

Tel:        0(216) 661 62 20

Fax:       0(216) 661 62 21

Web:     www.dai.com.tr

Mail:      info@dai.com.tr

Adres:  Yedpa Tic. Merkezi B Cad No:49-50 Ataşehir İstanbul

Hakkında

1991 yılında faaliyetlerine başlayan DESi, alarm ve güvenlik sektöründe hizmet vermektedir.
DESi, ürünlerinin tümünün elektronik ve mekanik tasarımını, üretimini, dağıtımını ve satış sonrası servisini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.
DESi, kuruluşundan itibaren stratejilerini “kaliteyi makul fiyata üretebilme” ilkesini göz önünde tutarak belirlemiş ve sektöre farklı bir bakış açısı getirmiştir. İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan güvenlik gereksinimlerini karşılayan ürünlerin lüks tüketim ürünü olarak sunulmasına karşı olan anlayışla yürüyüşüne devam eden DESi, bu sayede sektöründe yeni bir pazar oluşturmuş ve Türkiye’de “ismiyle istenen” ilk ve tek alarm sistemi haline gelmiştir ve markalaşmıştır. Hedef kitlesinin ihtiyaçlarını çok iyi analiz etmiş ve müşteri odaklılık ilkesi sayesinde, bu ihtiyaçları karşılayabilecek ürünler sunabilmiştir. Sürekli müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla pazardan gelen istek ve şikâyetleri birer fırsat olarak görerek ürünlerini bu bilgiler doğrultusunda geliştirmiştir.
Türkiye’de çok az firmada etkin olarak çalıştırılan Ar&Ge birimi, firmanın lokomotifi haline gelmiştir. Gerek portföyündeki ürünlerin geliştirilmesi gerekse yeni ürün çalışmaları konusunda sürekli aktif halde olan DESi Ar&Ge mühendisleri, Türkiye’de ve dünyada birçok ilke imzalarını atmışlardır. Şirket bünyesinde 20’nin üzerinde “pantent”, “faydalı model” ya da “endüstriyel tasarım” belgesi bulunmaktadır.
Sağlıklı bir işletmeye ancak sağlıklı bir yönetim anlayışıyla ulaşılabileceğinin farkında olan DESi, yaptığı çalışmalar neticesinde TUV Uluslararası yönetim sistemleri belgelendirme şirketinden ISO 9001:2000 belgesini almış ve var olan yönetim sistemi kalitesini belgelendirmiştir.
DESi markalı ürünlerin kalitesini, hem ulusal hem de uluslararası makamlar onaylamıştır. Türk Standartları Kurumunun ilgili düzenlemelerine uygun üretim yapan DESi, aynı zamanda sektöründe Telekomünikasyon Kurumu onaylı tek üreticidir. Avrupa’da piyasaya sunulacak ürünlerde mecburi olarak bulunması gereken ve ürünün amacına uygun kullanılması halinde güvenli olduğunu belirten CE işaretini kullanabilmek için gereken koşulları sağlayan DESi, birçok ürünü için bu işareti kullanmaya hak kazanmıştır. Yine Avrupa’da otomotiv sektörü için üretilen ürünlerde aranan e-mark simgesini kullanmak üzere “merkezi kilit kontrol sistemi” için başvurmuş ve gereken testlerden geçerek bu simgeyi kullanmaya hak kazanmıştır.
Firma çalışanları ve Türkiye çapında 500’ü aşan bayi ağıyla büyük bir aileyi temsil eden DESi, toplumsal sorumluluk noktasında üzerine düşen görevleri yapmaktadır. Mühendislik aşamasından işçiliğine, tamamen yerli kaynaklarla, elektronik devre üretiminde ulaşılan en son nokta olan SMD (Surface Mount Device) teknolojisini kullanarak dünya devleriyle aynı kalitede üretim yapan DESi, ülke ekonomisine olumlu katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

İletişim

DETS DİNAMİK MÜHENDİSLİK TEKNOLOJİ SİSTEMLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.             

Tel:        0(312) 473 16 73

Fax:       

Web:     www.dest.com.tr

Mail:     bilgi.dest.com.tr

Adres: Akpınar Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi No:11/2 Çankaya / ANKARA

Hakkında

DETS Dinamik Mühendislik ve Teknoloji Sistemleri; Mart 2017’de N. Burak Tuncer tarafından, 20 yıllık Askeri Kara Araçları Ar&Ge, tasarım ve mühendislik tecrübesinden sonra, başta savunma sanayii olmak üzere, diğer sivil makine, otomotiv, enerji, hava ve deniz araçları sektörlerine mühendislik ve tasarım hizmetleri sunmak üzere kurulmuştur.
DETS, geniş ve çok yönlü üretim, tasarım, analiz & simülasyon ve test bilgi birikimine rağmen, sadece bir mühendislik hizmeti şirketi değildir. Diğer mühendislik firmalarından askeri araç bilgi ve tecrübesi sayesinde farklılaşmaktadır.
DETS; bir askeri araç projesinin teknik isterlerinin müşteri ihtiyaçlarına göre belirlenmesinden, konsept tasarım, detay tasarım, teknik veri paketi oluşturulmasında, analizler & dinamik performans simülasyonlarında, detay tasarımlarda, alt sistemlerin geliştirilmesinde, aracın testlerinin planlanması ve icrasına kadar tüm mühendislik süreçlerini yönetebilir ve gerekirse tamamında veya ihtiyaç duyulan belli bir bölümünde görev alabilecek durumdadır.
Bunun yanında, sinai mülkiyet hakları kendisine ait, dışa bağımlılığı azaltacak yerli ve özgün ürünlere sahip olmanın öneminin bilincinde olan DETS, faaliyetlerinin önemli bir kısmını bu hedefe yöneltmektedir. Kısa süre içinde, yürüttüğü ar&ge faaliyetlerinin sonucunu pazara yeni ve özgün ürünler sunarak almayı hedeflemektedir.

İletişim

DESİ ALARM VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.              

Tel:        0(212) 501 72 72

Fax:       0(212) 576 64 77

Web:     www.desi.com.tr

Mail:      desi@desi.com.tr

Adres:  Orta Mah. Topkapı Maltepe Cad. Anadolu Sok. No. 1 /5 Bayrampaşa / İstanbul

Hakkında

DowAksa, 2012 yılında hammaddesi karbon elyaf olan global kompozit sektörüne geniş bir ürün yelpazesi ve teknik hizmet sunmak hedefiyle Dow Chemical Company ve Aksa Akrilik San A.Ş’nin 50/50 hisseye dayalı ortak girişimi olarak kuruldu. Dünyanın lider akrilik elyaf üreticisi Aksa’nın büyümeye müsait bir ortam sağlayan altyapısı ile Dow’ın sektördeki uzmanlık, deneyim ve erişimi sayesinde, DowAksa bugün karbon elyaf ve karbon elyaf ara malzemeler üretiminde liderliğe oynayan en güçlü şirketler arasında yer alıyor. Aynı zamanda DowAksa, karbon elyaf sektöründe faaliyet gösteren ilk ve tek Türk firmasıdır.

Karbon elyaf, rüzgar türbinlerinin enerji üretiminin artırılması, otomobillerdeki yakıt tüketiminin azaltılması, altyapı ve yapıların güçlendirilerek ömürlerinin uzatılması gibi dünyanın karşı karşıya olduğu en önemli sorunlara yönelik inovatif çözümler sağlayan, katma değeri yüksek ve stratejik bir üründür.

İletişim

DOWAKSA İLERİ KOMPOZİT MALZEMELER SAN. LTD. ŞTİ.             

Tel:        0(212) 251 45 00

Fax:       0(212) 251 45 07

Web:     www.dowaksa.com

Mail:      infrastructure@dowaksa.com

Adres:  Miralay Şefik Bey Sok. AKHAN No 15 Gümüşsuyu/İSTANBUL

Hakkında

Digitest Elektronik 2002 yılında, endüstride yaygın olarak kullanılan elektronik kartların bakım onarım hizmetlerinin verilmesi amacıyla kurulmuştur.
Digitest, yaklaşık üç sene içerisinde piyasa taleplerini ve müşteri ihtiyaçlarını ileri bir görüşle değerlendirmiş, piyasada uluslararası normlarda arıza tespit tekniklerinin uygulanması ihtiyacının olduğunu saptamıştır. Hızlı, güvenilir ve düşük maliyetlerle müşterinin kendi arızalarını yerinde belirleyebilmesine olanak sağlayan elektronik kart test ve arıza bulma sistemlerini araştırmış, bu sistemlerin tasarımını yaparak ilk yerli üreticisi olmuştur. 2008 yılından başlayarak mevcut üretim alanını gelen talepler doğrultusunda savunma sanayiini de kapsayacak şekilde genişletmiştir.
Bugün DİGİTEST ELEKTRONİK, 1500 m2 kapalı alanda; faaliyetlerini mekanik ve elektromekanik sistemler üzerine müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sürdürmektedir.

İletişim

DİGİTAL GÜÇ İŞLEM TEST SİST. ELK. MED. SAN.TİC. LTD. ŞTİ.        

Tel:        0(312) 397 22 10

Fax:       0(312) 397 22 14

Web:     www.digitest.com.tr

Mail:      digitest@digitest.com.tr

Adres:  Batı Bulvarı ATB İş Merkezi No:1/ 261 Yenimahalle - Ankara

Hakkında

Şirketimiz 1993 yılında kurulmuş ve metal sektörünün çeşitli alanlarında çalışma yaptıktan sonra “insan ve çevre sağlığı ile teknolojinin birlikte kullanımı” için uzun yıllar AR-GE çalışmalarına dönüş yapmıştır. Uzun yıllar yapılan çalışmalar neticesinde, nano teknoloji ile Gold Statik işlemi  ile adlandırdığımız yeni bir yöntem geliştirip başarmış olmamız ve ülke ekonomisine kazandıracak olmamız göğsümüzü kabartmıştır. Özellikle paslanmaz ürünler başta olmak üzere metal ve alaşım guruplarına yapılan nano Gold Statik işlemi sonucunda; insan ve çevre üzerinde kanserojen etki başta olmak üzere olumsuz şartlar kaldırılmış “İnsan sağlığına hizmet eden teknolojik buluşlar ” gerçekleştirilmiştir.

Korozyonu tamamen ortadan kaldıran, muhtelif asit guruplarına dayanıklı, bio uyumlu, yüksek ısıya ve soğuğa dayanıklı, yüzey sertliğini güven seviyesine yükseltirken esnekliği koruyan bu nano teknoloji Gold Statik işlemlerinden geçmiş ürünleri, başta Ülkemize kazandırmanın onurunu yaşarken ticari olarak 2012 yılından itibaren insanlık hizmetine arz etmiş bulunmaktayız.

72 sektöre hizmet verebilen Şirketimiz, teknik eleman kadrosuyla bir yandan AR-GE çalışmalarını sürdürürken diğer yandan bazı üniversite ve kurumlara akademik destek vermektedir. Bunun yanında birçok firma ve şahıslara, metalin iyileştirilmesi alanında, insan ve çevre sağlığına duyarlı projeler gerçekleştirip, ürün olarak da hizmet vermekteyiz. Uluslararası rekabet ve standartları sağlamak için ürünlerimize RoHS belgesi almış bulunmaktayız.

İletişim

DÖRT METAL KİMYA İÇ VE DIŞ MİMARLIK İNŞAAT TAAH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.  

Tel:        0(212) 659 46 54

Fax:       0(212) 659 25 81

Web:     www.dortmetal.com

Mail:      dortmetal@dortmetal.com

Adres:  Mahmut Bey Mah. 27. Yol Sok. (25. Ada) No: 94 İstoç Toptancılar Çarşısı Bağcılar İstanbul

Hakkında

Türkiye’de sektörünün lideri olan Durmazlar, sac işleme makinaları üretimi alanında faaliyet gösteren, 1500 kişilik uzman kadro, son teknoloji ile donatılmış geniş üretim parkuru ve toplam 150 bin metrekareye kapalı alana sahip tesisleriyle küresel bir üreticidir. Durmazlar bugün iş ortağı olarak yol aldığı 80 distribütörü ile 120 ülkeye ihracat yapıyor ve üretilen makinaların %80’e yakını ABD, Avrupa birliği ülkeleri ve Avusturalya gibi gelişmiş sanayi ülkelerinde alıcılarıyla buluşuyor. Geriye kalan %20’yi ise gelişmekte olan ülkelerdeki ileri teknoloji yatırımı yapan veya yabancı ortaklıklarla yatırım yapan firmalar oluşturuyor.

MARKAMIZ

Durmazlar’ın makinaları bugün bütün Dünya’ya Durma markasıyla sunulmaktadır.

Marka, ’’Durmazlar’’ adından, küresel pazarda doğru konumlandırmayı başarabilmek amacıyla türetilmiştir ve bütün dillerde aynı fonetiğe sahiptir. Marka stratejisi güvenilirlik, çözüm yaratabilme ve sorun çözebilme yeteneği, küresellik ve inovasyon kavramları üzerine kurulmuştur.

HEDEFİMİZ

Ana hedeflerimiz global bir marka olarak yüksek sac işleme teknolojilerini küçük atölyelerin bile rahatlıkla kullanabileceği erişe bilirliğe ulaşmaktır.

İLKELERİMİZ

Bütün eylemlerimizde, ilişkilerimizde, yasalara ve etik kurallara bağlı kalmak; dürüst ve açık davranarak verilen sözleri tutmak, güvenilirlik, tutarlılık erdemlerinde öncü ve örnek olmak.

Sektördeki ve teknolojideki gelişmeleri takip etmek; sürekli öğrenme, yenilikçilik ve iyileştirme prensiplerini temel alarak, yaratıcılık becerilerinin geliştirilmesini desteklemek Bütün süreçlerde öngörülü davranarak fırsatları başarıya çevirmek; verimli, kaynakların etkin kullanıldığı, karlı bir kuruluş olmak.

Ürün ve hizmetleri, evrensel standartlarda; planlanan zaman, kalite ve maliyetlerde sunmak. Belirlenen hedeflere; ölçülebilir, izlenebilir parametreler yoluyla iş sonuçlarıyla ilişkilendirilerek ulaşmak.

Çalışanların yönetim ve karar süreçlerine etkin ve yetkin katılımını sağlamak. Bu yaklaşım sonucu kararlarda açıklık ve uygulamada şeffaflık sağlamak.

Müşterilerini varlık nedeni olarak görmek, onlara katma değerli ve kaliteli hizmet sunarak müşteri memnuniyeti sağlamak.

Belirlenen ortak hedef ve değerler doğrultusunda, sorumluluklarının bilincinde, uyumlu, paylaşımcı, uzlaşmacı ve daima ülke ve şirket menfaatlerini gözeterek çalışmak.

İletişim

DURMAZLAR MAK. SAN. TİC. A.Ş.            

Tel:        0(224) 242 75 80

Fax:       0(224) 219 18 00

Web:     www.durmazlar.com.tr

Mail:      info@durmazlar.com.tr

Adres:  O.S.B 75. Yıl Bulvarı Nilüfer - Bursa

Hakkında

40 yılı aşkın bir maziye sahip ve polimer kimyası konusunda uzmanlaşmış DURATEK Koruyucu Malzemeler San. ve Tic. A.Ş., epoksi, poliüretan ve akrilik esaslı sistemlerin tasarımını, üretimini ve pazarlamasını % 100 yerli bir firma olarak Gebze OSB’de yapıyor. DURATEK, pazardaki özel konumunu, müşteri isteklerine odaklanarak, bunlara cevap verebilmesine borçlu. Kardeş firması PAKSOY KİMYEVİ’nin epoksi hammaddeleri üretebiliyor olması ve dünyada az rastlanan bu entegre yapı sayesinde DURATEK, ürün tasarımına bir adım geriden başlayabiliyor.

İnşaat sektörü için fabrika, otopark, hastane, okul, mağaza, ofis gibi binaların zeminleri için kaplama malzemeleri, çelik konstrüksiyonlar için endüstriyel boyalar, temel, çatı ve havuz gibi alanlar için su izolasyon malzemeleri ve yapı kimyasalları; deniz sektörü için laminasyon reçineleri, yapıştırıcılar, astar, macun, boya ve vernikler; kompozit sanayi için laminasyon reçineleri, yapısal yapıştırıcılar ve boyalar; otomotiv, elektrik, mermer gibi sektörler için de epoksi ve poliüretan esaslı çeşitli ürünler üreten Duratek’in savunma sanayine yönelik ürün gamını aşağıdaki gibi gruplandırabiliriz:

1. Kompozit Ürünler

DURATEK’in kompozit sektörü için sunduğu ürünlerin bazıları;
– Rüzgar türbin kanadı, deniz araçları, askeri araçlar, roket gövde ve benzeri ürünlerin imalatı için kullanılabilen, DNV – Germanischer Lloyd veya Lloyd’s Register sertifikalı, el yatırması, vakum torbalama, vakum infüzyon, RTM, filaman sargı ve vakumlu santrifüj yöntemlerine uygun olan epoksi laminasyon sistemleri;
– Rüzgar türbin kanadı, deniz araçları, askeri araçlar ve diğer ürünlerin imalatı için kullanılabilen, Germanischer       Lloyd, Lloyd’s Register veya Rina sertifikalı epoksi esaslı yapısal yapıştırıcılar;
– Elastik poliüretan yapıştırıcılar,
– Ahşap laminasyonunda kullanılabilen Rina ve Lloyd’s Register sertifikalı epoksi yapıştırıcılar…
Ürünlerimiz savunma sanayinde, Epsilon, Onuk BG, CES Kompozit, Nurol Teknoloji, Sako P / Fors Kompozit, Global Teknik, 19 Mayıs Üniversitesi Uzaytem;
Deniz araçları üretiminde Yonca Onuk, Alia, Sun Rise, Ares, Suntay Tasarım, DSV, CSC Kompozit, METUR; Rüzgar türbin kanadı üreticilerinden de Northel gibi firmalar tarafından
kullanılmaktadır.
Roketsan ile de, yurtdışından tedarik edilen bir takım epoksi esaslı ürünlerin yerlileştirilmesi üzerinde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. 

2. Savaş Gemilerinin Zeminleri İçin PRC Zemin Kaplaması

Sistem, aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

– Epoksi astar. Yüzey malzemesine göre farklı tipte astarlar sunuyoruz. Ancak gemi yüzeyleri genelde çelik olduğu için yüzey toleranslı epoksi astarımız tercih edilir.

– Epoksi yüzey tesviyelendirici. Özellikle çelik yüzeylerde ondülasyon, kaynak izi vs gibi pek çok hata görülür.    Bunların giderilmesinde yeterli elastikiyeti olan ve yoğunluğu 1 kg/lt’den düşük olan epoksi malzememiz kullanılır.

– Poliüretan ana kat. Yaklaşık 3 mm kalınlıkta uygulanır. Yanmazlığı sağlayan asıl kat budur. Donanma mavisi ve gri renkleri vardır.

– Son kat vernik. En üst katmana ek koruma sağlamak ve derinlik kazandırmak için uygulanır.

Tüm bileşenler sürme esaslı ürünlerdir. Fırça, mala veya rulo yardımı ile uygulanabilirler.

Sistemin tamamının veya bazı bileşenlerinin, yanmayı geciktirme, düşük duman yoğunluğu oluşturma ve düşük zehirli gaz çıkarma özellikleri, IMO Res. MSC.61 (67) – (FTP Code) Annex 1 Part 2 ve Part 5, IMO MSC / Circ. 1120, IMO Res. MSC.307(88) – (2010 FTP Code) Section 8 standartlarına göre uluslararası akredite kurumlardan alınmış raporları vardır. 

T9967 NATO numaralı PRC ürünümüz, Gölcük Dnz. Kuv. Kom., Sahil Güvenlik Kom., STM, ADİK, Dearsan, RMK, İstanbul Shipyard, Desan Yardgem, Selah ve Pendik Tersaneleri tarafından, inşa ettikleri veya bakımlarını yaptıkları savaş gemilerinin ıslak ve kuru zeminlerinin kaplanmasında kullanılmaktadır

STM’nin Pakistan için ürettiği Tanker Gemisi Projesi için PRC ürünlerimiz Pakistan’a ihraç edilmiştir.

3. Helikopter Pisti Zemin Kaplaması

Üretmiş olduğumuz sistem ilk olarak, Muavenet Gemisi’nde ve Dubai’de Platinum Projesi olarak inşa edilen 167 m’lik Dubai Yatı’nda kullanılmıştır. Deniz Kuvvetleri Gölcük Tersanesi ile de bu ürünün savaş gemilerinde kullanımı ile ilgili başlanan çalışma sonucunda, 17 – 18 Ekim 2017’de helikopter pisti kaplama sistemimiz HELIPLAT Firması ile beraber, Gölcük Tersanesi’nde T.C.G. Fatih Gemisi’nin helikopter platformunda başarı ile uygulanmış, gemi deneme seferine çıkmıştır. Birkaç aylık bir deneme sürecinden sonra ürünün uygun bulunması halinde, Gölcük Tersanesi ve Heliplat Firması’nın da yardımlarıyla bu ürünün de yerlileştirilmesi firmamız tarafından gerçekleştirilmiş olacaktır.

Helikopter Pisti Zemin Kaplamamız, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın referans aldığı MIL-PRF-24667C teknik şartnamesine uygun olarak ulusal ve uluslararası yetkilendirilmiş akredite laboratuvarlarda test ettirilmiştir. İlgili testler; fiziksel özelliklerin, mekanik (statik sürtünme katsayısı, aşınma, darbe, korozyon, yaşlandırma) ve kimyasallara karşı dayanımların, IMO MSC 61(67) Ek1 Part 5’e uygun yanma geciktirme, IMO MSC 61(67) Ek1 Part 2’e uygun zehirli gaz yaymama ve yoğun miktarda duman çıkarmama değerlerinin ölçülmesini içerir. Malzememiz, IMO standartlarına uygunluğuna dair Germanischer Lloyd sertifikasına sahiptir. Bu ürünün askeri alanlar dışında, sivilde de kullanım alanı vardır. İstanbul Bomonti’de yer alan Rixos Bomonty’nin terasında da uygulanmıştır.

4. Çelik Yüzeyler İçin Epoksi ve Poliüretan Esaslı Boyalar

Çelik yüzeylerin korozyona ve UV’ye karşı korunmasında kullanılan, balast tankı, yakıt tankı, pis ve tatlı su tankları, az ve yoğun trafikli yüzeylerin kaplamaları için solventli veya solventsiz epoksi ve poliüretan esaslı boyaları üretmekteyiz. Yukarıdaki dört grup içine dahil olmayan bazı yerlileştirme projelerimiz de gerçekleşmiştir. Bunların en önemlilerinden biri, Aselsan’ın otoyol geçiş sistemleri projesinde yurtdışından temin edilen, geçen araçların tespiti için yola gömülen açların tespiti için yola gömülen sensörlerin dış şartlardan korunması için kullanılan izolasyon malzemesinin, firmamız tarafından yerlileştirilmesidir. Rüzgar türbin kanatlarının üretilmesinde kullanılan ana malzemelerden biri olan DNV – GL sertifikalı epoksi esaslı laminasyon reçinelerini, Türkiye’de ilk ve tek olarak Duratek üretmektedir. Geçtiğimiz aylarda sonuçlanan YEKA ihalesi dolayısıyla da, belli bir oranda yerli hammadde kullanma zorunluluğunda olan dünyanın önemli türbin ve kanat üreticileri ile görüşme halindeyiz.

Duratek’in en güçlü yanı, firmamızın müşteri isteklerine uygun ‘’isteğe özel’’ ürün üretebilme kabiliyeti, teknolojisi ve bilgi birikimidir. Savunma sanayi başta olmak üzere, faal olduğumuz tüm sektörlerde yerlileşme projelerini başarı ile gerçekleştirmemiz, pek çok konuda Türkiye’de ilk hatta tek olmamız, bunun sayesindedir. SA-HA İstanbul kümelenmesinde bu misyonumuza daha etkin bir şekilde devam edebileceğimize inanıyoruz.

Duratek ve kardeş firmamız KİMAR / Paksoy Kimyevi, Kompozit Sanayicileri Derneği, ENSİA Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, KAYIK Ahşap Tekne Üreticileri ve Yan Sanayicileri Derneği ve Türkiye Kimya Sanayicileri Dernekleri’nin yönetim kurulu üyesi, BOSAD, TÜREB, DENTUR, Türkiye Korozyon Derneği, ARUS, GOSBSAD, İMMİB, Kocaeli Sanayi Odası gibi dernek, küme, oda ve birliklerin üyesidirler.

İletişim

DURATEK KORUYUCU MALZEMELER SAN. TİC. A.Ş.         

Tel:        0(262) 751 20 60

Fax:       0(262) 751 02 58

Web:     www.duratek.com.tr

Mail:      zkaragoz@duratek.com.tr

Adres:  G.O.S.B. 700. Sokak, No:720, Gebze/Kocaeli

Hakkında

Güvenli Şehir Teknolojileri’nin lideri Ekin, kurulduğu 1998 yılından bugüne alanında öncü ürünleriyle Güvenli Şehir “Safe City” Teknolojilerine yön göstermektedir. İstanbul merkez olmak üzere; Stuttgart, Abu Dabi, Ankara, Bakü, Dubai, New York’ta bulunan ofisleri ile şehirlerde daha huzurlu ve güvenli hayatlar için çalışmaktadır.

 

2004 NATO Zirvesi ve 2006 yılında Almanya FIFA Dünya Kupası’nın güvenlik teknolojilerini başarıyla geliştirerek başlayan Ekin, günümüze kadar 500’den fazla Şehir Güvenlik Komuta Kontrol merkezi kurarak, uluslararası alanda kendini ispatlamış ve alanında dünyanın öncelikli tercih edilen şirketi olmuştur.

 

Öncü ürünleri Ekin Patrol ve Ekin Bike Patrol ile German Design Special Mention ödülü, CES Innovation Honoree ödülü ve üst üste iki sene “Stevie Awards Best New Product” bronz ödülü gibi dünyanın en prestijli yarışmalarında ödüller kazanan Ekin, 2014’te New York’ta belirlenen Dünya Teknoloji Ödüllerinde (WTN) de Google Glass, LinkedIn gibi dünya devlerinin yanında yer alan 5 finalistten biridir.

 

Yüz tanıma, plaka tanıma, hız tespiti, park ihlal tespiti, akıllı kavşak kontrolü, sistem kontrol yazılımları ve tüm bunların birbiriyle entegre çalışmasını sağlayan Güvenli Şehir İşletim Sistemi “Red Eagle – Safe City Operating System” ile 2015’te Türkiye’nin yazılım ihracatının 4’te birini tek başına gerçekleştirmiştir.

 

Güvenli şehir teknolojilerinde mobil devriye dönemini başlatan Ekin, dünyada ilk ve tek olan Ekin Patrol ile şehirde devriye gezen her aracın sürekli yüz tanıma, hız tanıma, plaka tanıma yapabilen akıllı devriyelere dönüşmesini sağlamaktadır. Uluslararası birçok platformda ödül alan Ekin Patrol ürünlerinin yazılım, donanım ve tasarımları -Ekin’in tüm sistem ve ürünleri gibi- %100 Türk mühendislerinin eseridir.

 

Stevie Awards’ta iki yıl üst üste “Most Innovative Company” bronz ödülü alan Ekin, Ankara Cyberpark ve İstanbul merkez ofisteki Ar-Ge ekiplerinin özverili çalışmaları ile modern şehirlerin daha güvenli, daha akıllı ve daha verimli olmasını hedeflemektedir.

İletişim

EKİN TEKNOLOJİ SAN. VE TİC. A.Ş.           

Tel:        0(212) 425 26 24

Fax:      

Web:     www.ekin.com

Mail:      akif@ekin.com

Adres:  Maden Mahallesi, Gediz Sokak, No:7 Sarıyer - İstanbul

Hakkında

Dünya Kalıp LTD Şti. Haziran 2006 yılında Vahit Ayan ve Mustafa Şevik ortaklığında İstanbul İkitelli’de 100m2 bir alanda bir adet 1200×600 işleme ebatlı CNC freze kurulmuştur.

Disiplinli, özverili ve sürekli gelişen bir performans sergileyen Dünya Kalıp 2011 yılı sonunda otomotiv sektörümüzün can damarı olan ana yan sanayi firmalarının yakınında 1600m2 fabrika binasına taşınmıştır.

Dünya Kalıp sektöründe hedef olarak müşteri ihtiyaçlara odaklanmıştır. Öncelikle saç kalıpları imalatında, yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine hızlı, kaliteli ve güvenilir kalıp, imlalat ve işleme hizmeti vermektedir. Dünya Kalıp yeni fabrikasında dinamik ekibi ve yeni makine yatırımlarıyla üretim kapasitesini arttırarak büyümeye devam etmektedir.

Dünya Kalıp 20 yıllık mühendislik ve imalat tecrübesini kullarak müşteri firmalarının kalıp ve CNC freze işleme ihtiyaçlarına kapasitesi dahilinde en hızlı kurumsal çözümleri sunmaktadır.

İletişim

DÜNYA KALIP MAK. VE OTO LTD. ŞTİ.     

Tel:        0(262) 658 94 04

Fax:       0(262) 658 94 14

Web:     www.dunyakalip.com

Mail:      info@dunyakalip.com

Adres:  Marmara Geridönüşümcüler San. Sit. Çiğdem Sokak No:11 Çayırova/Kocaeli

Hakkında

ELECTRA IC mühendis ve ARGE odaklı bir şirkettir. Mayıs 2014’te kurulmuştur. Kurucu ortakları 1995’ten beri profesyonel olarak tümdevre/PCB tasarım, doğrulama ve geçerleme hizmetleri vermektedirler. Yarıiletken sektöründe lider olan uluslararası firmalarla çalışmış olan tecrübeli bir takıma sahiptir. Uzak takımlarla (USA, Kanada, Avrupa, Çin, Singapur) çalışma konusunda çok tecrübelidir.

İletişim

Electra Mikroelektronik Arge Ltd. Şti.    

Tel:        0(216) 912 01 67

Fax:       0(216) 912 01 68

Web:     www.electraic.com

Mail:      info@electraic.com

Adres:  Teknopark İstanbul.  Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı  No:1/9A 203 34906 Pendik/İstanbul

Hakkında

Endüstriyel elektronik sektöründeki tecrübesini, 2006 yılında Vinç uzaktan kumanda sektörüne taşıyan Elfatek Elektronik’in kurucuları, TÜBİTAK’ın proje desteği ile Türkiye’de ilk 80 kanallı ve 120 saat çalışma süresine sahip vinç uzaktan kumandalarını üretmiştir.
Elfatek kumandalarının tüm elektronik, yazılım ve mekanik parçalarını kendi bünyesinde üretmektedir. Bugüne kadar yaptığı teknolojik alt yapı yatırımları ve sürekli AR-GE çalışmaları ile Elfatek Türkiye’nin lider vinç uzaktan kumanda imalatçısı ve tasarımcısı durumuna gelmiştir.
Bünyesinde bulundurduğu genç ve dinamik mühendis kadrosu ile sanayinin ihtiyacı olan yüksek performanslı ve kaliteli ürünler geliştirebilmek için faaliyetlerine devam etmektedir.
Kazanılan yeteneklerine yetenek katabilen, kendi milli ürünlerini geliştiren, özgün ürünlerini dış pazarlara da satabilen, müşteri memnuniyetini sağlamış, yurt içinde ve yurt dışında lider bir kuruluş olma yolunda güçlü ve emin adımlarla ilerleyen ELFATEK ELEKTRONİK bir dünya markası olmayı hedeflemekte ve her geçen gün hedefine biraz daha yaklaşmaktadır.

İletişim

ELFATEK ELEKTRONİK MAKİNA VE OTOM. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Tel:        0(332) 345 38 83

Fax:       0(332) 345 38 84

Web:     www.elfatek.com.tr

Mail:      elfatek@elfatek.com.tr, info@elfaexport.com

Adres:  Fevzi Çakmak Mah. MODESA San. Sit. 10735.Sok No:10 Karatay-Konya

Hakkında

ELKON Elektrik Sanayi Ticaret A.Ş. , Türkiye’de ve yurt dışındaki gemi inşa projelerinde çalışan ve kalitesi ile hem Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı emrine inşa edilen gemilere, hem de Türk ve yabancı tersanelerde yabancı armatörler için inşa edilen ticari gemilere hizmet veren bir Elektrik Mühendisliği firmasıdır.
Ar-Ge, Tasarım, Otomasyon, Devreye alma, Servis ve Teklif bölümlerinde görev yapan 40’ı aşan deneyimli elektrik mühendisi kadrosu ile ELKON, her zaman yerli ve yabancı tersanelere en optimal çözümü yaratmaya çalışmaktadır.
Rekabetin evrensel olduğu, ancak bu alanda teknoloji geliştiren ülke ve firmaların sayılı olduğu gemi teknolojileri alanında, ülkemizin dışa bağlılığının azaltılması sağlayacak yerel çözümler geliştirmek ELKON’un ilk amacıdır. ELKON Elektrik Gemi ve Elektrik Teknolojileri Ar-Ge Merkezi,  T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 448. Ar-Ge Merkezi olarak onay almıştır. Ayrıca hem Türk Gemi İnşa sektöründe ARGE faaliyetlerini artırmak, hem de uluslararası alanda yurt dışı AB projelerinde sektörün bilinen firmalarından biri olmak hedefimizdir.

İletişim

ELKON ELEKTRİK SAN. TİC. A.Ş.

Tel:        0(216) 395 66 95

Fax:       0(216) 446 23 30

Web:     www.elkon-tr.com

Mail:      info@elkon-tr.com

Adres:  Rauf Orbay Cad.Baran İş Merkz.No:39 Tuzla-İstanbul

Hakkında

Emsa Jeneratör, hem iç, hem de dış pazarda hızla büyüyen ve gelişen jeneratör pazarının taleplerine doğru ve zamanında cevap verebilmek üzere, 2015 sonunda Eskişehir Organize sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni, çevreci ve son teknoloji ile donatılmış fabrikasına taşınmıştır. İstanbul Sancaktepe’de bulunan ve 90 kişinin görev yaptığı Genel Merkezine ek olarak, 30.000 m² alana kurulmuş olan Emsa Jeneratör fabrikasında şu anda konusunda bilgili, tecrübeli ve dinamik 65 mavi yaka personel ile AR-GE ve üretim konusunda tecrübeli ve etkin bir mühendis kadrosu görev yapmaktadır.
Yeni üretim tesislerimizde tüm üretim, TSE ve ISO kriterlerine uygun biçimde gerçekleştirilmekte, ayrıca çevre ve iş sağlığı kanun ve prensiplerine uygun biçimde gerçekleştirilmektedir. Emsa Jeneratör özellikle AR-GE konuda büyük önem vermekte ve bu konuda yatırımlarını hız kesmeden sürdürmektedir. Yeni üretim tesislerimizde yeni test odaları ve konveyör sistemi ile verimlilik artırılmakta, barkod okuma sistemi ile tüm sistem takip edilebilmektedir. Ürün kalitesi ve zamanında teslimat konusunda son derece titiz çalışan bir firma olarak Emsa Jeneratör, Eskişehir fabrikasında yer alan PLC kontrollü otomatik SCADA üniteleri ile jeneratörlerini el değmeden, tamamen otomatik olarak test etmektedir. Bu üniteler, Türkiye’nin en gelişmiş test üniteleri olup, 3,200 kW’lık jeneratör test bankoları bulunmakta ve aynı anda 5 jeneratör test edilebilmektedir.
Bunlara ek olarak yeni fabrikamızda 4 adet çeşitli güçlerdeki forkliftler ve 4 adet yükleme rampası ile aynı anda 4 ayrı yerden yükleme yapabilme imkanı bulunmaktadır. Test ünitelerine ek olarak lojistik fayda sağlayan bu durum sevkiyatların hızlı ve esnek bir biçimde yapılabilmesini sağlamaktadır.

İletişim

EMSA ELEKTROMOTOR ALTERNATÖR SAN. VE TİC. AŞ.  

Tel:        0(216) 420 00 03

Fax:       0(850) 205 45 62

Web:     www.emsa.gen.tr

Mail:      info@emsa.gen.tr

Adres:  Meclis Mahallesi Teraziler Cad. No:37 Sancaktepe - İstanbul

Hakkında

2006 yılında üretime başlayan EMF Elektromanyetik Fren ve Kavrama Sistemleri Ltd. Şti. bir yıl içinde ISO9001-ISO14001 ve CE belgelerini alarak hizmet ve ürün kalitesinde çağdaş dünya seviyesine ulaşmış yurtiçi ve yurtdışı pazarda aranan bir marka olmuştur.
Gerekli makine, kalıp ve test cihazı yatırımlarını tamamlayıp ürün etiket değerleri ile performans değerlerinin uygunluğu sağlanmıştır.
Tübitak ve Kosgeb destekli AR-GE çalışmaları sonunda katma değeri daha yüksek Tozlu Fren ve Kavramalar (ABTF-ABTK), Fren-Kavrama grupları (ABG) ve doğal mıknatıslı kavramalar üretim çeşitlerimiz arasında yer almıştır.
1,5 Nm- 3200 Nm tork aralığında Yay baskılı fren (YBF), 7 Nm-1500 Nm tork aralığında Akım baskılı fren (ABF) ve Akım baskılı kavrama (ABK) üretimi devam etmekte olup söz konusu ürünlerin motor ve redüktörlere montaj uygulamaları da istek üzere yapılmaktadır.
Müşterilerimize daha hızlı hizmet verebilmek için 2013 yılının başında İzmir’de kendi yerimizde hizmet vermeye başlayan EMF Ltd. Şti. Haziran 2016 itibari ile Dudullu’da hizmete girecek kendi işyerimizde Anadolu yakası müşterilerimize bir adım daha yaklaşmış olacaktır..
Hizmet ve ürün kalitesini birinci öncelik olarak gören EMF Ltd. Şti. daha yüksek seviyelere ulaşmak için iş ortaklarımızın görüş ve düşüncelerine ihtiyaç duymaktadır.
30.000 Adet/Yıl üretim kapasitesine ulaşan EMF Ltd. Şti. yakın gelecekte ürün yelpazesinde yenilerini ilave etmek üzere yoğun bir şekilde çalışmalara devam etmektedir.
MİSYONUMUZ
Her türlü ticari, ahlaki, hukuki kurallara saygılı ve bu kuralları harfiyen yerine getiren; müşterilerine, çalışanlarına ve ilişki içerisinde bulunduğu tüm kesimlere katkılarını sürekli olarak geliştiren ve dinamik bir organizasyon olmak. Bunun için Toplam Kalite Yönetimi felsefesini ve sürekli gelişim anlayışını ilke edinerek mükemmele yolculukta devamlı mesafe kat etmek.
VİZYONUMUZ
1.Müşteri İsteklerini Tam ve Zamanında Karşılamak.
2.Müşteri Memnuniyetini Sürekli Gözetmek.
3.Yasal Mevzuatlara ve Standartlara Tavizsiz Uymak
4.Çalışanlarımızı Sürekli Eğitmek ve Süreçleri İyileştirmek.
5.Tedarikçilerimizle Hizmet Kalitesini Arttırmak İçin Yakın Temasta Olmak.
6.Bütün Çalışanlarımızla Planlı Disiplinli Çalışarak Yönetim Sisteminin Etkinliğini ve Gelişimini Sağlamak
7. Söz konusu Yaklaşım ve Önceliklerimizi Kamuoyu ve Diğer Gruplarımızla Paylaşmak.

İletişim

EMF ELEKTROMANYETİK FREN VE KAV. SİS. LTD. ŞTİ       

Tel:        0(212) 671 47 77

Fax:       0(212) 671 47 26

Web:     www.emffren.com.tr

Mail:      emf@emffren.com.tr

Adres:  İOSB Metal-İş San. Sit. 12 Blok No7/9 Başakşehir/İstanbul

Hakkında

1989 Yılında İstanbul’da talaşlı imalat sektöründe otomat parçaların imalatı ile hizmete başlayan firmamız 1996 yılında şirketleşerek Kalite ve Müşteri taleplerini noksansız düzeyde karşılamayı kural edinerek yurt içi ve yurt dışı sanayisine hizmet vermektedir.

Firmamız 2004 yılı Mayıs ayında ISO 9001 Kalite Sistem Belgelendirme çalışmalarını tamamlamış ve BVQI ‘ dan belgeyi almıştır.

Firmamız CNC Torna CNC İşleme Merkezleri ile Otomotiv Endüstrisine metal parçalar üretmektedir. Son dönemde Roketsan Firmasına metal parçalar üreterek ülke Savunma Sanayiine katkı sağlamayı hedef edinmiştir.

MİSYONUMUZ

Otomat üretimi için müşterilerin istek ve beklentilerini en iyi şekilde tespit ederek ürün ve hizmetlerinden en yüksek tatmini sağlamasını temin etmektir. “Kalite kontrol edilmez, üretilir ve yönetilir” fikrinden hareketle kuruluşun uzun yıllardır parlayan kalite güvenilirliğinin, firma itibarının korunması ve devam ettirilmesi firmada çalışan herkesin görevidir. ENES OTOMAT olarak kalite yolculuğumuz, teknolojiyi etkin ve sürekli gelişme prensibi ile takip ederek yakalamak, kalitesizlik maliyetlerini düşüren ve karlılığı artıran bir anlayış olduğuna inanarak ve çevrenin korunmasının bilincinde olarak sektörümüzde lider kuruluş durumuna gelmek esastır.

VİZYONUMUZ

Otomat parçaları üretiminde dünya çapında rekabet edebilen ürünler üreterek sektöründe her zaman olduğu gibi öncü niteliğini devam ettirmek, tercih edilen, güvenilir, sözünde duran, yenilikçi, çözüm odaklı, izlenebilir bir firma olma özelliğini artırarak sürdürmektir

İletişim

ENES OTOMAT MAKİNE SAN. TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(216) 383 88 67

Fax:      

Web:     www.enesotomat.com.tr

Mail:      info@enesotomat.com.tr

Adres:  Bağdat Cad. Hızır Reis Sok. Tamçelik San. Sit. No:6/36 Cevizli Maltepe İstanbul

Hakkında

EnginSoft Turkey 2015 yılında Dr. Şadi Kopuz tarafından İtalyan ortağı Prof.Dr. Stefano Odorizzi (ve şirketi EnginSoft SpA) ile birlikte Teknopark İstanbul’da kurulmuştur. Mühendislik hizmetleri, Ar-Ge projeleri, mühendislik yazılımları satışı, teknik desteği ve teknik eğitimler alanlarında tamamen Türk çalışanlardan oluşan bir ekiple ve KOBİ statüsünde bir mühendislik firması olarak çalışmalarını yürütmektedir. Firmanın İstanbul ve Ankara’da ofisleri bulunmaktadır.

EnginSoft Turkey yürüttüğü çalışmalarda ağırlıklı olarak havacılık ve savunma sanayine hizmet vermektedir. Otomotiv ve beyaz eşya sektörleri firmanın hizmet verdiği diğer sektörlerdir. Firma Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM)’nın öneri ve destekleriyle Türkiye’den yurtdışına Offset projeleri kapsamında mühendislik ihracatı yapmaktadır. Şu an için bir yurtdışı firmasına yapılan ileri mühendislik çalışmaları ihracatının farklı firmalarla artarak gelişmesi planlanmaktadır. Hizmetler tamamen Türkiye’den ve Türk ekip tarafından verilmektedir. Firma yurtiçinde başta ASELSAN ve TAI olmak üzere savunma sanayimizin önde gelen ana yüklenicilerinin mühendislik çözüm ortağı olarak çalışmaktadır. Mühendislik hizmetlerinin önemli bir kısmını prototip imalatı dahil anahtar teslim mekanik tasarım projeleri oluşturmaktadır. Firma akustik tasarım ve analizler ile elektromanyetik tasarım ve analizler (EMI/EMC, RKA) alanlarında da hizmet vermektedir. Yapısal analizler, titreşim analizleri, dinamik analizler, yorulma analizleri, çoklu sistem dinamiği analizleri, çarpışma-patlama-sualtı patlama analizleri, ısıl analizler, akışkanlar dinamiği analizleri başta olmak üzere ileri mühendislik analizleri alanı da firmanın uzmanlık ve hizmet alanlarından bir diğeridir. EnginSoft Turkey, seçkin firmaların Ar-Ge, Ür-Ge ve tasarım bölümlerine ileri mühendislik hizmetleri (mekanik tasarımlar ve imalat, akustik tasarım, yapısal ve termal analizler, dinamik analizler, elektromanyetik tasarım ve analiz, sistem modelleme-kontrol ve akışkanlar mekaniği) sunmasıyla beraber, tüm bu süreçlerdeki simülasyonlarda doğru, güvenilir sonuç ve geri bildirim almasıyla müşteri memnuniyetini yüksek seviyede tutmaktadır. Ar-Ge maliyetini ve süreyi azaltarak firmalara uzun süreli avantaj sağlamaktadır.

Ülkemizin önde gelen kuruluşlarının mühendislik çözüm ortağı olarak çalışmanın yanında firma kendi Ar-Ge projelerini de yürütmektedir. Bu projeleri tek başına veya ortaklı olarak yapmaktadır. Milli ve yerli susturucu tasarımı yazılımının geliştirilmesi, hidroakustik ve torpido tasarımı firmanın üzerinde çalışmalar yürüttüğü Ar-Ge konularının ana hatlarıdır. Bu projeleri TÜBİTAK TEYDEB ve/veya KOSGEB tarafından desteklenmektedir. EnginSoft Turkey aynı zamanda AB (H2020) projelerinde yer almak için ön çalışmalarını da yürütmektedir.

İletişim

ENGİNSOFT TİC. LTD. ŞTİ.            

Tel:        0(216) 504 11 53

Fax:       0(216) 504 11 54

Web:     www.enginsoft.com

Mail:      info.tr@enginsoft.com

Adres:  Teknopark Bulvarı Sanayii Mah. No:1/1A 311  34906 Pendik İstanbul

Hakkında

Yapı boyaları su ve ısı izolasyonu konularında sektörde 15 yıldır faaliyet gösteren uzman ekibimiz en son teknoloji ve kalite standartlarını yapı koruma sistemlerine kazandırmak için 2002 yılıbaşında E-Poli Kolloidal Boya Kimya ve Temizlik Ürünleri.ltd.Şti. unvanı altında kurulmuştur. E-POLİ Kolloidal Boya Kimya ve Tem.Ür.San.Tic.Ltd.Şti.” Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark yerleşkesinde İleri sol-jel tekniği ile yalıtım amaçlı yeni  bir  nanojel (Aepojel) pilot üretimi ve keçe formunda termojel üretmeyi başarmıştır.

Yalıtım sektöründe ileri teknolojisinin hızlı gelişimine paralel olarak  gurup firmalarıyla sektöründe ihtiyaçlarının karşılanması  için Ar-Ge, Ür-Ge  de sonuç odaklı bir yapı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

İletişim

E-POLİ KOLLOİDAL BOYA KİMYA VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(212) 671 89 54

Fax:       0(212) 671 89 55

Web:     www.epoliboya.com

Mail:      info@epoli.com

Adres:  YTÜ Teknopark İkitelli Yerleşkesi  No:1/224 İOSB Mah. Başakşehir-İstanbul

Hakkında

Er Döküm Makina Sanayi 1974 senesinde Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ertan Cüceloğlu tarafından İstanbul Kartal’da kurulmuş olup,2014 yılı aralık ayından beri İstanbul Tuzla bölgesinde 4.000 m² si kapalı olmak üzere toplam 5.000m² alanda; üretim sürecini devam ettirmektedir. Er Döküm Makina Sanayi’nin ürünlerinin pazarlama ve satış faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla, 1993 senesinde Er Döküm Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur. İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası’na kayıtlı olan firmamız 1998 yılından beri TSE İmalat Yeterlilik Belgesi’ne, 1996 yılından beri ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi’ne, 2005 yılından beri ISO/TS 16949 Kalite Sistem Belgesi’ne, 2006 yılından beri de ISO 14001 Çevre Belgesi’ne sahiptir. Ülkemizin güzide sanayi kuruluşlarından olan Koç Holding ( A gurubu), Mercedes Benz ( A gurubu),Kale Oto Radyatör (A gurubu) gibi çalıştığı firmaların kalite sistem ve proses denetimleri neticesinde de imalat ve kalite sistem yeterliliğini almıştır. Otomotiv sanayinde Ford Otosan, Mercedes Benz, Evobus, Otokar, Türk Traktör, Kale Radyatör’ün; elektrik sanayinde Arçelik, Siemens, Philips’in; savunma sanayinde FNSS, Nurol Makine, 1010 Ordu Donatım’ın seri imalat siparişlerini karşılamakta; muhtelif zamanlarda da madencilik, tekstil ve inşaat sektörlerine hizmet vermektedir. Bugüne kadar binlerce çeşit parça imalatını KİT, askeriye ve özel sektöre başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca Almanya, İspanya, Fransa, İngiltere ve İtalya’daki çeşitli sektörlerde kullanılan alüminyum döküm finish parça ihracatı firmamız tarafından direkt yapılmaktadır. Döküm sonrası çapak alma, kumlama, yıkama, polisaj, emprenye ve ısıl işlem proseslerini uygulamaktadır. Sızdırmazlık testi,penetrant (çatlak testi) ve girdi kontrol testleri ( spektrometre,kum analiz,sertlik ölçme cihazları) firmamız laboratuvarlarında başarı ile yapılmaktadır. Kuruluşumuz % 100 sızdırmaz ve 220 bar basınçta dayanıklı 50 gr’dan 500 kg’a kadar ağırlıkta parça üretebilecek kapasitedir. Müşterilerimizle, tedarikçilerimizle ve firma içi haberleşmede elektronik haberleşme araçları kullanılmaktadır. Kuruluşumuz tedarikçilerimiz ile birlikte tüm işlemleri tamamlanmış durumda mamul parça imal edebilecek yeterliktedir. Yabancı ve yerli sanayine istenilen standartta parça üretebilecek kapasiteye sahip olan firmamız en iyi hizmeti vermek için tüm çalışanları ile beraber sorumluluğun bilincindedir.

İletişim

ER DÖKÜM MAK. SAN. VE TİCARET A.Ş.

Tel:        0(216) 377 09 50

Fax:       0(216) 377 01 47

Web:     www.erdokum.com

Mail:      erdokum@erdokum.com

Adres:  İstanbul Deri Org. San. Bölg. Fikse Cad. No:20 Tuzla İstanbul

Hakkında

ERBAY Soğutma ve Isıtma Cihazları San. Ve Tic. Ltd. Şti. 1987 yılında İstanbul’da kuruldu. Soğutma, Klima, Havalandırma ve Isıtma cihazları üreten Erbay, güçlü mühendislik alt yapısı, yüksek teknolojiye sahip üretim hattı ve Ar – Ge olanakları ile sistem bazında çözümler geliştirebilmektedir.

Üretim programında yer alan Hava Soğutmalı Kondenserli Soğuk Su Üretici Gruplar, Doğal Soğutma (Free Cooling) Entegreli Soğuk Su Üretici Gruplar, Tuzlu Su / Deniz Suyu Soğutucu Gruplar, Su Soğutmalı Kondenserli Soğuk Su Üretici Gruplar, Shell & Tube Evaporatör ve Kondenserler, Deniz Suyu Kondenserleri, Klima Santralleri,  Fan Coiller, Kapalı Devre Su Soğutma Kuleleri, Aksiyal Fanlı Su Soğutma Kuleleri, Radyal Fanlı Su Soğutma Kuleleri, Aksiyal Fanlı Sıcak Hava Apareyleri ve Radyal Fanlı Sıcak Hava Apareyleri; ihtiyaca uygun “teknoloji + verim + fiyat + sorunsuz ve kullanıcı dostu işletme” faktörlerinin optimizasyonu ile üretilir, işletmeye alınır. ERBAY, sanayi prosesleri, büyük kapasitelerde endüstriyel soğutma – klima tesisleri başta olmak üzere, ticari yapılar ve konutların soğutma, havalandırma, ısıtma gereksinimlerinin konfor / hijyen / enerji ekonomisi taleplerini karşılamaya yönelik cihaz ve hizmet üretiminde geniş bir referans listesine sahiptir.

Dünyadaki teknolojik gelişmelere paralel, “sürdürülebilir gelişme” ilkesi ile üretim teknolojilerine ve kalite yönetimi, uluslararası sertifikasyonlara yatırım yapan ERBAY, özellikle soğutma sektörünün ana ürünlerinden olan Shell & Tube Tip Evaporatör, Su Soğutmalı Kondenser ve Deniz Suyu Kondenserlerini nümerik kontrollü tezgâhlarla dünyadaki son teknoloji ile Türkiye’de imal eden ilk kuruluştur. “Kaliteli üretim, akılcı çözüm” sloganı kendine ilke edinen, yurt içinde olduğu kadar, yurt dışında da ürün ve hizmetleri ile “müşteri memnuniyeti” sağlayan ERBAY, EN ISO 9001:2008, CE, GOST ve TSEK sertifikalarına sahiptir.

İletişim

ERBAY SOĞUTMA ISITMA CİHAZLARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(212) 623 24 96

Fax:       0(212) 623 24 92

Web:     www.erbay.com.tr

Mail:      erbay@erbay.com.tr

Adres:  "Sanayi Mahallesi, ISISO Sanayi

Sitesi 17.Yol Sokak S1 Blok No:14 34517 Esenyurt – Istanbul "

Hakkında

1954 yılında başlayan küçük bir imalathane olarak başladığımız serüvenimiz gelişen teknoloji ile cam üreten firmamız, sektörümüzdeki gelişmeleri yakından takip ederek, şirketimizin başarısını ve ürünlerimizin kalitesini etkileyen tüm süreçleri sürekli olarak iyileştirmek, müşterilerimizin
gereksinimlerini zaman – fiyat – kalite yönünden en uygun koşullarda karşılayarak verimliliğimizi üst düzeye çıkartmak, taahhütlerimizin memnuniyetini sağlamaktadır.
Bizim sermayemiz; bilgi birikimimiz ve deneyimimizdir. Teknik kaynaklarımız ve yüksek motivasyonlu çalışanlarımızdır. Bizim öncelikli amacımız, karşılıklı kazanç olan uzun süreli iş ilişkileri kurmak ve çevre ile uyumlu üretim için çaba sarf etmektir.
Gaziantep’te ki işletmemiz 2500 m² kapalı alan üzerine kurulmuş olup. Cam işleme makinalar ile estetik ve kalite kaygısına son veren, projelere çözüm üreten ve yenilikler getiren tarafımız ile her yönde hizmet kalitemizi en üst seviyeye getirmeye devam edecektir.
Sektörde; kalite, güvenirlik, eğitim ve teknolojik yeniliklerin kullanılması konularında öncülük etmek. 64 yıllık tecrübesi ile Türkiye’nin 81 iline hizmet verebilen firmayla birlikte; ağırlıklı olarak; ”lamine camları”, ”güvenlik camları” , “kurşungeçirmez camlar ” yangına dayanıklı camlar’ imal ettiğimiz güvenlik camlarımız Avrupa standartlarına uygun biçinde üretimi yapılmaktadır.

İletişim

ERDEM CAM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.         

Tel:        0(342) 321 71 88

Fax:       0(342) 321 23 42

Web:     www.erdemcam.com.tr

Mail:      yener@erdemcam.com.tr

Adres:  1. Organize Sanayi Bölgesi 83102 Nlu Cadde No:24   Şehitkamil / Gaziantep

Hakkında

Güncelleniyor.

İletişim

ERGİNER SERAMİK SAN. VE TİC. A.Ş.       

Tel:        0(212) 612 70 30

Fax:       0(212) 567 29 21

Web:     www.erginer.com.tr

Mail:      info@erginer.com.tr

Adres:  "Orta Mah. Gazi Yüzbaşı Ömer BULU Cad. Canayakın Sit.

A Blok No:13/A Bayrampaşa-İstanbul"

Hakkında

Türkiye’nin konusunda en eski firmalarından biri olan Erkekoğlu Pres, 50 Yılı aşkın bir süredir imalat yapmaktadır. İstanbul Tuzla Anadolu Yakası OSB. de yer alan fabrikasında mekanik preslerin tasarımı, imalatı, satışı ve satış sonrası servis hizmetlerini vermektedir.
Firmamızın ürün portföyünü;
30 Tondan 315 Tona Kadar C Tipi Eksantrik Presler
100 Tondan 800 Tona Kadar H Tipi Eksantrik Presler
100 Tondan 300 Tona Kadar H Tipi Yüksek Hızlı Presler
Hava Kavrama Ve Fren Kombinasyonları
Özel Üretim Presler bağlamında; Transfer Presleri, Kalibrasyon Presleri, D Tipi Presler, O Tipi Presler, İspanyolet Presleri olarak sayabiliriz.
ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemine sahip olan ve bünyesinde titizlikle uygulayan firmamız, ürünlerine CE belgesi alarak uluslararası standartlarda üretim ve güvenlik kalitesine ulaşmıştır. Ürünlerimiz, endüstride en çok tercih edilen en iyi marka firmaların mekanik, elektrik ve elektronik malzemelerini kullanarak, yüksek hassasiyetle imal etmektedir.

İletişim

ERKEKOĞLU PRES MAKİNE SAN. VE PAZ. TİC. LTD. ŞTİ.   

Tel:        0(216) 593 33 93

Fax:       0(216) 593 33 90

Web:     www.erkekoglu.com.tr

Mail:      erkekoglu@erkekoglu.com.tr

Adres:  "İstanbul Anadolu Yakası

Organize Sanayi Bölgesi  6.Sokak No:5  34953 - Tuzla - İstanbul "

Hakkında

1965 yılından bu yana, Sac İşleme Makineleri sektörüne güçlü AR-GE yapılanması ile yön veren, 80.000 m2’lik modern üretim tesislerinde, 800 kişilik kalifiye ekibiyle verimli çalışmayı esas alarak, kullanıcılarına kaliteli ve yüksek teknolojiye sahip makineler üreten ERMAKSAN, yarım asrı aşan deneyimiyle sektörün en güçlü kuruluşları arasında yer almaktadır.

İleri teknolojiye sahip, hassas ve en yeni CNC tezgâhlarla donatılmış ERMAKSAN ana fabrikası, uzman mühendisler gözetiminde, yıllık 3.000 adet sac işleme makinesi üretme ve inovatif ürünler geliştirme kapasitesine sahiptir.

ERMAKSAN’ın özgün tasarımları ve üretim teknolojileri; dünya ölçeğinde 6 kıtada, 90’dan fazla ülkede, güçlü teknik servise sahip seçkin bayilerimiz tarafından, ‘kalite’ ve ‘güven’ öncelikleriyle başarılı şekilde temsil edilmektedir.

Misyon; ERMAKSAN olarak, dünyada ve ülkemizde stratejik öneme sahip olan makine imalat sektöründe, müşteri beklentilerini sürekli izleyerek, ileri teknolojiye sahip, katma değeri yüksek, çevreye saygılı ve enerji tasarruflu makineler tasarlayıp üretmek ve kullanıma sunmak misyonuyla hareket ediyoruz.

Kaynaklarımızı etkin kullanarak sürdürülebilir büyümeyi hedef alıp, kurumsal yönetim anlayışı ile müşteri memnuniyetini, çalışanların refahını, ortakların karlılığını gözetmek, etik değerlere bağlı çalışarak da ERMAKSAN’ı geleceğe taşımak amacındayız.

Vizyon; Sac işleme makineleri sektöründe, yenilikçilik yaklaşım ile 2023 yılına kadar dünyada ilk 5 firma arasında yer almak vizyonuyla hareket ederken; bugüne kadar olduğu gibi ilerleyen süreçlerde de insana, teknolojiye ve çevreye yönelik yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürerek, toplumla bütünleşen kimliğimize uygun hareket etmeyi en önemli hedeflerimiz arasında belirledik.

Global düzeyde, ‘Türk Makine sektörünün lokomotifi’ rolümüzü, etkin ve sürdürülebilirliği olan başarılarla destekleyerek, ülkemiz ve tüm insanlık adına yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

İletişim

ERMAKSAN MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.   

Tel:        0(224) 294 75 00

Fax:       0(224) 294 75 00

Web:     www.ermaksan.com.tr

Mail:      yisatis@ermaksan.com.tr

Adres:  Işık Tepe, Lacivert Cd. No:6 Nilüfer - Bursa

Hakkında

Eroğlu Fittings Firması çelik boru bağlantı elemanları tesisat ve yan sanayii sektöründeki faaliyetlerine 1985 yılında başlamış ve kurulduğu tarihten itibaren müşteri odaklı çalışma anlayışı, sektördeki ilkeli duruşu ve kaliteye verdiği önem sayesinde kısa zamanda kendi alanında ülkemizin önemli firmaları arasında yerini almıştır.

Firmamız sektördeki 25 yılı aşkın tecrübesinin yanı sıra işine duyduğu amatör ruhu ve heyecanı kaybetmeyerek sürekli yeni teknolojileri takip eden, yeni ürünler geliştirerek ürün çeşitliliğini arttıran , müşteri istek ve ihtiyaçları doğrultusunda özel üretimler yapan ekibimiz sayesinde hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarda kendisine önemli bir yer edinmiştir.

Faaliyet ve uzmanlık alanımız özellikle 1/2” den 24” e kadar ANSI / DIN / EN ve diğer dünya standartlarına göre üretililmiş çelik boru bağlantı elemanları – dirsek , te, redüksiyon, kep, kaynak boyunlu flanş,düz flanş, slip on flanş, branşman ünitesi, kruva, manşon ve bunların yanı sıra yan sanayii ve tesisat alanındaki özel imalatlarımız dır.

Ürün kalitemiz TSE, TSEK ve ISO 9001 kalite belgelerimizle de onaylanmış ve bunun yanı sıra hem iç pazarda hem de dış pazarda çalıştığımız uluslar arası petrol ve doğal gaz firmaları referansımız olmuştur.

İletişim

EROĞLU BORU BAĞLANTI ELEMANLARI - ZEYNAL EROĞLU           

Tel:        0(216) 364 39 41

Fax:       0(216) 314 72 30

Web:     www.eroglufittings.com

Mail:      eroglu@eroglufittings.com

Adres:  Esenkent Mah. Barajyolu Cad. Karakaş Sok. No: 36 Ümraniye-İstanbul

Hakkında

1997 yılında kurulan ERTUĞ A.Ş. Gebze’ de bulunan 14.152 metrekarelik fabrikasında kurumsal kimlik uygulamaları, ATM kabinleri, benzin istasyonları, kiosk, cephe giydirme işleri yapmaktadır. 2007 yılından itibaren Doğu Akdeniz’de ilk ve hala tek kit tekne proje ve imalatlarını yapmaya başlamıştır. 2013 yılında başarı ile tamamladığı Modüler Alüminyum Yelkenli Direkleri Ar-Ge2 si sonrası CNC tezgahlarda yaptığı ürünlerin ihracatına başlamıştır. 2016 yılında SAHA üyesi olmuştur. Bu tarihten itibaren stanchion imalatları, kokpit camı imalatı ve insansız araç ARGE çalışmalarına başlayarak savunma ve havacılık sektörüne adım atmıştır.

İletişim

ERTUĞ REKLAM SAN. VE TİC. A.Ş.            

Tel:        0(262) 759 17 50

Fax:       0(262) 759 17 60

Web:     www.ertug.com.tr

Mail:      info@ertug.com.tr

Adres:  DOSB3. Kısım 3005 Sok.No:9 Gebze-Kocaeli

Hakkında

Esit Elektronik 1980 yılında tartı indikatörü tasarımı ve üretimi yaparak faaliyet başlamış olup, 1989’da yük hücresi tasarımı ve üretimini de ürün gamına eklemiştir. Zaman içerisinde statik, dinamik ve otomatik tartı aletlerini de ürün gamına ekleyen Esit Elektronik, 90’lı yıllarda ülke sanayimizde otomasyona geçişin liderlerinden olmuştur.

Halihazırda İstanbul-Çekmeköy ve Sakarya-Hendek’teki iki fabrikasında yük hücreleri, tartı indikatörleri ve kontrolörleri, kantar ve basküller ve otomatik tartı aletleri üretiminin yanısıra, kuvvet testine yönelik çeşitli test ve kalibrasyon cihazları tasarlamakta ve üretmektedir. Bu ürünlerin yanısıra Tübitak’ın akışkanlar mekaniği laboratuarı ve Ulusal Metroloji Enstitüsü’nin ağırlık laboratuvarı Esit tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.

Aynı zamanda Bakanlık onaylı bir ARGE merkezi de olan Esit Elektronik, Tesid (Türkiye Elektronik Sanayicileri Derneği) tarafından en son 2017 yılı için olmak üzere birkaç kez ödüle layık görülen inovatif ve yük teknoloji gerektiren ürünler tasarlamaktadır.

İletişim

ESİT ELEKTRONİK SİSTEMLER İMALAT VE TİCARET LTD. ŞTİ.          

Tel:        0(216) 585 18 18

Fax:       0(216) 585 18 19

Web:     www.esit.com.tr

Mail:      esit@esit.com.tr

Adres:  Nişantepe Mah. Gelin Çiçeği Sok. No:36 Çekmeköy İstanbul

Hakkında

Kuruluş Amaçları

Mazbut vakıfların vakfiyelerinde yazılı eğitim hizmetlerini yerine getirmek.
Ülkemizin ve milletimizin geleneksel birikimini çağdaş bilgiyi ve teknikleri kullanarak belirlemek, değerlendirmek ve yeniden yorumlamak.
Araştırma ve inceleme yoluyla elde edilen sonuçları bilim dünyasıyla ve toplumla paylaşmak.
Üniversitemizin ilgili bölümlerinde yetişecek genç, donanımlı ve uzman teknik elemanlar ile vakıfların ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü oluşturmak.
Bu değerleri koruyup yaşatarak ülkemizin ve insanlığın kültürel mirasına katkıda bulunmak
Vizyon

Vizyonumuz ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel çalışmalar ışığında sağlam ve yenilikçi, bilgiye açık, özgürlükçü, uluslararası akademik bir kurum olmaktır.Misyon

İnsan, toplum ve din bilimleri ile sanat, eğitim ve teknoloji alanlarında ulusal ve uluslararası eğitim ve araştırma yapmak, kültürel ve sosyal açıdan donanımlı, geleneksel değerleri çağdaş bilgi ile sentezlemiş, nitelikli ve girişimci bireyler yetiştirmek, medeniyet değerlerimiz ışığında bilim dünyasına özgün katkılar sağlamaktır

İletişim

FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ   

Tel:        0(212) 521 81 00

Fax:       0(212) 521 84 84

Web:     www.fsm.edu.tr

Mail:      fsm@fsm.edu.tr

Adres:  Zeyrek Mah. Büyükkaraman Cd. No 53 Fatih/İSTANBUL

Hakkında

1989 yılından bu yana  faaliyetlerini sürdüren Femsan, üretime Fırçalı Doğru Akım (DC) Motorları ile başlamıştır. Zaman içerisinde Sabik Mıknatıslı (PM) ve Fırçasız Servo (BLDC) Motorları da üretim ailesine dahil olmuşlardır.

Femsan, endüstriyel alanda edindiği deneyim ve bilgi birikimini Savunma Sanayisinde yürütülen yerlileştirme çalışmalarının hizmetine sunmuştur. Bu sayede ülkemiz için kritik öneme haiz olan Servo Motorlar konusunda yurtdışı bağımlılığı ortadan kalkmıştır.

Günümüz itibariyle Femnsan sadece kompenent bazlı DC ve Servo Motor üretici değil, bu ürünlerin farklı uygulama alanlarındaki gereksinimlerini karşılayabilecek tasarım ve analiz faaliyetlerini de yürütmektedir. Tüm bunlara ek olarak Savunma Sanayi firmalarının alt-sistem ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik komple çözümler de Femsan tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

Sektörün önemli aktörlerinden gelen talepler doğrultusunda yine kritik önemdeki alternatörler,   hareketlendiriciler (aktüatör) ve muhtelif kontrol üniteleri yine Femsan tarafından tasarlanıp üretilerek Türk Savunma Sanayisinin kullanımına sunulmuştur.

İletişim

FEMSAN ELEKTRİK MOTORLARI SAN. VE TİC. A.Ş.             

Tel:        0(216) 378 88 88

Fax:       0(216) 482 50 52

Web:     www.femsan.com

Mail:      bilgi@femsan.com

Adres:  Harmandere Mah., Şehit Mehmet Güney sok., No:11, 34912 Kurtköy-Pendik-İstanbul

Hakkında

1964 yılından itibaren imalat ve birçok sektör için çeşitli yüzey işlem makine malzemeleri ve aşındırıcıları sağlayan Fetaş Metalurji sektöründe lider bir Türk şirketidir.

Türkiye’ de ve yurtdışında bulunan müşterilerimize en uygun şartlarda temin edilmek üzere tüm abrasiv çeşitleri firmamızda geniş stoklarla mevcuttur.

Firmamızda yüzey işlem makineleri ve sarf malzemeleri konusunda önde gelen firmaların ürünlerini çok geniş alternatiflerle bulabilirsiniz.

Firmamız bünyesinde kurulu Kumlama, Shot Peening ve Vibrasyon Tesislerimizle müşterilerimize fason hizmeti vermekteyiz.

Firmamız FAA onaylı ve sertifikalı olarak Kumlama, Shot Peening ve Vibrasyon Eğitim Seminerleri vermektedir.

Tüm çalışanlarımız, müşterilerimizin teknik talep ve ekonomik ihtiyaçları doğrultusunda tam uyumlu sonuçları vermek üzere odaklanmıştır.

İletişim

FETAŞ İÇ VE DIŞ TİC. SAN. A.Ş.   

Tel:        0(216) 364 90 47

Fax:       0(216) 364 34 01

Web:     www.fetasmetalurji.com

Mail:      info@fetasmetalurji.com

Adres:  "IMES Sanayi Sitesi D Blok

404.Sokak No:4 34775 Y.Dudullu / Ümraniye / Istanbul"

Hakkında

FGİ Kapı ve Yükleme Teknolojileri A.Ş. çalışmış olduğu alanlarda danışmanlık, projelendirme, uygulama ve servis hizmetleri sunmaktadır. Sektörünün Avrupa’nın en modern üretim tesislerinden biri olan Sakarya’daki tesisinde Alman Novoferm şirketinin Türkiye’deki yerel üretim merkezi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda GfA Elektromaten Türkiye mümessili olan FGİ, kendi ürettiği kapılarda GfA Motorları ve Komuta Panelleri kullanması yanı sıra GfA Elektromaten Tahrik çözümlerini uygulayıcılara ve nihai müşterilere pazarlamaktadır. Sektöründe öncü ve konusunda deneyimli olan FGİ Kapı ve Yükleme Teknolojileri ürünleri ile sanayi tesisleri, hangarlar, lojistik merkezleri, depolar kamu binalarına hizmet etmektedir.

İletişim

FGİ KAPI VE YÜKLEME TEKNO A.Ş.           

Tel:        0(264) 276 99 09

Fax:       0(264) 276 99 10

Web:     www.fgi.com.tr

Mail:      fgi@fgi.com.tr

Adres:  Nakışlar  Mahallesi D:100 Yanyol Caddesi No:261 54200 Erenler Sakarya

Hakkında

FİGES, 1990 yılında Dr. Tarık ÖĞÜT tarafından kurulmuş, ileri mühendislik çözümleri sunan bir mühendislik şirketidir. FİGES’in, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ve Bursa’da ofisleri bulunmaktadır. FİGES, 20 yılı aşkın kanıtlanmış tecrübesi, yüzde 100 yerli sermayesi ile başta Savunma ve Havacılık Sanayi, Otomotiv, Makine Sanayi ve Beyaz Eşya sektörlerine hizmet sunmakta olup,  ülkemizde Ar-Ge çalışmaları yapılan neredeyse tüm sektörlerde referans sahibidir.

FİGES, ulusal ve uluslararası firmaların Ar-Ge ve Ür-Ge bölümlerine ileri mühendislik ve proje hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarında kullanılan yazılım ve donanım ürünlerinin pazarlama ve satış hizmetlerini de vermektedir. FİGES’in temel iş kolları özetle, ileri mühendislik hizmetleri, danışmanlık, mühendislik eğitim hizmetleri ve yazılım-donanım satışı şeklindedir. Firmamız, dünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımı ANSYS’in temsilciliğini kuruluşundan bu yana yürütmekte olup, ayrıca MATLAB&Simulink’in Türkiye’deki dağıtıcılığını da 2001 yılından bu yana sürdürmektedir.

Firmamızın sunduğu hizmetler, başlıca, Mekanik Tasarım ve Prototip Üretimi, Anahtar Teslimi Mekatronik Sistem Tasarımı ve Üretimi (Test ve HIL sistemleri), Sonlu Elemanlar Analizleri (statik yapısal analizler; yorulma, titreşim, patlama, düşme, devrilme, çarpma benzetimleri; ısıl analizler; akışkanlar dinamiği analizleri; elektromanyetik analizler ve akustik analizler), Model Tabanlı Sistem Simülasyonları ve Müşteriye Özel Teknik Yazılım Geliştirilmesi alanlarını kapsamaktadır. Toplamda 100 kişi civarında çalışanımız, %10’u doktoralı, %60’ı ise yüksek lisanslı yetmişi aşkın mühendisten oluşan kadromuzla hizmet vermekteyiz.

FİGES, ofis ve personel olarak, MİLLİ ve NATO Gizlilik Dereceli Tesis Güvenlik Belgesi’ne ve ISO 9001:2008 sertifikasına sahiptir. FİGES’in ayrıca TURQUALITY® Yetkilendirilmiş Danışman Firma unvanı bulunmaktadır. FİGES, Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) ve Taşıt Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD)’nde asil üye konumundadır. Kurucumuz ve yönetim kurulu başkanımız Dr. Tarık ÖĞÜT, TAYSAD yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.

FİGES, ileri mühendislik hizmetleri alanında dünya çapında bir firma olmayı kendisine ülkü edinmiştir.

İletişim

FİGES A.Ş           

Tel:        0(312) 504 54 00

Fax:       0(312) 504 53 40

Web:     www.figes.com.tr

Mail:      info@figes.com.tr

Adres:  Malıköy Mah Başkent OSB Başkent Bulvarı No:80 Sincan Ankara

Hakkında

FLORAN KİMYA olarak temel ilkemiz, kalite standartlarına uygun kimyasallar üreterek, müşteri memnuniyeti odaklı yaratıcı ve yenilikçi bir felsefe ile FLORAN KİMYA markasının güvenilirliğini sürdürmektir.

Bu ilke doğrultusunda; çevreye ve topluma karşı sahip olduğumuz sorumluluğun bilinci içinde müşteri beklentileri ve ihtiyaçlarını sağlayarak, teknik destek ve satış sonrası hizmet sunarak, kalite açısından lider bir kuruluş olma yolunda ilerliyoruz.

Bu doğrultuda, yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımları özendirerek, nitelikli ekibimizle, pazarın beklentilerini karşılayan ürün çeşitliliğini elde etmek için çalışıyoruz.

Yeni ürün geliştirmeye yönelik inovatif çalışmaların yanı sıra, müşterilerimizin satış sonrası geri bildirimlerini değerlendirerek, mevcut ürünlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak için de Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak adına üretimin tüm süreçlerinde olumsuz çevresel etkileri azaltmaya yönelik önlemleri alıyoruz.

İletişim

FLORAN KİMYA VE MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.  

Tel:        0(537) 060 12 34

Fax:       -

Web:     www.florankimya.com

Mail:      info@florankimya.com

Adres:  6790. sk. No: 3/5 Çiğli / İzmir

Hakkında

Güncelleniyor.

İletişim

"FMC HİDROLİK SİS. OTOMAK. SAN. VE TİC.

LTD. ŞTİ. "          

Tel:        0(332) 239 01 51

Fax:       0(332) 239 01 54

Web:     www.fmc.com.tr

Mail:      "info@fmc.com.tr

muhasebe@fmc.com.tr"

Adres:  Konya OSB Ulukavak Sok.No:5 Selçuklu-Konya

Hakkında

Frigo Mekanik A.Ş. 1989 yılından bu yana endüstriyel soğutma sistemleri konusunda faaliyet göstermekte olup; müşterilerinin isteklerini göz önüne alarak, ihtiyaçlarına en iyi cevabı verecek, her bir kullanıma özel olarak tasarlanan, anahtar teslimi soğutma sistemi projeleri sunmaktadır.

Frigo Mekanik, çalışanlarının sahip olduğu bilgi, beceri ve deneyimleri ile yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğu soğutma projeleriyle sektördeki lider konumunu her geçen gün güçlendirmektedir. Yaptığı işleri tasarlarken; kalite, uygun fiyat ve verimliliği birlikte düşünerek, düşük enerji sarfiyatı sağlayan, sorunsuz işleyen ve minimum bakım maliyetleri içeren son teknoloji ürünleri sistemlerinde kullanmaktadır.

Kalite standartlarını her zaman en üst düzeyde tutan Frigo Mekanik; ulusal, uluslararası standartlara ve yasal şartlara uygun yüksek kaliteli mal ve hizmetler üretmektedir. Yaptığı projelerde doğa dostu sistemler inşa ederek, çevreyi korur. Sektördeki teknolojik yenilikleri dünya ile eş zamanlı olarak takip ederek müşterilerine sunmaktadır. Bu konuda gerekli tüm kalite kriterlerini ve yasal gereklilikleri yerine getirerek ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasına sahip, sektöründe öncü kuruluşlardan biridir.

İletişim

FRİGO MEKANİK İNŞ. TES. VE TAAH. SAN. VE TİC. A.Ş.    

Tel:        0(212) 623 20 34

Fax:       0(212) 623 21 70

Web:     www.frigomekanik.com

Mail:      info@frigomekanik.com

Adres:  Orhan Gazi Mah. 15. Yol Sok. No:37  34538 Esenyurt-İstanbul

Hakkında

Güncelleniyor.

İletişim

FRİTERM TERMİK CİHAZLAR SAN. VE TİC. A.Ş.    

Tel:        0(216) 394 12 82

Fax:       0(216) 394 12 87

Web:     www.friterm.com

Mail:      info@friterm.com

Adres:  İstanbul Deri Org. San. Böl. Dilek Sok. No:10-12 Özel Parsel 34957 Tuzla İstanbul

Hakkında

FZK bünyesinde toplam iki adet Ar-Ge merkezi bulunmaktadır. Birinci Ar-Ge merkezi, Fikssan Fikstür Sanayii bünyesinde iki yıldır faaliyet göstererek, Otomotiv, Raylı Sistemler, Makine ve Ekipmanlar üzerine Ar-Ge faaliyetleri yürütmektedir.

İkinci Ar-Ge merkezi ise Savunma ve Havacılık Sanayileri sektörlerinde Ar-Ge faaliyetleri yürütmektedir.

İki Ar-Ge merkezinde çalışan toplam personel  sayısı 107 kişidir. 2018 sonunda bu sayının 157 kişiye çıkması planlanmaktadır. İki merkezde aktif olarak yerlileştirme ve millileştirme çalışmaları yanı sıra verimlilik, yalın üretim üzerine de çalışmalar yürütülmektedir. Bu merkezlerde ürün geliştirme çalışmaları beraberinde kompleks üretim sistemleri çalışmaları da yürütülmektedir.

Ar-Ge merkezlerimiz bulunduğu lokasyona yakın üniversiteler ile de işbirliği halinde çalışmalarına devam etmektedir. Modern 3D tasarım, analiz ve hızlı prototipleme atölyeleri ile yurt içi ve yurt dışı önemli projelere imza atmıştır.

İletişim

FZK MÜHENDİSLİK VE SINAİ YATIRIM A.Ş.           

Tel:        0(262) 751 07 58

Fax:       0(262) 751 03 72

Web:     www.FZK.COM.TR

Mail:      EANLAS@FZK.COM.TR

Adres:  GOSB İhsan Dede Cd. 400 sk. No:416-1 GEBZE-KOCAELİ