SAHA İstanbul Üyeler

Daha milli savunma sanayi için bütün yeteneklerimiz ile firmalarımızın yanında yer alarak savunma sanayimizi ileri teknolojiler üretebilen konuma taşımak için faaliyetlerimize duraksamadan devam edeceğiz.
Hakkında

AAES İleri Mühendislik; havacılık ve savunma sanayi kurum ve kuruluşlarına; mühendislik, tasarım, üretim, teknoloji ve tedarik hizmetleri vermek amacıyla Ankara’da kurulan uluslararası bir firmadır.

Kurumlar, günümüzün rekabet şartları içinde iş hedefleri ve misyonlarına daha hızlı bir şekilde ulaşmak zorundalar. AAES, verdiği mühendislik ve Operasyonel hizmetleriyle, kurum ve kuruluşların program ve maliyet faaliyetlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olurken, mühendislik danışmanlık hizmetleri ile kurumun, stratejik uyum içinde düşük efor sarf ederek verimliliğini arttırmasını sağlamaktadır. AAES’ in güçlü teknolojik danışmanlık hizmetleri; güvenlik, sistem geliştirme ve inovasyon ihtiyaçlarına etkin çözümler getirmekte ve lider tedarik zinciri ile tedarik kaynaklarını somutlaştırıp, sürekliliğini sağlanarak maliyet azaltma çabalarını gerçekleştirmektedir. Gereksinim duyulan çözümler konusunda sahip olduğu teknolojik bilgi, uluslararası deneyim ve uzman kadrosuyla, müşterilerinin hedeflerini benimseyerek, bu hedeflere motivasyon ve sonuç odaklı bir yapı ile ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

Tasarım ve üretim sektöründeki derin teknik bilgi ve tecrübelerini Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde ki lider kurum ve kuruluşlarla paylaşan AAES, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en güvenilir profesyonel sistem mühendisliği ve tedarik hizmeti sunan şirketi olmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda, müşterileri ile sürdürülebilir bir hizmet tedariki konusunda karşılıklı olarak güvene dayalı uzun soluklu ilişkiler tesis ederek, tüm dünyada ki seçkin pazarlarda başı çeken bir konuma yükselmeyi hedeflemektedir. AAES, yeniliğe açık yapısı ve kalifiye personel kadrosuyla, yeni projelerin ve insan odaklı yatırımların çözüm ortağı olmaya devam edecektir.

İletişim

AAES İLERİ MÜH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Tel:        0(312) 394 82 84

Fax:       0(312) 394 82 85

Web:     www.aaes.com.tr

Mail:      info@aaes.com.tr

Adres:  IVOGSAN Özanadolu San. Sitesi 1455. Cad. No:1506374 OSTİM-Ankara

Saha-Site-Logo-Şablon-01.jpg
Hakkında

AFS Hassas Döküm Avrupa standartlarında, döküm yapabilecek kapasitede olup Otomotiv, Makine, Savunma Sanayi, Havacılık, Medikal, Silah ve Tarım gibi birçok sektörlere hizmet vermektedir. AFS Hassas Döküm bir tedarikçi firma olmasının yanı sıra aynı zamanda müşterilerine, ürün geliştirme partneri yaklaşımında bulunarak tasarım desteği de vermektedir.
1 gram dan 50 kg a kadar parça üretimi ve aylık 60.000 kg döküm kapasitesine sahip olan firmamız üretimini 2.000 m2’lik kapalı bir alanda gerçekleştirmektedir. Döküm malzemeleri olarak; Çelik, paslanmaz çelik, sfero, alüminyum ve bakır alaşımları kullanılmaktadır.  Bu malzemeler, Avrupa ve uluslararası standartlara uygun şekilde gerekli teçhizat ve donanıma sahip metalürji laboratuvarlarımız da test edilerek dökümü yapılmaktadır.
Kimyasal analiz spektrometremiz, sıvı metalin döküm aşamasında numune alınarak alaşım kontrolünün doğru olarak yapılmasını sağlamaktadır. Bu analizin yanı sıra fiziksel testler, mikroskobik incelemeler ve boyutsal ölçü kontrolleri de bünyemizde yer almaktadır. Ayrıca; kalıp tasarımı, işleme, ısıl işlem ve kaplama gibi prosesler de bünyemizde ve onaylı tedarikçilerimizde yapılabilmektedir.

İletişim

AFS HASSAS DÖKÜM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Tel:        0(216) 504 01 40

Fax:       0(216) 504 01 42

Web:     www.afshassasdokum.com

Mail:      bulent@afs-tr.com

Adres:  İstanbul Deri OSB Kazlıçeşme Caddesi, No:49 R3 özel parsel Tuzla - İstanbul

Hakkında

Güncelleniyor.

İletişim

AFT OTOMOTİV MAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.       

Tel:        0(332) 271 32 35

Fax:       0(332) 271 31 16

Web:     www.aftotomotiv.com

Mail:      info@aftotomativ.com.tr

Adres:  Tömek Mah.Ankarayolu 24 km No:301 Selçuklu-Konya 

Hakkında

Agena Bilişim ve Savunma Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti, Ar-Ge, Yazılım Geliştirme, Simülasyon, Radar ve görüntü işleme konularında öncelikle savunma sanayiine hizmet etmek üzere Ağustos 2009’da tamamen yerli sermaye ile kurulmuş bir teknoloji firmasıdır.

Agena kurucu ortakları ve danışmanları, savunma ve bilişim sektöründe hem akademik düzeyde hem de uygulamaya dönük önemli birikimlere sahiptirler ve bu birikimin büyük bir kısmı da tasarım, araştırma ve geliştirme odaklı olmak üzere onlarca proje deneyimini içermektedir.

 

İletişim

AFT OTOMOTİV MAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.       

Tel:        0(332) 271 32 35

Fax:       0(332) 271 31 16

Web:     www.aftotomotiv.com

Mail:      info@aftotomativ.com.tr

Adres:  Tömek Mah.Ankarayolu 24 km No:301 Selçuklu-Konya

Hakkında

Ağteks Ltd. makine, elektronik, yazılım, robotik ve tekstil prosesleri konularında son derece uzman mühendislik ve üretim birimlerine sahiptir. Yüksek hassasiyetli mekanizmalar, teknik tekstil üretiminde kullanılan özel makineler, endüstri 4.0 ve gömülü işlemci uygulamaları, görüntü işleme, yapay zeka uygulamaları özel uzmanlık alanlarımızdır.
Ağteks, çok hassas mekanik, elektronik, gömülü sistemler ve kontrolör cihaz üretiminde tecrübeli bir ARGE ekibine ve bunları hayata geçirebilecek zengin bir makine parkına sahip, yüksek teknolojili ve patentli makine ve elektronik ekipmanlar imal eden ülkemizin öncü kuruluşlarındandır.
1992 yılında kurulan Ağteks, yurtiçi ve yurtdışı ihracat pazarlarında yüksek kaliteli triko üreticisi olarak kurulmuştur. Pratik ve teoriyi birleştiren Ağteks 1995 yılından itibaren kendi
patentli makinalarını üretmeye başlamıştır. 2002 yılından sonra ise sadece yüksek teknolojili tekstil makinaları üretmeye kendini adamıştır. Firmamız 2008 yılında kurduğu Elektronik ArGe ekibiyle birlikte tekstil, mekanik ve elektronik sanayi alanında öncü bir teknoloji firması haline gelmiştir.
Ağteks, akıllı triko söküm makinesi ‘IntelliWinder’, bobinden bobine çok fonksiyonlu ip büküm makinesi ‘DirecTwist’, markalarının patentine sahip olmakla beraber, ürettiği teknik iplik kaplama makinesi ‘DirectCover’, sabit tansiyonlu akıllı iplik besleyici ‘ServoFeeder’ makinelerini 75’den fazla ülkeye ihraç etmektedir. Bununla birlikte Ağteks, dünyanın en hızlı
lineer motorunu tasarlamış ve 2010 yılında patentini almıştır. 2013 yılında geliştirilen görüntü işleme algoritmaları ve gömülü işlemcilerle tasarlanmış iplik kalite sensörü ‘QEye’ ve kumaş
kalite sensörü ‘QBar’ uluslararası pazarda satışa sunulmuştur.

İletişim

AĞTEKS ÖRME VE TEKSTİL ENDÜSTRİSİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.        

Tel:        0(212) 501 22 26

Fax:       0(212) 612 70 98

Web:     www.agteks.com

Mail:      info@agteks.com

Adres:  BOSB Bakircilar San. Sit. Orkide Cd. 5/7, 34524, Beylikduzu Istanbul

Hakkında

Güncelleniyor.

İletişim

AK DÖKÜM SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.             

Tel:        0(262) 335 02 43

Fax:       0(262) 335 05 46

Web:     www.akdokumltd.com

Mail:      akdokum@akdokumltd.com

Adres:  Sanayi Sitesi B blok 204- No: 37/38 İzmit Kocaeli

Hakkında

Akar Asansör, asansör sistemlerinde kullanılmak üzere tasarladığı ve ürettiği asenkron (dişlili) ve senkron (dişlisiz) makine motorlar ile dünya çapında bilinen ve tercih edilen tedarikçilerden biridir. Kurulduğu 1985 yılından beri hizmet ve kalite standartlarını sürekli geliştiren Akar Asansör’ ün Türk Asansör sektöründe öncü kimliği ile bilinir. Dişlili ve dişlisiz makine üretiminin yanı sıra normal ve uzaktan kumandalı hız regülatörü, yardımcı kasnak üretimi de yapmaktadır. 2013 yılı içerisinde, halat yerine kayış kullanılan asansör sistemi AKAR BELTSYS® ve EN81-1+A3’e uygun hız regülatörü OSGPlus® için CE sertifikalandırmasını tamamlamış ve bu ürünleri ürün gamına eklemiştir.
Akar Asansör’ ün gerek mimarisi, gerek altyapısı, gerekse barındırdığı teknolojiler bakımından sektörün önde gelen üretim tesislerinden biri olan fabrikası 12.000 m2`lik kapalı alana sahiptir. Akar Asansör ayrıca, içerisinde aktif olarak çalışan üç asansör kuyusu bulunan Türkiye’nin ilk asansör test kulesine sahiptir. 2016 yılında yatırımı tamamlanacak olan 25.000m2’lik ek üretim alanı ile toplamda 37.000m2’lik üretim alanına ulaşacaktır.
Akar Asansör, yılda yaklaşık 8.000 makine-motor üretim kapasitesine sahiptir. Yerli ve yabancı pek çok büyük markaya hizmet veren Akar Asansör, üretiminin %30`unu aralarında İtalya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İran, Suudi Arabistan, Umman, Brezilya, Arjantin, Uruguay, Yunanistan, Bulgaristan, Rusya`nın bulunduğu dünyanın 50 farklı ülkesine ihraç etmektedir. Akar Asansör müşterileri, tedarikçileri, insan kaynakları ve yenilikçi yönetiminin yarattığı sinerji ve dinamizmle gelecekte de mükemmel ürünler ve hizmetler sunmayı hedefler.

İletişim

AKAR ASANSÖR MOTOR MAKİNA SAN. LTD. ŞTİ.               

Tel:        0(212) 723 86 78

Fax:       0(212) 723 86 80

Web:     www.akarasansor.com

Mail:      info@akarasansor.com

Adres:  Selimpaşa Mah. 5006 Sok. No:18 Silivri-İstanbul

Hakkında

Akdeniz Üniversitesi 1982 yılında Batı Akdeniz bölgesindeki yükseköğretim kurumlarını da kapsayacak şekilde Antalya’da kurulmuştur. Akdeniz Üniversitesi Isparta’daki birimlerini, 1992 yılında Süleyman Demirel Üniversitesine, Burdur’daki birimlerini ise 2006 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine devretmiştir. Kuruluşundan bu güne Akdeniz Üniversitesi eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve topluma hizmet alanlarında çok önemli faaliyetlerde bulunmuştur.                         Ulusal ve uluslararası düzeyde sağlık, fen, sosyal, eğitim, sanat vb. alanlarda üstün başarılara imza atılmıştır. Bugün itibariyle üniversitemizde 20 fakülte, 7 enstitü, 3 yüksekokul, 1 konservatuar ve 11 meslek yüksekokulu olmak üzere toplam 39 birim bulunmaktadır.

Misyonumuz

Yüksek nitelikli akademik programlar ile evrensel düzeyde eğitim-öğretim ve bilimsel üretim yapmak, bilginin teknolojiye dönüşümüne katkı sağlamak, toplumun bilgi, teknoloji, sanat, kültür ve diğer alanlardaki gereksinimlerini üst düzeyde karşılamaktır.

Vizyonumuz

Eğitim-öğretim, araştırma, sanat ve teknolojide kaliteyi sürekli iyileştiren, çevreye duyarlı, girişimci ve bilimsel yönüyle uluslararası alanda tanınan seçkin bir üniversite olmaktır.

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERİTESİ NÜKLEER BİLİMLER UYG. VE ARŞ. MERKEZİ            

Tel:        0(242) 227 44 00

Web:     www.akdeniz.edu.tr

Mail:      info@akdeniz.edu.tr

Adres:  Dumlupınar Bulvarı Kampüs Antalya

Hakkında

43 yılı aşkın işleme tecrübesine sahip Akım Metal, Tuzla–İstanbul’daki işletmesinde beyaz eşya, otomotiv ve endüstriyel motor sektörlerine metal işleme ve metal enjeksiyon ile parça imalatı yapmaktadır. 2011 yılı itibariyle yeni bir ürün üretmek, pazarda farklılaşmak için Ar-Ge faaliyetlerini arttırmak ve Ar-Ge’ye daha çok yatırım yapmak amacıyla Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının sunduğu teşvikle kurulan Ar-Ge merkezinde birçok proje yürütülmeye başlanmıştır.
Müşteri odaklı çalışan firmamızda, kalite, maliyet ve zamanında teslimat ana prensipleri oluşturmaktadır. Hammadde girişinden mamul çıkışına kadar olan her adımda uygulanan kontrol sistemleri, laboratuvar deneyleri, ürünlere yönelik denetim testleriyle mamul kalitesi güvence altına alınmıştır.
Metal sektöründe önemli bir yeri olan AKIM METAL, ISO/TS 16949 ve ISO 14001 belgelerine sahiptir. Modern teknolojiyi takip eden makine parkı ve eğitimli personeliyle çalışmalarını sürdüren firmamız açısından önemli olan müşteri memnuniyet göstergeleri titizlikle takip edilip değerlendirilmektedir. Otomasyona dayalı çalışan firmamızda uygun maliyetli çözümler müşterilerimize sunulmaktadır. Ar-Ge Merkezi ile beraber Elektrik-Elektronik ve Mekatronik konularında çeşitli mühendislik, laboratuvar ve üretim yeteneklerini geliştiren ve geliştirmeye devam eden Akım Metal, daha ileri teknolojide çözümler sunmayı hedeflemektedir.

İletişim

AKIM METAL SAN VE TİC. A.Ş.   

Tel:        0(216) 593 19 90

Fax:       0(216) 593 19 99

Web:     www.akimmetal.com.tr

Mail:      bilgi@akimmetal.com.tr

Adres:  İstanbul Anadolu Yakası Organize San. Bölgesi 2. Sanayi Cad. No:7 Tuzla İstanbul

Hakkında

Akkar, 1985 yılında av tüfeği ve otomotiv yan sanayi parçaları imalatıyla faaliyete başlamıştır. 1989 yılında havalı tüfek üretimine başlamış, standart parçalarla sektördeki diğer tüfek üreticilerini desteklemiştir. Sektöre girişi -ilk kez üretilen ürünler ile- başlayan Akkar, 1992 yılında Türkiye’de ilk pompalı av tüfeği imalatını, 1995 yılında ise ilk gaz sistemli yarı otomatik tüfek imalatını gerçekleştirmiştir. 2005 yılında süper poze tüfekleri ürün portföyüne eklemiştir. 2012 yılında yine bir ilki gerçekleştirerek, kendi kategorisinde dünyada ilk olan 3’lü kırma tüfeklerin tasarımını başarıyla yapmış ve imalatına başlamıştır. 2014 yılında kırma tüfek portföyünü çifte tüfekle birlikte, süper poze ve üçlü kırma tüfeklerin alt numaralarını ekleyerek genişletmiştir.
Akkar’a ait benzersiz çizgiler taşıyan bu ürünler, Akkar’ın tüfek tasarımındaki engin birikimini ve kabiliyetini göstermektedir. 2003 yılından itibaren faaliyetini sürdürdüğü İstanbul – Tuzla’daki, 6800m2 kapalı alana sahip modern fabrika binasında, metal işleme, ağaç işleme, ısıl işlem, kimyasal kaplama, kamuflaj kaplama, kalıp-aparat tasarım ve imalatı, montaj hatları ve atış poligonu bulunmaktadır. Ayrıca, bünyesindeki mühendislerinin oluşturduğu makine ve otomasyon sistemleri ile birlikte kendi sistemlerini oluşturma ve geliştirme yeteneğine sahiptir. Üretim tesislerini yeni yatırımlarla sürekli geliştiren Akkar, yıllık 100,000 adet yivsiz tüfek üretim kapasitesine sahiptir. Üretiminin %95’ini başta ABD olmak üzere dünya çapında 50’yi aşkın ülkeye ihraç etmektedir. AKKAR yivsiz av tüfeği kategorisinde, Churchill, Mammut, Altay, Karatay, Apache, Komanchi, Armstrong, Poseidon, Polaris, Orcap, M-2000, FAC 54, ve Maxi-Mag tescilli markalarına sahiptir.
Yerli ve yabancı müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek standartta ürün ve hizmetler sunacak kapasiteye sahip olan kuruluşumuz, 2010 yılından itibaren sektörel çizgisini genişletmek ve silah konusundaki biriken tecrübelerine güvenerek Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayiye yönelik Ar-Ge ve tasarım çalışmalarına başlamıştır. Bu doğrultuda sektörün gerekliliklerini karşılamak için gerekli sertifikasyonlar ve Ar-Ge merkezi oluşturma çalışmalarına başlanmıştır. Yenilik ve teknolojiye açık yönetim kadrosu ile dinamizm ve motivasyonu yüksek Ar-Ge ve Üretim ekibimizle yurtdışında, yurt içinde ülkemizi temsil edebilecek çalışmalara imza atmaktayız

İletişim

AKKAR SİLAH SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.        

Tel:        0(216) 394 43 64

Fax:       0(216) 394 43 73

Web:     www.akkar.com.tr

Mail:      akkar@akkar.com.tr

Adres:  Orhanlı Mah. Anıt Sok. No:21 Tuzla-İstanbul

Hakkında

1980 yılında Kemal Karamanoğlu ve Sıtkı Üzel ile iki ortaklı kurulmuş olan ve alaşımlı bakır döküm ve imalatlar konusunda ürün sunan şirket bugün 2. Jenerasyonun katılımı ile 3 fabrika da toplam yaklaşık 9000m2 alanda 130’un üstünde kişiye istihdam sağlayarak 65’ten çok ülkeye ihracat yapan ve üretiminin %70’ten fazlasını ihracat olarak yapan bir pozisyona gelmiştir.
Ülkede alaşımlı bakır/bronz imalat konusunda birçok ilki başardığı gibi teknolojik gelişmeler ve gerekli sertifikasyon ile çağımızın gerekliliklerini yakından takip eden ve ülke ekonomisine yeni ve farklı ürünlerle de destek olmayan bir kadrosu ile ülkemizin en çok tanınan alaşımlı bakır/bronz imalatçısı pozisyonundadır.
İmal ettiği ürünleri, otomotiv, beyaz eşya, elektrik , makine, paslanmaz çelik , metalürji , gıda, nükleer, nükleer fizik, denizcilik , havacılık ve savunma gibi sektörlerdeki müşterilerine ulaştırmaktadır.

İletişim

ALBAKSAN ALAŞIMLI BAKIR SAN. VE TİC. A.Ş

Tel: 0(212) 771 54 74

Fax: 0(212) 771 49 66

Web: www.albaksan.com

Mail: info@albaksan.com

Adres: Atatürk Sanayi Bölgesi Ürgüplü Caddesi İstasyon Mh. No:36/38 Hadımköy - İstanbul

Hakkında

Alfa Elektronik Sensör A.Ş. 2002 yılında pozisyon ölçüm sensörleri konusunda faaliyetine başlamış ve hızlı gelişmesi ile kısa sürede endüstriyel sensörler alanında Türkiye’de lider konuma gelmiştir.
Faaliyetlerine ilk zamanlarda pozisyon ölçüm sensörleri alanında dünya markası olmuş Lineer Potansiyometre üreticisi Alman Novotechnik, Eriyik Basınç Transmitteri üreticisi Gneuss, Endüstriyel Potansiyometre üreticisi İsviçre’li Contelec , Basınç Transmitteri üreticisi Trafag ve İndicator üreticisi İtalyan Fiama firmalarının Türkiye distribütörlüğünü yaparak başlamıştır. Daha sonraki süreçlerde kendi AR-GE ekibini kurarak bu ürünleri kendisi üretmeye başlamış ve ürünlerini ATEK ve ESKON markaları ile hem Türkiye’de hem de tüm dünyada kurduğu Distribütörlük ağı ile başarılı bir şekilde sanayinin hizmetine sunmuştur. Artık tüm dünyada Sanayicinin ve otomasyoncuların güvenerek kullandığı vazgeçilmez bir marka haline gelmiştir.
Atek ve Eskon markaları ile kendi ürettiğimiz ürünlerin başında Lineer Potansiyometreler, Manyetik Lineer Cetveller, İpli Potansiyometreler ve Enkoderler, Kablo Tamburları, Açısal Analog ve Absolut Sensörler, Rotary Enkoderler, Eğim Sensörleri, Basınç Transmitterleri, Seviye Sensörleri, Metal işleme Tezgahları için DRO Dijital Koordinat Okuma Sistemleri, sensörlerin bağlanacağı Ölçü ve Kontrol Cihazları, Dijital göstergeler, Kaplinler vs. gelmektedir. Ürünlerimiz özellikle endüstriyel tesislerde ve makinalarda, mobil araçlarda, forklift ve yük kaldırma platformlarında, vinç ve itfaiye araçları gibi araç üstü ekipmanlarda, robotik uygulamalarda, asansörlerde, pompalarda ve kısaca tüm otomasyon uygulamalarında kullanılmaktadır.
Firmamız, sanayicimizin sensör ihtiyaçlarını karşılamak için güçlü ekibi , yüksek kalite anlayışı ve ürettiği teknolojik ürünleri ile daima onların hizmetinde olmaya devam edecektir. Yıllardır yürüttüğü Ar-Ge faaliyetlerinden elde ettiği bilgi birikimleri ve sanayiden kazandığı tecrübeleri ile yılmadan yeni yeni yüksek teknolojik sensörlerini geliştirmeye devam edecektir.

İletişim

ALFA ELEKTRONİK SENSÖR SAN. VE TİC. A.Ş.

Tel: 0(216) 399 44 04

Fax: 0(216) 399 44 02

Web: www.alfasanayi.com

Mail: info@alfasanayi.com

Adres: Aydınlı Mah.Kimya Sanayicileri OSB Melek Aras Bulv. No:67 Tuzla-İstanbul

Hakkında

Alüminyum yassı mamul sektöründe, disk ve pul üretiminde lider üretici konumunda olan Almesan Alüminyum, 2009 yılından bu yana sahip olduğu üstün HAZELETT levha bant döküm ve sıcak hadde teknolojisiyle üretim yaparak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde 50.000 m2 kapalı, 100.000m2 açık alana kurulu olan Almesan Alüminyum, SELÇUKLU HOLDİNG kuruluşudur.

40 ton Ergitme, 30 ton tutma kapasiteli modern alüminyum ergitme fırınlarıyla ve Hazelett sürekli levha bant döküm teknolojisi ile yıllık 35.000 ton döküm ve sıcak haddelenmiş rulo üretimi gerçekleştirilmektedir. Soğuk haddeleme, Levha Dilme, Levha Boy kesme, tava ve tencere disk üretim presleri, impactextrüzyon pul üretim presleri, çok geniş aralıklarla üretim yapabilecek zengin kalıp envanteri, Levha rulo ve pul tavlama fırınları, yüzey kumlama, vibrasyon ve pürüzlendirme işlemlerini yapabilecek proses ekipmanlarıyla; yıllık 20.000 Ton Alüminyum Disk , Pul , Soğuk Haddelenmiş Rulo, Şerit, Tabaka Levha, Alüminyum kalın plaka levha ve Kalın Folyo üretim kapasitesine sahiptir.

Almesan, müşterilerinden gelen yeni farklı çaptaki sipariş taleplerini üretebilecek kalıpları kendi bünyesinde projelendirerek imalatını yapabilecek güçtedir.

5000,6000,7000 serisi alaşımlar Türkiye’de ilk defa Almesan tarafından üretilmektedir. Hazelett teknolojisi Türkiye’de sadece Almesan’da mevcuttur.

İletişim

ALMESAN ALÜMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.

Tel: 0(216) 419 67 62

Fax: 0(216) 419 67 64

Web: www.almesan.com.tr

Mail: info@almesan.com.tr

Adres: Akpınar Mah. Kanuni Cad. No:6 Sancaktepe İstanbul

Hakkında

Firmamız 1995 yılında alüminyum billet dökümhanesi kurarak sektöre girmiş, 2005 yılına kadar özel alaşımlı billetler dökerek sektöre hizmet vermiştir. 2005 yılında ise 1800 Ton ekstrüzyon profil tesisi kurarak, Türkiye’de üretiminde güçlük çekilen, özel alaşımlı sanayi profilleri üretmeye başlamıştır.

Firmamız özellikle 2000-5000-6000-7000 serisi talaşlı imalata uygun, yüksek mukavemet gerektiren sanayi profilleri ve savunma sanayine yönelik profiller üretmektedir. Ürünlerimiz döküm aşamasından profil haline gelinceye kadar üretimin her safhasında çeşitli testlere tabi tutularak, laboratuvar ortamında kalite kontrolleri yapılan ürünlerimiz tamamen dünya standartlarına uygun alaşımlarla üretilmektedir. Firmamız satış sonrasında, müşterilerimize ürünle birlikte test ve analiz raporlarını da vererek gereken teknik desteği sağlamaktadır.

Hedefimiz ürettiğimiz zor alaşımlı profillerle sektördeki yerimizi daha da güçlendirerek uzun vadede sektörün aranan ismi olmaktır. Bu bağlamda Toplam Kalite Yönetim felsefesiyle üretim yapmayı ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı prensip edinen firmamız uluslararası kalite sistem belgelerine de sahiptir. Toplamda 27,000 metrekare açık alan ve 14,000 metrekare kapalı alanda faaliyet göstermekteyiz. 2009 yılında 2750 Ton ekstrüzyon presi ve 1100 Tonluk ekstrüzyon preslerinin devreye alınmasıyla aylık üretim kapasitemizi 1400 Tona çıkaran firmamız, gerçekleştirdiği yeni pres kurulumlarının ardından 14 metreye kadar tek parça profil üretimi yapabilmektedir. Son olarak yaptığımız yatırımlar çerçevesinde daha önce siparişini vermiş olduğumuz 1 adet 2000 Ton Indirect ekstrüzyon presi 2015 yılının Şubat ayında üretime başlamıştır.

İletişim

ALMETAL ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ  

Tel:        0(332) 582 88 54

Fax:       0(332) 582 58 22

Web:     www.almetalaluminyum.com.tr

Mail:      info@almetalaluminyum.com.tr

Adres:  Alaylar 2 Mah. 152332 Sok. No:1 Konya

Hakkında

Alpha Isıl İşlem Kimdir?

Alpha Isıl İşlem Şubat 2016’da İstanbul merkezli üç köklü ısıl işlem firmasının bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Şirketin kurucuları Alper, İnşa ve Tamçelik Isıl İşlem 35 yılı aşkın süredir ülke sanayisine hizmet vermektedir.

Başta Konya bölgesi olmak üzere tüm Anadolu’ya daha iyi hizmet verebilmek amacı ile Konya merkezli kurulan şirket, sanayicinin yüksek teknolojili ve kaliteli ısıl işlem ihtiyacını karşılamak hedefindedir.

Çevre Politikası

ALPHA, sürdürdüğü hizmet faaliyetlerinde, çevreye verebileceği olumsuz etkileri en aza indirmek en önemli hedefidir.
ALPHA; faaliyetlerinin, çevre ile ilgili hususlarda ülkemizdeki veya çalışılan ülkelerdeki yasal zorunluluklara, uymayı taahhüt eder.
ALPHA, yürüttüğü tüm faaliyetlerinde, geri dönüştürülebilir atıklarını değerlendirmek, sınırlı olan doğal kaynak kullanımlarını azaltmak, çevreye zararlı atıklardan dolayı oluşacak kirliliği önlemek, doğal varlıkları korumak, canlı hayatı olumsuz etkilememek, çevreyi kirletmemek ve olumlu yönde geliştirmek için gerekli tedbirleri alır ve aldırır.
ALPHA, çevre yönetim çalışmalarını ve çevresel etkilerin azaltılması yönünde yaptığı çalışmaları tüm süreçlerde geliştirerek, sürekli iyileştirir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Politikası

ALPHA; çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak için lüzumlu olan işlemleri yapmayı, bu işlemleri sağlamak için gerekli araçları noksansız olarak bulundurmayı hedef ilke olarak benimsediğinden İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda “önce güvenlik” ilkesine inanarak yaklaşmaktadır. Bu ilkenin uygulanabilmesi için tüm çalışanlar yaptıkları işlerde iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin kurallara kesinlikle riayet edeceklerdir. Çünkü hiçbir iş, çalışanlarımızın can güvenliğini ve sağlığını tehlikeye sokacak kadar acil ve önemli değildir.
ALPHA; ülkemizdeki veya çalışılan ülkelerdeki yürürlükte bulunan tüm İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği mevzuatlarına, (kanun, kanun hükmünde kararname, tüzük ve yönetmeliklere) uluslararası anlaşmalara, imzaladığı sözleşme ve şartnamelere uymayı taahhüt etmektedir.
ALPHA; faaliyetleri sırasında kaza olasılığını kaynağında önleyerek oluşabilecek kazaları en aza indirmeyi ve meslek hastalığı oluşmaması yönünde çaba göstermeyi vazgeçilmez öncelikli hedefi olarak kabul etmektedir.
ALPHA; İSG faaliyetlerindeki tüm süreçlerde çalışmalarını sürdürerek sürekli olarak iyileştirme yapacak, böylelikle tehlikeleri minimuma indirecektir.

İletişim

ALPHA ISIL İŞLEM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.         

Tel:        0(332) 503 02 88

Fax:       0(332) 503 02 99

Web:     www.aht.com.tr

Mail:      pha@aht.com.tr

Adres:  Fevzi Çakmak Mah. Medcezir Cad. No:25/1 42050 Karatay-Konya

Hakkında

Alpplas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş., Plastik ve Elektronik Üretim olmak üzere iki farklı iş kolunda önde gelen küresel firmalarla çözüm ortağı ve sistem tedarikçisi konsepti ile hizmet vermektedir. Plastik alanında ana müşteri portföyünü Arçelik, BSH, Vestel, Electrolux gibi global üreticiler oluştururken, elektronik alanında beyaz eşyadan otomotive farklı sektörlerden öncü firmalara yer almaktadır.

İstanbul ve Bolu’da iki ayrı lokasyonda toplam 25.000 m2kapalı alanda üretim yapmakta olan Alpplas, çok farklı üretim süreçlerini tek çatı altında sunabilen ve bunu uzun soluklu işbirlikleri ile destekleyen az sayıdaki sanayi kuruluşundan biridir.

İletişim

ALPPLAS ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR A.Ş.            

Tel:        0(212) 876 27 90

Fax:       0(212) 876 27 85

Web:     www.alpplas.com

Mail:      tufan.oney@alpplas.com

Adres:  Mermerciler Sanayi Sit. 4. Cad. No: 16 Beylikdüzü / İstanbul

Hakkında

1987 yılında kurulan ALTEK METAL Türkiye’nin özel alaşımlı alüminyum sektöründe lider firması konumundadır.

Çerkezköy ve Ankara’da olmak üzere iki Servis Merkezi olan ALTEK METAL Aludur ve Aludur Plus markası altında 5083 alaşımlı döküm plakası ve hassas fikstür plakalarını üretmektedir.

Ayrıca stok programında alüminyum alaşımlı 1xxx, 2xxx, 5xxx, 6xxx ve 7xxx serisinden Levha, Saç, Plaka, İçi Dolu Çubuk ve Lama gibi malzemeleri sürekli tutmaktadır.

2010 yılından itibaren AS9120 kalite sertifikasına sahip olan ALTEK METAL, Havacılık ve Savunma Sanayisine doğrudan malzeme tedarik edebilir duruma gelmiştir.

İletişim

ALTEK METAL SAN. VE TİC. A.Ş.

Tel:        0(212) 306 60 60

Fax:       0(212) 336 90 38

Web:     www.altekmetal.com.tr

Mail:      aluminyum@altek.com.tr

Adres:  Büyükdere Cad. No:122 A Blk. K:2 34394 Esentepe-İstanbul

Hakkında

Ülkemizde uluslararası çapta projeler üreten, önemli başarılara imza atan, yurtiçinde ve yurtdışında ürün ve hizmet kaliteleriyle “özellikle” tercih edilen pek çok firma bulunmaktadır. 6Gen Panel, bu firmalardan biri olarak, tecrübesini ve bilgisini özgün projelere odaklamış olup teknik kadrosu ve sağlam kurumsal yapısı ile müşteri memnuniyetini en üst dezeye çıkarma konusunda ödün vermeyen bir anlayışla 1999 yılından bu yana hizmetlerini sürdürmektedir.
Kompozit panel başlıca avantajları; hafiflik, basma ve kesme dayanımı, aleve dayanıklılık, aşınmaya dayanıklılık, korozyona dayanıklılık ve kolay işlenebilirlik özellikleri nedeniyle, kara, deniz yapılarında ve araçlarda önemli avantajlar sağlar. Kompozit imalatında kullanılan petekli yapı, çok ince tabakaların şekillendirilmesi sonucu elde edilen hücrelerin birleştirilmesi ile oluşturulur. Bu tür yapılar bal arılarının doğal olarak yaptıkları bal petekleri ile birebir benzerlik göstermektedir. Petekli kompozit yapılar yaklaşık olarak 1940 yılından sonra havacılık sektöründe, uçakların gövde panellerinde kullanılmaya başlanmıştır.
Günümüzde kullanılan petekli yapıların büyük bir çoğunluğu bir yapıştırıcı sayesinde hücrelerin birbirleri ile yapıştırılması sonucu oluşturulurlar. Petekli yapılar genellikle sandviç yapılarda dolgu elemanı olarak kullanılırlar. Buradan hareketle sandviç panellerden söz etmek yerinde olacaktır. Bir sandviç panel, petekli yapının alt ve üst yüzeylerin yapıştırıcı kullanılarak yüzey örtüleri ile yapıştırılması sonucu elde edilir. Çelik, titanyum ve nikel alaşımlı metal hücre yapılı petekli yapılar yapıştırıcı yerine daha çok kaynak ve lehimleme ile birleştirilirler. Bu tür hücreler öncelikle yüksek sıcaklık uygulamalarında kullanılır. Yüksek rijitlik ve dayanım/ağırlık oranına sahip olan sandviç yapılar son derece hafif konstrüksiyonlardır. Petek yapılı kompozitler, diğer sandviç konstrüksiyon ara malzemelerine oranla daha pahalıdır ve sandviç yapı haline dönüştürülmesi daha özel işçilik gerektirmektedir. Bu nedenle, genellikle denizcilik, havacılık ve uzay sektöründe yüksek mekanik dayanım sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.
Denizcilik sektöründe, tekne imalatı sırasında sandviç tekniği kullanılarak, teknenin mekanik dayanımı artırılmaktadır. Havacılık ve uzay sanayiine yönelik uygulamalarda ise, hafiflik ve rijitlik özellikleri önem taşımakta ve genellikle uçağın taban kaplamaları, kanat ve kuyruk parçaları, helikopter pervanesi gibi parçalar sandviç konstrüksiyon tekniği ile üretilmektedir. Son yıllarda birçok binek ve spor otomobillerin tavan, direk ve gövdesinin birçok kısımlarında, spor aletlerinde (yarış bisikleti kaburgası) ve rüzgâr türbini pervanesi gibi birçok alet ve makine imalatında petekli yapılar yaygın olarak kullanılmaktadır. Sandviç yapılardaki kullanıma ilave olarak, petekli yapılar enerji sönümleme, radyo dalgası kalkanı, uyduların güneş panelleri ve hava akımı doğrultucusu vb. olarak da yaygın bir kullanıma sahiptir. Petekli yapı endüstrisi, müşteri taleplerini de dikkate alarak petekli yapı hücrelerinin değişik yönlerini (şekil, boyut vb.) tanımlamak için kendi terminolojisini belirli standartlarda geliştirmiştir.

İletişim

ALTIGEN PANEL HAVACILIK GEMİ İNŞ. PAN. SAN. LTD. ŞTİ.        

Tel:        0(332) 334 01 55

Fax:       0(332) 342 28 65

Web:     www.6genpanel.com.tr

Mail:      info@6genpanel.com.tr

Adres:  "Tatlicak Mah. Saadet Cad.

 35/J Karatay / KONYA"

Hakkında

1993 yılında Türkiye’nin ilk 6 eksenli endüstriyel robotunu geliştiren ve üreten Altınay Robot Teknolojileri, yurtiçi ve yurtdışında anahtar teslim olarak tamamladığı robotlu otomasyon projelerinin yanı sıra, 2006 yılından beri milli kaynaklar ve üstün nitelikli iş gücünü temel alarak Savunma ve Havacılık Endüstrisine yönelik yüksek katma değerli, özgün, insana ve çevreye duyarlı ürünler geliştirerek ülkemizin teknolojik gelişimine yön vermeyi hedeflemektedir.

Yahşiyan, Kırıkkale’de bulunan Mühimmat Ayırma Ayıklama Tesisi ve Mühimmat Islah, Geliştirme ve Yenileştirme Merkezi projelerinde Roketsan’ın alt yüklenicisi olarak başarıyla teslim edilen mühimmat söküm ve kesim sistemlerinin ardından NATO NSPA yüklenicisi olarak GATA Medikal Tasarım Yönetim Merkezi projesinde görev almıştır. 2010 yılından itibaren elektro-mekanik sistem tasarım, imalat ve devreye alma çalışmaları ile Aselsan, Roketsan ve Tübitak MAM gibi kuruluşlara alt-sistem tedariği sağlayan Altınay Havacılık ve Savunma bölümü; 2014 yılında Altınay Havacılık ve İleri Teknolojiler A.Ş. adıyla yapılanarak Türkiye’nin İnovasyon Merkezi Teknopark İstanbul’da Mühendislik ofisi ve Gebze’de 1000 m2’lik imalat ve montaj alanı ile devraldığı bayrağı ileri taşımaktadır.

Altınay Havacılık ve İleri Teknolojiler; elektro-mekanik ve pnömatik eyleyiciler, hareket platformları, mastlar, özgün tasarım robot ve manipülatörler, döngüde donanım test sistemleri, insansız hava araçları, insansız kara platformları, mühimmat söküm, ayrıştırma ve kesim sistemleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Alt-sistem ve sistem entegrasyon projelerinde tamamen müşteri isterlerine yönelik özgün tasarımların yanı sıra, kalifikasyonu tamamlanmış rafta hazır ürünleri ile Savunma ve Havacılık ve Genel Endüstriye hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

İletişim

ALTINAY HAVACILIK VE İLERİ TEKNOLOJİLER SAN. TİC. A.Ş.         

Tel:        0(216) 581 32 00

Fax:       0(216) 581 32 00

Web:     www.altinay.com

Mail:      info@altinay.com

Adres:  "Istanbul Endustri ve Ticaret Serbest Bolgesi Aydınlı SB Mh. Orjin Cd. 10.Sok. K:2/Z01 34957

Tuzla İstanbul "

Hakkında

Ambeent, yapay zekâ ile WiFi sistemlerini kullanıcı dostu yapmaktadır.

İletişim

AMBEENT WIRELESS YAZILIM VE BİLİŞİM A.Ş.   

Tel:        0(554) 746 28 13

Fax:      

Web:      www.ambeent.com.tr

Mail:      info.ambeent.com.tr

Adres:  Taşkıran Çiçeği Çıkmazı Sok No:3 Zekeriyaköy Sarıyer İstanbul

Hakkında

Andasis A.Ş. olarak 2016 yılında kurulmuş, endüstriyel ve askeri standartlarda özellikle haberleşme alanında elektronik cihaz tasarımı ve üretimi yapan bir firmayız. Donanım, yazılım ve mekanik tasarımlarımızı kendi bünyemizde tamamen yerli ve milli olarak geliştirmekteyiz. İstanbul Teknopark’ da bulunan ofisimizde tasarım faaliyetlerimize devam ediyoruz.

 

 

Savunma sektöründe Ağır çevre koşulları ve EMI/EMC şartlarını sağlayan kablolu ve kablosuz askeri haberleşme sistemleri geliştiriyoruz. Bu kapsamda; kablolu IP iletişim birimleri kapsamında OSPF, BGP ve PIM destekli routerlar; yönetilebilir L2 anahtarlar geliştiriyoruz. Kablolu ürünler; Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 100Base-Fx veya 1000Base-X fiber ve xDSL arayüzlerine sahiptir. Kablosuz haberleşme birimleri kapsamında ise ISM bandında çalışan IP tabanlı çözümler sunuyoruz.

Otomotiv Sektöründe kapalı ve açık alan araç takip ve monitörleme sistemleri üretiyoruz. Yeni nesil araç haberleşme sistemleri için 802.11p tabanlı V2V ve V2R çözümleri geliştiriyoruz. Akıllı fren, sürücü uyarı sistemleri kapsamında ADAS sistem çözümleri üretiyoruz.

İletişim

ANDASİS ELEKTRONİK SAN. VE TİC. A.Ş

Tel:        0(216) 510 20 01

Fax:      

Web:     www.andasis.com

Mail:      ferdi@andasis.com

Adres:  Sanayi Mah. Teknopark Blv. Teknopark İstanbul No:1/1C 1206 Kat:2 Pendik İstanbul

Hakkında

ANOVA Grup Şirketleri 4 firmadan müteşekkil olup;
AR-GE amaçlı tasarım ve simulasyon yazılımları ile yüksek başarımlı hesaplama donanımları ürün ve hizmet sağlayıcısı Anova Mühendislik ve Bilgisayar Tic. Ltd. Şti. (2003),
Tasarım, Simulasyon ve AR-GE şirketi olan ODTÜ Teknokent merkezli Anova Proje ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. (2008),
Savunma Sanayiine tasarladığı ürünlerin üretimini gerçekleştirdiği İmalat şirketi Anova Savunma ve Otomotiv A.Ş. (2013) ve
Figes A.Ş ile ortak kurduğu ANSYS temsilcisi Elite Channel Partner statüsündeki Numesys Yazılım Sistemleri A.Ş. (2018)
tüzel kişilikleri ile Yarın için Bugünden ArGe anlayışı çerçevesinde faaliyetilerini sürdürmektedir.
Özgün ürün tasarımları, yerlileştirme ve teknolojik kazanım yükümlülüğü projeleri ile savunma sanayisine destek olurken; Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa ve Konya ofislerinden otomotiv, beyaz eşya, enerji, çevre, inşaat ve makine imalatı gibi çeşitli sanayi kollarına da mühendislik ve tasarım alanında hizmet veren ANOVA, Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde de imalat faaliyetlerini sürdürmektedir.
Amacımız, yerlileştirme ve teknolojik kazanım yükümlülüğü projeleri ile dışa bağımlılığımızı azaltacak teknolojik ürün ortaya çıkarmak ve firmalarımızın ürün geliştirme sürecinde; Bilgisayar Destekli Mühendislik Hizmeti vererek; özgün tasarım yapmalarını sağlamak, tasarım süreçlerini kısaltmak, tasarım maliyetlerini düşürmek ve ürünlerin verimlerini arttırarak firmalarımızın dünya pazarında söz sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır.
Anova, mekanik tasarım, elektronik tasarım, yazılım geliştirme ve simulasyon teknolojilerinde elde ettiği tecrübeyi ülkemizin, özellikle de savunma sanayimizin ihtiyaç duyduğu
– Silah Sistemleri ve Askeri Platform Entegrasyon Projeleri
– Çevresel İklimlendirme Sistemleri
– Turbomakineler
– Kabin – Konsol Sistemleri
alanlarında derinleşmeye gitmek için entegre bir şekilde kullanmaktadır.
ASELSAN’ ın sayılı stratejik iş ortaklarından birisi olan ANOVA; geçmişte yurtdışından tedarik edilen birçok ürünü yerli olarak tasarlamış, üretmiş, kalifiye etmiş ve ortaya koyduğu özgün ürünler ile dışa olan bağımlılığımızın azalmasında önemli bir rol üstlenmiştir.

İletişim

ANOVA PROJE DANIŞMANLIK TİC. LTD. ŞTİ.       

Tel:        0(312) 210 12 45

Fax:       0(312) 210 12 46

Web:     www.anova.com.tr

Mail:      info@anova.com.tr

Adres:  ODTÜ MET YERLEŞKESİ MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ DUMLUPINAR BLV. NO:280 B BLOK NO:16 ÇANKAYA ANKARA

Hakkında

2006 yılında kurulmuş bulunan şirketimizin, Ülkemizin 2005 yılı itibariyle Avrupa Birliği entegrasyon çalışmaları çerçevesinde yeniden düzenlenen iş güvenliği yasalarıyla, imal edilen makinelerimizin her türlü̈ sektörde, yüksekte personel çalıştırılacak her işte, kullanımının yasal zorunluluk haline geldiği görüldüğünden, yurt içi piyasa ihtiyacının da açık olduğu ve gelecekte bu ihtiyacın artarak devam edeceği anlaşıldığından, sektör tercihi bu yönde yapılmıştır. Kurulduğu tarihte sanayi bölgesinde küçük bir iş yerinde başladığımız imalat işlerine, büyümeden kaynaklı olarak zaman içerisinde değişik iş yerlerine sahip olmuş firmamız, şu anda gelecek ihtiyaçlarını da dikkate alarak, 12000m2 açık alana ve 3000m2 kapalı alana sahip bir işletmedir.
Bünyesinde 12 beyaz ve 18 mavi yakalı çalışanla 30 kişilik bir nüfusa sahiptir, Yıllık 200-250 adet makine imal etme kapasitesine sahip olan firmamız, Türkiye’nin yurt içinde giderek artan talebi ve firmamızın zaman içerisinde kendi oluşturduğu ihracat bölgesi, müşteri potansiyelinin artan taleplerine cevap verebilmek için, kendisini her geçen gün yenilemekte, makine ve işyeri yatırımları yapmaktadır. Konusunda ihtisaslaşmış bir firma olma hedefiyle, sadece personel yükseltici platform imal etmekte ve ürün çeşitliliğini artırmak için, araştırma geliştirme mühendislik çalışmalarına da ağırlık vermektedir. Yurt içi firmalarına göre; her türlü personel yükselticinin çeşitliliğinin sayısal örneklerinin en fazlasına sahip olan firmamız, yurt dışında imal edilen makinelerin, Türkiye şartlarında ki versiyonlarının proje ve imalat çalışmalarına her daim devam etmektedir. Bu vesileyle müşterimizin yüksekte çalışma taleplerinin en uygun araçla karşılanması arzu edilmektedir.
Yatırımcı ve müşterinin kolay ulaşabilmesini sağlamak ve pazara her bölgeden hitap edebilme hedefiyle, Kocaeli merkezinden ayrı; yurdun Doğu ve Güney Doğu bölgesine de hizmet verebilmek için, Van ilinde 4700 m2 alan içerisinde 2500 m2 kapalı alanlı bir iş yeri yatırımını yapmıştır. Buradan sınır komşu ülkelere de ihracat yapmak hedeflemiştir. Yapmış olduğu bu yatırımla devletin teşvik desteğini almış bir firma konumundadır. 10 yıllık teşvik avantajlarına sahip olmuştur, Bu destek firmamızın daha da büyümesini ve güçlenmesini sağlayacaktır
Kuruluşunun 3. Yılından itibaren ihracat yapmaya başlayan firmamız, bu gün geldiği noktada ürettiği makinelerin, yarısını ihraç eder durumdadır. Bu nedenle ihracat bölgelerinde de kendisini kanıtlamış, süreklilik arz eden dostluklar ve ortaklıklar kurmuştur. Coğrafi olarak jeopolitik bir konumda bulunan Türkiye’nin, bir firması olarak, çevremizdeki Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türki cumhuriyet ülkelerinde, geçmişimizin sağladığı birlikteliklerin (dil, din ve tarih vs.) avantajını kullanmasını bilerek, kısa zamanda, firmamız ihracat potansiyelini yakalamıştır.
Yurt içinde ilk 3 sırada kendisine yer edinen firmamız, kendi öz sermayesi ve kazançlarıyla söz konusu yatırım ve büyümelerini planlamakta olan firmamız, konusunda ihtisas sahibi, mantalitesi ve hedefleri aynı olan sektöründe güçlü imalatçı firmalar ile her türlü birlikteliğe açıktır. Bu avantajlar, yapılacak ortaklık veya işbirliği ile yaratılacak yeni sinerji sayesinde, iş birliğini, güç birliğine çevirerek, yurt içinde ve yurt dışında daha aktif ve güçlü olmayı sağlayacaktır. Bu olayın her iki tarafa da büyük kazançlar sağlayacağı görülmektedir.

İletişim

ANSAN HİDROLİK SAN. MAK. İNŞ. TURZ. TİC. LTD. ŞTİ   

Tel:        0(262) 341 45 39

Fax:       0(262) 341 45 00

Web:     www.ansanhidrolik.com.tr

Mail:      info@ansanhidrolik.com.tr

Adres:  Acısı Mh. Karaoğlan Cd. No:19/3 Kartepe Kocaeli

Hakkında

ArgosAI, görüntü işleme ve yapay zeka alanında faaliyet göstermek üzere alanında uzman mühendislik kadrosu ile 2015 yılında ODTÜ Teknokent’te kurulmuştur.  Farklı disiplinlerden uzmanlıkları bir araya getirerek, ortak çalışma kültürü ile teknoloji odaklı araştırma-geliştirme kültürünü benimsemiştir. Şirket uzmanlığını havacılık, medya, telekomünikasyon sektörlerindeki deneyimleri ile birleştirerek sektör ihtiyaçlarına uygun entegre çözümler üretmektedir.

İletişim

ARGOSAİ TEKNOLOJİ A.Ş.           

Tel:        0(530) 615 86 63

Fax:      

Web:     www.argosai.com

Mail:      info@argosai.com

Adres:  Üniversiteler Mah. İhsan Doğramacı Bulvarı ODTÜ KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi Binası 31/112 Çankaya Ankara

Hakkında

Bakır – Pirinç radyatör üretiminde 27 yılını dolduran Armor Isı Transfer olarak, Müşterilerimize kaliteli ve ekonomik ürünler sunmaya devam ediyoruz. Her geçen gün makine parkı ve üretim alanını genişleterek; bol seçenekli, sağlam ve çevreye duyalı üretim gerçekleştiriyoruz. Tecrübemiz ve Ar-Ge ekibimizle ısı transferi konusunda yüksek kabiliyet sahibi olmamız, müşterilerimizin memnuniyeti ve ilgisini kazanmamızın en önemli sebebidir. Armor Isı Transfer kendini geleceğe hazırlıyor; üretim metotları ve teknolojisini durmadan genişletiyor.
Armor Isı Transfer sorunsuz ürün ile müşteri memnuniyetini temel hedef olarak benimsemiştir. Her zaman, Yenilikçi, Dinamik, Esnek ve Hızlı çözümler ile partnerlerini desteklemektedir.

İletişim

ARMOR ISI TRANSFER  SAN. VE TİC. A.Ş.

Tel:        0(364) 254 95 49

Fax:       0(364) 254 95 53

Web:     www.armor.com.tr

Mail:      info@armor.com.tr

Adres:  OSB Salih Aydın Bulvarı No:14 Çorum

Hakkında

Arox yazılım temelli bir inovasyon firmasıdır.
2009 yılında kurulan Arox geliştirdiği projelerde; yazılım ve donanım alanında en yeni teknolojileri kullanır ve bunları ortak bir yazılım altyapısında birleştirerek müşterilerine fark yaratan çözümler sunar.
Artırılmış Gerçeklik, Mobil Uygulamalar, İnteraktif Tasarım, Sosyal Medya, Bilgi Teknolojileri ve Yazılım Çözümlerini, yaratıcı çözümlerle birleştirerek, ileri teknolojinin izdüşümü projeler üretir.
Yazılımsal inovasyonu, farklı donanım teknolojileri ile de birleştirerek yeni bir iş modeli yaratan Arox, 35 kişilik genç ve dinamik ekibiyle, tüm projelerini fark yaratan karakteristik yaklaşımıyla ele alır.
Kullandığı renklerin, tipografinin, görsellerin, diğer tüm tasarımsal ve teknolojik detayların hedef pazarı nasıl etkileyeceğini bilir. Farklılaştırma yeteneğiyle, yüksek bir pazarlama verimliliği yaratır.
Müzecilik, FMCG, Finans, Belediyecilik, ve Basın-Medya başta olmak üzere, Dijital Pazarlamanın hayati önem taşıdığı sektörlere referans niteliğinde, özgün ve seçkin projeler üretir.
Geliştirdiği 80’in üzerinde uygulamayla; 1.250.000 tekil kullanıcıya ve toplamda 2.250.000 indirilme sayısına ulaşan Arox, bugün, Türkiye’deki her 100 akıllı telefon kullanıcısından, 12’sinin hayatında yer alır.
iOS’tan Android’e, Blackberry’den Windows’a var olan tüm platformlarda yazılım hizmeti sunan Arox, yazılım ve donanım alanındaki en yeni teknolojileri kusursuz bir uyumla birleştirerek, müşterilerine fark yaratan çözümler sunmaya devam ediyor.

İletişim

AROX BİLİŞİM SİSTEMLERİ A.Ş.

Tel:        0(216) 504 43 80

Fax:       0(216) 504 43 88

Web:     www.arox.net

Mail:      info@arox.net

Adres:  Barbaros Mh. Halk Cd. Kardelen Sk. No:2/1, K:36, Palladium Tower Ataşehir - İstanbul

Hakkında

Savunma ve Havacılık alanında ihtiyaç duyulan ve yurt dışından temin edilen elektronik sistem ve alt sistemlerin tasarım, üretim ve idamesini yurt içi kaynaklarla gerçekleştirmek hedefi ile yola çıktık. 2011 yılından beri pek çok haberleşme ve aviyonik kontrol ekipmanı geliştirip müşterilerimize teslim ettik. Bugün yirmiden fazla mühendise sahip ekibimiz ile Hacettepe Üniversitesi Beytepe yerleşkesinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İletişim

ARTRON TASARIM ÜRETİM ELEKTRONİK TİC. A.Ş.           

Tel:        0(312) 394 19 40

Fax:       0(312) 394 19 41

Web:     www.artron.com.tr

Mail:      bilgi@artron.com.tr

Adres:  Hacettepe  Teknokent, Üniversiteler Mah. 1596. Cad. No: 89 Çankaya-Ankara

Hakkında

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kurulan ASELSAN; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir. ASELSAN hisselerinin %74,20’si TSKGV’ye aittir, %25,70’lik kısım ise Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir.
Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan ASELSAN; başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı ihtiyaç makamlarının, haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojilerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunmaktadır.
ASELSAN bugün, özgün ürünlerini ihraç eden, dünyanın ilk 100 savunma sanayi şirketi (Defense News Top 100) listesinde yer alan, yerel kuruluşlar ile işbirliği modelleri kurgulayarak uluslararası pazarlarda ortaklıklar kuran, yatırım yapan bir marka haline gelmiştir.
ASELSAN, vizyonundaki teknoloji vurgusu ile “Küresel pazarda yarattığı değerler ile sürdürülebilir büyümesini koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, stratejik bir ortak gibi güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı bir milli teknoloji firması olmak” hedefini benimsemiştir.
Bu başarının kilit faktörlerinden olan 6.000’i aşkın çalışanı bünyesinde yer alan nitelikli mühendislik kadrosu ile ASELSAN, yıllık cirosunun ortalama %7’sini, kendi öz kaynakları ile finanse edilen Ar-Ge faaliyetlerine ayırmaktadır.

İletişim

ASELSAN ELEKTRONİK SAN. VE TİC.A.Ş.

Tel:        0(312) 592 10 00

Fax:       0(312) 354 13 02

Web:     www.aselsan.com.tr

Mail:      www.aselsan.com.tr

Adres:  Mehmet Akif Ersoy Mah. 296. Cad. No: 16, 06370 Yenimahalle-Ankara

Hakkında

21 Mayıs 1981 tarihinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. Başlangıçta ülkemizin şarjlı nikel kadmiyum batarya ihtiyaçlarını karşılayan şirketimiz, geçen süre içerisinde, 108 çeşit batarya, 228 cins pil bloğu, 16 model şarj cihazı ve 37 tipte nikel kadmiyum uçak ve helikopter aküsü üretmektedir. Ayrıca bu yıl enerjinin depolanmasına yönelik Enerji Depolama Sistemleri (EDS) ürünlerini de üretmeye başlamıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının Bağlı Ortaklığı olan ASPİLSAN ENERJİ, tasarım ve mühendislik hizmetleri ile de faaliyetlerini Kayseri’deki tesislerinde sürdürmektedir.
35 yıldır ülkenin Savunma Sanayine hizmet vermenin gururunu yaşayan ASPİLSAN ENERJİ Türkiye’deki Ni-Cd uçak aküsü üreten ilk ve tek firmadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde uçan uçak ve helikopterlerin çoğunda ASPİLSAN ENERJİ Ni-Cd uçak aküleri kullanılmaktadır. Akülerin sivil uçaklarda da kullanılması için EASA Serrfikasyonu çalışmalarına başlanmıştır. ASPİLSAN Enerji’nin Misyonu “Müşterilerimize ekonomik, yenilikçi, gerektiğinde özgün ve çevreye duyarlı ürünlerle enerji çözümleri üretmek.”

ASPİLSAN Enerji’nin Vizyonu “Küresel anlamda enerji çözümleri üreten, kârlı ve sürdürülebilir büyümeyi sağlayan bir firma olmak.

İletişim

ASPİLSAN ENERJİ SAN. VE TİC. A.Ş.        

Tel:        0(352) 321 12 15

Fax:       0(352) 321 12 17

Web:     www.aspilsan.com

Mail:      aspilsan@aspilsan.com

Adres:  Organize Sanayi Bölgesi 12. Cadde No:8, Melikgazi - Kayseri

Hakkında

ASR Kalıp 24 yıllık metal ve plastik enjeksiyon kalıp tecrübesini yeni bir isim ve limited yapı altında devam etmek adına 2018 yılında kurulmuş, geçmişten gelen işlerinden farklı olarak yeni yapıda Ar-Ge çalışmalarına daha fazla zaman ve enerji harcayan bir firmadır.
Firmamız Metal veya Plastik ile ilgili piyasada en zorlu görülen veya çok fazla uğraşılmak istenilmeyen malzemelerde veya yerlileştirilme çalışması yapılan birçok üründe güçlü organizasyon yapısı ve programlı çalışma alışkanlığı sayesinde başarı sağlamıştır.
Sahip olduğumuz farklı ebatlardaki CNC 3 eksenli işleme merkezlerimiz  ve teknolojiyi yakından takip eden, yenilikçi, araştırmacı bir ekip ile ülkemizin ve sanayimizin gelişimine fayda sağlayacak, bizleri zorlayacak ve gelişmemize yardımcı olacak her türlü zorlu projede yer alacak istekte, enerjide ve yeterlilikteyiz.

İletişim

ASR KALIP SAN. TİC. LTD. ŞTİ.    

Tel:        0(216) 457 35 35

Fax:       0(216) 441 84 64

Web:     www.asrkalip.com.tr

Mail:      info@asrkalip.com.tr

Adres:  Mescit Mah. Demokrasi Cd. Bimes Toplu İş. Merkezi B:7 15 Tuzla - İstanbul

Hakkında

Kibar Grubu’nun otomotiv yatırımlarından biri olan Assan Hanil, 1997 yılında Güney Koreli Seoyon E-Hwa ortaklığıyla kurulmuş ve otomotiv sektöründe Yan Sanayi Üreticisi (OES) olarak üretime başlamıştır.
Kuruluşunun ilk yıllarında sadece Hyundai Assan için parça temin ederken, 2005 yılı itibariyle Ford-Otosan’ın da önemli tedarikçileri arasında yer almaktadır. Karsan ve Hyundai Motor Company’nin (HMC) ortak projesi, M2 sınıf minibüsün önemli parçalarının üretimini de üstlenen Assan Hanil, Isuzu ve Honda’yı da müşteri portföyüne katmıştır.
Assan Hanil, ikisi Kocaeli’de biri Bursa’da olmak üzere üç farklı lokasyondaki toplam 80 bin m2’lik tesislerinde, bini aşkın uzman çalışanıyla otomasyona dayalı yüksek teknoloji ile üretim yapmaktadır. Sürücü (yolcu) koltukları, kapı panelleri, ön ve arka tamponlar, ön kumanda panelleri  başta olmak üzere, şişirme parçalar, konsol torpido vb. parçalar en çok talep edilen ürünleri arasında yer almaktadır.
Assan Hanil üretiminin kalitesini ISO 9001-2008, ISO/TS 16949, ISO 14001, ISO 27001, OHSAS 18001, Ford Q1 ve Hyundai 4 Star Kalite Sistem sertifikalarıyla tescillemiştir. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan aldığı destekle 2011 yılında kendi bünyesinde kurduğu Ar-Ge merkezinde; ağırlık hafifletme, maliyet optimizasyonu ve kaliteyi arttırmaya yönelik inovatif projeler üzerinde çalışmalar yürütmektedir. Şirket 12 adet tescil edilmiş faydalı model, 7 adet endüstriyel tasarım ve 2 adet patent sahibidir, değerlendirme sürecinde 23 adet patent başvurusu bulunmaktadır.
Assan Hanil, Türk Hava Yolları ve THY Teknik A.Ş. ile Türkiye’de uçak koltuğu imalatını gerçekleştirmek üzere “Uçak Koltuk Üretimi Sanayi ve Ticaret A.Ş.” Ortak Girişim Şirketi’ni 2012’de kurmuştur. İlk tasarımlarını sektörün ihtiyacı olan ADOA, POA ve ETSO sertifikasyonunu da alarak tamamlamış olan TSI, 2014 yılında seri üretime başlamıştır. Boeing ve Airbus için üretilen koltuklar, uçaklarda kullanılmaktadır.
Assan Hanil, 2014 yılı içinde tamamladığı yatırımlarla müşterilerinin kapasite artışı ve yeni projelerini takip ederek, bünyesinde kurduğu AR-GE merkezinde geliştirdiği özgün tasarımlı, ihracat potansiyeli yüksek, şirketin büyüme ve gelişmesine olanak sağlayacak hava süspansiyonlu ticari araç sürücü koltuğu projesi için ilk fonksiyonel prototip koltuğu üretmiştir.
Prototip koltuklar şu an müşteri araçlarında deneyim yolculuklarını sürdürmektedir.
2016 yılı 3. Çeyrekte IAA Hannover Ticari Araçlar Fuarında lansmanı yapılan hava süspansiyonlu ticari araç sürücü koltuğunun seri üretimine 2017 sonuna doğru geçilmesi planlanmaktadır.

İletişim

ASSAN HANİL OTOMOTİV SAN. VE TİC. A.Ş.      

Tel:        0(262) 317 68 00

Fax:       0(262) 317 68 04

Web:     www.assanhanil.com.tr

Mail:      www.assanhanil.com.tr

Adres:  Asım Kibar OSB Atatürk Mah.4.Cad.No:6 41305 İzmit-Kocaeli

Hakkında

ATA Silah olarak, Türkiye’nin lider ateşli Silah üreticisi ve ihracatçısı konumundayız. Dünyanın farklı noktalarında 70’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmekteyiz.
Yıllardır Türkiye ateşli silahlar sektörüne yol gösteren bir firma olduk, Türkiye’nin ilk çiftesini (1967), ilk süperpoze tüfeğini (1973), ilk yarı otomatik tüfeğini (1992) ve ilk yivli bolt action av tüfeğini (2015) üreterek sektörün önünü açtık. Ayrıca 2008 yılından beri ünlü Amerikan tüfek markası Weatherby’nin SA-08, Orion ve Element modellerinin üretimini üstlenmiş bulunmaktayız (Element modeli 2016 NRA Golden Bullseye Award Winner).
Yivli tüfek üretim izni aldıktan sonra savunma sanayi alanında faaliyet göstermeye başlayan firmamız, milli piyade tüfeği MPT 76 modelinin ana parçalarının üretimini gerçekleştirdi ve hemen akabinde keskin nişancı tüfeği ve piyade tüfeği üretimi için düğmeye bastık. Bomba atar ve tabanca projeleri de aynı sırada hız kazandı. 2018 yılına geldiğimizde artık firmamız yurtiçi ve yurtdışında birçok farklı savunma sanayi fuarında boy göstermeye başladı. Yurtiçinde Kara Kuvvetlerine pompalı tüfek ve Deniz Kuvvetlerine yarı otomatik tüfek üreten Ata Silah ayrıca Gürcistan, Bahreyn, Kazakistan, Mısır gibi ülkelerin de silahlı kuvvetlerine teslimatlar gerçekleştirmiştir.

İletişim

ATA SİLAH SAN. A.Ş       

Tel:        0(216) 466 45 68

Fax:       0(216) 466 45 71

Web:     www.ataarms.com

Mail:      ata@ataarms.com

Adres:  Alemdağ Mah. Elmalı Sok. No:5/A Çekmeköy İstanbul

Hakkında

Avitaş 1969 yılında Mak. Yük. Müh. Eşref AVDAGİÇ, tarafından kurulmuştur.
Avitaş kuruluşundan bugüne Kompozit Plastik’ten komponentler üretmekte olup, faaliyet gösterdiği bölgede, özellikle Otomotiv Sanayine yönelik çözümleri ile öncü kimliğini uzun yıllardır muhafaza etmektedir.
Firmamız, ARGE’den seri üretime kadar olan tüm süreçlerde sahip olduğu nitelikli insan kaynağı ile hizmet vermektedir.
Avitaş sahip olduğu ISO 9001:2008 ve ISO/TS 16949:2002 kalite belgeleri ve ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 ve IRIS sertifikaları sayesinde, müşterileri beklentilerini en üst seviyede karşılamaya çalışmaktadır.
ARGE ve Üretim Süreçleri 11.500 m² kapalı ve 12.200 m² açık alana sahip olan Tesisimiz de gerçekleştirilmektedir.

İletişim

AVİTAŞ KOMPOZİT PLASTİK SAN. VE TİC. A.Ş.   

Tel:        0(216) 378 21 05

Fax:       0(216) 378 22 35

Web:     www.avitas.com.tr

Mail:      info@avitas.com.tr

Adres:  Ramazanoğlu Mah.Çukurova Cad.No:3 34906 Pendik-İstanbul

Hakkında

AVRUPAX Mühendislik firmamız; kamusal, kurumsal, askeri ve sivil platforma kullanıma hazır tam donanımlı mobil ve modüler lojistik yapı çözümleri üretmek adına, 2015 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi TEKNOKENT çatısı altında kurularak inovaktif projeler üretmeye başlamıştır.

Kısa sürede ilklere imza atmayı başaran firmamız, mikro alanları makro kullanım kabiliyetine dönüştürebilen fonksiyonel tasarım ayrıcalığı ve imalata esas mühendislik çözümleri ile birlikte üretim işlemini gerçekleştirmektedir.
Kullanıma hazır lojistik yapı ihtiyaçlarını küresel gelişme ve koşullara uygun bir şekilde karşılayan, pratik, ergonomik, ekolojik, fonksiyonel, teknolojik, ve güvenlik standartları yüksek çözümler sunan marka olmayı ve Türkiye’yi dünyada en iyi şekilde temsil etmeyi hedef edindik. Bu hedefle geride bıraktığımız 3 yılda Van ilinde imalat ekibi ve atölyesi oluşturduk, diğer taraftan tasarım ve mühendislik ekibi oluşturduk ardından Türkiye’nin ilk 8 branşlı mobil hastanesi yaptık, bunun yanı sıra ilk mobil veteriner hastanesi yaptık, ardından kurumsal alt yapımızı oluşturmak, eksiklerimizi gidermek ve dünyaya açılmak adına İstanbul’da merkez ofis kurduk. Diğer taraftan tanım, satış ve pazarlama senaryomuzu oluşturup girişimlere başladık ve şu an bu süreçteyiz.

Türkiye’de bizim yapmak istediğimiz alanda önemli bir boşluk var. Yapmak istediğimiz alan, klasik prefabrik çözümler veya farklı şekilde dizayn edilmiş klasik konteynerler değil. Bunun ötesinde ve ilerisinde, yaşama dayalı ihtiyaç ve faaliyetleri mikro yapılarda karşılayabilir / sürdürebilir hale getirmek ve buna dayalı tasarım ve mühendislik çözümleri geliştirerek kullanıma hazır lojistik modeller imal etmektir.

Bu anlamda Türkiye’de Proje ve üretim eğilimi yok denecek kadar az olmakla beraber tüketim farkındalığı gelişmemiş düzeydedir. Zira, nitelikli teknik personel anlamında da gerek üniversitelerde gerekse teknik liselerde buna dönük eğitim eğilimi yok. Yani mikro yapı anlamında ve lojistik yapı anlamında gerçekten nitelikli insan yetiştiremediğimizi geride bıraktığımız 3 yılda rahatlıkla gördük. Bu sebeple biz bir taraftan bu boşluğu gidermeye katkı sunacak farkındalık oluşturmaya, diğer taraftan nitelikli insan yetiştirmeye ve sürekli inovatif modeller üreterek ihtiyaçları gidermeye ve tüketim algısı oluşturmaya çaba gösteriyoruz.

İletişim

AVRUPAX MÜHENDİSLİK VE DİZAYN TEKNOLOJİLERİ SAĞ. GID. İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Tel:        0(212) 466 24 97

Fax:       0(212) 466 24 97

Web:     www.avrupax.com

Mail:      info@avrupax.com

Adres:  İKİTELLİ OSB MAH. BAĞCILAR GÜNÖREN SANAYİ SİT. 6. CAD.BEYAZ TOWER İŞ MERKEZİ NO:1 D:87 BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL

Hakkında

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük döşemelik, perdelik, yatak kumaşı ve ev tekstili sektörü üreticisi olan Aydın Tekstil A.Ş tamamlamış olduğu dikey entegrasyonla birlikte değerli müşterilerine kaliteli, teknolojik ve doğal ürünleri, yüksek teknolojik makinalarda üretmektedir.
Aydın Tekstil sektördeki uzun yılların tecrübesi, eğitimli genç dinamik yönetim kadrosu ve 1200 çalışanı ile yılda 30.000.000 metre kumaş ve 8500 ton iplik üretebilmektedir. İhtiyaca uygun olarak kamgarn, poliproplen, şönil ve fantazi iplik üretmekle sipariş sürecini başlatan Aydın Tekstil; dokuma, boya prosesleri ve tüm apre işlemlerini gerçekleştirebilen terbiye hatlarıyla, üretimi tek seferde ve zamanında tamamlamayı ilke edinmiş entegre bir tesistir.
Tüm ekipmanları ileri teknolojiye sahip olan üretim bölümlerinde üretilen ürünler; iplik, dokuma, boya, apre proseslerinin her safhasında, her bölümün kendi laboratuvarında kalite kontrolleri yapılmaktadır. Bu laboratuvarlar her türlü ham, yarı mamül, mamül ürün analizleme kabiliyetine sahiptir.
Toplam kalite anlayışıyla, insana yatırım yapan, teknolojiyi yakından takip eden, kökleri kuvvetli ve geleceğe emin adımlarla yürüyen Aydın Tekstil; teknolojik donanıma sahip Ar-ge ve tasarım bölümlerinde sürekli değişen dünya trendlerine uygun renk ve tasarımları takip ederek kendi modasını oluşturup, sınırsız örgülendirmeyle, tüm dünyaya sunabilen lider bir firmadır.

İletişim

AYDIN MENSUCAT DÖŞEMELİK KUMAŞ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Tel:        0(212) 549 20 60

Fax:       0(212) 549 20 58

Web:     www.aydinmensucat.com.tr

Mail:      info@aydintekstil.com

Adres:  İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi, Eski Turgut Özal Caddesi, No:38 - İstanbul

Hakkında

Şirketimiz başta savunma, havacılık ve uzay sanayileri olmak üzere güvenlik, ulaştırma, altyapı ve otomotiv gibi birçok endüstrinin çağdaş gereksinimlerine uygun Simülasyon, Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik ürünleri, anahtar teslimi çözümleri ve hizmetleri sunmaktadır.

Şirketimizin kurucu ve yönetim kadrosu, bu sanayilere yönelik simülasyon sistemleri, simülatörler ve sanal gerçeklik sistemleri geliştirilmesi ve üretimi konularında 20 yılı aşkın tecrübeye sahip uzman kişilerden oluşmaktadır.

Eğitim, öğretim, tatbikat, araştırma, geliştirme, tasarım, mühendislik, analiz, görselleştirme, deneme, deneyimleme, canlandırma gibi birçok alan, işlem, uygulama ve ihtiyaç için, gerçeğinden ayırt edilemez benzerlikte sanal ortam çözümleri yaratarak kullanıcılarına beklentilerinin üstünde bir hizmet verme misyonuyla yola çıkan şirketimiz, vizyonunu ise  “İmersif Çağın Lideri Olmak” şeklinde ifade etmektedir.  Bu bağlamda şirketimiz, kullanıcının kendini, tüm duyuları ile sanal ya da sentetik ortamın içinde hissetmesini sağlayacak teknolojiler ve ürünler üzerinde çalışmaktadır.  Sektörde, bu olgunun ve teknolojinin liderliğini yapıp, müşterilerine gerçeğine en üst seviyede benzerlikte ve en yüksek sadakatte Simülasyon, Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik sistemleri sunmayı hedeflemektedir.

İletişim

AUGMEA SİMÜLASYON TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

Tel:        0(850) 582 56 30

Fax:       

Web:     www.augmea.com

Mail:    info@augmea.com

Adres: Teknopark Bulvarı, Sanayi Mah., No: 1/3A Z05, 34906 Pendik / İstanbul

Hakkında

Firmamız Hüseyin Aygün tarafından 2000 yılında makina bakım işletmesi olarak kurulmuştur. Makina ve üretim hattı bakımı hususunda 2008 yılına kadar profesyonelleşmiş ve bünyesine talaşlı imalatı da dahil etimiştir.   2015 Yılında limted olarak yeni yapıya geçen firmamız, bölgesel olarak bakım ve imalat hususunda öncelikli tercih haline gelmiştir.

Firmamız 2015 yılında başlayan ve bugün artarak devam eden ivmelenmede Çevresinde üniversiteler ile anlaşma yapmış ve AR-Ge İnovasyon Bölümü’nü kurmuş ve daha önce bakımını yaptığı ve yerli olmayan bütün makineleri yerlileştirmeyi hedeflemiştir. Bununla birlikte özel makina ve üretim hatlarını projelendirmiş ve üretimini gerçekleştirmiştir. Bu gün bizi tercih eden müşteri portföyümüzde dünyaya mâl olmuş 20’ye yakın şirket bulunmaktadır.  Çözüm ortağı olduğumuz bazı firmalar; Prelli (Ana tedarikçi), Tosyalı (Asil tedarikçi)  Kalibre Boru (Asil tedarikçi),  Yıldız Entegre (Asil Tedarikçi), Al-Co (Asil Tedarikçi), Hayat Kimya (Asil tedarikçi) olarak sayılabilir.

Şirketimiz ülkemizin gelecek hedeflerine bağlı olarak, 2023 yılına kadar teknoloji transferleri ve yeni teknoloji üretimi hususunda daha önce faaliyet gösterdiği alanda ve projelerini yaptığı alanda Ulusal ve uluslararası marka olmayı hedeflemiştir.

İletişim

AYGÜN ENDÜSTRİYEL MAKİNA İMALAT BAKIM ONARIM TAAHHÜT SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.

Tel:        0(262) 373 67 07

Fax:       0(262) 373 67 04

Web:     www.aygunendustriyel.com

Mail:      info@aygunendustriyel.com

Adres:  Uzunçiftlik Mah. Sadun Atığ Blv. No:112/2 Kartp/Kocaeli

Hakkında

1970 yılında kurulan firmamız, 1990 yılından itibaren üretimlerinde uzmanlaşma yolunu seçerek, ilaç, gıda, kozmetik, kimya, kâğıt, temizlik ürünleri, kırtasiye, boya, yapı kimyasalları, petrokimya, tekstil ve deri kimyasalları, plastik v.b. sektörlerinde kullanılan makineleri üretmektedir. Üretim programımızda bu sektörlerin birbirine benzer alt yapıya sahip ambalaj besleme&akümlasyon&temizleme / dolum / kapama / etiketleme operasyonlarında kullanılan ambalaj makinelerini ve aynı sektörlerin proses makineleri yer almaktadır.
AYMAKSAN AYLA MAKİNA SANAYİ A.Ş. olarak müşteri memnuniyeti sürekliliğini sağlamak, kaliteli-sağlam-ekonomik çözümler sunmak ve etik kurallara koşulsuz bağlılık en önemli değerlerimizdir. Müşterilerimize taahhüt edilen performansı ve hassasiyeti sağlayan, ileri teknolojiye sahip makineleri
sunmak vazgeçilmez ilkemizdir. Müşterilerimiz arasında İSO 500 de ilk sıralarda yer alan firmaların yanı sıra KOBİ’ler de yer almaktadır. Uzun yıllardır makine imalat sektöründe faaliyet gösteren firmamızın makineleri dünyanın 26 ülkesinde çalışmaktadır. 2016 yılı başına kadar eldesi zor olan, müşteri başına 3,4 adet makine satış rakamını sağlayabilmiştir. Firmamızın çalışma sisteminin ve makinelerimizin farkını en iyi teyit eden faktörlerden biri de budur.
Birinci hedefimiz sürekli gelişime ve rekabete açık, en yeni teknolojileri uygulayan, geçmişi ile gurur duyan, geleceğe güvenle bakan, bölgemizde uluslararası tanınırlığa ulaşmış firma olmaktır. Makine imalatı sektöründe 1970 yılında işe başlayan kurucumuz Nezir AYLA’ dan ve referanslarımızdan aldığımız güç ile hedefimize emin adımlarla ilerlemekteyiz.

İletişim

AYMAKSAN AYLA MAK.SAN. A.Ş.           

Tel:        0(216) 364 38 72

Fax:       0(216) 314 13 40

Web:     www.aymaksan.com

Mail:      info@aktasgroup.com.tr

Adres:  Dudullu O.S.B Cd. And. San. Sit. N:16/1 Ümraniye İstanbul

Hakkında

Ayrotec Mühendislik Eylül 2017’de savunma, havacılık ve uzay sektörlerine ürün tasarımı, mühendislik ve üretim hizmetleri vermek üzere İstanbul’da kurulmuştur. Kurucusu Pembe Çiğdem Akbaş savunma sektöründe 10 yıldır mekanik tasarım mühendisi olarak çalışmıştır. Aselsan için üretilen el bilgisayarları, modem, yönlendirici, AC/DC çeviriciler, Yaltes için üretilen operatör konsolu gibi projelerde aktif olarak rol almıştır.
Endüstriyel tasarım, mekanik tasarım, mühendislik analizleri, teknik dokümantasyon, test, doğrulama, prototipleme ve üretim faaliyetleri firmanın temel kabiliyetleri arasında yer almaktadır. Üretim faaliyetleri Ankara ve İstanbul’da bulunan alt yükleniciler ile sağlanmaktadır.
Ayrotec, Yaltes’in alt yüklenicisidir. Bitirilen projeler arasında operatör konsolu tasarımı ve üretimi, sağlamlaştırılmış ekran tasarımı, geliştirme kiti tasarımı ve üretimi, şok ve titreşim testleri için fikstür tasarımı yer almaktadır. Havelsan iş ekosistemi değerlendirme süreci devam etmektedir.
Orta vadede firma bünyesinde elektronik tasarım ve yazılım ekipleri de oluşturularak, birim tasarımı ve üretimi faaliyetleri yapmak hedeflenmektedir.

İletişim

AYROTEC MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK ÜRETİM  SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Tel:        0(216) 504 11 20

Fax:       0(216) 504 11 20

Web:     www.ayrotec.com

Mail:      cigdem.akbas@ayrotec.com

Adres:  Barbaros Mah. Mor sümbül Sokak Teknik Yapı Deluxia Palace A Blok No: 5A D:266 Ataşehir - İstanbul

Hakkında

Vizyon
Dünya çapında üstün standartlarda ve kalitede tasarımlar üretmek.
Makina ve endüstüriyel robot teknolojisinde dünya standartlarında tasarım ve uygulamalar yapmak.
Makina ve endüstüriyel robot teknolojisinde lider konuma gelmek.
Misyon
Topluma fayda sağlayan yenilikçi tasarımlar  ve hizmetleri sunmak.
Değerlerimiz
Ürün ve hizmetlerimiz gösterdiğimiz çabaların sonuçlarıdır. Ürün ve hizmetlerimiz müşterilerimiz tarafından ne kadar beğenilirse, bizim de Değerimiz o kadar artacaktır.
Çalışanlarımız gücümüzün kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişmelerine fırsat tanımak suretiyle yetenek ve mutluluklarını artırmak hedefimizdir. Her alanda onların katılımlarını sağlayacak “Takım Çalışması”nı gerçekleştirmek prensibimizdir.
Kazancımız ürün veya hizmetlerimizin müşteri beklentilerini ne derecede karşıladığının göstergesidir. Ürün ve hizmetlerimizi iyileştirmek için Gerekli kaynakları temin etmek üzere kâr etmek hedefimizdir.
Stratejimiz
Büyüme: Yeni pazarlar ve mevcut iş alanlarında yeni ürün geliştirerek organik ve inorganik büyümek.
İnovasyon: Bütün iş süreçlerinde yaratıcılığı zirvede tutarak yenilikçi ürün ve hizmetler sunmak.
Marka: Müşteri ihtiyaç ve beklentisini karşılayan ve her segmentte en çok tercih edilen marka olmak.
Çalışanlar: İnsan kaynakları süreçlerinde mükemmelliği hedefleyerek, çalışanlara sağlanan faydayı artırarak en çok tercih edilen şirket olmak.
Müşteriler: Satış ve satış sonrası ürün ve hizmetlerde müşteri memnuniyetinde lider marka olmak.

İletişim

AYTEKNİK MAKİNA TASARIM   

Tel:        0(216) 397 75 20

Fax:      

Web:     www.aymakro.com

Mail:      info@aymakro.com

Adres:  Kaynarca Mah. Serçe Sok. No:12/1 Pendik İstanbul

Hakkında

Bahariye mensucat San. ve Tic. A.Ş. 1951 yılında Türk Tekstil Endüstrisine yün iplik üretimi ve kumaş dokumasıyla adım atmıştır. Kısa sürede büyük ve sürdürülebilir bir büyüme sağlayan firma, 1980 yılında bahariye halı markasına hayat vermiştir. Bahariye Mensucat’ın bir parçası olmanın getirdiği deneyim sayesinde güvenilir ve saygın markalar arasında yerini alan Bahariye Halı, kurulduğu günden bugüne ülke ekonomisine katkıda bulunmayı ve tüketicinin memnuniyetini sağlamayı hedeflemiştir. 1980 yılında İstanbul Eyüp’teki fabrikasında başladığı üretimini 1988-2009 yılları arasında İstanbul İkitelli’de sürdüren bahariye halı, bugün daha geniş çapta hizmet verebilmek için Çorlu/Veli Meşe’deki 50.000 m²’lik son teknoloji ile donatılmış tesislerinde üretimine devam etmektedir. Bahariye halı, farklı ihtiyaç ve zevklere hitap eden ürünleriyle yaşadığınız mekânların her köşesine estetik, ferahlık ve yepyeni bir yaşam deneyimi katıyor. Çünkü sizin yeriniz, bizim için de özel… Havacılığa ve teknolojiye meraklı aile yapısı, robotik ve kontrol sistemlerinin havacılık dünyasında yaşattığı paradigma değişiminin sunduğu potansiyel ile birlikte firmamız 2000’li yıllardan itibaren insansız hava aracı sistemleri ve alt sistemlerinin milli olarak tasarlanıp üretilmesi amacıyla yoğun bir ar-ge çalışması sürecine girmiştir. Özellikle ithali füze rejimi kurallarına tabi olan aviyonik, güdüm ve kontrol sistemleri alanına yoğunlaşarak öz sermaye ile finanse edilen ar-ge faaliyetleri sonucu farklı tipte İHA Sistemleri’ni elektronik, yazılım ve tasarımıyla milli ve özgün bir şekilde geliştirerek ülkemizin hizmetine sunmaktadır.

İletişim

BAHARİYE MENSUCAT SAN. VE TİC. A.Ş.             

Tel:        0(212) 548 20 10

Fax:       0(212) 471 37 01

Web:     www.bahariyehali.com

Mail:      icpiyasa@bahariyehali.com

Adres:  İkitelli Mehmet Akif Mah. Bahariye Cad. No:33 K.Çekmece 34303 İstanbul

Hakkında

Bakeriş  1974 yılında Karaköy Perşembe pazarında, bir torna atölyesi olarak Nusret Bakerci tarafından şahıs firması olarak kurulmuştur. 80’li  yıllara gelindiğinde Haliç tersanelerinin de etkisi ile gemi tipi elektrik malzemeleri üretmeye başlamıştır. Bu süreçte döküm pirinç ve alüminyum marin tip elektrik malzemeleri konusunda uzmanlaşmış ve  geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.  Bakeriş firma olarak yaklaşık 40 yıldır gemi inşa ve savunma  sanayine hizmet etmektedir. Güncel olarak yüzlerce ürünümüz Türk Loydu Tip Onayına sahiptir. Savunma Sanayi Deniz Projeleri ve   yerli gemi üretim düşüncesinin uygulanması ile savunma sanayine hizmet ve ürün tedariki konusunda her geçen gün tecrübe ve ürün çeşidi anlamında kendimizi geliştirmekteyiz. Geldiğimiz noktada ürün tasarımımızı gerçekleştirip, gerekli kalıpları kendi bünyemizde imal edip, nihai ürünü üretmekteyiz.

İletişim

BAKERİŞ GEMİ AYDINLATMA VE ELEK. MALZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ        

Tel:        0(212) 238 10 13

Fax:       0(212) 238 10 15

Web:     www.bakeris.com.tr

Mail:      bakeris@bakeris.com.tr

Adres:  "Merkez Ofis Emekyemez Mh Abdulselam Sk. No:17/1  Beyoğlu İstanbul

Atölye: Yukarı Dudullu OSB Mh. Des San. Sitesi 116. Sk. No.9  Ümraniye - İstanbul "

Hakkında

Baykar Makina 1984 yılında Makina Yük. Müh. Özdemir Bayraktar tarafından otomotiv sanayine yerlileştirmeye tabi hassas motor, pompa ve dişli kutusu parçalarının imalatı konusunda hizmet etme amacıyla kurulmuştur. 2000’li yıllara kadar Tofaş, Uzel Traktör, Mercedes Benz Türk A.Ş vb. otomotiv sanayiinin öncü firmalarına yan sanayi olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Manuel kontrollü tezgâhlar ile üretim hayatına başlayan firmamız, zaman ayarlı röle donanımlı tezgâhlardan, delikli kart NC tezgâhları ve sonrasında gelişen CNC teknolojisine kadar teknolojik gelişime her zaman açık bir yapıda olmuştur. Firmamızın hassas talaşlı imalat süreci içerisinde bu teknolojilerin kullanılarak işlenen parçalara özel, kalite ve verimliliği artırıcı nitelikte birçok NC, CNC kontrollü sistemler geliştirilerek kullanılmıştır.
Havacılığa ve teknolojiye meraklı aile yapısı, robotik ve kontrol sistemlerinin havacılık dünyasında yaşattığı paradigma değişiminin sunduğu potansiyel ile birlikte firmamız 2000’li yıllardan itibaren İnsansız Hava Aracı Sistemleri ve alt sistemlerinin milli olarak tasarlanıp üretilmesi amacıyla yoğun bir Ar-Ge çalışması sürecine girmiştir. Özellikle ithali füze rejimi kurallarına tabi olan aviyonik, güdüm ve kontrol sistemleri alanına yoğunlaşarak öz sermaye ile finanse edilen Ar-Ge faaliyetleri sonucu farklı tipte İHA Sistemleri’ni elektronik, yazılım ve tasarımıyla Milli ve Özgün bir şekilde geliştirerek ülkemizin hizmetine sunmaktadır.
Firmamız İnsansız Sistemler teknolojisinin hızlı gelişimine paralel olarak Ar-Ge ve İmalat süreçlerinin iç içe geçtiği, hiyerarşik bir organizasyon yapısı yerine bilgi, motivasyon ve sonuç odaklı bir yapı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Esnek organizasyon yapısı, dinamizm ve motivasyonu yüksek ekip ruhu ile Bilgi Çağı konseptine uygun teknolojik sistemler geliştirmekteyiz.

İletişim

BAYKAR MAKİNA A.Ş    

Tel:        0(212) 671 10 31

Fax:       0(212) 671 21 15

Web:     www.baykarmakina.com

Mail:      info@baykarmakina.com

Adres:  Baykar Makina – İstanbul, Türkiye

Hakkında

Berdan Cıvata San. A.Ş, 1980 yılında Tarsus’ta 150 m²’lik, 5 çalışanlı bir torna atölyesi olarak kuruldu. 2000 yılında Tarsus-Mersin OSB’ye ikisi mühendis 25 çalışanla 1500 m²’lik fabrika binasına taşındı. Bugün, 33 bin m² alanda 11 bin m²’si kapalı tesislerde, 32’si mühendis 260’a yakın yetişkin personeliyle dünya normlarında sıcak-soğuk dövme metotlarıyla ısıl işlem tesisleri, elektrogalvaniz, çinko Lamel kaplama ve sıcak daldırma galvaniz tesisleriyle Türkiye’de tam entegre olan bir tesisinde cıvata-somun saplama ve benzeri bağlantı elemanları üretimi yapmaktadır.
Bugün cıvata somun sektöründe Türkiye’nin en zengin test cihazları ile donatılmış ve ISO EN 17025’e göre Akredite Belgesine sahip tek laboratuvar Berdan Cıvata’dadır. Bu laboratuvarda 500 tonla Avrupa’nın en güçlü çekme testi cihazı yanında, ayrıca Avrupa’nın en güçlü 2 tork testi cihazından birisi yer almaktadır. (M72 çapa kadar cıvatalara torklama testi yapabilmektedir.) -150 ⁰C gibi çok düşük sıcaklıklarda çentik darbe testi cihazı, Manyetik NDT ve Ultrasonik çatlak testi cihazları, sertlik, mikro sertlik, mobil sertlik, spektral analiz, makro analiz, mobil analiz cihazları, tuz püskürtme test cihazı, Hidrojen Kırılganlığı test cihazı, yüzey pürüzsüzlüğü testi cihazı ve benzeri cihazları.
Zengin test laboratuvarı, 45 yıllık bilgi birikimine sahip olan Güçlü Teknik Kadrosu, zengin kalite ve sistem belgeleri, patent ve sertifikaları sayesinde Avrupa’nın Alstom, Siemens, Vestas, Nordex, Gamesa, Amerika’nın GE, Çin’in Goldwind gibi Rüzgar Devlerini Tarsus’a kadar getirme ve Türkiye’de tek tedarikçileri olma başarısını gösteren, onların 10.9-12.9 kalite kule birleştirme cıvatalarını, kuleyi taşıyan Ankeraj Cıvatalarını, kanatları rotora bağlayan saplama ve kanat somunlarını Hidrojen Kırılganlığı Riski Sıfır olarak üreten Berdan Cıvata Avrupa’nın en uzun ikincisi olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün çelik ayaklarını taşıyan 10 m. boyda 780 kg ağırlıkta Ankeraj Cıvatalarını üretmiş, Anamur-Kıbrıs Barış Suyu Boru Hattındaki bütün cıvataları üretmiş ve onları 200 yıl paslanmayacak şekilde özel bir kaplama ile korumaya almıştır.

İletişim

BERDAN CİVATA SAN. AŞ.          

Tel:        0(324) 676 44 90

Fax:       0(324) 676 44 93

Web:     www.berdancivata.com

Mail:      info@berdancivata.com

Adres:  Mersin - Tarsus Org. San. Böl. 5. Cd. No: 6 Huzurkent TARSUS

Hakkında

Şirketimiz çalışma hayatına 1970 yılında başlayan Ender Yazıcıoğlu tarafından Mart 1994 yılında kurulmuş aile şirketidir. Önce ayakkabı yan sanayinde 1986 yılında ortak olarak malzeme satışı ile başlayan serüven daha sonra makine satışı ile genişlemiş, fakat ekonomik kriz ile başlayan daralma ve şartlar 1993 yılı sonunda ortaklık yapısının bozulmasına yol açmış ve Mart 1994’te ailenin küçük ferdinin ismi verilerek “Birtuğ Dış Ticaret Ltd. Şti” faaliyete geçmiştir.
Mümessillik anlaşmaları ilk olarak malzeme alanında Almanya menşeili Rhenoflex Gmbh firması ile sonrasında yine Almanya menşei tercihi korunarak International ve Jacob Keck Gmbh firmaları gibi üç dünya markasının bir araya getirilmesi ile pekiştirilmiştir. Hızla gelişen ve genişleyen iş ortamı İtalya menşeili F.llı Bartoll  Spa ve Metallurgica Lombarda Spa mümessillikleri yanında Avrupa ülkesi altı diğer firma ile on bire çıkartılmıştır. Mümessillik anlaşması dışındaki firmalardan ürün ithalatı ve satışı yapılmaması kararı bugün hala korunmaktadır.
İlkeli, güvenilir iş ahlakını önemseyen firmamız sektörün bu anlamda    nadide firmalarından biridir. Yine Türkiye mümessili olduğumuz, iş emniyet alanında dünyanın en etkin ve en büyük üreticilerinden olan Hollandalı Isco Technic Bv. Şirketi ile 2003 yılında ortaklık kurularak Türkiye’de üretim yapma kararı alınmış Isco Çelik ve Ayakkabı Mamulleri San. Tic. Ltd. Şti. Ve Birtuğ Ayakkabı Tekstil Mam. San. Tic. Ltd. Şirketleri kurulmuştur. 2007 yılına kadar Büyükçekmece’de devam eden üretim, ortakların ABD American Stelltoe Ltd. Şirketini satın alması ile tuzla deri ve endüstri serbest bölgesine kaydırılmıştır. Ancak büyük yatırımlardan dolayı Hollanda’daki firmanın zora girmesi ve kapanma durumuna gelmesi ile ortaklık gözden geçirilmiş, hisseler satılarak üretimden çıkılmıştır.
Dünya’da meydana gelen değişim ve trendlerden yola çıkarak organik tarım ve hayvancılık sektörü cazip görülmüş ve projelendirilip yatırım yapmak üzere yeni şirketimiz Birtuğ Doğal Yaşam Ltd. Şti. kurulmuştur. Yatırım ve üretim yapmanın zorluğu yanında, geleceğimiz ve ülke ekonomisinin önemi için yeniliklerimiz ve ar-ge çalışmalarımız devam etmektedir. 

İletişim

Birtuğ Ayakkabı Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti.         

Tel:        0(212) 407 03 63

Fax:       0(212) 407 03 67

Web:     www.birtug.com.tr

Mail:      info@birtug.com.tr

Adres:  Aymakoop Ticaret Merkezi

 K:5 N:1 İkitelli OSB. - İSTANBUL

Hakkında

BİTES Savunma ve Havacılık; 2001 yılında kurulmuş, 2004 yılında Savunma sanayi sektörüne girmiş, %100 Yerli, 120 kişiye ulaşan uzman kadrosu ile milli ve yüksek teknoloji odaklı bir savunma sanayi şirketi olarak ülkemize hizmet etmektedir.
BİTES; Savunma, havacılık ve uzay endüstrilerinin gereksinimlerine yönelik Eğitim/Simülasyon çözümleri, Sanal ve Artırılmış Gerçeklik uygulamaları, Küresel İstihbarat ve Uzaktan Algılama yazılımları ile görev kritik sistemler için gömülü yazılımlar geliştiren teknoloji tabanlı yenilikçi bir şirkettir. Şirket en son yazılım teknolojilerini uygulayarak yeni nesil görev planlama, görev destek, lojistik ve aviyonik yazılım çözümleri sunmaktadır. Yapay zekâ, sürü zekâsı, robotik sistemler, giyilebilir teknolojiler, artırılmış gerçeklik, görüntü ve sinyal işleme gibi teknoloji alanlarında başarılı Ar-Ge faaliyetleri yürütmektedir.
BİTES, 2014 yılında, ABD’nin önde gelen Simülasyon ve Eğitim Endüstrisi yayınlarından Military Training Technology dergisi tarafından, dünyanın en önemli 100 Simülasyon Firması arasında gösterilmiş ve 2015 ve 2016 yıllarında, Deloitte Fast 50 En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketleri arasına girmiştir.
Kurulduğu günden itibaren, fonksiyonel çözümler üretmekte olan BİTES, sürekli gelişim ve fark yaratma stratejileriyle sektörde önemli bir yer edinmiştir. Geçen yılların sonucunda genç ve dinamik yapısına, deneyim ve sürdürülebilirliği de ekleyen BİTES, Ar-Ge’ye yatırım yapan ve dünyaca takip edilen başarılı bir firma olarak gelişimini şevk ve hızla sürdürmektedir.

İletişim

BİTES SAVUNMA, HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ. 

Tel:        0(312) 210 12 56

Fax:       0(312) 210 12 58

Web:     www.bites.com.tr

Mail:      bites@bites.com.tr

Adres:  Taşpınar Mah. İncek Bulvarı  2855. Cadde No:74 Gölbaşı/ANKARA

Hakkında

1992 yılında kurulan Bilsa Kalıp gelişen süreç içerisinde metal enjeksiyon kalıplama, döküm, işleme konularında savunma sanayi, medikal, otomotiv, elektrik ve tekstil endüstrilerinde konusunda uzman olan kuruluşlara hizmet vermektedir. 

Üretmiş olduğu çok özel ürünlerle müşterilerine "Çözüm Ortağı" olan anlayışla yaklaşmaktadır. Bilsa Kalıp, kalitenin bütünleşik bir süreç olduğunu bilen ürettiği ürün ve sistemlerin her bir parçasının, aynı kalite anlayışının bileşenleri olduğunu düşünen firmalara, eşgüdümlü hizmet verebilecek uzman personel, yüksek niteliklere sahip makine parkuru ve kalite kontrol bandı ile müşteri odaklı hizmet sunmaktadır. Ağırlıklı olarak savunma sanayi, elektrik ve çelik sektörlerine hizmet vermektedir.

İletişim

BİLSA KALIP SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ

Tel:        0(216 ) 593 38 05 

Fax:       0( 216 ) 593 38 04

Web:     www.bilsakalip.com.tr

Mail:     bilsa.bilsakalip.com.tr

Adres:  BOSB Birlik Org. San. Bölgesi Batı Cd. 5. Sk. No:26 Zemin Kat - Tuzla / İSTANBUL / TÜRKİYE 

Hakkında

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC Otomotiv Sanayi

ve Ticaret A.Ş., kuruluşunun 50. yılını gururla kutlarken, dünya markası olma

yolunda yenilenen hedeflerine doğru hızla ilerliyor.

BMC Otomotiv, yarım asırlık köklü geçmişine sığdırdığı başarılarına yenilerini

eklemek için, Türk ve Katar ortaklığı ile ulaştığı güçlü ve çok uluslu şirket

yapısıyla Türkiye için çalışıyor, üretiyor.

Tasarım, Ar-Ge, mühendislik, üretim, satış ve satış sonrası hizmetleri kendi

bünyesinde barındıran, üretime başladığı ilk günden bu yana 300.000 adedi

geçen araç üretimi ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma

değer sağlayan, İzmir’deki 200.000 metrekare alanda 700‘ün üzerinde

konfigürasyonda araç, yedek parça, motor ve döküm parçaları üretimi yapan,

başta Avrupa Birliği üyesi ülkeler olmak üzere 80’i aşkın ülkeye ihracat

gerçekleştiren, Türkiye’nin üreten gücü BMC Otomotiv, yoluna devam ediyor.

İletişim

BMC POWER MOTOR VE KONTROL TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

Tel:        0(216) 225 04 95

Fax:      

Web:     www.bmc.com.tr

Mail:      info@bmcpower.com.tr

Adres:  Sanayi Mah. Teknopark Blv. Teknopark İstanbul No:1/9A 605-608,701-708 Pendik İstanbul

Hakkında

Bozok Savunma, savunma sanayi, medikal ve demir-çelik sektöründe mekanik, elektrik-elektronik sistem tasarımı, akışkan ve yapısal analiz, doğrulama hizmeti, proje yürütücülüğü hizmetleri vermektedir.
Hava araçları için hidrolik akümülatör, elektromekanik valf ve soğutma fanlar sistemleri
konusunda projeler geliştirerek halen Ankara Teknopark ’da çalışmalarına devam etmektedir.

Bünyesinde Makine, Metalürji ve Elektrik-Elektronik Mühendisleri istihdam etmektedir.
Ekonomi Bakanlığının IHA-URGE programına dahil olup ISO 9001-2015, ISO 14001 ve ISO 18001 kalite sertifikalarına sahiptir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Tasarım Organizasyonu Onayı için de çalışmalar başlatılmıştır.

İletişim

BOZOK SAVUNMA MEDİKAL VE MÜHENDİSLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.            

Tel:        0(312) 385 02 48

Fax:       0(312) 385 02 49

Web:     www.bozokmuhendislik.com

Mail:      abdurrahim@bozokmuhendislik.com

Adres:  Teknopark Ankara Kampüsü C Blok Kat 9 No: 921 2224. Cd. No: 1 Yenimahalle Ankara

Hakkında

BTech Teknoloji endüstri, sağlık, havacılık ve savunma sanayisi için yüksek standartta 3D baskılama ve modelleme hizmeti vermektedir. Bu alandaki tecrübesi ve global partnerleri ile farklı malzemeleri ve teknoloji kullanarak CAD datalarını fiziksel objelere dönüştürülmesi, katmanlı imalat teknoloji hizmetleri ve topoloji optimizasyonu gibi konularda uzmanlık sunmaktadır. Havacılık sektörünün önemli bir parçası haline gelen “ Metal Katmanlı İmalat Teknolojisi” konusunda bilgi birikimi, tecrübesi ve iş ağı ile sistem entegrasyonu, laboratuvar kurulumu ve proses geliştirmesi konusundaki danışmanlığının yanında tasarım ve üretim hizmetleri ile şirketlerin endüstriyel devrim olarak adlandırılan endüstri 4.0’a geçmesine destek olmaktadır.
Btech’in sunduğu fonksiyonel prototipler nihai ürün veya test numunesi olarak kullanılabilmektedir. Titanyum, Inconel 718, Alüminyum, Paslanmaz Çelik, CrCO, ABS, PA12, PA11, PLA gibi malzemeler Btech’in sunduğu çözümler arasındadır.

İletişim

BTECH TEKNOLOJİ BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.        

Tel:        0(312) 227 00 89

Fax:       0(312) 227 00 80

Web:     www.btech.com.tr

Mail:      info@btech.com.tr

Adres:  Üniversiteler Mah. İhsan Doğramacı Bulvarı ODTÜ Teknokent

 İkizler Binası No:35 Kat:1 6c 06800 Çankaya Ankara

Hakkında

Türkiye’nin önde gelen alüminyum profil üreticilerinden olan Burak Alüminyum 1984 yılında kurulmuştur. İlk olarak levha üretimi yapan Burak Alüminyum 1991 yılında ilk ekstrüzyon presi kurarak alüminyum profil imalatına başlamıştır.  Değişik sektörlerde kullanılmak üzere alüminyum profil dizaynı ve üretimi yapmakta olan Burak Alüminyum alüminyum profil üretiminin yanı sıra eloksal vet oz boya yüay işlemlerini ve CNC destekli mekanik işlem parkurunda delme, kesme, kertme, uygulamalarını milimetrik hassasiyetle gerçekleştirir.
Dünyada her geçen gün, alüminyumun farklı kullanım alanları ortaya çıkmaktadır. Burak Alüminyum, otomotiv, ısıtma, soğutma, savunma Sanayi, mimari sistemler v.b. sektörlerde  teknik ekibi sayesinde bu alanları takip eder, müşterilerinin ihtiyaçları dahilinde alternatifler ve çözümler üretir, maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olur, işçiliği düşürecek imkânlar yaratır. Burak Alüminyum 2012 yılında Türkiye’nin en eski alüminyum profil üretici firması olan AKSAN ALÜMİNYUM firmasını satın alarak bünyesine katmış ve ürün ve müşteri portföyünü genişletmiştir.
Burak Alüminyumun referansları arasında birçok kamu binası, havalimanı, alışveriş merkezi, plaza, hastaneler, üniversiteler gibi mimari uygulamaların yanında Mercedes-Benz, MAN, TEMSA, OTOKAR, UĞUR SOĞUTMA, KALE OTO RADYATÖR, EAE ELEKTRİK, HABAŞ gibi sektörünün öncü firmaları yer almaktadır.

İletişim

BURAK ALÜMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.  

Tel:        0(288) 436 12 34

Fax:       0(288) 436 13 63

Web:     www.burak.com.tr

Mail:      info@burak.com.tr

Adres:  Yeni Mah. Muratlı Asfaltı No: 10 Büyükkarıştıran / Lüleburgaz 

Kırklareli

Hakkında

Ülkemizin havai fişek ve piroteknik oyuncak alanındaki ilk ve tek öncüsü olan Büyük Coşkunlar Proteknik Kimya Sanayi Havai Fişek Tic. Ltd. Şti.  1966 yılında Hüseyin Coşkun Tarafından 15.000 m2 bir alan üzerine inşa edilmiştir. Şirketimiz 2007 yılından itibaren ise Sakarya ‘nın Hendek ilçesine bağlı yukarı çalıca tepe açma mevkiinde 15.000 m2 si kapalı alan olmak üzere toplam 300 dönüm arazi üzerine, Avrupa standartlarına uygun olarak inşa edilen yeni tesislerinde hizmet vermeye devam etmiştir.50 yılı aşkın süredir piroteknik oyuncak alanında faaliyet gösteren firmamız yaklaşık 24 yıldır havai fişek alanında da hizmet vermeye başlamış ve ürün yelpazesini büyük bir hızla geliştirmiştir.
Ülkemizin havai fişek sektöründeki tek üreticisi olma unvanına sahip firmamız; özellikle bataryalar, gök bombası, havai fişek, iç ve dış mekân volkanlar ve piroteknik ürünlerin üretiminde uzmanlaşmış ve her gecen gün kalite standartlarını yükseltmiştir. Alanında uzman olan nitelikli teknikerlerimiz ve deneyimli personelimiz ile müşterilerin talep ve istekleri doğrultusunda hazırlanan ürünlerimiz sahip oldukları yüksek kalite ve uygun fiyatlarından dolayı tercih sebebi olmuştur.  Güvenilirlik ve kalitenin ön planda tutulduğu ürünlerimiz, üretim sonrasında uzman kadromuz tarafından test edilip siz müşterilerimize sunulmaktadır. Firmamız bünyesindeki havai fişek ateşleyici sertifikasına ve lisansına sahip güler yüzlü uzman kadromuz; düğünlerde, festivallerde, özel etkinlik ve kutlamalarda, resmi ve dini bayramlarda, resmi kurum ve kuruluşlar tarafından organize edilen il, ilçe ve köylerde yapılan açık veya kapalı alanlardaki etkinliklerde,  müşterilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda müzik eşliğinde özel efektlerden oluşan görsel bir şölen sunmaktadır.
Yaklaşık yarım asırlık tecrübesi ile sektörde fark yaratan firmamızın vizyonu; özel projeleri ve ürünleri ile iç piyasada olduğu gibi dış piyasada da tanınan bir marka haline gelmektir. Türkiye’de havai fişek sektörünün lideri olan en büyük yerli üretici konumundaki kuruluşumuzun misyonu ise teknolojide ki son gelişmelerin ışığında kaliteli ürünlerimiz ve güvenilir hizmetimiz ile müşteri taleplerini taahhüt edilen yer ve zamanda karşılamak ve güvenle özdeşleşen markamızı gelecek yıllara taşımaktır.

İletişim

BÜYÜK COŞKUNLAR HAVAİ FİŞEK SAN.TİC.A.Ş.  

Tel:        0(264) 642 76 24

Fax:       0(264) 642 65 00

Web:     www.buyukcoskunlarhavaifisek.com

Mail:      ahmetcagirici@buyukcoskunlarhavaifisek.com

Adres:  YukarıÇalıca Köyü Tepe Açma Mevkii Hendek Sakarya

Hakkında

CTech kurulduğu 2005 yılından bu yana Haberleşme ve Uydu Teknolojileri, Siber Güvenlik, Modelleme ve Simülasyon alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. CTech, sunduğu yenilikçi ürünlerle bilgi ve iletişim teknolojilerine yön verme ve dünya çapında öncü bir teknoloji sağlayıcısı olma vizyonu ile ileri teknoloji uygulamaları içeren projelerde kurumsal düzeyde sistem entegrasyonu için etkin çözüm sağlamaktadır. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki bilgi birikimi ve deneyimli insan kaynağı ile savunma ve telekomünikasyon teknolojilerini ileri düzeye taşıyarak, ulusal ve uluslararası pazarlar için yenilikçi ürün ve çözümler geliştirme misyonunu layığı ile yerine getiren CTech; gömülü sistemler ve PC tabanlı yazılım geliştirme konularında tasarım, geliştirme, üretim kabiliyetlerine sahiptir. İstanbul ve Ankara ofislerinde yenilikçi ve global perspektife sahip 90’nin üzerinde mühendis ve uzmanın görev aldığı kadrosu ile alanında deneyimli bir mühendislik kuruluşu haline gelmiştir.

CTech, uydu ve haberleşme sistemleri geliştirmeye yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında askeri ve sivil uydu haberleşme sistemlerinin tasarımını ve üretimini gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda muhtelif kullanıcılara ticari uydu haberleşme çözümleri ve uydu kapasite hizmetlerini vermekte olan CTech, ülkemizin bugüne kadar ki en büyük Ar-Ge programı ve vizyon projesi olan TÜRKSAT-6A yerli haberleşme uydusu geliştirme konsorsiyumunda yer almaktadır. TÜRKSAT-6A uydusunun yer istasyonu ile haberleşmesini sağlayacak Telemetri, Telekomut ve Mesafe Tespit (TCR) Modülünün tasarım ve üretimi CTech sorumluluğu altındadır.

CTech; insanlı ve insansız hava platformları için özgün, geniş bantta ve yüksek veri hızlarında görüntü ile veri aktarmaya imkân sağlayan gerek görüş ufkunda (LOS) gerekse görüş ufku ötesinde (B-LOS) ile uydu haberleşme terminal ürün ve çözümleriyle bu alanda ülkemizin dışarıya bağımlılığını azaltma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir. Siber Güvenlik konularında uzman bir kadroya sahip CTech, bu alanda CUSTOS markasıyla yazılım, KRYPTOS markasıyla donanım tabanlı ürünlere sahiptir. CTech’ in diğer bir kabiliyeti de görüntü işleme ve yayınlama üzerinedir. MODEO, adında rafa koyduğu patentli görüntü aktarma cihaz ailesi, donanımı ve yazılımı CTech tarafından geliştirilmiş, mobil bir video toplama ve iletim sistemidir. Yayıncılık ve mobil veri iletişim ürün yelpazesinde olan Modeo birçok coğrafyada, 50’den fazla TV istasyonu ve güvenlik kurumlarında kullanılmaktadır.

CTech; geniş ürün yelpazesi içinde bulunan TÜRKSAT-6A, TÜMSİS, ANKA-S TKY ve SAMMOS projeleri ile birlikte birçok ileri teknoloji uygulamaları içeren projelere imzasını atarak güvenilir bir milli kuruluş haline gelmeyi başarmıştır.

İletşim

C TECH BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.             

Tel:        0(216) 290 52 88

Fax:       0(216) 290 52 86

Web:     www.ctech.com.tr

Mail:      infoctech@ctech.com.tr

Adres:  "Teknopark İstanbul, Teknoloji

Geliştirme Bölgesi, Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No:1, A Blok, Kat:2, Kurtköy-Pendik 34912 İSTANBUL"

Hakkında

CES İleri Kompozit ve Savunma Teknolojileri A.Ş., Savunma ve Havacılık uygulamalarına yönelik ileri kompozit parça tasarımı, geliştirmesi, üretimi ve sistem entegrasyonu faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

İleri teknoloji kompozit tasarımı ve üretimi için gerekli altyapı, yetenek ve tecrübeye sahip olan firma, uzmanlığı doğrultusunda kurduğu makina parkı ve personel altyapısı ile ülkemizin ve dünyanın önde gelen savunma ve havacılık firmalarının çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir.

Havacılık sektöründe edindiği kompozit konusundaki uzmanlığını, kara ve deniz platformlarına da taşımayı başaran CES, 2012’de bünyesine dahil olduğu %100 Türk sermayeli Açık Grubu’nun sermaye gücü ile yüksek katma değerli projeler üretebilmek için Ar-Ge faaliyetlerini de sürdürmektedir.

Balistik kompozit çözümler konusunda öne çıkan tecrübeye ve uzmanlığa sahip kadrosu ile, yeni kurduğu, Türkiye’nin en yüksek kapasiteye sahip ileri kompozit imalat fabrikasında, faaliyet alanlarını genişletebilmek için yatırımlarına devam etmektedir.

Ankara-Temelli’de, 17.000 metrekare alan üzerine kurduğu İleri Kompozit imalat fabrikasında, havacılık projelerinin yanı sıra, havacılıktaki üretim standartlarını entegre ettiği, kara ve deniz araçları platformları ve bu platformlara entegre edilebilecek balistik kompozit malzeme üretimlerini gerçekleştirmektedir. 2017 yılından itibaren de kendi markasıyla kişisel balistik korumaya yönelik ekipmanlar (kask, plaka, kalkan, sütre… vb.) tasarım ve üretimine başlamıştır.

CES, hizmet verdiği sektörlerde gelişmeleri yakından izlemekte, genç ve dinamik kadrosu ile her geçen gün kendini geliştirerek ihtiyaçlar doğrultusunda büyümeyi planlamaktadır.

İletşim

C.E.S. İLERİ KOMPOZİT VE SAVUNMA TEKN. SAN. VE TİC. A.Ş.     

Tel:        0(312) 384 80 00

Fax:       0(312) 384 80 01

Web:     www.ces.com.tr

Mail:      info@ces.com.tr

Adres:  Malıköy Anadolu OSB Mah. 12. Cadde No:20 Sincan Ankara

Hakkında

CDT kendi bölgesinde elektronik tasarım otomasyonu konusunda toplam çözüm sunabilen en tecrübeli ekiptir. Bilgisayar destekli tasarım teknolojileri bağlamında, tasarım, analiz, simülasyon ve üretim süreçlerini de içerecek şekilde PCB, FPGA/ASIC tasarımı, kablolama tasarımı, PCB üretimi, güvenilirlik mühendisliği gibi farklı konularla geniş bir yelpazede çözümler sunmaktadır. Destekleyici hizmetler kapsamında ise müşterilerine ihtiyaç duydukları konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

CDT Türkiye ve bölge ülkelerinde kendi konusunda lider müşterilere hizmet vermektedir. Özellikle elektronik, telekomünikasyon, savunma, otomotiv, uzay/uçak ve üretim sektörlerinden oluşan müşteri portföyüne, profesyonel yaklaşımı ile uluslararası kabul gören yenilik ve teknolojileri, yerel hizmetler ve uzmanlıkla birleştirerek çözümler getirmektedir. Bu özellikleri ile benzerlerine göre en hızlı büyüyen çözüm ortakları arasında yer almaktadır.

İletişim

CDT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.          

Tel:        0(216) 322 66 22

Fax:       0(216) 322 66 88

Web:     www.cdtas.com.tr

Mail:      info@cdtas.com.tr

Adres:  Kavacık Mah. Elbistan Sok. SAS Plaza No: 10 Kat: 5 D:13-14 Kavacık - Beykoz/ İstanbul

Hakkında

Canovate Grup Telekomünikasyon, Fiber Optik, Veri Merkezi, Savunma Sanayi, Balistik Sistemler, Askeri Termal Kameralar, Enerji ve Gayrimenkul alanlarında Ar-Ge yatırımları ve Canovate patentli ürünleriyle dinamik, modern ve yenilikçi metotlarla yönetilen global bir şirketler  grubudur. Toplam değeri 250 milyon USD’ın üzerinde olan Canovate Grubu, 1979 yılından bu yana farklı şirketlerle faaliyet göstermektedir..

İletşim

CANOVATE ELEKTRONİK ENDÜSTRİ VE TİC. A.Ş.

Tel:        0(216) 484 22 22

Fax:       0(216) 429 02 02

Web:     www.canovate.com

Mail:      info@canovate.com

Adres:  Ekşioğlu Mah., Atabey Cad. No:12 Çekmeköy - İstanbul

Hakkında

Cengiz Teknik Kompozit, 2014 yılında Arda Grup bünyesi altında kurulmuş olup, Ar-Ge çalışmaları ile Dünya’da kullanım alanı gittikçe yaygınlaşan kompozit ürünlerin Türkiye’de en son teknoloji ile üretilmesini ve kullanım alanlarının yaygınlaşması üzerine ağırlıklı çalışma politikasını benimsemiştir. 2015 senesi içerisinde 5 tane uluslararası alanda patent başvurusu ve 7 tane faydalı model başvurusu gerçekleştirmiş olup, bu alanda iddialı çalışmalarını devam ettirmekte. Türkiye’de yerli uçak parçalarının üretilmesi için birçok faaliyet göstermekte. Satışını gerçekleştirdiği şehircilik kompozit ürünlerinin yanında asıl ilgi odağı, otomotiv, havacılık ve savunma sanayisidir. Üretiminde en son modern ekipmanlarla sahip olup, 2000m2 açık alan, 2000m2 kapalı alan olmak üzere toplamda 4000m2 üretim alanına sahiptir.

Havacılığa, otomotiv ve savunma alanlarında ürün geliştirme vizyonuna ve teknolojiye odaklı şirket yapısı ile bu alanda ki parçaların milli olarak tasarlanıp üretilmesi amacıyla yoğun bir Ar-Ge çalışması sürecine girmiştir. Öz sermaye ile finanse edilen Ar-Ge faaliyetleri sonucu farklı tipte ve alanlarda ürünleri Milli ve Özgün bir şekilde geliştirerek ülkemizin hizmetine sunmaktadır.

Cengiz Teknik Kompozit, kompozit ürünlerinin ve üretim teknolojilerinin hızlı gelişimine paralel olarak Ar-Ge ve İmalat süreçlerinin iç içe geçtiği, hiyerarşik bir organizasyon yapısı yerine bilgi, motivasyon ve sonuç odaklı bir yapı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Esnek organizasyon yapısı, dinamizm ve motivasyonu yüksek ekip ruhu ile çağımızın konseptine uygun olarak ürünler geliştirmekteyiz.

İletişim

CENGİZ TEKNİK KOMPOZİT SAN.VE TİC. A.Ş.       

Tel:        0(212) 447 38 43

Fax:       0(212) 445 81 96

Web:     www.cengizkompozit.com

Mail:      cengiz@cengizkompozit.com

Adres:  Namık Kemal Mah. 171 Sok.  No -11 Esenyurt/İstanbul

Hakkında

Cihan Deri, İstanbul Tuzla Deri İhtisas Sanayi Bölgesinde 24 yıldır faaliyet göstermektedir. Havacılık, Ayakkabı, Çanta ve Mobilyacılık sektörleri için deri üretmektedir.
Yeni yatırımlar ve projeler çerçevesinde Cihan Deri Sanayi A.Ş. İstanbul Tuzla’daki fabrikasında 20.000 m2 kapalı, 24.000 m2 açık alanda müşteri odaklı kalite anlayışı ve kalite bilinci ile üretim faaliyetlerini sürdürmektedir
Havacılık sektörü için üretilen derilerimizde en kaliteli ham deriler özenle seçilmekte, üretimin her aşaması dikkatle takip edilmektedir. En zorlayıcı testleri geçecek şekilde üretim tasarlanmakta, FAR 25.853 yanıcılık ve ABD0031 duman ve toksisite testlerini başarı ile geçmektedir. Krom ile tabaklama yapılmakta, Finisaj işleminde yüksek kaliteli su bazlı pigmentler ve bağlayıcılar kullanılmaktadır. Uçak döşemeliği için 30 adet standart rengimiz mevcut olup, iste

İletişim

CİHAN DERİ SANAYİ A.Ş.              

Tel:        0(216) 394 18 60

Fax:       0(216) 394 10 38

Web:     www.cihanderi.com

Mail:      info@cihanderi.com

Adres:  İstanbul Org. Deri San. Bölg. Dolap Cad. No:10 Tuzla/İstanbul

Hakkında

Güncelleniyor.

İletişim

CNK HAVACILIK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.    

Tel:        0(216) 499 46 71

Fax:       0(216) 499 46 73

Web:     www.cnkaerospace.com

Mail:      info@cnkaero.com

Adres:  İMES San. Sit. E blok 501. Sk No:37 34776 Y.Dudullu - Ümraniye - İstanbul

Hakkında

Şirketimiz , 2003 yılından beri Su Jeti ( waterjet) kesme makinalarının üretimini yapmaktadır. Türkiyedeki toplam 205 adet su jeti kesme makinasının 142 adet i firmamız tarafından üretilmiştir. Su jeti teknolojisi ile, yeryüzndeki tüm malzemeler 0,1 mm den 200 mm kalınlığa kadar, herhangi bir termik etkiye maruz kalmaksızın , yaklaşık 1 mm çaplı bir su hüzmesi ile
(kesim izi kalınlığı 1 mm) kesilebilmektedir. Su jeti ile kesim yöntemine özellikle ihtiyaç duyulan malzemeler, karbon, kevlar, kompozitler, alümina, silisyum karbür, bor karbür, kurşun geçirmez cam, alüminyum, paslanmaz çelik, titanyum ,zırh malzemeleri , içinde patlayıcı barındıran patlama riski olan mühimmat içinde yanıcı , patlayıcı sıvı veya gaz barındıran tanker, tüp, boru depolama tankı gibi cisimler.
İmal ettiğimiz makinalarla , düzlemsel 2 boyutlu parçalar kesildiği gibi 5 eksenli makinalarımızla hacimsel 3 boyutlu parçalar da kesilebilmektedir. Firmamız , Makine imalatının yanısıra, fason kesim bölümümzdeki 4 adet su jeti kesim makinası
ile, piyasadan gelen kesim taleplerini fason kesim ile karşılamaktadır.

İletişim

CT KESME TEKNOLOJİLERİ VE MAKİNA SAN.LTD.ŞTİ.       

Tel:        0(216) 593 28 18

Fax:       0(216) 593 28 08

Web:     www.c-t.com.tr

Mail:      info@c-t.com.tr

Adres:  KOSB ANALATİK CAD. NO:70 TUZLA-İSTANBUL

Hakkında

Contract Suni Deri üretim alanında deri ve kumaş ürünleri ile farklı sektörlerde hizmet vermektedir. Ar-Ge çalışmaları sonucu elde edilen teknik ürünler ile %PU/PVC, %100 PU, dokuma-örme kumaş ve nonwoven ürünleri ile contract, döşeme, giyim, ayakkabı, terliklik, çanta, kırtasiyelik ve ajanda sektörlerine tekstil tabanlı ileri teknolojileri kullanarak sunmaktadır.
Şirketimiz yıllara dayanan üretim tecrübesi ve ticari ilişkileri sonunda, küreselleşen dünyada sistematik ve bilimsel temellere dayanan, üstün kalite standartlarında ürünleri kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. İnovatif yaklaşımı ile bulunduğu sektörde fark yaratan Contract Suni Deri 2015 yılının son çeyreğinde kurulmuştur. Firmamız hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlara da farklılık yaratmıştır.
Döşemelik deri ve kumaş ürünleri ile ürüne kazandırılan güç tutuşur, antibakteriyel, su geçirmezlik, kolay temizlenebilirlik ve phthalete free gibi birçok özelliği birleştiren Contract Suni Deri tasarımlarına devam edecektir.
Dünya’nın ve Türkiye’nin sektöründe lider şirket olmayı hedefleyen Contract Suni Deri uzman kadrosu, ileri teknolojik alt yapısı, Ar-Ge çalışmaları ile güçlenmeye devam etmektedir

İletişim

CONTRACT SUNİ DERİ DÖŞEMELİK KUMAŞ TEKNİK TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.             

Tel:        0(216) 909 07 23

Fax:       0(216) 418 30 23

Web:     www.contractsunideri.com

Mail:      taneryasar@contractsunideri.com

Adres:  Eğitim Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:151/A2 İşlik Marmara Üniversitesi Göztepe - Kadıköy-İST.

Hakkında

Güncelleniyor.

İletişim

ÇAĞAN FİKSTUR KALIP MAK. SAN.VE TİC.A.Ş.    

Tel:        0(262) 642 92 42

Fax:       0(262) 642 93 72

Web:     www.caganfikstur.com

Mail:      info@caganfikstur.com

Adres:  Beylikbağı Mahallesi,

Yavuz Selim Caddesi, No:5 Gebze/Kocaeli

Hakkında

Üç boyutlu katmanlı üretimde son yıllarda yaşanan gelişmeler, tasarımcıların birçok yeniliği tasarımlarında kullanmalarına olanak tanımaktadır. Çakıroğlu Grubu olarak, bu yenilikleri kullanarak ihtiyaç sâhiplerine daha nitelikli parçalar tasarlamak ve üretmek üzere moda deyimi ile bir “mükemmeliyet merkezi” oluşturmaya karar verdik. Burada iki konuda çalışmaktayız: elyaf destekli plastik parça tasarım ve üretimi, metal parça tasarım ve üretimi. Son gelişmelerle 3B metal yazıcılarda şekil kısıtı ortadan kalkmış durumda olmasına rağmen tasarımcıların kalıplaşmış düşünme yöntemlerinde kübik şekiller yerini korumaktadır. Çakıroğlu Grup, bu konuda kalıplarını kırarak organik amorf yapıda parçalar tasarlayabilen tasarımcıları, co-designer olarak müşterinin tasarımcılarıyla birlikte çalışmak üzere bünyesine almaktadır. Bu tasarımcıları, parçayı tasarlarken dayanım gücünü anında hesaplayabilen yazılım olanakları ile donatmış durumdadır. Bu yolla, amacına uygun dayanımda, olabilecek en düşük ağırlıkta ve dolayısıyla en düşük maliyette parça tasarlama olanağı kazanılmış olmaktadır.

İletişim

ÇAKIROĞLU DEMİR ÇELİK SAN. VE TİC. A.Ş.         

Tel:        0(216) 482 48 48

Fax:       0(216) 482 49 90

Web:     www.cakiroglugrup.com

Mail:      turancakiroglu@gmail.com; bccakiroglu@gmail.com

Adres:  Fatih Mah., Katip Çelebi Cad. No:53 Orhanlı-Tuzla-İstanbul

İletişim

ÇELİK METAL SANAYİ PAZ. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 

Tel:        0(212) 369 61 08

Fax:       0(212) 369 61 20

Web:     www.celikmetal.com

Mail:      info@celikmetal.com

Adres:  Piripaşa Mah. Şabandere Sok. No:10 Hasköy-Beyoğlu-İstanbul

Hakkında

Çelik Metal, kuruluşundan bugüne bağlantı elemanları sektöründe üstün bir hizmet
anlayışını ön plana çıkararak mal satışından ziyade müşteri memuniyetini esas alarak
hizmet vermektedir. Çelik Metal, bu anlayışından ödün vermeyerek yerli ve yabancı
pazarda saygın ve güvenilir bir yere gelmiş bulunmaktadır. Kuruluşundan bugüne her
geçen gün kendini yenileyerek ve teknolojiye yatırım yaparak günümüzde demir çelik ve
paslanmaz gibi alternatiflerle firma bünyesinde her çeşit standart ve özel somun,
saplama, cıvata, yedek parça vb. bağlantı bağlantıları, kalıp tertibatı, makina parçaları,
otomat ve paslanmaz mamulleri üretmektedir. Her kalite ve büyüklükte ürünler fosfat,
dacromat, çinko, elektro galvaniz ve sıcak daldırma galvaniz kaplanabilmekte aynı
zamanda müşterilerimize en iyi alternatifleri sunarak hizmet vermekteyiz.

Hakkında

Bağlantı elemanları sektörünün en önemli firmalarından birisi olan Çetin Civata, Tecdelioğlu ailesi tarafından 1976’ da kuruldu. Ancak temeli 1901’ e kadar uzanan, halen 3. Ve 4. Kuşak tarafından beraber yönetilen, değişik sektörlerde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Bu grup içerisinde bağlantı elemanları haricinde, bilgisayar, elektronik ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren 9 farklı firma bulunmakta ve bu firmalarda 500’ ün üzerinde kişi istihdam edilmektedir.
Üretim yelpazesi içerinde 3 mm ile 27 mm arasında her türlü soğuk şekillendirilmiş standart civata, somun ve vidanın bulunduğu Çetin Civata ayrıca müşteri talepleri karşısında her türlü özel bağlantı elemanını üretim yeteneği ve kapasitesine sahiptir. Yıllık 40.000 tonluk kapasitesiyle Türkiye’ de kurulu olan en büyük fabrikalardan birine sahip olan grup 2012 yılında devreye giren Malatya fabrikası ile birlikte kapasitesini %50 artırmıştır.
Otomotiv, Beyaz eşya, PVC, mobilya, enerji nakil hatları, İnşaat ve makine sanayi gibi sektörel bağlantı elemanları üretimi içinde yeterli alt yapıya sahip olan grup 35 ülkeye ihracat yapmaktadır. Kalitesini ISO 9001, ISO16949, ISO14001, EN 14399-1:2005, EN 15045-1:2005 ve OHSAS 18001 sertifikaları ile belgelendiren firmaları, katıldığı yurt içi ve yurt dışı fuarlarda ülkemizi başarıyla temsil etmektedir.

İletişim

ÇETİN CİVATA PAZ. VE TİC. A.Ş.

Tel:        0(212) 861 28 00

Fax:       0(212) 861 11 10

Web:     www.cetin.com.tr

Mail:      cetin@cetin.com.tr

Adres:  Çatalca Yolu Üzeri No:27 Büyükçekmece - İstanbul

Hakkında

1986’da İstanbul Bayrampaşa’da haddehane olarak üretime başlayan ÇEL-MER, Bugün 95.000 m² açık, 17.000 m² kapalı alan üzerinde Gebze/Kocaeli bölgesinde yarı kontinü modern bir haddehane durumunda olup, kabuk soyma, taşlama ve soğuk çekim olanaklarını kullanarak vasıflı çelik üretimi alanında faaliyetini sürdürmektedir. Üretilen kesitler altıköşe, yuvarlak, kare, lama ağırlıklı olmak üzere müşteri taleplerine bağlı özel kesitlerdir.
Ürettiğimiz ana çelik kaliteleri otomat çelikleri, Sementasyon çelikleri, Paslanmaz çelikler, Takım çelikleri, Islah çelikleri, Yay çelikleri, Karbon çelikleri olmakla beraber özellikle savunma vb. Yüksek alaşımlı malzeme kullanan sektörlerden gelen taleplere istinaden değişik alaşımlar ile de çalışmaktayız.
Şirketimizin üretimi müşteri sipariş bazlıdır ve üretim yelpazesinin büyüklüğünden dolayı çok farklı sektörlere hitap edebilmekteyiz. Bunların başında otomotiv sanayi, otomotiv yan sanayi, Savunma sanayi, El aletleri sanayi, Zirai makineler ve aletleri, Beyaz eşya sanayi, Makine üreticileri, Gemi sanayii gelmektedir.

İletişim

İletişim

Hakkında

Çimtaş Grup; enerji, petrol, gaz, petrokimya ve inşaat sektörlerinin önde gelen müşterilerine, yıllık 200.000 tonun üzerinde üretim kapasitesiyle mühendislik, satın alma, otomatik ve robot kaynaklı üretim, modülarizasyon ve montaj hizmetlerine dayalı bütünleşik çözümler sunmaktadır.

1973 yılında tamamı ENKA’ya bağlı olarak yapısal çelik imalat ve montaj işleri için kurulan Çimtaş, Türkiye’de 4 ve Çin’de 1 olmak üzere 5 grup şirketinden   oluşmaktadır.

Ana faaliyet alanı basınçlı kaplar, çelik yapılar, çelik rüzgar kuleleri, silindirik ve küresel tanklar, proses ekipmanları, atık ısı kazanları ve güç –  proses  –  türbin  borulama  sistemlerinin  tasarım,  mühendislik, sıcak büküm ve hassas işleme hizmetleri dahil olmak üzere üretimi, gemi inşası ve enerji ve proses modüllerinin imalat ve fabrika montajı olan Çimtaş, üretimini ISO, ASME, API ve CE kalite standartlarına göre yapmakta ve ürünlerini tüm dünyaya sevk   etmektedir.

Grubun gemi inşa faaliyetleri Gölcük’te bulunan tersanesi üzerinden yürütülmektedir. Çimtaş Grup bünyesinde 260’ı mühendis olmak üzere toplam 2.800 kişi çalışmaktadır.

İletişim

ÇİMTAŞ ÇELİK İMALAT MONTAJ VE TESİSAT A.Ş.

Tel:        0(212) 340 35 35

Fax:       0(212) 340 36 96

Web:     www.cimtas.com.tr

Mail:      cimtas_gemlik@cimtas.com

Adres:  Balmumcu Mah. Zincirlikuyu Yolu No: 8 34349 Beşiktaş İstanbul