TERMİKEL MADENİ EŞYA SAN. İHR. VE İTH. TİC. A.Ş.

Hakkında

Ürün Gruparı

İletişim

1950

Ticaret hayatına Kayseri’de Termo Düdüklü Tencere Fabrikası’nın kurulmasıyla 1950 yılında başlayan Sayın Mehmet Kaya, “Ticarette başarının yüzde ellisi cesaret, yüzde ellisi nezaket” prensibini temel alarak bugün birçok farklı sektörde faaliyet gösteren 17 firmadan oluşan Termikel Şirketler Grubu’nun temellerini Ankara’da atmıştır.

1994

1994 Elektronik sektöründe hizmet vererek 1994’ten bu yana ürettiği 10.000.000’a yakın elektronik sayaçla dünyanın en büyük 4. ön ödemeli sayaç üreticisi unvanına sahip Elektromed A.Ş., Türkiye’nin ilk yerli tablet bilgisayar üretimini gerçekleştiren Termikel Bilişim Teknolojileri A.Ş., sağlık sektöründe Alfamed Tıbbi Görüntüleme Teşhis Limited Şirketi, inşaat sektöründe Yeşilpark Konutları, enerji sektöründe Jeoden Elektrik Üretim A.Ş. ve medya sektöründe Kanal A Televizyonu’nun yer aldığı ve 2000’e yakın çalışanı ile Türkiye ve Dünya’ya hizmet veren grubun ilki, elektrikli ev aletleri üretimi gerçekleştiren Termikel A.Ş.’dir. Termikel A.Ş., elektrikli ev aletleri üretimi ile kuruluşundan bu yana ilk cam kapaklı köşeli fırın, ilk mini otomatik sıkıcılı çamaşır makinesi, ilk eksantrik kayışlı yayık gibi ilklere imza atarak sektörün öncü firmaları arasındaki saygın yerini almıştır.

2009

2009 yılında Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ve en modern tesislerinden birini faaliyete geçirerek 60.000 m2 açık alan üzerine inşa edilen 45.000m2’lik yeni tesislerinde üretimini gerçekleştiren Termikel; yıllık 1.500.000 ankastre ve solo fırın üretim kapasitesi ile sadece Türkiye’ye değil, tüm dünyaya daha hızlı hizmet vermeyi sürdürürken kendi markasının yanı sıra 100’den fazla markaya da üretim yapmaktadır. Yan sanayi hizmeti veren, Termikel’in ikinci fabrikasi ise Yozgat Şefaatli’de üretimine devam etmektedir.

2010-2011

Dünya çapında sahip olduğu markalaşma potansiyeli ile 2011 yılında Dünya’nın ilk ve tek devlet destekli markalaşma programı olan Turquality Marka Destek Programına girmeye hak kazanan Termikel, aldığı bu önemli destekle uluslar arası bir marka olma yolunda daha güçlü ve rahat adımlarla ilerlemeye hazırlanıyor. Termikel, kalitesini İngiltere’den Avustralya’ya, Almanya’dan Arjantin’e kadar 50’yi aşkın ülkeye ihraç etmesinin yanı sıra marka gücünü de dünyanın bir çok noktasına ulaştırmayı hedefliyor. Turquality kapsamında ilk gelişim projesine start vererek Kalder ile “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi” imzalayan Termikel ‘Toplam Kalite’ ve ‘Mükemmellik’ kavramlarını tüm kurum ve kuruluşlarında hayata geçirmeyi sürdürürken 2012 yılında Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından 1993 yılından bu yana sektöründe en başarılı kuruluşlara verilen Ulusal Kalite Ödülleri çerçevesinde “Kararlılık Ödülü”nün sahibi oldu. 2010 yılından bu yana Kaizen Felsefesini kurumca benimseyen Termikel; hayata geçirdiği birçok kaizen çalışmasıyla verimlilik artışı sağlamasının yani çalışanların aidiyet duygusunu da besleyerek takım ruhu yakalamayı başarmıştır.

Vizyon Misyon

MİSYON
Dayanıklı tüketim sektöründe müşteri ihtiyaçlarını karşılayan ve kolay çözümler sunan ürünler üretmek ve sunmak.
VİZYON
Temel Değerler • Güvene ve saygıya dayalı ekip çalışmasına önem vermek • Bilgiyi paylaşmak, görüşleri tartışmak, müşterek karar almak • Akıl ile kalp arasında denge kurmak • Olaylara hem bütünsel hem de detaysal yaklaşmak • “Kalitesiyle Özel TERMİKEL” ilkesine dayanarak kaliteli üretim yapmak, dürüst hizmet vermek • “Ticarette başarının yarısı cesaret, yarısı nezakettedir” ilkesini benimseyerek iş yapmak

• Ankastre Fırın
• Solo Fırın
• Davlumbaz
• Setüstü Ocak

  • 0(312) 589 29 00
  • 0(312) 589 29 29
  • www.termikel.com.tr
  • muraterturk@termikel.com.tr
  • ASO I Org. San. Bölgesi Kırımhanlığı Cad. No17 Sincan/ Ankara