Kompozit Teknik Tekstil ve Kimya
Elektronik Yazılım ve Simülasyon
Test ve Sertifikasyon
Makine ve Metal
Özel Alaşımlar ve İleri Malzemeler
Mühendislik,Tasarım Modelleme ve Analiz
Elektromekanik ve Otomasyon Sistemleri

Kompozit Teknik Tekstil ve Kimya Komitesi

Yapılanma

Savunma, Havacılık ve Uzay sektörlerinin ihtiyaç duyduğu yüsek teknoloji gerektiren kompozit teknoljisi ve teknik tekstil üretim teknikleri kosunda çalısmalar yapmak suretiyle firmalarımızın bu alanda yetkinliklerini artırmak, bilgi akışını sağlamak, sektörel gelişmeleri izlemek, sektörel politika oluşturucuların doğru kararlar vermesine katkı sağlamak suretiyle kendisinden beklenen katma değeri oluşturmak ve Teknik Alt Komiteler Oluşumu ve Görevleri Sürekli Yönergesinde belirtilen çalışmaları yapmak

Temel İlgi Alanları

  • Polimer Kompozitler
  • Metal Kompozitler
  • Seramik Kompozitler
  • Teknik tekstil kapsamına giren bütün ürünler

Komite Kadrosu

Adil NALBANT

Komite Başkanı

ERGINER SERAMIK

Haluk BAYRAKTAR

Komite Başkan Yardımcısı

BAYKAR MAKİNA

Dr. M. Barış DARYAL

Komite Akademisyen Üyesi

İTÜ

Ömer YILDIZ

Komite Üyesi

ALTIGEN PANEL HAVACILIK

Mehmet KANAT

Komite Üyesi

KANAT BOYACILIK

Betül SADIKOĞLU

Komite Üyesi

DOWAKSA

Şekib AVDAĞİÇ

Komite Üyesi

AVİTAŞ

Mehmet AĞRİKLİ

Komite Üyesi

AĞTEKS

Dr. Deniz KORKMAZ

Komite Üyesi

KORDSA

Firmalar

Elektronik Yazılım ve Simülasyon Komitesi

Yapılanma

Savunma sanayiinde, sivil havacılıkta ve uzay sektöeründe ihtiyaç duyulan yazılım modelleme ve simülasyon kosunda çalısmalar yapmak suretiyle bu alanda çalışan üreticisi firmalarımızınyetkinliklerini artırmak, bilgi akışını sağlamak, sektörel gelişmeleri izlemek, sektörel politika oluşturucularının doğru kararlar vermesine katkı sağlamak suretiyle kendisinden beklenen katma değeri oluşturmak ve Teknik Alt Komiteler Oluşumu ve Görevleri Sürekli Yönergesinde belirtilen çalışmaları yapmak.

Temel İlgi Alanları

  • Kara, hava ve deniz paltformlarının modellenmesi
  • Yazılımı ve simülatörleri, simülatörlerin üretimi
  • Sektöre hitap eden her türlü ekipman üretimi

Komite Kadrosu

Murat GÜNAL

Komite Başkanı

C2 TECH

Prof.Dr. İbrahim ÖZKOL

Komite Başkan Yardımcısı

İTÜ

Prof. Dr. Nuri Alpay KARAGÖZ

Komite Katip Üyesi

ODTÜ

Mert BAL

Komite Üyesi

SARGETEK

Emre UZAR

Komite Üyesi

YÖNTEM TEKNOLOJİ

Uğur COŞKUN

Komite Üyesi

BİTES

Şadi KOPUZ

Komite Üyesi

ENGİNSOFT

Ateş BERNA

Komite Üyesi

ELECTRA

Sadık KULA

Komite Üyesi

OBSS

Firmalar

Test ve Sertifikasyon Komitesi

Yapılanma

Test ve sertifikasyon konusunda çalışmalar yapmak suretiyle test yapan ve sertifika veren laboratuvarlarımzın yetkinliklerini artırmak, bilgi akışını sağlamak, yeni test ihtiyaçlarını ve laboratuvarların akreditasyon ihtiyaçlarını tespit etmek, bunu sağlamak adına yapılabilecekler konusunda öneri geliştirmek ve Teknik Alt Komiteler Oluşumu ve Görevleri Sürekli Yönergesinde belirtilen çalışmaları yapmak.

Temel İlgi Alanları

Öncelikle havacılık ve Uzay alanlarında olmak üzere, askeri standartları da kapsayan her türlü test ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılayabilecek altyapıyı oluşturmak adına gerekli çalışmaları yapmak erin bilgisayar ortamında analizlerinin yapılması bu komitenin ilgi alanına girmektedir.

Komite Kadrosu

Halil TOKEL

Komite Başkanı

THY TEKNİK

H. Bülent ŞENER

Komite Başkan Yardımcısı

DELTA DENİZCİLİK

Yrd. Doç.Dr. Mustafa E. ÜREYAN

Komite Akademisyen Üyesi

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Meral ÖZCAN

Komite Üyesi

TÜBİTAK MAM

Dr. Metehan ÇALIŞ

Komite Üyesi

TSE

Özcan BAŞOĞLU

Komite Üyesi

SHGM

Şükrü İĞDECİ

Komite Üyesi

SIGMA SHOT PEENING

Ayfer ADIGÜZEL

Komite Üyesi

TÜRK LOYDU

Sait KARABAYIR

Komite Üyesi

ÖZTİRYAKİLER

Firmalar

Makine ve Metal Komitesi

Yapılanma

Makine ve Metal alanlarında tasarım, geliştirme ve üretim teknikleri konularında çalışmalar yapmak suretiyle Makine ve Metal üreticisi firmalarımızın bu alanda yetkinliklerini artırmak, bilgi akışını sağlamak, sektörel gelişmeleri izlemek, sektörel politika oluşturucuların doğru kararlar vermesine katkı sağlamak suretiyle kendisinden beklenen katma değeri oluşturmak ve Teknik Alt Komiteler Oluşumu ve Görevleri Sürekli Yönergesinde belirtilen çalışmaları yapmak.

Temel İlgi Alanları

İlgi alanları ağırlıkla kara, hava ve deniz platformları mekanik imalatları, savunma havacılık ve uzay sektörlerinin ihtiyaç duyduğu ürünlerin üretiminde kullanılan makinelerin yapılması, sektöre hitap eden her türlü ekipman üretimi bu komitenin ilgi alanına girmektedir.

Komite Kadrosu

A. Fazıl BÖYET

Komite Başkanı

AKIM METAL

Ömer SÜRMEN

Komite Başkan Yardımcısı

FSMV ALUTEAM

Mustafa KILIÇ

Komite Katip Üyesi

ERKEKOĞLU PRES

Nebi Erkan DAL

Komite Üyesi

EKİNLER ENDÜSTRİ

Fatih KAR

Komite Üyesi

KAR METAL

Sacit ERTUĞ

Komite Üyesi

ERTUĞ

Talat AVCI

Komite Üyesi

PINAR MÜHENDİSLİK

M.AKİF ÖZYURT

Komite Üyesi

HASSAS MÜHENDİSLİK

Fikret DALKIRAN

Komite Üyesi

HİPAŞ HİDROLİK

Yrd.Doç.Dr. Ömer SÜRMEN

Komite Üyesi

FSM VAKIF ÜNİVERSİTESİ

İsmail Gürsel YARDIMCI

Komite Üyesi

GÜR METAL

Vahit AYAN

Komite Üyesi

DÜNYA KALI

Osman Burak DAVUT

Komite Üyesi

TERMO İNDÜKSİYON

Mustafa ERTÜRK

Komite Üyesi

SİMA ALÜMİNYUM

Osman Nuri BAYEZİD

Komite Üyesi

ÇİMTAŞ

Firmalar

Özel Alaşım ve İleri Malzemeler Komitesi

Yapılanma

İleri malzemeler konusunda çalışmalar yapmak suretiyle sanayinin ihtiyaç duyduğu ileri teknoloji ürünü malzemelerin, özel alaşımların üreticisi firmalarımızın bu alanda yetkinliklerini artırmak, bilgi akışını sağlamak, sektörel gelişmeleri izlemek, sektörel politika oluşturucularının doğru kararlar vermesine katkı sağlamak suretiyle kendisinden beklenen katma değeri oluşturmak ve Teknik Alt Komiteler Oluşumu ve Görevleri Sürekli Yönergesinde belirtilen çalışmaları yapmak.

Temel İlgi Alanları

İlgi alanları ağırlıkla kara, hava ve deniz paltformları, savunma havacılık ve uzay sektörlerinin ihtiyaç duyduğu özel alaşımlar, nano teknolojik ürünler, ileri kompozit malzemeler bu komitenin ilgi alanına girmektedir.

Komite Kadrosu

Haluk BAYRAKTAR

Komite Başkanı

BAYKAR MAKİNA

Adil NALBANT

Komite Başkan Yardımcısı

ERGİNER SERAMİK

Prof. Dr. Hüseyin ÇİMENOĞLU

Komite Akademisyen Üyesi

İTÜ

Nebi Erkan DAL

Komite Üyesi

EKİNLER ENDÜSTRİ

Mehmet ÖNCEL

Komite Üyesi

ALMESAN

İsmail Gürsel YARDIMCI

Komite Üyesi

GÜRMETAL

Cengiz KAYA

Komite Üyesi

KAYALAR BAKIR

Porf.Dr. Sunullah ÖZBEK

Komite Üyesi

GEDİK

M.Ali AKOY

Komite Üyesi

SARKUYSAN

İhsan KATIRCI

Komite Üyesi

E-POLİ

Firmalar