PROJELER

SAHA İstanbul olarak “Firmaların yeteneklerini organize ederek sistem ve alt sistem üretebilen konsorsiyumlar yada üretim grupları oluşturmak” Misyonun dan yola çıkarak bir çok başarılı proje koordine ettik bu sayede amaçlamış olduğumuz, dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak amacı ile, hem imal ettirecek kurumları hem de sanayicilerimizi milli üretim ve yazılıma yönlendirecek, devletimizin yerli sanayini geliştirme hedeflerinde yardımcı olacak bir eko sistem hedefimize her geçen gün bir adım daha yaklaşmaktayız.

URGE PROJELERİ

  • SAHA İstanbul bünyesinde 2017 yılında başlatılan iki adet URGE Projesi faaliyetine devam etmektedir.

SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi URGE Projesi 1 (13 firma)

SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi URGE Projesi 2 (15 firma)

  • Yeni dönemde Malzeme ve Malzeme Şekillendirme Komitesi bünyesinde iki adet URGE Projesi hayata geçirilmiş olup toplamda 44 firma projede yer almaktadır.

Metal Şekillendirme Sektörü URGE Projesi (28 firma)

Metal Dışı Sektörü URGE Projesi (16 firma)

  • Elektrik, Elektronik Komitesi kapsamında toplamda 62 firmanın katılım sağladığı iki adet URGE Projesi hayata geçirilmiştir.

Enerji ve Güç Sistemleri URGE Projesi (37 firma)

RF Haberleşme URGE Projesi (25 firma)

  • Yazılım, Otomasyon ve Dijital Dönüşüm komitesi olarak bir adet HİSER Projesi hayata geçirilmiş olup çalışmalara devam edilmektedir.

Dijital Dönüşüm HİSER Projesi (31 firma)

  • Makine ve Makine Ekipmanları komitesi kapsamında ise URGE projeleri hazırlık çalışmaları devam etmektedir. Toplamda 22 firmanın başvurduğu projenin talep toplama çalışmaları aşaması sürdürülmektedir.