ÖZ ÇELİK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

İletişim

ÖZ ÇELİK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Öz Çelik San Tic LTD ŞTİ, 3 mühendis tarafından 1987 yılında kurulmuştur. 1000 m2 alanda 12 tezgahla çubuktan talaşlı imalat yapmaktayız.

Seri imalatta; 1-42 mm çap aralığında hassas çap toleranslı parçaları Gildemeister Sprint serisi 5,6 ve 8 eksenli CNC tezgahlarla, ağırlıklı olarak paslanmaz, alüminyum, pirinç ve çeşitli çelik malzemeleri işlemekteyiz. Başta otomotiv, beyaz eşya, kombi, elektrikli ev aletleri, savunma sanayi, medikal sektörü gibi farklı sektörlerin ihtiyacını karşılamaktayız.

Müşterilerimizin parçalarında talep ettiği ısıl işlem, kaplama ve taşlama prosesleri fason olarak onaylı tedarikçilerimizde yaptırmakta ve müşterinin talep ettiği şartları takip etmekteyiz.

Firmamızda kalite yönetim sistemi  1995 yılında kurulmuş olup, ISO 9001:2015, IATF 16949:2016 ve AS 9100 Rev.D  kalite yönetim sertifikalarına sahibiz.

2007 yılından beri Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmaktayız. Ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinin (almanya, fransa, Belçika, Hollanda) yanı sıra Uzakdoğuya da ihracatımız mevcuttur (Çin).

Firma olarak; müşteri isteklerine, yasal yükümlülüklere ve kalite yönetim sistemi doğrultusunda ürün üreterek,  müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz. Müşteri kalite hedeflerine uyarak 0 ppm ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tüm müşterilerimizin kalite ve sevkiyat performansını karşılamakta ve sürekliliğini sağlamaktayız.

Organizasyonumuz planlama, imalat ve kalite bölümlerinden oluşup her bölüm yöneticisi mühendislerden oluşmaktadır. Mavi yaka çalışanlarımızın birçoğu meslek yüksekokulu ve teknik lise mezunu olup, personel eğitimleriyle de sürekli gelişmesi ve yaptıkları işlerde farkındalıklarının artmasını sağlamaktayız.

Parça planlamasından, stoğa kadar tüm aşamalarda, ERP ve BARKOD sistemleri efektif olarak kullanılmaktadır (satınalma, satış, verimlikler, planlama, kalite raporları, kalibrasyon takibi, imalat raporları, bakım raporları, eğitim raporları ve stok yönetimi).

Ürün Grupları

  • Talaşlı imalat ürünleri

Sektörü

 Beyaz Eşya/  Havacılık/  Hidrolik/  İklimlendirme/  Medikal/  Mühimmat Üreticileri/  Otomotiv ve Yedek Parçaları/  Silah Üreticileri/ İnsansız Hava Aracları (İHA - SİHA)