LAPİS TEKNOLOJİ MAH.MÜH.SAN.TİC.A.Ş.

İletişim

LAPİS TEKNOLOJİ MAH.MÜH.SAN.TİC.A.Ş.

Lapis Teknoloji ülkemiz sanayisine ve ileri teknoloji üretimine hizmet vermek amacıyla, 2017 yılında alanında uzman bir kadroyla kurulmuştur. Sektörün içinden gelen kurucularımız, ihtiyaca yönelik yapılan analizlerle uzun ve detaylı çalışmaları sonucunda ana faaliyet konusunu talaşlı imalat hizmetleri olarak belirlemişlerdir.
Firmamız, hafif ve orta ağır sınıf taktik araçlarıyla zırhlı araçların, deniz ve hava araçlarının parçalarını ve transmisyon sistemlerinde kullanılan dişlilerle transmisyon sisteminin üretimini yapmaktadır. ayrıca askeri ve sivil havacılık alanlarında talaşlı imalata yönelik mühendislik ve üretim hizmeti vermektedir. Aynı zamanda madencilik sektöründe kullanılan araçlar için yedek parça ve ürün üretimi yapılmaktadır. Lapis Teknoloji, bünyesinde talaşlı imalatı gerçekleştirmek için torna ve çeşitli freze tezgâhları barındırmakta olup bu tezgahlarda üretilecek parçaların üretim ve tasarım süreçlerini yürütebilecek nitelikte dinamik bir mühendis kadrosu ile hizmet vermektedir.
Lapis Teknoloji, sadece üretim yapmaktan ziyade var olan projeleri mühendislik yöntemleriyle ele alıp bu projeleri kaliteli bir şekilde hayata geçirmeyi amaçlamaktadır. Bu sebeple kalite ölçümleri manuel yöntemlerin yanı sıra CMM cihazı ile de yapılmaktadır. Yapılan ölçümler sırasında karşılaşılan hatalar olması durumunda mühendislerimizle birlikte incelemeler yapılarak hatanın kaynağı belirlenmekte ve geleceğe yönelik olası hatalara yer vermemek için önleyici faaliyet yürütmektedir
Kurulduğu günden bu yana çoğunlukla yurt içi ve yurt dışı savunma sanayii olmak üzere medikal ve madencilik sanayilerine yönelik mühendislik tasarım ve üretim yapan firmamız en karmaşık ve hassas imalatlar için yüksek kalite standardı, hizmet ve teknik uzmanlık sunmaktadır.
Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’ne sevk ettiğimiz yurt dışı savunma sanayii ürünlerimiz için sadece talaşlı imalatla sınırlı kalmayıp sac metal, döküm ve dövme alanlarında da üretim yapmaktayız. Firma olarak tedarik zincirimizi, kendi kalite sistemimiz ve kültürümüzü benimseyebilen firmalardan oluşturmaktayız. Üstlendiğimiz her projeye bir AR-GE projesi olarak bakmakta ve elimize ulaşan ya da hazırladığımız tasarımları ayrıntılı inceleyerek imalat sürecinde oluşabilecek hataları en aza indirmek için çalışmaktayız.

Ürün Grupları

  • FMTV (orta aile taktik araçları)
  • LTV (hafif taktik araçlar) ve zırhlı araçlar için yedek parça imalatı   Şanzıman yedek parça ve montajlarının imalatı
  • Deniz araçları ve havacılık için yedek parçalar
  • Egzotik metalden özel yapım parçaların imalatı
  • Maden makineleri için yedek parçalar

Sektörü

 Havacılık/  Mühendislik/  Mühimmat Üreticileri/  Savunma Teçhizatları/ Uncategorized