HAKAN ELEKTRİK OTOMASYON

İletişim

HAKAN ELEKTRİK OTOMASYON

İlk olarak yüksek donanıma haiz konteyner gemileri ve tankerlerin donatımlarını yaptı.Takip eden dönemde maden fabrikaları ve birçok endüstri tesisinin donatımını projeleri ile beraber tamamladı. Aynı süreçte İstanbul Tuzla bölgesinde Mega Yat donatımlarına başladı. 16 yıllık süreçte, Türkiye de inşa edilen 50 m ve üzeri Mega Yatların çok büyük bir kısmının donatımlarını projeleri ile yaparak teslim etti.

Aynı süreçte içerisinde Tanker, Tug boat, Yolcu gemileri, Feribotlar üzeride de çalışmalar yaparak projeleri ile beraber donatıp teslim etti.

Yukarıdaki çalışmaları yaparken, yetişmiş kadroları ile, tersanelerin alt yapılarını kurma çalışmalarına iştirak ederek, sektöründe iş alanlarının açılması çalışmalarına katkıda bulundu.

Tüm bu çalışmaların yanında, tamamen öz kaynaklarını kullanarak AR-GE çalışmalarına yöneldi. 2002 yılında başladığı AR-GE çalışmalarını, 2014 yılında tip onay sertifikalarını alarak ALARM MONITORING & CONTROL SYSTEM ve POWER MANAGEMENT SYSTEM ile taçlandırdı. Bu şekilde, tamamen yerli yazılıma sahip sistemler üreterek, dışa bağımlı olduğumuz bu sistemleri Türk gemi inşaa sektöründe kazandırdı. Aynı süreçte içerisinde 300 üzeri teknik elemanı kadrolarında yetiştirerek, teknik ara eleman üretimine katkı sağladı.

Şu anda Hakan Elektrik; yolcu gemileri ve süper yat projeleri ağırlıkta olmak üzere 70’e yakın mühendis,tekniker, teknisyen ve usta kadrosu ile sektörüne hizmet vermeye devam ediyor.

Ürün Grupları

• Alarm İzleme ve Görünteleme Sistemi
• Köprü İzleme ve Alarm Sistemleri
• Direkt Online Motor Marş
• Alarm Sistemi Izleme
• Acil Durum Motoru Telegraf Sistemi
• Ana Pano
• Vana Kontrol Sistemle

Sektörü

 Enerji ve Batarya Üreticileri/  Haberleşme ve Anten Sistemleri/  Hidrolik/  Mühendislik/  Robotik Otomasyon/  Test