SAHA HABER

SAHA MBA’ dünyanın en iyi MBA programları arasına girmeye hazırlanıyor

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “5 Eylül’de başlayacak SAHA MBA Programı’nın gerek içeriği gerekse dersleri verecek profesyonellerle dünyanın iddialı MBA programlarından biri olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Yurt içi ve yurt dışından alanlarında uzman eğitimcilerin yer alacağı “SAHA MBA Programı” 5 Eylül’de eğitimlere başlıyor.

SAHA İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul tarafından TÜBİTAK TÜSSİDE iş birliği ile hayat geçirilen “SAHA MBA Programı” seçkin eğitimci kadrosuyla dünyanın en iddialı MBA programları arasında yerini almaya hazırlanıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, SAHA İstanbul ve T3 Vakfı Başkanı, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Wharton Business School’dan Prof. Dr. Michael Useem, Chicago Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ufuk Akçiğit ve THY Dijital İnovasyon Direktörü Serdar Gürbüz’ün eğitmenler arasında yer aldığı SAHA MBA, 5 Eylül’de başlıyor. Programda ayrıca alanında uzman 24 eğitmen daha yer alıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, 2. kez düzenlenecek SAHA MBA Programı’na yöneticilerin ve yönetici adaylarının yoğun ilgi gösterdiğine dikkati çekti. Keleş şunları aktardı:

“5 Eylül’de başlayacak SAHA MBA Programı’nın gerek içeriği gerekse dersleri verecek profesyonellerle dünyanın iddialı MBA programlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu yıl programı tamamlayan katılımcılarımız yepyeni bir vizyon ve donanımla kariyerlerine devam edecekler. Savunma, havacılık ve uzay sektörüne özel hazırladığımız program katılımcıların bireysel kariyer yolculuklarına değer katmanın yanı sıra sektördeki insan kaynağının eğitim kalitesini yükseltiyor, Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkı sağlayacak yöneticilerin yetiştirilmesini sağlıyor.”

Yöneticilerin bilmesi gereken her şey SAHA MBA’de

Açıklamaya göre, katılımcılara uluslararası bir bakış açısı ile rekabet edebilme kabiliyeti kazandıracak bir içeriğe sahip SAHA MBA Programı, İstanbul’da Bilim Üsküdar’da, Ankara’da Teknopark Ankara’da ve Gaziantep Sanayi Odası olmak üzere 3 merkezde gerçekleştirilecek.  

Harvard, Oxford, Stanford, London Business School gibi dünyanın önde gelen okullarının aralarında bulunduğu 15 üniversitenin MBA programları incelenerek hazırlanan SAHA MBA, gelecek dönemde yönetici olmayı hedefleyen yönetici adaylarını ve kariyerinde ilerlemek isteyen yöneticileri, değişen dünyanın tüm koşullarına en güncel bilgi ve uygulamalarla hazırlamayı hedefliyor. Ekonomik gelişimden dijital dönüşüme, yöneticilik becerilerinden, hukuki süreçlere kadar bir yöneticinin ihtiyaç duyacağı bilgilerin tüm detaylarıyla yer aldığı programın Türkiye’de bir benzeri bulunmuyor. 5 tema ve 23 eğitim başlığından oluşan 242 saatlik SAHA MBA Programı 11 Nisan 2021 tarihinde tamamlanacak.

SAVUNMA SANAYİNDE SON GELİŞMELER

  • Almanya ve Fransa’dan EuroMALE hamlesi

   Almanya ve Fransa Savunma Bakanları, EuroMALE programını hızlandırılması için üye ülkeleri İHA’nın geliştirme aşamasını yıl sonundan önce başlatmaya çağırdı. Airbus, Dassault ve Leonardo şirketleri tarafından geliştirilen ve Nisan 2018’deki Berlin Havacılık Fuarı’nda mock-up’ı tanıtılan EuroMALE programı, sessizliğe büründü. EuroMALE programındaki bu bu sessizliği ise Alman ve Fransız bakanlar bozdu. Almanya ve Fransa Savunma Bakanları, EuroMALE The post Almanya ve Fransa'dan EuroMALE hamlesi first appeared on SavunmaSanayiST.

  • TUSAŞ’ta kritik DIRCM toplantısı

   A400M Askeri Nakliye Uçağı için başlatılan Yönlendirilmiş Kızılötesi Önlemler (Directional Infrared Counter Measure / DIRCM) Projesi’nde önemli bir aşama tamamlandı. Airbus ile Alman Hava Kuvvetleri arasında yapılan DIRCM projesinin Kritik Tasarım Gözden Geçirme Toplantısı, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından başarıyla gerçekleştirildi. Alman Hava Kuvvetleri uçaklarına DIRCM sisteminin entegre edilerek sertifikalandırılacağı program, A400M The post TUSAŞ'ta kritik DIRCM toplantısı first appeared on SavunmaSanayiST.

  • MMU’nun Gizli Gücü: Düşük Görünürlük

   TUSAŞ, yerli ve millî ürünleri üretirken hep daha fazlasını hayal ediyor. Yeni teknolojiler ile üstün kabiliyetlerle donattığı ürünlerin tasarım ve üretim aşamaları ise sektörü yakından takip eden birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki siz, Milli Muharip Uçak’ın düşük görünürlük özelliği için gerçekleştirilen çalışmalar hakkında neler biliyorsunuz? Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan, F-16 uçaklarının The post MMU’nun Gizli Gücü: Düşük Görünürlük first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Uzun Ufuk’a ARES Elektronik Destek Sistemi entegre edilecek

   Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Ege Denizi’nde keşif, gözetleme, tespit ve teşhis kabiliyetinin arttırılması için başlatılan Uzun Ufuk Projesi kapsamında geliştirilen Uzun Ufuk Deniz Gözetleme Sistemi’ne, ARES Radar Elektronik Destek (ED) Sistemi entegre edilecek. Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Tehdit radar sinyallerinin yüksek doğrulukla tespit The post Uzun Ufuk'a ARES Elektronik Destek Sistemi entegre edilecek first appeared on SavunmaSanayiST.

  • Polonya askeri birliği destek için Türkiye’ye konuşlanacak

   Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, M28B Bryza Deniz Devriye Uçağı ile 80 personelden oluşan Polonya askeri birliğinin, TAMT misyonu kapsamında Türkiye’ye konuşlanmasını onayladı. Edinilen bilgiye göre Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda; NATO’nun Türkiye’ye Uyarlanmış Güvence Tedbirleri (TAMT) kapsamında, bir adet M28B Bryza Deniz Devriye Uçağı ile 80 personelden oluşan Polonya askeri birliğinin Türkiye’ye konuşlandırılmasına ilişkin bir kararı The post Polonya askeri birliği destek için Türkiye'ye konuşlanacak first appeared on SavunmaSanayiST.