SAHA HABER

SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar’ın SAHA EXPO 2020 Mesajı

SAHA EXPO Sanal Fuarı, İleri Teknoloji Üretim Yeteneklerimizi, Tüm Dünya ile Buluşturacak Türkiye’de, savunma sanayisinin %100 yerli ve milli olması vizyonuyla kurulan ve sadece 5 yılda Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci en büyük kümelenmesi haline gelen SAHA İstanbul olarak, ülkemiz adına vizyoner adımlar atmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin üretim potansiyelini harekete geçirerek; deniz…

Kaynak

SAVUNMA SANAYİNDE SON GELİŞMELER

 • Kara Kuvvetleri Komutanlığına 2’inci ATAK Faz-2 helikopteri teslim edildi

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na 2’inci T129 Atak Faz-2 helikopteri teslimatı gerçekleştirildi. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na lazer ikaz alıcı ve diğer elektronik harp sistemleri ile donatılmış ikinci T129 ATAK Faz-2 helikopteri teslimatı yapıldı. Gelişme T.C. Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Faz-2 konfigürasyona sahip ikinci T-129 ATAK helikopteri Kara The post Kara Kuvvetleri Komutanlığına 2’inci ATAK Faz-2 helikopteri teslim edildi appeared first on DefenceTurk.

 • Rusya Türkiye’ye Su-35 ve Su-57 savaş uçağı teklifini yineliyor

  Rusya, Türkiye’ye Rus yapımı Su-35 ve Su-57 savaş uçaklarının tedariki konusunda görüşmelere devam etmeye hazır olduklarını açıkladı. Sputnik News‘te yer alan habere göre, FSVTS (Rusya Federal Askeri-Teknik İş Birliği Servisi) yetkilileri Rus basınına demeç verirken Türkiye’ye savaş uçağı tedariki konusunda soru yöneltildi. FSVTS yetkilileri ilgili soru karşısında, “Defalarca söylediğimiz gibi, yeni uçaklarımız da dahil olmak The post Rusya Türkiye’ye Su-35 ve Su-57 savaş uçağı teklifini yineliyor appeared first on DefenceTurk.

 • Suudi Arabistan’a Kalaşnikof fabrikası kurulacak

  Rusya ve Suudi Arabistan, Kalaşnikof saldırı tüfeğinin müşterek üretiminin ilk aşamasını uygulamak için sözleşme imzaladı. Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Kommersant gazetesine verdiği röportajda, “Kalaşnikof saldırı tüfeği müşterek üretiminin ilk aşamasının uygulanmasına ilişkin sözleşme taraflarca imzalanmış ve ülkeler arası onay prosedürlerinde geçtikten sonra yürürlüğe girecektir.” açıklamasında bulunarak sözleşmenin imzalandığını duyurdu. IDEX fuarında Rostec The post Suudi Arabistan’a Kalaşnikof fabrikası kurulacak appeared first on DefenceTurk.

 • Airbus C295W uçağı ROKETSAN’ın L-UMTAS ve Cirit füzeleri ile uçtu

  Airbus silahlı C295W versiyonu testlerine ROKETSAN’ın TEBER-82 güdümlü mühimmatından sonra L-UMTAS ve Cirit füzeleri ile devam ediyor Airbus C295W uçağı taktik askeri nakliye için oldukça sıra dışı bir yük olarak 8 adet L-UMTAS tanksavar füzesi ile 8 adet CİRİT 2.75″ Lazer Güdümlü Füze ile uçuş gerçekleştirdi. Avrupalı ​​şirket Airbus, silahlı istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) The post Airbus C295W uçağı ROKETSAN’ın L-UMTAS ve Cirit füzeleri ile uçtu appeared first on DefenceTurk.

 • ASELSAN tüm zamanların en yüksek satış ve kârlılığına ulaştı

  ASELSAN 2020 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Tahsilatlarını ihracat kaynaklı gelirlerle yüksek oranda artıran ASELSAN yılı kuvvetli nakit pozisyonu ile tamamladı. 3 kıtada 12 ülkeye yayılan satış ve üretim ağıyla dünyanın en büyük 48. savunma sanayi şirketi olan ASELSAN, 2020 yılını da rekor sonuçlarla tamamladı. Şirketin konsolide net satışları geçen yıla göre %24 oranında artarak 16 The post ASELSAN tüm zamanların en yüksek satış ve kârlılığına ulaştı appeared first on DefenceTurk.

 • TCG UFUK’un envantere giriş tarihi öğrenildi

  9 Şubat 2019’da suya indirilen ve Türkiye’nin ilk yerli üretim istihbarat gemisi olma özelliğini taşıyan TCG UFUK (A-591) Korveti’nin, yakında Türk Deniz Kuvvetleri’ne teslim edilmesi planlanıyor. SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; TCG UFUK İstihbarat Gemisi, Mart ayı içerisinde Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilecek ve Mavi Vatan’ın savunmasında önemli bir rol oynamaya başlayacak. Test ve … The post TCG UFUK’un envantere giriş tarihi öğrenildi first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Türk Donanması’ndan ilave MİLGEM Korveti siparişi

  Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, “Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi” kapsamında ilave MİLGEM Korveti siparişinde bulundu. Korvetlerin, 2024 yılında envantere girmesi planlanıyor. Edinilen bilgiye göre; Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın artan harekat ihtiyacını karşılamak maksadıyla “Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi” başlatıldı. Söz konusu gemiler; MİLGEM Sınıfı korvetlerin devamı niteliğinde olup, dizaynı ihtiyaçlara göre tekrar yapıldı. Proje kapsamında … The post Türk Donanması’ndan ilave MİLGEM Korveti siparişi first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Türk Donanması’na ANKA SİHA teslimatı

  TUSAŞ, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na iki adet ANKA Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) teslimatı gerçekleştirdi. Gelişmeyi, Savunma Sanayii Başkanlığı duyurdu. Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından yapılan açıklamada, “Güvenlik güçlerimizin gökyüzündeki gözcülerini artırıyoruz. TUSAŞ tarafından üretilen menzili artırılmış 2 adet ANKA SİHA DzKK’ya teslim edildi. ANKA’lar, Mavi Vatan savunmasındaki görevini artırarak … The post Türk Donanması’na ANKA SİHA teslimatı first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Paşinyan: “Iskander Füzeleri patlamadı”

  Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Karabağ Muharebesi esnasında Rus üretimi Iskander Taktik Balistik Füzesi’ni kullandıklarını ancak füzelerin patlamadığını açıkladı. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan tarafından verilen bir demeçte; Karabağ’ın kurtarıldığı muharebe esnasında, Azerbaycan Ordusu’na karşı Rusya Federasyonu üretimi Iskander Taktik Balistik Füze (TBM)’lerinin kullanıldığını ancak füzelerin sadece %10’unun patladığını açıkladı. Azerbaycan tarafından 27 Eylül 2020 tarihinde Karabağ’a … The post Paşinyan: “Iskander Füzeleri patlamadı” first appeared on SavunmaSanayiST.

 • Pentagon’dan ‘enteresan’ S-400 açıklaması

  ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un Sözcüsü John Kirby, geçtiğimiz saatlerde Türkiye’nin S-400 Hava Savunma Füze Sistemi tedariki ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Kirby tarafından basın brifinginde yapılan açıklamada, “Türkiye’yi S-400 sisteminin teslimat sürecini devam ettirmemeye ve bu sistemi elinde tutmamaya çağırıyoruz. Türkiye’nin son 10 yılda ABD’den Patriot savunma sistemi satın almak için çok sayıda fırsatı vardı … The post Pentagon’dan ‘enteresan’ S-400 açıklaması first appeared on SavunmaSanayiST.